כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  רוצים שינוי דרמטי

  68 תגובות   יום שני, 6/12/10, 09:08

  דומה שהתחושה הבוקר, אחרי הגשם הקל וריחו, שעדיין שורף נורא. אני רוצה שינוי דרמטי ומהר. אריה דרעי מגן על רבו וזה בסדר. קח לך רב ושמור עליו. אני אדם חף מדת ומרגיש נפלא עם זה. אני מכבד את אמונתם של רבים, יהודים ואחרים ולא מעוניין לשמוע את דברי הרבנים שלא מיועדים לאוזניי. דבר בלחש.

   

  אני חושב שראש ממשלת ישראל תיפקד יוצא מהכלל ונטה להפריז ביחסי ציבור. מותר לו. יחד עם זה, אני דורש ממנו לפעול לאלתר לשינוי שיטת הבחירות בישראל. לא מעניין אותנו מי אשם באי ההערכות להגנה על היער. ברור לכולם שאשם אין. כל שלטון שהיה בישראל אשם.

   

  לכן אנחנו חייבים לערוך שינוי דרמטי בדרך קבלת ההחלטות וביצוען. כישראלים, ויתכן כי אייצג את הרוב המוחלט כשאומר כי מה שאנחנו חוווים מזה עשרות שנים לא מתאים לנו. אנחנו חושבים שמגיעה לנו הרבה יותר רצינות.

   

  בושה כמו שאנו חווים באי הערכות של המדינה בכל תחום, חייבת להביא לשינוי. רעידת אדמה טבעית תתקיים בישראל וזה יקרה כשלא יתאים לנו. זה ברור. האחרונה התרחשה ב1927 נהרגו 300 איש וב1995 היה נזק עצום באילת ובמזל לא נפתחה הארץ שוב לאורכה ולרוחבה. בניינים יהרסו והרבה.

  80% או רוב הבניה למגורים במדינה תוכננו לעמוד ברעידת אדמה אך 20% לא. יש צורך לבדוק את הבניינים שלנו ועמידותם. מדינה לא עוזרת לבעלי בתים לבדוק את התאמתם זו אחריות שלנו. ביפן מקבלים הנחה בארנונה ובקליפורניה יש חוק המטיל קנס על בעל בית שלא מכין אותו לרעידת אדמה.

   

  בארץ יש החלטת ממשלה לתת 140 מיליון ש"ח. האוצר החליט שאם יהיה כך, זה יהיה בשיטת המצ'ינג בה האוצר יתן ש"ח מול ש"ח שיתן כל משרד מתקציבו. בסופו של דבר, אגורה לא יצאה לשטח. גם לא תצא. בדיוק כפי שלא בוצע התקציב שהוקצא לכבאות אש.

   

  אם לא ידעתם, תדעו כי אין לנו שדה תעופה אלטרנטיבי מלבד לרנקה בקפריסין ועמאן בירדן. כן אתם קוראים נכון! כלומר במקרה של נזק בנתב"ג הנוסעים יונחתו בירדן ובקפריסין (אני מניח שתורכיה תתנדב לאשר אצלה נחיתות חירום כמו ששלחה 2 מטוסים).

   

  למה אני מתייחס לרעידת אדמה שתגיע בוודאות?! -, משום שמדינה עם שיטת בחירות כמו שיש בישראל, לא מסוגלת להערך נכון לשום דבר. כן, לכלום. לא לרקטות/טילים פשוטים ובודאי לא למורכבים, לא להתקפות אב"כ ולא לשריפות יער ולרעידות אדמה. אתם יודעים מה?! -, מתברר כי גם בחינוך הכשלון חרוץ וכמובן גם בתרבות. אז באיזה תחום הצליחה המדינה להתכונן לעתיד, מלבד שרידות בטחונית ?

   

  אני לא שורד. אני לא רוצה לשרוד ולא רוצה שנכדי וניניי ישרדו, כדי לגלות מכאן לאי שם. אני דורש שינוי דרמטי מביבי, כן מביבי. שיקח את ציפי וברק ואת הנהגות המפוצלות ויחליט על שינוי דרמטי שיתאים לניהול מדינה. שישאלו את העם האם מתאים לו ויבצעו את מה שהעם יראה כמתאים. שיביאו אל העם את האמת חתומה על ידי בית הצדק העליון ויציבו בפניו שתי אפשרויות מלומדות. לא צריך להמציא כלום.

   

  יש בעולם הזה את כל הפתרונות לשלטון דמוקרטי נכון וישים. יש שגיאות מספיק כדי ללמוד מהן. צריך לנתח ולהחליט מה רע ולהיערך לשינוי כזה, שיאפשר לישראל שלווה בבטחון אמיתי בתבונה, סדר, תקינה, פיקוח ואכיפה לטובתנו כולנו.

   

  נמאס לשלם סכום ביטוח לבית ולרכב גבוה כי המדינה לא יודעת לשמור עליי כאזרח למרות שאני משלם מיסיי כדרוש. נמאס לשלם ביטוח עבור רכב דו גלגלי פי 30 מגרמניה בה המהירות המותרת כמעט פי שניים מישראל. נמאס לראות גנרלים בפנסיה שיודעים פתאום הכל והכי טוב בתחומים אזרחיים, אני רוצה בעלי מקצוע. נמאס לראות סקטוריאליות בשלטון אני רוצה אזורים ומחוזות כדי שיהיה יצוג נכון במפלגות מייצגות עם. נמאס לראות ריבוי רשויות כי השלטון לא חזק מספיק לחסל אותן. נמאס מתאגידי מים מכפילי עלויות ותאגידי כבאים בעלי זכות שביתה המבקשים להקרא לוחמי אש.

   

  נמאס לי מהפרטות שלקחו את מקורות המימון והכל מוטל על שכירי המשק. אין תאגיד פרטי המשלם מס באמת. שכיר משלם. אין תאגיד פרטי המשלם למדינה סכומים כפי שהמדינה קיבלה בעת שהייתה הבעלים.

   

  אני דורש מהפך. ב77 חווינו אחד והגיע הזמן לשני.

   

  אני רוצה שהמדינה כבעלים תחדל להפריט ותוציא מכרזי ניהול שיתחדשו מידי שנה רק אם התוצאה תהיה מקובלת תוך קביעת יעדים בשיתוף. אני מציע שמשרד מבקר המדינה יוגדל מאד והפרקליטות תחויב להוציא אוטומאטית תביעות מול אחריות אישית של כל פקיד שלטון גם עד רמת שר וראש ממשלה. אני דורש שמועצות מנהלים יעברו קורסים והשתלמויות במוסדות אקדמים שילמדו איך מועצות מנהלים מתפקדות ותועלה רמת האחריות האישית. מי שלא יעבור בחינות יפסל לתפקד כולל יו"ר.

   

  אני לא מבין מתי מי ומדוע הוכנסו עובדי מד"א למדים בדרגות ומה ההכשרה שקיבל כל בעל דרגה. אבל אני כן חושב שכל מנגנון מציל חיים בחירום צריך להיות כפוף למשרד לבטחון פנים כולל מכבי אש וכבאי זה תואר נפלא לייעודו. 'לוחם אש' זה מהצד השני מצידה של האש.  

   

  אני רוצה עוד דבר אחד, רשיון להרוג. כן אני רוצה רשיון להרוג כל גנב פורץ שנמצא בתחום הרכוש שלי (כולל הרכב) כי אני חייב לחוש בטחון בהשקעות שלי ובתנועה ברחוב.אני רוצה חקיקה שגנב/פורץ יכלא לפי עשר שנים.

  ומי שנוהג ללא רשיון כי נשלל ממנו אני רוצה שיקחו ממנו את כל רכושו ושיכלא לעשרים שנה. כן. עונש חמור מאד.

  ואני דורש בטחון ברחובות.

  מצידי שישלישו את כמות השוטרים. מצלמות לא מונעות פשע, נוכחות כן.

   

  זה מה שעשה לי הגשם היום ועדיין שורף לי נורא...   

   

  צילומים מהשריפה

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (68)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/12/10 07:15:
   תודה שהגעתן. שושי קראתי את המאמר בקישור. ידוע ועצוב מאד. זה חלק מהמהפך הדרוש כפי שאני סבור. צריך לפרק תאגידי מים (לא הפרטה אבל עול איום על הציבור)... צריך להקים רשות חרום לכבראות ולאחדה עם מגן דוד. החיבור קים בעולם ומתפקד מעולה ועוד בכל תחום...
     11/12/10 09:01:

   המדיניות של ביבי היא שהובילה אותנו למצב הזה, עוד משנת 2004 : קרא צעד אחרי צעד
   http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=ea9e9ebf0ac017b4118658d123ad991c&id=1883

     10/12/10 08:36:
   נורא שורף.
   נורא!
     9/12/10 11:24:
   בהחלט שורף נורא...
   מצטרפת לבקשתך ונקווה לטוב
     8/12/10 14:45:
   לעולם לא. אבל אתמוך היטב בנציג הגון וטוב.


   ולאלה שאינם מאמינים בשיטה האמריקאית, אני אומר צודקים.

   לא טענתי כי זו הקלאסית עבורנו. אנחנו צריכים לקחת מה שכבר ידוע בעולם וליצור לנו את הכי נכון למיטב הבנתנו. כדי ליצור מצב שקנוניה או קומבינה בעברית, תידרוש שיתוף של רוב מוחלט ומינימלי גדול באופן שידרשו יותר מידי קומבינות ליצור תוצאה מושחתת.


   אני גם חושב למשל שהצבעה למען/נגד צריכה להיות מנומקת לציבור כספר פתוח.

   יש אינטרנט ויש הבנה בציבור של מה טוב לו.


   כשהכל כל כך שקוף והגזלה תעשה באור יום, יותזו ראשים.

   ממש לא בעיה לארגן זאת ע"י משעל שקוף ובהצבעה גלויה.


   ================================

   צטט: ajl 2010-12-07 23:41:16
   *מסכים!
   אז נו... מתי אתה רץ?


     8/12/10 08:44:

   אסון לאומי מחריד וכואב.

   פשוט כואב הלב.


   רק הדימעה נותרה.

   אני בהלם.

   כאובה ללא מילים.


   יהי זכרם ברוך. 
   החלמה מהירה לפצועים ולכל החולים.

   אמן ואמן.


   ראש חודש טוב ובשורות טובות.

     7/12/10 23:41:
   *מסכים!
   אז נו... מתי אתה רץ?
     7/12/10 22:33:

   אני שותף להרגשתך ומזדהה עימה מאד, אבל לא עם כל הפתרונות שאתה מציע.

   , בארץ יש החלטת ממשלה לתת 140 מיליון ש"ח. האוצר החליט שאם יהיה כך, זה יהיה בשיטת המצ'ינג בה האוצר יתן ש"ח מול ש"ח שיתן כל משרד מתקציבו. בסופו של דבר, אגורה לא יצאה לשטח. גם לא תצא. בדיוק כפי שלא בוצע התקציב שהוקצא לכבאות אש. בתור בעל תפקיד בכיר לשעבר בשירות הציבורי, אני יכול לומר לך (מבלי לחדש דבר) שהראיה הצרה של האוצר היא שורש הרבה מאד רעות חולות בישראל (לדוגמא שערורית האין התפלה). למעשה, הבעיה אינה באוצר אלא בשרי האוצר שאינם מסוגלים לגבש דיעה עצמאית ולעמוד מול פקידיהם. אני לא רואה לזה שום פתרון, חוץ משילטון סוציאליסטי, שזה לתקן רע בגרוע.

   אם תמצא פתרון, אז בהזדמנות זו תעיף את בנק ישראל, מאורת טפילים ואוכלי חינם.

    

    

   למה אני מתייחס לרעידת אדמה שתגיע בוודאות?! -, משום שמדינה עם שיטת בחירות כמו שיש בישראל, לא מסוגלת להערך נכון לשום דבר. כן, לכלום.  לא ראיתי איך בארה"ב, עם שיטת הבחירות הכי משוכללת בעולם, נערכו לסופה בניו אורלינס. ומה עזרו לאירופה כל שיטות הבחירות שלהם כשהתפרץ הר הגעש באיסלנד.

   לא לרקטות/טילים פשוטים ובודאי לא למורכבים, לא להתקפות אב"כ ולא לשריפות יער ולרעידות אדמה. אתם יודעים מה?! -, מתברר כי גם בחינוך הכשלון חרוץ וכמובן גם בתרבות. אז באיזה תחום הצליחה המדינה להתכונן לעתיד, מלבד שרידות בטחונית ?

    

   אני לא שורד. אני לא רוצה לשרוד ולא רוצה שנכדי וניניי ישרדו, כדי לגלות מכאן לאי שם. אני דורש שינוי דרמטי מביבי, כן מביבי. שיקח את ציפי וברק ואת הנהגות המפוצלות ויחליט על שינוי דרמטי שיתאים לניהול מדינה. שישאלו את העם האם מתאים לו ויבצעו את מה שהעם יראה כמתאים. הם לא צריכים לשאול. הם כבר נבחרו. יש להם מנדט. הם צריכים לקבל החלטות ולהנהיג. בגלל ששואלים יותר מידי וחושבים רק על תקשורת, פופולריות וסקרים, לא עושים כלום. לא צריך שינוי שיטה, אלא הנהגה עם ביצים.

   אני רוצה אזורים ומחוזות כדי שיהיה יצוג נכון במפלגות מייצגות עם.אל תשכח את השחיתות שזה יביא. יש מספיק בשלטון המקומי.

   לא קשה לדמיין איזה קומבינות יעשה הנציג של מטולה עם הנציגה של מועצה אזורית כפר מנדא.

   נמאס לי מהפרטות שלקחו את מקורות המימון והכל מוטל על שכירי המשק. אין תאגיד פרטי המשלם מס באמת. שכיר משלם. אין תאגיד פרטי המשלם למדינה סכומים כפי שהמדינה קיבלה בעת שהייתה הבעלים. וטוב מאד שכך. הקומוניזם מת.

    

   אני דורש מהפך. ב77 חווינו אחד והגיע הזמן לשני.

    

   אני רוצה שהמדינה כבעלים תחדל להפריט ותוציא מכרזי ניהול שיתחדשו מידי שנה רק אם התוצאה תהיה מקובלת תוך קביעת יעדים בשיתוף. וליצור מנגנון ציבורי מנופח של מפקחים וכל מיני פונקציונרים שחיים על חשבון משלם המיסים.

   אני מציע שמשרד מבקר המדינה יוגדל מאד והפרקליטות תחויב להוציא אוטומאטית תביעות מול אחריות אישית של כל פקיד שלטון גם עד רמת שר וראש ממשלה. לא יישאר אף אחד, רק מי שאין לו ברירה. ראה צה"ל.

    אני דורש שמועצות מנהלים יעברו קורסים והשתלמויות במוסדות אקדמים שילמדו איך מועצות מנהלים מתפקדות ותועלה רמת האחריות האישית. מי שלא יעבור בחינות יפסל לתפקד כולל יו"ר. מסכים ביותר.

    

   אני לא מבין מתי מי ומדוע הוכנסו עובדי מד"א למדים בדרגות גם לי זה נראה מוזר. מה קורה שחובש מלווה מסרב פקודה של נהג אמבולנס? ריתוק לאמבולנס? ומה ההכשרה שקיבל כל בעל דרגה. אבל אני כן חושב שכל מנגנון מציל חיים בחירום צריך להיות כפוף למשרד לבטחון פנים כולל מכבי אש וכבאי זה תואר נפלא לייעודו. 'לוחם אש' זה מהצד השני מצידה של האש.  

    

   אני רוצה עוד דבר אחד, רשיון להרוג. כן אני רוצה רשיון להרוג כל גנב פורץ שנמצא בתחום הרכוש שלי (כולל הרכב) כי אני חייב לחוש בטחון בהשקעות שלי חיי אדם, גם המנוול שבגנבים, הם ערך חשוב יותר מהרכוש שלך. רק הגנה עצמית ועל אנשים אחרים.

     

   צילומים מהשריפה

     7/12/10 19:35:
   תמונות קשות.
   מעבר למהפך הנדרש בסדרי השלטון, לאסון הנורא בכרמל יש אחראים ספציפיים. אסור לתת להם לחמוק מעונש.
     7/12/10 18:38:
   אני נוטה להסכים איתך, דרור
     7/12/10 17:45:

   קיבלתי כרגע וצרפתי עכשיו

   קישור מיוחד אל

    

   צילומי השריפה...

     7/12/10 17:10:
   אני הייתי רוצה להתחיל עם מישהו שיודע לקחת אחריות ולא מפחד מקבלת החלטות.
   מכיר אחד כזה?
     7/12/10 17:00:
   מה אני אגיד לך, דרור, כשהעם בוחר לו כראש ממשלה אדם שכבר היה כישלון קולוסאלי פעם אחת, כדי שיהיה ראש ממשלה פעם שניה, אלו הן התוצאות המרות.
   לצערי, העם קיבל מה שרצה!
   סליחה על ההכללה שבדברים שלי, אבל זו ההרגשה שלי. בסדר?
   אופס, ממש לא.......לא בסדר......
   וזה עצוב, עצוב מאוד.
   תודה.
     7/12/10 16:44:
   סיטואציה:
   אישון לילה הבית ישן. את מתעוררת שומעת רחשים בסלון בעלך במילואים. יש לך אקדח תחת הכר. את לוקחת אותו וצועדת בשקט לסלון שם את רואה גנב וקוראת לו לעצור לא לזוז אחרת את יורה!
   הוא מפיל הכל ורץ אליך. את יורה והוא נופל. את מתקשרת למשטרה ומחר בבוקר כל העתונים מדווחים בשורה וחצי כי נהרג פורץ...
   הפורצים יודעים מה הסיכון שלהם ונמנעים מפגישה מול נשק.

   סיטואציה שניה:
   באשמורת ראשונה של בוקר, אתה שומע רחש בחניה. לוקח אקדח ויוצא רואה פורצים ברכב שלך. קורא להם לצאת מהרכב שטרם הונע. הם מנסים להניע. אתה מתקרב וצועק לחדול אחרת אתה יורה. יורה באויר ומכוון לירי. הם יוצאים וידיהם למעלה...
   אתה קורא למשטרה.

   אחרת:

   קראת להם לצאת מהרכב. הם יצאו מיד והפנו מולך נשק. אתה יורה. קורא למשטרה. או אולי מישהו אחר וקורא למשטרה...
   כי אתה פצוע או הרוג חלילה.

   ***
   אחרי עשרים שנה.

   הילדים שלכם לא שומעים רחש בדירה וישנים נפלא. בבוקר הם יוצאים לרכבם הפתוח כפי שהושאר אתמול ברחוב ויוצאים ליום עבודתם.

   ***
   סיפור אמיתי:
   בוקר בצפון ונוקד בדרום.

   הבוקר בצפון ניזוק מגניבות בקר וציוד בשווי של חצי מחזור גידול בתוך חודשים שלושה. תלונות למשטרה ולמג"ב לא עזרו לו והגניבות מתחזקות

   הוא יוצא לשמור. עושה מארב. תופס שני גנבי בקר תוך כדי מעשה ומעניש אותם, צובע אותם בצבע שמן ירוק כי זה מה שהיה לו במחסן, ושולח אותם לביתם שבמקרה בג'נין... . הם חוצים את הגבול כפי שחוצים טרוריסטים וחוזרים עם עורך דין לבית משפט ישראלי שחורץ דינו של הבוקר הישראלי לשנתיים מאסר בפועל ופיצוי כספי של 200,000 ש"ח...

   הסיבה שנענש 'כי אין לקחת את החוק לידיים'. צודקים.
   לא הוכח שהגנב גנב כל התקופה ולא שרצה לגנוב. הגנב סתם אוהב לטייל בלילה, לעבור את הגבול אל שטח מראה פרטי של חקלאי ישראלי ולהביט מקרוב בעגלים תוך קשירת רגליהם בחבלים כתרגיל צופי ב-"שבט עכבר ג'נין" פלשתין בעתיד.

   הגנב לא נמצא אשם מלבד בשוטטות...

   בעל הבקר נמצא אשם כי פגע בחשוד.

   סיפור אמיתי, בדרום:
   כולם מכירים את סיפורו של דרומי, האיש שישב שנתיים עד שחוקקו את 'חוק דרומי'. הוא רק ירה בבדוים שגנבו בצורה שיטתית את ממונו.

   לכן, אני מציע רשיון להרוג פולשים לבית ולרכב. מצידי שהחוק יחייב גם הקלטה בקלטת שתוצמד לכת הנשק כדי להוכיח קריאת אזהרה.

   בלי רשיון להרוג, נמשיך לסבול יותר ויותר מעולם הפשע שעושה בנו שפטים. נכנס, לוקח לנו את רכושנו ולא ניתן לעצור זאת, אלא בכח עצום.

   כח עצום בא ממכשיר ירי.

   הבהרתי את אמירתי בנושא הרשיון להרוג, ולא מפריע לי לנסות קודם להגדיל כוחות שיטור ושיפוט כולל כרטיסי נוכחות של שופטים :)

   לא מפריע לי להגדיל את כמות השוטרים הפרקליטים והשופטים פי מאה. שווה כל אגורה.

   היום הכאוס מוחלט. מי שאין לו לוקח ומי שהיה לו סובל.
   מי שיש לו לא ממש חי בארץ.

   מעמד הביניים נשחק במיסים וגזרות. השרות שקיבל נשחק בתחום הרפואה והבטחון האישי והחברתי. החינוך מתדרדר. הרוב הופרט ועדיין צריך לשרת את המדינה בהמתלת שמירה על בטחונה.

   אני מאלה שאינו רוצה לשמור על רכושם של בשכבה עליהם נמנים תשובה דנקנר וחבריהם. שישמרו לבד.
   אני רוצה לשמור על מה ששייך לי בדין ולחסל במקסימום יכולת את הפשיעה והעבריינות האלימה על ידי מקסימום יכולת של פרט וזה אומר נשק אישי ורשיון להשתמש בו בנוהל בלימה ומעצר ועד להרוג.

     7/12/10 14:45:
   לחלוטין
     7/12/10 12:41:
   אתה אומר פה דברים קשים בתחומים רבים. אני צריכה זמן לעכל...
     7/12/10 12:30:
   אני איתך.....
     7/12/10 11:36:

   מניפסט ממש מרשים יצא לך.

   אני בעד כל הסעיפים, פרט לרשיון להרוג, את הסמכות הזאת צריך להשאיר בידי בעלי המקצוע, (להרחיב את הסמכויות ולהגדיל את מספרם של הרשויות הרלוונטיות, המשטרה, (הפרקליטות ובתי המשפט), אה!, וגם לא יזיק שעון נוכחות בכניסת השופטים ללשכות שלהם.

   אולי סוף סוף הקורבנות הפעם לא מתו סתם, ובעקבותם לא רק הש"גמלים יתנו את הדין, אלה גם מפקד הבסיס, למרות שהוא יחצ"ן לא רע, אולם למדינה כמו שלנו, צריך עוד כמה כישורים, חוץ מי יכולת פטפוט מרשימה ומימיקה מקצועית של מגיש חדשות בטלוויזיה.

     7/12/10 10:48:
   אני מסכימה איתך על הרבה דברים.
   על הפיסקה האחרונה, אני לא מסכימה.
     7/12/10 10:12:
   שורף וכואב עד מאוד.
   יהי זכרם ברוך.
     7/12/10 09:05:

   צטט: הטרמילר The Tarmiler 2010-12-07 09:02:51

   ידידי ערסאל כתב פוסט שאני ממליץ לקרוא אבל החלטתי שלא בקישור אפנה אתכם אלא הביאו לכאן כלשונו:

   ציטוט
   " (התשובה בסוף הפוסט).
   עכשיו יתחילו הכתבות היבבניות על "מאן" שחלם להיות קצין ועל "דהו" שרק רצה להיות סוהר טוב ולא יצא לו, ונחזור ללופ הנצחי את כתבנו אור הלר בעל פני הפוקר, שיסביר עוד פעם באיזה קלות אפשר היה למנוע את כל זה, ואז יעלה אהרונוביץ המתלבט העילג, ויגיד לנו עוד פעם שהכל בעצם בשליטה, וזה לא בדיוק אנומאליה שעבור שריפה בסדר גודל בינוני, אנחנו נזקקים לאזרבג'נים, לטורקים, לקפריסאים ולשאר העולם, כי אצלנו יש כסף לחמקנים שאף פעם לא יהיה בהם צורך, רק לא לאמצעים הכי טריוויאליים, על מנת להגן עלי, על משה והנכדים של שנינו וגם קצת עליכם קוראי האידיוטים, כי כן, אנחנו, הכי גדולים בעולם בקטע הזה, אחרת איך נסביר שחבורת האפסים האלה, גם היום ממשיכים לנהל לנו את העסק, לקראת האסון הבא, נניח רעידת אדמה בגוש דן, שתמחק מחצית מבתיה ואולי, אותי, את משה ואת הנכדים של שנינו, אבל יישארו מספיק אידיוטים בחיים כדי לבחור את נתניהו לעוד קדנציה.
   אגב, ספרו לי אידיוטים יקרים שלי, מתי לאחרונה ראיתים פקיד ממשלה שלא נראה מטומטם לגמרי, או כתב ששואל את השאלות שצריך לשאול את חבורת הגזלנים שמתראיינת חדשות לבקרים בעניינים ברומו של עולם, בעוד כשלושים אלף טילים איראניים, סורים ושל החיזבאללה מכוונים לי ישר לתוך המרפסת ובטווח של חצי קילומטר מביתי אין מקלט ציבורי אחד אפילו ומעת מלחמת לבנון נבנו עוד עשרות אלפי בתים בהתנחלויות של אנשים אלימים עם זקן וחוטים תלויים לצידי גופם וכאלה בעוד אפילו מקלט אחד לא נבנה עבורי ועבור משה והנכדים של שנינו.
   כמה מקלטים אפשר היה לבנות בכספים שגנבו העסקנים של ש"ס, עם בנוכלות ואם עקב הכסילות של המערכת, או בג'ובוט שקבלו הדוסים האשכנזים נניח, עבור נדנוד הראש הנצחי אל מול ספרי הקודש.
   האם נתתם את דעתכם מה עובר בראש של איציק החסיד נניח, אחרי שעשרים שנה טלטל אותו קדימה ואחורה ומלמל פסוקים בלתי מובנים ברקע.
   האם יש סיכוי מזערי שנשאר שם קצת שכל, (תשאלו חוקר שב"כ, או פלסטיני שהתארח אצלם יותר מיומיים נניח), אולם אויה, איציק והקולגות שלו בעוד דור הם הרוב בארץ בתנאי כמובן, שאהרונוביץ והבעל של שרה הדינאמית לא יספיקו להחריב לנו את העסק קודם.
   אז מה קרה לנו בעצם?
   ליוויתי במהלך חיי (גם כצופה וכם קצת בפוזיציה אחרת), שריפות כמו זו, שראינו אתמול בלילה, (וחילצתי אישה מלהבות, וחלקים ממנה נשארו לי בידיים), אולם לי, מסתבר היה יותר מזל ממה שהיה לאהובה נניח, או שמא זה לא מזל, אלה זה היה בעידן אחר, שבו ידעת שאם אתה נכנס לאש, יש מי שנמצא מאחורך, אולם מעולם לא ראיתי אחת, שלא ממש מנסים לכבות אותה, כי אין כלים ואין את החומר, כי התקציב של חומרי הכיבוי והכבאיות הלך לכיסם של המנהלים שלנו, וגם קצת לכבישים עוקפים לשכונה הדרומית במעלה לבונה פיתוח, (ואולי לכבאים של היום אין מוטיבציה ואו אומץ הלב שהיה פעם אביזר הכרחי אצל המכונים "כוחות הביטחון שלנו").
   כך צפה עם שלם אתמול במשך שעות בלהבות שמאכלות את שרידי הגופות של כ – 50 קולגות ואת הגדול בפארקים שלנו, בעת שאפילו בפריים אחד במשך כל שעות הלילה לא התערב כבאי אחד לרגע.
   הסיבה יקירי האידיוטים היא פשוטה, המנהלים שלנו אוהבים מאוד אסתטיקה, לכן לא רצו לקלקל את הפריים של הלהבות על רקע היער בסילואט של כבאי עם כובע שהושאל מן הג'נדרמים בברלין לפני מלחמת העולם הראשונה.
   ואגיד לכם עוד דבר קט, חסר משמעות ושולי לגמרי.
   אם המנהלים של הפיאסקו אתמול היו מקימים מרכז שליטה בעת שזה התבקש, ולא היו עוסקים כולם במסיבת עיתונאים חלטורה, שאנשיו יכלו לראות את מימדי השריפה וכיווניה מלמעלה, (מזל"ט אחד שמלווה את אחמד מרפיח היה עוזב אותו בשביל אהובה רותם והחברים באוטובוס נניח), ובמרכז השליטה היו מקבלים דווח על כווני הרוח והפריסה של הלהבות בזמן אמת, כל המסכת הדביקה הזאת שמצפה לנו בעתיד הקרוב הייתה נחסכת מכולנו, כי היה מי שהיה אומר לה ולנהג האוטובוס שהדרך שבחרו לנסוע בה לא מובילה לכביש מספר ארבע אלה לגן העדן של הקב"ה.
   אז חברים, את הפוסט הזה אני לא מלטש ולא מחליק אלא מעביר כך הלאה, כי אני זועם על עצמי, על משה ועל הנכדים של שנינו וגם קצת עליכם.
   אתם יודעים למה?
   כי את כל הפיאסקו הזה ועוד רבים אחרים שממתינים לנו מעבר לפינה אפשר היה למנוע.
   זה בידיים שלי, של משה ושל הנכדים של שנינו, אולם אנחנו וגם אתם עושים מאומה.
   ואמירה לגמרי אינפנטילית ובלתי תקינה: אחרי שהמוסד התמחה במהפכות באיראן נניח, אולי יועיל הראש החדש לעשות אחת קטן אצלנו בשביל העתיד של כולנו.
   שבת שלום לכולכם, ותרשו לי עוד אמירה שתחסוך להם כמה גרושים: מאחר ועשרה אחוז מן המדינה בוערת ממילא, אין צורך בהדלקת נרות הלילה, (זה פסק הלכה חדש של הבן האמצעי של הרב עובדיה).

   (אני מצטער חברים, אין לי תשובה לשאלה שבכותרת למעלה, ראש וועדת המיזוג שהוקמה לצורך ליטוש הרעיון של המיזוג, נפטר באמצע הכתיבה בשיבה טובה בגיל 99)

   קטע הווידאו נשלח על ידי רחל "

   סוף ציטוט

   מומלץ לגשת אליו עכשיו ובכלל :)

    

     7/12/10 07:18:

   אנחנו חסרי הגנה בביתנו ורשיון לירות במי שנתפס בביתנו הוא הודעה לעולם הפשע שהעונש לא מעצר איחוד תיקים ושנה בכלא אלא כדור בראש כנ"ל לגבי גנבי רכב, בקר וציוד חקלאי. לא נוכל להמשיך לחיות בעולם שכולו מועד לפורענות וזה העולם שנפער סביב החברה הנורמטיבית. בולענים שחורים של פשע בוז והתעמרות בקשיש כמו בנערה ונער כמו במשפחה ישנה או מטיילת מחוץ לביתה. אדם עובד ותורם לחברה ומתפתח לא ייתכן שישלם לאבטחת רכביו ביתו ועיסקו למעלה מ 8000 דולר לשנה סכום שאילו היה משלם כמס עשרה אחוזים ממנו היה מקבל יותר משטרה מאבטחת סביבו. יותר מחסומים ופחות גניבות מה שהיה מוריד את עליות הביטוח ומעלה את שמחת החיים.

   בישראל אין קלות לחיצה על הדק ולכן הפשע חוגג. לגבי שוטרים וקלות לחיצתם יש לנו ויכוח. אסונות קורים ויקרו. לידיעתך ישנן לברות ביטוח רבות שלא מוכנות לבטח רכב באזור כפר סבא !!! ביטוח רכב בשרון עולה יותר... ועוד.

   כנ"ל ביטוחי רכוש עם ובלי סורגים אזעקות ומיני אבטחה כמו סיור ומוקד העולים עשרות אלפי שקלים.

   =====================================================

   צטט: guitarwoman 2010-12-06 18:56:21

   כיכבתי לך על הרשומה הרהוטה שאין ספק שנכתבה מדם ליבך.
   ברם, ממש לא הסכמתי עם הפיסקה האחרונה. לא צריך רשיון להרוג, גם ככה האצבע קלה מדי על ההדק (ראה מקרים של שוטרים שהרגו אנשים בקלות כזו...)

   אני כן תומכת בשינוי שיטת הבחירות, ולו רק כדי שתהיה accountability, דין וחשבון שכל נבחר ציבור יהיה חייב לנו.

   ועצוב, כל כך עצוב לגלות, מעל לכל העצב הרגיל, שמי שמנהל אותנו זה האוצר. הוא מחליט למה וכמה ואיך ומתי, כולם יודעים ושותקים. נראה לי סוג של אוטוקרטיה ולא דמוקרטיה. מה עזר לי שהצבעתי בכלל.

    

     7/12/10 02:19:
   .
     6/12/10 23:03:
   גם לי שורף כמוך
     6/12/10 21:41:
   אני חייבת לציין, שכבר מזמן לא הסכמתי עם כל כך הרבה דברים שמישהו כתב. *
     6/12/10 18:56:

   כיכבתי לך על הרשומה הרהוטה שאין ספק שנכתבה מדם ליבך.
   ברם, ממש לא הסכמתי עם הפיסקה האחרונה. לא צריך רשיון להרוג, גם ככה האצבע קלה מדי על ההדק (ראה מקרים של שוטרים שהרגו אנשים בקלות כזו...)

   אני כן תומכת בשינוי שיטת הבחירות, ולו רק כדי שתהיה accountability, דין וחשבון שכל נבחר ציבור יהיה חייב לנו.

   ועצוב, כל כך עצוב לגלות, מעל לכל העצב הרגיל, שמי שמנהל אותנו זה האוצר. הוא מחליט למה וכמה ואיך ומתי, כולם יודעים ושותקים. נראה לי סוג של אוטוקרטיה ולא דמוקרטיה. מה עזר לי שהצבעתי בכלל.

   עשיתה סלט, חיברת המון דברים ביחד, תהליך ההפרטה שהחל בסוף שנות ה-90 הציל את הכלכלה לא פעם והוביל אותנו לצמיחה.

   הבעיה היא שאנו עובדים על סמך קונספציה שלא תמיד מוצליחה....

   באשר לדרגות של מד"א....זוהיא המצאה של המנכ"ל הנוכחי - אלי בין...שמעוניין להיות ובצדק שווה בין שווים עם כוחות הביטחון.
     6/12/10 17:55:
   גם אני בדיוק לפניי כמה ימים הזכרתי לבעלי את נושא רעידות האדמה שאנחנו לא ערוכים ועם זה יקרה בתינו יתמוטטו כמו קלפים.
   אוי לנו שאנחנו נזכרים אחריי שהסוסים בורחים מהאורווה
     6/12/10 17:01:

   דרור יקירי, מילים כדרבנות

   אמיתיות ונובעות מעומקו של כאב...

   חייבת לבוא מהפיכה

   ומהפכות מגיעות תמיד מלמטה....

   אלה שיושבים למעלה ונהנים

   ממנעמי השלטון הרי לא יעשו דבר,

   וכי למה להם.. הרי טובתם לנגד עיניהם...

   ולא טובתנו שלנו..

   אך מי ייקח על עצמו להוביל את המהפכה....

   האם תסכים???

   כן אתה, אתה.. אל תחפש מאחוריך..

   תתחיל ותראה כמו יתאספו אחריך

   כל מה שאנחנו רוצים זה מנהיג.. אחד משלנו

   ולא יורש, ולא אחד מהנהנים..

   נו, דרור, תתחיל, !!!

   אני אישית וכל מי שאני מכירה

   ולי יש המוני חברים ומשפחה שממלאה איצטדיון,

   ומכרים.. כולנו נבוא ונתמוך.. תנסה ותראה...

   וחוץ מזה... תתחיל דרור!!!!

     6/12/10 16:37:
   מהפך מחשבתי בעיקר ,כמו שאמר אברהם....
   צריך פה מישהו עם חזון אחר מקוריות יצירתיעת וכח כדי לעשות שינוי אחר.

   מילים כדורבנות רפאל יקר...*
     6/12/10 16:26:

   אתה מאוד צודק ברוב טיעוניך. קשה להתייחס לכולם.

   בעניין המוכנות לקטסטרופות, מנסים אצלנו אמצעי מניעה בטחוניים צבאיים אבל לא מספיק פתרונות מעשיים למקרים שאחרי פגיעה.

   למשל המוכנות לרעידות אדמה. המציאו הטבות למי שיחזק את ביתו בתוספת קומות למכירה ומימון. פתרון כלכלי רק באזורי ביקוש. הבתים החלשים בפריפריה מועדים לקבור את יושביהם מחוסר תקציב.

   אף מוסד ציבורי לא עבר חיזוק נגד רעידות אדמה...

   לגבי הרג של פושעים החודרים לפרטיות או מאיימים בנזק פיזי... אותי ניסה בריון לרצוח בעת מלוי תפקידי כמתנדב במדי שוטר. עד שנגמר משפטו בבימ"ש מחוזי עברו רק 6 שנים והוא זוכה מחמת ספק סביר בגלל הנחה שהיה כאילו בהתקף אפילפסיה... כלומר לא אחראי למעשיו. אם יורשה לך להרוג פושע ויתברר שאינו אחראי למעשיו, ידונו אותך על הריגה או רצח...

   מהדוגמה הזאת תבין מה מצבם של הפוליטיקאים השולטים בנו... גם הם זכאים מחמת ספק סביר... עד שלא יוכח שהם בריאים בנפשם...

   אז האם לא עדיף לגדל ולטפח ולכלכל צבא של אברכים שילמדו ויתפללו למען כולנו?????  

   קריצה

   המשך חגשמיאח !!!

   רמי


    

     6/12/10 15:43:
   ארוך לי מדי
   אחזור.
     6/12/10 14:22:
   אתה דורש מביבי שיהיה מנהיג... זה כמו לדרוש מטווס שיהיה לוויתן!
     6/12/10 14:16:
   תכלס, מה עושים עכשיו?
   הכל נכון אבל בוואלה עכשיו מפרסים סקר שהתמיכה
   בביבי גובר..
   מי מרים את הכפפה?
   מהפך
   מחשבתי בעיקר
     6/12/10 13:58:
   וואוו דרור.. נראה שזה נכתב מתוך כעס ומרמור רציניים... ואתה צודק...מזדהה איתך בכל מילה, כל השיטה צריכה להשתנות מהיסוד... השאלה אם יהיה האדם שיקום עם הרבה אומץ ואכפתיות אמיתית ויבצע.... זה הזמן להתעורר..
   תודה על פוסט חשוב מאד.
     6/12/10 13:27:
   ואני חושבת שראש הממשלה הפריז בחשיהותו כתמיד
   ולקח לעצמו את כל הקרדיט .לא שמעתי תודה לזק"א
   שעושים עבודת קודש.לכבאים מגיע הערכה וצל"שים
   לשוטרים והמתנדבים.
   אני רוצה שילמדו הלקחים .איננו יכולים להרשות
   לעצמינו מחדלים על פני מחדלים.
   תודה לך על פוסט מאלף ונוקב..
     6/12/10 13:25:
   משהו רקוב בממלכה...
     6/12/10 12:38:
   נאיבי היית ונישארת.......
   מה ישתנה...מי ישנה......הפוליטיקאים לא למענך פה אל תישכח לרגע.
   עד שלא ירחיקו את הדת מהפוליטיקה לא יהיה כלום, לא יכול שינוי וכל פעם נאכל חרא בצורה אחרת.
     6/12/10 12:27:
   דווקא ראיתי בשידורי הטלביזיה, מהם גם נודע לי על 'המשפחה מעוספייה שהציתה'... שידורים רבים בהם ראיונות של דרוזים, משפחות ובודדים. הנהגה ותושבים מהשורה, אנשי טבע ואנשי צבא קבע (מהעבר הלא רחוק) שניסו לתת איזונים במהלך הימים. נכון, חיפשתי ולא מצאתי איזון עם הכפר עין חוד וחבל מאד שכך, אבל אני שרגיש לנושא, לא ראיתי עליהום בכלל.
   כן ראיתי ושמעתי חלק מהשמועות שנישענו כולן על אותו עניין וזו ההצתה הברורה בעוספייה.

   למרות המתח הרב וההצתות המכוונות בגליל ובהרי ירושלים, צריך לחכות לתוצאות חקירות המשטרה והשב"כ.

   אבל אוכל לתת עדות אישית שלי כדי לסבר את אוזניכם ידידי יואב ואילנה ובסדר הפוך :)

   ביום השריפה הראשון נסעתי לקרית שמונה ועל פי החדשות, החלטתי בערב בסביבות שש וחצי עת הייתי ביישוב קדרים (שתיתי קפה בתחנת הדלק) להמשיך דרומה דרך צומת גולני במקום לנהריה עכו הקריות חיפה והבייתה כפי שתוכנן לי. למחרת אחרי 24 שעות בערה, נכנסתי לעכו 'לנגב משהו' ...

   כשנכנסתי נזכרתי בשביתת סוחרי עכו בזמן הסגר על עזה. ובכל זאת התגברתי ונכנסתי עם שני קולגות. התיישבנו במסעדת חומוס פול בה היה מכשיר טלביזיה פתוח ושלושה בוגרים ערביים, בעל המסעדה ושניים מרעיו הביטו במסך מחויכים. זה מה שראיתי. מילה לא נאמרה. אבל הם חייכו מול מה שראו.

   לעומת זאת, מרגעי השידור הראשונים שאני חוויתי, לא יכולתי שלא לראות את החיבוק של ראש הממשלה ואנשיו עם אנשי העדה הדרוזית שכבר בתחילה במקביל להצתה נודע על אובדנם, הארבעה. כך שאני לא רואה פספוסים, אלא רגעים רפוסים של אנשי תקשורת דווקא. אבל, אני מניח שדווקא יצא מהאסון הזה חיזוק וחיבוק בין היישובים המוסלמי (עין חוד) הדרוזים (עוספייה ודליה) והיהודים בכרמל, והלוואי ומשם תצא בשורה של אחווה.

   ואגב יואב, 'שני הילדים להם אתה קורא ילדים' הם שני נערים דרוזים חסרי אחריות שעישנו נרגילה עם פחמים שזרקו אל היער שנדלק ובעקבות הדליקה נהרגו 41 ו30 נפצעו 17000 פונו מבתי חולים, סוהר ובתי מגורים... 173 בתי מגורים נפגעו חלקית ו77 נמחו. נזק ב150-200 מיל שקל זו הערכה ראשונית.

   ואני כן שמעתי את ראש הממשלה מודה לרשות הפלשתינאית וכן קראתי שהוא הודיע על שיחתו והודה לאבו מאזן וגם ראיתי אותם בשידורים אתמול כולל ברכה לשלום לשאלה קנטרנית של המראיין. ואני לא מת על ביבי ולא על ממשלות ישראל מזה עשרות שנים.

   ובכל זאת אני מאמין שפספסנו עוד הזדמנות שבוודאי תתוקן. לסיכום תגובתי לכם, לעם ישראל ברובו יש אג'נדה של שלום בבטחון ולעמי האזור הפוכה. נכון, צריך לחשוב מעט אחרת ולהיפגש בדרך מקובלת לשלווה, אחריה יבוא שלום ותבוא גם אחווה כך אני רוצה לחשוב ומקווה.
     6/12/10 12:20:

   הלואי והייתי מאמינה שאסון כזה יביא מהפך. ההתנהלות הקלוקלת היא הדבר הכי מושרש בו , יותר מכל עץ, יותר מכל אדם.
   שוב...הלואי!!

   רותי.
     6/12/10 12:17:
   קשה לי לכתוב לך תגובה
   במילה אחת
   יהי זיכרם ברוך של כל הניספים באסון כה קשה
   נזכור ונשמור עמוק בלב את הרגעים הכי יפים
   היום וכל השבוע נעלה דברים כואבים
   על מנת להבין מה קרה ולדעת במה טעינו.
     6/12/10 12:16:
   אני בעד להרוג כל מי שבא להרוג אותי. אבל רק כשמדובר באנשים טובים שיורים ברעים.. משמע זה פרוץ מידי.

   לגבי ביטחון ברחובות, אני בעד בעד בעד, שיקימו משטרה עירונית מצידי, שיהיו חלק מהפיקוח העירוני - שיתנו דוחות על הלכלוך שאנשים משליכים ושיהיה להם הכוח לעצור אדם באם עבר על החוק, או פגע במישהו. שיפטרלו ליד מגורים של אנשים מבוגרים (שיקחו רשימה ממשרד הפנים ושלא יבלבלו לי את השכל שאי אפשר ) מספיק הרי שיעברו ברחוב כמה פעמים בערב כדי שאדם קשיש שגר לבד ירגיש שיש מישהו ששומר עליו ושהנבלות אולי יחשבו פעמיים האם להיכנס לשדוד אותו. אוף תראה מה עשית, עכשיו גם אני עצבנית..
     6/12/10 12:04:

   כואב ועצוב היום...

   עם הבשורה על מותה של אהובה

   שעמדה במבחנים קשים ועמדה בהם

   ואילו את מלחמת חייההפסידה.

   מוות מיותר לחלוטין  אבידה ענקית.

   ימים קשים ועצובים...

   יהי זכר הניספים ברוך.

     

    

     6/12/10 11:57:

    

    

    

    

    

    

    


   ושוב פספסנו מומנטום.
   יכולנו להתאחד,
   יהודים וערבים שגרים על הרי הכרמל
   ומסביבם ולפעול במשותף לכיבוי השרפה.
   במקום זה התחילו דיווחים
   על הצתות זדוניות: ערבים איך לא,
   כשהתבהרה התמונה
   וראינו שמדובר בשני
   ילדים לא דילגנו, נשארנו
   מתבוססים בביב ההפרדה. הם ואנחנו.
   הכרמל שלנו וקצת אבל ממש קמצוץ שלהם.
   התקשורת הכניסה עין חודרנית לכל בית שרוף
   ושרוף למחצה בעין הוד, בניר עציון ודומותיה.
   אף עין לא ביקרה בדלית אל כרמל או
   בישובים ערבים אחרים כדי לראיין
   תושבים ולאחד את ההרגשה
   הקשה האנושית מול ההרס
   והאובדן האקולוגי והאנושי.
   ראש הממשלה המיוחצן
   לא הודה אפילו פעם
   אחת לשלוש
   הכבאיות
   הפלשתיניות שנשלחו לעזור.
   איפה אנו חיים, אני שואלת את עצמי.
   אין שום הרמוניה מחשבתית,
   כולנו איים בלי שום קשר.
   פלא שהגענו עד הלום ?
   השרפה היא ביטוי של אבדן אג'נדה
   וסדרי עדיפויות בכל תחום
   לרבות שירותי הכבאות
   אילנה ינובסקי


   וגם יואב
   חותם בדם ליבי
   ומצטרף עם כל נויירון שבמוחי
   להבעתה בת האלומוות של אילנה

    

    

    

    

    

    

     6/12/10 11:47:
   ואני עדין בכאב!!!

   מאד שורף
     6/12/10 11:46:
   סליחה. זו לא הכוונה שלי בדרישה לרשיון. אלה צריכים להשפט על מה שעשו ותו לא.
     6/12/10 11:44:
   אחרי שתקבל רישיון תהרוג את הנערים שבגללם הכול קרה
     6/12/10 11:42:
   כן, צריך שינוי...
     6/12/10 11:26:

   תודה לכולכם.


   קיבלתי לפרטי קישור לסרטון מתקתק ובו איזכור...

   להבין שחובה ליצור שינוי ומהר.


     6/12/10 11:19:
   טרמירל

   ועדיין שורף גם לי נורא
   וגם אהובה תומר ז"ל הלכה לעולמה
   כמה עצב במדינה
     6/12/10 11:01:
   ושוב פספסנו מומנטום. יכולנו להתאחד,יהודים וערבים שגרים על הרי הכרמל ומסביבם ולפעול במשותף לכיבוי השרפה. במקום זה התחילו דיווחים על הצתות זדוניות: ערבים איך לא, כשהתבהרה התמונה וראינו שמדובר בשני ילדים לא דילגנו, נשארנו מתבוססים בביב ההפרדה. הם ואנחנו. הכרמל שלנו וקצת אבל ממש קמצוץ שלהם. התקשורת הכניסה עין חודרנית לכל בית שרוף ושרוף למחצה בעין הוד, בניר עציון ודומותיה. אף עין לא ביקרה בדלית אל כרמל או בישובים ערבים אחרים כדי לראיין תושבים ולאחד את ההרגשה הקשה האנושית מול ההרס והאובדן האקולוגי והאנושי. ראש הממשלה המיוחצן לא הודה אפילו פעם אחת לשלוש הכבאיות הפלשתיניות שנשלחו לעזור. איפה אנו חיים, אני שואלת את עצמי. אין שום הרמוניה מחשבתית, כולנו איים בלי שום קשר. פלא שהגענו עד הלום ?
   השרפה היא ביטוי של אבדן אג'נדה וסדרי עדיפויות בכל תחום לרבות שירותי הכבאות.
     6/12/10 11:00:
   מזדהה אם תחושותיך.
   שורף ומאוד.
   צריך שינוי ומהר. אנשים נפגעים בגלל מחדלים !!
     6/12/10 10:56:
   כרגיל קוראת את מה שאתה כותב, היום התחלתי ולא היו לי הכוחות לספוג עוד דבר מה בנושא...עדיין שורף . בטח אחזור אחרי שזה ירגע בפנים....סליחה.
     6/12/10 10:55:
   מזדהה עם תחושותיך
   השריפה פרצה במקום הלא נכון
   ופגעה באנשים ובנוף הלא נכונים
   מחדל גדול
     6/12/10 10:42:
   אני איתך. חייב לעשות שינוי רציני, כאן ועכשיו.
   לי שורף וכואב ולא עובר לי. המחשבות....
   עכשיו אהובה תומר נפטרה וזה מוסיף לכאב, צער, בלבול..
     6/12/10 10:41:
   יש שני דברים שעליהם תלוי כל מה שאמרת
   1. אסור לשכוח את כל מה שקרה
   2. אסור להסכים לדיעה שהאחרים לא יותר טובים.
   עצם התחלופה תכניס קצת אחריות אישית לסופרמנים שם.
     6/12/10 10:33:
   מה שאנו זקוקים לו כאן, דרור, כפי שכתבתי בתגובה למישהו אחר הבוקר וכפי שכתבתי אינספור פעמים הוא שינוי שיטת ממשל ובחירות כדי שיהיה לנו מה שמכונה באנגלית accountable government - דבר שאין לנו היום. הפעם היחידי שזה קורה הוא בזמן בחירות ואז כולם הולכים ומצביעים עבור אותן מפלגות שוב. הרי הדרישה לgrassroots change חוזר כמה עשורים אחורה. אתה בודאי זוכר את התנועה העממית שנוצר לאחר מלחמת יום הכיפורים. המהפך שהגיע ב77 היה בסופו של דבר קצר יותר ממה שציפו.

   יום טוב לך ידידי
     6/12/10 10:25:
   elu milim maskim be akol
     6/12/10 10:14:

    

    

    

    

    

    

   כמה מושכלות בהקשר להתיחסויות בהקשר להבעות

   1

   תפקיד המספיד תמיד קל יותר מתפקיד המוליד, זה ראשית

   כעובדת חיים, צריך לזכור את המושכלה כשבאים לדון בדברים

   2

   מהפכה זה העברת כוח מיד ליד

   ורפורמה זה תהליך של תיקון שיבושים בצורה מושכלת

   ובמסע יישומי איטי ויסודי המאפשר ביטוי רחב היקף

   לתחלואות ולפתרונות

   3

   מיקוד

   אני מסתכל על המערכת הכללית המתנהלת מול עינינו

   וניתן להתרשם כי אולי השורשים למירב התחלואים אשר

   לאורך הזמן משתקפים זה ניהול ומנהיגות אשר לא עולים

   בקנה אחד עם הצרכים של השטח וקיים פער אדיר בין

   השלטון המרכזי למציאות של החיים בקרב האנשים

   4

   אכזבות הן פונקציה של ציפיות

   נדמה לי שהעם טיפה מתבגר בתהליכים המתהווים

   אני קורא כי מתפתחת עצומה דמוקרטית של איסוף

   חתימות להדחת האנשים האחראים למחדלים

   בני אדם מעזים לאמר -  עד כאן

   ונוקטים פעולה אקטיבית

   דמוקרטית לשינוי

   פני המציאות

   בישראל

   זו

   התקדמות

   5

   אינשאללה

   לו יהי

    

   וגם יואב

    

    

    

    

    

     6/12/10 10:11:
   מזעקות ושריפה לא יצא שום דבר,
   מקולות מחאה צודקים לא ישתנה מאומה!
   בדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה-
   רק תוצאות אחרות בבחירות יצליחו לשנות!
   כבר היו דברים מעולם!
   מפריקת זעם כמו כאן אין תוצאות!
   אם האנשים הטובים כאן יצביעו אחרת יהיו תוצאות מעשיות!
     6/12/10 10:11:
   לך שורף ובצדק ... שורף לכל אדם שעיניו בראשו.
   אומרים ש ... אם אין שכל אין צרות!
   אז צרות יש ולצערי רובן מתחילות מהממשלה ומהשחיטות השילטונית
   *
     6/12/10 10:07:
   מצטרף לתחושותיך...
   ורק שינוי שיטת הממשל אולי תביא
   את המהפך המיוחל...
   והרגע מודיעים על מותה של אהובה תומר.
   והכל מתערבב לי.נכרתי אותה אישית.
     6/12/10 10:05:
   תגיש בקשה בתפוצת נאטו
   מישהו שם ירים גבה ויהנהן בהסכמה :))
   רק בעלי מקצוע מעולים בתחומם, שאינם נבחרים ע"י סקטורים כאלה ואחרים ומן הסתם גם אינם מחויבים להם, רק הם ואך ורק הם יתנו את המענה.
   אבל זה רק חלום במדינה המושחתת הזו, מנויים ותפקידים מוטי מגזרים הם לחם חוקה.
   לפעמים מה שאני באמת רוצה להיות הוא (לא תאמין) חלק מן החגיגה הזו, למה לא? גם אני רוצה...
   בני
     6/12/10 10:02:
   גם לי שורף מאד!!!
     6/12/10 09:57:

   ואני רוצה אותך בממשלה!

     6/12/10 09:35:
   אתה עדיין חושב שמשהו ישתנה פה.
   אני מציעה לך אלואה-ורה.

   פרופיל

   הטרמילר The Tarmiler
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון