כותרות TheMarker >
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  מזל קשת הוא נסיך המטות חובב המרחבים ואוהב דרכים חדשות וחו"ל

  2 תגובות   יום ראשון, 31/10/10, 04:26

  קשת-נסיך המטות-מרחבים, יציאה לדרך חדשה, חו"ל

  קשת 21נובמבר - 21 דצמבר
  חודש כסלו מזל קשת פרקים ס"ז, צ"ג
  בפריסת בריאות משויכים לאגן הירכיים.
  הצבע המתאים למזל קשת - סגול.
  מזלות מתאימים - טלה ואריה

  מזל קשת- מייצג את החופש, מרחבים, אופטימיות, פתיחות, והרפתקנות. רגיש באזור הירכיים ומקושר בתכונותיו לחוש הבטן. בני מזל קשת כוכבם הוא צדק ויסודו אש, אנשים אלה אוהבים לדבר ולצחוק עם הסובבים אותם,במהלך חייהם צפוי להם אירוע משמעותי ומרכזי אחד,אסון,התעשרות,מעבר מגורים או ארץ,הם בעלי נטייה לנדודים ונסיעות,בני מזל קשת נחשבים לנאמנים לעקרונות ולסובבים.
  יכולת הזיהוי -או בפוטנציאל היכולת לפתח יכולת זו-זוהי בעצם היכולת הקלה ביותר של האינטליגנציה הרוחנית. מהי אם כן יכולת הזיהוי?יכולת הזיהוי היא היכולת להבדיל בין אמת ושקר.
  תכונותיהם החיוביות: אופטימיות, עליזות ושמחת חיים, חוש הומור מפותח, כנות, מסירות.
  תכונות שליליות כאשר הן מוקצנות: אופטימיות חסרת תקנה גם במצבים אבודים, חוסר זהירות, חוסר אחריות, שטחיות, חוסר טקט ונטילת סיכונים מיותרים.
  חברותיים, רחבי אופקים, שובבים וישרים. אתם אוהבים טיולים, מסיבות ויציאות שנעשות ברגע האחרון. חסרי טקט ושתלטנים. אתם כל כך מאריכים במחשבה, עד שלוקח לכם לספר סיפור פשוט כפליים מהזמן שלוקח לאחרים.
  הקשתים מזוהים בעיקר עם תכונתם הבולטת שמשפיעה על כל חייהם והיא - ה ח ו פ ש. הם אוהבים לשוטט, הן פיזית בטיולי טבע והן נפשית ורוחנית במסעות לגילוי עצמי ומדיטציה רוחנית. הם אינם אוהבים להיות קשורים למקום או לאדם ספציפי.
  הם נודדים בעקבות האמת וימשיכו לנדוד ולשאול את כל מי שיענה על שאלותיהם.
  הידע והחוכמה הם הדלק המספק להם את האנרגיה להמשיך בחיפושיהם ומאפשר את גישתם הליברלית והסובלנית לחיים.
  קשתים נמשכים לרוחניות ולפילוסופיה על מנת לספק את תשוקתם הבוערת לקבלת תשובות על הבעיות שלהם. כאנשי הרוח של גלגל המזלות הם הוגי דעות המעריכים את כל מי שמגיע לאותם המסקנות שהם הגיעו אליהם.
  לעיתים הם כל כך בטוחים במסקנותיהם עד שהם מתווכחים עם כל מי שחולק עליהם ואינם מוכנים לקבל דעה שונה.
  למרות זאת, קשתים אוהבים ללמוד דברים חדשים ולצבור יידע בכל נושא שמעניין אותם ואם הם מרגישים כי מונעים מהם זאת, הם הופכים לחסרי מנוחה ולעצבניים.
  לעומת זאת, כשהם מקבלים את החופש שהם זקוקים לו כל כך, הם מאוד נחמדים, אופטימיים, ברי מזל ולא פוחדים לקחת סיכון מידי פעם.
  הקשתים, ברגע שקיבלו את החופש הם מחזירים חיבה ואהבה ונחשבים למקסימים ונעימים בחברה.

  קשת באהבה וזוגיות:
  באהבה וביחסי הזוגיות שלהם הקשתים אוהבים לנסות דברים חדשים באהבה שמגרים ומסעירים אותם.
  למרות שהם סובלניים ומשתוקקים להשביע רצון, הישירות והכנות שלהם עלולה לפגוע בכל מי שמעדיף פחות כנות ויותר מסתוריות בקשר הרומנטי.
  קשתים מסתדרים היטב עם בעלי אופי יציב וחזק שמוכנים להבין את הצורך שלהם לחופש אישי ואת חוסר המנוחה שלהם.
  קשתים לא אוהבים להיות קשורים למישהו או למקום כלשהוא אך מוכנים לנסות קשרים רומנטיים מכל הסוגים והגוונים היות והם מאוד פתוחים וליברליים.
  כל עוד ייתן הפרטנר שלהם לקשתים את מרחב המחיה הפרטי שלהם וישמור על ההתעניינות שלהם בקשר עימו, מובטחת הצלחת הקשר לאורך זמן ארוך.

  איש העולם הגדול, בעל חוש צדק, אוהב לרכוש ידע ולהתנסות בתרבויות שונות. הוא קומוניסט באופי שלו, ומאוד לא רכושני. קונה דברים, אך בקלות נותן ומחלק לאחרים, שום דבר לא שייך לו ומאידך "כל העולם שלו". כל מה שיפה לא חייב להיות דווקא אצלו בבית, ואם הוא אדם אמיד וקנה תמונה יפה, יעדיף לתרום אותה למוזיאון שכולם יהנו. המוטו שלו הינו שהשפע זורם דרכו בכל עת, והעיקר שלא יחוש מחסור. הוא שונא את השיעבוד לכסף, זה מלחיץ אותו ואז חייו אינם חיים! מוכן לשלם כל החיים שכר דירה, העיקר לא לחוש מחוייב למשכנתא!

  יוציא כסף על חוויות מרחיבות דעת, נסיעות לחו"ל, ספרות יפה, אומנות. מחלק בקלות ידע, רעיונות וכו', לחלוטין לא שומר סודות בבטן.

  קל ראש עם כסף ועלול לא להעריך נכון את משאביו. ואוברדרפטים וצ'קים ללא כיסוי עלולים להיות חלק מחייו, כי הוא חי את הרגע ורק בסוף החודש רואה את "הברוך". בנוסף הוא עלול להיות מהמר, ומחפש כספים שבאים בקלות.

  מה מוכן לעשות עבור כסף- כאן יש פרדוכס. לא מוכן לעבוד קשה מצד אחד, ומצד שני אוהב לבזבז. יעדיף בן זוג עשיר או לקבל מן ההורים. ירצה להנות, לא יפחד לעזוב מקומות עבודה, כי לא יחשוב פעמיים. מצד שני יהיה לו קשה להיות עצמאי כי הוא לא מספיק מחושב. לכן עדיף לו להיות חצי עצמאי וחצי שכיר ושיעבוד בזמן ובקצב שלו. הוא מצליח מאוד כאשר הוא חש שהוא פועל מתוך חופש ולא מתוך אילוצים.

  קשת הוא אדם פתוח ובעל מחשבה אוניברסלית שלא עושה עניין מכסף, ולחלוטין לא חומרי, אם ישים לב יותר ליכולתו ומשאביו, ויהיה יותר זהיר יוכל לחיות חיים מלאי סיפוק כי דרישותיו החומריות אינן גדולות

  אבני הקריסטל המתאימים למזל:

  טורקיז - שוהם
  השמיים מתעוררים לחיים על-פני האדמה. מתאימה את הגשמי לממלכות העליונות. מסדרת את כל הצאקרות, כשהיא יוצרת ערוץ נקי יותר להזנה. מגבירה את הצורך בהגשמה עצמית ומעניקה בטחון עצמי. מעמיקה תהליכי חשיבה. האנרגיה היצירתית של האבן המקודשת הזו מגינה (הגנה מפני "עין רעה") ומברכת את הנושא אותה. מחזקת ומרגיעה את המוח והגוף ונותנת שקט נפשי.
  אחת מאבני החושן אותו נשא הכהן הגדול.


  לפיס לזולי
  מקילה על הנפש. נמצאה בשימוש במצרים העתיקה ע"י החכמים להשגת ידע קדוש. מנקה את השכל, הגוף והנשמה מאנרגיות שליליות. מילות המפתח הן: רצון, שלמות מודעות. מעודדת אינטגריטי ביחסים. מעניקה כוח. מגבירה יכולת הבעה וחיבור לאני עליון ולמדריך הרוחני. מונעת חרדות ומתח. מפיגה ביישנות ומופנמות. מחזקת את המערכת החיסונית.  אזורית
  פנס באפילה. מאירה את הפינות האפלות של תת ההכרה. מנקה, מחדשת את המודעות ויוצרת "חשיבה שמיימית" על-פני האדמה. התקדשות. כוח רצון. עוזרת לרפא את הגרון, מרה שחורה ואת עמוד השדרה.


  שלב זה בהתפתחות האנושית הוא המשך טבעי של קודמו, עקרב. כאשר האדם מצליח לעשות טרנספורמציה אמיתית ולהשיל מעל עצמו מגננות ומנגנונים חוסמים המונעים את התפתחותו האמיתית והלא מותנית. הוא מתחיל לחפש את האני מאמין שלו. זה שלב בחיים , שבו האדם מחפש משמעות לחיים (ויקטור פרנקל - לוגותרפיה). האדם מתעמת עם שאלות מהותיות על משמעות החיים, הצד הפילוסופי- רוחני מתעורר. האדם נאחז במערכות אמונה שהן יצירות של תרבויות שונות, יש שאיפה להרחבת אופקים, להיכרות עם אמיתות שונות. הצורך באמונה הולך וגובר וכעת הזמן לבסס את מערכות האמונה האישיות אך בו זמנית הם גם הקולקטיביות, כמו אמונה בדת או בחירה בתפיסה פילוסופית כלשהי. זה גם שלב של רצון בחופש, חירות אישית, השתחררות מכבלים ודוגמות של החברה והתרבות בה האדם גדל, פועל וחי. יש צורך פנימי בהרחבת המעגל החברתי. בעוד שהשלב הקודם, שלב העקרב התאפיין ברגשות ותחושות מאוד עזים, התעמתות עם תשוקות מיניות ודחפים, בשלב הנוכחי של קשת יש מאפיינים מנטליים שכלתניים מאוד ברורים, שנועדו להעניק לאדם תחושת שחרור ומרחב כמעט אינסופיים שה"מיינד" יכול לייצר. העקרב מייצג מצולות בעוד שהקשת מייצג גבהים.

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/10/10 20:23:
   יפה.תהני מהם.
     31/10/10 17:25:
   שלושה מילדי הם בני מזל קשת
   נשמע טוב

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה