כותרות TheMarker >
  ';
  0

  מזל דגים: חלק 2

  29 תגובות   יום רביעי, 2/3/11, 16:26

  - המשך מהפוסט הקודם -

  הדג, בנוסף לאלטרואיזם שהוזכר בפוסט הקודם, הוא גם אידיאליסט השואף להתעלות מעל עולם החומר- עולם בו מורגשות "מחיצות" בין הנשמה לנשמה והרי עם ביטול החומר יתמוססו גם אותן מחיצות בין נשמות. כחלק מכך הדג הוא גם אדם השואף להתנתק מהמציאות ככל שניתן ובנוסף, למרות שהאינטליגנציה אינה נופלת מהממוצע, בולטת בו עדיפות הרגשיות על השכליות. האי רציונליות שבמזל יכולה להתבטא גם בדברים על טבעיים או לפחות אמונה בהם... הבריחה מהמציאות וחוסר היכולת של הדג להתמודד עם המציאות הארצית ביבשה מביאים רבים מהם להתמכרויות כמו אלכוהול, סמים, אכילה ועישון וגם אצל אלו שהם מספיק חזקים בשביל להימנע מהתמכרויות עלולה להופיע מידה רבה של חולמנות ונטייה "למרוח את היום" . נטיות הבריחה מהמציאות וההתמכרויות עומדות בניגוד למזל הקוטבי בתולה היודע לסגל עצמו לחיים של עבודה קשה ולשמור על קשר תמידי עם המציאות. התמכרויות קשות עלולות להביא לעיתים לא רחוקות להרס עצמי המסומל ע"י מזל זה שבו תחושת ה"אני" היא חלשה. וכשם שייתכן הרס עצמי, חולשת ה"אני" יכולה להביא רבים מבני המזל להקרבה עצמית למעון הזולת או למען אידיאל הנראה להם נעלה.

   

  ונזכיר ניגודים הקיימים במזל זה ושמשאירים תחושת ערפול ב סיום "המסע בגלגל המזלות". מצד אחד הדג שואף ומנסה לברוח מהמציאות ומצד שני בסתגלנותו הרגשית ובנטייתו "לשחק את המשחק" וגם שלא לעמוד על שלו אפשר לראות בכל זאת מידה רבה של "הסתגלות למציאות" ו"כניעה למימסד". בגלל שיסוד המים יותר "גשמי" מיסוד האויר אין בדג אותה יכולת שיש בדלי (לפחות לפעמים....) "לשנות את העולם". מצד אחד המזל שואף להתעלות מעל עולם החומר ומצד שני עלולות להיות התמכרויות ונסיונות לטעום מפיתויים גשמיים . ישנם דגים שהם עצמם ינסו לבצע מעשה הונאה שיש בו גם אלמנטים חומריים. מצד אחד הדג עלול לחיות באשליות ומצד שני, כחלק מאותה רגשיות רבה ורמה נמוכה יחסית של שכלתנות והגיון, הדג ניחן באינטואיציה טובה וחדה המאפשרת לו לעמוד על כוונות הזולת ובכך להינצל במקרים רבים מאלו הרואים בו תמים ורכרוכי מדי ומנסים להפילו בפח.

   

  מצד אחד יש אכן מקרים בהם הדג כן עלול ליפול קורבן לנוכלות או הונאה, אבל לעיתים הדג עצמו יכול לנסות לבצע הונאה או להתנהג בדרך שיש בה אי יושר או אי אמירת כל האמת. לעיתים הדג אומר בכוונה משהו שישמע מעורפל או דו משמעי (המזל מסמל גם ערפל), אך לעיתים הוא עצמו מבולבל ולא מסודר  ולעיתים אותו דג ממש הוא גם וגם . הבלבול- עוד ביטוי לאי מציאותיות וכפילות-  כמו הנטייה הנפוצה אצלו לחוסר סדר הוא תכונה המנוגדת למזל הקוטבי בתולה הדייקן והמסודר. אין זה מקרה שחג הפורים – חג המסיכות, התחפושות, השכרות וה"עד לא ידע" חל בחודש אדר שמזלו דגים המסמל גם התחזות, התמכרות למשקאות (במיוחד אלכוהול) ובלבול וחוסר יכולת לדעת מיהו מי ומהו מה וכו'.

   

  המזל עלול לסמל גם אי יציבות, חוסר אמינות והתנהגות שאינה תמיד עקבית ומנסה להתאים עצמה לזולת ולא לרצונות האמיתיים.  תיתכן גם נטייה למצבי גאות ושפל נפשיים המזכירים את הים. הדג, שבד"כ הוא "זר עולם", חושב ש"כל העולם במה ואנחנו רק שחקנים" – כשלפעמים הוא רואה עצמו כשחקן בעל כורחו אך יש מהם כאלו שלוקחים על עצמם את "תפקיד" הבימאי:  או אז יכול להתגלות ניגוד נוסף במזל בין הדג הבימאי ובעל יכולת הארגון והתכנון לבין הדג הנסחף ושלעיתים מסתבך כמו דג ברשת. או בין יכולת הארגון והתכנון לבין הרגשיות והבלבול שבמזל.

   

  לדג מתאימים מקצועות שבהם יש עזרה לזולת כמו עבודה סוציאלית וסיעוד. גם עבודה במוסדות סגורים (המזל מסמל בין השאר תחושת הסגר ומוסדות סגורים) כמו בתי חולים, בתי סוהר, פנימיות ועוד מיוצגת ע"י מזל זה. בנוסף, המזל מסמל כל מה שמלאכותי ולא טבעי או מזויף וכל מי ומה שמנסה להתחזות למה שאיננו. מכאן שהמזל יכול  להיות גם קשור במקצועות כמו קולנוע (שם מנסים למכור אשליות), קוסמטיקה, משחק, תעשייה ומה שקשור בביגוד- אין כמו "מזל התחפושות" לסמל את מה ש"עושה את האדם" והדג הוא טיפוס ש"הולך לפי האופנה", לפחות מטאפורית.....

   

  גם מקצועות שיש בהם עיסוק בצבעים יכולים להתאים למזל המנסה (בניגוד למזל בתולה האפרורי) "לצבוע" את המציאות האפורה וכבר הוזכרה קודם ה"צביעות" הדגית : נטייה להתנהג לעיתים קרובות לא כמו שהוא באמת מרגיש, וזה רק כדי לרצות את הזולת. גם תחום המשקאות ונוזלים למיניהם (כמו נפט) מסומלים ע"י המזל. כמובן מקצועות הקשורים בים יתאימו אף הם. העדפת הרגשיות על השכליות יכולה לבוא לידי ביטוי בעיסוק במוזיקה (אם נגינה ואם שירה)  והאי רציונליות וה"על טבעיות" יכולה לבוא לידי ביטוי בעיסוק במיסטיקה ובעל טבעי.

   

  האיזור בגוף הקשור במזל דגים הוא כפות הרגליים. ההופעה הטיפוסית לדג היא גוף עגלגל ומימי כשהתמכרויות שונות עלולות להגביר את נטיית ההשמנה. הקומה הטיפוסית ממוצעת. המבט חולמני. גופו של הדג, גם אצל הגברים, חלק כמו אצל דג  והעמידה יכולה להיות "עמידת דג": עקבים קרובים ואצבעות רגליים הפונות ל-2 כיוונים שונים. הדג, אצל בני 2 המינים, הוא טיפוס רומנטי המעניק לבחיר/ת ליבו רגשות חמים ולעיתים אף יותר מכך ומוכן לשאת מצידו במטלות השונות שבחיי הזוגיות. כהורה הוא עשוי להיות הורה רך למדיי. מבחינת שעורי פריון מזל דגים הוא אחד מ-3 המזלות הכי פוריים בגלגל המזלות לצד מזלות המים האחרים (סרטן ועקרב) ומספר הילדים הממוצע בקרב המושפעים חזק ממזל זה הוא בין הגבוהים ביותר בכל אוכלוסיה נתונה. המשך בפוסט שנכתב כעבור שנה.

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (29)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/7/11 16:13:
   הכל כל כך נכון. האמת עולה על כל דמיון .
     5/4/11 08:52:
   בעלי מזל דגים עכשיו אני שקטה
     18/3/11 17:11:
   מותק, תפסיק להגיד שהאינטליגנציה לא נופלת מהממוצע. היא גבוהה בהרבה מהממוצע.
     18/3/11 17:04:
   פוסט מרתק. גם אני מאוד אוהבת את המזל הזה (באופן כללי אני מאוד אוהבת את יסוד המים) וחושבת שהוא אחד המזלות הכי מסקרנים בגלגל המזלות. גם הבית המקושר אליו, בית 12, הוא לדעתי אחד הבתים המרתקים ביותר, אים לא המרתק מכולם.
     17/3/11 12:02:
   דגים, מזל מיוחד הוא
     17/3/11 01:39:
   ישר כוח על הפוסט המושקע, התברכתי במשפחה מרובת דגים, ברוך ה'
     12/3/11 08:50:
   אתמול חגגנו יום הולדת לבן מזל דגים
     9/3/11 20:52:
   כמו כל דבר בכל מזל יש עליות וירידות,האיזון הוא במודעות :)
     8/3/11 22:53:
   צריך קודם לקרוא את הפוסט הקודם ... אשוב...
     8/3/11 22:47:
   ''
     8/3/11 21:36:

   צטט: OCN 2011-03-08 17:51:19

   מאיפה אתה יודע את כל זה? יש לי בעל מזל דגים ולא הכל נכון . הוא מאד יציב לא מכור לכלום . אבל אוליי אני טועה

   אני מזכיר שוב שאני מדבר יותר על אנשים שיש להם מזל דגים באופק ובמידה רבה גם על אלו עם כוכב נפטון בבית 1 במפת הלידה. כמובן שגם כאן המזל ו/או הכוכב ששולטים בבית 1 הם רק יכולים לתת איזשהו כיוון כללי ראשוני של האישיות ויש לנתח את מפת הלידה כולה. במקרה של בעלך מדובר על אדם שמזל דגים הוא מזל השמש שלו, לא מזל האופק.

     8/3/11 17:51:
   מאיפה אתה יודע את כל זה? יש לי בעל מזל דגים ולא הכל נכון . הוא מאד יציב לא מכור לכלום . אבל אוליי אני טועה
     5/3/11 08:57:

   ותודה גם לכל המגיבים וכל המככבים. תכונות אופי של מזלות יכולות לתת לא מעט השראה לניתוח תכונות אופי במציאות  וזה לא קשור אם אתה מאמין או לא באסטרטולוגיה. למרות תכונות שליליות שיש במזל דגים שגם אני לא אוהב, יש בכל זאת משהו במזל שכנראה הופך אותו למזל הכי אהוב עליי מכל שלושת מזלות המים.

     4/3/11 23:19:

   שבת קסומה לך למשפחתך ולכל בית ישראל.

   ''

     4/3/11 23:12:

   ''

     4/3/11 18:57:
   יופי של פוסט**
     4/3/11 12:08:
   יופי של פוסט :-)
     3/3/11 20:06:
   ****
   אמת [פנסיונר בודד שהתנצר בגלל פושעת מתועבת יעל גרמן ראש עירייתץ הרצליה 0523400161]
     3/3/11 07:40:
   אהבתי הראשונה היה בן מזל דגים... מעניין
     3/3/11 05:40:

   כהרגלך יופי של פוסט.

   אוהבת לבקרך יקירי.

   בוקר טוב וקסום.

   לך כוכב וחיבוקי באהבה.

   ''

     2/3/11 22:55:
   *
     2/3/11 21:54:

    מעניין

   תודה על המידע

     2/3/11 20:56:
   אני מזל דגים.... מודה לך על הפוסט למרות שלא מסכים על הכל :)
     2/3/11 19:41:
   מעניין
   פוסט מעניין. תודה על השיתוף. אני ממש מחכה לפוסטים שלך...
     2/3/11 18:43:
   זה המזל שלי חבר.. תודה על המידע.
     2/3/11 17:41:

   אבל אולי את מכירה אנשים עם מזל דגים באופק- אנשים שאצלם מזל דגים שולט במפת הלידה בבית 1 המסמל את האישיות. כמובן שמזל האופק זה גם כן רק חלק ממפת הלידה, אבל בכל זאת יכול לתת איזשהו כיוון...

     2/3/11 17:37:
   היה מעניין לקרוא. אישית לא מכירה בני מזל דגים אז אין לי על מי לבדוק את המידע...

   ארכיון

   פרופיל