כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  כלכלת הנפט האיראנית גוברת על מהפכת הפיסבוק

  2 תגובות   יום רביעי, 20/4/11, 19:47

  ארבעים מדינות משתתפות השבוע בתערוכת מוצרי נפט בינלאומית באיראן וביניהם ארבעים חברות מגרמניה. האם מחירי הנפט הגבוהים  בעקבות  מהפכת הפיסבוק מחזקים את ציר הרשע ? האם סנקציות כלכליות על איראן מאפשרות השתתפות בתערוכות בינלאומיות בטהראן?


  ארה"ב וסין הם תאומים סיאמיים. סין מלווה לארה"ב את הכספים הנחוצים לאזרחיה להמשיך לקנות את תוצרתה. עליית מחירי הנפט מזיקה לארה"ב ולסין כאחד. היא מעלה את מחירי הסחורות והשירותים בשתי המדינות ומקטינה את הכסף הפנוי לצריכה.


  אירופה ורוסיה משחקים במגרשים שונים: רוסיה נהנית מעליית מחירי הנפט ומיצוא מוצרי נפט וגז לאירופה ואילו אירופה מתמודדת עם עליה במחירי הסחורות והשירותים ואבטלה גוברת כתוצאה מכך. גם היפנים נאלצו לסגור תחנות כח גרעיניות ותלויים יותר ויותר ביבוא מוצרי נפט יקרים מרוסיה ומהמזרח התיכון.


  בעבר מדינות המזרח התיכון עשו קופה על עליית מחירי הנפט אבל היום הם מוחלים על הקופה ומעדיפים לשמור על השלטון.


  יוצא מכך שהנהנים הגדולים מעליית מחירי הנפט הם רוסיה, איראן, ברזיל, וונצואלה. לא מפתיע שסעודיה מוכנה להגביר את התפוקה. היא מבינה את המשמעות הפוליטית העכשווית של עליית מחירי הנפט.


  אם בעבר עליית מחירי הנפט היו תוצאה של ארועים פוליטים במזרח התיכון שנוצלו על ידי מדינות הנפט ללחץ פוליטי וכלכלי על העולם וגם על ישראל תוך גריפת רווחים גדולים , הרי שהיום המקור לעליית מחירי הנפט הוא קודם כל חוסר היציבות של המשטרים הטוטליטריים במדינות הערביות, ללא קשר עם הגורם הישראלי.


  האם תיתכן ברית של אינטרסים על בסיס הנפט בין רוסיה, איראן ,ברזיל וונצואלה . מתברר כי בין רוסיה , ברזיל וונצואלה קיימת זהות אינטרסים על בסיס המשטרים הסוציאליסטים/מרכסיסטים  שעלו באותן מדינות . בין איראן, ברזיל וונצואלה יש קשרים הדוקים ביותר כולל ביקורים הדדיים בין ראשי המדינות.


  בהודעה שיצאה ממשרדו של  סגן הנשיא האיראני נאמר כי ארצו רואה בבברזיל, רוסיה סין והודו בעלי ברית כלכליים חשובים בעתיד. בתערוכת מוצרי נפט המתקיימת  השבוע באיראן משתתפות 1550 חברות מארבעים מדינות, 35% יותר מאשר בשנה שעברה. וביניהם ארבעים חברות מגרמניה, חברות מאוסטריה ומשלחת רשמית מספרד . אז איפה הסנקציות?

  ''

  מוחמד ראזא רחימי-סגן נשיא איראן. מגחך על הסנקציות?

   

  איראן גם מתכננת מעבר חופשי ללא ויזות לתושבי איראן, עיראק, סוריה וטורקיה. מהלך כזה יבטיח את אזור ההשפעה האיראני, כולל יצוא טרור בסמוך לגבולות ישראל.

  ''

  ארבעים חברות מגרמניה משתתפות בתערוכה.


  מהפכת הפיסבוק מביאה בינתיים להתעצמות כלכלית ומדינית של איראן. לא מפתיע שבנסיבות הנוכחיות גם מצרים ואיראן מחליפות שגרירים לאחר תקופה ארוכה של ניתוק. עליית מחירי הנפט תמשיך להחזיק את הרוח האיראנית על המפה הבינלאומית ומהפכת הפיסבוק תלבה את האש האיראנית עד שאולי תכלה גם אותה.


  רוסיה שגם היא נהנית ממחירי הנפט הגבוהים טרם החליטה אם איראן היא אויב או בעל ברית. ברית אפשרית עם רוסיה תטרוף את הקלפים האמריקאים במזרח התיכון, עד שמהפיכת הפיסבוק תעשה חניה גם בטהראן ובמוסקבה.    

  דרג את התוכן: