כותרות TheMarker >
  ';

  סתמבלוג

  עובד כפיים, יושב קרנות, לא אכפת לי אם לא תקראו אבל דיר באלאק אם אתם לא מגיבים. בשביל האגו.....אתם יודעים....

  0

  סיפורי דגים

  65 תגובות   יום שני, 15/11/10, 20:21

  ''
  ''

  אני מוסיף את האיור הנפלא של יעקוב גוטרמן מאתר "סיפורי קיבוצים"

  לפעמים, בשבת או בחג, מתחשק לי פתאום איזה דג. אתם יודעים איך זה עם דגים, קצת מסוכן אבל מה זה טעים.

  כבר שלשים וחמש שנה שאני תושב ירושלים שאין בה ים ונחליה חרבים ולכן כל מי שחשקה נפשו באיזה קרפיון או מושט או לברק או הכיהכי, דניס, נאלץ לכתת את רגליו לבאסטה של שלמה או של דוד במחנהיודה, לבחור ולשלם. ככה זה בירושלים שהיא קדושה וכשרה, צדיקיה מרובים, השכינה שורה עליה בכל זמן ומקום אבל מים ודגים היא מיבאת ממחוזות שנמוכים ממנה מאיזה צד שלא תסתכלו על זה, גיאוגרפית או רוחנית.....

  לפני שנות אלף בקיבוץ, הדגים היו מגיעים מבריכות הדגים, מהנחלים הרבים, מתעלות הניקוז ואפילו מהשמים הגיע דג אחד יחיד ומיוחד אבל על הדג הזה ארחיב לכשיגיע זמנו.

  "אחלה דג שבעולם הדניס הזה" אמר יהושוע וליקק את האצבעות. אני כידוע לכם אדם צנוע וממש לא אוהב להשוויץ בהישגים הקולינריים שלי על אף שעדיין לא טעמתי קציצות טובות משלי, שלא לדבר על השקשוקות ומרק הפטריות. בחינוך המשותף לימדו אותי ש"יהללך זר ולא פיך" ולכן אני לא מספר לכם על אנחות התענוג, מצמוצי השפתיים וליקלוק האצבעות לאחר כל מעדן שיוצא תחת ידי. לאחר שהתנאיתי בצניעותי אני לא אתחיל כאן לטפוח לעצמי על השכם ולנפח את החזה... מלאכתם של צדיקים נעשית וגו'.

  ישבנו כולנו בגינה הקטנה שלפני החושה הצנועה שלי, גינה שמזכירה קצת את הגינות הקטנות בקיבוץ. נגסנו בזהירות מהדניסים שנמשחו בשמן זית, הוקפו בעשבי תיבול ושום, בצל ירוק ותבלינים ונאפו עשרים וחמש דקות בדיוק במאתיים וחמישים מעלות בתוך רדיד אלומיניום. פה איזה צי'פסון, שם לגימה קטנה מהיין הלבן שצונן לחמש עשרה מעלות, החיים הטובים. לפעמים ככה זה אצלי בגינה. ככה זה בערבי שישי בקיץ, בקרירות הירושלמית עם חצי ירח פה וכוכב ורבע שם, כוסית פה ושכטונה שם, סיפור עסיסי פה ורכילות ישר מהתנור גם כן פה.

  "אויי רוחל'ה רוחל'ה" נאנח יהושוע, "איפה את כשצריכים אותך."

  על רוחל'ה בוודאי שמעתם ועל תפקידה הקיבוצי אולי קראתם כאן בגוף הסיפור "גמאני". רוחל'ה שלנו, שנקראת בפי הציבור "רוחל'ה סוכנות עתים", היא אחותם של "רייצ'ל אסושייאטד-פרס" מהמספרה שבפרוור האמריקאי, כמו גם של "רוחצ'ק'ה- נובוסטי" מהקולחוז הסיביראי ו"הילדה אלגמיינר צייטונג" (שזה בכלל על שם עיתון כי אני לא זוכר כרגע את השם של סוכנות הידיעות הצוררית) מבית הקפה בהיידלברג.

  רוחל'ה שלנו היא מוסד חשוב שבלעדיה שום קהילה לא מתפקדת כקהילה, לא כל שכן קיבוץ. היום כשכל אחד מכניס מצלמה הביתה או סתם מתפייט על בעיותיו המשפחתיות והמיניות מעל דפי העיתון או הבלוג או אפילו נכנס ל"בית האח הגדול" וחושף את תחתוניו הצואים לעיני העם היושב בציון או בנס ציונה, נראה תפקידה של רוחלה אנכרוניסטי משהו. פעם הכל היה אחרת. פעם נולד סיפור משמועה שעברה במחסן הבגדים או "הקומונה" כפי שכונה המוסד בקיבוצי השמוצ' ושם תמיד עבדה איזה "רוחל'ה" אחת שהפיצה ופיזרה את המעשיה לארבעת רוחות הקיבוץ.

  "סיפור רכילותי טוב הוא בדיוק ההיפך מעוגה טובה" צחק יהושוע בפה מלא. "כשאתה מעביר עוגה לחבר שיושב בקצה השני של השולחן, כל אחד מנכה מהעוגה מס מעבר קטן ועד שהעוגה מגיעה אל הנמען, כל מה שנשאר למסכן זה בקושי פרור קטו ועלוב. במעשיה לעומת זאת, אתה רק מפריח שמועה ומשתדל שה'רוחלה תיירט אותה וכבר היא מופצת בתפוצת נאט"ו, עוברת למסגריה, לגד"ש, לחדר המורים, לבתי הילדים. מתגלגלת על השולחנות בחדר האוכל, ניגרת עם החלב במכון החליבה ונידונה בהפסקת הקפה של עשר בכל אתר ואתר. בכל שלב ושלב נוספים פרטים ופרשנויות: אהבות אסורות, הריונות לא רצוים, שחיתויות נוראות (הדודה מאמריקה שלחה להם מכונת קפה....) מחלות ומה לא. אתה משגר שמועה והיא תופחת לרומן שלם עם גיבורים ראשיים וגיבורי משנה, מיקומים וזמנים, מניעים פסיכולוגיים, כלכליים ומיניים. בקיצור, עוגת שוקלד ענקית עם קצפת ודובדבנים מלמעלה. הבעיה היא שבסוף, לאחר האפיה המשותפת , העוגה הזאת מוטחת בפרצופו של הגיבור הראשי שבעטיו התחיל הכל והוא נאלץ לקנח את כל הג'יפה הדביקה הזאת מהפרצוף המופתע ולנסות לשכנע שאמנם יש לו אחות אי שם אבל היא בכלל אוהבת בנות ולכן אין סיכוי לרומן בינה לבין המזכיר הנשוי של הקיבוץ השכן ובסך הכל היא הלכה לשם לברר אם יש לה סיכוי להתקבל שם לחברות........סתם דוגמא....."

  "תבין יהושוע" אני מוסיף משלי לשיחה, מפריד בזהירות את בשר הדג מהאידרה. "אי אפשר רק לעבוד לאכול ולישון. צריך משהו שיתבלן קצת את החיים, יזריק קצת אדנרנלין, יוסיף אדמומית ללחיי החברים,יעניק נושא לשיחה ולצקצוקי לשון, יתן קצת טעם לחיים המשמימים שבין שש בבוקר לתשע בערב."

  "רוחל'ה" שלנו, קטנה חרוצה ונמרצת, אשה שכולה אוזניים ששמעות הכל, עיניים שרואות הכל, אף שמריח מקילומטר סיפור טוב ופה שלא מפסיק לדווח, היתה כמו ממסר משוכלל ושהעביר את האינפורמציה לכל מי שרצה להיות בעניינים. ראשונה לדעת על הזיווגים, ההריונות, המחלות, העזיבות (שמעת שהגולדשטיינים הודיעו על עזיבה?) בעיות בזוגיות, מי ישן אצל מי ומי כבר לא......

  "אני דווקא ידעתי איך להשתמש בשירותיה" חייך יהושוע וזיווהל'ה, אשתו, התחילה לצחוק. "עמדתי מאחוריה עם המגש בארוחת הבוקר" הוא ממשיך" בדיוק כשהרבע עוף הזאת נכנסה" כאן יהושוע מצביע על האישה שאיתו בשלשים וחמש השנים האחרונות " ואמרתי היי זיווהל'ה, הייתי אוכל גם אותך יחד הביצייה וקרצתי לה בעיין, דואג שגם רוחל'ה תבחין . אחר כך חיכיתי שזיווהל'ה תשב והתיישבתי לידה. תבין, אני כבר היתי אחרי צבא והיא רק בי"ב. " זיווהל'ה שהיום היא כבר עוף ורבע הסמיקה ואמרה שזה לא היה בדיוק ככה ואני חתכתי מיד ואמרתי שהמיתוס יותר חשוב מהעובדות ואני מאוד מבקש ממנה לא לקלקל לי סיפור טוב גם אם הוא לא ממש מדוייק. "לא עברו שלשה ימים "ממשיך יהושוע "וזיווהל'ה מגיעה אלי עם דמעות ואומרת לי שבקיבוץ מספרים שאנחנו מנהלים רומן סודי ושהיא, על פי הסיפור, כבר בהריון בחודש חמישי...... אמרתי לה שמצדי הסיפור דווקא מוצלח ושאולי כדאי שנשב אצלי בחדר ונראה מה עושים עם זה......היום, עם ארבעה נכדים, נראה לי שרוחלה הקדימה קצת את זמנה..."

  כאן מתחוור לי כיצד יהושוע, איש יחס"צ ופרסומאי מצליח, למד את המקצוע ונהיה לספינולוג מומחה. בסופו של דבר יודע כל פוליטיקאי מתחיל, או עיתונאי, או איש יחס"צ, או איש עסקים, שהמפתח לכל פעולה מוצלחת הוא איסוף אינפורמציה והשימוש בה. רוחל'ה שלנו, להבדיל מהרכלן המופרט, ריכלה בחינם לרווחת הקהילה ולשם שמיים בלבד, לא כמו הצאצא הרוחני שלה שהחליף את מינו והפך לאשת יחסי הציבור המפורסמת והעשירה שעונה לשם רני רהב.....

  ישנם סיפורים שהם אסורים בפרסום בגלל הנזק שהם יכולים לגרום ויודע כל בעל מצפון, שאכפת לו מחבריו, לשמור אותם טוב טוב בבטן. כשמגיעה אליך או אל אחד מהקרובים אליך מעשיה שיש לה פוטנציאל לפרק משפחה או לגרום לנזק חברתי בילתי הפיך, אתה חייב לדאוג שזה לא יגיע לרוחלה בשום פנים ואופן ולנצור את זה לעצמך או לאנשי סוד שאתה יכול לסמוך עליהם.

  "ביום של ה'כביסה הלבנה' עומדת לה רוחל'ה מאחורי ה'מעגלה' ומגהצת סדינים" מספרת זיווהל'ה ."באותו היום, בגלל חוסר זהירות של בובינק'ה הטמבלית נודע לה, לרוחל'ה על משבר קשה בין שני חברים בגלל איזו נחלאית שאני לא אספר לכם מי היא והמצב היה על סף פיצוץ. אני לא זוכרת מה בדיוק היה שם ועד היום הפרטים לא נהירים לי אבל זה היה יכול להיגמר בפצועים והרוגים." ואז" ממשיכה זיווהל'ה "נכנסת יוספה, הדוורית הראשית וזו שמעבירה את החדשות מרוחל'ה למפעל ורוחלה מתה להעביר את הסיפור כי רוחל'ה היא הרי רק ממסר, קולטת ופולטת." זיווה מנשנשת קצת מהדג וממשיכה "איך שהיא מתחילה עם תשמעי מה שאומרים על X ו Y מתערב לו היושב במרומים וסטרררראאאאח, נשמע רעש של אזבסט נשבר ועל הסדין הלבן שרוחל'ה עסוקה בגיהוצו נופל מהתקרה דג קרפיון ענק! מרוב תדהמה ובהלה היא לא מצליחה להוציא מילה נוספת מהפה, מובהלת למרפאה ונשלחת עם כדורי הרגעה לחדר."

  כאן אני חייב להתערב קצת בסיפור ולהגיד לכם שלא התחלתי להאמין בחסדי שמיים ,חס וחלילה, באותו יום. "היושב במרומים" היה בסך הכל שקנאי רומני גנב אחד שלא הצליח לשאת דג אחד בבטן ועוד דג אחד בזפק דג שהוא גנב מבריכת דגים אחת כצידה לדרך הארוכה לאפריקה. בדיוק בזמן הנכון ובמקום הנכון, מעל למחסן הבגדים, ממש מעל מעגלת הסדינים, הוא שמט את הדג מגובה רב וסתם לרוחל'ה את הפה לפחות עד הערב......למה עד הערב? אה...רוחלה ,כפרס ניחומים על הבהלה שאחזה בה, קיבלה את הדג ציפתה אותו בקמח, טיגנה אותו כפי שטיגנו אז קרפיונים והתישבה עם יודהל'ה בעלה להינות ממה שהשקנאי האומלל כבר לא יהנה. "שמע מה שקרה לי היום" היא אמרה לבעלה "בדיוק כשיוספה נכנסה ורציתי לספר לה על מה שקורה עם X ו Y על כל הבלגן עם........" אידרת קרפיון חדה ומשוננת נתקעה לרוחלה עמוק בגרון והיא הובהלה לבה"ח"זיו" בצפת וסתמה את הפה שלה לפחות לעוד שבועיים. הקיבוץ ניצל.

  שאלתי את זיווה ל'ה מה בדיוק קרה שם בין X ל Y ואיך שהיא התחילה לספר לי, תוך שהיא מלעלעת את הדניס המושלם שלי, נתקעה לה אידרה בגרון והיינו צריכים לקחת אותה להדסה......

  דרג את התוכן:

   תגובות (65)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/2/11 10:24:

   צטט: קול הרוח 2011-02-08 18:53:20

   יפה סיפרת
   מקווה שאכן הדג טעים כמו סיפורך

   ----------------------------------------

   תודה על התגובה

    

    

     8/2/11 18:53:
   יפה סיפרת
   מקווה שאכן הדג טעים כמו סיפורך
     7/2/11 18:15:

   צטט: shauli-nameri 2011-02-07 17:44:23

   תודה על תשומת ה''

   יונה 

    

   -------------------------------------------------------------

   תודה

     7/2/11 17:44:

   תודה על תשומת ה''

   יונה 

     29/1/11 23:14:

   צטט: קנולר 2011-01-29 12:44:09

   סיפור מקסים המזכיר לי מחוזות קדומים כשאבא שלי קרא לשכנה מהבית הסמוך :"דה ג'ואיש אוברזרבר"

   ------------------------------------------------------------------------

   היום הכל בפייסבוק, כוטלנו שכנים ברשת......

    

     29/1/11 12:44:
   סיפור מקסים המזכיר לי מחוזות קדומים כשאבא שלי קרא לשכנה מהבית הסמוך :"דה ג'ואיש אוברזרבר"
     29/1/11 12:41:
   סיפור חמוד שמזכיר לי את השכנה של ילדותי מהבית הסמוך שאבא שלי קרא לה ג'ואיש אובזרבר.
     16/1/11 14:33:

   צטט: קופֿירייטר&ערסדרקטור 2011-01-15 17:07:22

   כֻּלּוֹ מִן אללה יא חבּיבִּי יא צפל,,,,,

    

   ----------------------------------------------------------------

   כולו מן אל עספור

   כֻּלּוֹ מִן אללה יא חבּיבִּי יא צפל,,,,,
     9/1/11 20:01:

   צטט: עולילית 2011-01-09 17:39:10

   תענוג של סיפור. נימוח בפה במלח, פלפל ויין לבן.

    

   -----------------------------------------------------------------

   וטיפטיפה לימון, אם אפשר

   תודה

     9/1/11 17:39:
   תענוג של סיפור. נימוח בפה במלח, פלפל ויין לבן.
     1/1/11 11:53:

   צטט: מולי. 2011-01-01 03:21:49


   מעולה. עם תבלינים ובלי, הדגים עשו את העבודה.

   אגב, מספרים על סורמאלו שפעם קשר חוט מסביב לצואר
   דג קרפיון ויצא לטייל איתו בעיר. אני חושבת שהמספר היה "מונשיין" מפיו הכל נשמע אפשרי.

   ---------------------------------------------------------------------

   דוד מונשיין, ידיד וותיק, רק העביר את הסיפור של סורמללו על אדם שלקח את הדג שלו לטיול בעיר ויום אחד הדג נפל לתעלה וטבע.....

   דגים תמיד עושים את העבודה.

   בצעירותי נהגתי לפתות נשים עם ארוחות דגים. יש לזה יתרון עצום, הן אוכלות יותר (ופחות משמין) ומדברות הרבה פחות......

    

     1/1/11 03:21:

   מעולה. עם תבלינים ובלי, הדגים עשו את העבודה.

   אגב, מספרים על סורמאלו שפעם קשר חוט מסביב לצואר
   דג קרפיון ויצא לטייל איתו בעיר. אני חושבת שהמספר היה "מונשיין" מפיו הכל נשמע אפשרי.
     21/12/10 11:24:

   צטט: צלילי הלב 2010-12-21 09:20:17

   העלת לי חיוך
   :))
   אכן זה סיפורי דגים שלא מדברים

    ---------------------------------------

   תודה

   זאת היתה הכוונה

     21/12/10 10:39:

   צטט: צלילי הלב 2010-12-21 09:20:17

   העלת לי חיוך
   :))
   אכן זה סיפורי דגים שלא מדברים

   --------------------------------------------------------------------------

   תודה על התגובה

   הסיפור הזה נועד לחיוכים

    

     21/12/10 10:37:

   צטט: צלילי הלב 2010-12-21 09:20:17

   העלת לי חיוך
   :))
   אכן זה סיפורי דגים שלא מדברים

   --------------------------------------------------------------------------

   תודה על התגובה

   הסיפור הזה נועד לחיוכים

    

     21/12/10 09:20:
   העלת לי חיוך
   :))
   אכן זה סיפורי דגים שלא מדברים
     21/12/10 09:12:
   העלת לי חיוך,
   :))
     11/12/10 22:03:

   צטט: עפרי5 2010-12-11 11:28:55

   רכילאים לא עושים לי את זה, אבל הספור שלך עושה יופי:-)

   --------------------------------------------------

   תודה

    

     11/12/10 11:28:
   רכילאים לא עושים לי את זה, אבל הספור שלך עושה יופי:-)
     9/12/10 23:35:

   צטט: Design4U 2010-12-09 12:53:36

   חחחח
   יופי של סיפור.

   ------------------------------------------------------------------------

   צוחק

   תודה

    

     9/12/10 12:53:
   חחחח
   יופי של סיפור.
     2/12/10 21:40:

   צטט: כִּשְׁ-רוֹנִית 2010-12-02 06:26:52

   עד להודעה חדשה לא אוכלת חיות.

   חג שמח צפל.

   אם היית קורא את הספר שאני קוראת כעת גם לך זה היה קורה. (:

   ----------------------------------------------------------------------------------------

   איזה ספר זה?

   תזהרי שאיזה אליגטור פלורידאי לא יאכל אותך.......על אף שהאלגטור ההכי מסוכן הוא ילד ליד העארס הישראלי המצוי.

    

     2/12/10 21:38:

   צטט: עט להשכיר ניצה צמרת 2010-12-02 00:57:45

   ומה למדתי? שאם אני רוצה לדעת מה חדש אני צריכה קודמכל להגיע להדסה.
   סיפור מקסים, הדניס היה ודאי טעים ויהושע וזיווה נצטיירו בעיניי כחברים לעניין. ואחרי כל המילים הצנועות שכתבת על מטעמים שהקדחת, אני מאוד סקרנית לגבי המתכון של הקציצות. לי יש מתכון נהדר ואשמח ללמוד על עוד אחד.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   אני אדחף את המתכון בזה באיזה סיפור.

   תודה ניצה

    

     2/12/10 06:26:
   עד להודעה חדשה לא אוכלת חיות.

   חג שמח צפל.

   אם היית קורא את הספר שאני קוראת כעת גם לך זה היה קורה. (:
   ומה למדתי? שאם אני רוצה לדעת מה חדש אני צריכה קודמכל להגיע להדסה.
   סיפור מקסים, הדניס היה ודאי טעים ויהושע וזיווה נצטיירו בעיניי כחברים לעניין. ואחרי כל המילים הצנועות שכתבת על מטעמים שהקדחת, אני מאוד סקרנית לגבי המתכון של הקציצות. לי יש מתכון נהדר ואשמח ללמוד על עוד אחד.
     1/12/10 10:26:

   צטט: אסצ'ילי ממליצה 2010-12-01 07:20:00

   קראתי כשזה יצא. אהבתי מאד.
   כתוב נהדר.
   אני שמחה שהבאת אותו.
   מומלץ בפרוזה ותודה. :)

   תודה על ההמלצה

   שמח שאהבת

    

     1/12/10 07:20:
   קראתי כשזה יצא. אהבתי מאד.
   כתוב נהדר.
   אני שמחה שהבאת אותו.
   מומלץ בפרוזה ותודה. :)
     27/11/10 07:50:

   צטט: קורע ברך 2010-11-27 07:18:25

   סוף רכלן ל...הדסה.

   -------------------------------------------

   אפשר לפתוח שם מחלקה מיוחדת.

    

     27/11/10 07:47:

   צטט: מודי10 2010-11-27 06:45:07

   מסקנה
   כשאוכלים דגים צריכים לשתוק
   אמא שלי, שתחיה, היתה ידועה כדברנית בלתי נלאית
   לא פעם בארוחת שבת , עם החריימה והדיבור הבלתי פוסק שלה , היתה נתקעת לה איזה עצם קטנה
   התרופה שלנו היתה, חתיכת חלה לפה שלה ובמקרה חירום, דפיקה רצינית על הגב

   ---------------------------------------------------

    

    

   בשביל חריימה אני מוכן לשתוק!

    

     27/11/10 07:18:
   סוף רכלן ל...הדסה.
     27/11/10 06:45:
   מסקנה
   כשאוכלים דגים צריכים לשתוק
   אמא שלי, שתחיה, היתה ידועה כדברנית בלתי נלאית
   לא פעם בארוחת שבת , עם החריימה והדיבור הבלתי פוסק שלה , היתה נתקעת לה איזה עצם קטנה
   התרופה שלנו היתה, חתיכת חלה לפה שלה ובמקרה חירום, דפיקה רצינית על הגב
     26/11/10 21:26:

   צטט: 2btami 2010-11-26 14:36:05

   צוחקצוחקנשיקה

   קריצה

    

     26/11/10 14:36:

   צוחקצוחקנשיקה

     24/11/10 17:34:

   צטט: ים סוף לוי 2010-11-24 15:47:24


   מ"אידרה" רמה לבירא עמיקתא.. :))))
   אתה כותב נהדר!

    

      תודה

     24/11/10 15:47:


   מ"אידרה" רמה לבירא עמיקתא.. :))))
   אתה כותב נהדר!

     24/11/10 13:36:

   צטט: לא כאן. 2010-11-21 17:26:33

   ''

    

   יופי של סיפור, צפל. והנה סרט על גשם של דגים.

   החלטת להסתתר?  לא היתי רוצה לחטוף איזה דג או צפרדע בראש...

   תודה דובל'ה

    

    

    

    

    

     21/11/10 17:26:

   ''

    

   יופי של סיפור, צפל. והנה סרט על גשם של דגים.

    

    

    

    

     17/11/10 16:11:

   ברור שאני מבקשת יפה, ..

   הכי יפה שאני יודעת..

   באמת לא חזקה בהכנת אוכל..

   ובאמת נראה לי שאם אכין קציצות כשיבואו אלי החברה..

   פשוט אפיל אותם מהכסא מתוך תמיהה גדולה.. כאילו

   מה קרה לה??? עוד גחמא???

   מבטיחה לתת לך את כל הקרדיט...

   ציפי

    

   צטט: צפל 2010-11-16 16:47:16

   צטט: רומפיפיה 2010-11-15 22:52:43

   צפל יקירי,

   אז מה באמת קרה בין X ל-Y

   כל הסיפורים האלה שלך

   ואיזה הווי.....

   נהדר!!!! אולי גם תלמד

   איך עושים קציצות..כי בחיים לא עשיתי

   ועתה בגילי המופלג..

   אולי באמת הגיע הזמן....

   אהבתי את הסיפור...

   מרתק!!!!

    

    

   גם אני מת לדעת מה נגמר שם עםX ו Y

   אם תבקשי יפה אני אתקע מתכון לקציצות באחד הפוסטים הבאים

   תודה רומפי

    

    

     16/11/10 20:11:

   צטט: צפל 2010-11-16 17:03:59

   צטט: ~בועז22~ 2010-11-16 07:24:31

   זה מה שקורה שמדברים
   על X ועל Y...
   כאילו-מה? הם לא שמעו על
   מבחן שלושת הפילטרים של סוקרטס?
   (~:

    

   גם אני לא שמעתי על הפילטרים האלה.

   נראה לך שסוקרטס הביא איתו איזה דג כשהוא הלך לבקר את דיוגנס בחבית?

   הביא, בטח הביא!!!, בטח הביא אותה באיזה דג מלוח... (~:

     16/11/10 17:50:

   צטט: צפל 2010-11-16 16:43:10

   צטט: הלנה היפה 2010-11-15 22:16:42

   צפלונצ'יק, מה אתה מפסיק לי את הסיפור באמצע ההתרחשות? יש עוד כמה המשכים? אז תזרוק כבר עצם (לא של דג, זה מסובן, כפי שכתבת)
   להתראות צפלון בהמשכים הבאים
   לאה

    

   ההתרחשות ממשיכה להתרחש כל זמן שאנחנו חיים

   לפני שמתקינים מעדני דגים צריך לדוג אותם.

   להת' לאהל'ה

    

   מקווה שזה יקרה בהשקת הספר שלי

   הסיפור שלך באמת נראה קצת "פישי". :-)))

     16/11/10 17:03:

   צטט: ~בועז22~ 2010-11-16 07:24:31

   זה מה שקורה שמדברים
   על X ועל Y...
   כאילו-מה? הם לא שמעו על
   מבחן שלושת הפילטרים של סוקרטס?
   (~:

    

   גם אני לא שמעתי על הפילטרים האלה.

   נראה לך שסוקרטס הביא איתו איזה דג כשהוא הלך לבקר את דיוגנס בחבית?

     16/11/10 17:01:

   צטט: ,תשוקי 2010-11-16 03:53:56

   החיים חמקמקים כמו דגים

   לאן התחמקת לנו

   והעיקר ששבת אלינו

   תודה

   שוקי

    

    

    

    

   כמו כל מטוס חמקן, בסך הכל ניסיתי להתחמק מהתרסקות.....

   תודה שוקי

    

     16/11/10 16:55:

   צטט: עליזהלה 2010-11-16 03:10:34

   מברוק לשב מארצות ההר

   לנותן במקלדת לעת ראשית החורף

   שהרי איך ניתקע עם שממת הקפה

   ויובש הגרון לקראת הימים הקרים

   בהם כל סיפור עסיסי (ומתובל כדבעי)

   יכול להשיב את העדנה לגרוגרת הצרובה

   ואם נוסיף עליו טיפה לימון ובדל רכילות

   חמצמצה או חריפה - הכל לפי החברה

   ואם יביא 'מישהוא' גם כוסית קטנה 

   להרטיב את היובש ולחמם האוירה

   הרי שמצאנו ת'מתכון המיוחל

   לשמחת הימים הקרים ולסערת חושים

   בין גשמים לברקים.

   מברוק ותודה (חולה על דגים...)

   איך שכחתי את הלימון איך?

   תודה עליזושק'ה 

     16/11/10 16:53:

   צטט: RonArzi 2010-11-16 01:08:34

   ברוך השב צפל
   ניכר שנחת היטב.
   סיפור עסיסי כדבעי.

   עם האוכל בא התיאבון....יש עוד מהדניס?

   יש! תבוא עם הוודקה!

   סאונה אין כאן, החמסינים מספיקים לנו......

    

     16/11/10 16:50:

   צטט: שיווה 2010-11-16 00:00:55

   אתה כותב נהדר צפל
   והסיפור מטעם
   עכשיו אני מבינה למה אני לא אוכלת דגים :))

   לא אוהבת דגים? את מפסידה משהו בחיים.....

   תודה שיווה

    

     16/11/10 16:49:

   צטט: ננטטעע 2010-11-15 23:26:53

   (-:
   ואני נהייתי רעבה.

   רוצי ל"ז'קו" או ל"ברבוניה" וגם ב"שקד" אפשר לפרק איזה דניס.

   תודה נטע

    

     16/11/10 16:47:

   צטט: רומפיפיה 2010-11-15 22:52:43

   צפל יקירי,

   אז מה באמת קרה בין X ל-Y

   כל הסיפורים האלה שלך

   ואיזה הווי.....

   נהדר!!!! אולי גם תלמד

   איך עושים קציצות..כי בחיים לא עשיתי

   ועתה בגילי המופלג..

   אולי באמת הגיע הזמן....

   אהבתי את הסיפור...

   מרתק!!!!

    

    

   גם אני מת לדעת מה נגמר שם עםX ו Y

   אם תבקשי יפה אני אתקע מתכון לקציצות באחד הפוסטים הבאים

   תודה רומפי

    

     16/11/10 16:43:

   צטט: הלנה היפה 2010-11-15 22:16:42

   צפלונצ'יק, מה אתה מפסיק לי את הסיפור באמצע ההתרחשות? יש עוד כמה המשכים? אז תזרוק כבר עצם (לא של דג, זה מסובן, כפי שכתבת)
   להתראות צפלון בהמשכים הבאים
   לאה

    

   ההתרחשות ממשיכה להתרחש כל זמן שאנחנו חיים

   לפני שמתקינים מעדני דגים צריך לדוג אותם.

   להת' לאהל'ה

     16/11/10 16:37:

   צטט: ~s~ 2010-11-15 22:11:51

   א' כל- כפרה עליך יא צפל
   ב' כל- מה התחלת לחרוז לעת זקנה? כמעט נתקע לי הגפילטע פיש בצינור של הטוחן-אשפה מרוב בהלה.
   ג' כל- טוב שרוחלה הופסקה בזמן כי אלו היו בכלל A ו-B, לא X ו-Y, רחמנא ליצלן...
   וגם אצלנו היתה מישהי, שריכלו עליהם במשל כמעט שנה שהיא בהיריון. בסוף היא "נשברה" ועשתה מעשה.\

   א- שאהיה כפרתך שיינהל'ה

   ב'-נפלט לי. מה עושה גפילטע בטוחן-אשפה של בת העדה הפולנית? תמהני.....

   ג'- ששששששש......את לא צריכה לגלות כל דבר, אותך למזכירות

   גם בקיבוץ זורמים.....או שלא

    

     16/11/10 16:33:

   צטט: AVNER STRAUSS 2010-11-15 22:03:30

   יש לזה טעם של רומן של פעם.
   עושה
   חשק
   לטעום.
   עוד.

   הכל זה על "פעם"

   היום זה כבר משהו אחר לגמרי

   תודה אבנר 

     16/11/10 16:31:

   צטט: רות.מ 2010-11-15 21:55:27

   אתה כל הזמן משתבח, כשקארתי חילחלה לליבי התודעה- אוח כמה אליך התגעגעתי

    

   לא משתבח, אבל גם אני כבר התחלתי להתגעגע

   תודה רותי

     16/11/10 16:30:

   צטט: LisaShellyGabriel 2010-11-15 20:54:36

   אהבתי את ההתחלה

   גם התחלה זה משהו.....

   תודה

    

     16/11/10 07:24:
   זה מה שקורה שמדברים
   על X ועל Y...
   כאילו-מה? הם לא שמעו על
   מבחן שלושת הפילטרים של סוקרטס?
   (~:
     16/11/10 03:53:

   החיים חמקמקים כמו דגים

   לאן התחמקת לנו

   והעיקר ששבת אלינו

   תודה

   שוקי

     16/11/10 03:10:

   מברוק לשב מארצות ההר

   לנותן במקלדת לעת ראשית החורף

   שהרי איך ניתקע עם שממת הקפה

   ויובש הגרון לקראת הימים הקרים

   בהם כל סיפור עסיסי (ומתובל כדבעי)

   יכול להשיב את העדנה לגרוגרת הצרובה

   ואם נוסיף עליו טיפה לימון ובדל רכילות

   חמצמצה או חריפה - הכל לפי החברה

   ואם יביא 'מישהוא' גם כוסית קטנה 

   להרטיב את היובש ולחמם האוירה

   הרי שמצאנו ת'מתכון המיוחל

   לשמחת הימים הקרים ולסערת חושים

   בין גשמים לברקים.

   מברוק ותודה (חולה על דגים...)

     16/11/10 01:08:
   ברוך השב צפל
   ניכר שנחת היטב.
   סיפור עסיסי כדבעי.

   עם האוכל בא התיאבון....יש עוד מהדניס?
     16/11/10 00:00:
   אתה כותב נהדר צפל
   והסיפור מטעם
   עכשיו אני מבינה למה אני לא אוכלת דגים :))
     15/11/10 23:26:
   (-:
   ואני נהייתי רעבה.
     15/11/10 22:52:

   צפל יקירי,

   אז מה באמת קרה בין X ל-Y

   כל הסיפורים האלה שלך

   ואיזה הווי.....

   נהדר!!!! אולי גם תלמד

   איך עושים קציצות..כי בחיים לא עשיתי

   ועתה בגילי המופלג..

   אולי באמת הגיע הזמן....

   אהבתי את הסיפור...

   מרתק!!!!

     15/11/10 22:16:
   צפלונצ'יק, מה אתה מפסיק לי את הסיפור באמצע ההתרחשות? יש עוד כמה המשכים? אז תזרוק כבר עצם (לא של דג, זה מסובן, כפי שכתבת)
   להתראות צפלון בהמשכים הבאים
   לאה
     15/11/10 22:11:
   א' כל- כפרה עליך יא צפל
   ב' כל- מה התחלת לחרוז לעת זקנה? כמעט נתקע לי הגפילטע פיש בצינור של הטוחן-אשפה מרוב בהלה.
   ג' כל- טוב שרוחלה הופסקה בזמן כי אלו היו בכלל A ו-B, לא X ו-Y, רחמנא ליצלן...
   וגם אצלנו היתה מישהי, שריכלו עליהם במשל כמעט שנה שהיא בהיריון. בסוף היא "נשברה" ועשתה מעשה.
     15/11/10 22:03:
   יש לזה טעם של רומן של פעם.
   עושה
   חשק
   לטעום.
   עוד.
     15/11/10 21:55:
   אתה כל הזמן משתבח, כשקארתי חילחלה לליבי התודעה- אוח כמה אליך התגעגעתי
     15/11/10 20:54:
   אהבתי את ההתחלה

   ארכיון

   פרופיל

   צפל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין