כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  השיטה: בא נעשה שקשוקה!

  בעקבות השידרוג בקפה דה מרקר נעלמו לי תכנים בבלוג וברשומות. למרות זאת החלטתי להעלות תכנים חדשים. נראה מה יקרה.

  מבחן הבגרות המשולב של אומ"ץ והנהלת קפה דה מרקר

  58 תגובות   יום ראשון, 19/9/10, 17:14

  לפניכם ואריציה על הפוסט "מבחן הבגרות של אריה אבנרי", של חברנו צבי "הזהרו מחיקויים". בעוד שצבי זכה ל"הגנת" קפה דה מרקר, את הפוסט שלי הם צינזרו. לכן אני טוען שהם נכשלו בבחינת הבגרות, ביחד עם אריה אבנרי, יו"ר תנועת אומ"ץ.

  מעשה שהיה כך היה.

   

  בראש השנה פרסמתי פוסט "השקשוקה של אמיצי אומ"ץ". לאחר כ-3 ימים, בתאריך 12/9/10, קיבלתי מהנהלת הקפה הודעה שבה נכתב, בין היתר:

  "אנשי עמותת אומ"ץ ועורכי דינם פנו אליי בבקשה להסיר את הפוסט האחרון שלך. טענתם היא שהטקסט שיקרי והם אף מוכנים להמציא מסמכים המאשרים את הדברים. לפני שאני מסירה את הטקסט, אשמח לדעת אם אתה עומד מאחורי כל הדברים שכתבת ותהיה מוכן להגן עליהם בבית משפט. אם כן, אותיר את הטקסט במקומו אבל כל תביעה תחול עליך בלבד. אם תעמוד מאחורי הדברים, אנא המצא לי מסמך הצהרתי בעניין ותעודת זיהוי אותנטית שלך."

  על כך הגבתי:

  "אני עומד מאחורי כל הדברים שכתבתי ואהיה מוכן להגן עליהם בבית משפט ככל שידרש. מדובר בתצהיר שחתום עליו מר אריה אבנרי. צילום התצהיר הזה נמצא בתיק עמותת אומ"ץ אצל רשם העמותות. אין לאנשי עמותת אומ"ץ ועורכי דינם כל עילה לפתוח כנגדי בכל הליך שהוא בגין הפוסט האחרון שלי ואם יעשו כן אטען ואוכיח כי מדובר בעוולת נגישה כמשמעותה לפי פקודת הנזיקין. אשר על כן, איני חייב להמציא לידיך מסמך הצהרתי בעניין ו/או תעודת זיהוי אותנטית שלי."

  על כך קבלתי תשובה מהנהלת הקפה (ציטוט חלקי):

  "אנשי אומ"ץ פנו אלינו דרך עו"ד והמציאו מסמך של בית משפט המוכיח את נקי הכפיים של העמותה באישור אותו בית משפט."

  על כך הגבתי:

  "אנא המציאי לי את המסמך שבאמצעותו אומ"ץ מוכיחה את ההיפך. התצהיר מיולי 2004 עליו חתום מר אריה אבנרי נמצא בתיק של רשם העמותות בירושלים. ראי קישור לצילום התצהיר והדרישה להמצאתו כאן. עמותת אומ"ץ בעצמה מודיעה באתרה בריש גלי שהיא מהווה גלגול של עמותת אמיתי.
  אז מה לא נכון? היכן הדיבה? אם תפעלו באופן שיתפרש אצלי כשותפות לעוולת נגישה אאלץ לנקוט גם כנגדכם בהליכים."

  אבל, חרף טענותי (הנ"ל) לא קבלתי התייחסות הולמת לטעמי ולכן המשכתי:

  "אני מסכים כי אם יש בידיך ראיה (ולו לכאורה) שטענת אומ"ץ היא האמת עליכם לפעול כפי שציינת. אבל במקרה כזה יש מקום שתספקו לי ו/או לכל הגולשים שכבר נחשפו לפוסט זה את ההוכחה הזו, בבחינת הטוען על חברו עליו הראיה.
  אני סיפקתי את הראיות לכאורה באמצעות הפוסט הזה.
  אומ"ץ ו/או אתם טרם סיפקתם את הראיות.
  רק אם תוכיחו לי שדברי אינם האמת אסיר את הפוסט. אבל אם תורידו אתם את הפוסט שלי ללא שתספקו לי הוכחה, אראה אתכם כשותפים של אומ"ץ לדבר עוולת נגישה."

  תגובת הנהלת הקפה לא אחרה לבוא:

  "כאן אתה טועה - חובת ההוכחה היא עליך ולא עלינו. אנחנו רק פלטפורמה ולא צד בעניין."

  עד כאן הכל די דומה לפרשה של צבי "הזהרו מחיקויים". במקרה ההוא הסתפקה הנהלת הקפה במסירת המייל שלו לאומ"ץ (כפי שהוא רשום בקפה) והפוסט שלו "מבחן הבגרות של אריה אבנרי" נותר על כנו כולל מידע על ההתכתבות בינו לבין הנהלת הקפה.

  אבל, במקרה הזה הפוסט "השקשוקה של אמיצי אומ"ץ" נמחק עד שאזדהה בתצהיר מלא, אם ברצוני שהפוסט יוחזר. סרבתי לדרישה זו והבהרתי את דעתי כדלקמן:

  "עם כל הכבוד לתגובותיך היועץ המשפטי שלי טוען כי את טועה (במקרה הטוב). במעשיך הפכת להיות צד לעניין שביני לבין אנשי אומ"ץ, בכך שהפליית אותי בהתייחס להתנהגותך כלפי גולש אחר בקפה, שהיה באותו מצב בדיוק.

  מדובר בצבי (הזהרו מחיקויים) שפנית אליו פניה דומה לאחר שאנשי אומ"ץ ביקשו להסיר פוסטים שלו לפני כמה חודשים. אנשי אומ"ץ טענו שהפוסטים של צבי שקריים בכל דבר ועניין (כפי שהם טוענים כעת לגבי הפוסט שלי). לאחר שצבי הגיב כי הוא עומד מאחורי הדברים שכתב, דרשת ממנו להזדהות עם פרטיו המלאים על מנת שתוכלי להעבירם לאנשי אומ"ץ. צבי סירב. הצעת לו לאשר לך להשתמש במייל שלו (כפי שרשום בקפה) כדי להעבירו לאנשי אומ"ץ. מדוע לא נהגת כך גם במקרה הנוכחי?

  זאת ועוד, בררתי עם צבי והתברר לי כי אנשי אומ"ץ מעולם לא פנו אליו. ההסבר שלי פשוט. אנשי אומ"ץ פעלו ב"שיטת מצליח". לאחר שהבינו שלא יקבלו את פרטיו של צבי הם ירדו מכל העניין. כלומר, מדובר בהליך נגישה שכל כולו נועד ל"פישינג" - לקבל מידע על צבי. כעת "למרבית הפלא" הפוסטים שלו מפורסמים ולאנשי אומ"ץ לא נגרמת עוולת לשון הרע...

  לאור כל האמור לעיל אטען כי, בהסרת הפוסט שלי באופן חד צדדי וללא אסמכתא להיותו לשון הרע את משחקת לידיהם של אנשי אומ"ץ. בנוסף את רומזת לי שאם אזדהה בפניך זיהוי מלא אפשר יהיה להעלות את הפוסט מחדש. אני מסיק מכך שהמטרה שלך היא אחת ויחידה להעביר את פרטי לאנשי אומ"ץ ולכן לא אתן יד לכך.

  לא זו אף זו, הואיל ולא יתכן שיש לאנשי אומ"ץ הוכחה כי הדברים שכתבתי בפוסט אינם האמת, אני מגיע למסקנה הבלתי נמנעת שגם את אינך דוברת אמת. לכן אני רואה אותך כשותפה להליך הנגישה של אנשי אומ"ץ.

  למותר לציין כי כל ההסברים שלך מוטב ולא היו ניתנים ואני מציע לך בזאת להחזיר לאלתר את פרסום הפוסט שהסרת, כולל התגובות לו (למעט התכתובת בינינו).

  את כמובן רשאית לתת לאנשי אומ"ץ את המייל שלי כפי שהוא רשום בקפה. אם וכאשר הם יפנו אלי אדרוש מהם הוכחה לטענתם ואם הם אכן יוכיחו לי שדברי אינם האמת (דבר המוטל בספק רב) אסיר בעצמי את הפוסט, או אתקן את כל הדרוש תיקון, על מנת שהפרסום לא יכיל דבר לשון הרע כמשמעו על פי דין.

  בכל הכבוד ושנה טובה,

  שלומי"

  לסיכום, הייתי מצפה להתהגות קצת יותר בוגרת מצד הנהלת קפה דה מרקר. אני מבין שאין להם זכות להסיר את הפוסט שלי, במידה ואני מסרב להזדהות בשמי המלא + ת.ז. ולכן אני עומד על כך זכותי לפרסם פוסט זה.


  דרג את התוכן:

   תגובות (58)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/5/11 20:02:

   צטט: tal_riv 2011-05-06 19:59:25

   החלק הלא ברור לי הוא מדוע התנועה ממשיכה להתקיים ויש לה תומכים? הלא מדובר בגוף וולונטרי. ניתן להצטרף לתנועות אחרות.

   לדעתי התנועה הזו ממשיכה להתקיים משום שיש אנשים שמשתלם להם לתמוך באבנרי. אני לא מכיר תנועות אחרות, טובות יותר.את כולן מניעים אנשים בעלי אינטרסים צרים.

    

    

     12/4/11 07:22:

   המדינה אכן מושחתת, אולם אריה אבנרי כנראה מושחת לא פחות, וממהר לתבוע. זכיתי לקבל מספר דוא"לים על מעלליו, ממספר אנשים ובעיקר נשים שפרסמו עליהם בעילום שם. החלק הלא ברור לי הוא מדוע התנועה ממשיכה להתקיים ויש לה תומכים? הלא מדובר בגוף וולונטרי. ניתן להצטרף לתנועות אחרות.

     27/12/10 08:41:
   כל הכבוד
     2/11/10 01:45:

   כבר נמחקו שוב  הטוקבקים  - צדקת דורון - יו-יו-יואב יצחק את אריה אבנרי - זוג סותמי פיות בפעולה. הכול שמור אצלי ניתן להעלאה בכול עת. 

     1/11/10 23:01:

    כבר לא שותקים לתלונות השווא הטרחניות של אריה אבנרי

   http://www.justice.gov.il/MOJHeb/PraklitotHamedina/News/AmutatOmetz.htm

     1/11/10 18:56:

   צטט: שיטת השקשוקה  2010-11-01  18:45


   זאת משום שגם בקול ישראל עברו את "מבחן הבגרות של אבנרי".

   לקראת העברת השידור לטקס הענקת האותות ציינה הקריינית בגאווה לא סמויה, עודד שחר שלנו יקבל בעוד כמה דקות את אות אומ"ץ.

    

   מגניב גם 'גלובס' אכלו את הפתיון של אבנרי.

    

   בשלהי שנת 2006 כתב סגן העורך הראשי של "גלובס", אלי ציפורי, טור המבקר את דרך התנהלותה של תנועת אומ"ץ. בסיומו של הטור דרש ציפורי מאריה אבנרי, יו"ר אומ"ץ, לבצע בדק בית בתנועתו והתחייב כי "עד שתתקיים הבדיקה הזו, וכדי לשרת את המינהל התקין והצדק החברתי והמשפטי, כפי שעמותת אומ"ץ מתפארת בו, 'גלובס' יפסיק לשמש כצינור השיווק של העמותה".

   מה עשה אבנרי?

   דאג שעיתונאית של גלובס (סטלה קורין ליבר) תזכה באות אומ"ץ ואז יצא גלובס עם כתבה גדולה המהללת את אומ"ץ.

   מקור הידיעה: מה חושב אלי ציפורי על אומ"ץ?

    

     31/10/10 09:37:

    
   זאת משום שגם בקול ישראל עברו את "מבחן הבגרות של אבנרי".

   לקראת העברת השידור לטקס הענקת האותות ציינה הקריינית בגאווה לא סמויה, עודד שחר שלנו יקבל בעוד כמה דקות את אות אומ"ץ.

     31/10/10 09:27:


   צטט: ציני_כאן 2010-10-31 08:57

   "לעובדה זו לא היה אזכור ב'ידיעות אחרונות' לא לפני האירוע של הענקת האות ולא לאחריו".

   אבל בקול ישראל פירגנו בגדול לאומ"ץ תמים

    

     31/10/10 08:57:

    

   אומ"ץ מתבכיינת: מחרימים אותנו

   גם פליצ'ה פלד, מנכ"ל תנועת אומ"ץ, עבר את "מבחן הבגרות של אבנרי".

    

   פלד פנה במכתב לידיעות אחרונות, בדרישה לקבל הסברים מדוע העיתון מחרים "באופן שיטתי" את פעילותה של אומ"ץ.

    

   ומה הנימוק שלו?

   ועדת האות של אומ"ץ העניקה לשחר גינוסר (כתב ידיעות אחרונות) אות הוקרה בגין פעילותו וחשיפת פרשות שחיתות שלטוניות וציבוריות. אבל, "לעובדה זו לא היה אזכור ב'ידיעות אחרונות' לא לפני האירוע של הענקת האות ולא לאחריו".

   פלד מספיק "חכם" כדי לגלות באמצעות מכתבו את המניע האמיתי של אומ"ץ להעניק אות הוקרה לכתב ידיעות אחרונות. קריצה

    

    

     27/10/10 21:15:
   אתה חושב? אולי יואב יצחק מתחיל להבין שאריה אבנרי איננו נכס כפי שסבר ? אלא נחס?
     27/10/10 08:05:

    

   חלק מן התגובות שם רדודות ו"מחטיאות את האמת" ובכך הן משרתות את "כוחות האור". זו אולי הסיבה שבחרו להחזירן תמים

    

     26/10/10 20:14:

   אני המומה שהחזירו את התגובות אמש למאמר של אריה אבנרי כוחות האור. בניוז 1 - ואינני מבינה מדוע. אולי תסביר לי?http://www.news1.co.il/Archive/004-D-52767-00.html
   זה דווקא קשור לתבשיל שלך.

     26/10/10 10:34:

   צטט: gananna 2010-10-23 14:19:42

   סליחה , אני כזאת יצירתית....כמו בבישול, תמיד מוסיפה תבלינים סודיים משלי ... אבל התוצאה מאד טעימה... בדרך כלל

    

   על טעם ועל ריח מותר להתווכח. לטעמי הדרך שבה נסית להשחיל כמה מטעמים "במטבח שלי" אינה לרוחי. הייתי שמח לו הפרדת בין ציטוט של דברי אחרים, לבין מילותיך. כמו-כן, אבקשך להימנע מלהתייחס לעניינים שאינם קשורים ישירות לפוסט זה.

    

    

     26/10/10 10:27:

   צטט: ornatam 2010-10-25 08:06:38

   על יו"ר "אומץ"
   איך הפשפש עלה למעלה?
   איך נותנים לו לדבר על ניקיון כפיים?
   למה התקשורת נותנת לו במה?
   ב"ידיעות אחרונות" יש תחרות ודיונים רציניים כולל התערבויות בנושא "מי טינופת יותר גדול? אריה אבנרי או רם אורן?" פעם זה זוכה ופעם השני. עדין נשמר קשר השתיקה.

    

   אריה אבנרי התלונן לא פעם שהתקשורת מתעלמת ממנו. פוסט זה מוכיח לכאורה את ההיפך. היה נסיון להשתיק אותי, בשל כך שחשפתי את מעלליו.

    

     25/10/10 08:51:

   לשאלתך מר שקשוקה. אריה אבנרי מאד מתהדר בקשרים שלו כביכול עם מבקר המדינה, כל תלונותיו היומיומיות מופנות למבקר המדינה שיחקור, אף פעם לא פונה לרשם העמותות. מעניין. מאד הפתיע אותי, שמבקר המדינה שידע שידיו מאד לא נקיות הטריח את עצמו לבוא לטקס הבזוי. ברצוני שידע שלא רק נשים בחשיפה, כי קולן עדיין לא נשמע. במקרה דנן. אם יש גם גברים שיעידו שמי שאיננו ישר ומשקר לנשים, השקרים הולכים איתו לאורך כל הדרך. כי טוב.

     25/10/10 08:06:
   על יו"ר "אומץ"
   איך הפשפש עלה למעלה?
   איך נותנים לו לדבר על ניקיון כפיים?
   למה התקשורת נותנת לו במה?
   ב"ידיעות אחרונות" יש תחרות ודיונים רציניים כולל התערבויות בנושא "מי טינופת יותר גדול? אריה אבנרי או רם אורן?" פעם זה זוכה ופעם השני. עדין נשמר קשר השתיקה.
     23/10/10 14:19:
   סליחה , אני כזאת יצירתית....כמו בבישול, תמיד מוסיפה תבלינים סודיים משלי ... אבל התוצאה מאד טעימה... בדרך כלל
     21/10/10 19:40:

   מה זה חנה? חטפת ג'נאנה? מופתע

   * מדוע השתלת בציטוט הכתבה מלים משלך? תמים

   * חלק מהקישורים הם לקבצים במחשב האישי שלך קריצה

     15/10/10 20:31:

    

   טקס הענקת פרסים לנלחמים בשחיתות עבר בטונים צורמים. לאחר שהמקומות באולם אזלו ומוזמנים רבים, ביניהם מבקר המדינה, נותרו בחוץ. גם התחינות למאבטחים לא הועילו, ולאחר המתנה - עזב לינדנשטראוס את המקום

   אביאל מגנזי

   פורסם: 

   13.10.10, 20:54


   מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, אחראי בתפקידו על חשיפת ליקויים - אבל על הכשל הערב (יום ד'), בטקס הענקת הפרסים לנאבקים בשחיתות, הוא לא יהיה זה שידרוש הסברים. לינדנשטראוס הגיע למוזיאון ארץ-ישראל בתל-אביב, שם נערך האירוע, אך נבלם בכניסה על-ידי המאבטחים - לאחר שהמקום התמלא אבל לא עד אפס מקום. 
    המבקר נבלם ע"י המאבטחים ועזב

   למרות מחאתם של רבים שהבחינו בהתרחשויות, התעקשו השומרים שלא לאפשר לו להיכנס - והוא עזב את המקום.בזעם!

    

   לינדנשטראוס ורבים אחרים הוזמנו אל הטקס של ארגון אומ"ץ, שבו הוענק ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, אות המאבק בשחיתות מטעם התנועה. רק היום פרסם לינדנשטראוס את דו"ח המבקר, ובו, בין היתר, השגות על העלמת העין של עיריית ירושלים מחריגות הבנייה בסילוואן, ביקורת חריפה על הנפוטיזם במנהל הבחירות.

    

   אולי, מבקר המדינה היה צריך שלא לבוא לטקס הבזוי הזה? ביודעו היטב על התנהלות לא תקינה  של היו"ר?

    

   בפתח הכניסה למתחם התקהלו עשרות אנשים, כשבשלב מסוים הודיעו להם כי לא ניתן יהיה להכניס אותם למרות שהוזמנו לאירוע, בשל כך שכל המקומות באולם אזלו. למרות זעמם של רבים, לא נענו השומרים במקום לבקשותיהם להגיע לאירוע.

    

   המארגנים התערבו בנעשה, אך גם הם לא הצליחו להביא לפשרה שתמנע את המבוכה. לינדנשטראוס הגיע למקום כשהוא מלווה ביו"ר הקרן הקיימת לישראל, אפי שטנצלר, ונבלם, כאמור, גם הוא בכניסה. הנוכחים במקום זעקו למבטחים: "זה מבקר המדינה, תכניסו אותו!" - אך למרות זאת, אלה המשיכו ועמדו בסירובם.


    נקווה שזה הטקס האחרון בסידרה - חוזר על עצמו ומשעמם. בתוכנית האומנותית :4 נגני אקורדיון גריאטריים מזייפים - אחלה נומבון. !

   אבל העיקר שהתוכנית האומנות הזאת , אמר הקריין - ב ה ת נ ד ב ו ת (.מי יודע,  כנראה שלא שילמו להם הוצאות נסיעה אפילו.) 

    

    מעבר לבינתי, מדוע מצא הערוץ הראשון המתקיים מכספיי ציבור , להעניק כבוד כזה לנואף הסידרתי שמעניק אותות לחפץ ביקרם . לחשקם בעתיד.   ועוד  בשידור ישיר בפריים טיים - ונתן יד לפארזה הזאת. 

    

    

    

   כעבור זמן מה, ולאחר שגם ניסיונותיה של חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל לשכנע את המאבטחים לאפשר לו להיכנס, עזב לינדנשטראוס את המקום. כ-20 דקות מאוחר יותר, התירו אנשי האבטחה את כניסתם של כל המוזמנים אל תוך האולם.

    

   באוזני מי שכן הורשה להיכנס, אמר מזוז כי "מי שסבור ששחיתות שלטונית היא רק עניין של עבריינות ואכיפת חוק טועה טעות קשה. שחיתות שלטונית היא גם תופעה חברתית, המשקפת חולי חברתי ונורמות חברתיות פסולות. מאבק אפקטיבי בתופעת השחיתות צריך להתנהל בחזית רחבה, כשלצד אכיפה נמרצת של רשויות אכיפת החוק, צריכה להתקיים פעילות משלימה של גורמים ציבוריים נוספים בחברה האזרחית".

    

   בהכנת הכתבה השתתף אביעד גליקמן

    


     13/10/10 12:52:

   צטט: gananna 2010-10-13 12:45:45

   תראה, האיש מחזיק מעצמו , כאחד שפיו וליבו שווים. כבעל לב רחב ורחמן, כאמיץ עשוי ללא חת. כחבר אמיתי. כדמוקרט נאור.

    

   אריה אבנרי עושה כרצונו בתנועת אומ"ץ שהוא עומד בראשה.
   לא ברור לי כיצד כל כך הרבה נשים וגברים הולכו עד כה שולל.
   השאלה מה יקרה ביום פקודה?

     8/10/10 22:59:
   היכונו לטקס הענקת אות אומץ בשבוע הבא
     6/10/10 18:30:

   תראה, האיש מחזיק מעצמו , כאחד שפיו וליבו שווים. כבעל לב רחב ורחמן, כאמיץ עשוי ללא חת. כחבר אמיתי. כדמוקרט נאור.

     1/10/10 20:33:

   צטט: gananna 2010-09-29 23:04:58

   זכות הציבור לדעת , קודמת לפרטיות של איש ציבור - זהו תקדים שאבנרי מאד גאה בו- שנקבע בעליון בעקבות הספר שלו "הגביר" , מדוע אם כן,הוא מונע מהציבור לדעת , על דרך התנהלותו?הלא תקינה? זרועת מהמורות?

    

   זה רק מחזק את טענתי שאריה אבנרי אינו בין האמיצים. ככל הנראה יש בחשיפתי אלמנטים שקשה לו מאד להתמודד אתם.

     1/10/10 20:27:

   צטט: gananna 2010-09-29 23:14:07

   קטר אנושי ללא רגשות
   . . . . . . . . .
   מתוך הטרילוגיה:
   "אריה במים עכורים" - ראיונות עם אריה אבנרי.

   © כל הזכויות לתוכן עמוד זה שמורות לחנה איסלר

    

   1. התנהגותו של אריה אבנרי במקרה המתואר בפוסט הזה עומדת בסתירה לתואר "קטר אנושי" שהענקת לו. ממתי קטר מפחד?

   2. צפיתי להתייחסותך להתנהגות של הנהלת קפה דה מרקר. כנראה שיש לך סיבה טובה לא להתייחס למעשיה של ליאת זנד, שאני רואה אותה כעת כבת בריתו של אריה אבנרי.

     29/9/10 23:14:

    

    קטר אנושי ללא רגשות 

    

   "בגיל 33 בניתי את עצמי לגמרי מחדש . תהליך שהבשיל. 
   עד אז הייתי נגרר, הפכתי מקרון לקטר, ומי שרוצה יכול לגרור את עצמו אלי. המסילה עצמאית , מי שרוצה שיבוא ויתחבר.יש כאלו שיורדות , יש נוסעות מתמידות שלא רוצות לרדת. הנישואים הראשונים שלי היו קצרים ואומללים , נולדו בחטא "שני אנשים עצובים מתחת לחופה." אראה לך יום אחד תמונות. כעבור שנה התגרשנו. 
   את אשתי השנייה , נשאתי כי רציתי ילדים. אהבתי אותה למרות שלא ביטאתי זאת. הרביתי בבגידות וגם עכשיו אני איתך ?!
   ידעתי שיהיה לי בן , לא רציתי בנות . הולדת בני הבכור ,- אחד הימים המאושרים בחיי. לסקוב היה הסנדק. 
   לא רציתי בנות . הנשים היו נחותות בעיני.
   עד שגיליתי לפני 10 שנים שהנשים יותר חכמות , מניפולטיביות . כשהייתי צעיר, השוויתי את עצמי לאוטובוס בלונדון. אני מסיע את הנשים למטרתן, לא סוגר אותן, והן לא יכולות להגיע אלי. ללא שיתוף פעולה האוטובוס לא זז. לקראת גיל 70 האוטובוס עובר להשבתה. 
   אני כבר לא אוטובוס , אני קניון, שבלילה אחרי שכולם עוזבים , נשאר לבד, מבודד, מאובטח. לא מקום נקי. 
   אני רודף אחרי עצמי, מנסה להבין את עצמי. סגור כלפי עצמי - ופתוח לגבי אחרים. 
   החלום שלי - לסגור את הקניון. "
   מתוך הטרילוגיה : "אריה במים עכורים "-ראיונות עם אריה אבנרי.

   © כל הזכויות לתוכן עמוד זה שמורות לחנה איסלר

    

     29/9/10 23:04:
   זכות הציבור לדעת , קודמת לפרטיות של איש ציבור - זהו תקדים שאבנרי מאד גאה בו- שנקבע בעליון בעקבות הספר שלו "הגביר" , מדוע אם כן,הוא מונע מהציבור לדעת , על דרך התנהלותו?הלא תקינה? זרועת מהמורות?
   וסותם פיות, מוחק טוקבקים , משמיץ , מאיים ןמתחזה ?
     26/9/10 17:56:
   ג'נאנאה! לא הבנתי מה רצית לומר.
     23/9/10 16:21:
   הוספת תגובהhttp://mekusharim.walla.co.il/News/ViewArticle.aspx?ArticleID=250335
     22/9/10 20:50:
   תודה, רוני. אכן, כתיבת ה"צללים" יאה למקרים בהן נדרשת צנעת הפרט. מקרה זה הוא אחד מהם.
     22/9/10 11:22:
   רואה שעשית שימוש בתגובה שמוענה אליי על ידי אפרת בנושא "קידוש" הפרטיות.
   אני בעד חשיפה ועמידה מאחורי דעותיך/מילתך הכתובה.
   ברשת חברתית, כתיבת ה"צללים" יאה רק לקהילות בהן נדרשת צנעת הפרט.
   הגעתי לדיון דרך מקרה. לגופו של עניין אגיב לאחר שאקרא.


     21/9/10 18:21:

   היתכן שלקראת הימים הנוראים
   בתי משפט בישראל החלו לנפק
   תעודות כשרות לעמותות
   למען מנהל תקין?

   תמים

    

     21/9/10 16:57:
   הצחקתני. ממתי בתי משפט מנפקים אישור המוכיח "נקיון כפיים" של אדם או תאגיד?
     21/9/10 16:48:

    

   האם הנהלת הקפה כבר המציאה לידיך "מסמך של בית משפט המוכיח את נקיון הכפיים של העמותה"?

     21/9/10 01:15:

    

   צטט: gananna 2010-09-19 20:21:59

   XXX יש אתרים יותר ידידותיים. עדיף

    

   שלומי עומד על זכותו לפרסם כאן, בקפה.
   למה שילך לאתרים אחרים?

    

     21/9/10 00:31:

   ההתייחסות השונה לצבי ולשלומי מצביעה על אפלייה מובניית, על בסיס אישי. יוהרת מנהלת האתר ידועה זה מכבר. טיקבקו על זה בקהילת אקטואליה, כאן.

     21/9/10 00:10:

   צטט: meirk11 2010-09-19 18:16:28

   התנהגות די מעליבה ועלובה של המערכת.
   אנחנו רשומים בקפה, יש כתובות אימייל ויש כתובות IP ןאם למישהו יש עילה, שיפנה בדרך המקובלת ויבקש צו חשיפת האיש שמאחורי הפוסט ושיגישו נגדו תביעה.

   שילוב של ראש קטן, כיסוי תחת והתבטלות בפני אנשי שררה מובילים לתוצאות שראינו כאן.

   אני בהחלט מסכימה עם מאיר.

   נראה שהנהלת הקפה, אחוזת אימה מאיומיהם של האמיצים ומעדיפה לנקוט ראש קטן.
   אם האמיצים רוצים, שישיגו צו מבית משפט ויקבלו את ה-IP שלך.
   מה העניין עם הנהלת הקפה? הם לא יודעים שאפילו בג"ץ מגן על זכויות הטוקבקיסטים?

   זה בלוג אישי, אתה מפרסם מידע, שידוע לך, וזה כל הסיפור.
   מערכת דה מרקר לא עומדת מאחורי הדברים ולכן אינה צריכה לשאת באחריות.
   מאוד מאוד מכעיס.

   בחודשיים האחרונים רעיתי קצת בשדות זרים ולכן נעדרתי מהקפה. הכוונה לגלובס, שבתקופה האחרונה חושף שחיתויות רבות במערכת המשפטית ובנושאים אחרים.

   יש גם זירת דסק - שלצערי עדיין לא מתוחכמת כמו הקפה - אך בהחלט מהווה תחליף רציני ותוסס.
   מומלץ לבקר ולהתרשם.

    

     20/9/10 12:01:

   צטט: כותבת באפוק טיימס 2010-09-20 00:21:50

   תפסיק ללכלך על אנשים. כנראעה יש לך משהו אישי נגדם אחרת לא היית עושה את זה

    

   1. אין לי שום דבר אישי נגד מר אריה אבנרי. מדובר ברישום כוזב במסמכי תאגיד. זו עבירה חמורה ביותר. לו היה אבנרי מגלה שמאן דהוא עשה כן היה זועק לשמים.

    

   2. היש לך הסבר מדוע חסמת אותי? אולי יש לך משהו אישי נגדי?

    

     20/9/10 11:00:

   צטט: לואיס קרול 2010-09-19 18:25:08

   דורון

   כיוון שאתה מזדהה בשמך המלא, ולא מסתתר כלל,

   יש כאן יותר מהיתממות "בעלי הקפה" בדרישותיהם שתזדהה.

   אם היו מכירים אותך, היו יודעים שאתה על האמת שלך מוכן להלחם

   עד לטימבוקטו... עם צוות מלא, ובלבד שהאמת לצדך

   בלי כל חשבון מי "האוייב"

   אם יש להם ספק, אני בטוח שאפילו יריבך, גיורא , יעיד על כך....

   אז אני מחזק את ידך, וחושב שכל הנתונים נמצאים על השולחן.

   ובזה שהם העבירו לך את בקשת הצד השני, הם היו צריכים

   להפסיק לשחק לצד מישהו.

   חזק ואמץ...

   שמעון

    

   http://cafe.themarker.com/image/1783006/

    

   שמעון,

   שלומי פנה אלי וביקש שאסייע בעדו לקדם פוסט זה ולכן פניתי לחברי בקפה ובקשתי מהם לבקר כאן ולהגיב.
    
   כפי שכמה מגיבים כתבו כאן, גם אני סבור שמוטב היה לו שלומי הזדהה. אבל, זכותו לא לעשות כן.

    

   לפי תקנון הקפה (סעיף 21) כל חבר בקפה רשאי להישאר אנונימי ואל לה להנהלת הקפה "להעניש" חבר שסרב להזדהות. אם יש כאן בעיה הרי שהיא נוצרה בשל מדיניות ההנהלה. אכן, יש  כאן יותר מהיתממות בדרישה משלומי להזדהות. הם לא עשו זאת כלפי צבי. זו הטענה העיקרית בפוסט זה.

   אמשיך לתמוך בכל אדם המבקש לחשוף את האמת ואת כל האמת שאין בילתה. אני מאמין שגם מר אריה אבנרי היה עושה את אותו הדבר לו לא היה מדובר בו עצמו.

   דורון

     20/9/10 09:29:

   צטט: כותבת באפוק טיימס 2010-09-20 00:21:50

   תפסיק ללכלך על אנשים. כנראעה יש לך משהו אישי נגדם אחרת לא היית עושה את זה

    

   יש אנשים המתעללים בתרנגולים כדי "להתנקות" ויש אדם המתעלל "בחבריו" כדי לספק את צרכיו. מדובר  באדם שנוהג לעשות "אצבע משולשת" לכל העולם ואשתו ולכן שלומי מצא לנכון לחשוף את קצה קצהו של הקרחון.

     20/9/10 08:44:

    

   לאיתן המיסטיקן,
   אתה צודק, מהבחינה האתית. מהבחינה המשפטית אני פטור מלהזדהות. עובדות המקרה כפי שפורסמו מדברות בעד עצמן.

   לכותבת באפוק טיימס,
   מדובר בנושא ציבורי של איש תקשורת המנצל לרעה את "כוחו". אשמח לשמוע את דעתך לאחר שיפורסמו פרטים נוספים על האיש ועל הארגון שהוא עומד בראשו.

   שלומי

    

   תפסיק ללכלך על אנשים. כנראעה יש לך משהו אישי נגדם אחרת לא היית עושה את זה
     19/9/10 23:06:
   אני מצטער כשאני מפרסם משהוא שמדבר על עובדות אני מזדהה בכל הפרטים האפשרים . כך צריך מי שעומד מאחורי דבריו
     19/9/10 22:12:

   צטט: shayerel 2010-09-19 21:56:28

   אני מבין אותך ידידי
   אבל אתה מצפה מהנהלת הקפה ללכת למלחמה איתך בלי שיש להם מידע אמיתי מי אתה
   הם בטח קיבלו תביעה להסיר את התוכן לטענתם פוגעני
   והם מוכנים להיות איתך, אבל דורשים לדעת מי השותף שלהם במלחמה.
   אתה מסרב

   ______

    

   שי,

    

   גם לי היה מקרה דומה, כפי ששלומי כותב בראש הפוסט.

    

   לפני כשלושה חודשים כתבתי כמה פוסטים המבקרים את פעולותיו של מר אבנרי, העומד בראש תנועת אומ"ץ. כתגובה הוא פנה באמצעות עורכי דינו להנהלת הקפה שדרשה ממני להסיר את הפוסטים שלי בתואנה שאבנרי טוען שהם שקריים כולם. התנגדתי!

    

   הנהלת הקפה דרשה ממני להזדהות זיהוי מלא וסרבתי, למעט הסכמתי שהם ימסרו לפונים את הדוא"ל שלי כפי שהוא רשום בקפה. בסופו של דבר כל הפוסטים שלי נותרו על כנם.

    

   אם כן הדבר, מדוע במקרה של שלומי הם מחקו את הפוסט שלו ולחילופין דורשים ממנו להזדהות אחרת הפוסט לא יפורסם מחדש?

    

   אני מפנה אותך ואת כל הטוענים לכך שעל גולש להזדהות לתקנון האתר, סעיפים 21-24. כתוב שם במפורש:

   "המשתמש אינו חייב למסור פרטים כלשהם לחברה ומסירתם תיעשה בהתאם לרצון המשתמש בלבד. החברה תהיה רשאית לעשות שימוש בפרטים שיימסרו על ידי המשתמש אל מי מאתרי הקבוצה ו/או במסגרת הגלישה בהם, ובמידע נוסף שמסר המשתמש לצרכים שונים של פעילות החברה כפי שתהיה מעת לעת."

    

   הואיל והחברה רשאית "לעשות שימוש בפרטים שיימסרו על ידי המשתמש" סרבתי להזדהות ואני תומך בשלומי שמסרב להזדהות כמוני.

    

   צבי

    

    

     19/9/10 21:56:
   אני מבין אותך ידידי
   אבל אתה מצפה מהנהלת הקפה ללכת למלחמה איתך בלי שיש להם מידע אמיתי מי אתה
   הם בטח קיבלו תביעה להסיר את התוכן לטענתם פוגעני
   והם מוכנים להיות איתך, אבל דורשים לדעת מי השותף שלהם במלחמה.
   אתה מסרב
     19/9/10 21:05:

    

   תודה לאיגי (אבא הוריד ראש), דנה דייגי ולאמיר שחר. אני מכבד את דעתכם הפרטית, כי ברשת חברתית יש לכתוב בשם מלא ונכון ובלווית תמונה. אבל, זו לא המדיניות המוצהרת של קפה דה מרקר. נהפוך הוא. ראו כאן, תגובת אפרת המדברת בעד עצמה:

   "אף רשת לא תכריח חבר לחשוף את עצמו ואו "תעניש" את אותו חבר רק מכיון שהוא בחר לשמור על פרטיות. כל אחד בוחר את מה שמתאים לו."

   אם קפה דה מרקר מאפשר לגולשים להישאר אנונימיים, הרי שבמקרה זה הנהלת הקפה הפלתה אותי לרעה ביחס לחבר אחר בקפה, הלא הוא צבי (הזהרו מחיקויים). גם צבי וגם אני פרסמנו דבר שאנחנו טוענים שהוא האמת לאמיתה, אבל מר אריה אבנרי התנגד לפרסום שלנו.

   במקרה של צבי הנהלת הקפה בחרה להותיר את הפרסום על כנו ובמקרה שלי לא. לכן אני טוען שמדובר באפליה. במה שונה המקרה של צבי ממקרה זה?

   לגופו של עניין, אם אנשי אומ"ץ יגיבו כאן, או יפנו אלי באופן פרטי, הם יקבלו ממני במה הוגנת והולמת. מר אריה אבנרי רשאי לקבל את הדוא"ל שלי כפי שהוא רשום בקפה.

   אלחם על זכותו של מר אבנרי ושל עמותת אומ"ץ להגן על שמם הטוב ולטעון עניינית כנגד כל טענה מטענותי. אבל, אין להם כל זכות לסתום לי את הפה.

   אולי אריה אבנרי שכח את הפסיקה התקדימית שנפסקה לטובתו, כאשר כתב את הספר הגביר:
   ע"א 214/89 אריה אבנרי נ' אברהם שפירא פ"ד מג (3) 840

   בית המשפט ביצע אז איזון בין הזכות לשם טוב של אברהם שפירא לבין הזכות לחופש הביטוי של אריה אבנרי. בית המשפט קבע כי הפרסום של אבנרי שיש בו לשון הרע הוא פרסום הכלול בחירותו של אדם בישראל לחופש הביטוי. מה גם שבמקרה שלפנינו לא מדובר בלשון הרע שכן כל מה שכתבתי אמת לאמיתה ומגובה בראיות מוצקות.

     19/9/10 20:21:
   אני מכירה כמה נשים שחושפות את התנהלותו המושחתת של אריה אבנרי וחברו רם אורן מזה 9 חודשים- 6 פעמים מחקו להם את הבלוגים למרות ששםם לא הוזכר. מגוננים על מטרידים סידרתיים. יש אתרים יותר ידידותיים. עדיף
     19/9/10 20:05:

   פעם בעבר הרחוק התנהלה ביני לבין שלומי מלחמת חומרה, משום שבגלל האנונימיות שלו שהייתי משוכנע שהוא סוכן סמוי של "האחים עופר"-
   התלהמתי, תקפתי ואולם גם ידעתי להתנצל כשעמדתי על כך שיש לי מקום לטעות.

    

   בשיחות אישיות, (באישי) הסביר לי שלומי שאינו יכול להחשף וכפי הנראה יש סיבות הקשורות למסגרות של מקום עבודה ציבורי ו/או סיבות אחרות ועם זאת "שלומי האיש" הוא עדיין חידה בעיני.

   שלומי, לעולם ישאר פגם מסויים בכל הדברים שתביא כאן מעצם היותך נטול זהות!

   תמיד ירחף החשד של אינטרס מסויים סמוי מאחורי הדברים שלך, מעצם היותך סמוי.


   ממעקב אחרי הכתובים שלך אני תמיד מוצא אותך, בליבו של מאבק חברתי מסויים ונראה שתמיד אתה בצד של "הטובים" נגד שחיתות ועוולות חברתיות.

    

   ולגופו של עניין:

   בכל מקרה של חשד למעשה פלילי ו/או על פי הוראת בית משפט, קיימת האפשרות לחשוף את זהותו של הכותב, על פי כתובת IP ועוד אפשרויות.

   מכאן תמוהה וחשודה ההתנהלות של הנהלת הקפה. נראה שהם יותר לוקחים צד בעניין מאשר מקפידים לשמור על חופש הביטוי וטוהר האוביקטיביות.

    

   אולי קשרים הנובעים ומושפעים מאינטרסים כלכליים?!

   יתכן, שהרי המהות של אתר קפה דה מרקר היא כלכלית ולא רשת חברתית


    


     19/9/10 19:52:
   מבלי להביע דיעה לענין הספציפי , דעתי באופן כללי , כפי שהבעתי אותה בכמה מקומות בעבר , כי ברשת חברתית יש לכתוב בשם מלא ונכון ובלווית תמונה .
     19/9/10 19:29:

   הוזמנתי להגיב ולכן אני עושה זאת. 

    

   אין לי מושג מי זאת עמותת אומ"ץ ומה הסיפור שלהם, אין לי מושג מה הסיפור שלך איתם, אבל לפי הפוסט הזה דעתי היא כזאת:

    

   אם אתה מעוניין להשמיץ מישהו וגם אם לדעתך אין כאן השמצה ויש לך את הסיבה הכי טובה בעולם לכתוב מה שבא לך לכתוב, ובעיניך זו לא השמצה אנא חתום בשימך המלא והוסף תמונה (נדמה לי כי כללי הקפה גורסים כי עליך לעשות זאת) - לפחות כל עוד אתה עושה זאת במסגרת קפה דה מארקר.

    

   מאחר ואתה אנונימי ומאחר ואתה מעוניין לכתוב משהו על מישהו אחר שלדעתו יש עילה לתביעת דיבה, הרי שהנהלת קפה דה מארקר לא מעוניינת לשאת בשום אחריות וגם לא בכל הוצאות התדיינות משפטית ולכן כנראה (כך אני מבין זאת) ליאת זנד, מנהלת הקפה, בעקבות יעוץ משפטי שקיבלה, דרשה ממך להצהיר מולה (ומול בעלי הפלטפורמה) שאתה תישא בכל האחריות, או שהפוסט ימחק/יושעה. סביר להניח שהייעוץ המשפטי כלל בקשה סבירה לחלוטין לתצהיר חתום בשם, כתובת ובתעודת זהות.

    

   אם אתה רוצה להמשיך ולהשתמש בפלטפורמה הזו ולהשמיץ את מי שאתה רוצה, שלח תצהיר מקובל (שחתום בשם, כתובת תעודת זהות) אל בעלי הפלטפורמה שליאת זנד היא נציגם כי תישא באחריות המלאה ובכל הוצאה משפטית שהיא. 

    

   מה לא בסדר כאן?

    

   ודרך אגב, לו אני הייתי במקום ליאת זנד, לא רק שהייתי מוחק את הפוסט, אלא הייתי מוחק אותך מהקפה בכלל

    

    

    

    

     19/9/10 18:53:

   ראשית, תודה לכל המגיבים!

    

   אוהד,
   דורון ואני לא נמצאים בהתנגשות (בינינו) אבל שנינו, ועוד רבים אחרים הגענו למסקנה שיש בעיה בעמותת אומ"ץ.
   דורון ניסה לפתור חלק מהבעיות שמצא ומדבריו הבנתי שהוא לא מרים ידיים - בכוונתו למצות את כל ההליכים. גם אני מאמין שהתצהיר שאריה אבנרי כתב ביולי 2004 מהווה על פניו רישום כוזב במסמכי תאגיד.

    

   FreeSoft,
   תודה על הצעתך הנדיבה. מיד לאחר הסרת הפוסט המדובר ע"י הנהלת הקפה פניתי לדורון והפוסט שלי הועלה לדומיין ometz.info, כאן. למרות שהפוסט מפורסם שם אני עומד על זכותי שיהיה מפורסם גם בקפה דה מרקר.

    

   שמעון,
   זכותו של דורון להזדהות בשמו המלא וזכותי להישאר חסוי . יש לי סיבות טובות. למיטב הבנתי החוק עומד לצידי.

    

   תודה,

   שלומי

    

     19/9/10 18:28:
   מה שמדאיג אותי הוא איך קרה שאתה דורון ואומ"ץ נמצאים בהתנגשות.
   אני סמוך ובטוח שיש בינכם חוסר אינפורמציה. אנא בדוק זאת בנפש חפצה.
     19/9/10 18:28:

   צטט: FreeSoft 2010-09-19 18:27:13

   אשר להנהלת הקפה - כיוון שאיני חובב דו שיח של חירשים בחרתי להפסיק לנסות לנהל דיאלוגים אם מי מנציגהם.

   אשר לפוסט שנמחק - כיוון שממילא אני שוכר חוות שרתים שאינה מוגבלת, אם בתעבורה ואם במספר שמות דומיין, הייתי מציע לך לשלוח לי את הפוסט ואשמח לעלות אותו אצלי כדף html.
   אם תרצה לעלות לשם גם את העוולות של הנהלת הקפה - אדרבא ( שמתי לב שגוגל אוהב לקדם את הקפה אז תכניס הרבה "קפה" " דה מרקר" וכו' )

   לשירותך בכל עת,
   FreeSoft

    

     19/9/10 18:25:

   דורון

   כיוון שאתה  מזדהה  בשמך  המלא, ולא  מסתתר  כלל, 

   יש  כאן יותר  מהיתממות  "בעלי הקפה"  בדרישותיהם  שתזדהה.

   אם היו  מכירים  אותך,  היו  יודעים  שאתה  על האמת  שלך  מוכן  להלחם

   עד  לטימבוקטו...   עם צוות מלא,  ובלבד  שהאמת  לצדך

   בלי  כל  חשבון  מי  "האוייב"

   אם  יש להם  ספק,  אני  בטוח  שאפילו  יריבך, גיורא ,  יעיד על  כך....

   אז אני  מחזק  את ידך,  וחושב  שכל הנתונים  נמצאים  על  השולחן.

   ובזה  שהם העבירו  לך  את  בקשת  הצד השני,  הם  היו  צריכים

   להפסיק  לשחק  לצד  מישהו.

   חזק ואמץ...

   שמעון

    

   http://cafe.themarker.com/image/1783006/

     19/9/10 18:16:
   התנהגות די מעליבה ועלובה של המערכת.
   אנחנו רשומים בקפה, יש כתובות אימייל ויש כתובות IP ןאם למישהו יש עילה, שיפנה בדרך המקובלת ויבקש צו חשיפת האיש שמאחורי הפוסט ושיגישו נגדו תביעה.

   שילוב של ראש קטן, כיסוי תחת והתבטלות בפני אנשי שררה מובילים לתוצאות שראינו כאן.
     19/9/10 17:52:

   מעניין שאת הפוסט שלי
   "חידה ושמה אריה אבנרי"
   הנהלת הקפה לא בקשה להסיר.

    

   וכל זאת למה?

    

   פשוט מאד.

    

   אריה אבנרי ידע במי מדובר
   ולכן לא היתה לו סיבה לפנות להנהלת הקפה.

    

     19/9/10 17:38:
   דעתי משוחדת. שכן את הפוסט שלי הם לא הסירו... ;-)


     19/9/10 17:36:
   דעתי האישית:
   אני לא חושב שהיו צריכים להסיר את הפוסט שלך.
   אני חושב שמדובר פה בפלטפורמה המאפשרת לאדם להגיד את דברו.

   אחריות הכותב, ואחריותו בלבד לבדוק מה הוא כותב מתוך ידיעה שהוא חשוף לתביעת לשון הרע.

   לא אחת התחבטתי עם עצמי האם להעלות תוכן זה או אחר.
   אני חושב שהקפה כפלטפורמה היה מפיק רק טוב אם היו דיונים עמוקים, והיה מקבל קצת יחסי ציבור מתביעה נגד אחד מגולשיו.

   לכן........אני חושב שאיש לא היה בא בטענות לרשת חברתית על פרסום תוכן כזה או אחר. שבית המשפט יגיד את דברו.

   זה כמובן במידה ולא מדובר במייל עם תכניים גזעניים כאלו או אחרים.
     19/9/10 17:21:

   אל תוותר על זכויותיך!

   החוק לצדך.

   תמים


   פרופיל

   שיטת השקשוקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין