כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  Post שביתה

  הבלוג עוסק בבעיות מערכת החינוך מנקודת מבטה של מורה ומחנכת, החל במאבק המורים במהלך השביתה,בגורמים לשביתה, ובתחושות שעולות במהלכה ולאחריה. הבלוג שינה את שמו מ\"יומנה של מורה שובתת\" ל\" Post שביתה\"

  פוסטים אחרונים

  תגובות (6)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    15/11/07 16:15:

  מכתב תגובה שנשלח על ידי מנכ"ל מוטורולה

   

   

  לכבוד:

  גב' שושי פולטין

  שד' בנימין 58/23

  נתניה

  באמצעות דואר אלקטרוני: S_foltyn@walla.co.il

   

  גב' פולטין שלום רב,

   

  הנדון: מכתבך בפקס מיום 14.11.07

   

  מכתבך מיום 14.11.07 הועבר אלי.

   

  צר לי על הסערה שקמה בעקבות ציטוט שגוי של דברי. נעשה שימוש פרובוקטיבי בתגובה כואבת על מצב קשה.

   

  כמנכ"ל של חברת היי-טק, שמעסיקה אלפי עובדים וכאיש שמוביל מזה שנים פעילות לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל, אני מכיר, מוקיר ומעריך את פועלם של המורים. ישבתי עם רבים מהם בישיבות שמטרתן להעלות את רמת החינוך בארץ.

   

  דווקא משום שאני מייחס חשיבות ראשונה במעלה לתפקידם של המורים, אני מתרעם על העובדה שעדיין לא נמצא פתרון לשביתה ומצר על הסחבת בנסיון לגשר על הפערים.

   

  לדעתי יש לפעול במהירות לסייע למורים במשימתם להעלות את רמת החינוך בארץ. אנחנו התעשיינים נשמח לשנס מותניים יחד עם המורים והממשלה למצוא פתרון הולם ומהיר למצב.

   

   

  בהערכה על עבודתך הקשה בחינוך בני נוער,

   

  אלישע ינאי

   

  מנכ"ל מוטורולה ישראל

   

    14/11/07 20:04:

  שושי היקרה,

   

  הבלוג שלך כאן מספר את כל האמת . האמת על מעמד המורה בישראל, האמת על תלוש השכר הבלתי מוצדק . על כך שאין באמת תחושה של אופק חדש . הבלוג שלך מביע את המאבק של כולנו והוא כתוב מתוך תחושות של כאב עצום. את כתבת  לי שאת כותבת לראשונה בחייך. פרץ כזה של כתיבה מתרחש כאשר חשים מועקה כל כך גדולה. ואין אפשרות לעצור ולחסום את המילים.רק כתיבה תעניק מעט מנוחה אך לא תרפא, יחס הולם והוגן ושיפור מצב החינוך הוא שיעזור לכולנו..

  הכתיבה שלך עניינית ונוקבת, מעמידה דברים על דיוקם!

  בעקבות השביתה הזאת מגלים עד כמה רבה היצירתיות בקרב מורי ישראל.  עד כמה רבים מבקשים להביע את מחאתם, מחאה שהצטברה שנים רבות. ומעניין מאוד לדעת שאנו בעצם הילדים שנולדו למדינה, כבר בני חמישים, וכבר לא רואים כיצד מתקדמים מכאן.  אנו נמשיך להאבק גם בזכות אנשים כמוך שאומרים את כל האמת לציבור והם חייבים לשמוע ואנו להשמיע!!!

   

   

  שושנה ויג, מורה לספרות בתיכון בנתניה

   סופרת ומשוררת

  כותבת תוכן באינטרנט

  מנהלת האתר sifreset.com

    14/11/07 19:44:

  אין די מלים בפי לומר  עד כמה אני מסכימה עם מטרות השביתה.

  לדעתי יש לשבות גם שנה שלמה (ומקווה שיימצאו לכך תקציבים ותקבלו תמיכה מכל מיני ארגונים), ובלבד שמשהו ישתנה מן היסוד. לצערי נדמה לי שגם אם אכן תתגשם משאלתי, עדיין לא יושג פה דבר. אולי מפני שאין מורים מתאבדים?...

   

    14/11/07 19:06:

  שוש,

  ממשלת ישראל לא התעניינה בגורל תושבי הצפון במלחמה.

  ממשלת ישראל לא התעניינה בגורל חייליה במלחמה שאכלו ושתו מבתי הערבים בלבנון.

  אז ממשלת ישראל לא מתעניינת בתלמידים ומורים.

   

  הלזו יקרא ממשלה ?

   

   

   

   

    14/11/07 14:56:

  לשושי

  הבעיה שלנו היא ממשלה שאין לה שום רגישות לדעת קהל, בכל מקרה של "סתם קהל" כמונו. אולמרט, מי שיותר משנה נשאר בכסאו לאחר מלחמה והליכים כ"כ משובשים, ואינו מתפטר.

  ממשלתו, והכנסת שתומכת בו, שמרבית חבריה יודעים שלא יבחרו שנית, והם נמצאים בכנסת לזמן שאול, כל אלו הופכים אותם לטפלון שכל טענה מחליקה מעליו.

  השאלה הגדולה היא למה חברי כנסת מהאופוזיציה לא משמעים קול ברמה. ומדוע אנשי היי טייק, כמו אלו שהזכרת, לא מבינים שהפתרון הקל, של לזרוק בוץ במורים, אולי יקדם אותם לטווח קצר, אך יכשיל את כולנו לטווח ארוך.

   

    14/11/07 07:49:
  שלום מר ינאי. סליחה שאני מעזה לפנות אליך.   אני הרי בסך הכל מורה. כן, אני נמנית על אותם "מטורפים", כמו שכינית אותנו . מוזר, אך למרות היחס המתנשא שלך למורים,כפי שבא לידי ביטוי בדבריך מאמש, יש בינינו הסכמה על דברים רבים וחשובים.  אתה טוען כי "עתידנו תלוי בילדינו"  אכן, אמירה יפה, אלא  שהעתיד עליו אתה מדבר שונה, ככל הנראה,  מהעתיד אותו אני חולמת לילדי ולנכדי וגם לאלה שלך.   אתה טוען כי אין לנו מורים צעירים.  טענה במקומה.  גילו הממוצע של מורה בחטיבה העליונה של מערכת החינוך הוא 52.  איך היתה נראית מוטורולה אם זה היה גילו הממוצע של עובד?    האם חברות היי-טק בישראל, כמו גם בעולם, אינן משקיעות משאבים בקליטת צעירים איכותיים מדי שנה? האם אינך רואה בהם את עתידה של החברה בראשה אתה עומד? ומדוע, אתה שואל,  במערכת החינוך הדבר אינו מתרחש? מפני שבתנאי העבודה שלנו, הכוללים שכר מבזה אך גם התמודדות יומיומית עם קשיים ההולכים וגוברים, עם אלימות מכל סוג, ובעיקר עם התייחסות מזלזלת ומעליבה של החברה (שאתמול, בדבריך, היית חלק ממנה) בודדים הם אלה המוכנים להצטרף למערכת, ואת רובם ממילא מפטרים בקיצוצים המגיעים בסיום השנה. הפתרון שאתה מציע לבעיה הוא להביא "בני 20 שסיימו אקדמיה ולהשתמש בהם כדי לתגבר מורים מבלי לאיים עליהם".  אל תדאג, מר ינאי הנכבד.  אנחנו לא נרגיש מאויימים.  אנחנו כבר מרגישים ככה ממילא.  תלמידים מאיימים על מורים, הורים מאיימים על מורים, משרד החינוך מאיים עליינו מדי שנה בפיטורים (ופעמים רבות גם מקיים את הבטחתו ומי שנפגע מכך הם כמובן אותם מורים צעירים שהיית רוצה לראות במערכת)  גם משרד האוצר מאיים עלינו, כשאנחנו רק "מעזים" לשבות ומנסה לשבור אותנו בכל דרך.אבל אולי במקום ההצעה המתנשאת שלך צריך פשוט לדאוג שחלק ממסיימי האקדמיה יגיעו לבתי הספר כמורים וגם ירצו ויוכלו להשאר בהם?   "אנחנו לא מבינים את חשיבות החינוך לעומקו של דבר"  אכן, גם כאן יש ביננו הסכמה, אפילו הסכמה מלאה.  רק שהפרשנות שלנו לאמירה הזו, שונה, כנראה.ברשותך, אספר לך על עצמי.  סיימתי תואר שני באוניברסיטה העברית, בין התואר הראשון לשני עבדתי במכון וייצמן.  להוראה הגעתי, כך חשבתי,  לפרק זמן של חדשיים-שלושה, כממלאת מקום, עד שאבחר מה ברצוני לעשות.  עברו מאז 15 שנה, אני עדיין במערכת החינוך, באותו בית-ספר בו התחלתי ,ולא, לא בגלל שלא מצאתי עבודה אחרת.   אני כאן, וכאן גם אשאר מפני שבניגוד לך, כנראה, אני מאמינה שחשיבות החינוך אינה בלהכין את התלמידים ל"קרב הסכינים עם הסינים והיפנים".  בבית הספר שלנו, כמו גם בבתי ספר אחרים,  משקיעים מאמצים רבים במטרה ליצור חברה טובה ואיכותית יותר.  את המשאבים שלנו, משאבי האנוש, כמובן, כי האמצעים האחרים דלים עד בושה, אנו מכוונים לליבם ולנפשם של תלמידינו, מנסים לטעת בהם מוטיבציה ואמונה בעצמם,  ערכים של יושר ומוסר, אהבת העם והארץ, כבוד לזולת ועוד ועוד.  אתה לא ממצמץ.  אני מבינה.  בעיניך, מצמוץ הוא חולשה. אתה כנראה מנהל גדול, אבל ההתבטאות שלך היא התבטאות של אדם קטן.                                                                              אורית זיו-פחט,  מורה לביולוגיה                                                                                אורט רוגוזין מגדל העמק

  מכונית חשמלית מול מורה "מטורפת"

  6 תגובות   יום שלישי, 13/11/07, 11:57

    תקציר: במקום שממשלת ישראל תעסוק בבעיות הבוערות של החינוך, היא עסוקה בקידום בזק של פרויקט גרנדיוזי , שנוי במחלוקת להקמת מפעל רכב חשמלי בישראל. כיוון שלא נותר לממשלה זמן  לעסוק בזוטות כמו חינוך, השביתה נמשכת כבר חודש ימים ,ואת חיצי הביקורת של אנשי ההייטק סופגים המורים.

  "המכונית החשמלית של שי אגסי מגיעה לממשלה: היום צפויה הממשלה להכריז על תמיכה עקרונית בפרויקט המכוניות החשמליות הידידותיות לסביבה ולהחליט על הקמת צוותי עבודה לקידום הנושא. אגסי, לשעבר בכיר בענקית התוכנה סאפ, גייס 200 מיליון דולר מהחברה לישראל (עידן עופר) ומשקיעים נוספים כדי להתניע מהפכת תחבורה עולמית" (שי קווה, Themarker 11.11.2007 )

  האם אולמרט החליט לקדם את נושא הסביבה? מי כמוני מורה לביולוגיה אמורה לשמוח ולנצל את ההזדמנות לדבר על נושאי איכות סביבה. אלא שמסתבר שמדובר בענייני סביבה מאוד בעייתיים, כבר עכשיו מציגים הירוקים את הבעייתיות שבמכונית החשמלית.

   http://www.green-party.co.il/news/?p=2618

   אבל למי יש זמן לבחון את הסוגיות השונות כשענייני הון עומדים על הפרק?

  את האינטרסים של ראש הממשלה  יבחנו אחרים. האינטרס שלי בהבאת הידיעה הזו מאוד ברור!

  במקום שממשלת ישראל תתעסק בבעיות הבוערות באמת, היא עוסקת בהקפצת מדינת ישראל מהסוסיתא למכונית החשמלית, בקפיצה נחשונית שנויה במחלוקת.

  אצטט את אחד המגיבים לידיעה: אני פשוט המום באיזה מהירות המדינה נרתמת לפרויקט גרנדיוזי שכזה-מכוניות כאלה עדיין אין ,מאיפה בדיוק יגיע החשמל לטעינת המכוניות ? האם העומס הנוסף על תחנות הכוח לא ייצור זיהום?  מה עם העומס בכבישים? ...ועוד ועוד..


   

  הידיעה התפרסמה ב 11.11 , קרוב לחודש לאחר תחילת השביתה, במקום שממשלת ישראל תתיישב ותתעסק בחינוך, היא שולחת לעיתונות את אנשי הפרסום וזורקת מיליוני שקלים על מודעות שבהם שוב מתעתעים בנו המספרים (ראה: על מיליארדים פורחים באוויר כבלונים, בלוג זה..), ואותנו מפקירה לחיצי לשונם המורעלים של אנשי ההייטק:

  בידיעה שפורסמה היום אומר מנכ"ל מוטורולה, אלישע ינאי: "זה שאנחנו נותנים למטורפים האלו בבתי ספר לא ללמד חודש ימים זו שערורייה. עתידנו תלוי בילדינו.

   מר אלישע ינאי, אינך ראוי שאפנה אליך ואכביר במילים. רק אומר שחיצי לשונך אמורים להיות מופנים לכיוון הממשלה. ממשלה היודעת לקבל החלטות מהירות : כאשר היא יוצאת למלחמה או לחילופין כשהיא באה  ולקדם ענייני הון, כמו הרכב החשמלי. אבל בעניין פעוט כמו חינוך, היא נמנעת לדון, ולכן נמשכת השביתה כבר 30 יום.

  עוד אוסיף כי שביתה היא הליך לגיטימי במדינה דמוקרטית, העלבת עובד ציבור , אינה לגיטימית!

  ובאשר למודעת הענק - אני מודה לממשלת ישראל. סוף סוף חשפת בפני הציבור את האמת!

  אנחנו המורים מדברים על חינוך! ואת?!

  איזו אמירה חינוכית יש במודעות הענק?

  היכן צמצום מספר התלמידים  בכיתה?

  והיכן החזרת שעות הלימוד שנגזלו מהתלמידים במשך שנים ,תוספת 20,000 שעות לימוד ל 600,000 אלף תלמידים? או אולי לכלל תלמידי ישראל? מי ידע?, בכל מקרה המספרים מגוחכים.

  אני שוב קוראת למר אולמרט ולממשלת ישראל אנחנו נמצאים במשבר לאומי בחינוך!! עליכם להתעלות על עניינים זרים ולהתיישב לפתור את המשבר.

  שושי פולטין, מורה, נתניה

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   שושי פולטין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון