כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - ד"ש מהנחש

  66 תגובות   יום שני, 20/6/11, 23:40

  ד"ש מהנחש

   

  היי חברים וחברות,

   

  "נחש צפע"!!!  - זוכרים את מילת הקוד הזו? 1991? חדר אטום? מסיכות אב"כ?

  מי שלא זוכר שיקום!!!  מדהים איך הכול עדיין צרוב בזיכרון שלנו למרות שעברו מאז 20 שנה...וגם  עוד כמה מלחמות בדרך.

   

  לאחרונה, נזכרתי בצירוף המילים הזה ובתחושות שהוא הצליח לעורר בי, כשהייתי שומעת או רואה אותו על המרקע, גם לאחר שהמלחמה הסתיימה (כשצפיתי בהקלטה של שידור משחק של מכבי ת"א, מאותו הזמן שנקטע באמצע בגלל נפילת טילים)

   

   

  ''


   

  ואתם בטח שואלים את עצמכם מאיפה זה בא לי דווקא עכשיו? אז אספר...

   

  לפני מספר שבועות... ,לפנות ערב, כשאני בדרכי החוצה לצעדתי היומית בחוף הים... אני פותחת את דלת הבית בתנופה ומה אני רואה מול העיניים?  לא פחות ולא יותר  - נחש! מארגן לו ארוחה דשנה בצורת לטאה תמימה שזה עתה הוכשה.

   

  אני עושה מיד אחורה פנה ואומרת ליונתן בני: "יש נחש בכניסה. נראה קטן יחסית, אולי גם לא מזיק...ובכל זאת צריך לדלג מעליו כדי לצאת מהבית. אז מה לעשות?" והוא עונה: "תקראי לשמוליק לוכד הנחשים"...זה שיש לו כבר ותק בגינתנו השוכנת בסמוך ליער עבות עצים וצמחיה (בו ניתן לפגוש חיות רבות כולל חזירי בר הבאים לסעוד אצלנו ברחוב כבר מספר שנים מאז החלו לחפור את "מנהרות הכרמל" ולצמצם את שטחי המחיה שלהם).  

   

  אז... אנחנו מתקשרים מהר לשמוליק והוא... מגיע בריצה תוך 20 דקות.

  שמוליק, איש חביב ונעים הליכות, עם כובע בוקרים שמעוטר בנשל של נחש, ועם שרשרת עליה תלויים ניבי חיות ונוצות מסוגים שונים הוא אדם המחויב לעבודתו ועושה אותה באהבה רבה כבר 35 שנה. 

   

  ''


  הוא מעיף מבט מהיר ב"סחורה" ואומר לי במבטאו הדרום אמריקאי הכבד: "הו הא זה נחש צפע! מה לא ראית שיש לו זיג זג על הגב?" (ואני מחייכת וחושבת לעצמי: "מי בכלל העז להסתכל? ומה אני מבינה בזיגזגים?")


  ''

   

  ואז....בלי להתבלבל, תופס שמוליק את הנחש בראשו ורץ לרכב שלו כדי לאפסנו בשק. מאוחר יותר הוא יסביר לי שהוא לא הורג את הנחשים, שהוא לוכד, אלא משחררם ביערות הכרמל כדי לא לקטוע את "שרשרת המזון" שבטבע. אין ספק - איש עם שליחות אמיתית!


  ''

     

   

  לאחר מכן, הוא שב ונכנס אלינו הביתה עם אשתו אשר מלווה אותו בנאמנות במילוי תפקידו כבר מספר שנים. כן...היא זוכרת שהם היו פה לפני שנה ולכדו נחש אחר...וגם זוכרת גם את ה"ילד" שלי, שגדל בינתיים, ועכשיו הוא כבר חייל חסון. "מה את נותנת לו לאכול"? הם שואלים משתאים.

   

  שמוליק מתיישב על הספה ועושה בראשו חישוב סטטיסטי מהיר. הוא "מרגיע" אותי ואת יונתן בעובדה שיש עכשיו בטח עוד 15 צפעים, לפחות, ברדיוס הגינה שלנו, ומסביר שצריך לגזום מיד את הצמחייה בכניסה ולארגן תאורה טובה יותר, לשביל הגישה לבית, כי הנחשים מגיחים החוצה בדרך כלל בחושך. 

   

  ההנחיות של שמוליק מבוצעות מיד! אני מיידעת את השכנים, מזמינה גנן וחשמלאי.

   

  ורק לאחר שהרוחות נרגעות יש לי  סוף, סוף זמן להתפנות ולהבחין במה שבאמת חשוב! חיוך בעובדה שנחש בא לבקר בפתח ביתי! וכשמופיעה חיה מול העיניים, בצורה כל כךברורה וחד משמעית, זה אומר ב"אינדיאנית" שיש בפיה מסר! זה ממש כמו להוציא קלף. ואולי אף יותר. אז בואו נראה מה יש לאינדיאנים לומר על הביקור הזה.


  ******************************************

  הנחש

   

  הנחש הוא בעל חיים שנוי במחלוקת אשר מהווה סמל עתיק, מרכזי ומלא בניגודים ברוב התרבויות. בחלקן הוא מהווה סמל לשליליות, פיתוי, חטא, הרס ורוע ובאחרות הוא נתפש כמרפא המייצג שינוי, התמרה, חוכמה גבוהה ויסוד החיים הברואים.

   

  האינדיאנים בחרו באופציה השנייה וראו בנחש סמל להתמרה, לריפוי ולסגולות הקשורות בהיבטים שונים של כוח הבריאה כמו: אנרגיה ותבונה קוסמית גבוהה, אלכימיה, מיניות והתעלות (או אלמוות). 


  ''

   

  גם בתרבויות עתיקות אחרות נקשרה דמות הנחש לעולם הרפואה וניתן למצוא לה ייצוג, עד היום, בסמלים של גופים רפואיים שונים. החל בנחש הנחושת של משה שמתפתל סביב המנורה בסמלה של ההסתדרות הרפואית בישראל.

   

  ''

   

  המשך בנחש המופיע על מטהו של  אסקלפיוס  (אל הרפואה והריפוי במיתולוגיה היוונית הקדומה המוזכר גם בשבועת היפוקרטס היא שבועת הרופאים) המסמל את מקצוע הרפואה ומשולב בסמלים של ארגון הבריאות העולמי, של חיל הרפואה האמריקאי והאנגלי ואפילו על סיכת החובש הצה"לי. 

   

  ''

  וכלה במטהו של הרמס (שליח האלים ואבי האלכימיה בימי הביניים), עליו כרוכים שני נחשים המקושר לעולמות הרוקחות והרפואה ומשולב בסמלים של ארגוני בריאות רבים.   

   

  ''

  ******************************************

  מהן סגולות הנחש?

   

  הנחש זריז, פיקח... תוקף בעוצמה ובדיוק רב. רוב הנחשים נושכים וחלקם ארסיים. יש להם חוש ריח מפותח ויכולת חישה גבוהה העוזרים להם לאתר טרף.

   

  האינדיאנים ראו בנחש מספר סגולות:

   

  1. הסגולה ראשונה, קשורה ליכולתו להשיל את עורו ולהחליפו בחדש - פעולה המשולה לשחרור מהישן, להתחדשות ולהתמרה של מחזור החיים - מוות ולידה מחדש. זו, להבנת האינדיאנים, אנרגיה של אלכימיה ושלימות!

   

  2. סגולה נוספת אותה מייצג הנחש הינה התמרה!  - ארס הנחשים שימש מאז ומתמיד לצרכי ריפוי. בשל תכונותיו האלכימיות, ניתן להמירו מגורם שעלול להמית לגורם מרפא שבכוחו להציל חיים -  וזאת אם עושים בו שימוש נכון! כיום, משתמשים בארס כדי לייצר נסיובים לטיפול בהכשות נחש, להפיק תרופות להתמודדות עם מחלות כמו: סרטן, סוכרת ודלקות מפרקים ועוד ועוד.  

   

  לדעת האינדיאנים, ניתן ללמוד, מסגולה זו של הנחש, כי כולנו ניחנו ביכולת לחוות כל חוויה, באשר היא, מרצון וללא התנגדות מתוך הידיעה שכל הדברים שווים בפני הבריאה! משמע, את כל מה שניתן לחוות כרעל, אפשר גם לאכול, לעכל, להטמיע ואף ליצור בעזרתו ריפוי -  הכול תלוי במצב התודעה בו אנו נמצאים! במילים אחרות, ניתן להתמיר כל חוויה ארסית בכל המישורים: גופני, רגשי, שכלי ורוחני.   


  3. הסגולה השלישית אותה מייצג הנחש קשורה לאנרגיה מינית ולהתעוררות הכוח היצירתי. זוהי סגולת האש היוצרת תשוקה, אמביציה, הולדה, חיוניות, כוח, מנהיגות, חוכמה, שלמות וחיבור עם הרוח הגדולה.

    

  ******************************************

  מהו מסר הנחש?

   

  כשמופיע נחש הוא בא להכריז על כך שהשינוי שוב דופק בדלת! שזהו זמן להתעוררות ולהתמרת תבנית מחשבה, אמונה, חוויה או תשוקה במטרה ליצור ריפוי.  

   

  ושיהיה ברור לכולם - מדובר פה בשינוי לא פשוט! ולא נעים בהגדרה! מכיוון שהוא כרוך בד"כ בהכשות! (מאחרים, מעצמינו לעצמינו ו/או מאיתנו לאחרים). זהו תהליך מפחיד וכואב מאד בהרבה מקרים, שמייצר כעס, שנאה, פחד וכתוצאה מכך חסימות אנרגטיות אשר באות לידי ביטוי בצורת קשיים ומחלות. דווקא מהסיבות הללו חשוב לא להיבהל מ"תופעת הנחש" אלא להפך, ללמוד להכיר את המפתחות להבנת מאפייניה.

   

  אז...בואו נדבר על זה קצת...

   

  אחד המפתחות המרכזיים, להבנת סגולות הנחש, היא הידיעה שבכוחנו לבחור כיצד לספוג כל חוויה שנכנסת לחיינו. האם לספוג אותה כרעל או להתמירה לרפואה? האם לבחור בחולי בכאב ובצער או בשמחה שפע ובריאות?  ונכון! בהרבה מקרים זה ממש לא פשוט! נדרשת כאן נחישות פנימית! כוח רצון! עוצמה! כדי לעבור, דרך כל ההכשות ולזכור, בכל רגע נתון, שאנו חזקים ויכולים לצמוח דרך כל חוויה גם אם יש בה ארס רב. שאנחנו יכולים, אל מול כל הקשיים, לבחור לדבר בשפה של שמחה ובריאות כדרך לצמיחה. אתגר לא קטן! אבל משתלם בסופו של תהליך.

   

  וחוצמזה לא תמיד יש לנו ברירה. לעיתים, למרות שאנחנו מנסים להיות "זהירים" ולפסוע בשבילי החיים תוך בחינה מתמדת של הסכנות האפשריות שבדרך - נמנעים מלעשות "פניות חדות" ולהכנס לפינות נסתרות ומשתדלים לשמור על עצמינו מהכשות - לא מצליח לנו ואנחנו חוטפים! ואז...כאשר ההכשה היא כבר נתון קיים...אז מה? לא נתמודד איתה? לא נרפא את עצמינו? כלומר, בידינו הבחירה מה לעשות עם הארס? האם לאפשר לו "להרוג" אותנו או לבחור להתמירו לריפוי והתקדמות. תמיד יש בחירה!

   

  ונשאלת השאלה למה אנחנו בכלל צריכים הכשות? נו....למה? כי כנראה סירבנו לזוז קדימה בלעדיהן. לא הקשבנו למסרים מבפנים. נמנענו! נצמדנו! דחינו עוד ועוד את הפרידה מהישן והמוכר גם אם פג תוקפו! גם אם הפסיק כבר להתאים והפך לחונק ומעיק. אבל אחרי ההכשה בד"כ כבר אין ברירה! אף אחד לא רוצה לחזור אחורה ולחטוף שוב מכה כואבת יותר. ואז? מה אנו עושים? עפים בטיל קדימה - מנכשים עשבים שוטים בתודעתנו, גוזמים את ה"צמחייה" המיותרת שמסתירה את הדרך, מנקים ומפנים את הנתיב, מאירים אותו בזרקור ענק שממלא אותו באור, בבהירות, באנרגיה חדשה אוורירית ... בדיוק כפי שאנחנו עשינו בבית שלנו.

   

  *****************************************

  מה ממליץ לנו הנחש בזמן הזה?

   

  נחש מופיע, בזמן הזה, כדי להזמין את כולנו ליצור שינוי והתחדשות בעזרת שני תהליכים מרכזיים: 1. השלת ה"עור" הישן והחלפתו בחדש. 2. יצירת התמרה בחיינו!


  אפרט...


  ראשית, נחש  מציע לנו לקחת ממנו דוגמא ולהשיל את "עורנו" הישן כדי שנוכל להתברך ב"עור" חדש ומתאים יותר. ולמה הוא מתכוון? מה אנחנו אמורים להשיל? דפוסים, מחשבות, מערכות יחסים ואפילו את הזהות הישנה שלנו! כלומר, את כל ה"תפקידים" שלנו, ה"תארים", ה"מידות", ה"תחפושות", המסכות שאנו עוטים על עצמינו. את כל הסיפורים שאנו מספרים לעצמינו ומשדרים לעולם על מי שאנחנו. את הזהות דרכה אנו מגדירים עצמינו -  זו שאנו מלטשים כל הזמן ומנסים להפכה למושלמת.

   

  ואם נשאל את הנחש: למה לנו לעשות את זה? מה יצא לנו מזה? הוא יסביר שעם כל השלה, של כל דבר שפג תוקפו ו/או שאינו אמיתי עבורנו, אנו עושים עוד צעד משמעותי בדרך לביסוס הריבונות האישית שלנו  - זו שתאפשר לנו את החופש להיות. כל השלה מקרבת אותנו עוד צעד לגרעין הפנימי שלנו. מעמיקה את נגיעתנו במי שאנחנו באמת! ברוח שלנו!


   ועתה הכי טבעי שגם נשאל את הנחש: איך עושים זאת? איך לכל הרוחות משילים "זהות"??? והנחש משיב: "פשוט הרפו! שחררו את עצמכם מכל ה"תפקידים" האלה שלכם... מכל ה"כובעים"! פשוט היו" וכן... הוא יודע שזה הדבר הכי מפחיד בעולם! להיות אנחנו בלי כל "סיפור כיסוי". זה שאנחנו כ"כ מזדהים איתו. ששומר עלינו. זה שכתבנו במו ידינו, המחזנו ושיחקנו אותו עד כה בדבקות רבה כל כך. אבל כשמו כן הוא! רק כיסוי, אשליה, תפאורה.


  נחש גם יודע שכ"כ קל עבורנו להיתקע בתוך ה"זהות" הזו שאינה בהכרח "אנחנו". זו שבליבנו פנימה אנו יודעים שבחלקים רבים היא לא יותר מאשר "תסריט מבוים"! משחק!  "תפקיד" אחד אותו אנו מגלמים, יותר מידי זמן, ומזדהים איתו יתר על המידה. וזה גורם לנו לשכוח מי אנו באמת. 

   

  ומגיע זמן בדרך בו אנו מתבקשים להפסיק לשחק את המשחק הזה!

  להפסיק לספר לעצמינו ולעולם כל מיני סיפורים על מי שאנחנו ופשוט לשחרר את עצמינו מכל ה–over weight הזה ... להתחבר פנימה ולהיות אנחנו בלי קשר למה שאחרים חושבים, אומרים או מכתיבים. שהרי בסופו של יום, אנו היחידים הקובעים את הקווים המנחים בדרך לריבונות שלנו. זו הדרך שלנו בלבד! ואם אנחנו מזייפים בדרך הזו – כדי למצוא חן, או לרצות מישהו, או לקבל אהבה ואנו לא נאמנים, לערכי הליבה האישיים שלנו ולכמיהות נשמתנו, אנחנו חוטפים הכשה! בדיוק בשביל זה יש "נחשים".


  לכן, השאלה המנחה בכל פעולה ובכל דראמה שמתרחשת בחיינו צריכה תמיד להיות: האם זה תומך ומקדם ריבונות? חופש האישי? האם זה מקדם חזרה לרצון החופשי שתמיד היה לנו אבל וויתרנו עליו לפני הרבה מאוד זמן? האם זה מחזיר אתכם בחזרה לעצמכם? אלו הם הקריטריונים לגילוי של ה"אני הנני". של מהות האהבה.

   

  וזוהי חברים...מתנה גדולה שאנו יכולים להעניק לעצמינו ולאחרים בזמן הזה. להיות מי שאנחנו! ולאפשר גם להם להיות מי שהם! בלי כל שיפוט או דרישה. וכאשר כל אחד הוא הגילום של מי שהוא באמת! קורים דברים נפלאים! ולעומת זאת, כשההיפך הוא הנכון כולם מתבלבלים! גם אנחנו וגם הסביבה שיכולה לחוש מתחת לפני השטח ב"אמת" אפילו שאינה יכולה תמיד להסביר אותה. תראו למשל, מה קרה לקונילמל שמרוב תחפושות והתחזות כבר לא זכר מי הוא: 

   

  ''

   

   

  הדבר השני שנחש מזמין אותנו לעשות, עתה, הוא להתמיר את האנרגיה שלנו. כלומר, להפסיק  להימנע, מתוך פחד, ממקומות מסוימים בחיינו בהם אנו חווים רעל או קושי. משום שזהו זמן אנרגטי של הזדמנויות עכשיו...של התעוררות סופות מופלאות של אור אשר רוחשות בקרבנו ומאירות את חדרי החדרים בתוכנו... שמאפשרות לנו להחזיר את הריבונות לכל אותם המקומות בתוכנו שנותרו יתומים... להשקותם ולהזינם באנרגיית חיים ובריפוי!

   

  זו תקופה אינטנסיבית ולא קלה מאחר והיא מעמתת אותנו עם כל מיני מקומות חסומים בנו שרגלינו לא רוצה לדרוך בהם שוב. אבל דווקא עכשיו זה בדיוק הזמן להתמודד עם המקומות הללו - לעקור עשבים שוטים מהגינה הפנימית!  לפנות את נתיב הלב הפרטי שלנו ולהאיר אותו בזרקור ענק. להעיף מסיכות ועטיפות מיותרות, להיפרד ממי וממה שצריך וכבר לא הולם אותנו ואת דרכנו...לסלוח, לשחרר כעס, אמונה וכל דבר אחר שמכביד עלינו ומעכב אותנו בדרך לחשיפת האור הפנימי שלנו... ולהתמירם לריפוי משמע לאהבה! כי זה מה שאנחנו כולנו חברים יקרים...  - אהבה אחת גדולה! ואם ויש פה עדיין מישהו שלא הבין את זה עד עכשיו? שיקום!

   

  וכן, נכון, זוהי מגיה כבדה - האנרגיה של נחש - אך זכרו: כישוף אינו יותר מאשר שינוי בתודעה! ולכן, הפכו להיות קוסמים- התמירו את האנרגיה מהכשה לנשיקה ורפאו את עצמכם. עברו מבעד לאשליה דמוית החלום שמתעקשת על קיבעונות ועל המשכיות סטאטית ומצאו מקצב פנימי חדש כשגופכם גולש אל מעבר לחולות התודעה, כמו נהר המפלס דרכו אל המים הגדולים..אל הים!, הטבילו את עצכם בתוך המים האלה ודעו שכל טיפה בודדת שאתם מייצגים מתקבלת בידי השלם. הרגישו את הקצב של הנחש, רקדו באופן חופשי ושלבו את הכוחות המתמירים של היקום כחלק מריקוד העוצמה היצירתי שלכם.

   

  בחרו בחיים. בחרו בעור חדש ...באור חדש...בדיבור בשפת השמחה והבריאות. העירו את כוחות היצירה והבריאה שבכם והתחילו להניף שוב את שרביט הקסמים אשר יכול להוביל אתכם לכל מקום בו תחפצו!

   

  ולכן חברים אם אתם רואים נחש אל תכנסו לפאניקה. אל תעשו דברים משוגעים מתוך פחד ודרמה. נהפוך הוא! - התמירו את הפחד לאהבה! עשו דברים משוגעים מתוך אהבה! מתוך הכמיהה ליצור, להגשים, לחיות! למות ולהיוולד מחדש בתוך החיים האלה. אין צורך לחכות יותר שמשהו יקרה, שתהיה עוד הכשה...שיבוא איזה מושיע או גורו ויאמר לכם איך לעשות את זה. עשו זאת בעצמכם! הביאו את ה"אני הנני" השלם שלכם אל תוך המציאות הזאת.

    

  בהצלחה!

  באהבה,

  מיכל

   

   

  מקורות


   - ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.  

    - טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם. 

   - יעל  אריאל.

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©


  דרג את התוכן:

   תגובות (66)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/10/14 12:14:
   אלופה! היית כנראה מלכה אינדיאנית באחד הגלגולים.
     3/9/11 15:27:
   הנני אחד גדול הזוהר בנתיב החכמה והדעת למודעות יום יומית בחדווה לבבית,כולנו קסם נשמה בחיבור אוהב ונצחי
     13/8/11 11:58:
   זה היה מרתק וכל כך נכון, תודה על הטלטול הקל שזה גרם לי.
     28/7/11 08:05:
   פוסט כתוב מעניין וטוב תודה על כל המידע
     14/7/11 17:01:
   פוסט ממצה כול הכבוד.
     27/6/11 02:29:
   ואוו, איזה פוסט מושקע הבאת לי.... כל הכבוד. אבל כמו שאת מכירה אותי, אני חייב לשאול: בשבת היינו בים, והיום אני רואה שמתקלף לי הגב, הידיים והמוח...זה נחשב...?
     25/6/11 23:16:
   יופי של מאמר. מסכימה עם האסכולה האינדיאנית. תמיד שמחה לקבל מסר של נחש בקלפים, אולם לא הייתי רוצה שיופיע אצלי במפתן הבית... בילדותי בגיל 5 הוכשתי ע"י נחש, לא ארסי אבל כואב נורא, עדיין לא שכחתי. וכן, לאחר מכן התחילה תקופה של שינויים קיצוניים בחיי.
     25/6/11 10:12:
   פוסט נפלא ********
     24/6/11 15:52:
   נפלא, בהצלחה בשינוי המתקרב
     24/6/11 13:12:
   פוסט מעניין ונפלא תודה
     24/6/11 00:02:

   תודה רבה לכל החברות והחברים...

   המגיבים והמככבים.

   מעריכה מאד את ביקורכם והתייחסותכם.

   שבת טובה!

   מיכל

     23/6/11 23:12:
   תודה על המידע. מרתק!

   מיכל היקרה

    

   מדהים ביותר לקבל את ההודעה שלך על פוסט הנחש, יום או יומיים לאחר שאני חולם חלום על נחש גדול שאני הורג בחלום.

    

   אין מקריות והכל מסונכרן.

    

   אז תודה גדולה לך ולהדרכה הגבוהה.

    

   שבת שלום

   בנימין

     23/6/11 13:06:

   מאלף,
   מרתק,
   תודה עמוקה מקרב ♥ למידע המדהים הזה *

     23/6/11 09:33:
   מהכשה לנשיקה........!!! מקסים מיכלי אהובה, איזה יופי, נהניתי מאוד לקרוא על סגולותיו של הנחש. מסכימה לגמריי כי יש להשיל מעלינו את העור שבא ליצור מסכה ופשוט להתרכז במהות שלנו, במי שאנחנו באמת, לכוון את דרכינו כך שנהייה הכי שלמים עם עצמנו, אין חשוב מזה! שמחה שוב לקרוא אותך, התגעגעתי לאור הבוקע מכתבייך, שיהייה לך סופ"ש קסום ומואר. אוהבת אותך איריס
     23/6/11 07:26:
   מצמרר... :))
     23/6/11 01:09:
   מיכלי יקרה, ממש מתנצלת שהפייס הזה מאפשר רק כוכב אחד, רציתי לתת לך אלף כוכבים ולהאיר את לילך בשמחה.... והנחש, כמוך, יש לו יכולת של קוסך, הופך ידע קוסמי לאינטלקט, לכריזמה ולחוכמה ומתחבר לאלוהים.... ואני שמחה מאוד בעבורך שהנחש בא לבשר לך על התחדשות והתמרה, הגיע זמנך לעורר את הכוחות היצירתיים שלך באנרגיות מחודשות, במיניות ובתבונה, הגיע זמן הריפוי , מיכל, ואכן יש לך שינויים,ואם איני טועה ספרת שאת גם עוברת לדירה חדשה, שיהיה במזל ובברכה, מחכה כבר לפגישה,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, אין עליך בעולם, אלופה,
     22/6/11 22:32:
   "בחרו בעור חדש ...באור חדש...בדיבור בשפת השמחה והבריאות". מאמצת את ההמלצה הזאת. תודה.
     22/6/11 21:02:
   תודה מיכל
     22/6/11 18:04:
   תודה שהבאת כל יום לומדים משהו חדש אגב נחשים בזמנו בוגי יעלון שצריך לנעול נעליים גבוהות במטכל בגלל ריבוי נחשים ...מסתבר שהם זוחלים בכל מקום
     22/6/11 17:37:
   איפה את גרה ? בגונג'ל ? אם הייתי רואה נחש הייתי מתעלפת על המקום יש מזל שאני גרה בת"א ויש פה נחשים מסוג אחר , על שתיי רגליים מכירה כאלה?
     22/6/11 15:14:
   תודה - מעניין ביותר !
     22/6/11 13:42:
   תודה מיכל החכמתי מאוד ממש מעניין
     22/6/11 13:17:
   תודה על הפוסט, מושקע ומעניין:-)
     22/6/11 12:48:
   תודה על הפוסט, נהנתי.
     22/6/11 11:17:
   פוסט מעניין ומושקע ומקיף ובעיקר פותח ערוצי חשיבה, תודה לך שהבאת,
     22/6/11 09:15:
   תודה שהבאת. פוסט נפלא
     22/6/11 09:12:
   תודה תודה אשה יקרה על תובנות התמרות וריפוי אחי ז"ל(שחלה בסרטן) טופל בעזרת ארס נחשים ממעבדה בארגנטינה שמכינה אותו עבור החולים ראיתי אנשים שרופאו כך שומרת במועדפים את כותבת עמוק ומדהים חיבוק אסתר:)
     22/6/11 09:04:
   את מיוחדת ומרתקת בבחירות שלך. הפעם בחרת בנחש ואני מביטה בו עתה במבט אחר. והתובנות בי. תודה לך יום נפלא.
     22/6/11 08:25:
   כיף לקפוץ אל גן החיות שלך (: אוהבת את שכתבת!! מאוד מחכים ומעצים , תודה
     22/6/11 08:22:
   כשמופיע הנחש זוהי עת לשינויים... בעוד כמה ימים אני עוברת לגור בגולן. אני יודעת שזוהי הזדמנות נוספת בשבילי להיפרד מכובעים ישנים ובכלל. תודה לך מיכל, אישה מרפאה, שהבאת לי את הנחש בעיתוי מדהים זה.
     22/6/11 08:07:

   נתיב האור

   אלופת הסיפורים והפרשנויות
   אהבתי מאד לקרוא את שהבאת - כמו תמיד
   כמו כן לקרוא את התגובות המעמיקות של החברים
   אני פוחדת מ...נחשים...מי לא?

   נחש נשך נחש
   תודה והמשך שבוע נפלא

   אשוב שוב

     22/6/11 08:00:
   היי מיכל, כשקיבלתי את ההודעה ד"ש מהנחש ממש לא התלהבתי. אך כיוון שאני אוהבת את הפוסטים שלך קראתי. מעולם לא הצליח אדם לעורר בי עניין כלפי נחש, כפי שעשית כאן. פוסט מעניין שאפו. נגה
     22/6/11 07:47:
   מידע מעניין ביותר, מעורר מחשבה, אין ספק! גם אם אני יודעת שאותו נחש שמופיע לפניי ומבהיל אותי הוא בסך הכל חיה שרוצה להמשיך להתקיים ואין לו שום עניין באמת בי.:-) שהרי כל האמונות שאנו מייחסים לו הן שלנו, בני האדם, לא שלו, הנחש. ואם זו דרך של האדם כדי לא לפחוד מהנחש, אלא להסתכל עליו כעל משהו טוב, כעל גורם מעורר וממריץ, אז למה לא? - מכבדת זאת, גם אם עד היום לא חשבתי על זה כך. ואגב, משעשעת אותי המחשבה שלוכד הנחשים מחזיר אותם לטבע: מעניין אם בזכות כך אותו נחש יחליט שהוא זוכר אתכם וישוב אליכם בקרוב....:-) תודה וברכה על המאמר המאלף (ויהיו כאלו שיגידו לאור המילה "נחש" גם - מעלף....)
     22/6/11 06:52:
   *איזה סיפור , גם היסטוריה, גם היסטריה , גם בית וגם אנשים טובים ובעיקר לוכדים. אחללה ... גם מחכים.
     22/6/11 06:46:
   במילה אחת - מ ר ת ק * תודה יקירה ובוקר נפלא :-))
     22/6/11 06:32:

   *

   תודה רבה.

   קראתי את שכתבת...הרגשתי איך עורי מצטמרר.

   בחרתי להשיל את עורי הישן... ולהתחדש.

   תודה.

   -

   להלן ממקורות ביהדות.

   -

   נחש - גימטריה - משיח...

   וגם בבחינת להשיח ולשוחח.

   שיחה טובה ונכונה תביא ברכה ושלום בעולם בפרט ובכלל.

   -

   ענין הנחש מורה על,

   פרנסה טובה שתהיה לו מבלי עמל רב, וטוב לו.

   -

    

   על פי התנ"ך, נחש הנחושת הוא צורת נחש שהכין משה מנחושת, על פי הוראת ה',

   על מנת להפסיק הרג בעם ישראל בעקבות מכת נחשים.

   כל מי שהוכש על ידי נחש, הסתכל על נחש הנחושת ונרפא.

   יש האומרים שהנחש היה על מטהו של משה.

   במהלך השנים הפך הנחש למושא פולחן, וחזקיהו המלך קצץ אותו בשל כך.

   -

   בספר במדבר מסופר,

   כי במהלך הדרך שעבר העם במדבר קצרה נפשו,

   ואנשים מתוכו באו בטענות כלפי משה וה':

    "לָמָה הֶעֱלִיתֻנוּ מִמִּצְרַיִם, לָמוּת בַּמִּדְבָּר?" (כ"א, ה).

   כתגובה, שילח ה' בעם את הַנְּחָשִׁים הַשְּׂרָפִים, שהפילו בנשיכתם חללים רבים.

   העם הודה שחטא, וביקש ממשה שיתפלל ויעצור את המכה.

   לאחר שהתפלל קיבל משה מה' את הפקודה

   "עֲשֵׂה לְךָ שָׂרָף, וְשִׂים אֹתוֹ עַל-נֵס; וְהָיָה, כָּל-הַנָּשׁוּךְ --- וְרָאָה אֹתוֹ וָחָי"" (שם, ח).

   -

   נחש הנחושת השתמר במשך דורות רבים והגיע לבית המקדש, עד ימיו של חזקיהו.

   הוא השמידו, כי הנחש הפך לחפץ שאותו עבדו.

   כך מסופר (על חזקיה):

   "וְכִתַּת נְחַשׁ הַנְּחֹשֶׁת אֲשֶׁר-עָשָׂה מֹשֶׁה,

   כִּי עַד-הַיָּמִים הָהֵמָּה הָיוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל מְקַטְּרִים לוֹ; וַיִּקְרָא-לוֹ נְחֻשְׁתָּן" (מלכים ב' י"ח, ד).

   בפסוק זה נזכר הנחש ביחד עם האשרה, הבמות והמצבות,

   ויש שהסיקו מכאן, שמקומו, לפחות בימי חזקיהו, היה בחצר בית המקדש. במסכת ברכות (י', ב)

   .

   מסופר כי חכמי דורו של חזקיה הסכימו עם מעשהו זה:

   "תנו רבנן: ששה דברים עשה חזקיהו המלך... כתת-נחש הנחשת והודו לו".

   .

   התייחסות נוספת לנחש הנחושת בחז"ל נמצאת במשנה, במסכת ראש השנה (ג', ו):

   'עשה לך שרף ושים אותו על נס והיה כל הנשוך וראה אותו וחי' -

   וכי נחש ממית או נחש מחיה?

   אלא, בזמן שישראל מסתכלין כלפי מעלה ומשעבדין את לבם לאביהם שבשמים -

   היו מתרפאין,

   ואם לאו - היו נימוקים".

   .

   גם בתרבויות אחרות נחש מופיע כדמות מיתולוגית וכסמל פולחני.

   תכונותיו היו בעיקר להבריא חולים,

   וכן תכונות של פיריון, כוח חיים וחוכמה.

   מטה אסקלפיוס, אשר סביבו כרוך נחש,

   סמלו של אל הרפואה היווני,

   משמש עד היום כסמל הרפואה.

   .

   ''

   פסל נחש הנחושת על הר נבו בירדן

    

     22/6/11 01:09:
   וואוו וואוו, איזה פוסט מושקע ומרתק, כמה את מדהימה, בלעתי בשקיקה כל מילה. כבר כמעט מתבאסת ששנה שלמה לא פקד נחש את חצרי. האמת ששנים רבות חייתי עם מישהו שהסתבר שבין תחביביו/מקצועותיו המרובים, גם לכד נחשים, וגם האיש שלי, כמו שלך, היה משחרר אותם בשדות. עכשיו החתולים עושים את עבודת הלכידה. אני לא בטוחה שבכזו אמפטיה כמו בן זוגי. מה לדעתך זה אומר בשפת החיות שמגיעים נחשים, אבל החתולים "מטפלים" בהם?
     22/6/11 01:06:
   כל מילה בסלע!
     22/6/11 00:32:

   תודה לך יקירה,

   מרתקת כתמיד

   ואני הולכת

   ומחכימה בזכותך

     22/6/11 00:29:
   אין עליך אשה יקר ושנונה כל פוסט שלך הוא שעור לחיים. תודה ענקית.את שליחה בעצמך.
     22/6/11 00:19:
   עפר לרגליך.
     21/6/11 23:51:
   מיכל יקרה,מרתק מעניין ופוקח תדרים חדשים תודה לך נוסף לכוכב שולח לך חיבוק,,,,,,,, אגב בנוסף לתאורה כדאי לאמץ כמה חתולים בחצר ומידי פעם לתת להם מעט מזון ןמים בלילות הם פועלי הניקיון הכי טובים,,,,,
     21/6/11 23:50:
   ,תודה מתוקה מרתק ביותר*
     21/6/11 23:37:

   תודה על המידע העשיר .

     21/6/11 23:32:
   WOW! כל כך הרבה ערך מכל וכל כל הכבוד איזה פוסט מושקע! למדתי ממנו הרבה גם בהסתכלות הרחבה של התופעה ולא רק כיצור מאיים. אהבתי. חלי בן דויד
     21/6/11 23:26:
   עכשיו אני מבינה את הפחדים שלי מנחשים. תודה.
     21/6/11 23:08:
   כמו תמיד , מושקע להפליא . זוהי
     21/6/11 23:05:
   היי מיכל פוסט מעשיר ומרתק אגב, בתרבות הסינית אני שייכת למזל הנחש
     21/6/11 23:04:
   תודה גדולה: כתוב מרתק, מיוחד ואסטטתי. כיף לקרוא ולהחכים... וחוצמזה, מאוד יפה האופן שבו את הופכת את הביקור למשהו שיש בו מסר עבורך. הסתכלות שכבר בפני עצמה היא מעניינת. התובונות מקסימות, וכמו שאומרים: "יצא מתוק מעז"... אנסח בפראפרזה: "יצא שפע מצפע" :))).
     21/6/11 22:42:
   מיכל כייף ענק לקרוא אותך פוסט יפהפה מושקע, אהבתי...
     21/6/11 22:31:
   יש כאן תומנות מועילות..... לי אין בעיה עם האינדאנים... אנו היהודים ''סובלים'' את כולם....'' חכמה בגויים- האמן... תורה בגויים- אל תאמן'' ... אנא, הבהירי לי... האם את רואה בזה 'חכמה' או תורה'... (אמת אבסולוטית ה מורה דרכך...) צבי.
   * מיכל. פוסט מרתק!
     21/6/11 22:07:
   זה נפלא "בחרו בחיים. בחרו בעור חדש ...באור חדש...בדיבור בשפת השמחה והבריאות. העירו את כוחות היצירה והבריאה שבכם והתחילו להניף שוב את שרביט הקסמים אשר יכול להוביל אתכם לכל מקום בו תחפצו!"
     21/6/11 22:04:

   * מענין, מחכים ומעשיר ....

   תודה חיוך

    

    

   אהבה ושלום

   שלומית

     21/6/11 22:00:
   מעניין :-)
     21/6/11 17:54:

   מיכל יקרה,
   מרתק סיפורו של הנחש,
   (מאוד אוהבת בעלי חיים ,

   הנחש משום מה תמיד היה חיה מרתיעה)
   אוהבת את רעיון השלת העור לצורך צמיחה,

    
   בחרו בחיים. בחרו בעור חדש ...באור חדש

    

   הדברים שהבאת הם עבורי חומר רב למחשבה,

   אולי אדע למצוא נחמה בימים אלה.

   תודה לך

   דבי

     21/6/11 17:19:
   פוסט יפהפה מושקע ומפרה ...אהבתי... מעניין שיש קורלציה מעניינת בין הניתוח האינדיאני, לניתוח של דמות הנחש במקורות היהודיים...וקצרה היריעה מלהרחיב.. אולי מספר נקודות למחשבה : דמות הנחש בגן עדן (עוד לפני כניסתו לסמל הרפואה בנחש הנחושת) היא אכן דמות המשקפת את הניחוש והחוויה..."אף כי אמר לכם אלוהים...מכל עץ הגן תאכלו...וכו'"). החוויה מצאה ביטוי בדמותה של חוה:)) (אם כל החוויות...:)) היא גם משקפת את החיבור לחטא ועונשו, כפי שמופיע במאמר חזל ..."ופורץ גדר ישכנו נחש". וגם את ההתמרה והשינוי לטוב או לרע ..(הכל עניין של תפיסה ..כי ניתן לומר שבכל רע יש גם טוב..), וכמו כן את המוטיב של הבחירה אישית.. להישמע לקול הפנימי, או לקול החיצוני ,... יש בו גם את עניין ההתחדשות כפי שציינת, (במקום "וחי לעולם"... יש תחלופה באנושות), .. והכי חשוב זה זה העניין של "להפסיק לשחק את המשחק הזה" כלשונך, שבא לידי ביטוי במאמר חז"ל בעניין נחש הנחושת, "וכי נחש ממית או נחש מחייה? אלא בזמן שהיו מסתכלין כלפי מעלה, היו מתגברים". נהניתי לקרוא ...ולהשלים קמעא ביקשתי ולא לחלוק..ח"ו ..:)). ישר כח על פוסט נפלא...
     21/6/11 13:56:

   מיכל! נהניתי לקרוא על הנחש ועל התובנות הניבנות ממנו.

   מחקר שלם של חכמת חיים מהנחש שאנו רואים בו אוייב מסוכן.

    

   השינוי המיוחל בהתנהלויות מסויימות של החיים כמו השלת עורו של הנחש

   שמבשר שינוי.

   תארי לך מה היה קורה אילו בגן עדן הנחש הערמומי לא היה מפתה את

   אדם וחווה בעניין אכילת התפוח מהעץ,והתוצאה:

   על גחונך תלך+ בזיעת אפיך  תאכל לחם.

   היינו עשויים להישאר לנצח בגן עדן,מבלי להיות נע ונד,ולחיות עד 150 בלי

   לעבור מדורי סבל,מחלות,בלי גירושין מפני שלא תהייה עילה לגירושין,

   יש שם סקס חופשי,אוכל חופשי,המילה דיכאון לא מוכרת לאזרחי גן עדן,

   ושם הנחש לא מכיש. הוא יועץ הסתרים של תושבי הגן.

   כ ו כ ב

     21/6/11 08:29:
   היי מיכל, אוהבת את הכתיבה הקולחת שלך, לרגע הייתי איתכם שם. מאחר וקראתי בבוקר את הפוסט לוקחת איתי את המסר מהנחש וממך ו....המשך יבוא. יום מקסים, שרי ( :
     21/6/11 08:28:
   מסר הנחש :) יפה חיברת הרבה חלקים לשלם :)
     21/6/11 08:17:

   נזכרתי לאחר הקריאה בשירו המצוין של מאיר אריאל: "נשל הנחש":
   "עני ורש ומרושרש,
   מביט בנשל הנחש.
   לו רק יכולתי גם אני כך להגיח.
   בהשילי בלי כל חשש,
   תרבות של עור אשר יבש,
   וכמו חדש למחוז חפצי אגיע. "

    

   והנה כל השיר:

    

   ''

     21/6/11 06:24:
   בקר טוב מיכל יקרה את יודעת, אני כל-כך פוחדת מנחשים, וכשקראתי כאן, שמחתי מהראיה שהענקת כאן. כל-כך מלמד וממלא הפוסט היפייפיה הזה שלך. תודה. מעולם לא שמתי לב לנחש כחלק מכל מיני סמלים :) שיהיה לך יום מקסים
     21/6/11 01:11:

   שלום לך,

   אוהב את הראייה

   ואת הרצון העולה מהכתיבה לטוב.

   אולי אפשר לראות בנחש

   את זחילתו על גחונו בזיגזג
   וממצב זה ,להתיישר..???

   בכל מקרה,

   תודה על ההשקעה
   והתוצאה המעשירה.

   חיוך
   לילה טוב

     20/6/11 23:53:
   אמאל'ה! מפחיד. יפה איך קישרת הכל בפוסט: הביקור של הנחש עם הפחדים שהוא מעורר, המפגש עם לוכד הנחשים האצילי, האסוציאציה למלחמה, ובסוף - התובנות הרוחניות/ פילוסופיות שלאחר החוויה. תודה

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air