כותרות TheMarker >
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  מזל טוב לעקרבים

  4 תגובות   יום שני, 25/10/10, 11:33

  עקרב-מלכת הגביעים -מיסטיקה, מיניות ויצריות


  24אוקטובר - 21 נובמבר
  בפריסת בריאות ממונה על -אברי מין והפרשה
  הצבע המתאים למזל עקרב - אדום עמוק.
  מזלות מתאימים - סרטן ודגים.
  ילידי חודש חשוון -פרק פ' בתהילים
  הם בעלי יסוד מים


  לעקרב -יכולת הבקשה - זוהי יכולת שדורשת משמעת רוחנית רצינית ביותר.הכוונה כמובן ליכולת של בני מזל מסוים לבקש למען הזולת . יכולת זו נחשבת ליקרת המציאות גם היא , וידועה בפילוסופיה המיסטית בשם:יכולת הברכה או יכולת האמירה.


  למרות חזותו המרשימה יש לזכור כי גם מזל עקרב הוא מזל מים ורגישותם גבוהה ביותר. בני מזל עקרב מייצגים את המים העמוקים. וכידוע - "מים שקטים אלה חודרים עמוק" וגם מסוכנים! מתחת למראה התקיף והעמיד, בני מזל עקרב חווים את רגשותיהם בעוצמות גבוהות. מזל עקרב לרוב לא יראה את רגשותיו, אף לא לעצמו! הם המומחים בהדחקה. רגשותיהם עמוקים, חודרים פנימה ונשארים בפנים. כך יוצא שאנו יכולים לחזות לעתים בהתפרצויותיו של עקרב . ואלו הן התפרצויות כואבות, שכן הן באות מעומק הכאב והרגישות. בני מזל עקרב זוכרים, נוטרים ונוקמים. שיעורם הגדול של העקרבים הוא לבטא את רגשותיהם ברגע שהם חווים אותם. ככל שישאירו את רגשותיהם בפנים , כך התפרצות תהיה קשה וכואבת יותר כאשר זו תגיע.


  מגנטיים, רבי תושייה, בטוחים במיניות שלהם ומסורים. אתם אלו שהחברים מתקשרים אליהם בשעות הקשות על מנת שתעזרו להם. חמי מזג ועקשנים. הנטייה שלכם להחזיק את האנשים קצר לעתים מבלבלת את החברים שלכם ולעתים פוגעת באהובים לכם.


  תכונות חיוביות: נחישות, נמרצות, רגשנות, אינטואיטיביות, תשוקתיות, מנהיגות, נאמנות.


  תכונות שליליות כאשר הן מוקצנות: קנאות, נטירת טינה, כפייתיות, אובססיביות, עקשנות, נקמנות ונטייה למחשבות אובדניות.
  מזל עקרב הוא מזל המתאפיין בתכונות אופי של סקרנות ואינטואיציה אישית חזקה. הם אוהבים לדעת הכול על כולם וכאשר מועלית שאלה, בני מזל עקרב ימהרו ויפתרו אותה.


  בני מזל עקרב מאוד קיצוניים ורואים את הדברים תמיד בשחור ולבן. הם תמיד רוצים לקדם את סדר היום שהם קבעו לעצמם.
  הם לא פשרניים וחיים את חייהם רק על פי התנאים שהם קבעו לעצמם, הם לא חיים, הם תוקפים את החיים ואת כל מי שאינו חושב כמוהם ומסכים לדעתם.

  כאשר הם נתקלים בבעיה או אפילו מפסידים, בני מזל עקרב לא מבזבזים זמן בלהיכנס לדיכאון אלא ממשיכים בהתמדה במה שהם החליטו מראש ותהיו בטוחים שהם יתמידו עד שיגיעו למטרתם הן בחייהם הפרטיים והן בעבודה.

  תכונות האופי הבולטות שלהם הם החושניות והתשוקה העזה שלהם. הם נראים לעיתים רודניים ובעלי אופי חזק.


  עקרבים אוהבים להיות מסתוריים ולא מגלים מהר את רגשותיהם העמוקים ותשוקותיהם הנסתרות, אם תנסו לחשוף את סודותיהם, העקרבים ייהפכו לחשדניים ואולי אפילו יברחו. על מנת להוציא את תכונותיהם הטובות, עקרבים זקוקים לבעלי אופי שישלימו אותם.
  עקרבים לא אוהבים שיזלזלו ויפגעו בהם רגשית ואם הם נפגעים ממישהו, תהיו בטוחים שהם ינקמו בו ויתמידו בכך עד שהם יחליטו שהגיע הזמן להפסיק.

   
  עקרבים הם בעלי מזג סוער ולעולם לא נכנעים והם מסוגלים להתמודד בהצלחה עם בעיות המצריכות עקשנות ואופי חזק.

  עקרב באהבה וזוגיות:
  באהבה העקרבים מתאפיינים בסטייל מסתורי ואפל המשולב בקסם אישי שבני ובנות זוגם אינם עומדים בפניו.
  האנרגיה המינית שלהם היא אדירה והם צריכים שותף שיוכל להתמודד עם האנרגיה הזו בלי להתעייף.
  לעקרבים אינטואיציה חזקה המשולבת ברגשות סוערים ובעזרתם הם מאתרים בני זוג המתאימים להם.
  העקרבים צריכים גם מרחב לפרטיות אישית בתוך הקשר המשותף ומגיבים בחריפות עם בן או בת הזוג חודרים למרחב זה.
  במידה ועקרב לוקח לו לפרטנר מישהו שהוא חלש אופי ממנו, הוא מייד ינסה לשלוט בקשר.
  הבעיה הגדולה של עקרבים היא למצוא בן או בת זוג שיהיו חזקים מספיק להתמודד עם מזגם הסוער ולהיות תמיד מעניינים בעיני העקרבים.
  ברגע שהם יימצאו בן או בת זוג כאלו, הם לא ייפרדו מהם לעולם.


  מזל שעלול להיות אובסיסבי, רכושני מבחינה רגשית ומניפולטיבי במיוחד לגבי מה שקשור לכסף. עלול לראות אנשים כשייכים לו במיוחד לגבי בני זוג, משפחה, עובדים וכו'. גם ילחם על כל מה שייך לו מתוך מלחמת חיים ומוות, ופעמים רבות מתוך אגו ופרינציפ, ולכן קשה לו מאוד במשפטי גירושין, פירוק שותפויות או ירושות. הוא גם לא מוכן לוותר על כספים אשר מגיעים לו כמו מאזניים.

  היחס שלו לכסף הוא רגשי עמוק- ייתכן שהשיג הכל בחיים תוך מאבקים ומלחמות ולכן יודע להעריך וגם לא יוציא בקלות. יעשה הכל כדי לשרוד כלכלית, ייאחז בכוח לא לסגור את העסק ובטח לא לפטר עובדים. מצד שני יתפקד מצויין במצבי לחץ כלכליים, כי זה ידרבן אותו להילחם ולהתמודד.

  ישקיע כספו במיסטיקה, לימודים עמוקים, התפתחות רגשית ואישית, טיפול פסיכולוגי או אלטרנטיבי, יחסוך לעת צרה, ובהחלט יהיה מוכן להשקיע בעצמו ובקרובים לו עד הפרוטה האחרונה, אם חס וחלילה מדובר במחלות או חיים ומוות.

  עלול להיות זהיר וחשדן בכל מה שקשור לכסף. לא מאמין בבנקים ובמוסדות, ובטח לא בהבטחות של אנשים, כולם מראש רוצים לסדר אותו, ולכן הוא גם יותר זהיר.

  לא יוותר בקלות על מקום עבודה, וגם לא יעשה שינויים, רק אם באו מים עד נפש, אבל אם מועלים באימון שלו, זה עבורו בל יעבור.

  הכסף לא הכי חשוב לו בחיים, הוא לא בעל עיניים גדולות, אבל חשוב שיהיה לו אותו למען המטרות האישיות העמוקות שלו.
  אבני הקריסטל המתאימות למזל:
  גרנט - נופך
  אבן של מסירות, התמסרות לאחרים ולשאיפותיו של היחיד. מחזקת בטחון עצמי. מגבירה את הכוח האישי. מעוררת את "השלהבת הפנימית" של היצירה. מעניקה התחדשות ואיזון, מסלקת אנרגיות שליליות מהצאקרות. ממלא את הנושא אותה בתחושה של אהבה ותשוקה. מושכת מזל טוב. מגינה מהרעלות, דיכאון, אנמיה וממחלות.
  אחת מאבני החושן אותו נשא הכהן הגדול.  רובי
  המלכה של כל האבנים היקרות. נושאת את אש היקום. אבן האהבה. מקיפה את הנושא אותה בהילה של יופי ויכולה למעשה לשנות את הרושם שהאדם משאיר. מקנה כושר מנהיגות, אצילות, אהבת הזולת, כושר ריכוז. מושכת אליה יציבות ונאמנות. ידועה כ"אבן המלכות". האמינו, שכל עוד היא נמצאת בסביבה, יחד עמה יהיה גם השפע. הרובי פולטת חום ורטטים של ריפוי. מגינה מכל שליליות ונזק גופני או מחלה. טובה לסובלים מחולשות או מעייפות. משחררת מדיכאון ונותנת הבנה לקשר, שבין העולם הפיזי לבין העולם הרוחני.  רודוקרוסייט
  המורה השמימי לאהבה ולשווי משקל. מאחדת ומאזנת גברים ונשים הן מבפנים והן מבחוץ. עוזרת בריפוי פצעים אמוציונאליים וטראומות. מגבירה מודעות, מחזקת את הזהות העצמית. מושכת לנושא אותה את האהבה המושלמת עם הכוונה ללמוד איך לאהוב. נותנת השראה לאהבה בריאה של האדם את עצמו ואת האדמה.


  מלכיט
  טרנספורמציה. מרפאה רבת עוצמה. סופגת חולי ישיר. מבהירה ושומרת את נתיב החיים נקי. מסייעת בהבהרת תשוקות הלב. מגבירה את ההבעה הרגשית. עוזרת לקחת אחריות על מעשים ונאמנות בקשרים בין אישיים. מחזקת אינטואיציה ויכולה לחשוף את שורשי הבעיות. מגנה מפני קרינה.  בדומה לשלב של מזל סרטן השייך למזלות המים גם מזל עקרב עוסק בתת מודע, אך בעוד שמזל סרטן עוסק בתת מודע אישי העקרב עוסק בתת מודע קולקטיבי וכל הפסיכולוגיה הפרוידיאנית, מקורה הוא בארכיטיפ של מזל עקרב. מזל זה עוסק בלידה, חיים ומוות, טרנספורמציה. מפגש עם הצד האפל של האישיות, היכולת להכיר בצדדים האפלים של הנפש, להודות בקיומם, להכילם, ולהמשיך הלאה עם מבנה אישיות מתוקן. פה מתגלית הפסיכולוגיה של המיניות, באה לידי ביטוי, המשמעות האמיתית של המיניות בחיי האדם ואם בשלב הקודם היתה היווצרות של הדדיות ושותפות, הפירות שלה מובילים להתמזגות שמביאה באופן טבעי להולדה, לרוויה , ולהמשך השושלת. כאן נוצר מפגש עמוק עם פחדים, חרדות, כוחניות כפייתיות, אובססיות, זה השלב הקשה ביותר בהתפתחות האישית מכיוון שהאדם נדרש לוותר על חלקים מהאגו לטובת הכרה שיש איזה שהוא כוח נעלה יותר מהאגו האישי. בית ההורות שמעלה מחדש אל המודע תכנים וקונפליקטים מהעבר ויחסי ההתקשרות של ההורה עם משפחת המקור שלו.
  האדם מתחיל לחוש,לעיתים בעוצמה רבה, את הקונפליקטים והבעיות הלא פתורות שקשורות לילדות המוקדמת.זה שלב מכריע בחייו של כל אדם מכיוון שהוא קובע את המשך ההתפתחות הרוחנית שלו ועל פי הדגם האסטרולוגי האנושות תקועה עדיין בתוך השלב הזה כי לא וויתרה על כוחניות ושליטה, שהם מרכיבים של ההתפתחות בשלב השור, שלב האומניפוטנציה בחייו של הילד.
  שלב העקרב הוא המצב בו האדם מתמרן בין מערכת הערכים האישית שספג בילדותו מהוריו וסביבתו לבין הארכיטיפים הקולקטיביים של התרבות שבה הוא גדל והתבגר. במידה והפערים גדולים במיוחד נוצרים קונפליקטים קשים בתחום המיניות, צרכים אישיים, דחפים ורצונות. זה שלב קשה ביותר בהתפתחות הפסיכולוגית של כל אדם מכיוון שהוא נדרש לוותר על חלקים מהמרקם הפסיכולוגי שלו לטובת מערכת ערכים שלא מוכרת ולא ידועה לו, מצב שמעורר פחדים וחרדות, אך אמור להוביל את האדם לטרנספורמציה האמיתית והמכרעת בחייו. פה נוצר המאבק הפנימי בין תת המודע האישי לקולקטיבי ומידת הפער קובעת את העוצמות של הרגשות והתחושות וההחצנה שלהם.

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/10/10 19:14:

   צטט: דורית 53 2010-10-25 18:55:12

   כמה שהדברים נכונים.
   שניים מילדיי עקרבים ורואה בהם רק את התכונות החיוביות!!! - מקסימים!!!
   תודה אסתי.

   בכיף דורית יקרה 

     25/10/10 19:13:

   צטט: bosmati 2010-10-25 17:58:21

   תודה אסתי יקרה (: *

    בכיף בוסמטי

     25/10/10 18:55:
   כמה שהדברים נכונים.
   שניים מילדיי עקרבים ורואה בהם רק את התכונות החיוביות!!! - מקסימים!!!
   תודה אסתי.
     25/10/10 17:58:
   תודה אסתי יקרה (: *

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה