כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  Animatorit

  אנימטורית.
  אנימציה ולא רק.

  ארכיון

  המלצות לסוכות. וגם לסרטי אנימציה.

  5 תגובות   יום שישי , 24/9/10, 19:11

  נתחיל באנימציה. הנה החתול של סיימון, באחת האפיזודות שהכי הצחיקו אותי השנה, ויופיע בפסטיבל חיפה (בהמשך הפוסט).

  ''

   

  סוכות הוא אחד החגים העמוסים הלוח השנה שלי, ובו אני מנסה ללהטט בין דדליינים לבין מילוי מצבורי היצירתיות בשני פסטיבלי קולנוע: פסטיבל חיפה ופסטיבל אייקון. כיוון שאייקון למד״ב ופנטזיה (כולל סרטי אימה) ולאחרונה גם יותר אנימציה, הוא התלאביבי בין השניים, ובהתחשב בכך שהחלון הסטודיו שלי צופה ממש אל הסינמטק, אתם יכולים לנחש מי נוטה לנצח.

  העובדה שחשוב לאייקון להביא סרטי אנימציה כתחום בפני עצמו, מדי שנה בשנה, ולא כגחמה חולפת, וכי תמיד אפשר למצוא שם לפחות סרט אנימה (אנימציה יפנית) אחד, עומדת לזכותו. ובכל זאת, השנה פסטיבל חיפה מעניק לו פייט יפה, עם ספיישל אנימציה בריטית וכתות אמן עם אורחים מחו"ל.

  גם באייקון וגם בחיפה יש לי השנה נגיעה אישית מסוימת, כך שתוכלו למצוא אותי בשניהם. אולי אפילו בו-זמנית, אם אקבל את מכונת הזמן שהזמנתי.

   

  =====

   

  1. פסטיבל אייקון TLV:
  סרטי אנימציה, פתיחת תערוכה ותחרות. ואתם עדיין יכולים להשפיע.


  פסטיבל אייקון TLV יפתח מחר (שבת, 25.9) וימשך שישה ימים. טקס הפתיחה יתקיים אמנם בערב, אבל הסרט הראשון שיוקרן יהיה באנימציה. ממש עם עלות השחר, ב-11 בבוקר יוקרן סרט האנימציה הסרבי הראשון באורך מלא, שזה כבר מאורע מסקרן בפני עצמו, "טכנוטייז: אדיט ואני" שמו. הסרט מספר על סטודנטית שמשתילה בראשה שבב זכרון, כדי להקל על לימודיה, אבל בדרך משהו משתבש. (יום שבת 11:00, הקרנה חוזרת: שלישי 13:00).

  עוד סרטי אנימציה באייקון - בהמשך.

   

  ''

  עבודה של ענת דייג.

   

   

  שלוש תערוכות, שני ספרים, תחרות אחת

  במוצ"ש תתקיים פתיחת תערוכה מיוחדת, לרגל השקת ספר ציורי פנטזיה. ככל הידוע לי, מדובר בספר יצירות הפנטזיה הישראלי הראשון. התמונות היפיפיות נוצרו על ידי ענת דייג, שהייתה סטודנטית שלי במכללה הישראלית לאנימציה, שהוציאה עבורה את הספר. אפשר למצוא שם עבודות דיגיטליות שצויירו ישירות במחשב, עבודות בשילוב תלת מימד וציורי שמן. הנה ההזמנה לתערוכה.

   

  ''
  הנסיך ושלגי בלי ארון. עבודה של אסף ארבל.

   

  תערוכה נוספת שתוצג במהלך הפסטיבל היא "Fairy Tales"תערוכתו של אסף ארבל, גם הוא בוגר המכללה, המציגה אגדות ילדים שיוצאות מהארון. על התערוכה כתבתי כאן.

   

   

   

  ''

  גיבורים ומפלצות. מי יזכה?

   

  היו אתם השופטים
  במקביל מתקיימת תחרות "גיבורים ומפלצות", שהוא גם נושא הפסטיבל השנה. צוות שיפוט מקצועי, שכולל גם אותי, בתקווה שקולי יהיה מספיק מהותי להשפיע, יקבע את הזוכים במקום הראשון, השני והשלישי. ואתם, כן אתם, אחראים על בחירת הקהל. הזוכים יזכו במלגות בפרסים בשווי כולל של כ-15,000 ש"ח.

  כדי להצביע ולהשפיע הכנסו ללינק הבא, ולייקקו את התמונה החביבה עליכם בפייסבוק. ההצבעה תנעל ביום שבת בשבע בערב, ויש עדיין מספיק זמן למהפכים.

  בשבע ורבע יפתחו התערוכות, אשר תוצגנה באכסדרת הסינמטק במהלך.הפסטיבל. בואו, יהיה כיבוד. זאת אומרת, יהיה שמח. (מוצאי שבת, 19:15)

   

  ''

  עבודה בזיבראש. קמטים ופרטים קטנים.

   

   

  עשו גם אתם מפלצת
  תערוכת גיבורים ומפלצות, שגם אותה מלווה ספר, משלבת ציורים דיגיטליים, עבודות תלת מימד ועבודות בזיבראש, תוכנה פורצת דרך בתחום התלת מימד, שהעבודה בה לא דומה לשום תוכנה אחרת.

  תארו לכם שאתם מציירים על נייר אף, פה ועיניים, אבל כשתסובבו את הנייר האף יבלוט ואילו הפה יהיה פעור והעיניים שקועות. כזאת היא העבודה בזיבראש. כמו ליצור פסל בעזרת ציור. לא פלא שהיא משמשת בתעשייה כלי מצוין ליצירת קמטים ופרטים קטנים, גם בשילוב עם תוכנות תלת-מימד רגילות.

  דוגמאות ליצירות זיבראש אתם יכולים לראות בתערוכה, ואם אתם רוצים גם להתנסות ביצירת מפלצות משלכם, ישנה סדנה מקצועית בזיבראש שפתוחה לקהל הרחב במהלך הפסטיבל (א'-ד' בשעה 10:00).

   

  ---

   

  עוד סרטים במהלך השבוע

  חוץ מהסרט הסרבי תוכלו למצוא עוד שלושה סרטים, וביניהם סרט שלו ציפיתי זמן רב.

   

  ''

   

  המסקרן

  מטרופיה, הו מטרופיה. הנה סרט שבאמת חיכיתי לו. הוא הציג השנה בפסטיבלים בעולם וצייץ ציוצים חיוביים מאוד, ועוד לפני כן סיקרן אותי בזכות העיצובים שלו שנראים מעניינים וכובשים. הוא גם אחת הסיבות שהצטערתי שדילגתי על פסטיבלי אנימציה בחו"ל. אבל הנה הוא כאן, ובתרגום לעברית. הסרט מספר על אדם שמתחיל לשמוע קולות במהלך נסיעה ברכבת התחתית. נסיונותיו להפטר מאחד הקולות מביא אותו לעלות על מזימה מוזרה שקשורה בשליטה. (יום שלישי 22:00, יום רביעי 15:00). מטרופיה יוקרן גם בסינמטק חולון ב-30 בספטמבר.

  צפו בטריילר:

   

  ''

   

  היפנים

  שני סרטי אנימציה יפנית יוקרנו במהלך הפסטיבל. את יום ראשון בעשר בבוקר פותח סרט אנימה בשם "מחתרת השוקולד", על עולם שבו השוקולד יצא אל מחוץ לחוק. אני לא יודעת מה אתכם, אבל לי זה נשמע כמו סרט אימה. הסרט מוגדר אמנם כסרט לילדים אבל אני יכולה להניח שבכל זאת מדובר יותר בסרט לחובבי אנימציה, גם כיוון שהתרגלנו לסרטי אנימציה יפנים לילדים וגם כי הסרט מוקרן ביפנית עם תרגום לאנגלית, שזה חיובי מאוד בעיני. (יום ראשון 10:00, יום חמישי 11:45)


  מיד לאחת :מחתרת השוקולד" יוקרן "מלך ת'ורן". וירוס שהופך אנשים לאבן מתפשט ביפן, והממשלה מחליטה להקפיא קבוצת אנשים, בזמן שמחפשים אחר הנוגדן. כמו ב"ישנוני" של וודי אלן, מתעוררת אחת הבחורות לאחר שנים של קפאון, כדי לגלות עולם לא מוכר מלא במפלצות. (יום ראשון 12:30, יום שלישי 10:30).

   

  טריילר:

  ''

   

  לזכרו

  בנוסף תערך הקרנה מיוחדת של "אש וקרח", סרטו של רלף בקשי מ-1983. הסרט מוקרן לזכרו של פרנק פרזטה, המאייר שעבד על הסרט יחד עם בקשי, ונפטר בחודש מאי האחרון. (יום ג' 10:30). בנוסף יוקרן גם "פרזטה: ציור באש" - סרט תיעודי על חייו. פרזטה צייר ציורי פנטזיה, קומיקסים וכרזות קולנוע. (יום שלישי 12:00)

   

  ''

  אש וקרח.

   

  הנה התוכניה המלאה של פסטיבל אייקון TLV.

   

  =====

   

  2. רגע, יש שני אייקונים


  בניגוד לשנים עברו, השנה יש שני פסטיבלים בשם אייקון, שאפשר מאוד בקלות להתבלבל ביניהם, מה גם ששניהם מתרחשים בסוכות ממש זה לצד זה. כדי לקצר את הסיפור הארוך שהתרחש מאחורי הקלעים אתמצת את הסיפור לפעם היה אייקון אחד והוא התפצל ל"אייקון" ול"אייקון TLV". מעניין שאתרים ובלוגים שכתבו על הנושא כאילו בחרו צד, וכתבו רק על אחד מהם, אבל אותי מעניינים התכנים, ולא האינטריגות.

  "פסטיבל אייקון TLV", שיתקיים בסינמטק תל אביב, ועליו כתבתי בהרחבה למעלה, מתפקד מבחינתי בראש ובראשונה כפסטיבל קולנוע, אף על פי שיש לו גם תכנים רבים אחרים, ועוסק השנה במפלצות וגיבורים.

   

  ''

  רובוט צ'יקן בפארודיה של מלחמת הכוכבים.

   

  "פסטיבל אייקון", הקהילתי יותר, שיתקיים באשכול פיס, מאורגן על ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה, ואמור גם לגרום לכם להרגיש חלק מקהילה חמימה.  
  נושא הפסטיבל השנה הוא "מבעד למראה". לפי השם אפשר לנחש שאליס שחוצה את הקווים ונכנסת לעולם הפנטזיה בארץ המראה מככבת שם, ואכן ניתן למצוא את "אליס", המיני-סדרה שיצאה לא מזמן (יום שלישי, 23:00. הקרנה ללא תשלום).
  בענייני אנימציה תוכלו למצוא שם הקרנה של סדרת האנימציה המופרעת רובוט-צ'יקן, עם שני פרקי ספיישל של מלחמת הכוכבים, ורז גרינברג ירצה על ההיסטוריה הסודית של האנימציה היפנית. (יום שני, 20:00).

  הנה התוכניה המלאה של פסטיבל אייקון.

   

   

  =====

   

   

  3. פסטיבל חיפה
  אנימציה בריטית וכתות אמן

   

  ''

  This Way Up.

   

  אני אוהבת אנימציה בריטית. יש הרבה חן בגינונים הכל כך בריטיים, וכללי הנימוס הספק מזוייפים ספק נוגעים בגבול ההתפרצות הבלתי נמנעת, שחודרים בהגזמה גם אל דמויות האנימציה.
  פסטיבל חיפה מביא השנה אנימציה שעשויה לגרום גם לתלאביבים ביניכם לזקוף ראש ואפילו לצאת את חומות העיר.
  "תחרות האנימציה הבריטית" היא בעצם אוסף סרטים קצרים שאצרה ג'יין פילינג, ביניהם ניתן למצוא את זוכה האוסקר "This Way Up", "החתול של סיימון" שהיה להיט גדול בפסטיבלים ובאינטרנט, ועוד 14 סרטים קצרים (יום שני 18:00).

   

  ''

  A Matter of Loaf and Death

   

  אארדמן

  לבטח שמעתם על אולפני אארדמן, גם אם אתם לא יודעים שזהו שמם. שם יצרו את "מרד התרנגולים" ושם יצרו את כל סדרת "וואלאס וגרומיט" הנפלאה. האולפנים אחראים על סרטים קצרים וסרטים באורך מלא, על סדרות ועל פרסומות. פעם הם עשו הכל בסטופמושן ועם פלסטלינה. היום הם עושים גם תלת מימד. ג'יי פי ווין, במאי אנימציה ואמן סטוריבורד באולפני אארדמן (שפועל כיום בארץ, אגב) יציג את הסרטים בתוכנית "מבחר סרטי אארדמן", ויענה על שאלות הקהל. בין הסרטים יוקרן גם הקצר האחרון בסדרת וואלס וגרומיט "A Matter of Loaf and Death", שהיה מועמד לאוסקר האחרון, והייתי כמעט בטוחה שיזכה. (יום שלישי 17:30).

  עוד תוכניות:
  קצרים ומצוירים - תשוקה ומיניות: סרטים קצרים שעוסקים בנושא של תשוקה, מין, יצרים ושגעון. (יום ראשון 23:30). אנימציה ישראלית: 20 סרטים ישראלים חדשים. יש שם כמה דברים מאוד טובים. מומלץ בייחוד אם לא ראיתם כלום מתוכניות האנימציה של אסיף, שהיו בפסטיבל האנימציה באוגוסט. (יום שלישי 09:30).

   

  כתות אמן

  שלוש כתות אמן יתקיימו עם במאי אנימציה, אורחי הפסטיבל.

  כתת אמן עם ג'ונתן הודג'סון מסרטי הודגסון  ביום שני 14:00 - 17:00. ביום שלישי תתקיימנה שתי כתות האמן הנוספות: 11:00 - 13:00 עם פיטר ביינטון ובין השעות 14:00 - 17:00 עם ג'יי פי ויין.

   

  על הדרך

  אם אתם כבר בחיפה, אתם יכולים לסור להקרנה של הסרט הדוקומנטרי ״שרון עמרני - זכרו את השם״. יאיר רוה ביים את הסרט על עמרני, שהיה אחת ההבטחות הגדולות של הקולנוע הישראלי, התחבט בין אמונה לאמנות וטבע בים בגיל 30. רוה הזמין שלושה קולנוענים נפלאים בני המחזור של עמרני: ניר ברגמן (כנפיים שבורות), דובר קוסאשווילי (חתונה מאוחרת) ויוסף סידר (בופור) לביים אפיזודות שכתב שרון, וכן את גילי גאון בת זוגו של עמרני, שביימה את הרגעים האחרונים שלה איתו, רגע לפני שנכנס לים הסוער. ורוה גם הזמין את עבדתכם הנאמנה לעצב את האריזה הגראפית והכותרות לסרט. באנימציה עזר לי כפיר רם. (יום שלישי ב-17:00).

   

  והנה התוכניה המלאה של פסטיבל חיפה.

   

  =====

   

  לסיום, אם פספסתם, סורו לברכת השנה הטובה שלי לכבוד סוכות. אני מתנצלת מראש. באמת.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/9/10 06:55:

   ועכשיו לינק פעיל לזוכים בתחרות:

   http://www.ani-mator.com/?p=1666

     26/9/10 06:54:
   עדכון: הוכרזו הזוכים בתחרות גיבורים ומפלצות:
   http://www.ani-mator.com/?p=1666
     26/9/10 00:42:
   איזה יופי,
   חיפשתי משהו אחר ומיוחד לעשות בסוכות הזה,
   נראה לי שמצאתי
     24/9/10 23:19:
   מצתרף למחמאות, תודה! אשתדל להגיע לפחות לפסטיבל חיפה. בינתיים נהניתי מהסרטונים וההיכרויות:)
     24/9/10 22:04:
   יופי של פוסט! חג שמח!!!

   פרופיל

   talotan
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   סינמסקופ - יאיר רוה

   זאב זאב

   אמנון וינר