כותרות TheMarker >
  ';

  משרד הפטנטים של דוקטור גלי וינשטיין

  שלום הגעתם למשרד הפטנטים של הדוקטור גלי וינשטיין גרנק
  =================================
  איינשטיין האט גראדואירט אין 1900 פון דער שווייצער פעדעראלער אינסטיטוט פון טעכנאלאגיע (דער "צורישער פאליטעקניק") מיט א דיפלאמא אלץ לערער פון פיזיק און מאטעמאטיק. אין 1902 האט ער באקומען א פשוט'ן סעקרעטאר פאסטן אין דער שווייצער פאטענט אפיס.

  © כל הזכויות לחומר המפורסם בבלוג זה שמורות לגלי וינשטיין גרנק.
  אין להשתמש בחומר ללא רשות בכתב ממשרד הפטנטים.

  המשתה המפואר של שמעון פרס והסופר השכונתי היקר

  8 תגובות   יום שישי , 17/6/11, 23:57

  אתמול נסעתי לירושלים. עליתי על הרכבת בבנימינה וחלקו לי עיתון חינם, ידיעות מהדורה מקוצרת לנוסעי הרכבת. מזל כי אין לי כסף לקנות ידיעות אחרונות מהדורה מלאה. הכותרת הראשית הייתה ששמעון פרס אוהב שירה נשית.

  בשבוע הבא נפתחת ועידת הנשיא וכמה נעים להזכר שפעם שמעון פרס היה אוהב ננוטכנולוגיה. לפני שנה וחצי הוא שאל את ריי קורצווייל במשתנה המסורתי, ועידת הנשיא: "אני מאמין גדול בננוטכנולוגיה – ממש כמוכם, אבל אני חושש שהקרח בהרי ההימלאיה או באלפים יימס לפני שטכנולוגיית הננו תצליח להחליף אותם". מה הקשר בין מחט ל…

  ואז פרס ניגש ישר לעניין: "אני לא יודע מי ייצר את הכוכב שלנו ולכמה אנשים הוא נוצר, אבל ההרגשה היא שיש יותר ויותר אנשים – והכוכב מתחיל להיות מאוכלס יתר על המידה". 

  נכון מאוד, גם אני לא יודעת מי יצר כזה כוכב מטופש ומטומטם. בייחוד כוכב כזה שמאוכלס יתר על המידה, גם ישראלים וגם פלשתינים, שרבים שנים על גבי שנים על אותה אדמה מסכנה של אותו כוכב.

  ואז פרס הציע את הפתרון לבעיה:

  "אני חייב להגיד שאולי זה הזמן לצאת ולחפש אחרי כוכב אחר, חלופי, יש מיליון כמוהו בחלל. אם המדענים טוענים שאנו יכולים לחיות לנצח אז לטייל למאדים שלוש שנים לשם, שלוש בחזרה – יש לנו זמן".

  פרס הציע לכם, ישראלים יקרים, לבנות אלטנוילנד במאדים, וכל זאת באמצעות הננוטכנולוגיה. למען האמת יש כאלה שכבר מוכרים קרקעות ודירות בירח. ואם אתם קונים, אז מטיסים לכם את הבטחונות על דיסק לירח. נחלה על הירח עולה 105,000 דולר. נראה לי שזה יותר זול מאשר לקנות דירה בתל אביב. (כזכור מחירי הדירות בארץ ובייחוד במרכז הם מרקיעי שחקים). לכן אולי ההצעה של פרס משתלמת. למי שמעוניין, ניתן לפנות לחברה שמוכרת קרקעות על הירח כאן.

  מאז ועידת הנשיא של פרס ב-2009 עברה שנה וחצי והישראלים בחרו דווקא לבנות את תל אביב בהתנחלות בודדת אי שם. אבל בינואר 2003 הנסיך צ'רלס הכריז בציבור שהוא חושש מזרם של מליוני ננומכונות רובוטיות מיקרוסקופיות מהירות המסוגלות לשכפל את עצמן ברעב לדלק. צ'רלס אמר שהן עלולות לברוח מהמעבדה בבריטניה, לכלות את הביוספירה כולה, להרוס את החיים בפלנטה שלנו ולהותיר רק ביצת איקי דביקי אפורה של רובוטים. אולי זה מה שבסוף שכנע את פרס לעבור לשירה נשית ולכן הנושא של ננוטכנולוגיה לא מופיע השנה כנושא מרכזי בועידת הנשיא.

  צ'רלס כך טוענים קרא את הספר הידוע של אריק דרקסלר, מנועי היצירה. דרקסלר, החוקר לשעבר מה-MIT, העלה את מפלס החרדה ב-1986 כאשר הוא דיבר על ה"איקי דביקי האפור". הוא תאר תסריט אפוקליפטי לפיו בעתיד יהיו לנו ננורובוטים שישכפלו את עצמם עד אינסוף ויכלו את כלל המשאבים שעל כדור הארץ.

  זה מזכיר לי שב-2004 עשיתי שלוש שנים פוסט דוקטורט על ננוטכנולוגיה. בקיץ נסעתי ל-IBM ברושליקן, ציריך למעבדה הננוטכנולוגית. מי שהוא לא מורשה לא יכול בכלל להיכנס למקום הזה, כי הוא כל כך שמור, ממש כמו כור אטומי. השוויצרים יותר יעילים מאיתנו בענייני שמירת סודיות. אצלנו מדליפים הכל ועם קצת פרוטקציה גם נכנסים לכל מקום אפשרי. וככה למדתי ננוטכנולוגיה משהות בשוויצריה וגם בגרמניה ומפוסט דוקטורט שלא מוביל לשום מקום. פלטתי גם כמה שטויות בתחום ואז חזרתי חזרה לפלוט שטויות על תורת היחסות הפרטית והכללית.

  דרך אגב למי שיודע וגם למי שלא, אין שום קשר בין תורת היחסות לננוטכנולוגיה. אבל תראו גם אין שום קשר בין ננוטכנולוגיה לשירה נשית.

  סיפרתי לכם שקבלתי עיתון בחינם ברכבת. לכן הלכתי לסופר השכונתי שלנו היום, מגה בעיר. לא כי קיוויתי לקבל משהו בחינם. כי הייתי צריכה לעשות קניות. אבל באותה מידה יכולתי ללכת גם לשופרסל שלי. ולכן זה לא משהו אישי נגד מגה בעיר. אלא נגד הקפיטליזם החזירי במדינת ישראל.

  קשרתי את שוקי הכלב שלנו לעמוד של עגלות הסופר בחוץ. הוא נורא לא אוהב שקושרים אותו, כי הוא רוצה גם כן להיכנס לסופר ולעשות קניות. ולכן הוא מיד מתחיל לנבוח על כל עוברי האורח ובייחוד על הקלנועיות. רציתי לקנות חלב, גבינות, פיצה לילדים, צ'יפס (הילדים אוהבים ג'אנק פוד, נו מה אני אעשה?) ועוד כמה מוצרים. פתאום ראיתי בתיק שלי את "רוני חלילית" של הילד מבית הספר. אני לא יכולה לסבול את החלילית הזו, כי יש לה צליל של חריקת דלת. וכבר הבנתי שזה לא היום שלי.

  הסתובבתי בסופר כאשר אני תמיד מחפשת מבצעים. אומרים שהפולנים קמצנים וזה נכון. אבל אני לא פולניה. בכל זאת אני מחפשת מבצעים בגלל שאין לי מספיק כסף לקנות את המצרכים בסופר הישראלי. אתם יודעים מה, בואו נתחיל בפילוסופיה: קפיטליזם חזירי, אין כאן פרנסה, מדינה אוכלת יושביה והמחירים נורא יקרים. בפילוסופיה לא מדברים ככה. שואלים שאלה ובדרך כלל אין עליה תשובה, בדיוק כמו בפוליטיקה. ולכן זה טבעי להגיע מפילוסופיה לפוליטיקה (דוגמא, שר האוצר).

  הלכתי לארון הקירור בסופר וחיפשתי מבצעים והדבר היחיד שהיה במבצע היה… הקוטג'! הכל וממש הכל היה יקר ואפילו יותר יקר מאשר בשבוע שעבר. ורק הקוטג', שלוש גביעים ב-17:99. בשביל מה אני צריכה שלושה גביעים? כדי שאחד יתקלקל ובסוף אני אתן אותו לשוקי. אני רוצה לקנות גביע גבינה אחד. מחר כאשר אני אסיים לאכול אותו אני אחזור לסופר ואקנה עוד אחד. אני לא רוצה לשלם מראש לסופר על שלושה גביעים, כי אז אני משלמת יותר כסף (קבלתם שעור בכלכלה בגרוש בחינם).

  כמו שאומרים, TANSTAAFL. כלומר, There Are No Such Things As A Free Lunch

  בקיצור, רציתי לקנות גבינות וגבינה צהובה לילדים ובסוף לא קניתי, כי הגבינות היו כל כך יקרות: 14:99 ו-13 שקל. ולכן עברתי על המדף ולא קניתי. רציתי לקנות לילדים מעדנים ולא קניתי כי המעדנים היו מעל 20 שקל. לקחתי צ'יפס ובקופה הקופאית הקישה 14:99 וביקשתי ממנה שתבטל כי זה יקר מידי.

  בסוף החשבון שלי בסופר היה הבא:

  שני בגט: 6:29 כל אחד.

  לבן: 5.76 שקל.

  שלושה חלב דל לקטוז לילד: 7.49 שקל כל אחד.

  שני חלב רגיל לילד השני: 6.22 שקל כל אחד.

  ביצים ארוזות 12.15 חבילה.

  צ'יפס בהוזלה: 9.99 שקל.

  אז בזמן שנשיא מדינת ישראל יקיים בשבוע הבא משתה מפואר בבנייני האומה – ועידת הנשיא – יהיו כל מיני בני ישראל שלא יוכלו לקנות בסופר מצרכי יסוד.

  מה דעתכם לצאת ולהפגין? המצרים יצאו לככר א-תחריר? הישראלים צריכים לצאת לככר רבין!

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/8/11 21:13:
   תצחקי, תצחקי, היא נביאה, מכשפה, אורקל, יידעונית - היא חזתה כאן את המהפכה - הנה הוכחה !! היתה לה התגלות פוסט - קוטג'יאנית בסופר.
     23/8/11 21:11:

   צטט: liat62 2011-06-18 13:07:29

   מתי ההפגנה?.....אבוא בהמוני

    

     23/8/11 21:10:
   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1238933.html
     23/8/11 18:31:
   חזית את המהפכה - הנה הוכחה !! היתה לך התגלות פוסט - קוטג'יאנית בסופר.
     23/8/11 18:30:
   פרס חולמני. אולי בירה היתה עוזרת. או-טו-טו היה מאמץ את הנורה של מרידור או את המדבקה ההיא. יש מאמר יפה באונה השמאלית של אורי רדלר על שטיון קיץ של מדענים - נאסא - הגדלת הסתברות חייזרים, וכיו"ב.
     27/6/11 18:18:


   ננו טכנולוגיה? זה מה שמעניין

   את מי שנוסע/ת ברכבת לירושלים...

   ''


     24/6/11 12:59:
   לכיכר מלכי ישראל, הכוונה... :)
     18/6/11 13:07:
   מתי ההפגנה?.....אבוא בהמוני

   ארכיון

   פרופיל

   DRGALI
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין