כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הטרמילר

  טירמלתי*
  טיילתי עם תרמיל.

  לצאת כמוני לטירמול בגיל 53 פירושו לצאת ללא אגו ותבנית, לפי תוכנית כללית המגדירה נקודות יציאה וחזרה במפה ובזמן, אם בכלל.

  עזבתי כל מה שידעתי. פשוט קמתי, טירמלתי וחזרתי וכמו נולדתי מחדש. צאו לטרמל בעולם תרבותי אחר ומצאתם שלווה גדולה.  המונח 'טרמילר' חדש. עניינו לכידת האגו וקשירתו באופן שלא יפריע. לא יבלוט בתנועה קדימה, הלאה.

  פיתוח עברי למונח "מוצ'ילר", מהמילה הספרדית "מוצ'ילה", בעברית תרמיל.

  מכאן, מוצ'ילר פירושו 'תרמילאי' ומעתה, גם 'טרמילר'. המונח בכל הטייה הומצא על ידי והזכויות שמורות לי.

  לתפיסתי, הנווד עם תרמיל ומקל, או המוצ'ילר, כפי שהוכר עד מחצית המאה הקודמת שינה דמותו ואינו עוד.

  במקומו, קיים תרמילאי מודרני שהתפתח ב-70 שנה לדמות אחרת במהות.

  סביבתו השתנתה. לינה במערות ואבוסים, ופונדקי דרכים וכנסיות נעלמה מעולמו החדש.

  כיום, טרמילרים מטרמלים כטיילים מצויידים היטב לטראק בשטח, אך לנים בהוסטלים ברמת מלונות סבירים ובמחירים, שעדיין מתאימים למטייל צעיר שאמצעיו דלים, המטייל בתקציב נמוך.

  טרמילר או טרמילרית, בוגרים כבני 45 ומעלה, המטיילים עם תרמיל לאורך זמן, כשיכולים כלכלית גם אחרת. הם יוצאים למסע ונעים בו כבודד/ה בלתי תלוי/ה.

  כל היתר נוצר...

  0

  פאי ואומגה

  56 תגובות   יום שני, 25/4/11, 12:06

   

   

  לא מדובר בהנדסה. לאחר שמונה ימי חוויות בהם יום כיף עם ארוחת ערב ומופע תרבות, יום פסטיבל הפרחים, יום כייף בשווקים, שלושה ימי טיול ג'יפים לצפון, יום כייף בחברה טובה סביב צ'יאנג מאי, יצאנו עם מדריכה ונהג לעיירה פאי Pai שבמחוז מה הונג Ma Hong בצפון מערב תאילנד. 

   

  התכנית הייתה לצאת בדרך אחת של כארבע שעות ולחזור באחרת. אך זו, מתברר דורשת שמונה שעות נסיעה חזרה ובאורך עצום. לא הכל מסתדר לפי תכנית וחזרנו באותה דרך. אני מזכיר זאת מפני שמדובר בארבע שעות נסיעה עם טיפוס בכביש פתלתל במשך שעתיים. כביש מפותל מאד (!) העולה בג'ונגל, כלומר נוף לא רואים, אל הר, בגובה אלף שש מאות וחמשה עשר מטר, ממנו ניתן לראות מרחבים עצומים, זריחה ושקיעה משני צידיו. מקום כל כך מיוחד שלמלכה יש בו בית (ולמלך יש כתר. סתם)... בית קיץ על 'פיסטין' ההר. במקום יש מלון, מסעדה וחנות. גם 'שוק' קטנטן של שבט צפוני פרוס על רצועת כביש קצרה. אבל מיוחד בו הם מדרונות משטחי דשא מוצלים ומוקפי פרחים, הפונים אל אופקים מדהימים. רבים מגיעים לראות מכאן זריחה לאחר לילה שהגיעו לראות בערבו שקיעה. 

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  בדיעבד, הייתה זו נסיעה לא נבונה. ניסיון המשרד התאי לתת לנו ביום טיול שעושים ביומיים שלא רציתי אותם. אז כן, אתם עשו אותו, אבל ביומיים ואפילו שלושה. בידקו את העונה שלא תהיה היבשה, כי העמק הכפרי הנחשף חלומי, והמקום בהחלט מזמין לכמה ימי שהיה וטיולי אופניים רכב קטן וברגל, ואפילו על פילים אפשר לטייל שם.

   

  ''

   

  ''

  פאי Pai היא עיירה קטנה המזכירה עיירת סקי מלאה טיילים מהעולם, מסעדות ברים ופאבים, בעמק רחב ידיים מוקף נוף הררי מוריק המלא שדות אורז. אני יכול להמליץ לכם על רצען אמריקאי המייצר בעירה מוצרי עור מעולים ויפים, ומוכר בחנותו הקטנה שברחוב הראשי, במחירים נוחים מאד. 

   

  ''

   

  ''

   

  בעמק חיים תאילנדים בודהיסטים ומוסלמים. מהגרים סינים חיים בכפרים משלהם וביקרנו באתר מסחרי שלהם בנוי כולו בבניה אקולוגית. כן סינים ואקולוגיה. הם לא נחמדים בלשון המעטה. באופן בולט במיוחד, בהשוואה לתאילנדים הסינים הללו מנוכרים ולא מסבירי פנים. הכפר מסחרי ואינו כייף לסיור בו, מלבד העובדה שבבניית כפר כזה ובו שווקים, חנויות לתיירים, 'בונגלוס' ומסעדות, כולם עשויים בוץ וקש. הנגרות עשויה עץ מקומי ללא עיבודי יתר, במבוק וקש כקורות ותכסית גג ותמיכות לפרגולות. מבחינה זו המקום עניין.

   

  ''

   

  ''
    

   

  ''

   

  את היום סיימנו מאוחר, תשושים אך מלאים בחוויה מעשירה נוספת. אחרי ערב ב 'שוק לילה', קמנו בבוקר ליום מיוחד. יצאנו לעשות אומגה ביערות הגשם. אספו אותנו ברכב של האתר, ולאחר כשעה נסיעה בנופי הצפון וטיפוס אל אזור הררי בג'ונגל, הגענו אל אתר האומגות שמצפון לצי'אנג מאי.

   

  קיבלנו ציוד ותדריך מקדים, חגורים ומצוידים נסענו ברכב כחמש דקות אל שער אתר האומגה. ירדנו בשביל עיזים אל נקודת יציאה, שם נקשרנו לכבל וריחפנו באומגה מההר אל צמרת עץ בגובה ארבעים מטר, וממנו אל הר שני, שם טיפסנו רגלית בג'ונגל, חולפים על פני עשרות מיני עצים, וליד כל אחד שלט, בו רשום בלטינית שמו ואיפיוניו של הזן. כך, טיפסנו כחצי שעה אל עמדת המוצא ל- "מעוף הגיבון" או באנגלית "flight of the Gibbon".  תוכלו ליהנות מצפיה בקופי הגיבון באתר הזה.

   

  יצאנו למסע של כשלושה קילומטר ריחוף באוויר מעל צמרות עצי גו'נגל באחד מיערות הגשם היפים ובגבהים של 40-45 מטר. חוויה מרגשת מהנה ובטעם של עוד ועוד.

   

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   לחיצה כאן פותחת סרטון וידאו

   

  אחרי כארבע שעות מדהימות, חזרנו ברכב לאתר היציאה שם ירדנו אל מסעדה אוטנתית שלשפת נחל זורם. קיבלנו ארוחת צהרים נחמדה אותה אכלנו לצלילי נגינת תזמורת כפרית. אני ממליץ לכולם להתנסות. נהננו מאד.

   

  הוחזרנו למלון בסביבות ארבע אחרה"צ, בדיוק טוב ללכת אל שוק הפרחים המקומי מעבר לנהר. הנכון הוא שנסענו אליו בטוקוק, מאחר ומשקלי גבוה מהממוצע וכבל האומגה ירד כמה סנטימטר יותר מהמידה הנוחה לנחיתה. באחת הנחיתות נפגעה קרסולי הימנית במשטח שעל צמרת עץ, והפכתי מעט מוגבל בצעידה ליומיים. הנה כך היה :

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  ''

   

  אל השוק הסיטונאי נסענו וחזרה צעדנו בכייף וביקרנו בעוד מיקדש. הפעם סיני, אחר.   

   

  ''

   

  למחרת בצהרים, בכייף שלנו המראנו לבנגקוק שם המתין לנו רכב שלקח אותנו למלון. טיילנו ברחובות ובקניונים. חשבנו לעשות בודי מסג' והלכנו למקום מאד מומלץ. קיבלתי גועל, יצאתי ונכנסנו ל 'סטייקהאוס' ממש ליד לאכול סטייק גדול 'בימקום'. מלאים נכנסנו לטוקטוק קלאסי שיקח אותנו ל MBK הוא מרכז הקניות הגדול, לראות מה יש שם שכוווולם הולכים אליו. כלום. אל תלכו.

   

  ***

   

  טוקטוק קלאסי, זו התופעה. כל הטוקטוקים בבנגקוק נהוגים בידי רמאים. 

  ידעתי, ועלינו על אחד שבקושי נכנסתי אליו (בגלל הגובה שלי). האיש בירבר בדרך, ועצר להראות לנו כרטיס ביקור מרוט של עסק לתפירת חליפות שהוא כביכול 'מקדם'..., ואם מביא לשם אנשים הוא מקבל כסף, גם אם הם לא קונים. כך שגם אם לא נקנה, הוא, "יקח מאיתנו רק 20 במקום 50 באט... ובעצם לא ייקח כסף". התחנן והתחנן ולי היה ברור שזה קישקוק, אבל ליבי הרחום אמר 'תן לו שיעבור שם, עשה לו טוב'. 

   

  הגענו לחור, שם אמר "נו... הגענו". אמרתי לו 'לא יורדים כאן. לך, תגיד לו שאנחנו לא רוצים כלום וקח אותנו לMBK. ניסה לרגע לשדל ומשראה שלא ילך לו, נסע לרחוב חשוך ליד ושם עצר, כיבה את מנוע הטוקטוק ואמר 'זהו. לא נוסע'.

   

  כאן אני נותן לכם שיעור של טיפשים, כי הרי יכולנו שלא להיכנס למצב כזה. אבל אם כבר נכנסתם...

   

  הוא חשב שלא אשלם לו כי כך גם אמר לנו, והחליט להוריד אותנו שם. פתחתי עליו פה בדיבור ובמבט שהיה ברור לו כי כדאי מיד להניע, אחרת יוטל בצידי הכביש ונטייל על טוקטוקו בבנגקוק. נסענו לפתח ה MBK. לא ראיתי שלט, ושאלתי זוג תאילנדי שעמדו ברחוב "איפה הMBK?"

  הצביעו אל פתח הקניון ורק אז הוצאתי את שושתי קפואה מפחד. כרעתי ברכיי להיות בגובה עיניי הרמאי, שלשלתי לידו המושטת שתי מטבעות של עשר באט. הוא פתח פה ודרש חמישים... זה הרגע בו הרמתי ידי אל גגון הטוקטוק ונענעתי תוך הדגמת הרמתו אל על, יחד איתו, ואמרתי fuck off ובעברית צחה שיעוף לפני שאני עוזב אותו ואת הטוקטוק אבל הפוך... ברח.  

   

  כפי שאמרתי, הקניון הזה מבזה את מבקריו. מלא בשיט. המחירים מופקעים ביחס למה שכבר למדתי על שווקי תאילנד. למי הוא טוב?! למי שהולך לשם. 

   

  לא כאן הזמן לתת טעימה מהסיור שעשינו בבנגקוק עוד בתחילת הטיול ובוודאי הסיור שעוד נעשה אל השוק הגדול ביום ראשון (היה זה מוצ"ש). הסיפור הוא, שהמדריך הסיני שלנו רצה להיות נחמד ולרוקן את כרטיס הזכרון של המצלמה שלי בנייד שלו, ולצרוב עבורי DVD. אבל קרה ולא עשה. לקח זמן, פרסמתי כאן את פוסט בנגקוק עם מעט הצילומים שהיו לי. שבועות אחרי כן, הגיע לישראל ה DVD עם כל הצילומים, מהם אתן לכם בפעם הבאה טיפונת להתרשמות. להתראות. 

   

  ***

   

   פוסט 9 האחרון                                            לפוסט הקודם (מס.7)

   

  אם תרצו אל הפוסט הראשון על טיול עצמאי לתאילנד ב 23 יום...

   

   

  ולמתעניינים, בבקשה קישור אל תחילת הבלוגספר "מסע חיי" 

   

   

  ******************************************************

   

  יש מעל 400,000 ש"ח להצלת חיים

  וכן תרופות יקרות חינם...

  קיבלתי הבוקר מחברנו שוקה

  מ- צוער, סוכנות לביטוח

   

  וזה חשוב בעיני מאד, אז בבקשה קיראו שימרו

  והפיצו כבר עתה:

  http://cafe.themarker.com/post/2142818/

   

   

  ****************

   

   

  ישראלית החיה בסרט ושמו PAI

  הזכיר אותה כאן בתגובות "מוכמוך זצל" למטה בין הראשונים.

  לא מכיר ואין לי קשר אבל קראתי את הבלוג שלה עכשיו...

  היכנסו.

  דרג את התוכן:

   תגובות (56)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/5/11 11:54:
   תודה לכולם גם למככבים השקטים, לפני 1 שבוע על-ידי אורנה ע לפני 1 שבוע על-ידי הדרור מספרת-סיפורים לפני 1 שבוע על-ידי ruthy לפני 1 שבוע על-ידי תכשיט לפני 1 שבוע על-ידי אור2011 לפני 1 שבוע על-ידי Lola Bar לפני 1 שבוע על-ידי lookingforme לפני 1 שבוע על-ידי מוכמוך זצל לפני 1 שבוע על-ידי s*hef לפני 1 שבוע על-ידי תמו'ש לפני 1 שבוע על-ידי אניגמה 313 לפני 1 שבוע על-ידי tal_riv לפני 1 שבוע על-ידי (עמי) לפני 1 שבוע על-ידי מרוה אינדיגו לפני 1 שבוע על-ידי Fire Fly לפני 1 שבוע על-ידי אילנה ינובסקי לפני 1 שבוע על-ידי אישה1 לפני 1 שבוע על-ידי שיווה לפני 1 שבוע על-ידי רמיאב לפני 1 שבוע על-ידי דנה דייגי לפני 1 שבוע על-ידי אני מיכל לפני 1 שבוע על-ידי בטי 2000 לפני 1 שבוע על-ידי יופי יום לפני 1 שבוע על-ידי *מרוית באהבה.* לפני 1 שבוע על-ידי zohey לפני 1 שבוע על-ידי איבי מלכת האור לפני 1 שבוע על-ידי תותי בר לפני 1 שבוע על-ידי ליאורה בן יצחק לפני 1 שבוע על-ידי ארזעמירן לפני 1 שבוע על-ידי or-ly22 לפני 1 שבוע על-ידי Mira Travel לפני 1 שבוע על-ידי S madar לפני 1 שבוע על-ידי רומפיפיה לפני 1 שבוע על-ידי רומי 1 לפני 1 שבוע על-ידי ♥ניתי♥ לפני 1 שבוע על-ידי לומפומפיר לפני 1 שבוע על-ידי טל של שמים לפני 1 שבוע על-ידי טלוני לפני 1 שבוע על-ידי ליריתוש לפני 1 שבוע על-ידי historia לפני 1 שבוע על-ידי אצילית 1 לפני 1 שבוע על-ידי מורנינג. לפני 1 שבוע על-ידי arnonoshri לפני 1 שבוע על-ידי המון חרמון- הסוויטה. לפני 1 שבוע על-ידי דסיקה לפני 1 שבוע על-ידי כיפה אדומה לפני 1 שבוע על-ידי עו"ד יעל גיל לפני 1 שבוע על-ידי bosmati לפני 1 שבוע על-ידי סיגל ל .פ. לפני 1 שבוע על-ידי raquelle לפני 1 שבוע על-ידי גלור ניקה לפני 1 שבוע על-ידי saskia לפני 1 שבוע על-ידי טהור לפני 1 שבוע על-ידי shabat shalom לפני 1 שבוע על-ידי אביה אחת לפני 1 שבוע על-ידי עשר פלוס מינוס לפני 1 שבוע על-ידי guitarwoman לפני 1 שבוע על-ידי ~בועז22~ לפני 1 שבוע על-ידי מ ד ה י מ ה לפני 1 שבוע על-ידי BlueEye לפני 1 שבוע על-ידי דניאלה סגל לפני 1 שבוע על-ידי צוער סוכנות לביטוח לפני 1 שבוע על-ידי עדי ט. לפני 1 שבוע על-ידי נקודה שבלב לפני 6 ימים על-ידי יולנטה
     28/4/11 15:33:
   צבעוני וכייפי סוף שבוע נעים לך
     28/4/11 00:05:

   ממי הטיילן מארץ המטיילים הבלתי נדלים

    ואחרי שפרשתי , קצת חזרתי

   וטרם קראתי

   רק רפרפתי

   וחזיתי

   ונדהמתי

    וכמעט התעלפתי

   פםהבאה תזהיר...

   שושי (קצת חיוורת , לא???)

   לא כלכך שוכנעתי

   נפלא????כזה גובה?????

   ומבית מדרשה של אמי " היו משלמים לי לא הייתי עולה על דבר כזה"....

   כשארגע אקרא

    

     27/4/11 22:20:
   מקסים, אהבתי!
   יופי של סיפור דרך והתמונות נפלאות :-)
     27/4/11 10:20:
   כיף אמיתי לשוטט איתך. כל כך עושה חשק... תודה לך על כל ההשקעה.
     27/4/11 09:50:

   איזה כיף

   חיוך גדול על הפנים שווה הכל

    

   מדהים, הייתי בבנקוק לפני שנים

   ומסתבר שגרנו ממש ממש ליד אחד הקניונים הגדולים

   עד היום לא יודעת איפה הוא

   כל כך לא מעניין להכנס לקניונים במקומות כאלה

    

     27/4/11 08:21:
   מצטרף לכל הברכות של המגיבים לפניי. העיסוק הזה תפור עליך דרור ואני חושב שאתה יודע את זה גם כן - לכן אני רואה עוד טיולים בהמשך הדרך. המשך יום טוב לך ידידי
     26/4/11 23:04:
   מזל טוב לבנך... מזל אחד גדול יש לו כבר, שנולד לאבא כמוך :)....שיהיו לו עוד הרבה בכל תחום. ואתה..מחייך על האומגה, והלב שלי ירד ל....שטיח. תשואות על הפוסט. חן חן.
     26/4/11 21:36:
   כרגיל..., התמונות והתיאורים, כול-כך חיים. ((~:
     26/4/11 17:10:

   כהרגלך עוד פוסט נפלא ומרתק.

   תודה על השיתוף.

   ועל תמונות מקסימות.

   חג מימונה שמח יקירי.

   תרבחו ותסעדו.

   blinkie

     26/4/11 15:56:

   טרמילר יקר

   כייף לטייל איתך
   תמונות מדהימות - ממש ממש אהבתי
   תודה על ההסברים גם
   לגבי תרופות...
   לאחר ההשתלה -
   דאגנו גם להעביר את כל התרופות של שמואל
   שרכשנו והיו מחוץ לסל - לחולים אחרים
   במחלת השחמת.

   תודה והמשך שבוע מואר

     26/4/11 15:47:
   לא הבנתי מהו התחליף החכם לטוק טוק רמאי (ולנוסעים שלא גבוהים וחזקים כמוך......).
     26/4/11 13:35:
   מזל טוב והרבה נחת מבנך.
   הפוסט והתמונות מקסימים .
   נראה שהטיול היה מעניין ומגוון
     26/4/11 13:07:
   נהנת כל כך מההשקעה שלך בפוסטים מרגישה את השמחה ואהבה שבך דרך הפוסטים הללו שלך....
     26/4/11 09:39:
   התמונות מפתות ביותר ומה שאתה כותב נשמע מקסים, אבל אתגרי מידי בשבילי, כשאסע זה בטח יהיה לטיול יותר רגוע. *
     26/4/11 07:00:
   מרתק, תמונות מדהימות. כבוד!!!
   תגיד לי, אין לך מה לעשות חוץ מלהיתלות (על חוט תפירה)בין שני הרים? אח"כ לכסח נהג טוק טוק רמאי... זה יותר מדי עבור הלב שלי החלש... יישר כח! תמונות נהדרות כתמיד כמו גם התיאורים העשירים.
     26/4/11 05:54:
   אם כאלה דיווחים , אפשר כמעט לוותר על נסיעה. אתה מעביר את החוויה כ'כ חיה, נהדר.ו.. חג שמח[שעבר, ומזל'ט ליום ההולדת.
     26/4/11 01:37:
   toda she shalachta
     26/4/11 01:00:
   אומגה עוד לא עשיתי, נשמע חווייה לא נורמלית... ונהגי הטוקטוק הם אכן מכה שלא כתובה בתורה... :-( בסך הכל נראה לי שעשיתם חיים - מתי המסע הבא? :-)
     26/4/11 00:42:
   אכן טיול קסום, כל כך מקצועי ומעניין, שמחתי לקרוא ולהנות מהתמונות.
     26/4/11 00:40:
   הכי חשוב שכחתי, מזל טוב לבנךל בן ה27. שרק תרווה ממנו נחת. את ריח הבשרים על האש ניתן היה להריח עד אלינו... שבוע טוב!
     26/4/11 00:38:
   אתה באמת כותב יפה והתמונות קסומות. גם אני כאחת שלא חובבת טיולים ובטח שלא ארוכים, נהניתי לעשות את הטיול ביחד איתך. טוב לא חוכמה, כמו לראות סרט...
     25/4/11 23:28:
   דרור, התענוג שלך הוא התענוג שלנו...
     25/4/11 22:52:

   דרור יקר, מזל טוב ענק לבן בן ה-27

   וסיפורי המסעשלך כל כך משובחים

   שאני מרגישה כאילו אני עצמי הייתי שם...

     25/4/11 22:43:
   כייף! ! ! מזל טוב לבן . חג שמח .
     25/4/11 22:30:
   אוף אתה עושה לי חשק
     25/4/11 22:13:
   רק קניון רמת אביב !! :))
     25/4/11 22:08:
   אוהבת את המקומות, הריחות, הצבעים והסיפור הנשמע מפיך מרתק :)
     25/4/11 21:24:
   איך אתה מחייך בתמונה על החבל ? פחד :) *
     25/4/11 20:55:
   מזל טוב לבן הזקונים . זוהי
     25/4/11 20:32:

   דרור..מזל"ט לבנך...אושר וחיוכים.

   האומגה הזו עושה לי  חשק לרחף...

   כיףףףףףףףףף

   תמונות מפתות..

   טוב המופלטות מחכות לנו הלילה...

   אז עדיין חג שמח...לכולנו...

   בטי

     25/4/11 20:14:
   נפלאות העולם בעיני הדרור :) אהבתי. תודה.
     25/4/11 19:52:
   מקסים . מזל טוב לבן !
   מכיר את התופעה הזו בה נהג הטוקטוק הוא מקדם מכירות של שותף לעסקים. בהתחשב במחיר המגוחך של העלות כדאי להתמקח איתם גם על רכישה של שקית מלח. ולגבי המקרה שלך עדיף לקבוע מראש לפני היציאה את המסלול... יופי של פוסט
     25/4/11 19:50:
   אתה כותב יפה את סיפורי המסע. אני כנראה כבר לא אהיה שם... :). המשך שבוע חול נעים. רמי
     25/4/11 19:40:
   מתיעוד מסעותיך ניכר שאתה טיילן יסודי ומכין שעורי בית ביסודיות :))
     25/4/11 19:32:
   תמונות מרהיבות. פוסט מקסים. מסע מגניב. חוויות כייפיות. מה עוד צריך? הממממ....צריך עוד!
     25/4/11 19:31:

   דרורוש,

   כיף לאכול איתך פאי כשר לפסח...קריצה

   אומגה לא עשינו (היינו מותשים מידי אחרי טיול הג'יפים) ועכשיו אני די מצטערת. סיבה טובה לחזור, הא?...(-:

   MBK דווקא עשינו, אפילו כמה פעמים (אולי בכדי לנסות להבין מה סוד הקסם?הסנני), וכמו אז גם כיום אני חושבת שמדובר בסוג של שוק מקורה. המון מהומה על לא מאומה.

   הסיבה היחידה שהיה לי שווה להגיע לשם היא חנות זעירה של קפקפים מקש, שקניתי בכמות מסחרית ואני לא מורידה מהרגליים. אפילו נעלתי אותן עכשיו, לכבודך! (-:

   תהנו מה"מימונה הבשרית" ומיום ההולדת.

   מזל טוב!

     25/4/11 19:22:
   בסה"כ נשמע שטעמתם מכל מה שאפשר בכמויות משתנות ושהיה לכם כיף במידה. מי צריך יותר ?
     25/4/11 19:19:
   כיףףףףףף חיים!!!! : )
     25/4/11 19:06:
   מזל טוב לבן.. ותודה על השיתוף בטיול..
     25/4/11 19:03:
   אזור מעניין. לא ביקרתי בו.
     25/4/11 19:00:
   מרתק והצילומים יפהפיים, זה היה כמו לעשות את הטיול אתך. טוב שנחלצתם מהנוכל ואני שיש די והותר הזדמנויות להיקלע למצבים כאלה. TAKE CARE מקווה שהקרסול בסדר.*
     25/4/11 19:00:

   מזל טוב לבן.
   וככה אתה הענק על הקטנים ההם? :-)

   מסכן נהג הטוקטוק. בטח רעד אחרי ה'המחשה' שלך :-)

   אחלה טיול עשיתם.

   שבוע טוב

   אילת

     25/4/11 18:54:

   מכולם אהבתי את האומגה. לא שחוויתי, אבל זו בטח חוויה מדהימה שבסופה אתה טופח לעצמך על החזה.

   רמאויות ושטיקים יש בכל מקום זר ונחמד מצידך לתת טיפים :)

     25/4/11 18:53:
   ראשית המון מזל טוב לבנך. נהנתי מאד לסייר איתך במסע חייך.העברת זאת וחידדת לי חוויות שעברתי לפני בדיוק שנה.וכן אכו מסע חיים עוצמתי בהחלט. והערב עדיין חוגגים את המימינה כך שעדין לא הסתיים החג. איך אצלינו אומרים? תרבחו ותסעדו..
   * מזל טוב לבנך . והטיול שלך, כפי שהוא "בא לכאן" הוא מאלף. אתה יודע לטייל.
     25/4/11 18:44:
   ועכשיו כשאני יודעת...גם מזל טוב "לילד" ולכל משפחתו
     25/4/11 18:43:
   בפאי יש בונגלוס של בחורה ישראלית - קרני ילין- ובן זוגה ריד התאילנדי. לא הייתי שם, אבל זה נשמע מעניין. יש לה גם בלוג מרתק שתענוג לקרוא אותו http://onlife.co.il/בלוגים/6782/חיי-בתאילנד
     25/4/11 18:41:
   נראה כמו כיף גדול. בעיקר האומגה מינוס הפגיעה.
     25/4/11 18:17:
   עשיתם חיים!!!
     25/4/11 17:31:
   איזה כייף.....
     25/4/11 13:37:
   חוויות חמודות, צילומים יפים! חוויות מפסח?
     25/4/11 13:22:
   איזה כייף והרי אין טיול מושלם.אני מניחה שגם מי שמנוסה לא יכול לגמרי למנע ממלכודות תיירים.

   פרופיל

   הטרמילר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון