כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הסטטוסקופ הדיגיטלי

  נושאי בריאות שמעניינים אותי, וגם הבלחות דיגיטליות לעתים, כשבא לי

  כיצד ניתן לטפל בבעיות קשב ללא ריטלין!

  33 תגובות   יום שישי , 2/11/07, 15:35
   

  אתמול בלילה קיבלתי שוב, בפעם המי יודע כמה, את המייל ששורת הנושא שלו היא הכותרת של הפוסט הנוכחי שלי.

   

  בהיותי ADHD גאה (מישהו שסובל מבעיות קשב וריכוז, המכונות בשפה המקצועית Attention Hyperactive Deficit Disorder), חשב אותו חבר ששלח לי את המייל שהנה נמצא המזור לכל צרותיי, ובאמצעות "מודל פשוט" שמציע אותו כותב אוויל של המייל (הנה לינק אליו, אם מישהו במקרה רוצה לקרוא את גיבוב דברי ההבל הזה) אפשר לפתור את הבעיה.

   

  ובכן: לא רק שמדובר בשטויות מוחלטות וחסרות כל בסיס, אלא שבתמצית, הכותב הוא שרלטן, בדאי, רמאי, חפיפניק, לא רציני ומיסיונרי מאוד.

   

  עשיתי תחקיר קטן ופרטי משל עצמי, וכמה לא הופתעתי כאשר גיליתי שהמכתב הזה הוא פרסום מוסווה של כת הסיינטולוגיה. לו הם היו פועלים באופן ישיר וגלוי ועל השולחן - ניחא. נניח לפחות. אבל נסיונות מניפולטיביים לגייס אנשים תמימים ו/או חלשים ו/או נזקקים לעזרה לשורותיהם, באמצעות תפלולים ומילים קוסמות? ג'יזס.

   

  הנה, לפיכך, התייחסות עניינית למכתב ומענה לחלק מהטענות המופרכות שלו, כמה מילים על ADHD ודברים נוקבים על כת הסיינטולוגיה. ולהלן:

   

   

  1. אין ספק שיש אמת בכך שלחברות התרופות יש אינטרס גדול להפיץ את התרופות שלהן בתפוצה כמה שיותר רחבה, ו"להמציא" מחלות כדי שרופאים יוכלו לרשום להן תרופות. זה עדיין לא הופך את ה-ADHD למחלה מומצאת שרק נועדה לשמש כמסחטת כסף מצרכנים תמימים.
  2. בהחלט יש ממש בכך שלפסיכיאטריה יש כמה וכמה כשלונות בולטים, מחלות-נפש שהיא לא הצליחה לטפל בהן ושורה של בעיות יסודיות. בצד הכשלונות, יש לפסיכיאטריה ולפרמקולוגיה של המאה ה-20 ושל השנים האחרונות כמה הצלחות בולטות מאוד, כמו משפחת ה-SSRI (תרופות נוגדות דכאון, החל מ"פרוזאק" ודרומה), כמו טיפול מעולה בהפרעה דו-קוטבית (מאניה-דיפרסיה) באמצעות מייצבי מצב-רוח (ליתיום) וכן הלאה.
  3. גם הרפואה המערבית, למרבה הצער, עדיין לא הצליחה לפתור את כל המחלות המוכרות לאדם ויש לה הרבה בעיות, ובצד זה היא עשתה ב-100 השנים האחרונות כמה קפיצות דרך נחשוניות של ממש, ששיפרו באופן דרמטי את איכות החיים ותוחלת החיים של הצרכנים שלה.
  4. ברור מאליו שגם יש קסם עצום ברעיון המפתה של "רק תאכלו מסודר ותוסיפו כמה ויטמינים לתפריט - ואז הכל יסתדר". לצערנו הרב, אין ברעיון הזה אפילו שמץ של אמת, והוא עדיין לא הוכח מחקרית או פורסם אי פעם בשום ז'ורנל רציני (סטייל ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין, לנסט וכד').
  5. ניכר מאוד שהאיש איננו מכיר את עולם הפסיכיאטריה (או לחילופין: עולמם של חולי הנפש / פגועי הנפש / whatever) לעומק, מה שמאפשר לו לטעון שטויות מוחלטות בביטחון עצום. ניכר גם שהאיש פונה לקהל הרחב, שאיננו מכיר מקרוב (או חושב שאיננו מכיר) חולי נפש, ולא מכיר את הטיפול התרופתי והנפשי בהם ששיפר את מצבם לעין ערוך. דוגמה קטנה, רק כדי לסבר את האוזן: ידיד שלי היה ה"ילד המופרע" של המשפחה, כמעט לא למד בכלל ובקושי סיים תיכון. אחרי ששימש כחובש בשירותו הצבאי הוא החליט לפנות ללימודי רפואה, ולראשונה בחייו אובחן כ-ADHD. מאות (ואולי אלפי) כדורי הריטלין שצרך במהלך שנות לימודיו הם שאפשרו לו לקבל באחרונה תואר M.D. בהצטיינות. אני משוכנע שהוא יהיה רופא אדיר, ויודע שזה היה בלתי אפשרי ללא "תרופות פסיכיאטריות".
  6. הכותב מערבב שקרים וחצאי אמיתות ורוקח מהן איזושהי תיאוריית קונספירציה בגרוש, שאולי משכילה לפתות אנשים שלא מכירים את התחום לעומק. רק למשל, כדוגמה אחת קטנה (ויש עוד רבות מאוד לאורך, רוחב ועומק המייל): המבנה המולקולרי של ריטלין הוא כמעט זהה לזה של קוקאין - ולא לזה של אקסטזי. קצת דיוק בפרטים, במחילה מכבודו, לא יזיק.
  7. הפנייה שלו אל הציבור באמצעות דואר זבל מעידה עליו מאוד. וגם כל המניפולציות השקופות שהוא נוקט בטקסט שלו ברורות מאוד. "אילן סלומון-רוקח (בוגר האוניברסיטה העברית)" הו, זה נשמע כה מכובד! האוניברסיטה... העברית!!!. אפשר לומר, בפשטות: "אילן סלומון, סיינטולוג, מגייס אנשים נוספים לכת". מעט הגינות בפרסום.
  8. כת הסיינטולוגיה, בין יתר הנזקים שהיא גורמת, חרתה על דגלה למנוע מאנשים לצרוך תרופות פסיכיאטריות. טוב ליהודים? רע ליהודים? משפר את איכות החיים? מציל חיים? זה ממש לא מזיז להם ולא משנה להם. רון הבארד אמר - וכולם צריכים להחרות להחזיק אחריו, ולומר אמן.
  9. זה מזכיר לי את הזרם הדתי הנוקשה בנצרות בארה"ב, שאוסר על חבריו לקבל מנות דם באופן קטגורי. וכן, גם אם אחד מחבריהם מגיע לבית חולים ועומד למות מאיבוד דם, לשיטתם זה עדיף מאשר "להזדהם" בדם (או אפילו בפלסמה) של אנשים אחרים.
  10. על הסכנות שבסיינטולוגיה עמדה כבר מזמן סגנית שר החינוך דאז, ח"כ מרים תעסה-גלזר בוועדה הממלכתית שחקרה את הנושא. מנסיוני האישי וממכרים שלי, ידוע לי כי הכת מרוששת אותך מכספך (צריך לחתום להם באיזשהו שלב על העברת כל רכושך, פקדונותייך וכדומה לרשותם), מרחיקה אותך מכל מי שלא הצלחת לצרף לכת (כולל בני משפחה מדרגה ראשונה, בני זוג וכן הלאה, ודאי שאנשים רחוקים יותר) ושוטפת לך את המוח בשטויות מוחלטות ומיסיונריות.
  11. אכן, הרפואה המערבית עוד לא פתרה הכל, ולרפואה האלטרנטיבית (/המשלימה / הסינית / ההודית) יש שורה ארוכה של הישגים יפים בתחומים שונים, שהרפואה המערבית עומדת מולה חסרת אונים (או רושמת לה תרופות מרשם בסיטונות), בעיקר במחלות כרוניות נמשכות (כמו יתר לחץ דם, סוכרת, כאבי ראש וגב וכן הלאה).
  12. מכאן ועד זניחת הפרדיגמה המערבית ברפואה הדרך עוד ארוכה. אם מישהו שסובל מאפנדיקס (דלקת התוספתן) יילך למדקר סיני וישתה צמחי מרפא במקום לפנות לחדר מיון ולעבור ניתוח כירורגי פשוט - התוספתן שלו יתפוצץ, יזהם את חלל הבטן שלו, והוא יביא את עצמו לסכנת מוות.
  13. כנ"ל (בהתאמה) בעניין ADHD / ADD. אם מישהו (ילד / מבוגר) מצליח להתגבר על שורת הבעיות שהפרעת הקשב יוצרת באמצעות אבקות ושיקויים "טבעיים", משחקי מחשב (ר' וידאו מצורף על משחק מחשב שנאס"א פיתחה) או כל דבר אחר - מצויין. מנגד, אם הוא לוקח ריטלין וזה עושה לו טוב ונעים וגורם לו להיות אפקטיבי ולתפקד טוב יותר - כנראה שזאת הדרך. ושאף סיינטולוג במסווה לא יעז לבלבל לכם את השכל ולמנוע מכם לקחת תרופות (כן, כן, פסיכיאטריות!) שאתם זקוקים להם ושישפרו את חייכם באופן דרמטי. מנסיון.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (32)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS


   שלום

   גם אני בעל הפרעת קשב גאה, המתמודד יומיומית עם עם הקושי.

   שמחתי לשמוע על אחי לצרה.

    גם אני נתקלתי בדואר של כת הסיינטולוגיה שמנסה להכנס ע"י ניצול ציני של בעיות אנושיות.

   דרך הפרעות קשב,  חינוך, בטחון ועוד.

    

    

     26/11/08 21:14:


   אחת העוולות הגדולות ביותר שהסנטולוגיה עשתה לנושא היא שדחפה את הסנטיולוגיה כטייטל, ולכן גרמה לאנשים להתעלם מחשיבות בנושא.

   הרבה יותר מידי ילדים לוקחים כדורים פסיכיאטרים ללא כל צורך מובהק (מלבד הצורך של ההנהלה ב"שקט בכיתה").

   באופן כללי-יש אצבע קלה מידי על ההדק בכל הקשור לתרפות פסיכיאטריות.

   יש הרבה דרכים טבעיות ,פסיכולוגיות, התנהגותיות לטפל במרסית הפרעות הקשב והריכוז- הבעיה היא שלא מדובר בשיטות הזבאנג וגמרנו- מה שגורם למערכות, ולעיתים גם להורים-לדחות את הניסינות האילו על הסף וישר לרוץ לדוד ריטלין.

    

   הכנסייה הסינטיולוגית עשתה דבר חשוב בכך שהעלתה את הנושא על סדר היום-ובאותה נשימה-שרתה את בעלי האינטרס ווק בכדורים האילו.

   תאוות הבצע -מסתבר-אינה חלקם רק של מפעלי התרופות, אלא גם של כמה כמרים מטעם עצמם.

    

     23/11/08 02:45:

   בתור אדם עם ההפרעה אני מודה לך מאוד,

   תודה תודה תודה.

   חוצפה הגובלת בפשע מה שהסנטיילוגים האלה עושים,

   אין להם מושג על מה הם מדברים בכלל והם גורמים נזק רב,

   אז שוב תודה,

   חולה עלייך אצל אנזל.

     10/8/08 17:17:

   צטט: anesthesi 2008-04-13 14:08:52

   הנני סיינטולוג.  הדת מוכרת באופן רשמי בעשרות מדינות (ביניהן ארה"ב ואוסטרליה).

   בישראל היא תוייגה בטעות ככת בשנות ה-80', עקב התבססות על פסיקות משפטיות לא תקפות מארה"ב ואוסטרליה (בהן, כאמור, היא הוכרה בתחילת שנות ה-90').

   אינני מעוניין להכנס לויכוח בנוגע לשאלה אודות ריטלין והפרעות קשב היות ואינני עוסק בנושא (ישנם סיינטולוגים שכן עוסקים בנושא ויכולים לתת מידע מוסמך יותר - כמו גם נתונים על עשרות תלמידים שהפכו לתלמידים מצליחים ללא-ריטלין, למרות היותם "מאובחנים").

    

   אומר רק את הדברים הבאים:

   1. אבי אבחון הפרעת הקשב ADD - פרופסור גילברג משבדיה, סירב לחשוף את מחקרו "המוכיח" לכאורה את קיום המחלה. כשהוצא צו לחשיפת המחקר, עמיתיו שרפו את המחקר. על כך הוא הואשם בביזיון ביהמ"ש העליון. (http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/078/158.html)

   2. עד היום, פסיכיאטריה מביאה מחלות לכלל קיום על סמך הצבעה דמוקרטית (ממתי מדע ועובדות פתולוגיות הן עניין להצבעה?) ועל סמך סימפטומים עמומים, כשכל פסיכיאטר עשוי לפרש את הסימפטומים בצורה שונה.

    

   מעבר לכך, הכותב תוקף בפופוליזם והתלהמות נושאים אותם הוא כלל אינו מכיר, וחבל שכך.

    

    

   תראה: מבחינתי אתה יכול להיות לא רק סיינטולוג - אלא גם להאמין בשמש ובירח, לזבוח לפרח היקינטון, להחליט שאבקת בצל היא התרופה לכל מחלה או להקריב עזים למולך. זה מעניין אותי כקליפת השום.

    

   זה שגם הצלחתם להכניס ידיעה סיינטולוגית קיקיונית לאנרג'י - בעיקר מעיד על סינון בעייתי של חומרים במערכת שלהם.

    

   אתה לא מכיר פסיכיאטריה ולא מבין פסיכיאטריה, ולכן יכול לטעון שטויות מוחלטות כמו "מביאה מחלות לכלל קיום על סמך הצבעה דמוקרטית וסימפטומים עמומים".

    

   הכי אהבתי את משפט הסיום הדבילי שלך - שמעיד בעיקר עלייך (להגיד "הפוסל במומו פוסל" זה אנדרסטיימנט גדול מאוד יחסית למה שאני חושב עליו), ועוד יותר מכך: את העובדה שנאלצתם לשנות את המייל של אותו "אילן, רוקח, האוניברסיטה העברית", ולשכתב אותו - משום שצעקתי "המלך הוא עירום".

    

   כסיינטולוג (כפי שאתה מודה), אמונתך מחייבת אותך לבוז לפסיכיאטרים ולשלול מן היסוד את כל הפרדיגמה שלהם. ברור שלא נוכל לנהל על כך דיון ענייני, בדיוק כשם שאי אפשר לנהל דיון אודות דרכי בישול ותיבול בשר חזיר עם יהודי דתי.

    

   בסיינטולוגיה (מפתיע שאני אומר את זה, אבל בניגוד אלייך אני הגון) יש בהחלט הרבה דברים יפים, מקסימים וחכמים; אבל בשורה התחתונה היא עסק קפיטליסטי ברוטאלי, שמנצל את אנשים ומנשל אותם ממשפחתם, חבריהם ורכושם. זה "קומון נולג'" ידוע מאוד, בנאלי ומוכר לעייפה. אל דאגה: יום אחד גם אתה "תראה את האור" ותבין. כל טוב :)

     26/7/08 22:39:
   http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1289997
     29/4/08 21:49:

   שלום עופר ולום אשר...מסכימה עם שניכם ובעצם מסכימה עם כולם,כשכל אחד יש את בעיותיו והן ממטופלות באופן פרטני.אבל יש לי בעיה רצינית עם "הכללה"של התופעה ובעיקר עם "ההקלות"הסוחפות שאני שומעת עליהן בזמן האחרון באופן תמידי.אני חושבת שחלק חשוב בטיפול בבעית הקשב והריכוז למשל-ואני כנראה לא אומרת את זה מניסיון אלא מאינטואיציה וסליחה שאני מרשה לעצמי לטעון שאני מבינה משהו...אבל בהיותי מעבירה חוגים לילדים שבודדים מהם "מנפנפים"לי עם בעיות הקשב שלהם ועם ההקלות שהם מקבלים בבית הספר זה מתחיל די לקומם אותי וגורם לי להצטער על הילדים האלה שלכאורה מפמפמים להם "לגיטימציה" לחפש כל הזמן ובכל פינה "הקלות".אני חושבת ומרגישה שיש שלב מסוים "בהתחשבות "בהם שגורמת להם להיות עצלים מלהשיג דברים ולהתקדם ולדעת יותר ולפעמים נדמה לי שבמקום לנסות להתמודד עם הבעיה שלהם ,הם מוציאים את האנרגיות בחיפושים אחר ההקלות וההטבות ותשומת הלב וההתחשבות מהסביבה כלפיהם.ממש כמו מושג "העין העצלה"למשל.למעומת זאת אני מתעתדת להתנדב בפרוייקט המאה שהתחיל ברמת השרון שבו מוצמד לחיי המקצוע שלי תלמיד שמתעניין בעיסוקי ובכך במקום "להעניש"אותו בנושאים שלא מעניינים אותו או קשים לו,"מעצימים"אותו בדברים שהוא מתעניין בהם.אני כולי תקווה שפרוייקט כזה יצליח בארץ כמו בארה"ב ,אם כי גם פה הכל תלוי בפרט-כומר בתלמיד.מעניין אותי לדעת אם האפשרות לתת לתלמיד ללמוד מה שבא לו -האם הפרעת הקשב או הנסיון לחפש עוד הקלות והתחשבות בקשיים שלו יפחתו.זאת תגובה לנסיונך האישי -אשר.אם כי גם את "ממצאי"אצטרך לסייג שהכל תלוי בפרט עצמו וברצון שלו להתקרב לאנשים בלי בעיות או הרצון שלו לנפנף כל הזמן רק בקשיים שלו.אשמח לתגובות כי באמת הנושא הזה מעסיק אותי לעיתים בזמן האחרון

   צטט: עופר מאיר 2007-11-03 10:47:01

    

   צטט: dr. second life 2007-11-02 22:27:36

   שלום עופר

   אני עד כתה יא נחשבתי ילד-נער עם הפרעות קשב והיפר-אקטיבי

   הסתבכתי עם רוב המורים, וכשהיה גירוי בסביבה שלי, הייתי מחכה שהמורה תסתובב ללוח והייתי קופץ מחלון הכיתה החוצה.

   פתאום בגיל 17 בכתה יב התחלתי להתעניין במדעים, וגמרתי בגרות ריאלית בכמה חודשים לפני הצבא.

   היום אני יודע שאני לא היפר-אקטיבי, אלא הכיתה ומערכת החינוך הם אנדר-אקטיביים Under Active

   למה לא גילו את הפרעות הקשב וההיפר-אקטיביות לפני 200 או 2000 שנה? כי רק במערכת החינוך המשמימה של העידן התעשייתי אונסים ילדים להשתעמם בשיעורים בני 45 דקות בבית ספר ובהרצאות משמימות של 90 דקות באוניברסיטה.

   כיום ניגשים אלי באוניברסיטה סטודנטים שלי ומזהירים אותי שייש להם קשייי למידה ושהגדירו אותם בכל מיני סטיגמות, כשאני מצליח להדליק אותם הם מודים שנעלמו להם הסימפטומים.

    

    

   היי אשר,

    

   תודה על תגובתך. חלקית, אני חושב שאתה צודק. אבל, למרבה הצער, ADHD לא מופיע רק בתחום הלימודים - אלא שיש לו השלכות לאורך ולרוחב החיים של מי שיש לו את הסינדרומים האלו.

   אני בטוח שאתה מרצה מדליק ומרתק (מספיק לקרוא את הפוסטים המדהימים שלך כאן בשביל לדעת...) - אבל הבעיה היא שהעולם (אפילו האקדמי, לצורך העניין), לא מורכב רק מאשר עידנים - אלא גם מאנשים קצת יותר משמימים. ושם מתחילה הבעיה... :)

   שלא לדבר על זה שלא באמת הכל מרתק: לא מעניין אותי לסדר את הבית, לא מרתק אותי לשלם מע"מ פעם בחודשיים ואני לא מצליח למצוא שום עניין שהוא בלעבור על ניירות שקיבלתי ולסדר אותם.

   אני לא אומר שכל פעם שאני צריך לשלם מע"מ אני אקח ריטלין (המממ... במחשבה שנייה... זה לא רעיון כזה רע) - אבל ADHD יכול לבוא לידי ביטוי לא רק בלימודים (או: לא בעיקר בלימודים) - אלא בחיים (ע"ע moi).

   תודה :)

    

     13/4/08 14:08:

   הנני סיינטולוג.  הדת מוכרת באופן רשמי בעשרות מדינות (ביניהן ארה"ב ואוסטרליה).

   בישראל היא תוייגה בטעות ככת בשנות ה-80', עקב התבססות על פסיקות משפטיות לא תקפות מארה"ב ואוסטרליה (בהן, כאמור, היא הוכרה בתחילת שנות ה-90').

   אינני מעוניין להכנס לויכוח בנוגע לשאלה אודות ריטלין והפרעות קשב היות ואינני עוסק בנושא (ישנם סיינטולוגים שכן עוסקים בנושא ויכולים לתת מידע מוסמך יותר - כמו גם נתונים על עשרות תלמידים שהפכו לתלמידים מצליחים ללא-ריטלין, למרות היותם "מאובחנים").

    

   אומר רק את הדברים הבאים:

   1. אבי אבחון הפרעת הקשב ADD - פרופסור גילברג משבדיה, סירב לחשוף את מחקרו "המוכיח" לכאורה את קיום המחלה. כשהוצא צו לחשיפת המחקר, עמיתיו שרפו את המחקר. על כך הוא הואשם בביזיון ביהמ"ש העליון. (http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/078/158.html)

   2. עד היום, פסיכיאטריה מביאה מחלות לכלל קיום על סמך הצבעה דמוקרטית (ממתי מדע ועובדות פתולוגיות הן עניין להצבעה?) ועל סמך סימפטומים עמומים, כשכל פסיכיאטר עשוי לפרש את הסימפטומים בצורה שונה.

    

   מעבר לכך, הכותב תוקף בפופוליזם והתלהמות נושאים אותם הוא כלל אינו מכיר, וחבל שכך.

     17/11/07 17:15:

   עופר,

   כמוך כמוני

   אני בעלת / מאובחנת כבעלת  ADHD

   אני אישית נגד השימוש בריטלין

   השתמשתי בכדור לתקופה קצרה בעת לימודיי באקדמיה

   אין לי מילים לתאר עד כמה כדור זה הוא זוועה

   יש דרך אחרת להתגבר על המכשול והקושי

    

   חזק ואמץ

     12/11/07 02:32:

   פוסט חשוב מאוד עופר, מחזקת את ידיך.

   הזכרת לי את הכסילות ל אודטה באותו נושא בדיוק. גם חלי גולדנברג כתבה רשימה מרגשת בנושא.

     7/11/07 10:00:

   כן , כן..

   מכירים את הסלומון הזה, אידיוט ידוע שמציף את הרשת בשטויות המזיקות שלו,

   תחת איצטלה מקצועית.

   ואני? - אוהבת כול יום את נובארטיס מחדש..

     5/11/07 00:14:

   בתור ילדת ADHD מאובחנת, מוצהרת ומטופלת,

   אני ממש ממש מודה לך על הכתבה הזו ועל כל מה שחשפת.

    

    

   אני מטופלת בקונצרטה ולעיתים גם בלוריוון עקב הפרעות שינה ולפני שאובחנתי בצבא

   ההורים שלי כמעט התייאשו ממני ומחוסר הקשב שלי ולקחו אותי לכל מיני אנשים שניסו לטפל בזה. (גם כן לטפל..)

   ואם מכתב כזה היה נופל לידי ההורים שלי שתכל'ס ממש תמימים והיו מאמינים לכל מי שמבטיח להם תרופת פלא "לטובת הילדה"

   הם היו נופלים על זה ובגדול.

   אז תודה וישר כוח.

     5/11/07 00:06:

    

   צטט: דליונית 2007-11-04 22:15:11

   כל הכבוד כתבה אמיצה .גם לי יש סלידה עמוקה מהכת המיסיונרית -סיינוטולוגיה -ומהיומרנות שלה לגבי הבנת נפש האדם.

    

   תודה תודה :-)

     4/11/07 22:15:
   כל הכבוד כתבה אמיצה .גם לי יש סלידה עמוקה מהכת המיסיונרית -סיינוטולוגיה -ומהיומרנות שלה לגבי הבנת נפש האדם.
     3/11/07 19:52:

   כל מילה חקוקה באבן..אין לי מה לומר יותר..בתור מורה לעתיד,חושבת שאם כל הורה לילד,אשר סובל מהפרעות קשב/ריכוז ,שאינו נוטל ריטלין או ניגזרת אחרת שלו, היה עושה חשבון נפש,היה מבין כמה הוא בעצם מכשיל את ילדו,בכך שלא עוזר לו להתערות מבחינה לימודית/חברתית

    

   ועל זה נאמר..לצערנו לא ניתן לבחור למי להיוולד,כי הרי להורה יש כוח בלתי מוגבל להשפיע על מצבו של ילדו...בריאות!

    

   מיה.

     3/11/07 18:27:

    

   צטט: אומלי d.c 2007-11-03 18:15:32

   היי עופר,

   כהק"ר מאובחן ומטופל כל הנושא שהעלת כאן בפוסט לא חדש לי,

   אותם סנטיילוגים לא שווים שום איזכור ו/או התייחסות כזו או אחרת,

   הם חוצפנים המתעסקים בדבר לא שלהם,

   תודה ושבוע טוב,

   אורן.

    

   :-))
     3/11/07 18:15:

   היי עופר,

   כהק"ר מאובחן ומטופל כל הנושא שהעלת כאן בפוסט לא חדש לי,

   אותם סנטיילוגים לא שווים שום איזכור ו/או התייחסות כזו או אחרת,

   הם חוצפנים המתעסקים בדבר לא שלהם,

   תודה ושבוע טוב,

   אורן.

     3/11/07 17:22:

    

   צטט: dr. second life 2007-11-03 14:25:48

   לעופר שלום

   כל פעם שאני צריך לשלם מע"מ (אני באמת לא עושה את זה אלא משלם לרואה חשבון שלי שיעשה זאת) או לבדוק עבודות, או להזמין תור לקופת חולים (אני ממתיק את הגלולה בכמה שעות של התמכרות למה שאני אוהב). לכן בסוף אני עושה גם דברים שאני לא אוהב. הכל שאלה של מינון. בעשר השנים האחרונות למדתי

    

   ראשית, התאמצתי כדי שאגיע למצב שאני מתפרנס מ90% דברים שאני אוהב ו10% ממה שאני שונא אבל אין לי ברירה.

    

   שנית, אני חושב שאנו במעבר לחברה שמתגמלת כספית יצירתיות. יש היום 200 מיליון אמנים שמתפרנסים מיצירתיות: אנימטורים, מעצבים, מתכנתים יצירתיים, אנליסטים פיננסיים יצירתיים, מנהלים יצירתיים וכו'.

    

    

   היי אשר,

    

   שוב תודה :)

   להגיד שהתפרצת לדלת פתוחה יהיה ממש לשון המעטה. כמוך, גם אני מתפרנס בעיקר או כמעט רק מדברים שאני אוהב (אני חושב שאצלי היחס יותר קרוב ל-100% אוהב, 0% שונא), ובהיותי סוג של אמן, אני אכן לגמרי מתפרנס מהיצירתיות שלי, ומוכר אותה לכל המרבה במחיר (בכפוף לכך שהוא גם בן אדם נעים, שכיף לעבוד איתו, שהוא הגון, מבין עניין וכו' וכו').

   לגבי המינון - אתה לגמרי צודק. אין ברירה אלא לסדר את כל החשבוניות ולהביא אותם לרואה החשבון פעם בחודש (או בשבוע או whatever), ועדיף באמת לעשות את זה ברקע של דברים כייפיים / מעניינים / מאתגרים יותר אינטלקטואלית.

   לגמרי לגמרי איתך :)

    

   עופר.

     3/11/07 14:25:

   לעופר שלום

   כל פעם שאני צריך לשלם מע"מ (אני באמת לא עושה את זה אלא משלם לרואה חשבון שלי שיעשה זאת) או לבדוק עבודות, או להזמין תור לקופת חולים (אני ממתיק את הגלולה בכמה שעות של התמכרות למה שאני אוהב). לכן בסוף אני עושה גם דברים שאני לא אוהב. הכל שאלה של מינון. בעשר השנים האחרונות למדתי

    

   ראשית, התאמצתי כדי שאגיע למצב שאני מתפרנס מ90% דברים שאני אוהב ו10% ממה שאני שונא אבל אין לי ברירה.

    

   שנית, אני חושב שאנו במעבר לחברה שמתגמלת כספית יצירתיות. יש היום 200 מיליון אמנים שמתפרנסים מיצירתיות: אנימטורים, מעצבים, מתכנתים יצירתיים, אנליסטים פיננסיים יצירתיים, מנהלים יצירתיים וכו'.

     3/11/07 11:10:

    

   צטט: יובל דורון 2007-11-03 08:59:31

   קראתי את הפוסט שלך לגבי הסיינטולוגיה ואני חושב שאתה מערבב מיני דברים לא מוסדרים הקשורים יותר ביכולת שלך לארגן מידע מאשר בעיית קשב וריכוז. כפי שאתה יודע בוודאי מעולם לא הוכחה קיומו של הADHD. חושבים, חושדים, חוקרים אבל נדה, אין. נכון שיש ילדים ומבוגרים שקשה להם להתרכז. נכון שבחלק מהמקרים ריטלין לכאורה סייע לילדים להתרכז יותר אבל הבעיה היא אחרת, הסיינטולוגיה נלחמת נגד התלות בפסיכיאטריה ככלי לטיפול בנפש כי הכלים בהם מסתייעת הפסיכיאטריה כולל נזעי חשמל, תרופות מוזרות ומחרידות , וניתוחי אונות מוח כפי שעשו לבת של קנדי (ראה גם קן הקוקיה) , וכן הטרנד האין סופי של הפסיכיאטריה האומר , אנחנו לא יודעים לגלות את נבכי המיינד (והתייאשנו מלטפל בו) אז לכן נגביר את תלותכם בכימיכלים ונוריד את רמת האחריות האישית שלכם מטה מטה היא הבעיה האמיתית.

   אני לא יודע עד כמה אתה חקרת את מה שהולך בתחום הזה, אבל לפני שאתה משמיץ את הסיינטולוגיה תסתכל על האומץ הרב של חבריה ללכת נגד הארגונים הענקיים הללו של חברות התרופות שאפילו הקונגרס האמריקאי מתכופף כל הזמן תחת לחציהם (מקווה שראית את התכנית   60 דקות בנושא) , אני לא יודע עד כמה אתה מעורה בשימוש הנלוז שתרופות פסיכיאטריות אצל מפגרים שכלית, דבר שהיתה עליו כתבה גדולה אחת במעריב, עד כמה הפכו להיות הסמים הפסיכיאטריים כגון ריטאלין סמי רחוב ועד כמה באותה תקופה ירדה רמת האחריות של ילדינו. אז קשה לך ללמוד. ביג דיל. למה בכלל אתה רוצה להיות כמו כולם. אתה נשמע לי בחור אינטליגנטי למדי אבל דווקא לסיינטולוגיה יש שיטת למידה מדהימה שכמובן כולם מתנגדים לה "כי זה סיינטולוגיה" אבל לך היא יכולה לעזור באופן מעולה ואז אולי תגלה למה שעצם יש לך קשיי למידה בגלל אינך יודע כיצד ללמוד נכון. קל כלכך לתייג אנשים, קבוצות, דתות, וזה הופך את המשימה לכל כך קלה אבל מרחיק את האמת.

    

    

   שלום יובל,

    

   שוב, כמה לא מפתיע שתגובה מסיינטולוג (או ממי שלפחות מנסה להגן על עמדתם) מגיעה ממישהו שאין לו אפילו תמונה בפרופיל (האם זה פרופיל אמיתי בכלל? לאלוהי הסיינטולוגים הפתרונים) או אף פוסט בלא-בלוג שלו או או אפס חברים ברשימת החברים.

    

   ושוב, סליחה שאני מטרחן, כמה לא מפתיע שתגובה מסיינטולוג (או ממי שלפחות מנסה להגן על עמדתם), מערבבת שקרים, חצאי אמיתות וחוסר הבנה מוחלט בפסיכיאטריה ובמחלות נפש, עושה סלט מוחלט מהתחום - ונמסרת בצורה שטחית וברמת עומק של דשא קליפורני.

    

   בכל אופן, רק כדי להשיב לך על מקצת מטענותייך, ולסגור בכך את הדיון (משום שאני ממש לא בוויכוח או בעימות עם הסיינטולוגיה או המייצגים האלמוניים שלה, בדיוק כשם שאני לא מתווכח עם אנשים שטוענים בלהט שהשמש זורחת במערב), הנה התייחסות קצרה לדברייך:

    

   1. לגבי היכולות שלי - בוא נעזוב את זה בצד. לא אבחנת אותי, אתה לא יודע מה הן כן ומה הן לא היכולות שלי, ומהו הסוג המסויים של ה-ADHD שלי ואיך הוא משפיע על חיי.

   2. מעולם לא הוכח קיומו של ה-ADHD - אם אתה מתכוון לכך שעדיין לא נמצא איבר במוח שהיעדרו מוביל לקיום הסינדרום - אתה צודק לחלוטין. מחקר המוח, נוירופסיכולוגיה וכדומה נמצאים רק בראשיתם, ועוד חזון למועד. בהחלט יודעים היום לומר במה שונה האונה הקדם-מצחית וההיפוקמפוס אצל אנשים שיש להם ADHD לעומת אנשים "רגילים" / "נורמטיבים" / you name it. האם היית מונע טיפול מאנשים שסובלים מכאבי ראש כרוניים ואין להם שום ממצא קליני שתומך בכך? מסופקני.

   3. "ריטלין סייע לכאורה לאנשים להתרכז". מאיפה אתה מביא את ה"לכאורה" הזה? על מה הוא מבוסס? מה הוא נועד to downgrade? זה אווילי כמעט כמו לכתוב "אקמול סייע לכאורה לאנשים להוריד את החום". כאילו, דה???

   4. נזעי חשמל, כריתת אונת מוח ותרופות "מחרידות": סתם שתהיה בעניינים: Lobotomy (כריתת אונת מוח) היא פרקטיקה פסיכיאטרית נושנה, שאבד עליה הכלח. בדיוק כמו שבסוף המאה ה-19 המליצו לחולי אסטמה לעשן סיגריות כדי להתמודד עם המחלה (ממש כך). ECT (טיפול בנזעי חשמל) נחשב לאחד מכלי הנשק הכבדים והיעילים של הפסיכיאטריה בארסנל שלה במלחמתה בדיכאון. תוכל לקרוא על כך עוד כאן, ובזמנו התפרסמה במוסף הארץ כתבה נרחבת ומרתקת בעניין, שאתה מוזמן לחפש ולקרוא להשכלתך הכללית, וכדי שתהיה לך תחמושת אמיתית במלחמתך בפסיכיאטריה. תרופות מחרידות - אכן קיימות כאלו לטיפול בפסיכוזה, בעיקר אצל סכיזופרנים. אף אחד לא מאושר מכך יותר מדי, אבל אני לא מכיר אלטרנטיבה ראויה ומוכחת. אם יש לך - פרס נובל ברפואה יהיה במרחק שיחת טלפון אחת ממך.

   5. כוחן של חברות התרופות הוא אכן עצום, וסביר להניח שאפילו הקונגרס (ולא רק הוא, אלא גם ה-FDA) מתכופף בפניהן, ברמות כאלו ואחרות. במערכת דמוקרטית-קפיטליסטית יש הרבה כוח לשחקנים החזקים והעשירים, ואלו הם השחקנים החזקים והעשירים בתחום הרפואה. זה עוד לא הופך את כל מה שהם עושים למקולל ובלתי ראוי.

   6. אתה לא יודע עד כמה חקרתי את מה שהולך בתחום: זה בסדר, אני בעניינים לגמרי. תודה על ההתעניינות הכנה. נראה לי שדווקא לך לא תזיק קצת השלמת השכלה בתחום.

   7. ריטלין כסם רחוב: אכן כן. שמעתי על אנשים שמסניפים ריטלין, ולא מבין את הקשר לזה להיותו של הריטלין תרופת מרשם שמסייעת לאנשים. למיטב זכרוני, אנשים גם מסניפים קוקאין, מזריקים הירואין ובולעים אקסטזי. נו, אז?

   8. שיטות הלמידה המדהימות של הסיינטולוגיה: וזו הנקודה האחרונה, ואולי היחידה שבה אני אסכים איתך קצת (וגם זה מתוך בורות). שמעתי מחבר, בתגובה לפוסט שכתבתי, שהוא לקח באקראי את הקורס הסיינטולוגי "ללמוד כיצד ללמוד", שסייע לו מאוד. אשרי וטוב לו. אין לי שום רצון או אינטרס לגרום לאנשים לבלוע ריטלין על ימין ועל שמאל. כל אחד ומה שמתאים לו ומה שטוב לו. מי שמצליח להוריד חום ולהתמודד עם שפעת באמצעות שתייה מרובה של מיץ תפוזים ונטילת כדורים של ויטמין C - אני אהיה האחרון שאגיד לו לבלוע אקמול או דקסמול. מנגד, מי שרוצה להיעזר בפיתוחים העדכניים של הפרמקולוגיה המודרנית (לשפעת, ADHD או כל דבר אחר) - גם זאת זכותו. והיא מלאה ומוחלטת.

     3/11/07 10:47:

    

   צטט: dr. second life 2007-11-02 22:27:36

   שלום עופר

   אני עד כתה יא נחשבתי ילד-נער עם הפרעות קשב והיפר-אקטיבי

   הסתבכתי עם רוב המורים, וכשהיה גירוי בסביבה שלי, הייתי מחכה שהמורה תסתובב ללוח והייתי קופץ מחלון הכיתה החוצה.

   פתאום בגיל 17 בכתה יב התחלתי להתעניין במדעים, וגמרתי בגרות ריאלית בכמה חודשים לפני הצבא.

   היום אני יודע שאני לא היפר-אקטיבי, אלא הכיתה ומערכת החינוך הם אנדר-אקטיביים Under Active

   למה לא גילו את הפרעות הקשב וההיפר-אקטיביות לפני 200 או 2000 שנה? כי רק במערכת החינוך המשמימה של העידן התעשייתי אונסים ילדים להשתעמם בשיעורים בני 45 דקות בבית ספר ובהרצאות משמימות של 90 דקות באוניברסיטה.

   כיום ניגשים אלי באוניברסיטה סטודנטים שלי ומזהירים אותי שייש להם קשייי למידה ושהגדירו אותם בכל מיני סטיגמות, כשאני מצליח להדליק אותם הם מודים שנעלמו להם הסימפטומים.

    

    

   היי אשר,

    

   תודה על תגובתך. חלקית, אני חושב שאתה צודק. אבל, למרבה הצער, ADHD לא מופיע רק בתחום הלימודים - אלא שיש לו השלכות לאורך ולרוחב החיים של מי שיש לו את הסינדרומים האלו.

   אני בטוח שאתה מרצה מדליק ומרתק (מספיק לקרוא את הפוסטים המדהימים שלך כאן בשביל לדעת...) - אבל הבעיה היא שהעולם (אפילו האקדמי, לצורך העניין), לא מורכב רק מאשר עידנים - אלא גם מאנשים קצת יותר משמימים. ושם מתחילה הבעיה... :)

   שלא לדבר על זה שלא באמת הכל מרתק: לא מעניין אותי לסדר את הבית, לא מרתק אותי לשלם מע"מ פעם בחודשיים ואני לא מצליח למצוא שום עניין שהוא בלעבור על ניירות שקיבלתי ולסדר אותם.

   אני לא אומר שכל פעם שאני צריך לשלם מע"מ אני אקח ריטלין (המממ... במחשבה שנייה... זה לא רעיון כזה רע) - אבל ADHD יכול לבוא לידי ביטוי לא רק בלימודים (או: לא בעיקר בלימודים) - אלא בחיים (ע"ע moi).

   תודה :)

     3/11/07 10:41:

    

   צטט: hugh valami 2007-11-02 20:50:52

   עופר,

   פוסט מרתק וחד.

   בעקבותיו קראתי עוד כמה מהרשימות שלך וכולן

   כתובות בכישרון, מעניינות ובעיקר משכילות. תודה.

    

   תודה לך יו :)

     3/11/07 10:41:

    

   צטט: harofe 2007-11-02 20:03:02

    

   בתור ADHD מובהק אני חייב לציין שקל לטעות ולהסתכל על ההפרעה הזאת כמחלה. ממש לא. מדובר בהפרעה פסיכולוגית שנוצרת בעקבות עומס של מידע. באותו הרגע שלמדתי לארגן את המחשבות שלי, למדתי לשלוט בהפרעה. ברור, אני עדיין מופרע ועדיין, מתי שאני צריך ורוצה להיות קשוב, אני לא רק קשוב אלא סופר קשוב.

    

    

   היי אייל,

    

   מסכים איתך לגמרי. בדיוק כשם שהוציאו את ההומוסקסואליות מה-DSM (מדריך האבחנות הפסיכיאטרי השלם) לפני כמה שנים - מאוד ייתכן שכך אפשר לעשות גם עם ADHD.

   ברגע שלומדים / משכילים להשתמש בכמה כלים (כל אחד, עפ"י ההפרעה הספציפית שלו) - לומדים לשלוט בה ולאלף אותה, ואכן להיות סופר קשובים :)

     3/11/07 10:39:

    

   צטט: gil kerbs 2007-11-02 19:55:05

   תשמע , גם לי לפעמים יש בעיות סטייל הפרעות קשב, , אולי אפילו אני אאבחן את זה מתישהו כדי לנסות להתגבר על כל מיני בעיות שזה עושה לי (פתאום בטכניון זה נהיה יותר מהותי).

   אני מסכים איתך שחלק ממה שהוא כותב הוא קצת הגזמה.

    

   אבל - וזה אבל גדול - 

   אני מאמין גדול בזה שפסיכילוגיים / יאטריים ושאר ירקות , ממהרים ללכת מהר מאוד לכיוון של תרופות עם השפעה מרחיקת לכת.

   אם אתה מדוכא - ישר זורקים עלייך פרוזק. אם קשה לך בלימודים - ריטלין. 

    

   אני אישית, גם במחיר של ציונים יותר נמוכים , לא רוצה לקחת ריטלין. 

   תחשוב על זה , הקופצניות ("הקוצים בתחת") - זה חלק ממך - זה חלק מהאישיות שלך, ממי שאתה. אני אישית הגעתי להמון דברים מוצלחים בחיים בגלל חוסר הרצון שלי להתרכז בדבר אחד - והקיפוץ מנושא לנושא ובמקביל לומד בהדרגה איך להכנס לפרטים כשבאמת צריך.

    

   אני חושב שכל עוד אפשר לשפר את הביצועים במעט על ידיד תזונה , ספורט ודברים כאלה , הפתרון התרופתי החזק הוא חוטא למטרה , כי הוא גם משנה לך, ולאו דווקא במעט את האישיות - ולכן הוא צריך להיות בשימוש רק כשאין ברירה אחרת ופשוט אי אפשר לחיות בצורה נורמאלית בלי זה...

    

   היי גיל.

    

   ברור שאחת הבעיות של הרפואה דהיום היא המהירות שבה הם ממהרים לרשום לך תרופות ו/או להפנות אותך לניתוחים. ר' פוסט מרתק בעניין של ידידי ד"ר עמיר סולד, שכתב בבלוג שלו על מחקר מרתק שנערך בשווייץ בעניין.

    

   אם אתה לא רוצה לקחת ריטלין "גם במחיר של ציונים יותר נמוכים" - פצצות לפטמות, סבבות לשחלות, פנאן לדגדגן. אשרייך וטוב לך. הבעיה היא עם אנשים (כמוני, למשל), שללא ריטלין, פשוט יישבו במשך ימים שלמים לפני מבחן, יבהו בחומר - ובסוף בכלל לא יילכו אליו.

    

   למרבה השמחה (או הצער?), ובניגוד למיתוס העממי המקובל, ריטלין לא משנה את האישיות שלך כהוא זה. אני לא מיקרוגרם פחות קופצני גם עם ריטלין (שב'כלס, ביום יום, אני לא ממש לוקח הרבה - אלא בעיקר בתקופות מבחנים). זה רק מאפשר לי לשבת כמה שעות טובות מול חומר משעמם, ללמוד אותו לעומק ולהיבחן עליו (נגיד).

    

   שיפור ביצועים באמצעות תזונה, ספורט וכדומה הוא גם בהחלט אפשרי. ד"ר דייויד סרוואן שרייבר כתב על כך ספר נהדר בשם "ללא פרויד, ללא פרוזאק", שנותן לך כלים אופרטיביים ואפליקטיביים להתמודד עם שורה של בעיות (כמו ADHD, דכאון וכד'). היתרון הגדול שלו, בעיניי, היא שהוא בא מתוך הפרדיגמה, ובניגוד לכל מיני מעלים באוב ועובדי אלילים, יודע בדיוק על מה הוא מדבר, היכן הפסיכיאטריה והפרמקולוגיה נכשלו - ולכן גם יודע בדיוק לאן לכוון. הנה גם סקירה קצרה שלו ב-ynet. זה ספר מופת, שאם איש מקצוע לא ממליץ לך עליו, שווה לך לבדוק שוב את היחסים ביניכם.

    

     3/11/07 10:29:

    

   צטט: תומר קרמן 2007-11-02 16:31:39

   אכן פוסט מרתק, כפי שהעדת בעצמך במכתב ההזמנה ששלחת.

   הסיינטולוגיה היא עוד אחת מאינספור כתות המנסות להשתלט על נשמות הציבור האובד, בדיוק כמו הפורום, ימימה, היהדות האורתודוקסית, הכתות הקבליות, האימן, הכתות הנוצריות למיניהן, האיסלמיות למיניהן וכו' וכו'.

   אני משער שההחלטה להיטפל לנושא הריטלין היא החלטה אסטרטגית ולא אידאולוגית: ניסיון להראות לציבור שהם נאבקים לאיזו מטרה ציבורית אשר כביכול אינה קשורה ישירות לאידאולוגיה (ולמעשה למיסיונריות). אין כלל ספק שהתייחסותם לנושא אינה עניינית, חד צדדית ורדודה לחלוטין ומבטאת בורות רבה.

   יש לציין כי הוועדה שהזכרת בראשותה של תעסה גלזר, עסקה ברשימה של כתות ולא רק בסיינטולוגיה, ובהן נכללה גם הכת היהודית אורתודוקסית (הכת השלטת במדינה), אולם כת זו הוצאה בסופו של דבר מדוח הוועדה בלחץ פוליטי מצד גורמים ידועים.

   פעם נתקלתי באתר שסקר לשיטתו את הכתות השונות (בין השאר הסיינטולוגיה) ומטרתו הייתה להזהיר ולהגן על אזרחים תמימים מפניהן. אלא שבדקתי ומצאתי שבין מפעילי האתר היוגם נציגיה של כת כלשהי, שלא הוזכרה באתר ככת מסוכנת, אשר בעצם הקימו את האתר כדי להיאבק במתחרים על נפשות פוטנציאליות...

    

    

    

   היי תומר.

    

   תודה תודה. תגובה נורא מחכימה ומרתקת. כתבת בטוב טעם. מסכים עם כל אות :)

     3/11/07 08:59:

   קראתי את הפוסט שלך לגבי הסיינטולוגיה ואני חושב שאתה מערבב מיני דברים לא מוסדרים הקשורים יותר ביכולת שלך לארגן מידע מאשר בעיית קשב וריכוז. כפי שאתה יודע בוודאי מעולם לא הוכחה קיומו של הADHD. חושבים, חושדים, חוקרים אבל נדה, אין. נכון שיש ילדים ומבוגרים שקשה להם להתרכז. נכון שבחלק מהמקרים ריטלין לכאורה סייע לילדים להתרכז יותר אבל הבעיה היא אחרת, הסיינטולוגיה נלחמת נגד התלות בפסיכיאטריה ככלי לטיפול בנפש כי הכלים בהם מסתייעת הפסיכיאטריה כולל נזעי חשמל, תרופות מוזרות ומחרידות , וניתוחי אונות מוח כפי שעשו לבת של קנדי (ראה גם קן הקוקיה) , וכן הטרנד האין סופי של הפסיכיאטריה האומר , אנחנו לא יודעים לגלות את נבכי המיינד (והתייאשנו מלטפל בו) אז לכן נגביר את תלותכם בכימיכלים ונוריד את רמת האחריות האישית שלכם מטה מטה היא הבעיה האמיתית.

   אני לא יודע עד כמה אתה חקרת את מה שהולך בתחום הזה, אבל לפני שאתה משמיץ את הסיינטולוגיה תסתכל על האומץ הרב של חבריה ללכת נגד הארגונים הענקיים הללו של חברות התרופות שאפילו הקונגרס האמריקאי מתכופף כל הזמן תחת לחציהם (מקווה שראית את התכנית   60 דקות בנושא) , אני לא יודע עד כמה אתה מעורה בשימוש הנלוז שתרופות פסיכיאטריות אצל מפגרים שכלית, דבר שהיתה עליו כתבה גדולה אחת במעריב, עד כמה הפכו להיות הסמים הפסיכיאטריים כגון ריטאלין סמי רחוב ועד כמה באותה תקופה ירדה רמת האחריות של ילדינו. אז קשה לך ללמוד. ביג דיל. למה בכלל אתה רוצה להיות כמו כולם. אתה נשמע לי בחור אינטליגנטי למדי אבל דווקא לסיינטולוגיה יש שיטת למידה מדהימה שכמובן כולם מתנגדים לה "כי זה סיינטולוגיה" אבל לך היא יכולה לעזור באופן מעולה ואז אולי תגלה למה שעצם יש לך קשיי למידה בגלל אינך יודע כיצד ללמוד נכון. קל כלכך לתייג אנשים, קבוצות, דתות, וזה הופך את המשימה לכל כך קלה אבל מרחיק את האמת.

     2/11/07 22:27:

   שלום עופר

   אני עד כתה יא נחשבתי ילד-נער עם הפרעות קשב והיפר-אקטיבי

   הסתבכתי עם רוב המורים, וכשהיה גירוי בסביבה שלי, הייתי מחכה שהמורה תסתובב ללוח והייתי קופץ מחלון הכיתה החוצה.

   פתאום בגיל 17 בכתה יב התחלתי להתעניין במדעים, וגמרתי בגרות ריאלית בכמה חודשים לפני הצבא.

   היום אני יודע שאני לא היפר-אקטיבי, אלא הכיתה ומערכת החינוך הם אנדר-אקטיביים Under Active

   למה לא גילו את הפרעות הקשב וההיפר-אקטיביות לפני 200 או 2000 שנה? כי רק במערכת החינוך המשמימה של העידן התעשייתי אונסים ילדים להשתעמם בשיעורים בני 45 דקות בבית ספר ובהרצאות משמימות של 90 דקות באוניברסיטה.

   כיום ניגשים אלי באוניברסיטה סטודנטים שלי ומזהירים אותי שייש להם קשייי למידה ושהגדירו אותם בכל מיני סטיגמות, כשאני מצליח להדליק אותם הם מודים שנעלמו להם הסימפטומים.

     2/11/07 20:50:

   עופר,

   פוסט מרתק וחד.

   בעקבותיו קראתי עוד כמה מהרשימות שלך וכולן

   כתובות בכישרון, מעניינות ובעיקר משכילות. תודה.

     2/11/07 20:03:

    

   בתור ADHD מובהק אני חייב לציין שקל לטעות ולהסתכל על ההפרעה הזאת כמחלה. ממש לא. מדובר בהפרעה פסיכולוגית שנוצרת בעקבות עומס של מידע. באותו הרגע שלמדתי לארגן את המחשבות שלי, למדתי לשלוט בהפרעה. ברור, אני עדיין מופרע ועדיין, מתי שאני צריך ורוצה להיות קשוב, אני לא רק קשוב אלא סופר קשוב.

    

     2/11/07 19:55:

   תשמע , גם לי לפעמים יש בעיות סטייל הפרעות קשב, , אולי אפילו אני אאבחן את זה מתישהו כדי לנסות להתגבר על כל מיני בעיות שזה עושה לי (פתאום בטכניון זה נהיה יותר מהותי).

   אני מסכים איתך שחלק ממה שהוא כותב הוא קצת הגזמה.

    

   אבל - וזה אבל גדול - 

   אני מאמין גדול בזה שפסיכילוגיים / יאטריים ושאר ירקות , ממהרים ללכת מהר מאוד לכיוון של תרופות עם השפעה מרחיקת לכת.

   אם אתה מדוכא - ישר זורקים עלייך פרוזק. אם קשה לך בלימודים - ריטלין. 

    

   אני אישית, גם במחיר של ציונים יותר נמוכים , לא רוצה לקחת ריטלין. 

   תחשוב על זה , הקופצניות ("הקוצים בתחת") - זה חלק ממך - זה חלק מהאישיות שלך, ממי שאתה. אני אישית הגעתי להמון דברים מוצלחים בחיים בגלל חוסר הרצון שלי להתרכז בדבר אחד - והקיפוץ מנושא לנושא ובמקביל לומד בהדרגה איך להכנס לפרטים כשבאמת צריך.

    

   אני חושב שכל עוד אפשר לשפר את הביצועים במעט על ידיד תזונה , ספורט ודברים כאלה , הפתרון התרופתי החזק הוא חוטא למטרה , כי הוא גם משנה לך, ולאו דווקא במעט את האישיות - ולכן הוא צריך להיות בשימוש רק כשאין ברירה אחרת ופשוט אי אפשר לחיות בצורה נורמאלית בלי זה...

     2/11/07 16:31:

   אכן פוסט מרתק, כפי שהעדת בעצמך במכתב ההזמנה ששלחת.

   הסיינטולוגיה היא עוד אחת מאינספור כתות המנסות להשתלט על נשמות הציבור האובד, בדיוק כמו הפורום, ימימה, היהדות האורתודוקסית, הכתות הקבליות, האימן, הכתות הנוצריות למיניהן, האיסלמיות למיניהן וכו' וכו'.

   אני משער שההחלטה להיטפל לנושא הריטלין היא החלטה אסטרטגית ולא אידאולוגית: ניסיון להראות לציבור שהם נאבקים לאיזו מטרה ציבורית אשר כביכול אינה קשורה ישירות לאידאולוגיה (ולמעשה למיסיונריות). אין כלל ספק שהתייחסותם לנושא אינה עניינית, חד צדדית ורדודה לחלוטין ומבטאת בורות רבה.

   יש לציין כי הוועדה שהזכרת בראשותה של תעסה גלזר, עסקה ברשימה של כתות ולא רק בסיינטולוגיה, ובהן נכללה גם הכת היהודית אורתודוקסית (הכת השלטת במדינה), אולם כת זו הוצאה בסופו של דבר מדוח הוועדה בלחץ פוליטי מצד גורמים ידועים.

   פעם נתקלתי באתר שסקר לשיטתו את הכתות השונות (בין השאר הסיינטולוגיה) ומטרתו הייתה להזהיר ולהגן על אזרחים תמימים מפניהן. אלא שבדקתי ומצאתי שבין מפעילי האתר היוגם נציגיה של כת כלשהי, שלא הוזכרה באתר ככת מסוכנת, אשר בעצם הקימו את האתר כדי להיאבק במתחרים על נפשות פוטנציאליות...

    

     2/11/07 16:17:
   תודה תודה יקירי. אני כמובן איתך לחלוטין, ומסכים עם כל מילה :)
     2/11/07 16:15:
   כל הכבוד לך.

    

   הורים פולניים. מתביישים להכיר בכך שלילד שלהם ישנה בעיה. הם הרי מושלמים.. ואיך יצאה להם מוטציה שכזו!? ולכן, הסינטולוגיה מצליחה לחדור ללא מעט בתים בעולם (פולניות זה אופי...). לא אתפלא אם רון האברד החליט לצאת נגד השימוש בריטלין רק כדי לזכות באהדת הפולנים.

    

   ריטלין ודומיו הציל רבים מחברי, שלא היו מצליחים לסיים בית-ספר יסודי בלעדיו. כשאין מינון נכון ומעקב רפואי, אפשר למות אפי' מצריכת מסטיק בזוקה (נסו ללעוס אלף ביום..). בקיצור, תפסיקו לקרוא בקפה, בכף הקלע ובשאר מעלים באוב. מדע זה בדוק!

   ארכיון

   פרופיל

   עופר מאיר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין