כותרות TheMarker >
  ';

  דיאטה בריאה וגוף חטוב

  קובי עזרא, מייסד האתר ישראל-בודי www.israelbody.org (בשנת 2002 ניבנה ע"י גיל גרנות מטופלו של קובי עזרא), ארגון הבריאות והכושר הישראלי – www.HealthNFit.org והקים את האתר דיאטות – www.DietMe.co.il

  כמו כן, אתר הדיאטות, עיצור וחיטוב הגוף - http://diet2all.net/

  הביקור בקליניקה של קובי עזרא: כשביקרתי בקליניקה של קובי עזרא ראיתי את "קלסר המהפך" ובו אנשים שהיו שמנים הפכו רזים וחטובים, גברים ונשים, ספורטאים וסלבריטאים רבים. קובי עזרא ידוע ובעל שם מוביל בכל העולמות: בעולם פיתוח הגוף והכושר, בעולם הדיאטות ובעולם הרפואה הנטורופטית.

  0

  איך אנו משמינים? ואיך תוכל לעצור השמנה?

  4 תגובות   יום ראשון, 19/12/10, 08:20

  איך אתה משמין? ואיך תוכל לעצור זאת? / ד"ר יעקב עזרא

   

  כיום או יותר נכון בשנת 1997, הוגדרה ההשמנה כמחלה ע"י ארגון הבריאות העולמי (o.h.w). בעולם המערבי ההשמנה הפכה למגפה, אשר יוצרת תמותה ממחלות שונות (ראה בהמשך). עודף משקל: בעולם המערבי נרשמת עלייה מתמדת במספר הסובלים מעודף משקל והשמנה, וכמעט כל אדם שלישי מוגדר כשמן.

   

  השמנה היא מצב גופני, המתאפיין בעודף משקל בקרב בני אדם ובעלי חיים, זאת  עקב הצטברות שומן בעיקר באיזור התת-עורי בגוף (אך גם באיברים פנימיים). 

  ''

  ההשמנה מעלה את הסיכון למחלות רבות, ביניהן מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, סרטן, שבץ מוחי, סיבוכי סכרת, מחלות כליה ועוד מחלות רבות נוספות (בדומה לעישון סיגריות). ירידה של אפילו 5% במשקל מביאה לירידה ישירה של 20% בגורמי הסיכון.

   

   

   

  ''

  חמישית מהגברים ושליש מהנשים סובלים מהשמנת יתר. למרות כי השמנה קלה אינה נושאת בחובה סיכון בריאותי, ישנה הסכמה בין אנשים כי אסטטיקת הגוף חשובה ביותר, וכמעט בכל תחום בחיים. לדוגמה אם נביט בחיי היום יום נגלה כי, אנשים שמנים בעלי נטייה מופחתת להתקבל למקומות עבודה, מציאת חבר או בן זוג לחיים ועוד. ניתן לראות זאת אפילו עוד בגן הילדים ובבית הספר, כנראה שהאשמים האמיתיים הם המחנכים אותנו (הורים מורים ועוד).

  דיאטה בילדות מעודדת השמנה בגיל הנעורים במעקב אחרי אלפי בנות ובנים בגילים 9-14 במשך שלוש שנים נמצא שהשמנה הייתה גבוהה יותר אצל הילדים שעשו דיאטה. 25% מהבנות ו- 13% מהבנים עשו דיאטה לא תכופה ו- 4.5% מהבנות ו- 2.2% מהבנים עשו דיאטה תכופה. תכיפות הדיאטה עלתה עם הגיל.
  pediatrics 2003, 112(4), 900-906

  קביעת אחוז השומן בגוף האדם

  קביעת או גילוי עודף משקל נקבע ע"י טבלאות סטטיסטיות של גובה ומשקל, או בחישובים מדויקים יותר ניתן לבדוק את אחוזי השומן ע"י קליפר דיגיטלי. למעשה "אני בודק למטופלי את מסת השומן בקליפר דיגיטלי הננעל ע"י סנסור (חיישן) בבדיקת עובי קפל השומן. ניתן לומר כי בדיקה זו הינה מהמדויקות ביותר לאחר הבדיקה מתחת למים (המדויקת ביותר). 
  איך להוריד אחוזי שומן בדיאטה

   


  השמנה ממקור ראשוני

  השמנה נובעת על פי רוב מאכיל המופרזת. כמו כן, מעורבים גורמים גנטיים, סביבתיים וחברתיים. אך יש לציין, כי ויסות תחושת הרעב והשובע, תלוי בעיקר ביחסי גומלין שבין מרכזי השובע הממוקם בהיפותלמוס (המצוי במוח) לבין מידת הרעב.

  דיאטה להורדת אחוזי שומן  השמנה ממקור משני

  השמנה משנית נובעת כתוצאה ממיגון מחלות, כמו:

  1. היפותירואידיזם (תת פעילות בלוטת התריס / מגן), הבעיה גורמת להשמנה עקב ירידה במטבוליזם (חילוף חומרים).

  2. תסמונת קושינג, הגורמת להשמנה במרכז הגוף (כמו: בטן ומותניים חזה, גב פנים וצוואר), וגפיים רגילות (ללא השמנה).

  3. היפראינסולינמיה (רמת אינסולין גבוה בדם), גורמת להשמנה היות והורמון האינסולין הינו הורמון אנבולי (בונה) גם ליצירת והגדלת תאי השומן.

  4. ותסמונות נדירות אחרות, בעלות רקע גנטי.

  מנגנונים חדשים בהשמנה:
  בחיפוש הגורם להשמנה והקשר לתורשה נעשה צעד חשוב ב- 3 השנים האחרונות. נתגלה חלבון, המופרש על ידי רקמות שומן. חלבון שיש לו השפעה על משקל הגוף והאינפורמציה ליצירתו תלויה בגן.

  מחקרים ראשוניים הראו שבגרעין התא יש אינפורמציה גנטית (גן
  ob) . אינפורמציה זו גורמת לייצור חלבון הנקרא לפטין. בעכברים נמצא, שחסר של לפטין, גורם להשמנה. טיפול בחיות אלו על ידי לפטין גורם להרזיה. בבני אדם נמצא חומר זה, אולם התנהגות המנגנונים שונה לגמרי.
  באנשים שמנים יש רמות גבוהות של לפטין ומכאן הסיקו שלאנשים יש תנגודת ללפטין.


  תחלואה הנובעת מהשמנת יתר

  השמנת יתר גורמת למחלות שונות ותמותה עקב סיבוכים במערכת הלב וכלי הדם (מערכת הקרדיווסקולרית) ותמותה פתאומית.

  השמנה גורמת להתפתחות אי-סבילות לסוכר, עד כדי התפתחות מחלת הסוכרת, היפרלפידמיה (רמת שומנים גבוה בדם) ויתר לחץ דם.

  השמנה קיצונית גורמת למעמסה מכנית על מערכת השלד והפרקים. כך תתפתח מחלת פרקים וגידים (דלקות ושחיקות בעיקר).

  יש לציין, כי מחלות אילו שצוינו מוקלות עם הירידה במשקל וטיפול תזונתי תומך.


  פירמידת המזון:

  פירמידת המזון מראה לנו כיצד אנו אמורים לאכול, כמוצר כמה מנות ומאיזה קבוצת מזון.

  לפי פירמידת המזון אנו אמורים לאכול / לצרוך את מרבית מזונינו כ- 50 עד 60 אחוזים - מהפחמימות (כמו: אורז, פסטה, לחם ומוצריו, דגנים וקטניות). ויחס כמעט שווה של חלבונים ופחמימות, כלומר משהו בסביבות ה- 20 עד 25 אחוזים. ההמלצה היא: כי יש לצרוך כמות מעטה של סוכרים פשוטים ומזוקקים (כמו: מוצרים מתועשים, סוכריות וממתקים).


  דרכי טיפול בהשמנת יתר

  הטיפול בהשמנת יתר, לרוב ממליצים על דיאטה המגבילה את צריכת הקלוריות, אך לא תמיד דיאטות אילו יעילות, היות והמטופל אינו יכול להתמיד בהן לאורך זמן. על כן יש לתאם את תוכנית התזונה, האימונים והתוספים לאדם הספציפי.

  ישנם גם אפשרויות כירורגיות, כמו: ניתוח לקיצור קיבה או החדרת בלון או הצרת הסוגר דרכו עובר המזון מהפה אל הקיבה. אך תהליך זה קרוח לעיתים קרובות בתופעות לוואי, כמו: קושי באכילת מוצקים וסיביים (לחם, פסטה, יקרות ועוד), סיבוכים בעת הניתוח אשר עלול להוביל להידבקויות (דלקות) ועד למוות.

  טיפולים תרופתיים, כוללים את הקסניקל, אשר אמור לצמצם את פעילות האנזים ליפאז המופרש מהלבלב (פנקריאס), ותפקידו לפרק את השומנים לחומצות שומן לשם ספיגתן דרך המעי הדק אל מחזור הדם ומשם אל תאי השומן. בפעילותו החוסמת את האנזים השומן שמקורו במזון הנאכל אינו מתפרק ואינו נספג. אך תופעה זו כרוכה גם היא בתופעות לוואי, כמו: שלשולים קשים עד כדי התייבשות, ירידה מספיגת השומנים וחומרים אשר מסיסים משומן (כמו: ויטמינים a, d, e, k) כך הדבר עלול לגרום לסימפטומים שונים ומרובים, כמו: נשירת שיער, חוסר אנרגיה וויטליות, הרגשה כללית רעה ועוד.

  הדרך היעילה ביותר לירידה במשקל הינה שינוי באורח החיים, כלומר הכנת תוכניות אימונים, תזונה ותוספים (בעת הצור) באופן אישי. הדבר מאפשר יצירת הרגלים בריאים ונכונים למניעת מחלות ולשמירת מבנה גוף מושלם!!!

  למרות כי רוב האנשים אוהבים את הדרך הקלה אל התהילה. לטווח הארוך אין הדבר בריא ויעיל לטווח הארוך. למשל, הטיפול התרופתי ושיהיה מסוגים שונים, החל מקסניקל ועד לגורמים המדכאים תיאבון יש בהם פסול. ראשית תופעות הלוואי למשל למדכאי התיאבון (המשפיעים על מערכת העצבים המרכזית) יכולים להשפיע על קצב פעילות הלב ולגרום לאי סדירות דופק, והפרעות מטבוליות שונות.

  על כן התזונה המותאמת באופן אישי, הינה התשובה האולטימטיבית, לבעיית ההשמנה. ניתן ליצור שינויים בתזונה אשר יגרמו לדיכוי תיאבון, ע"י רכיבי תזונה שונים ניתן להתגבר על התשוקה למתוקים, ולאכילה בלתי נחוצה.

  האמן כי הינך יכול ומסוגל לבצע זאת ! ואני אהיה איתך לאורך כל הדרך !!!


  המלצות לתזונה נכונה : הדיאטה צריכה להיות עתירת סיבים ופחמימות מורכבות ודלת שומנים. מומלץ לפזר את הארוחות במשך היום ולאכול ארוחות קטנות יותר. שתיה מרובה – מומלצת.

  פירות: 

  אבטיח פלח גדול קלוריות 50 אגס בינוני קלוריות 50 אפרסמון בינוני קלוריות 70 חצי אשכולית קלוריות 40 אפרסק בינוני קלוריות 40 בננה בינונית קלוריות 80 ענבים 12 יחידות קלוריות 40 קלמנטינה קלוריות 25 קיווי גדול קלוריות 60 תפוז בינוני קלוריות 50 כוס תות שדה קלוריות 50 תפוח עץ בינוני קלוריות 50


  ירקות חיים:

  חסה 1 כוס קלוריות 8 מלפפון 1 כוס קלוריות 9 כרוב 1 כוס קלוריות 19 גזר חי 1/2 כוס קלוריות 25 עגבניה 1 כוס קלוריות 21 פלפל 1 כוס קלוריות 20


  ירקות מבושלים :
  גזר 1 כוס קלוריות 44 חצילים 1 כוס קלוריות 23 קישואים 1 כוס קלוריות 27 שעועית ירוקה 1 כוס קלוריות 42 שעועית צהובה 1 כוס קלוריות 53


  מוצרי לחם ודגנים :

  פיתה קטנה לפלפל קלוריות 250 לחמנייה קטנה אחת קלוריות 150 חומוס 2/3 כוס קלוריות 75 פסטה 1/2 כוס קלוריות 75 אורז מלא/אורז לבן מבושל 1/2 כוס קלוריות 75 אטריות מבושלות 1/2 כוס קלוריות 75 לחם חי פרוסה אחת קלוריות 75 כוס שעועית לבנה 2/3 קלוריות 75 כוס עדשים מבושלים 2/3 קלוריות 75 חלה פרוסה אחת קלוריות 75 לחם אחיד/חי/לבן פרוסה אחת קלוריות 75


  מוצרי חלב:

  חלב מפוסטר 1כוס קלוריות 110 חלב דל שומן 1 כוס קלוריות 85 גיל 1 גביע קלוריות 110 יוגורט 1 גביע קלוריות 128

  פרילי 1 גביע קלוריות 120 מעדן דיאט 1 גביע קלוריות 68 גבינה לבנה 1/2% שומן 2 כפות קלוריות 30 גבינה לבנה 5% שומן 2 כפות קלוריות 60 גבינה צהובה גלבוע פרוסה קלוריות 60 גבינה מותכת משולש אחד קלוריות 50 שמנת 1 גביע קלוריות 310 גבינה מלוחה 9% שומן קלוריות 50

   

  השמנת יתר ודיאטה להשמנה

   

  דיאטת השמנה

   

  דיאטה מהירה

   

   

  ד"ר יעקב עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

  כתב את הספרים: 
  1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.     
  2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.  
  3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

  בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
  * טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
  * דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
  * פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
  לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/6/12 09:51:

   מניעת מחלות שונות, כגון: סוכרת, מחלות לב וכלי דם עוד...

     17/6/12 09:50:

   גדגדים, למידע נוסף ומאמרים נוספים תוכל לקרוא האתר דיאטה מהירה,

     12/12/11 19:04:
   בשמחה, למאמרים נוספים בתחום הבריאות התזונה והדאיטה. www.diet2all.net
     24/12/10 19:58:
   יופי של פוסט, תודה על המידע.
   שבת טובה

   ארכיון

   פרופיל

   יעקב עזרא
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין