כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  orenjada

  רק לרשום את מה שאני חושב, לכך הבלוג נועד ולכך הוא משמש. טונה של טלוויזיה, הרבה קולנוע, קצת שטויות מסביב ועוד פחות מכך על הכול ועל כלום. מי שרוצה שיחזור, מי שלא לא. אין הרבה מקומות בהם אפשר לפרוק את מה שאני חושב בלי לדפוק פרופורציות, בינתיים נוח לי. אהבתם תחזרו, לא אהבתם אל. לא באתי להוכיח כלום לאף אחד או לגרום לאחרים לראות "מה ומי אני באמת", כולה בלוג על הכול ועל כלום. אני אוהב לכתוב, זה הדבר היחיד שגורם לי להרגיש טיפה יותר. אה, ואם אני לא כותב בקצב יותר מהיר או אפילו יותר מדי שטויות אז אל תהססו להזדיין בסבלנות או מינימום להגיב. ביי בינתיים

  0

  הגזע הטיפש

  14 תגובות   יום שלישי, 14/6/11, 12:58

  "לכו להזדיין" אלו שתי המילים שכדור הארץ זועק לאוזניים של כולנו כבר תקופה ארוכה, אמנם לא מילולית אבל בדרך עקיפה של שאגה על הדברים שאנחנו מעוללים לו כבר מראשית קיומנו. לא העולם הוא המטומטם במערכת היחסים הסבוכה והסיזיפית המתקיימת בינו לבין השוכנים בתוכו, גזע בני האדם הוא הגזע הטיפש, אולי הגזע הכי טיפש שאי פעם חי בו, פחות בגלל הרמה השכלית בה אנחנו נמצאים ויותר בגלל העובדה הפשוטה שלעומת ההולכים על ארבע לגזע האנושי כן יש מודעות ועוד אחת כזו שרובנו הגדול מחליט להתעלם ממנה שנה אחר שנה ושנייה אחרי שנייה. כדור הארץ נוצר לפני כ-4,550 מיליון שנה, לקח לאבולוציה קצת זמן לעשות את שלה ובין העבר להווה הצלחנו בתקופה קצרה יחסית לזרז את תהליך ההשמדה של האדמה שמקיימת אותנו, מאכילה אותנו ומטפחת אותנו בחיקה.

   

   

   

  בעבר הרחוק כדור הארץ הכיל בתוכו רק חיות שהלכו על ארבע וליחכו עשבים, אחרי שהן קיבלו שיניים הן התחילו לאכול אחת את השנייה ואז הגיע עידן הקרח ומחק אותן מעל פני האדמה כי לא היה להן סוודר והן לא היו מסוגלות להתמודד עם הקור. באיזה שהוא שלב זרע ששחה בים הפך לצפרדע, זחל אל האדמה ואחרי תקופה מסוימת הפך להיות קוף שממנו נבטו בסופו של דבר אבות אבותינו. בתור התחלה הבטן של האדם הראשון קרקרה, כדי לקיים עצמו הפרא המציא מעדר והתחיל לנבור בבטן האדמה כדי שהיא תשלם לו בחזרה, הוא גם הצליח לייצר חניתות כדי להשיג בשר, גילה שהטבע יכול לקיים אותו לכל אורך חייו והבין שכמו שהעולם גדל ומתפתח אז ככה גם הרמה השכלית שלו עולה. משנה לשנה במשך אלפי שנים בני האנוש המציאו דברים; חלקם לתפארת הגזע, חלקם לתועלת העולם, חלק מרכזי בכלל נוצר בשביל תועלת עצמית ועשיית כסף, אבל כל ההמצאות משחר האנושות נוצרו למטרה אחת, למען הגזע האנושי. ואולי כאן הייתה הטעות של כולנו, ההיסטוריה הוכיחה ועוד בטח תוכיח שבמבחן התוצאה בני האדם הרסו את שכבת האוזון על ידי שריפת נפט בכל מיני וריאציות, על ידי ייצור טריליארד טונות של אשפה בלי אופציה ראויה למחזור, על ידי אי קריאת הסימנים שהכדור העגול המסתובב סימל לשוכנים בתוכו במשך תקופה ארוכה – כמעט כמו גוף האדם המודיע לחולה על גסיסתו – והכול בשם המודרניות, הגלובליזציה, תהליך העיור העיוור בו איש כפר הפך לאיש עיר ועיר קטנה הפכה לעיר גדולה עם אזורי תעשייה, מפעלים ותשתיות מזהמים. לא היה איך להתחמק מזה, בני האדם גם בעת קריאת שורות אלו ממשיכים לשרוף חשמל על כלום, ממשיכים לנסוע ברכבים פולטי אדים, ממשיכים לא להקשיב לגוף החולה והכול בגלל סיבה אחת, אנחנו כאן עכשיו, מה שהילדים שלנו יעשו כדי להתקדם זה סרט אחר.

   

   

   

  כמו בכל סרט שגזע האדם חווה לאורך דפי ההיסטוריה יש אנשים שמביעים בקול זעקה את מה שרובנו הגדול בוחר להתעלם ממנו, יש אנשים שבוחרים לרוץ עם האקולוגיה לכנסת, יש כאלו שכותבים ספרים-מפיקים עיתונים-מצמצמים צריכה נדרשת-קושרים עצמם לעצים-נלחמים במפעלים, ויש אנשים מעטים כרבים שמחליטים ללכת עם האג'נדה שלהם קדימה ולירות כמה שיותר מהר וכמה שיותר כדורים כדי לפמפם לגזע האנושי שמקום מגוריו אט אט הופך להיות נכחד. כי הסימנים כבר כאן, רעידות אדמה, צונאמי, קרינה מסוכנת מהשמש, גזעים שלמים של חיות שהולכות ונעלמות. אפשר להמשיך עם הרשימה הזו אלפי מילים אבל אין בה שום מטרה, לרוב ברגע שמנסים ללמד אנשים שלא רוצים ללמוד הם נוטים להתעלם, למלא פיהם מים ופשוט מעדיפים לשתוק, כי זה יותר קל לחשוב על העכשיו ולא על העולם שהילדים שלנו יקבלו כולה בעוד דור אחד או שניים. המזל הגדול של כולנו שחוץ מחוקי ממשל כאלו או אחרים שמכריחים אותנו להתייחס, שעות כדור הארץ בהם אנשים מכבים כל מכשיר חשמלי כדי לעזור לאוזון קמעא להתאזן אבל על הדרך גם מדליקים נרות וחושבים שאם לא מסתכלים אז אף אחד לא קולט, ואפילו מטורפים בארה"ב שלוקחים כלי נשק ונכנסים לתוך המשרדים הראשיים של נשיונל גאוגרפיק כדי להתאבד מתוך מחאה ושמישהו יטרח להקשיב. אם בני המאיה כבר "ניבאו" שבעוד שנה וחצי לא יהיה עולם זה לא בגלל שהיו להם יכולות נבואיות, זה יותר בגלל שהם ידעו להתחבר הרבה יותר טוב לאימא אדמה. יש תעשייה פשוטה שמשגשגת כדי לגרום לכולנו להבין שקטסטרופה קרובה מתמיד, לא מדובר בתעשיית הנפט שמרוויחה מלשרוף מאובנים ולהפוך את הבעלים שלה למיליארדרים, מדובר בתעשיית הקולנוע שהכי מאושרת מכולם לעשות עוד כמה ביליארדים על חשבון האדם, כי זה קל לדמיין עולם אחרי שואה אקולוגית או עולם שגלי ענק הקיזו את דמו, עולם בו אי אפשר להסתובב בחוץ כי השמש שורפת לנו את הצורה וגם עולם בו החמצן הוא לא בר נשימה אז אנחנו צריכים להסתובב מתחת לאדמה כדי להמשיך להתקיים. יש כל כך הרבה רעיונות של סרטי אסונות מוצלחים פחות או יותר משחר עידן הקולנוע שאם תקראו על כולם או אפילו תטרחו לראות אותם תזרזו עוד יותר את תהליך ההתחממות הגלובלית בלי יותר מדי מודעים אליו, אבל אם כבר החלטתם לטרוח ולראות סרטי אסונות תעשו את זה בצורה הנכונה, לטראש תמיד אפשר לחזור. תתחילו בסרטים דוקומנטריים שמראים בצורה הכי נכונה איך חטאנו, עד כמה חטאנו ואיך אפשר לתקן את המצב, גם אם לא תתחילו למחזר ישר או להוריד את המים בשירותים רק אחרי מספר שתיים זה יהיה מספיק בתור התחלה להיות מודעים למצב (ובארץ שלנו אפילו טל פרידמן לבש פאת דשא וטיפס למשאית ירוקה כדי לגרום לנו להבין שבקרוב החוקים הולכים להשתנות), לדעת שאם בעשור הקרוב לא נצליח לשנות מגמה מגלובליזציה לתפארת הכסף האנושי לקו מנחה אחר לגמרי בו כל בני האדם שווים וחיים פה כדי לחיות ולא כדי לגסוס בעמידה, אם לא נצליח לעמוד בדרישות שטובי מדעני העולם ממשיכים לעבוד עליהם יומם ולילה אז עד שנת 2050 בטוח לא יהיה עולם, עזבו נבואות בצד, כדור הארץ גוסס, יש אנשים שמחכים רגל על רגל בלי יותר מדי להתייחס לכך כי סביר להניח שזה לא יקרה בתקופת חייהם או בגלל שהם פשוט מחכים שמישהו ימציא נס מודרני שישנה את המצב. אבל העובדה היחידה פשוטה היא, עידן כדור הארץ בשלהי קיומו, יכול להיות שיש עוד כמה אלפי שנים ויכול להיות שיש בסך הכול עוד שנה וחצי, אבל שום דבר לא ישנה את המצב, העולם עומד למות ואם דברים לא ישתנו בקרוב כולנו נחווה את התוצאות בדרך אחת או אחרת.

   

   

   

  אמת מטרידה (An Inconvenient Truth)

   

   


  ''

   

   

   

   

   

  זוכרים את אל גור, סגן נשיא ארצות הברית בעידן שלפני ברק אובמה, האיש לקח יוזמה לפני כמה שנים והתחיל לקדם אג'נדה ירוקה כי התחשק לו להיות מפורסם מינימום כמו ארנולד שוורצנגר, הוא כתב ספר ועשה ממנו סרט שעל הדרך הפך להיות אחד מסרטי התעודה הכי מוצלחים בכל הזמנים, ולא רק שהוא לא לקח לכיס יותר מדי מההכנסות הוא גם הכריח את חברת ההפצה לתת אחוזים כדי לקדם את חינוך הציבור על ההתחממות הגלובלית. איפה אל גור עכשיו ואיפה האקולוגיה? עברו כמה שנים והוא ממשיך להילחם בתחנות רוח, הוא אפילו זכה בפרס נובל לשלום (שאתם חייבם להודות שנשמע הרבה יותר הגיוני מלתת אותו לערפאת) וממשיך לקדם את הכול כדי ליצור אנרגיה ירוקה בעולם והפחתת השימוש בחומרים מזהמים, בינתיים אין המשך לסרט כי את ההמשך אנחנו חווים בחיי היום יום על בסיס קבוע, רק תקראו על החדשות האחרונות מיפן ותבינו לבד.

   

   

   

   

   

   

  עידן הטיפשות (AGE OF STUPID)

   

   


  ''

   

   

   

  אין כמו לדבר לאנשים בשפה שהם מבינים, להראות להם מיליון קטעי וידאו על בזבוז משאבים ועל חוסר מודעות עצמית, על הדרך ליצור עולם עתידני מהשנה האחרונה של כדור הארץ בה חי האדם האחרון עלי אדמות שמשאיר מסר לגזע החיים הבאים שאם אי פעם יגיעו לכדור הארץ יהיו מודעים לחלוטין שגזע בני האדם היה עם טיפש שהיה עסוק במלחמות בינו לבין עצמו במקום להתרכז במה שבאמת היה אמור להיות מהווה משקל מבחינתו. הסרט 'עידן הטיפשות' מביא לכולנו בגובה העיניים עשרות סרטונים אמיתיים לחלוטין על המלחמות של האנשים שכן החליטו להילחם לטובת עתיד הילדים של כולנו, המלחמה שמתבטאת בצורה הכי טובה בסרט היא דווקא של בחור צעיר שמנסה לפתח תחנות רוח שיפתחו אנרגיה ירוקה כאשר כל תחנה כזו יכולה לספק חשמל לכל השנה לעשרות אם לא מאות בתי אב, והאנשים שנלחמים בו הם דווקא כאלו שדואגים לאיכות החיים שלהם, כי תחנות רוח זה דבר מכוער ואם מכערים לנו את הנוף, אפילו אם זה לטובת האג'נדה זה לא באמת מהווה משקל אם הערך של הקרקע יורד. אנחנו גם חוזים בסיפורה של בחורה צעירה מאפריקה שבחצר האחורית של ביתה יש מרבצי נפט עשירים המכניסים אינספור דולרים ועל הדרך מזהמים לה את מי השתייה, אבל אין מי עם לדבר, לא כשחברות התשתיות אחראיות בעיקר על כסף ואם משהו דורש כסף אז חליק על חיי אדם.

   

   

   

   

   

   

  קדימה (GO FURTHER)

   

   


  ''

   

   

   

  בסרט '2012' וודי הרלסון שיחק באחד התפקידים היותר מרשימים שלו בחור תמהוני על קצה תהום המרים ידיו אל השמיים ושואג מעומקי נשמתו חראם, בעיקר בגלל שהעולם מת וגם בגלל שהוא נוכח בסיטואציה שהוא בעצמו הרתיע מפניה כמה שנים לפני במסגרת סרט אחר בשם 'קדימה'. וודי הרלסון דאז לקח אוטובוס צהוב הממונע בשמן קנאביס ויצא למסע מחוף לחוף ברחבי ארצות הברית כדי להכיר לעולם אנשים שנלחמים נגד הכחדה טוטאלית, לא רק שהרלסון הפך מרוצח להיות לוחם למען איכות הסביבה, הוא גם על הדרך קטף פרסים ותשואות, וסביר להניח שאחד מהם גרם לו להשתתף בסרט האסונות הכי מצליח בהיסטוריה ועל הדרך לצחוק גם על עצמו.

   

   

   

   

   

   

  במילים הכי פשוטות שאפשר לרשום בימינו לבן אדם ממוצע יש כשבעים-שמונים שנה עד שהוא שובק חיים, לבעלי החיים יש הרבה פחות. לכדור הארץ לא נותר עוד הרבה, הסימנים כבר כאן, מותר לבקש רק דבר אחד אחרון ואפילו אם הוא יימשך רק לשעה קלה, בחייאת, כבו ת'מחשב!

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/6/11 20:15:
   כולנו נודה בתבוסה מתישהוא, השאלה אם זה היה שווה את זה ואם בכלל נהיה מודעים אליה, אולי אנחנו נהיה כבר עם רעד עצבני בידיים ונשכח אחרי שנייה על מה התעצבנו ואולי נשב ונקלל תוך כדי שהפיליפינית מנגבת לנו ת'ריר מהפרצוף. אני מבטיח שאם אני אזכור אז לא אעבור לצד של המשלימים, בינתיים אני בסדר :)
     29/6/11 15:25:

   מעולה. אחרי דור המחאה-הטפה,  שלא יכולתי שלא להסכים עם כל מילה. בא דור ההשלמה. לא כי הכל טוב. כי מתעייפים למחות. תישאר שם עם המחאה, אל תעבור לצד של המשלימים!!!

     29/6/11 15:10:
   כיף לקרוא נביא זעם כמוך. לא יודע למה, אבל את כל הטור הזה קראתי עם חיוך. אולי זה היה חיוך של זה המודה בתבוסתו, לא יודע.
     16/6/11 16:59:
   איתמר, צודק, באמת צודק, אנשים לא אוהבים מטיפים, ואם הם כן היו אוהבים אז למטיף היה תסרוקת של נזיר וגלימה של כומר וצלקת של צלב על המצח. לא באתי להטיף לאף אחד, הפוסט הזה נכתב אחרי סרט דוקו שראיתי ודווקא הוא עשה למישהו כמוני שלא מבדיל בין פח מחזור אחד למשנהו קצת חשק לשבת ולחשוב ועוד לכתוב על זה. שחר, אף אחד לא עושה כסף מאנשים כמוני מלבד בוסים שאני עושה בשבילם עבודה או חברות שנותנות לי שירותים שונים, אני די מזלזל כשמנסים להגיד לי מה נכון ומה לא נכון כי אני מעדיף להגיע למסקנות לבד ולא שיגידו לי מה נכון, כמו שילד תוקע את הראש לתוך השקע בקיר ועד שהוא לא חוטף באז הוא לא נרגע על עצמו. אז ממני אנשים לא יעשו כסף, אני חומרני מדי, וגם די שונא גאדג'טים. הייתי לפני כמה שנים בסדנת שתיקה מהסוג הרוחני הזה שהצבעת עליו, כמה זמן אתה חושב שלקח לי לצחוק לשתיקה בפרצוף ולתת ספרינט? נאדה - פחות מכמה שעות. וכן, סטרואיד ענק יכול לנחות על כוכב לכת גם אם לא יהיה פה אנשים, וגם אם הם לא יעודדו נזק, השאלה במה בוחרים להאמין - שאנחנו הבאנו את הנזק או שאנחנו הדור האחרון הרלוונטי על אותו עולם
     16/6/11 11:52:

   צטט: אורן קרבל 2011-06-15 20:14:35

   ארז, אתה צודק, באתי להצביע פה בסך הכול על מגמה חוזרת. יכול להיות שזה בדיוק כמו בפרינג', שהיו אנשים ראשונים הרבה לפני האנשים הראשונים, והם נמחקו ללא זכר. עידו, אני לא מדבר על שום דת, כולה מיחזור ומכוניות היברידיות, זה ברור שאנחנו בורג קטן אבל מה אם... שחר, ההבדל ביני לבין הרבי הוא אמונה בכוח עליון, וזה בלשון המעטה, ונכון - אנחנו באמת עולם של אנשים אנוכיים, אין דרך אחרת להסתכל על זה, אבל תסתכל על הרעידת אדמה ביפן בצורה של יכול להיות שאיכות הסביבה גורמת לזה, אתה לא חושב שיש איזהשהוא קשר מקרי, גם אם אנחנו כולה בורג. איתמר, העולם הזה יכול למות גם בלעדינו, סופר נובה או נובה או איך שלא קורים לזה שיתפוצץ, אבל אנחנו יכולים להרוס אותו גם מבפנים ואנחנו עושים את זה ועוד נעשה את זה, אבל נתרגל לכל מה שינחת עלינו אחר כך כי אין ברירה אחרת, ואל תדאג, אני לא אמות צודק, אלא עם אצבע משולשת, נראה לי יותר הירואי. אומגה שלום, רק רציתי להגיד בבקשה :)

    

   אני חושב שאתה חסר פרופורציות. מה שכדוה"א עשה בעבר הוא הכחדה ומחיקה של מליוני בעלי חיים [חפים מפשע], רעידות והתפרצויות לבה במימדים שהצונמי הזה הוא לא יותר מאדווה לעומתם. האדם צריך להתעורר ולפעול, אני מסכים, אבל לא בזכות קשירת משמעויות לכל מיני אירועים לא קשורים. יש מספיק כאלו שכן. הרעידה הזו, של לוחות טקטוקניים לא קשורה למה שמתרחש למעלה. הקשר היחיד הוא בשאלה, האם סכנת הכורים הגרעיניים לא עולה על יתרונותיהם. הקשירה שאתה עושה כן מזכירה לי אמונה בכוח עליון: גאיה במקום יהווה. אבל שניהם פועלים הרי באותה צורה מואנשת: פעולה [תשמרו או תהרסו את כדוה"א] ושכר [גאולה הרמונית עם אמא אדמה או רעידות וקטל]. זה לא דבר שלילי להאמין בכוח עליון. אבל לפי דעתי הוא מטעה. נורא נוח ובטוח להאמין בכך שאנחנו אחראים לכל אסון שמתרחש. הרבה יותר קשה להתמודד עם העובדה שאנחנו לא קשורים, שאנחנו חיים בעולם בו הכוחות הללו לא מתחשבים בנו, שהם יכולים להשמיד את כולנו ובאדישות לא-אנושית, שאין לנו עד כדי כך כוח. שרעידות אדמה, לבה, מזג אויר הפכפך, התפרצויות קרני השמש, הם חלק מתהליכי הטבע. הרי גם אם היינו נשארים במערה מבודדת באפריקה, עדיין היינו יכולים להיות מנוצחים ע"י הטבע. נראה לי הרבה יותר מציאותי.  

    

   * שלא לדבר על כך שכל התעשייה הזו, כמו הרבה תעשיות ברוח העידן החדש [שמעז לכנות את עצמו כעידן רוחני], מגלגלות המון כסף לכיס. שוב, אני לא אומר שאין דברים בגו, אבל לי נדמה שיש לא מעט שרוכבים על הגל [הצונמי האנושי האמיתי!] ועושים כסף מאנשים כמוך.

     16/6/11 10:54:
   את המפספס את הנקודה. לחפור זה מצוין. וכל המרבה הרי זה משובח. אני האחרון שיטיף לחסכון במילים. השאלה היא, מהי המטרה שלך? אם באת לשחרר קיטור ולפרוק תסכולים - לך על זה. והיה וחשוב לך להבהיר שאתה יודע יותר. שאתה צודק. שאתה חכם יותר. ורק אתה מבין - סבבה. מן הסתם, המציאות לא רחוקה מהתיאור הנ"ל. במידה והשאיפה שלך היא להעביר מסר. אם חשוב לך להשפיע ולשנות. בנסיבות כאלו, כללי המשחק שונים. עברתי בכל מיני תחנות סביבתיות-חברתיות. ספגתי קללות ואיומים. בין השאר. נשלחתי למצעד הגאווה. ואני בכלל לא בעניין של גברים. ועל הדרך, למדתי כמה שיעורים. אנשים נאטמים כשהם מרגישים שמתנשאים עליהם. שמטיפים להם מוסר צדקני. הם מרגישים מאוימים ומותקפים מול אדם שיודע הרבה יותר מהם. כשאתה בא ממקום של "אני יודע הכול ואם לא תעשו כמוני..." אתה חדל להיות רלוונטי. למרות שאתה באמת יודע דברים שחשוב מאוד שאנשים אחרים יסגלו לעצמם. הפוסט שלך זכה לחשיפה מסוימת. העלו אותו באתר של הארץ. יום אחד, אולי, מישהו ימצא לנכון לשלם לך על מה שיש לך לומר. יכול להיות, שתהיה לך יכולת לחולל משהו. אפשר לחפור בלי פרופורציות ולגרום לאנשים לחיות אחרת. או למות צודק.
     15/6/11 20:43:
   יכול בטוח, השאלה אם רוצה. אף אחד לא משלם פה גם ככה, אז לחפור מותר בלי פרופורציות.
     15/6/11 20:39:
   החיים על פני הכוכב הזה כבר נמחקו כמה פעמים. הרבה לפני שייצור אנושי כלשהו היה בתכנון. בסופו של דבר, החיים בכדור הארץ ישתקמו גם לאחר תום עידן האנושות. אנחנו מכלים המון משאבים ומייצרים המון רעלים. תוך אי-אלו מיליוני שנים המערכת תחזור לתפקד. על סופר נובה אין לנו שליטה. האנושות מתאבדת למרות שיש לה את הכלים לא לכרות את הענף שעליו היא יושבת. יש כאן עניין של בחירה. כמעט, בחירה מודעת. המשמעות של ההתנהלות שלנו היא שקיבלנו החלטה להתאבד. ולקחת אתנו את כל רוב מה שחי סביבנו. אתה רואה, כשאתה רוצה אתה יכול לסכם בכמה שורות רעיונות שאינם גורמים לקורא לחוש מוצף או מותקף. או במילותיו של המפקד שלי בטירונות: "כשאתם רוצים, אתם יכולים. למה קודם לא עשיתם את זה. אז מה, זורקים זיין... אין בעיה. שלושים שניות..."
     15/6/11 20:14:
   ארז, אתה צודק, באתי להצביע פה בסך הכול על מגמה חוזרת. יכול להיות שזה בדיוק כמו בפרינג', שהיו אנשים ראשונים הרבה לפני האנשים הראשונים, והם נמחקו ללא זכר. עידו, אני לא מדבר על שום דת, כולה מיחזור ומכוניות היברידיות, זה ברור שאנחנו בורג קטן אבל מה אם... שחר, ההבדל ביני לבין הרבי הוא אמונה בכוח עליון, וזה בלשון המעטה, ונכון - אנחנו באמת עולם של אנשים אנוכיים, אין דרך אחרת להסתכל על זה, אבל תסתכל על הרעידת אדמה ביפן בצורה של יכול להיות שאיכות הסביבה גורמת לזה, אתה לא חושב שיש איזהשהוא קשר מקרי, גם אם אנחנו כולה בורג. איתמר, העולם הזה יכול למות גם בלעדינו, סופר נובה או נובה או איך שלא קורים לזה שיתפוצץ, אבל אנחנו יכולים להרוס אותו גם מבפנים ואנחנו עושים את זה ועוד נעשה את זה, אבל נתרגל לכל מה שינחת עלינו אחר כך כי אין ברירה אחרת, ואל תדאג, אני לא אמות צודק, אלא עם אצבע משולשת, נראה לי יותר הירואי. אומגה שלום, רק רציתי להגיד בבקשה :)
     14/6/11 23:26:

   אורן היקר,
   אהבתי את הנושא. אבל הזעקה ארוכה ומלאה בפרטים.

   מסר קצר וממוקד מחלחל יותר למצפון מעגל החיים שעדיין קושר אותנו.

   בכל מקרה אני די מסכים איתך שאינשטיין צדק

   בציינו שאין גבול לטפשות האנושית והחוכמה שלנו מוגבלת.

   לצורך העניין, המין הטיפש מכיל זרעים של חוכמה

   שאתה חלק ממנה ובגלל זה אתה קם וצועק את כאבי היקום.

   כבר אמרתי בפוסטים שלי שהזיהום הכי קשה נמצא במוחותיהם של בני אדם.

   תיקון גדול יכול לבוא מתמורה יצירתית וממהפכה חשיבתית

   שבא אנחנו נצטרך לשים סימן שאלה גדולה על כל האמיתות שאנחנו מאמינים

   או לוקחים אותם כמובנים מאליהם.

   (מה שאומרים היהודים לשחוט את הפרות הקדושות,

   למרות שאני לא אוהב לשחוט עוד פרות כדי שמישהו יבין)

   והשאלה מי מוכן למהפכת מעגל החיים

   למי יש את האומץ לפרק את מרבית המסגרות האנושיות שיצרנו בטפשותינו

   ולזרוק את מרבית האמונות שלנו

   ולהצטרף למעגל החיים 

    

   הדרך קשה אבל אפשרית

   למרות שזה לא מבטיח הישרדות של המין האנושי עד לאינסוף

   יש לזכור שהדינוסאורים הפסיקו לחיות כביולוגיה

   והם לא עשו את האוולות שאנו בני אדם עושים

    

   בכל מקרה תודה על העלאת הנושא

   אהבה מהבוסתן הגלילי הפורח 

     14/6/11 22:22:
   אתה כותב לא מעט דברים נכונים. למעשה, יתכן שאתה כותב יותר מידי דברים נכונים. את חלקם, יש מצב שאני הייתי מנסח אחרת. או טוען לאי-דיוקים זניחים. מה שמדאיג אותי, זה שאתה עלול למות צודק. כי לא, זו בכלל לא "דת". זה לחלוטין סלע קיומנו. זה הרבה יותר חיוני וקריטי ודחוף ומהותי ומשמעותי מהסכסוך הפוליטי עם השכנים או מהמשבר הכלכלי הגלובלי. וזה בידינו. לא עניין של כוח עליון. לא גזרה משמים. אכן, אנחנו מודעים. או לפחות יכולים וצריכים להיות מודעים. ומוכרחים לקחת אחריות על איך שאנחנו חיים. להתבגר זה להבין שאין ברירה אלא להתאים את עצמנו למציאות. תרבות המאיה נכחדה - כנראה - בשל משבר סביבתי. שהיא יצרה. ההתיישבות על איי פסחא החריבה לעצמה את העולם ומתה בייסורים. אותו תרחיש מתחולל ברמת כוכב הלכת. רק סדרי הגודל אחרים. נכון, יש מחזוריות של שינויי אקלים. תקופות קרח באות והולכות. ללא קשר למין האנושי. רק שאת השואה הזו א-נ-ח-נ-ו בוראים. וכאן מגיע העניין של למות צודק. כשאתה מציף ספקנים ומקובעי-מחשבה ברעיונות מאיימים מידי, הם מרגישים מותקפים. ועוברים למתקפה על הרעיונות שלך. או עליך ועל "החבר שלך" אל גור. או סתם נאטמים. יש רק גורם אחד שבכוחו להציל את כוכב הלכת אנחנו. המין האנושי כולו. ואם לא נלמד לדבר בשפה שכל האנושות יכולה להתחבר אליה, נמות צודקים.
     14/6/11 22:18:
   איזה קשקוש. אנחנו תורמים להרס כדוה"א, אבל יש לכדוה"א כל מיני תהליכים פנימיים, שאינם קשורים בנו. מה הקשר בין רעידת האדמה ביפאן לזיהום הסביבה? רעידות אדמה, צונמי, כל אלו תהליכים טבעיים, שכדוה"א מקיימם באדישות, בלי קשר לאדם. עידן קרח נוסף יכול לפרוץ גם אם הכי נישמר בעולם. מה הקשר, וגם מה ההבדל בינך לבין הרבי ההוא שטען שהוצנמי באסיה הוא עונש על ההתנתקות מעזה? "הגזע הכי טיפש" כתבת... וגם הכי אגוצנטרי, חושב שהכל קשור בו.
     14/6/11 18:11:
   נו תעשה לי טובה כל הדת החדשה הזו של לעבוד את אמא אדמה. לא עברנו את זה מתישהו? כבר לפני אלפי שנים כשלא ידענו כלום עבדו אבות אבותינו את השמש והירח. מה נשתנה? תקשיב חביבי, כמה שאנחנו מסריחים והורסים, אנחנו כלום, בורג קטן. זיהום, נכון. אנחנו בהחלט יכולים לנסות יותר למחזר ולהשתמש בטכנולוגיות נקיות יותר. אבל מכאן ועד רעידות אדמה ... יש מחקרים חדשים על גורמים אחרים שלא בדיוק באחריותנו שגורמים לכדור שלנו להשתנות. חוץ מזה שתקופות קרח ותקופות חום היו כאן הרבה לפנינו. יש לכל העניין הזה ריח מאוד רע של דת חדשה, מאמינים, מטיפים, דמות רוחנית עליונה ואפילו ספר ...
     14/6/11 18:07:
   ברור שאנחנו כאנושות מזהמים את פני האדמה והאטמוספירה בה אנו חיים. ההתנהגות האנושית שלנו אינה מתחשבת בטבע ויש לה מחיר כבד על בריאותנו ואיכות החיים שלנו וילדנו, וכמובן שאפשר וצריך לעשות בכדי לשנות זאת, יש באפשרותנו וביכולתנו הטכנולוגית והחשיבתית/תפיסתית לשנות זאת. אך במקביל אין לישכוח שלכדור הארץ ולטבע יש סדר ותכונות משלהם. אמש ראיתי מחקר בערוץ המדע, שמוכיח חד משמעית (עד כמה שהמדע יכול להיות חד משמעי - הרי ראינו במשך חיינו איך מחקרים סותרים אחד את השני ואקסיומות מופרחות ככל שהזמן עובר) שהכחדות הממלכה המיצרית העתיקה וכן האשורית באותו הזמן הן תוצאה של התחממות גלובלית והיווצרות מדבר סהרה והמדבר באזור הסהר הפורה! ממלכות אלו שהיו כמו היום ובעבר מבוססות על אספקת מיים נרחבת ומתוחכמת נכחדו מאחר והיה שינוי אקלימי גלובלי והן פשוט התייבשו. כמו כן ידוע לנו (עוד הפעם עד כמה שאפשר) שבאירופה היה עידן קרח באותן תקופות, וכן עידן נוסף קצר יותר בימי הבניים. כל זה נאמר לא בכדי לשלול את ההכרחיות של שינוי התנהגותנו בעידן הזיהום האקולוגי הנוכחי - אלא בכדי להקל על הלחץ והאשמה האנושית ולהבין שהטבע באמת גדול מאיתנו ואנו נתיניו, אם נרצה או לא. 

   ארכיון

   פרופיל

   אורן קרבל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין