כותרות TheMarker >
  ';

  עובדי קבלן בישראל

  במדינת ישראל של ימינו קיימים דפוסי העסקת עובדים רבים, אבל בולטת במיוחד התרחבות העסקת עובדי הקבלן. זו אינה עומדת בכל קריטריון של שמירה על חוקי העבודה, על זכויות האדם, על הזכות לחופש הבעת הדעה, על זכות השימוע - ומאפשרת הפרה בוטה של הזכות לחופש ההתאגדות. על-פי כל אמות המידה הערכיות והתחיקתיות העסקת עובדי הקבלן היא עבדות מודרנית, הרואה בהם \"כלי\" כלכלי בידי מנהלים לוויסות רווחיהם. בעתות שגשוג נקלטים העבדים-עובדים, ובעתות משבר או האטה כלכלית הם מפוטרים. וכך, בהינף כוחם של בעלי ההון נרמס עובד הקבלן, בהינף הממון והשררה נגזרת עליו חשכת העוני המתדפק על דלת ביתו עם פיטוריו.

  0

  בג"צ 7487/10 להקמת וועדת חקירה ממלכתית לכי"ל.

  5 תגובות   יום שבת, 23/10/10, 17:15

  ''

  בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק 

   

  בג"ץ 7487/10

  יום חמישי 14 אוקטובר 2010 

   

  בפני:

    

  כבוד הנשיאה  דורית ביניש 

  כבוד המשנה לנשיאה א' ריבלין, כבוד השופטת א' פרוקצ'יה, כבוד השופט א' גרוניס, כבוד השופטת מ' נאור, כבוד השופט א' רובינשטיין, כבוד השופט סלים ג'ובראן, כבוד השופטת אסתר חיות, כבוד השופטת  עדנה ארבל

   

  העותר בבג"ץ 7487/10:

  1. יצחק ג'קי אדרי  

  מדימונה רחוב מרחבים 1180/16

   מיקוד 86000..                                         

   

  נ  ג  ד

   

  המשיבים בבג"ץ /7487-10:

  1. ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו 

  2. ממשלת ישראל

  3. שר האוצר, מר ד"ר יובל שטייניץ'

  4. שר התשתיות הלאומיות, מר ד"ר עוזי לנדאו 

   

  כולם ע"י פרקליטות המדינה, משרד המשפטים

  רח' צלאח א-דין 29, ירושלים.

   

  עתירה למתן צו על תנאי ובקשה למתן צווי ביניים.

    

  מוגשת בזה עתירה למתן צו על תנאי כנגד המשיבים בבקשה שיבואו ויתנו טעם מדוע לא תוקם וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת קונצרן מפעלי כימיקלים לישראל בע"מ, שעניינה בדיקת התנהלות משרדי הממשלה מול חברת כימיקלים לישראל בע"מ מתוקף החזקת מניית זהב בקונצרן. מניית הזהב של המדינה בכי"ל מקנה למדינה זכויות ותמלוגים לקופת המדינה ע"פ נוסחה שנקבעה בזיכיון. ממשלת ישראל ומשרד האוצר פעלו לאורך שנים מול כימיקלים לישראל בע"מ, מפעלי ים המלח בע"מ, חברת הברום בע"מ, רותם אמפרט בע"מ וחברת תרכובות ברום בע"מ לקבלת התמלוגים המגיעים למדינה מכרייה והפקת מחצבים מים המלח וממישור רותם. בשנת 2005, בעקבות תלונה שהגשתי למר ירון זליכה החשכ"ל במשרד האוצר, נפתחה חקירה שנוהלה ע"י ברלב ושות', רואי חשבון שנשכרו ע"י המדינה לבצע את החקירה בהתאם לתלונתי. שיתפתי אתם פעולה בצורה נאותה. בשנת 2010 שכרה המדינה את שירותיו של משרד עו"ד פישר-בכר-חן ושות' אשר פנו אלי להמשך החקירה, שיתפתי איתם פעולה תוך חשש כבד.

    

  בעקבות תלונתי והחקירות שנוהלו, התקבלה החלטה במשרד האוצר לפתוח בתהליכי גישור מול כימיקלים לישראל בע"מ. לקבלת התמלוגים המגיעים למדינה. (להלן: "ההחלטה")

   

  כמו כן מוגשת בזה: בקשה למתן צו ביניים שיורה למשיבים, עד להכרעה בעתירה זו, להימנע מליישם את ההחלטה, ולשמור על המצב הקיים. אני מציין כבר בפתח הדברים כי יש לכאורה חשדות כבדים לעבירות פליליות העולות מדו"ח ברלב ושות', רואי חשבון שהוגש לממשלת ישראל, וניגוד אינטרסים חמור בהתקשרות המדינה עם משרד עו"ד פישר-בכר-חן ושות'.

   

  כמו כן מוגשת בזה: בקשה למתן צו ביניים שיורה למשיבים לפרסם את דו"ח "ברלב" המצוי בידי משרד האוצר ברבים ע"פ חוק חופש המידע, התשנ"ח 1998.

    

   תמצית העתירה:

   

   1. עניינה של עתירה זו, בהחלטת משרד האוצר, ללכת להליך גישור מול כימיקלים לישראל בע"מ, הליך גישור בניגוד חמור לנתונים שנמצאים בידי האוצר כפי שעולים מדו"ח ברלב ושות', רואי חשבון. הטענה המרכזית שעלתה בדו"ח בר לב שהוגש לחשכ"ל הייתה, "שבשנים בהם בוצעה הבדיקה נהגו במפעלי ים המלח להעביר חלק מהמוצרים המחויבים בתמלוגים לחברות בנות וחברות אחיות. במקרים הללו או שהמכירות לא נרשמו כלל במכירות מפעלי ים המלח או שנרשמו מכירות שבוצעו במחירים נמוכים במיוחד, מחירי העברה בתוך הבית." עולה גם מדו"ח ברלב שיש תשלומי תמלוגים בחסר של כ-289 מיליון דולרים של מפעלי ים המלח למדינה. (נספח א')

   

  מדו"ח "ברלב" עולה גם חשש כבד לעבירות ע"פ סעיף 145 ב לפקודת מס הכנסה אי רישום תקבולים. לא עולה על הדעת ללכת לגישור כשעננה כבדה של עבירות קשות על חוקי המדינה מרחפת מעל הפרשה כולה. מדובר בהחלטה בעלת השלכות חברתיות-כלכליות ארוכות טווח, המעלה שאלות הנוגעות לא רק למשטר התמלוגים מאוצרות הטבע של מדינת ישראל, מעתידו של אגן ים המלח הגוסס – אלא גם לצביונה ודמותה של החברה והכלכלה הישראלית.

   

  מדובר בהחלטה בעלת השפעה אקוטית על טוהר המידות במדינת ישראל. ההחלטה של משרד האוצר על הליך גישור צפויה לפגוע קשות במיצוי החוק במדינת ישראל, בכלכלתה ובקופת אוצר המדינה. אזרחים רבים העוקבים אחר הנושא ייצאו בתחושה קשה שההון שולט על מוסדות הממשלה. הדבר עלול לגרום להתרסקות אמון הציבור במוסדות הממשלה והמדינה, מדובר בפגיעה קשה באושיות החוק והשלטון במדינת ישראל.

   

  8. ברצוני לציין בפני כבוד בית המשפט, את העתירה כתבתי אישית ולפי מיטב הבנתי ומצפוני, את העתירה לבג"צ כתבתי ללא סיוע מקצועי והנני מצהיר בזאת שמעולם לא קיבלתי סיוע משפטי משום סוג לכתיבת העתירה.

   

   * לקריאת העתירה המלאה:

   

  לקריאת הבג"צ 7487-10 

   

  <<<>>>

   

  בתאריך 20-10-2010 נתנה החלטת ראשונה בבג"צ  בית המשפט העליון הגיב לעתירה שהגיש לבג"ץ עובד קבלן לשעבר בחברת הברום מקבוצת כיל, יצחק ג'קי אדרי, נגד הליך הגישור שצפוי להיפתח בין כיל לבין המדינה בנושא התמלוגים. בית המשפט קבע כי המדינה תגיב לטענות אדרי עד 1 בנובמבר.

   * לקריאת החלטה הראשונה בבג"צ:

  לקריאת החלטת בית המשפט העליון בבג"צ 7487/10

   

   * לקריאת החלטת בג"צ:

  פסיקת בית המשפט העליון לצדק בבג"צ 7487/10

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/11/10 22:53:
   מאחל לך הצלחה לך זה לנו לקרוא ולא להאמין עד כמה השחיתות חילחלה שנציגי ציבור נבחרים נלחמים בחירוק שיניים להעביר את נכסי העם והמדינה למעטי מעט .
   וכיצד אותם פוליטאים המתערבים בכל דרך ובכל תעלול להגביר את רווחיות בעלי ההון על חשבון המדינה אותם אלה מנהלים מאבק נגד האזרח הקטן שכל מעייניו להחזיר את רכוש המדינה לאזרחיה..

   זה השפל והשחיתות שאין יותר בושה לפוליטקאים ולא היסתר פנים בעזות מצח ובפרצוף גלוי כיום הם פועלים לטובת שליחיהם אנשי ההון.
     25/10/10 05:15:
   ההצלחה שלך היא הצלחה של החברה הישראלית
     24/10/10 13:39:
   ג'קי,
   מחזק את ידיך,
   עלה והצלח
   כן ירבו כמוך
   למען כולנו
     23/10/10 18:11:
   בהצלחה!
     23/10/10 17:25:
   ג'קי, אחלה עבודה עשית כאן.
   צריך לעקוב אחרי הנושא.
   משאבי המדינה אסור שיהיו הפקר.

   ארכיון

   פרופיל

   יצחק ג'קי אדרי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין