כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  לכבודכם מאמצי המקרים ה"סוציאליים"

  73 תגובות   יום שבת, 11/12/10, 20:05

  ''

  לכבודכם מאמצי המקרים ה"סוציאליים"

   

  הפוסט לכבודה של חברה, אישה שבעצמה אומצה בילדותה, שזה עתה אימצה כלבה (נוספת) במצב קשה אחרי הזנחה נפשעת. יש לה כבר כלב שנוכחות מרשימה לו בפני עצמה.....

  ''

  חתול, וכעת הכלבה הזו, קטנה, אם אינני טועה מגזע "פאג" שההזנחה שעברה, יותר טוב שלא אומר דבר על אלה שהיתה אצלהם.

   

  היא הגיעה לארץ בזמנו כ"עולה חדשה" יחד עם משפחתה, אך אלה העבירו אותה שוב ושוב לכל מיני אנשים שכנראה התלהבו מה"גזע" יותר מאשר אהבו, היא ננטשה והועברה מיד ליד יותר מ3 פעמים, והגיעה למצב הזנחה כה קשה שהיה הכרח לעקור את כל שיניה כי מצב הפה והחניכיים המדולקות לא איפשר אחרת.

  על מצב הפרווה, הנקיון והעקה הנפשית אינני מדברת.

   

  כעת היא אצל חברתי, (היא הגיעה עם תיק קטן), ולא תאמינו אפילו התחילה לנבוח (אחרי שנאמר לה בעמותה ששבועות ארוכים לא נבחה), מה שבהחלט אומר משהו.....

   

  את הכלבים שלי, זואי ולולי כפרע עליהם, אימצתי לפני כ 4 שנים אחרי מות כלבתי האהובה. העקה והכאב היו כה גדולים שהחלטתי שאני זקוקה ל"מנה כפולה".

  זואי שחרחורת שובבה קטנה טרייר מעורבת במליון גזעים (אחותי אומרת שיש כאן על בטוח סטאף, וגם עכברוש), חייתה זמן רב ברחוב והגיעה למקלט העמותה בגיל 9 חודשים כבר אחרי המלטה, גורל הגורים לא היה ידוע.

  ''

  לולי הזכר בוגר יותר, הגיע עלי בערך בן 6 גם מאותה עמותה, אחרי שננטש וכנראה עבר פגיעות פיסיות (לפי תגובותיו ורגישותו להרמת קול ויד), נדרס, ננטש על הכביש, הגיע לעמותה "מפורק" במצב אמיתי של מועמדות ל"המתת חסד".  מישהו החליט לתת לו סיכוי אחרון, והוא עבר שלושה ניתוחים: באגן, בגב, ובאחת הרגליים שאחת עד היום פגועה עם פלטינות ובורג.

  הוא כלב לא קל בלשון המעטה בשל הסבל הרב שעבר, ואומץ, ננטש, והוחזר לעמותה כ 4 פעמים, כשכל פעם מחדש לוקחים אותו כנראה כי הוא "יפה", ואף אחד לא שם לב לסיפור שלו, לא טורח להסתכל בסבל ובאטרף שבעיניים.

  ''

  זה היה האימוץ הקשה ביותר שהיה לי אי פעם מכל הבחינות האפשריות, עברתי זאת בשן ועין.

   

  כל מי שמאמץ כלב, עזוב, אחרי פגיעה והתעללות, כדאי שיבין שהוא לוקח אחריות נוספת, שאי אפשר לצפות בדיוק את הדברים, שצריך לתת מקום וזמן הסתגלות וזה לא בא בבת אחת....צריך לתת לזה סיכוי גם אם זה לא קל.

   

  ההשקעה גם כאן, כמו כל דבר בחיים : אם אתה משקיע אתה מקבל ורואה פירות, והריני להודיעכם כולם בקול גדול: הפירות האלה מתוקים יותר !

  '' 

  אני רואה את הקלות בה בעלי חיים, חיות מחמד ננטשות ומתמלאת זעם אין אונים.

  אומרים שבדרך הצעת חוק נגד "נוטשונים" (כך הם מכונים), וכמה שחושבים על זה זה נראה יותר אבסורד !  

  אתם קולטים את זה שעד היום זה אפילו לא עבירה על החוק? חשבתם על זה ?  עבירה וקלון על המצפון המוסר האישי, אבל גם זה לא משהו לאחרונה אצל כה רבים, שעושים זאת כלאחר יד ובקלות נוראה.

   

  אינני מדברת על מצבים קשים בהם אנשים נאלצים לעשות זאת, אך לוקחים אחריות ומוצאים סידור הולם עבור חיית המחמד שלהם (למרות שאני לא חושבת שאני הייתי מסוגלת לעשות זאת), משתדלת לא לדון אחרים, כאלה, לפחות אינם מפקירים אותם אלא דואגים לפתרון סביר.

   

  מטריפה אותי הקלות בה אנשים פשוט נוטשים, כי "נמאס להם" "לא מסתדר", "הכלב ברח" "אבד", בלי להתאמץ למצוא פתרון או לחשוב מה זה אומר לגבי בעל החיים האומלל, מעבר לסכנת חיים קיומית, הסבל והעקה הנפשית.

   

  לא כולם מגיעים לעמותות למען בעלי חיים, אך הרבה מעבר לכך – מדוע רואים את העמותות הצפופות הקורסות מחוסר מקום ותקציבים כמובן מאליו? מדוע הכל מושלך לפתחן? ובקלות כזו כשיודעים שהן על בסיס התנדבותי ומחסור תמידי כמעט באמצעים?

   

  בעלי חיים זה לא קפצונים, צעצועים, או חפצים שאפשר לקנות כי זה טרנד עכשווי ו"לכולם יש כזה", "מתנת יומולדת" לילדה כי "ביקשה" ואח"כ שרואים שלא בדיוק הולך איך שציפו ובעל החיים לא בדיוק המתאים עצמו לנישה ולמשבצת הקטנה שהקצו לו, או כי לילדה "נמאס", אז איכשהו הוא "עף" מהבית....

  ''
   

  את הכלבה המסכנה שאימצה החברה בטח לקחו כי הגזע הזה פופולארי עכשיו, התייחסו אליה כאל צעצוע חסר צרכים פיסיים ונפשיים, והזניחו ולא טיפלו בדרוש.

  כמה סבל צריך לעבור בעל חיים כדי להגיע למצב כפי שהיא הגיעה לעמותה ולוטרינר מהם אומצה? שכל החניכיים והפה יהיו כה מדולקים שלא תהיה ברירה רק לעקור הכל...?

   

  הם סובלים בשקט, הם אומרים, מדברים - אך לא בשפה שלנו, ואנו לא תמיד מבינים ורואים זאת, ויש מי שפשוט לא רוצה לראות, לא מעניין אותו.

   

  על חברה שאימצה "מקרה" דומה סיפרתי כאן (מורידה את הכובע), וחברה יקרה ואהובה אחרת אימצה גור חתולים נטוש שאף אחד לא רצה בו עוד, והעובדה שהיא מטופלת בילדה קטנה, וחתולים נוספים לא שינתה לה כהוא זה.

  ''

  אני בטוחה שעוד אנשים טובים עם "עיניים בלב" אימצו ומאמצים את "המקרים הקשים", אך הם מועטים, והלוואי ויהיו עוד.

   

  מי שאימץ בעל חיים עזוב "מקרה מיוחד" ורוצה לספר את הליך האימוץ שלו, על הקשיים והלבטים בהתחלה, את הסיפור שלו באם הוא יודע, מוזמן להוסיפו כאן, אשמח אם יעשה זאת.

  ''

  מקווה שזה יהפוך בהמשך לאוסף סיפורי אימוץ של מקרים מיוחדים.  אולי זו תהיה התחלה טובה שתגרום גם לאלה שפחות מודעים לנושא להבין מה בעלי עוברים, ומה תוצאות הנטישות, הגם שעדיין אלה המקרים ש"התמזל להם". מיותר לציין שרבים מאד לא מגיעים לאימוץ "נעלמים" "מתפוגגים" בדרך, ואפילו "עוזרים" להם בכך.

   

  כל הכבוד חברה, חברות, וכל מי שאימץ דווקא בעל חיים בשל היותו קשה אימוץ !

  מקווה מכל הלב, בטוחה, שזה יגרום לך נחת כשתראי שיפור במצבה, כשתראי שבדרכה היא גם "מחייכת". שתזכי תמיד לעזור, ולא תזדקקי, מי כמוך יודע מה עובר מי שנזרק ממשפחתו וביתו, מאומץ, ננטש שוב, ומתמזל מזלו לפעמים גם להגיע לבית אמיתי אוהב וחם, כזה שאוהב אותך איך שאתה.

   

  הגיע אלי הסיפור של soleil במייל, והוא נמצא באתר כאן, שסיפורה ותמונתה מבית המחסה בחו"ל זעזעו לפני זמן מה רבים.

  כמוה, יש המון, רבים כלל לא מגיעים למקלט לבעלי חיים, ומאלה שמגיעים, מעטים זוכים לבית מאמץ חם ואוהב.

  ראוי גם לתמונות וסיפורים האלה, ובמיוחד לאלה, שייראו ויישמעו, מפני שהמון כלבים בעמותות, במכלאות עירוניות, נמצאים בדיוק במצב של אז soleil.

   

  הסיפור בקצרה בהמשך, וכאמור מקורו באתר המוזכר

  '' 

  Soleil, that is her new name - it means the Sun. This was the soulful picture that hit the web last night. It killed every person that saw it. She is safe now - and is on her way to a new life.  She will be seen this morning by vets and then be on her journey to a new life and a new home. This picture will always be embedded in the minds of those that rescue. What she needs mostly is a lot of love, groceries and to rebuild the trust in her. This morning she gets out of MDAS - and her new life will begin. Whoever took this picture captured a great moment in the life of a shelter dog that is for sure - this embodies not only this dog but all the dogs of any shelter - the loss of hope  - we must work hard to give them hope - and life.

  דרג את התוכן:

   תגובות (73)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/12/10 15:32:
   פוסט מדהים ומרגש
     14/12/10 20:42:

   צטט: luis56 2010-12-14 18:07:58

   לפני כמה שנים גרתי בפרדס באיזור השרון, היה לי קרוואן קטן וכבהרגלי בקיץ, הייתי מניח מים ומזון לבעלי חיים משוטטים, תוך זמן קצר מצאתי עצמי מטופל בשישה עשר כלבים, שני פירנאים מעורבים , דלמטית אחת ושלושה עשר כלבלבים שהיא המליטה.את סיפורה של "נטשה" הדלמטית שננטשה ואימצה אותי אעלה בבלוג שלי בשבוע הבא.
   תודה על הפוסט הזה.

   אהלן לואיס, שמחה שבאת לבקר, תזכור לשלוח לי לינק כשאתה מעלה את הפוסט על נטשה נכון ?מופתע

    

     14/12/10 20:41:

   צטט: מאמא רונית 2010-12-14 18:03:39

   זה כל כך נכון, חתולים וכלבים מגיעים למקלטי העירייה עם כל כך הרבה מטענים נפשיים, יחד עם מטענים פיזיים, פטריות, פרעושים, הרגלי אוכל והתנהגות לא טובים, ואין חכם כבעל ניסיון... האימוץ של חיית רחוב והכנסתה הביתה דורשת מחשבה ומוכנות נפשית וכלכלית הכרוכה בכך.

   בהחלט, כפי שאמרתי הסיפוק עם זאת כשבאה ההצלחה, השינוי בבעל החיים גדול, הפירות שצומחים מעץ כזה בהחלט מתוקים יותר. מגניב ואפילו זה עלול להיות כרוך בהרבה כסף, אלא שלא ניתן לצפות דברים, זו עסקת חבילה. האימוץ הקודם שלי, של כלבתי המנוחה היה חלק וסביר, היא עצמה למרות שעברה סבל רב היתה כלבה נוחה להפליא, נוחה עד כדי כך שכאב לי הלב לראות כמה טובה היא, כמה עדינה.

     14/12/10 20:38:

   צטט: כזה אני 2010-12-14 11:02:47

   לפני 4 שנים כשהגיע הזמן להביא כלב הביתה צער בעלי חיים הייתה האפשרות היחידה ובדיעבד גם הטובה ביותר. כלב מקסים וטוב לילדים שלי. בכל מקרה מעריך מאד אנשים כמוך בהצלחה

    

   גם אני מעריכה אנשים שנותנים בית חם ואוהב לכלב ממכלאה. בהחלט יש מה להעריך.צוחק

   יש כאלה שסתם קונים כלב גזעי, מזניחים אותו, זורקים אותו, עד שמגיע למצב כמו הכלבה שאימצה נאורה.

     14/12/10 20:35:

   צטט: offair 2010-12-13 12:42:33

   גן החיות הבייתי שלי כולל 2 כלבים שאחד מהם מצאתי פצוע ליד הבית לפני 8 שנים השנייה הייתה שייכת לבעלים שלא רצו אותה והייתה מסתובבת ברחובות, בררתי של מי היא וביקשתי לאמץ אותה, אז הייתה בת שנה וחצי והיום בת 10
   בנוסף יש לנו 5 חתולי רחוב,לכל אחד הסיפור שלו. אני משתדלת לא להביא יותר הביתה כי זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה והלוואי שיכולתי להציל את כל הכלבים והחתולים כי זה נושא שממש קרוב לליבי מאז שאני ילדה. כשהתנדבתי בתנו לחיות לחיות ואנשים היו באים לאמץ כלב ובאופן הטיבעי להם היו מחפשים גור לבן ויפה הייתי מנסה בכל כוחי לפנות אל ליבם ולהראות להם כלבים בוגרים שנמצאים בכלבייה זמן רב ושהסיכוי שיאמצו אותם קטן. היו פעמים שזה הצליח וזה היה הסיפוק הכי גדול בעולם שעשה אותי ממש שמחה. אני אוהבת את הפוסטים שלך ואת מדהימה. תודה שהבאת פוסט מרגש ומאוד חשוב בעיניי

   תודה רבה חברה, אני רואה שגם את לא "קוטלת קנים".....קריצה

    

     14/12/10 20:34:

   צטט: נעמה אילוף באהבה 2010-12-13 10:50:52

   אחרי השבועיים האחרונים שבהם הצלנו גורת אמסטף מהשטח, נאבדה, מצאנו אותה ומסרנו אותה. מצאנו אמסטפית נוספת, איתרנו את בעליה והחזרנו אותה. ועכשיו יש חתול פרסי שעבר מהרחוב אלי הביתה עד שאמצע לו בית, נראה לי שאני לוקחת חופש מהבתים האומנים לפחות לתקופה....

   מצוין ! כל הכבוד, כל אחד עושה מה שיכול, עושה זה טוב,וכמה שיכול זה מעולה. חיוך

     14/12/10 20:32:

   צטט: ליריתוש 2010-12-13 09:59:30

   בונבוש,
   אני נשארת בלי מילים! מוכנה לנבוח וליילל - כל הכבוד!!!!!!!!!
   אמנם לא מגדלת בעלי חיים, אבל מודעת להיותם יצורים בעלי נשמה הראויים לאהבה - בין השאר בזכותך.
   תבורכי!!!! ואין על נאורה, חברתנו המשותפת. ביקרתי גם אצלה. כולי הערכה!!!!
   וכן, הפעם אני כותבת בהמון סימני קריאה - כי התרגשתי מאוד משתיכן ומכל מי שנשמה בלבו.

   תודה ליריתוש.

   גם אם אינך מגדלת בעלי חיים בהחלט אפשר עדיין לעזור ולעשות המון.

   תודה, תגובתך ריגשה גם אותי. מגניב

     14/12/10 20:29:

   צטט: צילום בזמן אמת 2010-12-13 04:20:13


   ריגשת אותי

   נשיקה 

     14/12/10 20:28:

   צטט: mzukan 2010-12-12 22:02:04

   אני מאוד מעריך את אמוץ בעלי החיים שנמצאים במצב ירוד אם כי אני אישית לא בטוח שהייתי מסוגל להכיל את מסכנות אותו בעל חי על בשרי,,ואני רואה באיזו מסירות לקחו עלעצמם אנשים שמטפלים בחתולי הרחוב, וישנם כאלו שמאכילים אותם ומביאים חתולים פצועים לוטרינר ,ומעקרים אותם על חשבונם,
   ונשאר רק להוקירם על תרומתם והתנדבותם,
   בידידות אשר

   תודה על כנותך אשר.

    

   תראה, אף אחד הרי לא חייב לעשות דברים שאינו מסוגל, אבל באמת כל אחד יכול ממש בקלות מבלי להכיל על עצמו מסכנות של אף אחד.

   אפשר לעשות דברים קטנים שיכולים להוות את ההבדל בין חיים ומוות לאלה שהרחוב זה ביתם.

    

   מחוות קטנות, ללא מאמץ....כוס קפה חם לחסר בית, חיוך מקבץ נדבות עם משהו טעים, או שאריות מזון חלבי או בשרי מהבית (למי שאוכל) לחתול רחוב....לא בעיה גדולה. נשיקה

     14/12/10 20:24:

   צטט: שי מנדל 2010-12-12 19:30:48

   כל הכבוד לחברה האמיצה והמאמצת! הלב מתכווץ לשמוע את התיאורים על הזנחה והתעללות! מי שמתנהג כך לחיות סופו שמתנהג כך גם לבני אדם. בשמי ובשם הוד פגיותה תודה על הפוסט החשוב הזה!

    

   בהחלט נכון, חוסר חמלה והתחשבות הוא דבר שעובר כקו השני לאורך כל חייו והתנהגותו של אדם, ולא חשוב במי ובמה מדובר....הסנני

     14/12/10 20:22:

   צטט: רעות שירה מורד 2010-12-12 12:42:38

   "משפחה" גדולה זה ללא ספק שמחה !
   אני מצטרפת 

   וזה אכן עולם שלם, למדתי מהם רבות, ואני עדיין לומדת. וגם נהנית  חיוך

     14/12/10 20:21:

   צטט: תמו'ש 2010-12-12 12:37:44

   תודה על המשימה הענקית שלקחת על עצמך זו בעצם אינה משימה אלא דרך חיים. רק מי שאסף כלב יבין ללבך.
   ולנו אחת פיצה שמה שנאספה והיא כה זקנה כעת וכואב להרדימה וגונזו כלב גבר שתלטן שהתעקש להשתין קבוע על הרהיטים. מדהים לראות כיצד הוא דואג לפיצה ואפילו דוחף אותה עם האף ברצון לעזור לה להתרומם.כאשר מספרים את פיצה כלבת הזאב הוא כולו נרגש ומחזר אחריה כמו גבר אמיתי. ואת כל החוויות הללו ניתן לחוות אך ורק כאשר
   מגדלים בעלי חיים בבית ואוהבים אותם באמת..

   תודה לך על התגובה וההבנה.

   בחייאתק, תביאי לנו גם תמונות עם הדיווחים על הקטעים החמודים האלה, לא להתקמצן, קצת תמונות...קריצה

   לגבי פיצה אני מבינה אותך, כמי שעברה זאת כבר פעמיים עם כלבי הראשון וכלבתי המנוחה שהניק שלי "בונבונייטה" הוא על שמה. בהחלט יש לי מה לדבר אתך בנושא, אם תרצי מוכנה לשמוע אולי גם לומר כמה דברים שיעזרו, אפשר במסרים.

   יאללה ממתינה..... 

     14/12/10 18:07:
   לפני כמה שנים גרתי בפרדס באיזור השרון, היה לי קרוואן קטן וכבהרגלי בקיץ, הייתי מניח מים ומזון לבעלי חיים משוטטים, תוך זמן קצר מצאתי עצמי מטופל בשישה עשר כלבים, שני פירנאים מעורבים , דלמטית אחת ושלושה עשר כלבלבים שהיא המליטה.
   את סיפורה של "נטשה" הדלמטית שננטשה ואימצה אותי אעלה בבלוג שלי בשבוע הבא.
   תודה על הפוסט הזה.
     14/12/10 18:03:
   זה כל כך נכון, חתולים וכלבים מגיעים למקלטי העירייה עם כל כך הרבה מטענים נפשיים, יחד עם מטענים פיזיים, פטריות, פרעושים, הרגלי אוכל והתנהגות לא טובים, ואין חכם כבעל ניסיון... האימוץ של חיית רחוב והכנסתה הביתה דורשת מחשבה ומוכנות נפשית וכלכלית הכרוכה בכך.
     14/12/10 11:02:
   לפני 4 שנים כשהגיע הזמן להביא כלב הביתה צער בעלי חיים הייתה האפשרות היחידה ובדיעבד גם הטובה ביותר. כלב מקסים וטוב לילדים שלי.
   בכל מקרה מעריך מאד אנשים כמוך
   בהצלחה
     14/12/10 01:56:
   פוסט חשוב !
   תודה
     13/12/10 23:19:

   צטט: רומפיפיה 2010-12-12 12:17:33

   תודה יקירה, מעורר השראה ומעורר תקווה
   גם פיץ שבבית.. הוא כלב שנאסף מהרחוב....*

   העם מבקש, רוצה, תמונות של פיץ  !    חיוך

     13/12/10 23:18:

   צטט: לקסיס10 2010-12-12 10:55:58

   כן ירבו הנשמות הטובות והמאמצות שיעלמו וישלמו הנוטשונים וחסרי הלב למינהם וכל הכבוד לך כמובן
   לשכנים שלי היתה כלבה כזו מלאה בקפלים לא נראה שקיבלה תשומת לב וכמעט לא יצאה לטייל,,עשתה הכל בגינת הבנין
   הבעל פרימיטיבי למדי ,אמר ששונאת חתולים ,בקשתי שירד איתה קשורה שלא תפחיד את חתולי החצר שנכנסים לפעמים לחדר מדרגות,,,, גורה אחת נעלמה וגם הכלבה איננה לא יודעת מה קרה לה ואין לי דיבור עם משפחת הארסים אולי ברחה מהם או שמסרו לאיזה אגודה עצוב שיש כאלו טיפוסים

   מקווה ששכנים, שאנשים כאלה - יזכו לאותו יחס מ the all mighty

    

     13/12/10 23:17:

   צטט: רוית 1 2010-12-12 10:47:54

   מתוקה שלי בעלת לב הזהב,רק שתדעי שאני התגרשתי בגלל בע"ח שהוזנחו היה לי בית פרטי והרשתי לעצמי לאסוף בע"ח פצועים גורי חתולים בפח זבל,גידלתי אותם כמו הילדים שלי, עד שיום אחד הגרוש שלי,דפק לי הכל...אגב התמונה של הכלב האחרונה גרמה לי לבכות

   רוית

   גירושין זו בכל מקרה, תמיד חוויה לא טובה, וצר לי על מה שעברת.

   לא חושבת עם זאת שהתרגשת "בגלל בעלי חיים.

   נראה שלא מתאים הזיווג הזה של מי שאוהב בעלי חיים עם מי שאינו אוהב, והשאלה היא לא רק אהבה או חוסר אהבה למשהו מסוים, אלא גם לתת מקום לשוני ולאהבות של בן הזוג השני.

   לי נראה שזה פשוט לא התאים ואם לא היו בעלי החיים בסופו של דבר זה היה משהו אחר.

   ''

     13/12/10 19:31:

   צטט: RonArzi 2010-12-12 02:15:19

    

   ''

    

   למלך הזה קוראים "גור".  מ' מצאה אותו ליד ביתנו (בארץ). השכן הנרקומן בעט בו. מדובלל, ירוד ומוכה הוא היה גור בן כ- שלושה חודשים. מ' אספה אותו. נתנה לו אהבת אם. הכלבה שלנו - סטר אירי (גם כן מאומצת - סיפור אחר), אימצה אותו. ליקקה היכן שצריך, חיממה אותו.  התפתח מלך הכלבים. החזיר לנו אהבה ושמירה כפל כפלים. בארועים ציבוריים (תחרויות רכיבה) היה מתישב על יד עגלת עם תינוק (לא שלנו) ושומר עליו. הגן על החתולה שלנו מכל אויב וצר.  היום הוא בשמיים של הכלבים.

    

   תודה רון שסיפרת.

   באמת נראה מלך, יפהפה, וגם תמונה טובה.

   ומשהו בשבילך אפרופו גן עדן של כלבים....

    

   If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.   (Will Rogers)

   ''

    

     13/12/10 19:24:

   צטט: לואיס קרול 2010-12-12 00:54:17

   בעיות עם חיות / לאה נאור.  ילדים שאוהבים חיות - יש להם בעיות.אם הם יגדלו עכברים , זה עלול לעצבן ת'מבוגרים.
   מה יקרה אם השכנה תפגוש עכבר בפינה? ואם סבתא תמצא במגרה זחלים,זה יהיה קצת לא נעים. החתולים מיללים , הכלבים משתובבים התוכים נורא יפים אבל כל כך מצפצפים. דגים זה יקר. כוסים - בכלל אי אפשר.גמל זה יוצא מהכלל, אבל גמל צריך גם מדבר.  אז זה המצב? נשאר רק הצב. הוא לא צועק, לא מילל -לא מצפצף, לא משתולל הוא לא צריך מקום רחב, הוא לא רגיש, הוא לא שובב. אז אם תאהב ללטף גב של צב - נפתרה הבעיה שלך, דרך הגב!!!

    

   תודה לואיס.

   אבוד לי כנראה.  אני לא מצליחה לראות את זה שהם נובחים כבעיה, הרי יש להם סיבה, לא שחתולים מיללים, הם הרי אומרים משהו...וכד...

   בטח לאה נאור היתה מגחגחת עלי בלי סוף, או גם עלי מחברת משהו היתולי...קריצה

    

     13/12/10 19:17:

   צטט: פרח משוגע :) 2010-12-12 00:29:48

   מזמן רציתי להגיד לך ולא אמרתי  שאני גאה בכל הפוסטים שאת מפרסמת  והעזרה הענקית שאת מגישה לאנושות, לחי ולצומח
   תודה לך,  המשיכי!!!

   ''

    

     13/12/10 19:16:

   צטט: *גילה* 2010-12-12 00:22:56

   כשאני קוראת את זה - ואני חושבת על הטיפול המסור שבו זכה הכלב שלנו עד יומו האחרון - אני מזדעזעת...
   כל יצור חי הוא יצור ואסור להתעלל באף בעל חיים. הכלבים הם בעלי החיים הכי מתוקים, נאמנים ומקסימים בעולם.
   אין לך מושג מה אמי עשתה למען הכלב בימיו האחרונים, כיצד טיפלה בו כמו איזו אחות שמטפלת בחולה בבית חולים, כיצד ריסקה לו את האוכל כי לא היו לו שניים וכיצד סחבה אותו ביסיה למטה לעשות את צרכיו כי היה לו קשה ללכת עד יומו האחרון הוא קיבל את הטיפול ואת היחס הכי טובים שיכול להיות וכך צריך להיות מי שלוקח בעל חיים תחת חסותו - לוקח על עצמו אחריות ואין שום הצדקה בעולם לנטוש כי נמאס או כבר לא מתחשק  אנשים כאלו - לדעתי גם הורים טובים לא יודעים להיות   פי דעתי הדרך בה אנשים מתחייסים אל בעלי החיים שלהם מעידה עליהם כבני אדם ועל היכולת או אי היכולת שלהם להיות הורים טובים
   שבוע טוב ותודה שסיפרת *

   תודה לתגובתך גילה.

    

   יש הבדל עקרוני בין התעללות שזה כאילו מוגדר בחוק כלא חוקי, למרות שאין אכיפה כמעט והיא לא יעילה, לבין נטישה שלצערי עדיין לא במסגרת החוק, ועדיין....חוקית...אין חוק נגד זה.

   מה גם שבקלות נוראה אפשר לומר "הוא ברח" וכאלה....

    

   אולי גם זה עניין של חוסר ערכים, חוסר חינוך, ורדידות מסוימת...

   ובאמת איזה בן אדם קונה כלב כאילו הוא צעצוע ליום הולדת ואחכ נמאס לו כי הוא אינו מתאים בדיוק לנישה העלובה שהקצה לו בחיים שלו אז הוא משליך אותו לרחוב? בעיני זה אומר המון על האדם עצמו, מעבר למעשה.

     13/12/10 19:10:

   צטט: Eve688 2010-12-12 00:21:26

   בונבונייטה היקרה,
   כתבת פוסט כואב לכל מי שאוהב חיות.  בזמנו, כשגרתי בבית פרטי עם גינה, אימצתי שני כלבים ששוטטו ברחובות. מאז, עברתי לדירה. הכלבים נשארו בבית עם האקס שמגדל אותם. אוהבת מאוד כלבים, אך אני חושבת שיש לתת להם תנאים מתאימים.
   תודה שהבאת פוסט חשוב זה להעלות את המודעות לנטישתם.

   מבינה אותך מצד אחד, אבל חברה, מה שלא יהיה לא עדיף בית חם ואוהב זה על הרחוב או מכלאה....?

   לי אין בית בודד כמו שאני רוצה, מה לעשות...מה "שהציעו" לי לא נראה לי...קריצה

   ובכל זאת, גם כך אני משתדלת לתת את המקסימום, ואפילו שאלה לא תנאים אופטימליים, עדיף כך מאשר אפשרויות אחרות במיוחד לגבי אלה, שביתם היה כפת השמיים....הסנני

    

    

     13/12/10 19:08:

   צטט: אילנה ינובסקי 2010-12-11 23:48:42

   אני רוצה, כקומיק רליף, להעיר, שספרתי לכלבתי טאזה, שאף היא מאומצת , את הספור הנוגה של עדנה בת הבית החדשה של נאורה. טאשה ממש לא התרגשה, חתכה נעלמה לארבע שעות ושבה עם הזנב בין הרגליים הביתה. לדעתי זה רק בגלל שהיא חשבה עוד פעם על הספור העגום של עדנה.

   תגידי לטאשה שלא טוב לה ככה להעלם ככה לבד עם עצמך, לשעות, בלי לומר בדיוק לאן היא הולכת, במיוחד לא במזג אויר כזה....שובבה גדולה היא, הא?

   כפרע עליה, יפהפיה, הצבע הצבע הורסנשיקה

     13/12/10 19:04:

   צטט: נאנא50 2010-12-11 23:48:19

   את פשוט נהדרת.....מביעה במילים שלך את כל התחושות שאנו אוהבי בעלי חיים מרגישים כל רגע ועם כאב גדול בלב
   איננו מסוגלים לעזור לכולם תמיד קיימת תקווה שיש אנשים טובים עם לב ענק

   תודה, יש המון אנשים כאלה, הם רק מועטים מדי לצערי לעומת כל ה"נוטשונים", כנראה שאחריות זה גם עניין של חינוך, כמו כל דבר .... הסנני

     13/12/10 12:42:
   גן החיות הבייתי שלי כולל 2 כלבים שאחד מהם מצאתי פצוע ליד הבית לפני 8 שנים
   השנייה הייתה שייכת לבעלים שלא רצו אותה והייתה מסתובבת ברחובות, בררתי של מי היא וביקשתי לאמץ אותה, אז הייתה בת שנה וחצי והיום בת 10
   בנוסף יש לנו 5 חתולי רחוב,לכל אחד הסיפור שלו.
   אני משתדלת לא להביא יותר הביתה כי זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה והלוואי שיכולתי להציל את כל הכלבים והחתולים כי זה נושא שממש קרוב לליבי מאז שאני ילדה.
   כשהתנדבתי בתנו לחיות לחיות ואנשים היו באים לאמץ כלב ובאופן הטיבעי להם היו מחפשים גור לבן ויפה הייתי מנסה בכל כוחי לפנות אל ליבם ולהראות להם כלבים בוגרים שנמצאים בכלבייה זמן רב ושהסיכוי שיאמצו אותם קטן.
   היו פעמים שזה הצליח וזה היה הסיפוק הכי גדול בעולם שעשה אותי ממש שמחה.
   אני אוהבת את הפוסטים שלך ואת מדהימה.
   תודה שהבאת פוסט מרגש ומאוד חשוב בעיניי
   אחרי השבועיים האחרונים שבהם הצלנו גורת אמסטף מהשטח, נאבדה, מצאנו אותה ומסרנו אותה. מצאנו אמסטפית נוספת, איתרנו את בעליה והחזרנו אותה.
   ועכשיו יש חתול פרסי שעבר מהרחוב אלי הביתה עד שאמצע לו בית, נראה לי שאני לוקחת חופש מהבתים האומנים לפחות לתקופה....
     13/12/10 09:59:
   בונבוש,
   אני נשארת בלי מילים!
   מוכנה לנבוח וליילל - כל הכבוד!!!!!!!!!
   אמנם לא מגדלת בעלי חיים, אבל מודעת להיותם יצורים בעלי נשמה הראויים לאהבה -
   בין השאר בזכותך.
   תבורכי!!!!
   ואין על נאורה, חברתנו המשותפת.
   ביקרתי גם אצלה.
   כולי הערכה!!!!
   וכן, הפעם אני כותבת בהמון סימני קריאה -
   כי התרגשתי מאוד משתיכן
   ומכל מי שנשמה בלבו.
     13/12/10 04:20:

   ריגשת אותי
     12/12/10 23:06:

   צטט: טלוני 2010-12-11 23:23:24

   בונבונייטה, בכל פעם שאני רואה הודעה על פוסט ממך, אני יודעת שהלב יבכה והגרון יחסם.
   קשה לי לקרוא את שאת כותבת, אף כי יודעת שאת מתעמתת באומץ עם האנשים הנפשעים האלה הפוגעים בבעלי החיים החפים מפשע. וכרגיל קראתי ועצוב לי נורא. הלוואי שהכוכב יכול היה לעזור.

   שלום חברה, טלוני

   אני כותבת על מה שכואב ומפריע לי, מהלב.

   לפעמים הלב מחייך, לפעמים בוכה ועצבני משהו פחד.

   היית רוצה שאכתוב בדומה לעתונות צהובה רק דברים פוצי קוצי חלקים ונחמדים שלא מעוררים שום אמוציונליות מיוחדת ?

   אם את, אני מרגישים כך, איך הם מרגישים? מי יעזור ?

   ''

    

     12/12/10 23:02:

   צטט: נ.י.ל.י 2010-12-11 23:22:20

   כרגיל בפוסטים שלך אני יוצאת קרועה כל הכבוד לנשמות הטובות שלוקחות על עצמן את המצווה הזו לעזור לכל חי באשר הוא!

   אני מקווה שבפוסטים אחרים, בנושאים אחרים שלי, בעלי אופי יותר של הומור, את יוצאת עם חיוך קורע...לשון בחוץ

     12/12/10 23:00:

   צטט: יעל פריאל 2010-12-11 23:05:29

   יקרה שלי, עצם הנושא והפוסט קרובים לליבי. עמוסה בעבודה לצערי לעייפה. אכנס מתי שהוא בהמשך השבוע לצרף תגובה,
   כפי שאני אוהבת (וגם את:)). טוב נו, את כבר יודעת שאת תותי שלי אימצתי מהרחוב במצב לא משהו וכך גם את וובי הדלמטי המתוק, ששהה אצלי עד שמצאתי לו בית ועכשיו בלה המתוקה.
   אוהבת אותך על כל הנושאים הללו שאת מעלה, שהם כה קרובים לליבי. שלך אני.

   תודה יקרה.

   ספרי קצת, איך היה עם תותי בהתחלה? איך הוא היה ? כמה זמן לקח לו "להתביית"? איזה קשיים היו? 

   קמה דרך אגב בפייסבוק קבוצה חדשה לאיסוף ציוד לכלבים עזובים וחלוקה לעמותות, ראית?

    

   כאן  זה ציור הלוגו שלה

   ''

     12/12/10 22:02:
   אני מאוד מעריך את אמוץ בעלי החיים שנמצאים במצב ירוד אם כי אני אישית לא בטוח שהייתי מסוגל להכיל את מסכנות אותו בעל חי על בשרי,,ואני רואה באיזו מסירות לקחו עלעצמם אנשים שמטפלים בחתולי הרחוב, וישנם כאלו שמאכילים אותם ומביאים חתולים פצועים לוטרינר ,ומעקרים אותם על חשבונם,
   ונשאר רק להוקירם על תרומתם והתנדבותם,
   בידידות אשר
     12/12/10 21:04:

   צטט: Jes_ie 2010-12-12 12:32:53

   תודה בונבונייטה מחמם את הלב. כפי שאת כבר יודעת אני בדעתך. ואת נאורה, אהובתי, כמי שמכירה את "המשפחה" מורידה בפנייך את הכובע. מלאכית אחת.

    ג'סינקה עד מתי אחכה לך כאן? עד מתי?!

     12/12/10 21:03:

   צטט: שי מנדל 2010-12-12 19:49:33

   צטט: bonbonyetta 2010-12-12 19:37:21

   צטט: שי מנדל 2010-12-12 19:34:28

   צטט: Neora 2010-12-11 21:31:06

   תודה חברה אהובה על הפוסט החשוב הזה, הקלות הבלתי נסבלת בזילות בחיים של בני אדם וחיות מעוררת בי מחשבה שאיבדנו כל מוסר אפשרי, יש לי 2 כלבים ו 3 חתולים, ומי שיש לו אהבה לחמישה יוכל בהחלט לאהוב גם את השישית, עדנה הגיעה אלינו משמיים, נזרקה כמו כדור משחק ממשפחה אחת לשניה ומשם לכלבייה בה כמעט חוסלה סופית, משם לקח אותה פקח שנבהל לראות את מצבה והעביר אותה מייד לעמותה שהצילה אותה, משם קיבלתי אותה אני, הייתי תולה על עץ גבוה בכיכר העיר את המנוולים הבני זונות שנוטשים כלבים בצידי הדרכים שידרסו, את הכולרות שמשתמשים בכלבים לקרבות, ואת כל יפי הנפש שמשתמשים וזורקים, מבחינתי אין להם זכות קיום ואני מקווה שהכנסת תחוקק חוק רציני בעניינם עד כדי כלא !!
   רק אז אנשים יעריכו חיים של חיות ומה הם מקבלים מהם בחזרה.

   כל מילה בסלע נאורתי!

    

   סליחה?מופתע

   אני מבקשת אותך וקוראה אותך לסדר.

   נאורה היא לא נוארתך בלבד. היא נאורה.

   ואם כבר תעמוד בתור, אני קודם....

   ''

    

    

    נו, טוב חייבים לענות.....:-) אני ונאורתי מכירים שנים אחורה. למעשה היא היחידה מבין חברי בקפה שאני מכיר גם בחיים הטרוויאלים ולא רק הווירטואלים....אבל את בהחלט צודקת היא קודם כל נאורה.תמים

    

    שייצ'ו אולי תיכנס כבר ללינק שבובנבונה הביאה בראשית הפוסט שלך ותראה מה אימצתי? חיוך

     12/12/10 20:56:
   ***
     12/12/10 19:49:

   צטט: bonbonyetta 2010-12-12 19:37:21

   צטט: שי מנדל 2010-12-12 19:34:28

   צטט: Neora 2010-12-11 21:31:06

   תודה חברה אהובה על הפוסט החשוב הזה, הקלות הבלתי נסבלת בזילות בחיים של בני אדם וחיות מעוררת בי מחשבה שאיבדנו כל מוסר אפשרי, יש לי 2 כלבים ו 3 חתולים, ומי שיש לו אהבה לחמישה יוכל בהחלט לאהוב גם את השישית, עדנה הגיעה אלינו משמיים, נזרקה כמו כדור משחק ממשפחה אחת לשניה ומשם לכלבייה בה כמעט חוסלה סופית, משם לקח אותה פקח שנבהל לראות את מצבה והעביר אותה מייד לעמותה שהצילה אותה, משם קיבלתי אותה אני, הייתי תולה על עץ גבוה בכיכר העיר את המנוולים הבני זונות שנוטשים כלבים בצידי הדרכים שידרסו, את הכולרות שמשתמשים בכלבים לקרבות, ואת כל יפי הנפש שמשתמשים וזורקים, מבחינתי אין להם זכות קיום ואני מקווה שהכנסת תחוקק חוק רציני בעניינם עד כדי כלא !!
   רק אז אנשים יעריכו חיים של חיות ומה הם מקבלים מהם בחזרה.

   כל מילה בסלע נאורתי!

    

   סליחה?מופתע

   אני מבקשת אותך וקוראה אותך לסדר.

   נאורה היא לא נוארתך בלבד. היא נאורה.

   ואם כבר תעמוד בתור, אני קודם....

   ''

    

    

    נו, טוב חייבים לענות.....:-) אני ונאורתי מכירים שנים אחורה. למעשה היא היחידה מבין חברי בקפה שאני מכיר גם בחיים הטרוויאלים ולא רק הווירטואלים....אבל את בהחלט צודקת היא קודם כל נאורה.תמים

    

     12/12/10 19:37:

   צטט: שי מנדל 2010-12-12 19:34:28

   צטט: Neora 2010-12-11 21:31:06

   תודה חברה אהובה על הפוסט החשוב הזה, הקלות הבלתי נסבלת בזילות בחיים של בני אדם וחיות מעוררת בי מחשבה שאיבדנו כל מוסר אפשרי, יש לי 2 כלבים ו 3 חתולים, ומי שיש לו אהבה לחמישה יוכל בהחלט לאהוב גם את השישית, עדנה הגיעה אלינו משמיים, נזרקה כמו כדור משחק ממשפחה אחת לשניה ומשם לכלבייה בה כמעט חוסלה סופית, משם לקח אותה פקח שנבהל לראות את מצבה והעביר אותה מייד לעמותה שהצילה אותה, משם קיבלתי אותה אני, הייתי תולה על עץ גבוה בכיכר העיר את המנוולים הבני זונות שנוטשים כלבים בצידי הדרכים שידרסו, את הכולרות שמשתמשים בכלבים לקרבות, ואת כל יפי הנפש שמשתמשים וזורקים, מבחינתי אין להם זכות קיום ואני מקווה שהכנסת תחוקק חוק רציני בעניינם עד כדי כלא !!
   רק אז אנשים יעריכו חיים של חיות ומה הם מקבלים מהם בחזרה.

   כל מילה בסלע נאורתי!

    

   סליחה?מופתע

   אני מבקשת אותך וקוראה אותך לסדר.

   נאורה היא לא נוארתך בלבד. היא נאורה.

   ואם כבר תעמוד בתור, אני קודם....

   ''

    

    

     12/12/10 19:34:

   צטט: Neora 2010-12-11 21:31:06

   תודה חברה אהובה על הפוסט החשוב הזה, הקלות הבלתי נסבלת בזילות בחיים של בני אדם וחיות מעוררת בי מחשבה שאיבדנו כל מוסר אפשרי,
   יש לי 2 כלבים ו 3 חתולים, ומי שיש לו אהבה לחמישה יוכל בהחלט לאהוב גם את השישית, עדנה הגיעה אלינו משמיים, נזרקה כמו כדור משחק ממשפחה אחת לשניה ומשם לכלבייה בה כמעט חוסלה סופית, משם לקח אותה פקח שנבהל לראות את מצבה והעביר אותה מייד לעמותה שהצילה אותה, משם קיבלתי אותה אני,
   הייתי תולה על עץ גבוה בכיכר העיר את המנוולים הבני זונות שנוטשים כלבים בצידי הדרכים שידרסו, את הכולרות שמשתמשים בכלבים לקרבות, ואת כל יפי הנפש שמשתמשים וזורקים,
   מבחינתי אין להם זכות קיום ואני מקווה שהכנסת תחוקק חוק רציני בעניינם עד כדי כלא !!
   רק אז אנשים יעריכו חיים של חיות ומה הם מקבלים מהם בחזרה.

    

   כל מילה בסלע נאורתי!

     12/12/10 19:30:
   כל הכבוד לחברה האמיצה והמאמצת! הלב מתכווץ לשמוע את התיאורים על הזנחה והתעללות! מי שמתנהג כך לחיות סופו שמתנהג כך גם לבני אדם. בשמי ובשם הוד פגיותה תודה על הפוסט החשוב הזה!
     12/12/10 14:33:
   תודה לך בוני יקרה.
   דברים שיוצאים מהלב, נכנסים אל הלב.
   שוש
     12/12/10 12:42:
   "משפחה" גדולה זה ללא ספק שמחה !
   אני מצטרפת להצדעה - רק להסתכל להם בעיניים ולמצוא שם עולם שלם....
   כל הכבוד !
     12/12/10 12:37:
   תודה על המשימה הענקית שלקחת על עצמך
   זו בעצם אינה משימה אלא דרך חיים.
   רק מי שאסף כלב יבין ללבך.
   ולנו אחת פיצה שמה שנאספה והיא כה זקנה
   כעת וכואב להרדימה וגונזו כלב גבר שתלטן
   שהתעקש להשתין קבוע על הרהיטים.
   מדהים לראות כיצד הוא דואג לפיצה
   ואפילו דוחף אותה עם האף ברצון לעזור
   לה להתרומם.כאשר מספרים את פיצה כלבת
   הזאב הוא כולו נרגש ומחזר אחריה כמו גבר אמיתי.
   ואת כל החוויות הללו ניתן לחוות אך ורק כאשר
   מגדלים בעלי חיים בבית ואוהבים אותם באמת..
     12/12/10 12:32:
   תודה בונבונייטה מחמם את הלב. כפי שאת כבר יודעת אני בדעתך. ואת נאורה, אהובתי, כמי שמכירה את "המשפחה" מורידה בפנייך את הכובע. מלאכית אחת.
     12/12/10 12:32:
   תודה בונבונייטה מחמם את הלב. כפי שאת כבר יודעת אני בדעתך. ואת נאורה, אהובתי, כמי שמכירה את "המשפחה" מורידה בפנייך את הכובע. מלאכית אחת.
     12/12/10 12:17:

   תודה יקירה, מעורר השראה ומעורר תקווה
   גם פיץ שבבית.. הוא כלב שנאסף מהרחוב....*

     12/12/10 11:52:
   בונבוניטה

   תודה על הפוסט העשיר
   נהניתי מאד לקרוא אותך
   יפה!
   שבוע נעים
     12/12/10 10:55:
   כן ירבו הנשמות הטובות והמאמצות
   שיעלמו וישלמו הנוטשונים וחסרי הלב למינהם
   וכל הכבוד לך כמובן
   לשכנים שלי היתה כלבה כזו מלאה בקפלים לא נראה שקיבלה תשומת לב וכמעט לא יצאה לטייל,,עשתה הכל בגינת הבנין
   הבעל פרימיטיבי למדי ,אמר ששונאת חתולים ,בקשתי שירד איתה קשורה שלא תפחיד את חתולי החצר שנכנסים לפעמים לחדר מדרגות,,,, גורה אחת נעלמה
   וגם הכלבה איננה לא יודעת מה קרה לה ואין לי דיבור עם משפחת הארסים אולי ברחה מהם או שמסרו לאיזה אגודה עצוב שיש כאלו טיפוסים
     12/12/10 10:47:
   מתוקה שלי בעלת לב הזהב,רק שתדעי שאני התגרשתי בגלל בע"ח שהוזנחו היה לי בית פרטי והרשתי לעצמי לאסוף בע"ח פצועים גורי חתולים בפח זבל,גידלתי אותם כמו הילדים שלי, עד שיום אחד הגרוש שלי,דפק לי הכל...אגב התמונה של הכלב האחרונה גרמה לי לבכות
     12/12/10 10:36:

   כהרגלך פוסט נפלא.

   מרגשת אחת.

   שבוע טוב ומלבלב יקירה.

   ממני ברכה כוכב וחיבוקי באהבה.

   ברכת הבלוג!

     12/12/10 10:36:

   רק רציתי לברך אותך על פועלך מעשיך הם הדברים שמחממים את הלב לאחרים את רובין הוד של החיות

     12/12/10 10:30:
   כן ירבו....הלואי ויכולתי לאמץ עוד ועוד......פוסט נפלא ,שבוע טוב יקירה
     12/12/10 09:58:
   בונבונייטה היקרה,
   שבתי בריצה לככבך, לאחר שמחסניי התמלאו
   מעריכה מאוד את דאגתך לגורל החיות,
   שותפה לדאגתך.
     12/12/10 09:06:
   כל הכבוד לכל המאמצים !!!
   בדיוק אתמול "שוחחתי" עם חתולתי היפייפיה, בעלת 3 הרגליים (הפסיכית נפלה לי מהגג ונאלצנו לכרות את רגלה כדי למנוע ממנה סבל) ואמרתי לה כמה התמזל מזלה לשבת על פוך מחמם במקום בסערה הנוראית הזו...
   זוכרת ששמתי עליה עין ביום חם..דקה לפני שהודיעו שתהיה סערה בערך כמו זו..והחלטתי שאת הסערה הזו היא תעבור בביתנו החמים...
   מתים עליה !
     12/12/10 08:36:
   כל הכבבטד לך על העזרה לחברים קטנים שלנו.
   גם לי יש כלבה בבית שאני קשור אליה, אומנם היא כבר לא צעירה, ועברה כמה ניתוחים, אבל אני לא מתאר את המשפחה שלי בלעדיה.
     12/12/10 07:56:

   צטט: אילנה ינובסקי 2010-12-11 23:48:42

   אני רוצה, כקומיק רליף, להעיר, שספרתי לכלבתי טאזה, שאף היא מאומצת , את הספור הנוגה של עדנה בת הבית החדשה של נאורה. טאשה ממש לא התרגשה, חתכה נעלמה לארבע שעות ושבה עם הזנב בין הרגליים הביתה. לדעתי זה רק בגלל שהיא חשבה עוד פעם על הספור העגום של עדנה.

    אילנק'ה, טאשה שלך קייסרית אמיתית, היא לא מתעסקת בהבלי העולם הזה, ופונה תייכף לענייניה, ככה צריך, למהמי את שהיא בכלל צריכה להיות לידך 4 שעות רצופות, הרי היא מנסיכות כלשהיא כנראה ואלו לא מתעסקים עם הנתינים !

     12/12/10 07:34:
   כל פעם מחדש שובר את הלב
   וכשיש תיקון
   הרי זה מאושש
   תודה לך על שניהם
     12/12/10 07:06:
   אויי איזה חמודים, אני שוקלת (הרבה!) לאמץ חבר/ה לעיזה כלבתי. בינתיים אני מאכילה את חתולי הרחוב ו"מתה" על עיזה שלי.
     12/12/10 03:32:
   מרגש *
   אתל תולי מאילת
     12/12/10 02:15:

    

   ''

    

   למלך הזה קוראים "גור".

   מ' מצאה אותו ליד ביתנו (בארץ). השכן הנרקומן בעט בו. מדובלל, ירוד ומוכה הוא היה גור בן כ- שלושה חודשים. מ' אספה אותו. נתנה לו אהבת אם. הכלבה שלנו - סטר אירי (גם כן מאומצת - סיפור אחר), אימצה אותו. ליקקה היכן שצריך, חיממה אותו.

   התפתח מלך הכלבים. החזיר לנו אהבה ושמירה כפל כפלים. בארועים ציבוריים (תחרויות רכיבה) היה מתישב על יד עגלת עם תינוק (לא שלנו) ושומר עליו. הגן על החתולה שלנו מכל אויב וצר.

   היום הוא בשמיים של הכלבים.

     12/12/10 00:54:

   בעיות עם חיות / לאה נאור.
   ילדים שאוהבים חיות - יש להם בעיות.
   אם הם יגדלו עכברים , זה עלול לעצבן ת'מבוגרים.
   מה יקרה אם השכנה תפגוש עכבר בפינה?
   ואם סבתא תמצא במגרה זחלים,זה יהיה קצת לא נעים.
   החתולים מיללים , הכלבים משתובבים
   התוכים נורא יפים אבל כל כך מצפצפים.
   דגים זה יקר. כוסים - בכלל אי אפשר.
   גמל זה יוצא מהכלל, אבל גמל צריך גם מדבר.
   אז זה המצב? נשאר רק הצב.
   הוא לא צועק, לא מילל -לא מצפצף, לא משתולל
   הוא לא צריך מקום רחב, הוא לא רגיש, הוא לא שובב.
   אז אם תאהב ללטף גב של צב - נפתרה הבעיה שלך, דרך הגב!!!

     12/12/10 00:29:
   מזמן רציתי להגיד לך ולא אמרתי
   שאני גאה בכל הפוסטים שאת מפרסמת
   והעזרה הענקית שאת מגישה לאנושות, לחי ולצומח
   תודה לך,
   המשיכי!!!
     12/12/10 00:23:
   ולך כמובן כל הכבוד יקירתי על אהבתך לבעלי החיים ועל המסירות שאת מגלה

   יישר כוח
     12/12/10 00:22:
   כשאני קוראת את זה - ואני חושבת על הטיפול המסור שבו זכה הכלב שלנו עד יומו האחרון - אני מזדעזעת...

   כל יצור חי הוא יצור ואסור להתעלל באף בעל חיים.
   הכלבים הם בעלי החיים הכי מתוקים, נאמנים ומקסימים בעולם.

   אין לך מושג מה אמי עשתה למען הכלב בימיו האחרונים, כיצד טיפלה בו כמו איזו אחות שמטפלת בחולה בבית חולים, כיצד ריסקה לו את האוכל כי לא היו לו שניים וכיצד סחבה אותו ביסיה למטה לעשות את צרכיו כי היה לו קשה ללכת

   עד יומו האחרון הוא קיבל את הטיפול ואת היחס הכי טובים שיכול להיות וכך צריך להיות

   מי שלוקח בעל חיים תחת חסותו - לוקח על עצמו אחריות ואין שום הצדקה בעולם לנטוש כי נמאס או כבר לא מתחשק

   אנשים כאלו - לדעתי גם הורים טובים לא יודעים להיות
   לפי דעתי הדרך בה אנשים מתחייסים אל בעלי החיים שלהם מעידה עליהם כבני אדם ועל היכולת או אי היכולת שלהם להיות הורים טובים

   שבוע טוב ותודה שסיפרת *
     12/12/10 00:21:
   בונבונייטה היקרה,
   כתבת פוסט כואב לכל מי שאוהב חיות.
   בזמנו, כשגרתי בבית פרטי עם גינה, אימצתי שני כלבים ששוטטו ברחובות. מאז, עברתי לדירה. הכלבים נשארו בבית עם האקס שמגדל אותם. אוהבת מאוד כלבים, אך אני חושבת שיש לתת להם תנאים מתאימים.
   תודה שהבאת פוסט חשוב זה להעלות את המודעות לנטישתם.
     11/12/10 23:48:
   אני רוצה, כקומיק רליף, להעיר, שספרתי לכלבתי טאזה, שאף היא מאומצת , את הספור הנוגה של עדנה בת הבית החדשה של נאורה. טאשה ממש לא התרגשה, חתכה נעלמה לארבע שעות ושבה עם הזנב בין הרגליים הביתה. לדעתי זה רק בגלל שהיא חשבה עוד פעם על הספור העגום של עדנה.
     11/12/10 23:48:
   את פשוט נהדרת.....מביעה במילים שלך את כל התחושות
   שאנו אוהבי בעלי חיים מרגישים כל רגע ועם כאב גדול בלב
   איננו מסוגלים לעזור לכולם
   תמיד קיימת תקווה שיש אנשים טובים עם לב ענק
     11/12/10 23:24:
   חשוב מאוד

   תודה
     11/12/10 23:23:
   בונבונייטה,
   בכל פעם שאני רואה הודעה על פוסט ממך, אני יודעת שהלב יבכה והגרון יחסם.
   קשה לי לקרוא את שאת כותבת, אף כי יודעת שאת מתעמתת באומץ עם האנשים הנפשעים האלה הפוגעים בבעלי החיים החפים מפשע.
   וכרגיל קראתי ועצוב לי נורא.
   הלוואי שהכוכב יכול היה לעזור.
     11/12/10 23:22:
   כרגיל בפוסטים שלך אני יוצאת קרועה
   כל הכבוד לנשמות הטובות שלוקחות על עצמן את המצווה הזו
   לעזור לכל חי באשר הוא!
     11/12/10 23:05:
   יקרה שלי, עצם הנושא והפוסט קרובים לליבי.
   עמוסה בעבודה לצערי לעייפה.

   אכנס מתי שהוא בהמשך השבוע לצרף תגובה,
   כפי שאני אוהבת (וגם את:)).

   טוב נו, את כבר יודעת שאת תותי שלי אימצתי מהרחוב
   במצב לא משהו וכך גם את וובי הדלמטי המתוק, ששהה
   אצלי עד שמצאתי לו בית ועכשיו בלה המתוקה.

   אוהבת אותך על כל הנושאים הללו שאת מעלה,
   שהם כה קרובים לליבי.

   שלך אני.
     11/12/10 21:31:
   תודה חברה אהובה על הפוסט החשוב הזה, הקלות הבלתי נסבלת בזילות בחיים של בני אדם וחיות מעוררת בי מחשבה שאיבדנו כל מוסר אפשרי,
   יש לי 2 כלבים ו 3 חתולים, ומי שיש לו אהבה לחמישה יוכל בהחלט לאהוב גם את השישית, עדנה הגיעה אלינו משמיים, נזרקה כמו כדור משחק ממשפחה אחת לשניה ומשם לכלבייה בה כמעט חוסלה סופית, משם לקח אותה פקח שנבהל לראות את מצבה והעביר אותה מייד לעמותה שהצילה אותה, משם קיבלתי אותה אני,
   הייתי תולה על עץ גבוה בכיכר העיר את המנוולים הבני זונות שנוטשים כלבים בצידי הדרכים שידרסו, את הכולרות שמשתמשים בכלבים לקרבות, ואת כל יפי הנפש שמשתמשים וזורקים,
   מבחינתי אין להם זכות קיום ואני מקווה שהכנסת תחוקק חוק רציני בעניינם עד כדי כלא !!
   רק אז אנשים יעריכו חיים של חיות ומה הם מקבלים מהם בחזרה.

   ארכיון