כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  מה בית המשפט העליון מסתיר מידיעת הציבור ומדוע?

  10 תגובות   יום שבת, 21/5/11, 18:59

  הלשכה המשפטית של ארגון נעמת הגישה תלונה נגד התנהלות דיינים בבית-הדין הרבני האזורי בתל-אביב, במסגרת טיפולם בתביעה לגירושין.

   

  התלונה חשפה התנהגות בלתי תקינה, ובלתי ראויה של דיינים בבית הדין הנ"ל. נציבת תלונות הציבור על שופטים הגיעה למסקנה כי הרב הדיין דב דומב פתח בעצמו את תיק הגירושין לבקשת בן משפחה שאינו בעל דין בתביעה. הדיין שילם את האגרה בעצמו ובהמחאה אישית, בלא שבדק את פרטי המעורבים וללא אימות החתימות שבו.

   

  לאחר פתיחת התיק, הוא טופל על-ידי דיינים נוספים (אבירן יצחק הלוי, יצחק אלמליח, צבי בן יעקב) ועל כך נרשמה הערה בתיקם האישי. נציבת התלונות על השופטים הצביעה על שורה של ליקויים בפעולתם והמליצה לשר המשפטים להעמיד לדין משמעתי את הדיין דב דומב וקבעה כי החלטתה תובא לידיעת היועץ המשפטי לממשלה, אשר פנה ביום 6.11.2008 אל פרקליט המדינה על-מנת שיבחן אם קיימת תשתית ראייתית המצדיקה נקיטת הליכים פליליים נגד מי מהגורמים המעורבים שפרשה.

   

  גם המשטרה קיימה חקירה בפרשה והוחלט להגיש כתב אישום נגדם. לאחר שימוע, שנערך לפלוני ששמו נעדר מהעתירה (כפי שמפורסמת בכמה אתרים באינטרנט) התגבש הסדר טיעון עם המשיבים האלמונים 7 ו-8.

   

  טיוטת הסדר הטיעון הוצגה בפני הלשכה המשפטית של נעמת, שתלונתה הביאה לפתיחת החקירה. בתאריך 16.2.2011, נחתם הסכם טיעון בין פרקליטות מחוז תל-אביב לבין בא-כוחם של המשיבים האלמונים ועל-פיו יוחסו להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ושימוש במסמך מזוייף.

   

  למשיב האלמוני (מס' 7 בעתירה) יוחסה גם עבירה של זיוף בכוונה לקבל דבר. בהסדר הטיעון נקבע כי הצדדים יעתרו, במשותף, לענישת שני הנאשמים במאסר למשך חמישה חודשי מאסר בפועל – שיכול שירוצו בעבודות שירות, עונש של מאסר מותנה ופיצוי מטעם כל אחד מהם לעותרת פלונית בסך 15,000 ש"ח.
      
  אולם לגבי הדיין דומב החליט המשנה לפרקליט המדינה (באוגוסט 2010) כי אין בחומר הראיות שנצבר בעניינו כדי לבסס תשתית ראייתית למעורבותו ולמעורבות הדיינים האחרים בפלילים. עם זאת המליץ המשנה לפרקליט המדינה כי יש להעמיד את הדיין דומב לדיון משמעתי בשל התנהגותו בפרשה. לאחר שימוע והתייעצות עם נשיא בית-הדין הרבני הגדול החליט שר המשפטים כי יש מקום לשקול הגשת קובלנה משמעתית כנגד הרב הדיין דומב, אך טרם נתקבלה החלטה בעניין.
     
  בשלב זה יזמה עמותת אומץ הגשת עתירה לבית המשפט העליון בשבתו כבג"צ ולעתירה זו הצטרפה בת-הזוג שלגביה נערך הליך הגירושין, כאשר היא משיגה על התנהלות רשויות אכיפת החוק בפרשה זו. באמצעות העתירה נתבקש בית המשפט העליון (בשבתו כבג"צ) לחייב את היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד הדיין דב דומב, לבטל את הסדר הטיעון שנחתם עם המשיבים האלמונים 7 ו-8 ולתקן את כתב האישום נגדם באופן שיהיו כלולות בו עבירות נוספות כמו חטיפה, מרמה, תחבולה וזיוף. עוד בקשה אומץ לפעול ללא שיהוי במישור המשמעתי כנגד הרב דב דומב ושלושת הדיינים האחרים.
     
  בעקבות הגשת העתירה התקיים בבית המשפט העליון דיון בתיק בג"צ 6567/10. נציגת המדינה הודיעה לביהמ"ש כי לצורך ניסוח כתב האישום הופעל מטעם רשויות אכיפת החוק שיקול דעת מקצועי, נקי מפניות וכי אין בנסיבות מעשי העבירה של זיוף ושימוש במסמך מזוייף כדי לקיים יסוד מיסודות העבירה הנוספת כפי שנטען ע"י העותרות.

   

  לנוכח טענות הפרקליטות בית המשפט העליון לא מצא עילה להתערב בשיקולו של היועץ המשפטי לממשלה. אבל, בית המשפט לא שוכנע כי ההליכים המשמעתיים המתנהלים בעניינו של הדיין דב דומב התנהלו בקצב הראוי...
     

  ההחלטה בתיק בג"ץ 6567/10 מסומנת כחסויה (באתר של בית המשפט העליון), אבל ניתנת לעיון חופשי בשלושה אתרי אינטרנט לפחות:

  * ההחלטה בתיק בג"ץ 6567/10 באתר מחלקה ראשונה
  * ההחלטה בתיק בג"ץ 6567/10 באתר עו"ד און ליין
  * ההחלטה בתיק בג"ץ 6567/10 באתר תקדין
   
  האין הדבר תמוה בעיניכם?

  _______________________________

  הפוסט הקודםהקלות הבלתי נסבלת של ההרשעה
  הפוסט הבא: איך למגר את "הקרטליזם החזירי" ?


  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/6/11 12:15:
   תודה ששיתפת
     27/5/11 09:17:

    

   כאשר שופטי בית משפט העליון נוהגים לחפות על ולטייח את מחדלי המערכת המשפטית, שלא יבואו אחר בטענות שמאבדים את כבודם ואת אמינותם בעיני הציבור.

     26/5/11 01:00:

   המשפטים כגון..........

   "תגבש הסדר טיעון עם המשיבים האלמונים 7 ו-8."

   נראים    לי  ככתב  חידה

   שמי  שידע  יקבל  נקודה

   ומי    שיש    לו   עין  פחות  חדה

   יבחין בעירפול שנעשה בהקפדה

    

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2177007/

     25/5/11 22:15:

    

   לא יאומן כי ידווח.

   מצאתי את כתב העתירה באתר מחלקה ראשונה, כאן:
   http://www.news1.co.il/uploadFiles/398662745952607.doc

   כעת אני יודע כי בעלי הדין האלמונים הם:

   העותרת, פלונית מספר 2 היא הנפגעת מהמעשה הנפשע של המשיבים 3-8 ומן הראוי שתשאר חסויה, כבקשת העותרת מספר 1 - עמותת אומ"ץ. אבל לא היה כל צורך להסתיר את זהותו של המשיב, פלוני מספר 7 שהוא העבריין, מר ידידיה הרציג, ששידל את הדיין דומב להגיש את כתב התביעה. המשיב, פלוני מספר 8 הוא אבי החתן שחפץ בגירושין ומשום שלא רוצים לחשוף את זהות החתן ברור שאין לחשוף גם אותו.

    

   לאור האמור לעיל תמוהה החלטת בית המשפט העליון להסתיר מידיעת הציבור את כל פרטי התיק. בעשותם כן הם הצטרפו לשיקולים הזרים של היועץ המשפטי לממשלה ושר המשפטים שלא פעלו קודם לכן נגד הדיינים.

    

   שלושה ימים לאחר ישיבת בית המשפט העליון פורסם בהארץ כי

   שר המשפטים נאמן החליט להגיש קובלנה נגד אב בית הדין הרבני בת"א

   ''

    

   הרב הדיין דב דומב
   הרב דומב          תצלום: אתר בינינו

   _______________________

   משמע, העתירה עשתה את שלה.

     25/5/11 21:21:

    

   אכן, פרטי התיק חסויים.

   תיק חסוי בבית המשפט העליון

   מי ביקש חסיון על תיק בג"צ  6567/10  ומה היו הנימוקים לבקשה?

   מדוע בית המשפט נענה לבקשה, אם בכלל הוגשה בקשה כזו?

   מה יש להם להסתיר ב"פרטי התיק"?

    

     22/5/11 13:13:

    

   הכל אינטרסים!

    

     22/5/11 13:09:

    

   הכותרת שהייתי נותן לפוסט זה:

    

   הקלות הבלתי נסבלת של הטיוח
   בבית המשפט העליון.

    

     22/5/11 08:39:
   תמוה, והלוואי שזה יהיה הדבר האחרון התמוה במדינה הזו.
     21/5/11 23:10:

   תמוהה בעיני שנעמ"ת מצאה לנכון להתערב לטובת מישהי. היא כנראה מקורבת למישהי מההנהלה שם...

     21/5/11 22:02:

    

   על זה אפשר לומר:

   מנסים לכסות טפח

   ובעשותם כן מגלים טפחיים.

    

   פרופיל

   חיפוש | עזרה?

   שינוי/איזון חברתי-כלכלי