כותרות TheMarker >
  ';

  פנטזית מרתון: ישי עובר סדרת חינוך אצל לינקולן

  38 תגובות   יום שני, 11/10/10, 00:33

  יום ראשון השבוע היה שטוף שמש שליו ונפלא בשיקגו וחשבתי לצערי, במשך כחמש שעות על שר הפנים אלי ישי. כמובן שלא נהניתי מהמחשבות עליו. וכי מי יכול ליהנות מלחשוב על שר הפנים שלנו ועוד במשך זמן כה רב. אבל דמותו של השר הש"סניקי לא משה ממני.

   

  הייתי מוקף בעשרות אלפים של בני אדם – ליתר דיוק ארבעים וחמשה אלף גברים ונשים מכל הגילים מיותר ממאה מדינות. היו שם בני כל הדתות, הגזעים והצבעים: קתולים ופרוטסטנטים יהודים והינדים ומוסלמים. היו שם לבנים ושחורים, מלוכסני עיניים, בהירי עור וכהי עור. בקיצור פסיפס אנושי שהתאחד לכמה שעות לרקמה אנושית אחת של אחווה. מפגן מדהים של ידידות.

   

  טסתי לכאן כדי לרוץ את מרתון שיקגו. את הריצה הקדשתי לילדי העובדים הזרים, בתקווה שימנע גרושם.  העיר נהדרת. שוקקת חיי יום וחיי לילה. המסלול שטוח. מאות אלפים של מתנדבים מושיטים לרצים, עם חיוך ומילה טובה, כוסות מים ומשקאות איזוטונים, ג'לים ובננות. תזמורות פרוסות לאורך 42 הקילומטרים ועוד 195 מטרים של המסלול ומרעישות מוסיקה בכל הסגנונות: רוק אנד רול, קאונטרי, פופ. בצמתים מרכזיים מוקמו תחנות עזרה ראשונה ליתר ביטחון ומאות שירותים כימיים ניידים. מרבית הרחובות במרכז העיר וגם בשוליה סגורים לתנועת כלי רכב. החגיגה בעיצומה. מאות אלפים אם לא מיליונים מריעים ברחובות. פשוט לקנא.

   

  נזכרתי בשיחות שהיו לי בשנים האחרונות עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ופקיד אחד שלו, בשם מוטי אמברם, שאחראי על נושא הספורט, שסבורים כי ריצת חוצות בכרך, צריכות להדחק לשולי העיר ולפארק הירקון, כדי שלא להפריע למנוחת תושבים. חבל שעיניהם טחו מלראות, במציאות האוניברסאלית של ערים רבות בעולם שמוכנות, פעם בשנה לכמה שעות ביום לסגור רחובות רבים במרכזן, לכלי רכב ולפנות מקום להפנינג של הרצים , בני משפחה, ידידים ומלווים.

   

  באתי לשיקגו לרוץ את המרתון ה-25 שלי בשבע עשרה השנים האחרונות ובאתי ליהנות. ואכן נהניתי מכל רגע. כלומר, נהניתי מהסבל. כל ריצת מרתון היא קשה וכואבת. ובכל זאת תחושת הסיפוק על עצם הריצה ועוד יותר על הסיום היא אדירה. ולמרות שאני למוד ריצות ושבע מרתונים, גלים של אופוריה וריגושים עשו את גופי חידודין חידודין, כשחציתי את קו הסיום. כך זה תמיד. כל ריצת מרתון מעניקה תחושה כאילו זו הפעם הראשונה.ולמרות הכול לא יכולתי שלא לחשוב גם בחמש השעות לערך, שבהן רצתי מהשמע ירית תותח הזינוק ועד לשער הסיום, על מעלליו של שר הפנים.

   

  זה כמה ימים שהמחשבות עליו ועל חבריו לממשלה לא מרפות ממני. אני לא יכול להירגע מחוק הנאמנות הגזעני ועל כוונת שר הפנים לחוק חוק לשלול אזרחות של מי שהורשעו בחוסר נאמנות למדינה. "כל מי שבוגד במדינה, תישלל אזרחותו", קבע הגאון מירושלים והוסיף כי מי שאין לו אזרחות נוספת של מדינה זרה (כלומר שר הפנים מעודד בעקיפין שישראלים יחזיקו באזרחות כפולה) "יוענק מעמד המקביל למעמדם של עובדים זרים". נו בטח, אחר כך יגרש אותם בתואנה שהם עובדים זרים בלתי חוקיים. אין גבול לציניות שלו.

   

  לדעתי, הבוגד מספר אחד בימים אלה במדינת ישראל, במגילת העצמאות שלה ובערכיה הוא אלי ישי ושכמותו – גם ליברמן.

   

  אבל זו לא רק ציניות. יש כאן משהו עמוק יותר. אני קורא בימים אלה את הספר המצמרר של הנס פאלאדה "לבד בברלין". זהו ספר על חיי היום יום בתקופת המשטר הנאצי ואפשר לומר עליו את משפטה של חנה ארנדט על הבנליות של הרשע.

   

  אני לא רוצה לערוך השוואות. אבל ימים אפלים ורעים עוברים על מדינתי האהובה, שמסתחררת אל תהליך של פשיזציה. מעוט בראשות קומץ פוליטיקאים ציניים, שאפתניים, ממוקדי מטרה, ובהם ישי ואביגדור ליברמן מעבירים חוקים מעוררי פלצות. הם מנצלים את העובדה שראש הממשלה חלש או אדיש, מאשר להם זאת. חבורה של מתקרנפים, בראשית שר הביטחון אהוד ברק ושרי העבודה, ממלמלים ג'יבריש חסר ערך ועוברים לסדר היום. ורוב הציבור, כמו שלושת הקופים עוצם עיניו, אוטם אוזניו וסותם את פיו. אנחנו יודעים איך כל זה התחיל במשטרים אחרים – כן כן ברפובליקת ויימר ובאיטליה – ואנחנו גם יודעים איך זה נגמר.

   

  המרגיז מכול הן הגזירות שמטיל השר ישי וחבר מרעיו ביחידת עוז על ילדי הזרים. אין לי ספק כי השר ישי שכח כבר את עשרת המכות שהמיט פרעה על העברים במצרים ובמיוחד המכה האחרונה - מכת בכורות. כנראה שבהסבו לשולחן לי הסדר יודע השר ישי רק לדקלם את "שפוך חמתך על הגויים".

   

  כישראלי וכיהודי אני לא יכול שלא לחשוב על הימים ההם, כאשר הנאצים עלו לשלטון והחלו לחוקק חוקים גזעניים, לרבד את החברה על פי שווים יותר ובעלי זכויות ושווים פחות ללא זכויות, לסתום פיות ולרדוף את "האחר" ובראש וראשונה את היהודים.

   

  לא ניתן שלא להעלות מחשבות נוגות על תהפוכות ההיסטוריה כשקוראים על מאמצי איסוף המידע של אנשי עוז, שמגייסים עובדים זרים בלתי חוקיים, תמורת נזיד עדשים, תוך ניצול חולשתם ושבריריותם, כדי להלשין על חבריהם ולגלות את מקומת המחבוא שלהם. הרעיון הזה של אנשי עוז הוא שטני ומעורר חלחלה. אין לי הגדרה אחרת אלא לומר שאלה שיטות יודנראט.

                                

  אגב שתיקת הכבשים של ראש הממשלה סותרת את כל מי שהעריך כי הוא ככלי משחק וכעלה נידף בפני רעייתו שרה, ששולטת בו לכאורה שלטון ללא מצרים. אם כן מדוע הוא לא שומע לתחינותיה שלא לגרש את ילדי העובדים הזרים? זהו אותו ביבי שמוכן להתעמת עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה (איש שיקגו) על כמה אלפי יחידות דיור בגדה המערבית אך פוחד פחד מוות ממשבר עם מנהיג ש"ס.

   

  קו הסיום של המרתון היה בפארק גרנט. זהו גן רחב ידיים, עשיר בצמחיה ובערוגות פרחים ובמזרקות ותיאטראות פתוחים ומקורים, שקרוי על שמו של גנרל יוליסס גרנט, המצביא הדגול של צבאות הצפון, שהדביר את צבא הדרום וכפה עליהם בכוח הנשק את שחרור העבדים ואת האחוד. גרנט, לימים נשיא ארצות הברית, היה מפקד הצבא תחת הנשיא אברהם לינקולן. לינקולן כמו גרנט הם בני מדינת אילינוי שהעיר שיקגו שוכנת בה.

   

  אם רק יכולתי הייתי מביא לכאן לשיקגו ולאילינוי את השר אלי ישי. אני מוכן להטיסו ולארח אותו על חשבוני הדל (המשכורות במקום העבודה שלי אתם יודעים הן לא משהו). לא חס וחלילה שירוץ מרתון. אף שראיתי במהלך הריצה גם חובשי כיפות, אפילו כיפות שחורות ואף כמה נשים חרדיות שרצו בשמלות ארוכות. במהלך הריצה פנטזתי על אלי ישי נענה להצעתי ומבקר באילינוי לסיור השתלמות.

   

  הוא ילמד מעט על אברהם לינקולן, זה שהיה מוכן לצאת למלחמת אזרחים ממושכת ועקובה מדם כדי לשחרר עבדים, לסיים את העוול הנורא שהחברה האמריקאית גרמה להם, להיאבק למען ערכי הדמוקרטיה, שוויון זכויות וחופש. הוא יוכל לקרוא את 272 המילים שנשא לינקולן בנאום קצר של שתי דקות בבית העלמין ב-1863 בגטיסבורג לחללי הצפון ואולי גם להעלות על קברו של לינקולן שקבור בבית העלמין בעיר ספרינגפילד, להניח זר ולתרץ כי בשל החינוך הקלוקל שקיבל לא היו נהירים לו ערכי הדמוקרטיה הלינקולנית, אך מעכשיו ואילך הוא יפנים ערכים אלה ויפעל לאורם.  

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/11/10 13:49:
   רשימה טובה ובזמן הנכון
   ו* ממני.
   בברכה מאמנון
     10/11/10 10:43:
   מה הקשר בין הצעת החוק לשלילת אזרחות לבוגדים לבין היחס לעובדים הזרים?
   הראשון- לגיטימי וחכם
   השני- בושה וחרפה
   חוץ מזה, אתה בטח יודע שהמצב רק יחמיר (מגמות, מגמות ושוב מגמות). אולי כדאי להתחיל לחשוב על מציאת אלטרנטיבה טריטוריאלית לישראל (שפויה) בעזרת גורמים בינלאומים.
   בעוד 2,000 שנה, נבדוק שוב...
     9/11/10 12:24:
   שלום לך יוסי,

   אתה מקנא בשיקגו, אילינוי ואני בכושר הגופני שלך.

   נסיעה טובה הביתה.

   מתן

     7/11/10 12:10:
   כתוב מצוין
   והלוואי והשר ישי ונבחרי ציבור אחרים היו יכולים לעבור סדרת חינוך זו (כמו השר ליברמן שיהונתן גפן כתב עליו השבוע במעריב ש"בבוקר יום הזיכרון ליצחק רבין צלצל הטלפון, וכשהקול הסדוק והחם אמר "שלום יוני, מדבר אבי פרחן", ידעתי מיד שהנה מופקת עוד פגישה של הפלוגה.
   אין שום דבר שמקשר ביני לבין פרחן מלבד העובדה ששנינו שירתנו בפלוגה ד', גדוד 202, צעירים ומאמינים בצדקת הדרך, אפילו שלא היה לנו מושג ירקרק מהי הדרך.

   אבי פרחן היקר, המפונה הבלתי נלאה, מימית ואחר כך מיישוב אלי סיני, איש ארץ ישראל השלמה, שלדעתי הייתה שלמה יותר כשהיינו טירונים, לפני הולדת האימפריה. ובטח שאני לא אנתק את הטלפון לפרחן, למוד ההתנתקויות.

   "בטח שאני אבוא", אמרתי , "הפלוגה היא הנאמנות היחידה שלי". "יש עוד נאמנויות!" "אל תתחיל איתי פרחן", אמרתי לו, "ואם אתה מסתובב שם בכנסת ישראל, תעשה לי טובה ותברר מה הייתה הפלוגה של איווט ליברמן".")
   אם זאת יש לציין שהמשפט, שמופיע בספר "קולד מאונטן", היה ונשאר נכון- "הדבר האחד שאני יודע הוא, שכל מי שחושב שהפדרלים מוכנים למות כדי לשחרר עבדים, יש לו השקפה נדיבה מדי על האנושות."
     15/10/10 20:50:
   לא ידעתי שפרעה הוא זה שהטיל מכות על בני ישראל. תמיד חשבתי שאלוהים הכה את המצרים. מעניין.
     14/10/10 04:41:

   צטט: leagat 2010-10-13 07:31:31


   קראתי בעניין

   רוב הדברים ידועים לעוסים ודיברו בהם לא מעט, יצאו לרחובות בגינם אף אם כמות המפגינים היה גדול משמעותית, האם למישהו הרצוע לכסאות בכנסת ישראל זה ידגדג באיזשהו מקום?
   אני אתה ואחרים הושבנו אותם שם על סיר הבשר

   ומנגד - "חבורת מתקרנפים, בראשות שר הביטחון אהוד ברק וכל שרי העבודה, ממלמלים ג'יבריש חסר ערך ועוברים לסדר היום." >> לא לבלוע ולא להקיא

   כל מה שנתון לנו כאן מציע לנו 2 אופציות אפשריות

   א. בסטיליה שניה

   ב. לשתוק, או להתריע [בידיעה שזה אוויר שלוח לרוח] ולהיות נבונים יותר ביום הבחירות הקרוב,
   לא שהאופציה הנוגדת נותנת תקווה לשינוי רדיקלי.

   אדם בעל נתונים מיומנים, ושיעור קומה לא יזהם ידיו בביצה הפוליטית הקיימת, למעט אותם אינטרסנטים רודפי עמדות כוח ותאבי ממון

   בכייה לדורות

   תודה
   לאה

   חן חן על התיחסותך

    

     14/10/10 04:40:

   צטט: אדם ראשון 2010-10-13 17:58:56

   מדינת אילינוי ..הייתה שייכת לאינדינים,נכון.!
   והחוקים החדשים באריזונה.לא אור לגויים,
   ודיי עם השוואות לגרמניה.
   .גם בלי ההשוואות ,אפשר לכתוב על החרפה של ממשלת ישראל ונבחריה.
   עושה טעם לא טוב לקרוא טור משובח.

   תודה על שקראת והתייחסת. מה לעשות.אלו היו מחשבותי. זה אך טבעי לחשוב בצורה אסוציאטיבית הלא כן? אני מניח שגם לך זה קורה לעיתים. 

     13/10/10 17:58:
   מדינת אילינוי ..הייתה שייכת לאינדינים,נכון.!
   והחוקים החדשים באריזונה.לא אור לגויים,
   ודיי עם השוואות לגרמניה.
   .גם בלי ההשוואות ,אפשר לכתוב על החרפה של ממשלת ישראל ונבחריה.
   עושה טעם לא טוב לקרוא טור משובח.
     13/10/10 13:40:

   צטט: yossi melman 2010-10-13 05:14:12

   צטט: Zvikagl 2010-10-12 17:00:11

   יוכל לקרא את נאומו של לינקולן!? איך בדיוק? תתרגם לו? אינגלית לא לומדים באוהלה של...

   חוץ מזה:
   1. זה פוסט שצריך להופיע בעיתון בעמוד 1
   2. שאפו על ה עשרים וחמישי.
   3. גם אז כמו גם עכשיו האליטה שבעה ומגינה על עצמה ע"ע ריכוזיות ; שכר חברי הכנסת ; מספר השרים ללא ילקוט או עם... תיק ,,,במשטרה. ההמונים נאבקים בקיום ואין להם זמן להאבק בשלטון ועוולותיו.
   4. האם אתה מוזמן לנ"י בעוד 3 שבועות לסקר את המירוץ ? אולי שוקן יעניק לך מרוב חסדו פרס על עיתונות מצטיינת ועשרים וחמישה מרתונים?

    

   צביקה תודה על המילים החמות.

   סעיף 4 הצחיק אותי. לקבל פרס או בונוס? לא בבית ספרי (כלומר במקום עבודתי). לא. לא שולחים אותו לנ"י. כבר רצתי את המרתון בניו יורק 6 פעמים. ובכל מקרה ההרשמה נסגרה כבר לפני כחצי שנה. כך שגם אם היו שולחים לא הייתי יכול להתקבל.

   בסוף החודש ארוץ את מרתון אתונה. זו הולך להיות ארוע מיוחד - 2500 שנה לקרב מרתון. אני קורא לריצתי שם "מחווה למענה שלי" - הארוע ההיסטורי שבגללו אנו רצים וסובלים. סובלים ונהנים.

    

   כמו שאמרה הפולניה , טוב אז אני ארוץ לבד בנ"י. מצפה לפוסט על אתונה. בהצלחה

    

     13/10/10 07:31:

   קראתי בעניין

   רוב הדברים ידועים לעוסים ודיברו בהם לא מעט, יצאו לרחובות בגינם אף אם כמות המפגינים היה גדול משמעותית, האם למישהו הרצוע לכסאות בכנסת ישראל זה ידגדג באיזשהו מקום?
   אני אתה ואחרים הושבנו אותם שם על סיר הבשר

   ומנגד - "חבורת מתקרנפים, בראשות שר הביטחון אהוד ברק וכל שרי העבודה, ממלמלים ג'יבריש חסר ערך ועוברים לסדר היום." >> לא לבלוע ולא להקיא

   כל מה שנתון לנו כאן מציע לנו 2 אופציות אפשריות

   א. בסטיליה שניה

   ב. לשתוק, או להתריע [בידיעה שזה אוויר שלוח לרוח] ולהיות נבונים יותר ביום הבחירות הקרוב,
   לא שהאופציה הנוגדת נותנת תקווה לשינוי רדיקלי.

   אדם בעל נתונים מיומנים, ושיעור קומה לא יזהם ידיו בביצה הפוליטית הקיימת, למעט אותם אינטרסנטים רודפי עמדות כוח ותאבי ממון

   בכייה לדורות

   תודה
   לאה

     13/10/10 05:21:

   צטט: מאיר-מירב 2010-10-12 14:29:05

   יוסי, איני מסוגל לסלוח לך על כי זיהמת את מסלול המרתון עם מחשבות על ישי/ליברמן. ה"זיהום" היחידי שלנו, רצי המרתון, הם אגלי הזיעה הנוטפת וכוסות הפלסטיק.... חבל לקלקל זאת עם שני בעלי הזקנים שמושג היהדות שונה אצל שניהם. הנ"ל רצים אחורה בקצב מהיר, זה מושך לחוקי הלכה וזה לגזענות.
   אצלנו קו הסיום הוא נצחון, אצלהם קו הסיום זה אבדון.

   מאיר ידידי

   תודה לך. מסכים עם כל מילה. אנחנו מכירים כרבר חמש עשרה שנים לערך והאם שמת לב שאני מתקרב אלייך בצעדי ענק מבחינת הגיל. או טו טו ימלאו לי שישיםש נים. בסוף גם אעבור אותך..... 

     13/10/10 05:19:

   צטט: qpro 2010-10-12 14:41:59

   יוסי שלום,

   בחדשים האחרונים חסרות היו רשימותיך כאן!
   לצערי הבאת אלי ישי לאילנוי לא תעזור כלל, הוא רק עושה דבר אדוניו (הרב עובדיה - לא זה שבמרומים), כנ"ל לגבי ליברמן, רק שאצלו הנאמנות היא לבעל המאה.
   גם אני מאלה שלא מחזיקים בדרכון נוסף, ושאיפתי לנוח את מנוחתי האחרונה באדמת הארץ, אותה אני מעבד בזיעת אפי, בה נחים גם אבותי, ולא בניכר. למרות כל זאת אני שואל את עצמי יום יום אם לא כדאי לתכנן עתיד במקום אחר לילדי.

   בקטנה - מירוץ הלילה בתל אביב היה נהדר - עם כי העידוד לאורך אבן גבירול (2 ק"מ) היה הרבה יותר משמעותי - אנשים עמדו בחלונות בתיהם בקומה השניה והשלישית והריעו - מאשר לאורך שאר המרחק בפארק. נקווה שמסלול המרתון יאפשר לחוות את העיר בהתאם.

   רק בריאות,

   ע.

   תודה ע.

   אני לא חושב שעזיבה היא פתרון, לא לך וגם לא לילדיך. אני למרות הכול אופטימי כי יכול שינוי. זה חייב לקרות. אם כי לא זרה לי המחשבה ששום דבר לא ישתנה.

   לגבי מירוץ הלילה היה לי ייצוג משפחתי ושמעתי דברים טובים על הארגון, על המספר הרב של המשתתפים. חדשת לי שהיה גם עדוד. זה מעודד לשמוע. ולכן חבל כל כך שרון חולדאי ומוטי אמברם עדיין לא מוכנים להבין שמותר לסגור חלק מתל אביב פעם בשנה לשלוש-ארבע שעות בערב עבור חמשה עשר אלף פלוס בני אדם.

   בסוף זה יקרה ורק חבל שכל דבר מגיע אלינו באחור כה רב. 

    

     13/10/10 05:14:

   צטט: Zvikagl 2010-10-12 17:00:11

   יוכל לקרא את נאומו של לינקולן!? איך בדיוק? תתרגם לו? אינגלית לא לומדים באוהלה של...

   חוץ מזה:
   1. זה פוסט שצריך להופיע בעיתון בעמוד 1
   2. שאפו על ה עשרים וחמישי.
   3. גם אז כמו גם עכשיו האליטה שבעה ומגינה על עצמה ע"ע ריכוזיות ; שכר חברי הכנסת ; מספר השרים ללא ילקוט או עם... תיק ,,,במשטרה. ההמונים נאבקים בקיום ואין להם זמן להאבק בשלטון ועוולותיו.
   4. האם אתה מוזמן לנ"י בעוד 3 שבועות לסקר את המירוץ ? אולי שוקן יעניק לך מרוב חסדו פרס על עיתונות מצטיינת ועשרים וחמישה מרתונים?

    

   צביקה תודה על המילים החמות.

   סעיף 4 הצחיק אותי. לקבל פרס או בונוס? לא בבית ספרי (כלומר במקום עבודתי). לא. לא שולחים אותו לנ"י. כבר רצתי את המרתון בניו יורק 6 פעמים. ובכל מקרה ההרשמה נסגרה כבר לפני כחצי שנה. כך שגם אם היו שולחים לא הייתי יכול להתקבל.

   בסוף החודש ארוץ את מרתון אתונה. זו הולך להיות ארוע מיוחד - 2500 שנה לקרב מרתון. אני קורא לריצתי שם "מחווה למענה שלי" - הארוע ההיסטורי שבגללו אנו רצים וסובלים. סובלים ונהנים.

     13/10/10 05:09:

   צטט: Radiofoniac 2010-10-12 19:30:29

   צטט: qpro 2010-10-12 14:41:59

   יוסי שלום,

   בחדשים האחרונים חסרות היו רשימותיך כאן!
   לצערי הבאת אלי ישי לאילנוי לא תעזור כלל, הוא רק עושה דבר אדוניו (הרב עובדיה - לא זה שבמרומים), כנ"ל לגבי ליברמן, רק שאצלו הנאמנות היא לבעל המאה.

    

   תעזור גם תעזור. כל דבר שיגרום שהם לא יהיו כאן, יעזור.

   תודה על התגובה. אני לא חושב שהרב עובדיה יוסף בעד גרוש הילדים. אינני בטוח שבעניין זה שר הפנים התייעץ עם רבו.

    

     13/10/10 05:07:

   צטט: huckyou 2010-10-12 21:38:32

   מר מלמן היקר , כבר דאגנו לך , והנה חזרת לכתוב
   ואתה משעשע כתמיד "טסתי לכאן כדי לרוץ את מרתון שיקגו. את הריצה הקדשתי לילדי העובדים הזרים, בתקווה שימנע גרושם"
   סליחה שאני שואל, על מה אתה כותב איך וכיצד תשנה את החלטות ישי המרתון אי שם באמריקה - רבעק תגיד ת'אמת העריכה נתנו כרטיס ואתה מילאת טור , שאפו- לצערי יוסי אתה הולך ודועך ופחות ופחות מחובר למציאות, תהיה בריא ותמשיך לרץ

   סחתיין על הפרגון. א ני מילאתי טור כדברייך אך מסיבה אחרת - כדי שתוכל להגיב. אגב עבור הכרטיס לא שלמה העריכה. לקחתי חופשה מהעתון.  

     13/10/10 05:04:

   צטט: Mosheshy 2010-10-12 22:53:39

   תודה על השפיות והקול הברור.

    תודה על התיחסותך

     13/10/10 05:03:

   צטט: יאיר אולמרט 2010-10-13 03:30:06

   http://www.youtube.com/watch?v=Kk-ypq5Ok1E&feature=player_embedded

   הרי לך החלאות מבית היוצר המרזלי, אלי ישיי, ליברמני ושאר שיבוטים פשיסטים דוחים דוגמתם

   תודה על התיחסותך. 

     13/10/10 05:03:

   צטט: מודרניסט 2010-10-12 23:41:46

   מישהו לימלם פה משהו על שפיות וקול ברור - כמטורף אחד המשבח את משנהו במחלקה הסגורה (: לשיטתו של מלמן, גם בן גוריון היה פאשיסט. כפי שהוחלט פעם בארגון הדיקטטורות המאוחדות, הציונות עצמה היא גזענות. הא צואר, הוא מפטפט באושר משונה. קומו שחטו. יאללה.

   (אה, ואם כבר מדברים, מה פתאום שנסגור את תל אביב בשביל אוסף פסיכופטים שמתעקשים לעסוק בספורט כה מסוכן ואדיוטי כמו ריצה למרחקים ארוכים? תגידו תודה על פארק הירקון, חבר'ה)

   תודה.

   אגב לשיטתי ואילו לי שיטה בן גוריון לא היה פשיסט אלא פרגמטיסט וריאליסט. הוא חתר להשיג את האפשרי, לצמצם חיכוך עם מדינות העולם ולנסות לנהוג על פי תורות מוסר (יהודי ואוניברסלי).

    

     13/10/10 03:30:
   http://www.youtube.com/watch?v=Kk-ypq5Ok1E&feature=player_embedded

   הרי לך החלאות מבית היוצר המרזלי, אלי ישיי, ליברמני ושאר שיבוטים פשיסטים דוחים דוגמתם
     12/10/10 23:41:
   מישהו לימלם פה משהו על שפיות וקול ברור - כמטורף אחד המשבח את משנהו במחלקה הסגורה (: לשיטתו של מלמן, גם בן גוריון היה פאשיסט. כפי שהוחלט פעם בארגון הדיקטטורות המאוחדות, הציונות עצמה היא גזענות. הא צואר, הוא מפטפט באושר משונה. קומו שחטו. יאללה.

   (אה, ואם כבר מדברים, מה פתאום שנסגור את תל אביב בשביל אוסף פסיכופטים שמתעקשים לעסוק בספורט כה מסוכן ואדיוטי כמו ריצה למרחקים ארוכים? תגידו תודה על פארק הירקון, חבר'ה)
     12/10/10 22:53:
   תודה על השפיות והקול הברור.
     12/10/10 21:38:
   מר מלמן היקר , כבר דאגנו לך , והנה חזרת לכתוב
   ואתה משעשע כתמיד "טסתי לכאן כדי לרוץ את מרתון שיקגו. את הריצה הקדשתי לילדי העובדים הזרים, בתקווה שימנע גרושם"
   סליחה שאני שואל, על מה אתה כותב איך וכיצד תשנה את החלטות ישי המרתון אי שם באמריקה - רבעק תגיד ת'אמת העריכה נתנו כרטיס ואתה מילאת טור , שאפו- לצערי יוסי אתה הולך ודועך ופחות ופחות מחובר למציאות, תהיה בריא ותמשיך לרץ
     12/10/10 19:30:

   צטט: qpro 2010-10-12 14:41:59

   יוסי שלום,

   בחדשים האחרונים חסרות היו רשימותיך כאן!
   לצערי הבאת אלי ישי לאילנוי לא תעזור כלל, הוא רק עושה דבר אדוניו (הרב עובדיה - לא זה שבמרומים), כנ"ל לגבי ליברמן, רק שאצלו הנאמנות היא לבעל המאה.

    

   תעזור גם תעזור. כל דבר שיגרום שהם לא יהיו כאן, יעזור.

     12/10/10 17:00:

   יוכל לקרא את נאומו של לינקולן!? איך בדיוק? תתרגם לו? אינגלית לא לומדים באוהלה של...

   חוץ מזה:
   1. זה פוסט שצריך להופיע בעיתון בעמוד 1
   2. שאפו על ה עשרים וחמישי.
   3. גם אז כמו גם עכשיו האליטה שבעה ומגינה על עצמה ע"ע ריכוזיות ; שכר חברי הכנסת ; מספר השרים ללא ילקוט או עם... תיק ,,,במשטרה. ההמונים נאבקים בקיום ואין להם זמן להאבק בשלטון ועוולותיו.
   4. האם אתה מוזמן לנ"י בעוד 3 שבועות לסקר את המירוץ ? אולי שוקן יעניק לך מרוב חסדו פרס על עיתונות מצטיינת ועשרים וחמישה מרתונים?

     12/10/10 14:41:

   יוסי שלום,

   בחדשים האחרונים חסרות היו רשימותיך כאן!
   לצערי הבאת אלי ישי לאילנוי לא תעזור כלל, הוא רק עושה דבר אדוניו (הרב עובדיה - לא זה שבמרומים), כנ"ל לגבי ליברמן, רק שאצלו הנאמנות היא לבעל המאה.
   גם אני מאלה שלא מחזיקים בדרכון נוסף, ושאיפתי לנוח את מנוחתי האחרונה באדמת הארץ, אותה אני מעבד בזיעת אפי, בה נחים גם אבותי, ולא בניכר. למרות כל זאת אני שואל את עצמי יום יום אם לא כדאי לתכנן עתיד במקום אחר לילדי.

   בקטנה - מירוץ הלילה בתל אביב היה נהדר - עם כי העידוד לאורך אבן גבירול (2 ק"מ) היה הרבה יותר משמעותי - אנשים עמדו בחלונות בתיהם בקומה השניה והשלישית והריעו - מאשר לאורך שאר המרחק בפארק. נקווה שמסלול המרתון יאפשר לחוות את העיר בהתאם.

   רק בריאות,

   ע.

     12/10/10 14:29:
   יוסי, איני מסוגל לסלוח לך על כי זיהמת את מסלול המרתון עם מחשבות על ישי/ליברמן. ה"זיהום" היחידי שלנו, רצי המרתון, הם אגלי הזיעה הנוטפת וכוסות הפלסטיק.... חבל לקלקל זאת עם שני בעלי הזקנים שמושג היהדות שונה אצל שניהם. הנ"ל רצים אחורה בקצב מהיר, זה מושך לחוקי הלכה וזה לגזענות.
   אצלנו קו הסיום הוא נצחון, אצלהם קו הסיום זה אבדון.
     12/10/10 14:13:

   צטט: Kilroy 2010-10-12 10:20:36

   "הוא יוכל לקרוא את 272 המילים שנשא לינקולן בנאום קצר של שתי דקות בבית העלמין ב-1963 בגטיסבורג לחללי הצפון" כמובן שמדובר ב 1863.

   חוץ מזה, כתבה יוצאת מן הכלל שמעבירה גם את רגשותי. תודה

   תודה. מיד מתקן. 

     12/10/10 14:12:

   צטט: אהוד אמיר. 2010-10-12 13:55:35

   כמה השראה יכול להביא מרתון.

   אכן, טור למופת.

   "אני לא רוצה לערוך השוואות. אבל ימים אפלים ורעים עוברים על מדינתי האהובה, שמסתחררת אל תהליך של פשיזציה."

   וכמובן, לינקולן בבת-עיני.

   אהוד תודה. 

     12/10/10 13:55:
   כמה השראה יכול להביא מרתון.

   אכן, טור למופת.

   "אני לא רוצה לערוך השוואות. אבל ימים אפלים ורעים עוברים על מדינתי האהובה, שמסתחררת אל תהליך של פשיזציה."

   וכמובן, לינקולן בבת-עיני.

     12/10/10 10:20:
   "הוא יוכל לקרוא את 272 המילים שנשא לינקולן בנאום קצר של שתי דקות בבית העלמין ב-1963 בגטיסבורג לחללי הצפון" כמובן שמדובר ב 1863.

   חוץ מזה, כתבה יוצאת מן הכלל שמעבירה גם את רגשותי. תודה
     11/10/10 14:30:

   צטט: ליאת z 2010-10-11 14:09:43

   כותרות העיתון הבוקר גורמות לי להרגיש כמו מי שמתארחת בארץ לא לה ו...צריך לברוח מפני שכך, לבטח, נראו הכותרות אי שם ב-1933

   מה עושים? אני ממש מבוהלת

   ליאת

   עוד מוקדם כדי לקבל החלטה על בריחה. זו ארצך לא פחות מזו של ישי וליברמן. אם רוב הציבור שחושב כמונו היה מתקומם - מפגין, שולח עצומות, שולח מכתבים לשרים, מתנדב לסייע לילדים הזרים ומשפחותיהם ההחלטות היו מבוטלות.

   תודה על התגובה 

     11/10/10 14:27:
   ארז
   תודה על הפרגון. אני מסכים אתך שלא צריך להרחיק עד לשיקגו כדי למחותאו להגג. אך אלה היו מחשבותי כאן במדינתו של לינקולן לפני הריצה ובמהלכה כשעיינתי בכותרות מהבית. תודה
     11/10/10 14:25:
   ליאת
   לא צריך לברוח. צריך להאבק, למחות, לעשות מעשים.
   אם הציבור שמעשי ממשלתו או חלק ממשלתו היה מתקומם נגד ההחלטות האלה - ולא רק קומץ של מאות שמפגינים או מתנדבים לסייע לילדי הפליטים - או אז דעתו היתה נשמעת והפוליטיקאים היו מתחשבים בו. תודה על התגובה.
     11/10/10 14:09:
   כותרות העיתון הבוקר גורמות לי להרגיש כמו מי שמתארחת בארץ לא לה ו...צריך לברוח מפני שכך, לבטח, נראו הכותרות אי שם ב-1933

   מה עושים? אני ממש מבוהלת
     11/10/10 12:37:
   יוסי, אני קורא בשקיקה את מאמריך. החיבור שאתה עושה בין הריצה לבין האקטואליה הוא מרשים אך לא צריך לרוץ עד לשיקגו כדי לעורר את העם כנגד הגזירות. גם במרתונים שאנו רצים בתל אביב (או אפילו בירושלים בשנה הבאה) אפשר לעבור בשדרות בן גוריון, הר הרצל, יד ושם , בגין, זבוטינסקי או כצנלסון, כולם היו אחוזי פלצות ממה שמתרחש כאן . אכן המדינה שהקמנו היא מדינה יהודית שאמורה לקבל את אזרחיה הלא יהודים באופן שוויוני ואנו שותקים ומחרישים אל מול הנהגה שמתפשסטת מיום ליום ומחזקת את השנאה לאחר. אבל בוא נגדיר יעד אחר של להשאיר ילד זר אחד שאמור להיות מגורש על כל אחד מהמרתונים שעשית.
     11/10/10 10:35:
   מה יש לי להגיד. מסכים איתך לצערי.
     11/10/10 01:53:
   מדוע שיתקיפו אותי. כתבתי את דעתי ואני חושב שהיא לא רחוקה מהמציאות. בכל מקרה כפי שאמר הר מברסלב והעקר לא לפחד כלל. אין לי לא קסדה ולא שכפ"ץ רק כאבי רגלים וקצת שפשפות שיעברו תוך כמיה ימים. תודה על תגובתך. חבל שלא הבעת את דעתך על עצם הכתוב.
     11/10/10 00:59:
   מקווה שאתה כבר עם קסדה ושכפ"צ, מוכן להתקפה עליך. בהצלחה.

   ארכיון

   פרופיל

   yossi melman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין