כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  דלי-מלכת החרבות -פריצת גבולות וחדשנות

  2 תגובות   יום רביעי, 29/12/10, 14:58

  דלי-מלכת החרבות -פריצת גבולות וחדשנות

  דלי 20ינואר - 18 פברואר
  בפריסת בריאות ממונה על-רגליים,מערכת הדם.
  הצבע - כחול זוהר.
  מזלות מתאימים - תאומים ומאזניים.
  חודש שבט .פרק התהילים של המזל:פרק כ"ג
  הם בעלי יסוד רוח


  בני מזל דלי מייצגים את האוויר הגבוה. בין מזל דלי למציאות קשר מקרי לחלוטין. לרוב נמצא אותם מעופפים בעולם הדמיון העשיר שלהם. בני מזל דלי הם טיפוסים הומניטאריים ושוחרי שלום. ברצונם לעזור לאנושות כולה ולהציל את העולם. לא סתם אנו נמצאים עכשיו בעידן הדלי, עידן רוחני ביותר אשר עמותות ואגודות שונות צצות בו ללא הרף.


  אנשי דלי הם מתקדמים, מטפלים, בעלי ראש פתוח ואופנתיים. היכולת שלהם לגשר בין אנשים, עוזר לעצור משחקי כח בתוך הקבוצה שהם נמצאים בה. אדישים ועקשנים. האופן שבו הם אומרים כל דבר בפנים ,עלול לגרום לאנשים להצטער שהם בכלל שאלו אותם משהו


  לדלי רמה גבוהה ביותר של אינטיליגנציה רוחנית .כאשר מדברים על יכולת השינוי הכוונה ,היא לטרנספורמציה של ממש.במילים שונות אפשר לכנות אותה יכולת ההמרה .והכוונה היא ליכולת לשנות מצב נתון או להופכו למצב נתון .בלשון המקורות ,זוהי בדיוק אותה יכולת לשנות את רוע הגזרה


  יכולת הבקשה - זוהי יכולת שדורשת משמעת רוחנית רצינת ביותר.הכוונה כמובן ליכולת של לבקש למען הזולת . יכולת זו נחשבת ליקרת המציאות גם היא , וידועה בפילוסופיה המיסטית בשם:יכולת הברכה או יכולת האמירה.


  תכונות חיוביות: חברותיות, הומאניטאריות, כנות, נאמנות, מקוריות, חדשנות, עצמאות, יזמות.


  תכונות שליליות כאשר הן מוקצנות: מרדנות, הסתגרות, אפאטיות, קיבעון מחשבתי, דיכאונות.


  בני מזל דלי מסעירים, לא צפויים ולעיתים מנותקים מהמציאות ומסביבתם באופן מוזר. הם מחפשים אחר השונה, החדש והמרתק, דבר שמוביל אותם לכיוונים רבים ומגוונים.


  הם אוהבים להתחיל הרבה דברים אך היות והם אינם יציבים ואינם מתמידים, סביר שהם לא ישלימו אף אחת מהמשימות והדברים שהחלו.
  מטבעם, דליים הם מאוד הומניטאריים ונדבנים התומכים בפעילויות צדקה הומניטאריות למיניהן ורוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר.


  בני מזל דלי הם הרפתקניים באופיים ונוטים לקחת סיכונים. הדליים בעלי הגישה האופטימית לחיים והחיפוש אחר הרפתקאות חדשות מובילים אותם לבחינת דברים חדשים כל העת.


  בני מזל דלי מאופיינים במקוריות, אידיאליזם והכרה קוסמית. הם לא אוהבים חומריות, שיגרה ואי-צדק אישי או חברתי.


  למרות שהם מאוד קשובים ואוהדים את רגשות הסובבים אותם, הם לא מוכנים לוותר על החופש האישי שלהם ורוצים שהדברים ייעשו רק על פי דרכם.


  דליים נוטים להתרגז כאשר הדברים לא קרו כפי שהם רצו. הדליים אוהבים את החופש ואת החקרנות,הדרך למציאת הפתרון ולא את המטרה הסופית.


  בני מזל דלי לא אוהבים להיות קשורים למקום או לאדם. הדליים מורדים במוסכמות ותמיד חוקרים את החדש ולכן הם אלה שהרבה מהמקרים בחזית הטכנולוגיה, הלמידה והאופנה העתידית.


  דלי באהבה וזוגיות:


  ובאהבה? הדליים בעלי האופי הייחודי משאר המזלות, דורשים תשומת לב מיוחדת מבן-זוגם לקשר הרומנטי.
  הדליים דורשים שבן זוגם ישלים אותם בתכונותיו, יאפשר להם חופש אישי וסובלנות ויסקרן אותם כל העת הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית.


  עם בן הזוג הנכון, האהבה תפרח. הדליים יודעים להיות אוהבים מבינים, רומנטיים, בעלי תשוקה רבה ויכולים להיות מאהבים שובבים וקשובים לדרישות בן זוגם.


  הבנה של צורכיהם תגרום לבני מזל דלי להיות יותר רגועים ולא למרוד במוסכמות כפי שהם אוהבים לעשות.


  להבדיל משאר המזלות, הדליים אינם נתקפים בהתקפי קינאה היות והם דורשים גם מבן זוגם שיהיה סלחני כלפיהם וייתן להם מרחב לתמרן בו.


  הדליים אוהבים מטבעם לחקור ולכן גם במעשי האהבה הם נחשבים לאוהבי חידושים וניסויים.


  מבחינה מינית, היות והם אוהבים לנסות דברים חדשים, הם מוכנים להיכנס למערכות קשרים לא שגרתיות.
  למרות שבתוך תוכם, דליים שואפים לביטחון ויציבות, שאיפתם ליצירתיות ולניסוי בחוויות חדשות דוחפים כל העת למצוא פרטנרים חדשים.

  אדם רב מקוריות, מרתק ומעניין. רגיל להפתעות ולחידושים וכך גם יהיה יחסו לכסף.

  עבורו לכסף יש מטרה בלשרת אחרים, ולעזור להם. מאוד לא רכושני ובכלל לא איכפת לו אם אין לו רכוש או דירה. ההיפך, מעדיף להיות יותר נייד ופחות מחוייב.

  הוא אדם אידיאליסט ובעל מחשבה מקורית. לכן גם יהיה מוכן להשקיע את כל כספו ברעיונות מקוריים לעשיית כסף, או בהמצאות ופטנטים. הוא מאמין בעצמו, ולכן לא יפחד לעזוב מקומות עבודה שאין בהם עניין, זה לא מהווה עבורו שיקול.

  רוצה להרוויח את כספו מתוך עיסוק ייחודי: עצמאי, פרילנסר, איש חברה וגם מאמין בשיתוף של משאבים. לכן רעיונות של קואופרטיבים, או חיי קיבוץ מאוד מדברים אליו מבחינת הניהול הכלכלי. לא פלא אם יימשך לחקר הקשר בין חיי חברה ומשאבים כלכליים, ויבטא לרעיונות כלכליים חברתיים מקוריים.

  כסף לא משחק עבורו תפקיד, והוא עלול למצוא עצמו בחסר אחרי שנים רבות של שירות לחברה ועבודה חצי התנדבותית אחרי שלא דאג מספיק לעצמו מבחינה כלכלית. בתוך תוכו הוא מאמין שהקוסמוס יפצה אותו על כך.

  אין ספק שגישתו לכסף מאוד ייחודית, בלתי אנוכית ומעט מרחפת ואם יוכל להיות קצת יותר מעשי, הרי שהוא יצא נשכר.

  אבני הקריסטל המתאימים למזל:

  אקווה מרין
  בזמנים קדומים נחשבה לאבן קדושה. השפעתה מרגיעה ומטהרת. מנקה את מערכות הגוף ומאפשרת לאנרגיות לזרום החוצה בצורה חלקה והרמונית. מאזנת ומרגיעה טובה. מביאה שלווה ומרחיקה מחשבות שליליות. מגבירה יצירתיות ומחדדת אינטואיציה. עוזרת להתייחס לסביבה ביתר סבלנות וסובלנות. מסירה את "כורי העכביש" מהמוח ומהמחשבה. עוזרת לחשיבה לוגית, הגיון ותקשורת. טובה להשראה בכתיבה.  ספיר
  אבן "הברכה המקודשת". מושכת הגנה וחכמה נבואית לנושא אותה. מפקחת על הגורל השמימי או ה"משימה" בחיים. מחדירה תקווה, אמונה ושמחה במהלך המסע. משפרת מצב רוח, מקלה על לחצים. יוצרת איזון חכמה ויציבות. יכולה למקד אנרגיה מרפאה ואוהבת על כל אחד הזקוק לה, ללא השתתפות פעילה של הנושא אותה. בדרך זו נראה, שיש לאבן אינטליגנציה פנימית גבוהה משלה.
  אחת מאבני החושן אותו נשא הכהן הגדול.


  שלב זה מכונה באסטרו-פסיכולוגיה שלב ה"אני הבוגר". האדם לומד להיות אינדיבידואל מוגדר ועצמאי מבלי לחשוש לשייכותו החברתית. כאן נוצרים כל המאפיינים האישיים שהופכים את האדם לאינדיבידואל. רוב האנשים נשארים תקועים בשלב הגדי: הם שואפים להיות חלק מהחברה סביבם תוך ויתור על עצמיות ואינדבידואליות. יש אלמנט של הקרבה בשלב הגדי, הויתור על העצמי לטובת הכלל ברמה האידיאה למרות שבפועל זה לא קורה. אך בשלב הדלי משתנה התמונה. האדם לומד להבין שהוא מסוגל להיות שונה ואפילו חריג ועדיין להיות חלק מהחברה בה הוא חי ופועל. הוא מגלה נכונות להחצנה של מאפיינים אישיים שלעיתים נראים חריגים ושונים לחברה. הוא מסוגל להתחבר לאורחות חיים שקוראים תגר על המוסכמות. בעוד הגדי מנסה בכל כוחו לשמר את הקיים ופוחד משינויים, הרי שהדלי מייחל לשינויים וחושש מהיתקעות בעבר. השלב הדלאי מוגדר כשלב האני הבוגר מכיוון שרק אדם בוגר בנפשו מסוגל להיות הוא עצמו מבלי לחשוש לתגובות החברה סביבו. הדלי גם מייצג את היכולת למעורבות חברתית על בסיס של נתינה, סיוע והתנדבות, יכולת להתחבר ליוצא הדופן, לחריג ולמוזר, בלי שיפוט וביקורת, קבלה נטו של הזולת. זאת הסיבה שעידן הדלי מייצג קידמה ואחווה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/12/10 00:53:

   צטט: אור2010 2010-12-30 20:56:59

   איך קלעת בול
   אני דלי
   תודה

    בקרוב מזל טוב יקירתי

     30/12/10 20:56:
   איך קלעת בול
   אני דלי
   תודה

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה