כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - משק כנפי פרפר

  71 תגובות   יום שישי , 22/4/11, 12:42

  משק כנפי פרפר

   

  ''

   

  היי חברים חג שמח!

  אהבות רבות לי בחיי. אחת מהן, כפי שכבר הספקתם להכיר מקרוב, היא לכתוב על חיות הטוטם האינדיאניות. אני אוהבת, במיוחד, כשחברים כותבים לי ומציתים את דמיוני בנוגע לחיה זו או אחרת. זה מטעין את תשוקתי להעמיק ולחקור בעולם הטוטמים ומייצר ריקוד ושיח משותף בין כולנו. הפוסט הנוכחי נולד מברכת חג שקיבלתי מחברי אוהד (yamragua):    

  חג שמח
  מעבדות לחירות
   אחדות ושלמות...

   

  ''  *********************************************

  הברכה של אוהד ריגשה אותי מאד! היא חיברה אותי מיד לדרך בה אני צועדת ולסגולת הפרפר  שהיא "חיית הכוח" שלי. חיית כוח, במפת הטוטם, מייצגת את ה"אני הפנימי" הדומיננטי שלנו המוקרן החוצה ומאפיין אותנו, יותר מכל, עד כדי כך שכולם יכולים לזהות את תכונותיה בנו (ולכן מכונה גם "צבע גוף"). חיה זו מקרינה גם על שאר 8 החיות במפה שלנו ולכן, ככל שנהיה מודעים לסגולותיה בתוכנו וניעזר בהן כך נרחיב את טווח היכולות שלנו ונעצים את מהותנו (ניתן לקרוא על מבנה מפת הטוטם בקישור הבא: http://cafe.themarker.com/post/1386259/).

   

  תמונת הפרפר הזכירה לי גם שמהרגע שהכרתי את אוהד כאן בקפה, לפני זמן רב, יצא לנו לדבר, לא פעם, על פרפרים ועל משמעותם האינדיאנית ולהחליף דעות על גלמים. בקיצור, הבנתי שהגיע זמן הפרפר!  שלחתי ע"כ הודעה לאוהד... וכתבתי שאני צריכה ממנו קצת השראה לכתיבה. והוא, חבר נאמן שכמותו, מיד התקשר מצרפת הרחוקה ושוחחנו. תוך כדי השיחה גילינו שיש פה חגיגה כפולה -  כי גם לאוהד יש פרפר במפה (והוא אפילו לא ידע)!

  אז אוהדי יקר....מתנת חג מיוחדת לשנינו ולכל החברים - פרפר!   

   

  ''

   

  *********************************************

  מיהו הפרפר?

  ''

   

  הפרפר, לפי המסורת האינדיאנית, הוא הנציג האולטימטיבי של אנרגיית השינוי בחיינו.  אומן הטרנספורמציה והמטמורפוזה. מחזור חייו מאופיין בהשתנות בארבעה שלבים - מתחיל כביצה, ממנה בוקע זחל ההופך לגולם, ומהגולם בוקע פרפר.  

   

  תהליך זה מסמל את המחזוריות האינסופית של השינויים בחיינו שכן, כמו הפרפר, המשתנה כל הזמן, כך גם אנחנו נמצאים, כל פעם, בתחנה מסוימת בפעילויות חיינו.

   

  לעיתים אנו בשלב הביצה כלומר, בתחילתם של תהליכים ודברים, בשלב של הפריה בו אנו יולדים רעיון, פעילות, תכונה חדשה או כל דבר אחר. בשלב זה הכול עדיין בגדר פוטנציאל שלא התממש.  


  ''

   

  בזמנים אחרים, אנו נמצאים בשלב הזחל בו אנו מחליטים להגשים ולממש, הלכה למעשה, את הרעיון שזה עתה נולד. זה שלב העיצוב, העיבוד, הפיתוח של הרעיון.

   

  ''

   

  הזחל אוכל כדי להתחזק וליצור את הבסיס לקיומו. במהלך גדילתו, הוא משיל את עורו 4-5 פעמים ומכפיל את גודלו פי 10,000- 1,000. עם סיום תהליך הגדילה הוא טווה סביב עצמו קורים ומתגלם. בתוך הגולם הוא מתארגן מחדש מבפנים גם אם מבחוץ נראה חסר חיים.

   

  ''


  כך גם אנחנו, בני האדם, הופכים לגלמים בזמנים מסוימים! גם אנו זקוקים לעיתים לסגת, לאחר הנחת היסודות, להיכנס עמוק פנימה לעצמינו, לדגור על הדברים, לבחון אותם בשקט ולראותם באור חדש. ישנם גם רגעים בתהליך היצירה בהם אנו חייבים להרפות ולהניח לדברים להתפתח באופן טבעי (לאחר שעשינו את כל הפעולות הנדרשות). 

   

  הגולם הוא תופעה מופלאה מאין כמותה! בדרך שאינה ברורה לחלוטין למדע מתרחש בתוכו שינוי מדהים. רקמות גופו ואבריו של הזחל מתפרקים ובמקומם מתפתחים אברי פרפר. כנפיים צומחות, מערכות העיכול, העצבים והשרירים משתנות, התאים מתארגנים מחדש. תקופת הגולם נעה בין מספר ימים למספר חודשים ואף שנים תלוי במין הפרפר ובטמפרטורת הסביבה

   

  הגולם מייצג פוטנציאל. הכל גלום בו!  - הסביבה אינה יכולה לראות כיצד הוא משתנה ומה משתנה בו אבל היא כן רואה איך ביום אביבי אחד בוקעת מתוכו הוויה חדשה לגמרי! פרפר מרהיב וצבעוני.  

   

  ''

   

  שלב הפרפר בתהליך השינוי מסמל זמנים בהם אנו בשלים ללדת ולממש את הרעיון שפיתחנו, יוצאים החוצה עם יצירתנו הסופית ומשתפים את העולם בחדוות היצירה שלנו ובגוונינו המרהיבים. כנפי הפרפר מסמלות את היצירה הבוגרת ואת התעופה אשר הופכת עבורו לדרך חיים ומייצגת את החופש להמשיך לבחון ולבחור כל הזמן נתיבי תעופה חדשים.

   

  הפרפר יוצא מהגולם רק באביב כשמזג האוויר מתחמם. עובדה זו משקפת את היכולת להפנות את המבט פנימה ולהחליט על הזמן המתאים ליצור ברמה גבוהה יותר. אורך חייו הוא תלוי מין ואקלים ונע בין מספר ימים לכמה חודשים. המינים הנודדים הינם בד"כ מאריכי חיים יותר מאלו המקומיים. 

   

  *********************************************

  מהו המסר של הפרפר?

   

  בשלבי המטמורפוזה מצוי המפתח ליצירה ולהגשמה של כל דבר!  ולכן מסר  הפרפר מייצג מחזור שינוי אישי שאינו תם לעולם! הוא בא להזכיר לנו שהדברים אינם נשארים לעולם באותו מצב ושהשינוי הוא הדבר היחיד הקבוע בחיינו! הדברים משתנים אם נרצה או לא נרצה. החיים זזים קדימה ומאתגרים אותנו כל הזמן בלמידה חדשה.  לכן, פרפר מציע לכולנו ללמוד ממנו להשתנות על מנת להתאים את עצמינו להשתנות החיים וזה אומר להשיל את הישן, להיפטר מצורות שעבר זמנן, לזרוק את החמץ ולהתחדש.  

   

  סגולת הפרפר מזמינה אותנו להתבונן ולשים לב היכן אנו נמצאים במחזור ההשתנות האישית שלנו שכן, כאשר אנו מזהים את שלב השינוי בו אנו נמצאים קל לנו יותר להבין מהו הדבר הבא שעלינו לעשות על מנת להמשיך להתפתח. "מודעות הפרפר" יכולה לעזור לנו להבהיר את חשיבתנו, לסייע לנו בארגון פרויקט שלקחנו על עצמינו או לעזור לנו למצוא את השלב הבא בחיינו האישיים או המקצועיים.

   

  השתנות מתמדת אינה דבר קל! אבל זו, לדעת הפרפר, צריכה להיות המחויבות שלנו לעצמינו אם אנו רוצים לשמור על בריאות טובה, על שמחה ועל חיות שכן, זו מהות החיים - תנועה! התקדמות! צמיחה! טרנספורמציה!

   

  פרפר טוען שחשוב עבור כולנו להתפתח ולהתחדש מכיוון שאחרת נשאר תמיד גלמים! ובמקרה היותר גרוע זחלים.. וזה ממש לא מומלץ לדעתו להיות זחל או גולם כרוני! שלא מתפתח.... שנשאר באזור הנוחות של ההרגלים והדפוסים הישנים...שאין לו אומץ להעיז להגיח החוצה לעולם במלוא צבעיו ומהותו (ותאמינו לו...הוא מדבר מנסיון!). 

   

  כשלא זזים קדימה, כשנותרים סגורים, כשמדכאים את כמיהות ותשוקות הלב (בגלל ש"אסור", "צריך", "לא מתאים עכשיו", "מה אחרים יגידו?"),  נוצר מצב של קיפאון ושל התייבשות של אנרגתית והמשמעות היא – אין חיים! רבים בייננו עדיין מאומנים היטב בלדכא את החלקים הנפלאים בנו שרוצים לעוף לאור ולחופש כמו הפרפרים. ובהקשר הזה, שימו לב לשיחה שניהלה עליסה (בארץ הפלאות) עם הזחל:

   

  "...זה בוודאי מבלבל מאד לשנות צורה כל פעם." אמרה אליס.

  "לא נכון" אמר הזחל.

  "אולי עוד לא הרגשת את זה" אמרה אליס "אבל כשתהפוך לגולם – ואתה יודע שזה יקרה יום אחד – ואחר כך לפרפר נראה לי שתרגיש קצת מוזר, אתה לא חושב?"

  "בכלל לא" אמר הזחל.

  "אז אולי אתה מרגיש אחרת" אמרה אליס "אבל אני יודעת שלי היתה הרגשה מאד משונה"

  "לך" ענה הזחל בבוז...."מי את בכלל?"

   

  לעומת זאת, כשאנו בוחרים בשינוי ובצמיחה מתמידים אנו בוחרים למעשה לצאת מעבדות לחירות! בוחרים בחופש! בקלילות! בשמחה! בצבע! בתנועה! באיחוד כוחות מודעים ובהתארגנות פנימית כדי לפרוץ החוצה. אנו בוחרים בנתיבי תעופה עדכניים שהינם מדויקים וטובים יותר עבורנו! אנו בוחרים במעבר מהמחשבות המוגבלות של הראש לתחושות העצומות של הלב.

   

  כן! מדובר כאן בבחירה מודעת! אמיצה! בכל פעם מחדש - בחירה לחיים! -  בחירה בחיים! - לצאת מהמקום הצר, הידוע, המגונן לכאורה ולעוף לעולם חדש. לפרוס את כנפינו ולנסוק למרחבים הפתוחים לעבר כל הפוטנציאלים האפשריים. להמריא לכל הכיוונים - למעלה, למטה, לצדדים ולעומקים  - ולשתות צוף ממגוון של פרחים. לבחור בחופשיות את נתיבי חיינו. הקשיבו לאריק איינשטיין - הוא מדבר ע"כ בשיר חדש.

   

   

  ''

  *********************************************

  מיהם אנשי הפרפר?

   

  ''

   

  אנשי הפרפר (מופיע במפת הטוטם שלהם) חושבים ומתנהלים בד"כ בשלבים ונתונים להתפתחות והתחדשות מתמדת. הם עוברים במהלך חייהם שינויים מהותיים ועמוקים וחווים לא פעם התנתקות לצורך התכנסות פנימה כדי לערוך שינוי יסודי. בנוסף, הם מאופיינים ברגישות לאנשים ולמגע, בתודעה גבוהה ובאינטואיציה מפותחת.   

   

  אלה המודעים לסגולת הפרפר בחייהם, יודעים כבר לזהות, תוך כדי תהליך השינוי, באיזה שלב הם נמצאים ולנתח את דרכם קדימה. כך למשל, אני למדתי כבר לזהות מתי אני בשלב הגולם, כשדברים מתהווים, ומתי אני יכולה לפרוס את כנפי המרהיבות ולנסוק בהתלהבות למרומים. מדובר בתהליך שלעיתים מאד מתסכל מכיוון שלעבודה בשלבים יש דינאמיקה משלה אבל בסופו של תהליך, כשמתבוננים אחורה בזמן, ניתן לראות שלכל שלב, גם אם הוא נחווה כשיתוק או כנסיגה, יש את הערך שלו ושתמיד מגיע השלב הבא גם אם נדמה לנו שזה לא עומד לקרות אף פעם. לכן, עלינו להיות סבלניים כלפי עצמנו וכלפי קצב התהליך כדי להפיק את המיטב מהשינוי.  

   

  *********************************************

  המלצת הפרפר לזמן הזה!


  הפרפר ממליץ לנו, בזמן הזה של חג האביב, לפרוץ החוצה, מגבולות הגולם, על מנת לחוות את ההתנסות המלאה יותר של החיים. הוא מפציר בנו להיות מודעים לטבע הנרחב יותר של הפוטנציאלים העתידיים שלנו ולהרשות לעצמנו לחלום ואז להיות! להתגשם! להתקדם! להתפתח!

   

  פרפר יודע שהעתיד הוא העבר שנרפא ולכן הוא ממליץ לנו להפסיק להתנגד  לשינוי הצורה שהינו בלתי נמנע, להפסיק להיצמד לעבר אם החמיץ, אם אינו מתאים יותר, אם מכביד עלינו ומעכב את התקדמותנו.   

   

  פרפר מופיע עכשיו גם כדי להזכיר לנו שניתן לצמוח בעדינות ובשמחה אם נבחר בכך ושלא כל שינוי ושחרור צריך להיות קשה או טראומתי. המפתח לדעתו הוא לפעול בשלבים ולהיות מודעים לדרך כדי לדעת מהו הצעד הבא. בנוסף, הוא מזכיר לנו שהחיים הם ריקוד אביבי, צבעוני, שמח ומהנה אשר דוחף אותנו לקום, להתנועע, להתעופף בקלילות למרחבים, ולטעום מצוף פרחי החיים ומהרב גוניות שבהם וליהנות מהשמש האביבית וממזג אוויר נפלא ומחויך!

   

  פרפר מגלה לנו שלכל משק כנפיים חיובי ואוהב שלנו, ולו העדין ביותר, יש מעגלי השפעה על הסובבים אותנו ממש כמו "אפקט הפרפר" (מונח בפיזיקה לפיו משק כנפי פרפר עשוי ליצור שינויים זעירים המתגלגלים וגורמים לשרשרת מאורעות בקנה מידה גדול). במקרים רבים, פעולות מינוריות ולכאורה חסרות תוצאות בעבר מתרחבות, במהלך הזמן, ויכולות להשפיע בצורה רדיקלית על זמן ההווה של כולנו. כל אחד מאתנו נוגע במהלך חייו בחייהם של אלפי אנשים ומשפיע על הסובבים אותו. גם אם מדובר בהיתקלות קצרה ומקרית באדם אחר.

   

  התנהגותנו, האופן בו אנו מתנהלים בחיינו, הדרך בה אנו מחנכים את ילדינו, הצורה בה אנו מתקשרים עם הסובבים אותנו - משפיעים על זולתנו. אנו משנים, מרגשים, מרגיזים, משמחים אותם, מפרים את חייהם, מעוררים את מחשבותיהם, מכוונים את צעדיהם, משפיעים על החלטותיהם. לכל אחד מאתנו השפעה כל שהיא על היקום מסביבנו ולא חשוב כמה זמן אנו חיים. הפרפר הממוצע חי "רק" כשבועיים - שלושה, אבל תקופה זאת נראית קצרה רק עבורנו, כי הוא חווה בה את מלוא מסכת החיים ויכול ליצור מעגלי שינוי ואהבה ביקום כולו.

  ולכן, חברים יקרים הקפידו להמשיך לאהוב ולשלוח גלים חיוביים וטובים לכולם עם כנפיכם המלאכיות... ממש כמו הפרפרים!

   

  ''

   

  חג שמח לכולם!!!

  מיכל

  דרג את התוכן:

   תגובות (71)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   תודה רבה... על המסר המקסים הזה...
     12/6/11 12:26:
   אהבתי מאד תודה לך ושבוע נפלא החייך,אולי אשוב לקרא בקלפי הטוטם שברשותי,,,,,,,,תודה לך
     11/6/11 00:42:
   *
     10/6/11 11:57:
   נהדר. משק כנפייך בהחלט יצר אדוות שנגעו בי. מובן שאצטרך לקרוא עוד מספר פעמים על-מנת להפנים יותר. תודה לך!
     9/6/11 07:43:

   מרתק מיכל...
   כייף אמיתי ללהיסחף בתוך התובנות המופלאות, בעולם קסום שלקחת..*
   תודה לך

     3/6/11 18:11:
   אני הפרפר הם בעצם אנשי פלוטו (בפן הבונה שלו כמובן)...
     29/5/11 03:51:
   הי יקירתי, עפ"י תמונת הפרופיל החדשה שלי את יכולה להבין שהחיבור שלי לפרפרים הוא די עוצמתי, לא די בכך, שזמן רב לא נכנסתי לקפה, היום שנכנסתי בחרתי דבר ראשון לשנות את תמונתי ואז הגעתי לפוסט המופלא שלך, ממש חוויה למחשבה.. תודה כנה על השיתוף ושבוע קסום ! :)
     25/5/11 23:28:
   פוסט מעולה *****************
     17/5/11 21:46:
   פוסט מעניין מושקע ואיכותי..אהבתי
     13/5/11 09:20:

   ואיזה אושר חוויתי ביום בו גיליתי את הפרפר שבי.

   הכל התיישב על מקומו.

   הבנתי את קצב חיי , המובנה, הבנתי את התעקשותי לבצע שינוי רק כשאני מוכנה,

   (ואחרים לא הבינו למה אני ממתינה).

   וגם הבנתי למה אני מוקסמת מפרפרים, והסיבה שהם תמיד מושכים את תשומת ליבי...

   תודה על השיתוף, כי אני מרגישה כל כך אני בתוך הפוסט שלך...חיוך

     11/5/11 10:28:
   מיכל היקרה, תארת בצורה כל כך מקיפה וממצה את תהליך התפתחות הפרפר וכל המשמעויות של הפרפר. ממש מאלף. השינוי, כל כך קשה לנו אבל הכרחי להתפתחותנו.
     3/5/11 09:13:
   תודה זה היה מקסים! אצלי בבלוג תלמדי כיצד פרפרים שינו את מסלול חיי אוהב רוני
     3/5/11 02:25:
   מיכלי, איזה יופי את מסבירה את התהליכים, כל כך מדויק! תודה יקירתי.
     30/4/11 15:45:
   נראה לי שהפרפר יוצר את האנרגיה שלו רק משום שהוא כל כך דק וקטן וחלש ובן יומו - ובכל זאת הוא ההתחלה של "אפקט הפרפר" לא?
     30/4/11 02:24:
   פרפרת לנו יפה, בין התפיסות האינדיניות לבין התמונות המרהיבות. מאלף, תודה!

   תודה לך.

   מאמריך נפלאים.

   התרשמתי מאוד מהמאמר הזה.

   תודה לך שאתה מעניקה מזמנך ומעשירה אותנו.

   ברכות.

   *

   בדרך אל...
   אהב"ה = אח"ד
   *
   כוכבית* של עין טובה.
   אשמח לראותכם,
   עם ניגון של אהבה.
   ''
   קליק על:
     27/4/11 19:57:
   תודה לך יקירה על הגלים החיוביים ששלחת לכולנו. את מדהימה פרפרית שכמותך (-:
     27/4/11 14:07:
   כתיבה מרתקת יש לך מיכל. הפוסט מלמד ומעניין ובאופן אישי, נותן לי מבט חדש על שירי הפרפרים שלי וגם על שלבים בחיים של חברים יקרים.
     27/4/11 12:41:
   תודה רבה על השיתוף. פוסט ושיר מקסים
     25/4/11 19:03:
   איזה יופי מיכל, כיף של זווית תעופה :)
     25/4/11 18:15:
   חג שמח - פוסט יפה מאוד --פרפרים ***
     25/4/11 09:40:
   איזה פוסט נפלא !!! לא הצלחתי למקם עצמי במחזור הפרפר - אבל רואה בעברי את כל הגלגולים. חומר למחשבה, תודה
     24/4/11 21:25:
   הזדהיתי עם כל מילה. כשגרתי בצוקי ים בכל יום (אביב עד חורף) היו פוקדים אותי זוג פרפרים לבנים שחוללו בפני את מחול השמחה והאשר. המחזה שאני הכי אוהבת הוא "הכלה וצייד הפרפרים" שכתב ניסים אלוני ז"ל. כשבקרתי בסין וראיתי כמה גדולים עד ענקיים יכולים להיות הפרפרים הבנתי שהבנתי את התחום הפרפרים פרובינציאלית ומלאה סטראוטיפים, ממש כמו תפיסתי את עמי המזרח הרחוק. תודה,תודה, תודה
     24/4/11 20:20:
   כמה רבגוני ומרגש.. תודה יקרה חג נפלא
     24/4/11 18:59:
   לך*
     24/4/11 11:52:
   הייתי בעמק הפרפרים אבל רציתי לשאול איך זה שהיצורים המופלאים האלה יוצאים בכל מיניי צבעים?
     24/4/11 10:13:

   שלום מיכל,

   והנה עוד פוסט שלך

   שהוא כולו רצון ונתינה
   עולים מדרך הכתיבה התמונות
   וממשק הקליל של הכנפיים..
   מעניין מסקרן מרחיב ומלמד.
   ברבו.
   הרבה תודות
   על הרצון וההשקעה
   ועל בכלל...
   ומשהו מפי סיני חכם ,
   "בלילה חלמתי שאני פרפר,
   אבל עכשיו אני לא יודע
   האם אני פרפר שחולם שהוא אדם,
   או אדם שחולם שהוא פרפר"..

   חיוך
   יום אור

   חג שמח

     24/4/11 09:26:
   מסר הפרפר מייצג מחזור שינוי אישי שאינו תם לעולם! הוא בא להזכיר לנו שהדברים אינם נשארים לעולם באותו מצב ושהשינוי הוא הדבר היחיד הקבוע בחיינו! הדברים משתנים אם נרצה או לא נרצה. החיים זזים קדימה ומאתגרים אותנו כל הזמן בלמידה חדשה. לכן, פרפר מציע לכולנו ללמוד ממנו להשתנות על מנת להתאים את עצמינו להשתנות החיים וזה אומר להשיל את הישן, להיפטר מצורות שעבר זמנן, לזרוק את החמץ ולהתחדש. כמה יפה כמה נכון כמה מדהים ...כמה משכיל... אהבתי ...אהבתי ... אהבתי .. תודה ..וחג שמח
     24/4/11 08:21:
   מדהים!! בדיוק אתמול, אהובתי פתחה לי בקלפי הטוטם, ביקשה ממני לבחור שאלה לפני כן, משהו שאני רוצה לדעת... שאלתי והקלף שיצא לי הוא קלף הפרפר... חג שמח ונפלא!! שנזכה לראות חירות אמיתית ונקיף עצמינו באור ואהבה... אגב, מתראים בפאצ'ה מאמא?
     24/4/11 08:15:
   לפי הגדרתיך חושבת שגם אצלי יופיא הפרפר במפה.. הסבתא שלי לא הבינה בנושא אך זוכרת סיפורים רבים על הכח והמטאפורה לפרפרים. נושא מרתק ממש תודה מיכלי חג שמח .
     24/4/11 07:47:
   נפלא ותודה
   פרפרים זה אני! כל תקרת הסוויטה "המון חרמון" מכוסה בעשרות פרפרי מתכת ענקיים בגדלים וצורות שונות. http://www.zimmer.co.il/premium.asp?site_id=2643 תודה על הפוסט המושקע וחג שמח.
     24/4/11 00:56:
   מיכל יקרה,פוסט מדהים אהבתי מאד ,מזרהה עם המון בסיפור הפרפר,מי מאיתנו לא נקלע למצבים של תהליכים כמו הפרפר ,,,,, תודה לך וחג שמח
     23/4/11 23:11:
   מקסים. *
     23/4/11 19:51:
   חג שמח מרתק ביותר.
     23/4/11 18:44:

   עולם הפרפרים כפי שאת מתארת בבהירות רבה-ומשליכה אותם על חיינו נשמע מרתק

   מאוד מאוד.

    

   נכדי בן ה 10 כל היום מסתובב עם מצלמה מתוחכמת ומצלם פרפרים.

   לליל הסדר הביא לי תמונה גדולה של כ 30X30 ס"מ- של פרפר בצבעים נהדרים שאני רק צריך למסגר יפה

   ולתלות. אולי בתת הכרתו מבין הילד שהפרפר מבטא את השינוי בחיים.

   "אפקט הפרפר" מעניין,ותודה על פוסט מחכים ומעשיר.

   חייצוק עם כ ו כ ב

     23/4/11 18:14:
   מיכל שאינני מכירה, הגעתי אלייך לגמרי במקרה ונותרתי מהופנטת מכמות היידע והמידע שעליי לעכל ולהפנים.. חן חן על הפוסט המושקע כל כך....נהניתי לקרוא..... המשך חג שמח !!...סאלינה
   פוסט פרפרי נהדר מיכלי, התודה העמוקה היא לאוהד, חברנו המשותף מצרפת, שמרגיש אותנו כמו פרפר המאזין ללחש אבקני הפרחים ועף רחוק כמו טווה עבורנו את השביל להליכה או דאייה. תודה על הצלילים הקסומים שהבאת לכאן להנעים לי את החג. מרתקת כתמיד. חג שמח יהודית
     23/4/11 16:38:
   פוסט מושקע, מקסים ומעשיר.. תודה לך :)
     23/4/11 16:29:
   פרפרים הם חופשיים...
     23/4/11 10:53:
   יפיפה. הנה שיר קצר שכתבתי לבי: למה כל דבר? למה כל דבר? צריך לומר לו פעמיים ל- פר פר.
     23/4/11 09:52:
   מקסים ומתאים. אהבתי. תודה.
     23/4/11 09:45:
   מיכלי, מדהימה כתמיד! מרתקת וקולחת ומעמיקה ומעשירה, גם את מי שכבר יודע... תודה גדולה, במיוחד מאשת פרפרים כמוני :)
     23/4/11 09:34:
   ועוד משהו קטן אפרורפו פרפרים ב- 10.9.2009 טלסקוף האבל צילם צביר כוכבים שיצא ממרכז הגלקסייה מרהיב פרפר גלקטי מחסיר פעימה ,
     23/4/11 09:29:
   היי בוקר אור לך מופלא ויפייפה מה שכתוב , נתת לי עוד נקודת מבט על יופיו של הפרפר אני כבר שנים מגדלת זנב סנונית הם חוזרים כול שנה אלי הביתה באים להטיל ביצים , ולהחיות אותי כול חודש מאי מחדש , אם תגדלי פיגם / רוטה בחצר הם יגיעו אלייך ואם הם בקעו בגנך הם יחזרו כול שנה אותם שבועות של קסם טהור , החלק הכי מרגש הוא להתעורר לתוך רטט של משק כנפיים ואז מתחילים רגעי הקסם .... וכמובן כמובן להחזיר אותם לאמא טבע שבת קסומה לך עטוף גשם מטהר
     23/4/11 08:51:

   שלום מיכל וחג מלא אור


   תודה על פוסט נפלא!


   בעבודה שלי, בליווי הרוחני, יוצא לי להתייחס לפרפר בהקשר של התעוררות הנשמה, או רגע המוות- כרגע של פוטנציאל של פקיעת הפרפר מהגולם. הפרפר הוא המטאפורה המושלמת לרגע זה של שחרור של הנשמה מהגוף, או של הרוח מהחומר. אפשר להתייחס גם לכל תקופת החיים כתהליך של הבשלת הגולם ואז רגע המוות הופך לרגע אולטימטיבי של חסד גדול, מעין שיא של החיים....

   הפרפר הינו הפריחה המלאה, הגשמת הפוטנציאל המלא, פרישת הכנפיים ויציאה אל האור.

   בתרבויות עתיקות רבות, כמו במצרים העתיקה; הפרפר נחשב כסמל לתחיית המתים.


   הגולם הוא גם הדימוי לזמן של שיכחה עצמית, בורות והזדהות מוחלטת הם הגוף והחושים, כאשר (כפי שהיטבת לתאר) הפרפר בתהליך מסתורי ומופלא הוא שלב חדש של התעוררות, זכירה עצמית וידיעה של האור.

    

   ''

     23/4/11 07:59:
   ואוו, מיכל יקרה, התובנות, הקישורים, הדימויים, התמונות והשירים, הכל נשזר ויוצר חגיגת חושים נפלאה. את מדהימה. תדה רבה על הזדמנות לצמחיה בבוקר של שבת קריר::)))
     23/4/11 07:55:
   מיכל יקרה את יודעת שאת מורה בחסד? !! איזה יופי את מלמדת, ומעבירה ידע, באופן כזה בו הוא קשור לחיים וחי בין המלים. ובנדיבות ובהירות גדולה. שיהיה לך חג שמח.
     23/4/11 07:54:

   בוקר טוב מיכלי,

   ברור שחזרתי...

   יום יפה לך

   ציפי

     23/4/11 07:34:

   אכן, רצוי לכל אחד מאיתנו לדעת איך לעשות טרנספורמציה אמיתית...

   החיים דינמיים והיכולת שלנו להתאים עצמנו אליה מאפשרת לנו לנצל אותם בצורה הכי טובה

   חג שמח

   דוד

     23/4/11 07:11:
   מיכל יקרה, כ"כ נהנתי לקרוא את מה שכתבת, מאוד נוגע למה שאני עושה בחיים יוצרת טרנספורמציה בחייהן של נשמות יקרות. וזה מאוד מדבר אלי, תודה על ההעשרה *
     23/4/11 04:02:

   * מיכל יקרה,

    

    

   תודה על דבריך המעשירים והמרתקים :-)) 

    

   הזדמנות נפלאה עבור כולנו, להוסיף זווית נוספת להתייחסות לעצמנו ולחיינו; דרך חיית הטוטם בכלל והפרפר בפרט, כמשל לנקודה בה כל אחד נמצא כרגע....

    

    

   חג שמח ושבת מבורכת חיוך

    

   שלומית

     23/4/11 00:11:
   מיכל היקרה , מעבר להתחדשות ושינוי . אלמנט חשוב בנושא : העדינות והשבריריות של הפרפר , פגיעה ולו קטנה - עלולה לעצור אותו בזמן המעוף ......לשתק אותו . לכן , הסביבה הטיבעית של הפרפר - בטבע בין שדות הפרחים , בגובה מסוים . הרחק מהמפגעים . זוהי באהבה
     23/4/11 00:11:

   מיכל יקרה,
   תודה מכל הלב על הפרפר וכל הגלום בו,

   היה מרתק לקרוא את המידע העשיר שהענקת.

   שיהיו ימי אביב של פריחה ,צמיחה והתחדשות

    

   ''

    

   דבי


     22/4/11 23:42:
   חג שמח מיכל! תודה על ההתחדשות. נותר רק ליישם וזה בעצם כל הטריק (:
     22/4/11 23:30:

   מיכל יקירה, מאד נהניתי מפוסט חכם ומחכים זה..

   איך אדע מה חיית הנפש שלי????

   חג שמח לך חברה יקרה...

   נגמרו לי הכוכבים, אך מבטיחה לחזור מחר....

   כל כך מתאים לתקופה שנמצאת בה ולאביב... לו יהי הפרפר בזוגיות, הפרפר כדרך לחופש פנימי תמידי, קליל ועם זאת נראה, מחובר לרוח ולהשתנות. קשור לצבע הירוק של היצירה
     22/4/11 22:14:
   מדהים. תודה מזמן לא נהנתי לקרוא מטאפורות כאלו מגלגולי הפרפר. וגם התאים קצת למי שאני... חג שמח של חופש חרות גדילה ו"פריחה"
     22/4/11 22:12:
   איזה יופי של פוסט מושקע. אהבתי את התוכן ואת הצילומים. תודה לשיתוף. חג שמח. *********
   מיכל יקרה, תודה על הפוסט המורחב, המחדד את הנקודות אחת לאחת. כאדם מתפתח, ובמיוחד כמורה, אני חייבת לזכור תמיד את חוקי הטבע האלו - אחרת זה מייאש נורא. תלמידים רבים נשארים בשלב הגולם, למרות רצונם העז לבקוע. ובאמת חשוב לתת לגולם את הזמן שלו ולא לדחוק בו. תודה, אירי
     22/4/11 21:30:
   מעלף. תודה רבה וימבה פרפרים לך :)
     22/4/11 21:23:
   ואוו... איזה פוסט צבעוני ומושקע. מקסים ותודה לך. כמובן שהפוסט הזה ראוי ליותר מכוכב. חג שמח. נגה
     22/4/11 21:23:
   מיכל את משהו מיוחד כייף כייף לקרוא אותך שבת שלום, וחג שמח.. ♥
     22/4/11 20:55:
   יופי של תוכן *** תודה וחג שמח :-)
     22/4/11 20:34:

   מיכל היקרה
   איזה פוסט מקסים

   מעשיר  לקרוא את הפרשנויות שלך

   תודה לאוהד שבזכותו = נולד הפוסטחיוך

   שבת שלום

   מזי

   יפה מאוד! תודה
     22/4/11 20:16:

   ?How does one become a butterfly

   ” she asked. “You must want to fly so much that you are willing to give up being a caterpillar.”
   Trina Paul
   u
   s

     22/4/11 20:09:
   עכשיו אני יודעת למה אוהבת פרפרים. מרתק.
     22/4/11 20:07:

   היי פרפרית שלי יקרה
   (וגם אוהד בוא אלי פרפר נחמד)

   כל כך אוהבת לקרוא את הפוסטים שלך ואת הניתוחים שלך.
   נזכרת שכשהייתי בניו אורלינס - הייתי עם שמואל בתהלוכת סט פטריק (אחרי ההשתלה) וענדתי שרשרת עם פרפר צבעוני (ששמואל קנה לי בחזור מנברסקה לפני שנה, כששבנו ללא ההשתלה, רצה להודות לי על התקופה - ובמטוס קנה מהדיילים את הפרפר ורק כשהגענו הביתה -נתן לי - החלטתי לטוס עם הפרפר הזה לניו אורלינס כדי שיהיה מזל) נחזור לתהלוכה:)
   פנתה אלי אחת הנשים שישבה שם ושאלה אותי האם אני יודעת מה משמעות הפרפר? עניתי לה...אולי אתחיל לעוף...וחייכתי , היא אמרה לי שאני לפני התחדשות,ואעבור שינויים - אמרתי לה תודה...והמשכתי הלאה

   ואני לא יודעת אם אני פרפרית או?

   תודה על הפוסט

   שבת מחבקת

   חג שמח

    

   אשוב שוב כי נגמרו לי ה....פרפרים

   * * * * *

   .

     22/4/11 18:50:
   ווואוו איזה פוסט מרתק תענוג לקרוא אותך, את פרושייך והבנתך ואת שפתך הקולחת כל הכבוד ! * מיקי
     22/4/11 18:27:
   ליייק, ליייק, ליייייייייייק, ליייייייייייייייייייייייק, מיכל יקרה, אני כל כך אוהבת לקרוא את הניתוחים שלך, בשפתך הקולחת, בהבנות הנפלאות ובהגשת החומר, לעוס, טחון, ישר לתוך הפה, ואוחחחחחח כמה שזה טעים, נפלא.... ממש התגעגעתי לפוסטים שלך, והנה, רק היום כתבתי לך, שתבחרי בחיה, וספרי עליה, והנה את שולחת לי פוסט..... הלוואי וגם דברים אחרים יתגשמו כה מהר בחיי.... בכל אופן, כתבת נפלא, ואכן אנשי הפרפר משתנים תמיד, ועליהם להשתחרר מהישן ולהתקדם..... עליהם לגבור על התיסכולים, כי לפעמים התהליך איטי.... ואין זרימה, השעור הוא להבין שלכל שלב בחיים יש את הערך שלו, וכדי להפיק את המיטב צריכים סבלנות......... כי במילה המתנה.... יש מתנה..... ולזכור כי השלב הבא תמיד יגיע...... תודה לך, ואשמח לקבל כל שבוע פוסט כזה!!!! חחחחח, לא אמרתי כלום...... אבל אני בטוחה שאני מייצגת פה הרבה אנשים. ובינתיים, עופי, ותזהרי בשלל צבעייך, ותחגגי את האביב... חג שמח, אסתי נ.ב. ההזמנה עדיין פתוחה...... סבלנות........ פסיונסה...... ויש לי....

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air