כותרות TheMarker >
  ';

  רן האחד

  מכתב שני

  4 תגובות   יום שלישי, 11/1/11, 17:46

  מכתב שני

   

  הי קרן !

   

  אני מניח שהמכתב הראשון היה קצת מבלבל , אולי אפילו מוזר , האמת שהיה לי קשה לכתוב אותו ועוד יותר קשה להבין איך אני ממשיך ממנו הלאה .

  עבר המון זמן מאז ששלחתי את המכתב הראשון וגם הרבה מאוד זמן עד שהעזתי לכתוב בכלל את המכתב הראשון , איכשהו הסתבכתי איתו ולא ידעתי איך כדאי או נכון להתחיל .

  כתבתי כמה גרסאות למכתב הראשון ואף אחת מהן לא נראתה לי מתאימה .

  זאת אומרת , איך עושים דבר כזה ?

  איך כותבים למישהי שלא פגשת ? שאתה לא יודע עליה כלום אפילו איך היא נראית או מה היא עושה ? מה היא אוהבת ?  ומה לא ?

   

  החלטתי פשוט לכתוב לך מה עובר עליי , איך אני מרגיש , חוויות שעברו ועוברות עליי , ככה אולי תכירי אותי קצת ,וגם בינינו , אני ארגיש יותר בנוח להמשיך ולהסביר לך את הרעיון של המכתב הראשון ואיך בכלל הגעתי אלייך .

   

  אז מה אני רוצה לספר לך היום ?

   

  טוב, קודם כל אני נמצא במושב , במקום מקסים , מין צימר באמצע השרון , חבר טוב שלי יצא למילואים וביקש שאשאר לשמור לו על הבית ולעשות לו בייביסיטר על הכלב המדהים שלו (פונצו') והחתול הנמרי (זעתר ) .

  אומרים שהחיים מזמנים לך הזדמנויות כל הזמן ואתה רק צריך לראות את ההזדמנויות האלה ולנצל אותן . אז אם יש לי שבוע מקסים שכזה בחברה מהממת שכזאת , למה לא לכתוב לך סוף סוף ?

   

  זה מזכיר לי ששמעתי פעם באיזה הרצאה שהמילה "משבר " בסינית מורכבת משתי סימניות , הסימנית הראשונה מסמלת סכנה/זהירות והסימנית השנייה – הזדמנות . איזה הסתכלות יפה ומעניינת זאת לחיים ?

   

  בכל מקרה הגעתי לפה עם וירוס בבטן שלא מאפשר לי יותר מידי להתרוצץ , ללכת ללימודים או לפחות לעשות פה איזה טיול קטן בשדות עם פונצ'ו .

  אבל מהמשברון הקטן הזה יש לי הזדמנות , הזדמנות להתחיל לכתוב לך , נחמד לא ?

   

   

  מדהים ,אני יושב פה במרפסת במושב כבר כמה שעות ועדיין לא ראיתי בנאדם אחד . פונצ'ו שוכב על הדשא כמו שטיח . בהתחלה הוא עוד ניסה להוציא אותי לטיול , הוא היה מתקרב אליי ומביט בי במבט של  " נו גבר , מה התיישבת פה עכשיו ? יוצאים לטייל " , אבל עכשיו הוא כנראה כבר וויתר על הרעיון , זעתר הפנתר מגרגר עליי מכל כיוון אפשרי ומידי כמה זמן עובר פה כלב מהמושב , בא להגיד "שלום , מה נשמע ? " מקבל ליטופון  וממשיך הלאה .

   

  זה די מצחיק העניין הזה של הגרגור של זעתר .

  האמת שאף פעם לא שמעתי חתול מגרגר , זאת אומרת ידעתי שאומרים שחתולים מגרגרים אבל לא יצא לי לשמוע .  זעתר הוא בעצם החתול הראשון שאני פוגש מקרוב,ויש סיכוי שהוא לא בדיוק מדגם מייצג של שאר החתולים , בכל מקרה הגרגור של זעתר נשמע לי בערך כמו גנראטור ישן כזה מין " גררר...." ארוך והוא בעצמו כולו רועד כמו גנראטור בזמן הגרגור , שזה בסה"כ הכל די נחמד במשך היום , אבל בלילה הוא החליט שהוא צריך להפעיל את הגנראטור שלו על הראש שלי ואז אמרתי עד כאן .

  לקחתי אותו לשיחת "יחסנו לאן  " והגענו לפשרה שמעכשיו הוא ממשיך לגרגר אבל יותר בכיוון של כפות הרגליים ומאז אנחנו החברים הכי טובים .

   

   

  כעבור יומיים

   

  הי קרן ,

   

  לפעמים יש איזה משהו שאני מחפש ואפילו לא יודע מהו , לפעמים אני מוצא איזה משהו שלא ידעתי בכלל שחיפשתי אותו .

  לפעמים יש איזה מילה או מושג שאני נתקל בו כמה פעמים ברצף ואז אני מבין שיש איזה משהו מאחוריו ואולי אני צריך לבדוק עם עצמי למה הוא עולה שוב ושוב  .

   

  השבוע הזה היה אצלי בסימן שורשים , אולי זה בגלל שאני יושב פה במושב (ומוקף שורשים ) , אולי זה בגלל השיחות שהיו לי עם החבר לפני שיצא למילואים על אדמה ושורשים או בגלל שפשוט חיפשתי את זה אבל אחרי שהלכתי להרצאה שידידה שלי העבירה והנושא שלה היה... שורשים !

   

   הבנתי באופן חד משמעי שזה מה שמשמעותי לי  השבוע .

   

  כנראה ששורשים זה איזה מין דבר נסתר כזה שנמצא מתחת לפני הקרקע ואז אי אפשר לראות אותם ובטח שאתה לא רואה את השורשים של האחר , אולי בגלל זה הם נעלמו מעיניי .

   

  יצא לך לחשוב פעם על השורשים שלך ?

  את מודעת אליהם ?

  ממה הם מורכבים ?

   ואני לא מתכוון במובן השטחי , לא רק מה הם השורשים שלנו מבית אבא/אמא  אלא גם מה ממלא אותנו ? מה עושה לנו טוב ? מהם הדברים הבסיסיים שבזכותם אנחנו יכולים לצמוח לכיוון הנכון לנו ?

   

  פעם חשבתי ששורשים זה דבר רע , טוב לא בדיוק רע ,אבל חשבתי ששורשים זה הדבר הזה שמדביק אותך לרצפה ולא נותן לך להתקדם . כמו צמח ששתול באדמה ויכול לצמוח ,אבל בהחלט לא יכול לזוז ממקום למקום .אני חושב שתקופה ארוכה התכחשתי לשורשים שלי ובטח שלא התייחסתי אליהם . אפילו היה איזה שלב בחיים שלי שניסיתי לעקור אותם , כי חשבתי שאם שורשים זה דבר שגורם לך להיות שתול במקום ואני רוצה להתקדם אז למה אני צריך שורשים ? שורשים רק יכולים להגביל אותי .

  האמת שהיום זה נראה לי די מטומטם שכך חשבתי ,  ועל הטמטום הזה תזכירי לי אני אספר לך פעם בהרחבה צוחק

   

   אבל כמו שכבר אמרתי השבוע השורשים השתרשו אצלי בתודעה ויצא לי קצת להרהר ולחשוב עליהם אז קודם כל שורשים זה לא דבר רע . זה הבסיס , זה החלק שמזין את הצמח ובא מהאדמה, ובהקבלה אליי אני זקוק (כמו כל אחד אחר) לשורשים שיזינו אותי ומהם אוכל לצמוח , אני הייתי כל כך עסוק בלצמוח ששכחתי את החלק הנסתר הזה שנמצא פשוט מתחת לפני הקרקע .

   

  יותר מזה , כשהאדמה והשורשים יציבים אז אתה באמת יכול להתקדם הלאה , אפילו לעוף, כי כשיש לך בסיס איתן ונטוע היטב באדמה אתה לא מפחד לעשות דברים , וכשאתה עושה אותם יש בסיס איתן ,שמספק לך את מה שאתה זקוק לו , גם ציפור שמתעופפת בשמיים חוזרת לקן בסוף היום , כנראה שהקן זה השורש של הציפור , וגם לנו לכל אחד מאיתנו יש את השורש שלו אני לא יודע עדיין ממה מורכב השורש שלך אבל כבר מבין יותר טוב את שלי וגם על זה אני בטח אספר לך משהו  בהמשך .

   

  הנה סיפור ששמעתי בהרצאה על השורשים שאהבתי :

  אני לא יודע אם את יודעת אבל במבוק סיני יכול להגיע לגובה של 30 מטר , כל התהליך מהרגע שהוא נובט  ועד שהוא מגיע לגובה של בניין בין 10 קומות לוקח 6 שבועות , מדהים לא ?

  מה שיותר מדהים הוא שמהרגע ששותלים את הזרע של הבמבוק ועד שמתרחשת הפריצה הזאת של ה-30 מטר בבת אחת , עוברות להן 5 שנים .

   

  מה קורה ב- 5 שנים הללו את שואלת ?

  על פני השטח לא קורה כלום , אבל מתחת לפני השטח נבנים שורשים , הבמבוק בונה את הבסיס לצמיחה במשך 5 שנים לאט ובזהירות כי הוא יודע שזה הבסיס האיתן שיתמוך במוט הארוך שיפרוץ החוצה .

   

  יצאתי מההרצאה הזאת נפעם ונרגש , פתאום הבנתי שמה שעשיתי בתקופה האחרונה ואני עושה כרגע זה בונה לעצמי את השורשים , וזה לא פחות חשוב מהגזע ,הענפים והעלים .

   

  עכשיו כשאני חושב על זה , את יכולה לחשוב על הכמה מכתבים הראשונים האלה כסוג של שורשים ,סוג של בסיס שאני בונה בינינו כדי שנוכל לעלות שלב וכדי שאוכל לספר לך את מה שאני רוצה לספר לך ועדיין לא מעז .

   

  אז  להת' עד המכתב הבא ,

  רן שמשריש

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/1/11 11:12:
   אתה פשוט משתבח ממכתב למכתב
   המכתב הראשון כלל לא היה מבולבל , טני הבנתי בדיוק מה אתה מחפש , והמתאימה תבין גם *
     12/1/11 14:07:

   צטט: מרינצ'קה 2011-01-12 10:05:37

   כדי להתקדם צריך לזוז...זה מה שאני יודעת...
   מכתבים מקסימים

   נכון , צריך להתקדם נהיר ובהיר , אבל התקדמות זה עדיין לא במכתב הזה

   סבלנות

   תודה על המחמאות

     12/1/11 10:05:
   כדי להתקדם צריך לזוז...זה מה שאני יודעת...
   מכתבים מקסימים
     11/1/11 19:04:
   הי רן, תפס אותי, נהנתי לקרוא

   ארכיון

   פרופיל

   רן האחד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין