כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  ליידי בוי'S בג'ונגל וקופים בים

  35 תגובות   יום רביעי, 2/3/11, 15:38

  הביקור במפלים בעומק הגיא תוך טיפוס בין שיחי במבוק סבוכים וקוטרם העצום והלא מוכר שניקו את הדמיון, הותירו אותו שליו, מאפשר למראות הזמן הצבועים ירוק וטורקיז להאיר את הלב.

    

  למרות הפצרותיה להמשיך להלך בקסם הזה פנימה עד למפל האחרון שבשבעה, ועד אל גובה ההר. למרות הטיפול שעברתי שלשום הברך עדיין מוצלבת עצב שריר ולא 'לוקחת' הגם שהטיפוס מתון. הפצרתי בה להמשיך לבדה, אך בחרה לוותר ולהישאר במפל הראשון.

    

  אחרי שחיה בבריכות בין דגים חשבה שדי לי במנוחה ובצילום, ואני יכול להמשיך ו'לטפס עוד קצת' אל המפל השני (זה פוסט המשך בסדרת תאילנד. פוסט קודם מכיל עוד צילומים).

   

  ''

   

  כהרגלי, בחרתי לוותר כברת דרך ועצרתי במפל השני, מצהיר כי 'זה מספק אותי לגמרי ומצידי אני נשאר גם בלילה, אפילו אם הטיגריס מעדיף שלא אשכב בדרכו'. שמעה טיגריס והבינה שאני רציני. ריחמה עליו ונכנסה למים שוחה אל המפלים המרוחקים הפעם, חוצה להקות דגים בגודל מרשים, לפחות 3-4 ק"ג לדג, ואף חצתה חבורת "ליידי בוייס" בני עשרה ששיחקו במי הבריכה ותחת מפל המים, מה שגרם לי להיעזר בסבלנות עד שייצאו לי מ-'הפריים'.

   

  ''

   

  'ליידי בוייס' (זכר הנראה נקבה) אינה הופעת קברט חריגה, אלא פגם גנטי של ילידים בתאילנד. כך הבנתי משיחה ארוכה בנושא עם מורת דרך מוסמכת. ישנם הרואים בעובדה חלק מהתרבות הבודהיסטית האומרת "חיה כפי שהנך", בה אין צורך ואין 'ארונות' להתחבא. לדעתי אילו זו הייתה התרבות, היינו רואים בכל הארצות הבודהיסטיות את אותה תופעה וזה לא כך.

    

  ראינו ליידי בוייס בכל קבוצת ילידים בעיר ובכפר ובכל שכבת גיל. זו אינה תופעה חריגה מבחינת הציבור הילידי, אלא חלק מהחברה שלהם. רובם בעלי אבר מין זכרי. חלקם מצמיח חזה נשי, אחרים מנתחים. רובם ככולם מאמצים מימיקה ואינטונציה נשית, מגבירים ומחצינים אותה בדיבור ובתנועה.

   

  מאחר ורבים מהם גם יפי פנים, אני יכול להניח שרבים משבטים צפוניים יותר, שם מראה התאילנדים יפה יותר לטעמנו המערבי. להבדיל, ככל שמדרימים, הילידים נראים יותר ויותר בעלי תווי פנים קדומות. זה מביא אותי למחשבה שמוגלי מ-'ספר הג'ונגל', הפכה לימים למלכת יופי.

   

  אחרי התרשמות טובה מאד מתחזוקת הפארק, שתינו קפה ושתיה קלה, השתמשנו בשירותים מעולים וחזרנו צועדים לאיטנו בשבילים אל מגרש החניה, שם המתינו תחת צילה של שיטה, המדריך והנהג, שפוכים מחום ולחות גבוהים.

   

  נסיעה ממוזגת אל מלון 'פונג וואן ריבר קוואי' לשפת נהר קוואי, הרעיפה שקט עוטף ומרגיע. עצרנו בשער. שומר רשם ואישר לנו להמשיך פנימה על כביש מתפתל בין עצי ג'ונגל טרופי שהוביל אותנו אל מתחם מטופח של מלון מקסים.

   

  קיבלנו חדר בקומתו השניה מעל שפת הנהר המוריקה ובמרחק קצר לגשרון הולכי רגל המקשר את הפנינסולה שנוצרה משסע קרקעי ללגונה מול לובי המלון, אל שפתו השניה, אל בריכת מים צלולים של המלון, מוקפת כסאות נח מפתים.

   

  ''

  ''

  נפרדנו מהסבל, החלפנו לבגדי ים וירדנו לבריכה מתבוננים בחבורת ילדים עליזה ששיחקה באמצע הנהר על רפסודה עשויה במבוק. הערב המתוק הסתיים בארוחה ונמוג אל הזכרונות בעייפות נפלאה.

   

   ***

   

  שבע וחצי בבוקר. נוסעים בג'ונגל, יוצאים מהמתחם הפרטי אל כביש מתפתל לאורך שדות אורז לצד הנהר, עולים על כביש מהיר יותר המוביל אותנו אחרי חצי שעה אל עורק ראשי בעמק חקלאי. לשאלתו של מורה הדרך ענינו בחיוב ונכנסנו אל ביתם של משפחת חקלאים העוסקת בתחום מטעי הקוקוס ואף סוחרת במוצריהם. ביקרנו בחצר הבית ובבית פנימה. בסככת חנות המוצרים, התרשמנו ממגוון רב עשוי קוקוס, ובכלל מפשטות אורח חייהם לצד תעלות מים סביב מטעי עצי הקוקוס.

   

  ''

  המשכנו לשוק צף בדאמנואן סאדואק Damnoen Saduak, שוק מקסים שהולך ונעלם. רוכלים, חלקם הקטן חקלאים, מוכרים מרכולתם מדוגיות לאורך רציף שעיקרו הפך שוק תיירים ממוסחר חסר חן. לאחר שהות מה, בה התרשמנו וספגנו אווירת רוכלות,

  ''

    

  ומשצילמתי מספיק, המשכנו לצ'יינג' וממנו אל פרובינציה עתיקת יומין בשם סאמוטסונגקראן Samutsongkran בה היה מחנה צבאי ללימוד איגרוף תאילנדי. בחצר המחנה מצד ימין לגינה ובה פסלי דמויות עבר ידועות, הוצבו בשורות פסלי זוגות לוחמים, המפוסלים בכל תנועות ההתקפה וההגנה של האיגרוף, מדהים.

    

  משמאל לגינה מקדש עתיק שפיקוס עטף אותו על פסל הבודהה המודבק עלעלי זהב, מנהג בודהיסטי מקובל. כיום אתר המחנה המטופח על המבנים סביב משמש להתאספויות מקומיות בעיירה.

   

  ''

  ''

  ''
   

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  בחוץ, התאמנו להן נשות המקום על מופע פולקלור לקראת הערב, עת יגיעו מהסביבה לחזות בהן. בין היתר, חלקן גם תופרות את התלבושות המיוחדות של כל דמות מהדמויות. שהינו במקום כשלושת רבעי שעה בה חזיתי במופע ווכחני, צעקני באופן חריג בתרבות השיחה שהכרתי עד כה. ראיתי עד כמה הן נהנות מויכוח סוער בצעקות רמות, וגם מאתנו, הצופים היחידים שעברו במקרה במקום.  

  ***

  התרשמנו מהפארק המטופח באמפאווא Amphawa על שם 'רמה השני'. גם בו, מכבדים מאד ואפילו מקדשים, בית קיץ תאילנדי הפתוח למבקרים ומשמש בקומת עמודיו את אורחיו כסככת מגן מגשמי מונסון. ריהוט חרוט עתיק, עטור 'אם הפנינה' ומיוחד מאד בעיצובו, הועבר ממקום למקום, וזו הייתה עבורי הזדמנות. צילמתי אותו. שכן את חדרי הבית היפה למעלה ותכולתם, אסור לצלם.

   

  ''

  המשכנו לכפר דייגים מדרום מערב לבנגקוק בשם קלונג קונאה Klong Khone. הכפר תלוי באזור הדלתא. עשרות בתי עץ תלויים על עצי מונגרוביה, בינהם רצפת עץ שנבנתה גם היא על ענפי העצים מעל המים (עצי מים מתוקים ומלוחים). סיירנו בחוות ענק לגידול חלזונות וצדפות במפרץ הים הסיני שבאוקיאנוס ההודי.

  חווינו מפגש נחמד עם משפחות 'קופי זנב החזיר' Pig tailed monkeys החיים על המונגרובים ומתקיימים מסרטנים וחלזונות בעת שפל. האכלנו אותם בכמה ק"ג בננות לפרנסת הדייגים שמכרו לנו אותם..., ושטנו שוב 'בסירה ארוכת זנב' כתריסר קילומטרים אל לב המפרץ על מים. שם, טיפסנו וישבנו על סוכה תלויה באמצע הים הגדול ואכלנו ארוחת צהרים נפלאה שהובאה בסירה.

  אניית משא עברה במרחק קצר מאיתנו, מחזקת את אשליית לב האוקיינוס. אחרי כשעה בשלווה הזו, ירדנו לסירה וחזרנו בשיט מהיר מאד, הפעם על בוץ עקב שפל גדול. חוויה יחודית ומומלצת.

  ''
  ''

   

  ''

   

  ''

  כל המרחב בהיקף של עשרים ק"מ על עשרים ק"מ משמ חוות גידול חלזונות וצדפות. דייגים, חלקם נח אחרי ארוחה על הדוגיות שלהם וחלקם עמד במים עד למתניים ועבד בלב הים. באופק כל כמה קילומטרים סוכות המשמשות למנוחת הדייגים.

  ''

  התקרבנו אל סוכה שכזו הגבוהה כ 3 מטר מפני המים העולים ויורדים בגאות ושפל כ 2 מטר ויותר.

    

  ''

  הישיבה בצל בשטח הפתוח מעל המים במרחב האוקייאני זו חוויה שמיימית.

    

  ''

   

   

  ''

  ''

  ''

   

  אחריה חזרנו שבעים בהפלגה של כחצי שעה, ממנה כעשר דקות "שטנו במהירות" על בוץ בלב האוקיינוס, וסביבנו נראו אוספי צדפות וחלזונות בשפל שהחל כשעה וחצי מאז עזבנו את הכפר ויצאנו אל הים הגדול.

   

  ''

   

  בצילום: אשה אוספת חלזונות וצדפות תחת צמחיית המונגרובים קרוב לכפר.

  מאחוריה להקת הקופים השולה גם היא את מזונה.

   

  אחרי כשעתיים נסיעה בכביש מהיר ואפילו עצירה במפעל זכוכית בדרך אל שדה התעופה של בנגקוק, היינו על מטוס תאי, טסים ליעדנו הבא, אל האי פוקט Phuket שבדרום המדינה. ובכך תמו ארבעה ימי ביקור בבנגקוק וסביבתה.

  ומתחיל הנופש באיים. 

   

  לפוסט הבא, מס. 5                                        לפוסט מס. 3, הקודם

   

  או אם תרצו אל הפוסט הראשון בסדרה על תאילנד ב- 23 יום.

  דרג את התוכן:

   תגובות (35)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/9/12 00:18:

   צטט: JonLavi 2012-09-22 23:27:15

   תשומת ליבי הופנתה לפוסטים אלה רק עכשיו. Harold Magrill ז"ל היה דוד שלי, אח של אמי ז"ל שהיתה מסאנדרלנד, ואני אף נקראתי על שמו. בתיקון לפוסט ציינת בטעות ש-Harold הוא אביו של אליקו. אין זה נכון - Harold נהרג במלחמה כפי שכותב אליקו; אליקו לא ציין את שם אביו.

    

    

   תודה רבה לך

     22/9/12 23:27:
   תשומת ליבי הופנתה לפוסטים אלה רק עכשיו. Harold Magrill ז"ל היה דוד שלי, אח של אמי ז"ל שהיתה מסאנדרלנד, ואני אף נקראתי על שמו. בתיקון לפוסט ציינת בטעות ש-Harold הוא אביו של אליקו. אין זה נכון - Harold נהרג במלחמה כפי שכותב אליקו; אליקו לא ציין את שם אביו.
     22/9/12 23:19:

   צטט: הטרמילר 2011-03-03 09:29:08

   תודה רבה. הוספתי את שם אביך בפוסט. אני מודע לסרוב היפני. אדרבא, ספר בגאווה.

   כן אני יודע על המצבה הגדולה לנופלים שמקום קבורתם לא נודע. יש לי צילום של לוחות הזכרון.
   להתראות.

   ===============================================

   אליקו 1:


   ערב טוב דרור,

   תודה על הפוסט - צילמת יופי של תמונות ואלה השלימו את התיעוד שלך בצורה מושלמת. לא יכולתי להגיב בגוף הפוסט עצמו כי אירעה תקלה כלשהו וכל הפוסטים שהעלית מחוברים יחדיו משום מה, לכן אני עושה זאת כאן במקום.


   תודה שוב שהקדשת מקום לאבא שלי וחוויותו באותו גשר. אגב, כדי לסבר את האוזן, אותם שבויי מלחמה ששרדו את עבודת הכפייה וההתעללות בגונ'גלים של תאילנד וסינגפור מעולם לא קיבלו אגורה אחת של פיצויים של היפנים לאחר המלחמה ותקופת השיקום. הם פשוט סירבו בעקשנות לאורך כל השנים וסירבו אפילו להכיר בכך שהם נהגו כפי שנהגו, גם אחרי אינספור מאבקים של ממשלות וארגונים שונים נגדם. הם ממשיכים להתכחש למה שהם עשו עד עצם היום הזה. מי שניסה הכי קשה היה טוני בלייר אבל גם הוא לא הצליח.

   במקרה, אנו נערוך את טקס גילוי המצבה של האבא שלי בשבוע הבא, כך שהמעגל נסגר בשלמותו.

   אני אנצל את ההזדמנות הזה לספר גם שאתה אמנם ביקרת בבית העלמית וראית את הקברות של החיילים היהודים שמתו שם. אבל אלה אינם מהווים את כולם כי היו עוד כמו חבר מאוד קרוב של האבא שלי גם הוא מסנדרלנד, ואשר שירת יחד עמו באותה יחידה, אשר טבע בים על חוף סינגפור כאשר היפנים תקפו מהאוויר את האוניה שהוביאה את כוחות התגבור לאי בתחילת 1942(גם האבא שלי היה על האונייה). הם קיבלו התרעה על כך שהאוניה בדרך ופשוט הקימו להם מארב. קראו לאוניה Empress of Asia - קיסרית אסיה (אבל מצבו היה כ"כ רעוע ומוזנח שכל קשר בין שמו לאיזהו עבר מפואר היה מקרי בהחלט) ולחבר של האבא שלי קראו הרולד מגריל (Harold Magrill). יהי זכרו ברוך.

   כל טוב לך ידידי.
   אליקו

     27/4/11 10:47:
   איך לא כיכבתי את הפוסט הזה? איך?! אה, כנראה שכיכבתי משהו אחר באותו היום ושכחתי לחזור. הנה, העוול תוקן.
     25/3/11 11:46:
   תודה רבה לכולם גם למככבים השקטים, לפני 3 שבועות 1על-ידי ex libris לפני 3 שבועות 1על-ידי רומפיפיה לפני 3 שבועות 1על-ידי dganity לפני 3 שבועות 1על-ידי historia לפני 3 שבועות 1על-ידי סיגל ל .פ. לפני 3 שבועות 1על-ידי ערסאל לפני 3 שבועות 1על-ידי תכשיט לפני 3 שבועות 1על-ידי בטי 2000 לפני 3 שבועות 1על-ידי hkadman לפני 3 שבועות 1על-ידי שיווה לפני 3 שבועות 1על-ידי הזמרת הקרחת לפני 3 שבועות 1על-ידי ף. לפני 3 שבועות 1על-ידי ארנה א לפני 3 שבועות 1על-ידי כִּשְׁ-רוֹנִית לפני 3 שבועות 1על-ידי נוריתז. לפני 3 שבועות 1על-ידי מוכמוך זצל לפני 3 שבועות 1על-ידי טהור לפני 3 שבועות 1על-ידי ארזעמירן לפני 3 שבועות 1על-ידי טל של שמים לפני 3 שבועות 1על-ידי אצילית 1 לפני 3 שבועות 1על-ידי רמיאב לפני 3 שבועות 1על-ידי אילנה ינובסקי לפני 3 שבועות 1על-ידי סערה בכוס ויסקי לפני 3 שבועות 1על-ידי הדרור מספרת-סיפורים לפני 3 שבועות 1על-ידי zohey לפני 3 שבועות 1על-ידי אביה אחת לפני 3 שבועות 1על-ידי arnonoshri לפני 3 שבועות 1על-ידי אור2011 לפני 3 שבועות 1על-ידי נירניר001 לפני 3 שבועות 1על-ידי d.double you לפני 3 שבועות 1על-ידי דיקלה5 לפני 3 שבועות 1על-ידי איבי מלכת האור לפני 3 שבועות 1על-ידי 2btami לפני 3 שבועות 1על-ידי ~בועז22~ לפני 3 שבועות 1על-ידי ruthy לפני 3 שבועות 1על-ידי Mira Travel לפני 3 שבועות 1על-ידי דנה דייגי לפני 3 שבועות 1על-ידי אישה1 לפני 3 שבועות 1על-ידי תמו'ש לפני 3 שבועות 1על-ידי עדי ט. לפני 3 שבועות 1על-ידי ת מ ר . לפני 3 שבועות 1על-ידי OCN לפני 3 שבועות 1על-ידי אורנה ע לפני 2 שבועות 1על-ידי anaatti לפני 2 שבועות 1על-ידי צוער סוכנות לביטוח לפני 2 שבועות 1על-ידי fanny-li לפני 2 שבועות 1על-ידי עמי100 לפני 2 שבועות 1על-ידי ליריתוש לפני 2 שבועות 1על-ידי שושי פולטין לפני 2 שבועות 1על-ידי מ ד ה י מ ה לפני 2 שבועות 1על-ידי פוצקלה לפני 2 שבועות 1על-ידי עו"ד יעל גיל לפני 2 שבועות 1על-ידי יולי 157 לפני 2 שבועות 1על-ידי bosmati לפני 2 שבועות 1על-ידי אני-מיכל לפני 2 שבועות 1על-ידי גלור ניקה לפני 2 שבועות 1על-ידי raquelle לפני 2 שבועות 1על-ידי אניגמה 313 לפני 2 שבועות 1על-ידי ליאורה בן יצחק לפני 2 שבועות 1על-ידי קוביקוב לפני 2 שבועות 1על-ידי איריתוש לפני 2 שבועות 1על-ידי נעמה אילוף באהבה לפני 1 שבוע 1על-ידי Nataly Tarshish לפני 1 שבוע 1על-ידי לילית בת גרב
     18/3/11 06:09:
   פייייי, אתה יודע לעשות חיים. פורים שמייח.
   אני נוסעת לטייל דרך העיניים שלך. נפלא, דרור
     6/3/11 23:31:
   איזו תזכורת נפלאה. אני חיה את הטיול שלי מחדש :-) *
     5/3/11 19:39:

   תמונות מדהימות...

   כיףףףףףףףףף

   בטי

     5/3/11 18:16:
   נפלא . נראה מהנה מאוד *
     5/3/11 17:42:
   כייף לטייל איתך, והתמונות מקסימות ועושות חשק לזוז לשם שוב
     5/3/11 16:07:
   הצילומים נפלאים והכל נשמע כמו כיף אדיר *
     5/3/11 07:16:

   צטט: עמי100 2011-03-04 19:06:07

   ממש מקנא בך .. איזה יופי של צילומים.. יש לך את החוש לקחת זווית לצילום.. שבת שלום.

    צודק..

   ותודה על המידע הנוסף.

   שבת רגועה ומבורכת

     4/3/11 19:06:
   ממש מקנא בך .. איזה יופי של צילומים.. יש לך את החוש לקחת זווית לצילום.. שבת שלום.
     4/3/11 14:37:
   אוהבת את נגיעות הצילום שלך, מתמונות הנוף הטיבעי לנוף האנוש.. יפהפה,,*,,
     4/3/11 08:50:
   לכולם, יש תקלה בתוכנה ולעיתים לחלק מהחברים קורה שלא מתאפשר לכתוב תגובה ולאחרים, הפוסט נמרח ולא עולה בכלל. כתבתי לאפרת על כך ואני מקווה שיתקנו את התקלה. למעוניינים לקרוא ולא יכולים, אתם מוזמנים לכתוב אליי בפרטי ואשלח לכם בחוזר בדואר הפנימי את הפוסט, כפי שעשיתי הבוקר עם אורנה ע שקראה אותו בכייף כדואר. ולכל המגיבים המון תודה :)
     4/3/11 08:40:

   טיילתי איתך כבר בהרבה מקומות.:-)
   כל טיול הוא מרתק ומעניין.
   יש לך יכולת נפלאה להביא ממגוון תחומים על כל מקום.
   תמיד אני לומדת ממך,נהנית מהצילומים המקסימים ומתפעלת מההכנה שאתה עושה לכל טיול שלך.
   תענוג אמיתי.

     3/3/11 23:47:
   איזה כייף לכם חבל שלא לקחת גם אותי אבל בעצם יותר קל לי לשבת פה ולהתבונן במה שאתה מביא לי ישירות לשולחן הכתיבה
     3/3/11 16:14:

   עדי ט.:

   אהבתי, כיכבתי, מעניין מרתק!

     3/3/11 09:34:

   ruthy:

   שמחה שגילית את המזרח.... :-)

   לא מצאתי אפשרות טכנית להוסיף תגובה.

     3/3/11 09:33:   2btami:

   ''

   מה זה שאין מקום לתגובות???

   הה???

     3/3/11 09:30:

   d.double you:

   נדמה לי שכיכבתי בטעות פוסט קודם אבל תודה על הטיול איתך

   דניאלה

     3/3/11 09:29:

   תודה רבה. הוספתי את שם אביך בפוסט. אני מודע לסרוב היפני. אדרבא, ספר בגאווה.

   כן אני יודע על המצבה הגדולה לנופלים שמקום קבורתם לא נודע. יש לי צילום של לוחות הזכרון.
   להתראות.

   ===============================================

   אליקו 1:


   ערב טוב דרור,

   תודה על הפוסט - צילמת יופי של תמונות ואלה השלימו את התיעוד שלך בצורה מושלמת. לא יכולתי להגיב בגוף הפוסט עצמו כי אירעה תקלה כלשהו וכל הפוסטים שהעלית מחוברים יחדיו משום מה, לכן אני עושה זאת כאן במקום.


   תודה שוב שהקדשת מקום לאבא שלי וחוויותו באותו גשר. אגב, כדי לסבר את האוזן, אותם שבויי מלחמה ששרדו את עבודת הכפייה וההתעללות בגונ'גלים של תאילנד וסינגפור מעולם לא קיבלו אגורה אחת של פיצויים של היפנים לאחר המלחמה ותקופת השיקום. הם פשוט סירבו בעקשנות לאורך כל השנים וסירבו אפילו להכיר בכך שהם נהגו כפי שנהגו, גם אחרי אינספור מאבקים של ממשלות וארגונים שונים נגדם. הם ממשיכים להתכחש למה שהם עשו עד עצם היום הזה. מי שניסה הכי קשה היה טוני בלייר אבל גם הוא לא הצליח.

   במקרה, אנו נערוך את טקס גילוי המצבה של האבא שלי בשבוע הבא, כך שהמעגל נסגר בשלמותו.

   אני אנצל את ההזדמנות הזה לספר גם שאתה אמנם ביקרת בבית העלמית וראית את הקברות של החיילים היהודים שמתו שם. אבל אלה אינם מהווים את כולם כי היו עוד כמו חבר מאוד קרוב של האבא שלי גם הוא מסנדרלנד, ואשר שירת יחד עמו באותה יחידה, אשר טבע בים על חוף סינגפור כאשר היפנים תקפו מהאוויר את האוניה שהוביאה את כוחות התגבור לאי בתחילת 1942(גם האבא שלי היה על האונייה). הם קיבלו התרעה על כך שהאוניה בדרך ופשוט הקימו להם מארב. קראו לאוניה Empress of Asia - קיסרית אסיה (אבל מצבו היה כ"כ רעוע ומוזנח שכל קשר בין שמו לאיזהו עבר מפואר היה מקרי בהחלט) ולחבר של האבא שלי קראו הרולד מגריל (Harold Magrill). יהי זכרו ברוך.

   כל טוב לך ידידי.
   אליקו

     3/3/11 09:26:

   תודה רבה.

   בזרימה:

   מדהים!

   התמונות שלך יוצאות מן הכלל.

     3/3/11 09:24:

   Fire Fly:

   מקסים מעניין ובעיקר מעלה געגועים

   יש ליד המקדש של העץ המחבק מפעל לציור על כילים.. ראית? מוקף בשדרה מדהימה של אורכידאות

   אתה כותב ומצלם נפלא !!!!!

   נהנתי מאוד

   תודה : )

   חוצמזה שום פגם גנטי, פשוט מקובל שם להיות מי שאתה אז הליידיבויס אינם חייבים להישאר בארון

   גם בפיליפינים זה כך - לפחות כך לי נאמר.. שאלתי פעם מישהו אם הוא יצא עם אחד כזה

   הוא אמר - כן למה לא זו הרי אישה ....

     3/3/11 09:20:
   מאחר וחלק לא יכולל טכנית לכתוב תגובה, רק לככב, אעשה זאת עבורם. פשוט אני מעתיק מהדואר הפנימי את התגובות שהגיעו אלי. ========================= שאת לא תמצאי מקום... :)) תודה רבה דניאלה סגל: טרמילר יקר, לא מצאתי מקום איפה להגיב אבל בהחלט פוסט שווה ומרתק! הטרמילר:
     3/3/11 07:33:
   אתה גדול!!!!!!!! קבל הצדעה.
     3/3/11 07:20:
   כרגיל מדהים
     3/3/11 06:12:
   טרמילר תודה על המסע - - נראה לי כשאחזור מניו אורלינס אנוח קצת וארצה גם......מסע שכזה תודה על המילים ההסברים והתמונות היפות מקומות מדהימים - יום מקסים
     2/3/11 23:22:
   איזה פוסט מהמם !, השארת אותי פעורת פה, היית בכל המקומות האלה ולא לקחת אותי?? הנופים המדהימים עוצרי נשימה,והתיאורים מרתקים כמו שרק אתה יודע לרתק.
   שיט נראה לי ש-מה זה סבלת?...
     2/3/11 21:17:
   באמת לא צריך להתאמץ ולצאת מהגבולות. אתה מספק את הסחורה בצורה מוצלחת ביותר.
     2/3/11 20:47:

   סאמוטסונגקראן - רשמתי לפני.

    

    

   משום מה לא מתככב.

    

   ינעל דין בבור אליג'אבר של האתר הזה.

     2/3/11 20:17:
   פשיו - כל התמונות עלו על הכתוב אבל לפחות הצלחתי לקלוט כמה. צריך לעשות פה איזה סדר בבילבולציה. ואני בכלל ראיתי ליידי ובויס ומה זה רצתי. ;-)
     2/3/11 19:59:
   איזה כייף של פוט... נשאבתי לתמונות ולסיפורים. תודה

   פרופיל

   הטרמילר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון