כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מהגנה למאבק2

  תרבות אלטרנטיבית: מחאה, קומיקס, מוזיקה, ועוד. עידכונים, ביקורות, המלצות.

  הבלוג התל-אביבי של יואב לרמן

  ארכיון

  הירשמו להסעות להפגנות ה- 22.10 - 23.10 נגד הגדר וההתנחלויות

  0 תגובות   יום שלישי, 19/10/10, 13:44

  אם זאת פעם ראשונה שלכם אני ממליץ על אל וולג'ה, שם אין צבא ואין בלאגן.

  אני נרשמתי לשבת בחברון, נראה איך יהיה שם.

   

  בילעין יום שישי 22.10


   
  ב-20 בפברואר 2005 עלו הדחפורים על התוואי המתוכנן של גדר ההפרדה באדמות בלעין והחלו עוקרים עצי זית. באותו יום נערכה בכפר ההפגנה הראשונה נגד הגדר. מאז הפך בלעין מכפר אנונימי, הידוע למתי מעט, לסמל בינלאומי של התנגדות עממית לעוול משווע.

   

  גדר ההפרדה הקיימת בבלעין מספחת למעשה לישראל כ-1,950 דונם, המהווים כמעט 50% מאדמות הכפר, במטרה לספחם להתנחלות מודיעין עלית.

   

  בג"ץ קבע בספטמבר 2007 כי תוואי הגדר הקיים בבלעין אינו חוקי אך הכשיר רטרואקטיבית חלק משכונת מגורים של מתנחלים, שהוקמה על אדמות הכפר בלי היתרי בנייה ובניגוד לחוק.

   

  רק בימים אלה מבוצעות העבודות שיחזירו לתושבי הכפר כ-600 דונם (כשליש) מהאדמות שנגזלו מהם. ההפגנות נתקלות בדיכוי קשה. לרוב הן מפוזרות במטולי גז מדמיע וכדורי מתכת מצופי גומי, אמצעים שכבר הרגו והסבו פציעות קשות.

   

  בחודשים האחרונים מנסה הצבא לחנוק את קולות ההתנגדות ולהפסיק את ההפגנות בבלעין לחלוטין: כמעט בכל שבוע נכנסים חיילים לכפר בשעות הלילה המאוחרות, פורצים לבתים, חוטפים תושבים ממיטותיהם ויורים רימוני גז לחצרות. עשרות מתושבי בלעין נעצרו, בהם כמה ממנהיגי המאבק הלא-אלים, והועברו למערכת ה"משפט" הצבאית. הפעילים בבלעין נחושים להמשיך במאבק העממי עד שהגדר תיפול וכל אדמות הכפר יוחזרו.
   
  צרו קשר עם נגד גדרות ב- 052-6306787 אך ללא סמס  
   


  וואדי רחל יום שישי 22.10
   
  הכפרים אל-מעסרה ו-וואדי רחל נמצאים דרומית לבית לחם, וחיים בהם וב- 7 הכפרים בסביבתם כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני.

   

  ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג'ורת א-שמעה בנובמבר 2006. במרחק 12 ק"מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות "גוש עציון", שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך.


  ההפגנות בוואדי רחל התעוררו לאחרונה לאחר כשנתיים שבהן למעשה נתקעו העבודות על הגדר באזור, עם הפסקת הפיגועים והידלדלות תקציבי המדינה, וכל שנשאר מהתוכנית המפלצתית הוא כביש הפטרול שאמור לשמש את הצבא לסיורים לאורך הגדר. כביש זה בינתיים משמש להפליא את תושבי הכפרים באזור. אלא שלאחרונה קיבלו תושבים בכפר ובכפרים הסמוכים לו צווי הפקעת קרקעות חדשים, ביניהם אחד שחותך את חצר בית הספר של הכפר, וסימן טרומי זה עורר את הכפר למאבק.

   
  צרו קשר עם דני במייל
   
  danybik@gmail.com
   
  או בטלפון 054-6966253 - ללא סמס
   

   


  אל-וולג'ה יום שישי 22.10
   
  בחודשים האחרונים מתבצעות עבודות סלילה והרס לבניית חומת ההפרדה בתוך אדמות הכפר וואלג'ה. בעקבות חומת ההפרדה, הכפר, השוכן דרומית לירושלים ומערבית לבית-לחם, עתיד להיות מנושל מכמעט כל אדמותיו - כ-5000 דונם - ולהיות מסוגר מכל צדדיו ע"י חומה שתנתק אותו מירושלים, בית-לחם, ובעצם שאר העולם.

   

  לאחר הכיבוש של 1967 והשרטוט מחדש של הגבולות המוניציפליים של ירושלים, כמחצית מהשטח הבנוי של הכפר סופח לישראל ונכלל באיזור השיפוט של ירושלים, בעוד שהתושבים עצמם לא קיבלו תושבות או אזרחות ישראלית ונחשבים לא-חוקיים בבתיהם שלהם.

   

  כמחצית מאדמות הכפר כבר עוקלו ע"י הרשויות הישראליות לבניית ההתנחלויות הסמוכות הר גילה וגילה, ושטחים נסגרו לגישה לתושבי הכפר. בשל היעדר אישורי בנייה בשטחי C (לפי הסכמי אוסלו), הרשויות הישראליות גם הרסו בתים ומטעי פירות, ו- 35 בתים נוספים מיועדים להריסה כתוצאה מבניית החומה, שצפויה להיבנות בין אל-וואלג'ה ובית ג'אלה.


  במחאה על בניית החומה נערך בכל יום שישי כינוס על התוואי של החומה. לכינוס לא מגיעים כוחות של צבא או משטרה, כך שלא נוצר עימות במקום.

   
  צרו קשר עם יותם במייל
   
  jo_themo@yahoo.com
   
  או בטלפון 054-4763800 - עדיף סמס

   

   


  אל-מעסרה יום שישי 22.10
   
  הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, וחיים בו וב- 8 הכפרים בסביבתו כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני. ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג'ורת א-שמעה בנובמבר 2006.

   

  במרחק 12 ק"מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות "גוש עציון", שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך.


  יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים ואף מבצע מעצרים ללא כל האשמה, לצורכי חקירה ועינויים.

   
  צרו קשר עם דני במייל
   
  danybik@gmail.com
   
  או בטלפון 054-6966253 - ללא סמס
     


  אנ-נבי סאלח יום שישי 22.10
   
  בינואר 2010 החלו תושבי הכפר נבי סאלח בהפגנות שבועיות נגד הכיבוש וסיפוח האדמות הזוחל ע"י ההתנחלות חלמיש, השוכנת כולה על אדמות הכפרים נבי סאלח ודיר ניזאם. המתנחלים גם מפריעים לעיבוד אדמות שעוד לא סופחו, שרפו וגדמו מאות עצי זית של הכפרים והם מנסים להפקיע מידי הפלסטינים גם מעיין סמוך.

   

  הצבא מפעיל דיכוי קשה כלפי ההפגנות: ההפגנות מותקפות ללא כל פרובוקציה מצד התושבים, בתוך השטח הבנוי של הכפר, תוך פגיעה קשה בכל תושביו בכדורי מתכת מצופי גומי, גז מדמיע ונוזל הסירחון (ה"בואש"). גם אם גדר ההפרדה אינה עוברת על אדמות הכפר, היא עדיין מהווה דיכוי כלכלי עצום, לתושבי הכפר כמו לתושבי הגדה כולה, ופעילים רבים נחושים להמשיך במאבק עד סוף הכיבוש, ההתנחלויות וההפרדה.
   
  צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885
     

  ניעלין יום שישי 22.10
   
  במקור השתרעה ניעלין על שטח של כ-58 אלף דונם עד רמלה ולוד. חומת ההפרדה בניעלין גזלה מהכפר רבע (2500 דונם) מהאדמות שנותרו לו לאחר שכבר נגזלו ממנו רוב אדמותיו ע"י ההתנחלויות (8000 דונם) והכיבוש של 48 (40 אלף דונם). מחאת הכפר נתקלת בדיכוי קשה במיוחד בידי הצבא, הכולל ירי אש חיה, כדורי מתכת מצופי גומי ומטולי גז מדמיע. אחרי חמישה הרוגים, עשרות פצועים, עשרות עצורים וכתבי אישום במערכת ה"משפט" הצבאית, וחומת בטון שהחליפה את הגדר בתגובה להפגנות - הפעילים בניעלין נחושים להמשיך במאבק.
   
  צרו קשר עם שי במייל
   
  shiegorsky@yahoo.com
   
  או בטלפון 052-3727602
     

  בית אומר יום שבת 23.10

   
  בית אומר הוא כפר עם מסורת ארוכה של התנגדות לכיבוש הישראלי. הכפר, הממוקם צפונית מערבית לחברון ובו כ-14.5 אלף תושבים, נתון לפשיטות תכופות של הצבא, ביום ובלילה, אלימות לא-מובחנת, מעצרים, השחתת רכוש והתנכלויות מצד הצבא, וכן אלימות (כולל ירי), התנכלויות והשחתת עצים ויבולים חקלאיים בבית אומר או באדמות הסמוכות של סאפא מצד מתנחלי בת-עין וכרמי צור. הגדר החיצונית של ההתנחלות כרמי צור הוקמה ב-2006 תוך סיפוח של אדמות חקלאיות פרטיות של בית אומר. סלילת כביש 60 העובר דרך בית אומר, בין חברון לירושלים, ונסגר לעתים לתנועת התושבים ע"י הצבא - גם-כן עירבה הריסת בתים בבית אומר. בפברואר 2010 החלו תושבים בכפר לצאת להפגנות שבועיות נגד הכיבוש, גדר ההפרדה, ההתנחלויות והחנק הכלכלי והעוני העצומים שאלו יוצרים.
   
  צרו קשר עם קובי בטלפון 054-2191547

   

   

   
  חברון (אל-ח'ליל) יום שבת 23.10
   
  חברון (אל-ח'ליל) היא ביתם של מעל 160 אלף תושבים וכמה מאות מתנחלים יהודים, שנוכחותם ונוכחות הצבא שמגבה אותם יוצרת את אחד המקרים הקיצונים של הפרדה ואפרטהייד בגדה המערבית.

   

  פלסטינים אינם מורשים ע"י הצבא להיכנס לרחוב הראשי של העיר, רחוב שוהדה, המוקצה למתנחלים בלבד. להגבלות תנועה אלו יש השלכות כבדות על חייהם של מעל 30 אלף תושבי העיר, שתנועתם מוגבלת באיזור מגוריהם, המכונה הייץ' 2 בעקבות הסכם חברון, בעוד שלמתנחלים יש תנועה חופשית באיזור: פינויי בתים, הטלות עוצר, סגירת שווקים, סגירת רחובות, מחסומים צבאיים, הכפפה למשטר צבאי כולל חיפושים תדירים ומעצרים ללא האשמה, והיעדר הגנה מאלימות משתוללת של המתנחלים.

   

  כל אלה דחקו כ- 13 אלף פלסטינים לברוח מבתיהם במרכז חברון, תוך הפיכתה למעשה לעיר רפאים. חברון גם מוקפת התנחלויות ותושבי פאתי העיר נתונים בתכיפות להטרדות, אלימות, בניית מאחזים לא-חוקיים וגזל אדמות מצד המתנחלים, בגיבוי הרשויות הישראליות והצבא, המטיל צוי שטח צבאי סגור, מפרק כמעט תמיד רק את המבנים שבונים הפעילים הפלסטינים בתגובה לפעילות המאחזים הלא-חוקית של המתנחלים, ומשתמש ברימוני הלם וגז כנגד המפגינים הפלסטינים בלבד.

   

  לאחרונה החלו להתארגן הפגנות שבועיות ע"י הקבוצה המקומית והלא-מפלגתית יות' אגיינסט סטלמנטס, ששואפת לסיים את הפעילויות הקולוניאליסטיות של ישראל בפלסטין (בבניית והרחבת התנחלויות) דרך מאבק עממי לא-אלים ואי-ציות אזרחי. ההפגנות והפעילים הפלסטינים המובילים אותן נתקלים בדיכוי חריף של הצבא, הכולל מעצרים בהאשמות שווא, תקיפה פיזית של פעילים ויד חופשית לתקיפות מצד המתנחלים
   
  יש הסעה מירושלים ומתל אביב
   
  צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885
   
  !! חשוב !!
   
  אנא הודיעו בהקדם האפשרי אם תוכלו לבוא עם רכב פרטי וקחו בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש
   
  נוסעות/ים, אינכן/ם חייבות/ים להשתתף בהוצאות הנסיעה, אבל אם יש באפשרותכן/ם, אל תחכו שיבקשו מכם/ן. הציעו לשלם בעצמכן/ם.
   
  נהגים/ות, אינכן/ם חייבות/ים לשלם על הדלק. בקשו מהנוסעים/ות איתכם/ן להשתתף כפי היכולת. על היתרה תוכלו לקבל החזר דרך מרכז/ת ההסעה.
   
  הבאות/ים בפעם הראשונה ומתענינות/ים אחרות/ים מוזמנות/ים לפנות לסבסטיאן בטלפון 050-6846056
   
  הצטרפות להסעה מירושלים דורשת תאום נוסף לאחר הרישום
   
  אנא הרשמו בהקדם (לא יאוחר מרביעי בערב), כדי להבטיח את מקומכם בהסעה המאורגנת וכדי להקל על ההתארגנות

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   אמיתי סנדי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   עדכוני הטוויטר שלי

   אקטיב סטילז - צילומים מהשטח

   בלוג אדום ירוק - דב חנין

   פוסטים אחרונים ב"מהגנה למאבק"

   תכנים שלי ברשת