כותרות TheMarker >
  ';
  0

  תכונותיו של מזל סרטן: חלק 1 - מבוא

  25 תגובות   יום שישי , 24/6/11, 13:47

  השנה, ב21 ביוני, בערך שעה 20:16  לפי שעון קיץ ישראל, השמש נכנסת למזל הרביעי שבגלגל המזלות: סרטן. היא תשהה בו עד 23 ביולי, בערך שעה 07:11 לפי שעון קיץ ישראל, ואז תעבור למזל הבא: אריה. פוסט זה יוקדש בעיקר לאלו שמזל האופק שלהם הוא סרטן, פחות לאלו שמזל השמש שלהם סרטן ובמידה רבה יוקדש גם לאלו שהירח שולט בבית 1 במפת הלידה שלהם. עם זאת התכונות של מזל סרטן וכל מה שהוא מסמל חשובים גם בניתוח מפות לידה והורוסקופים בכלל. הכוכב השולט במזל סרטן הוא הירח הדומה מאד למזל סרטן בתכונותיו. היסוד אליו שייך המזל הוא יסוד המים ואצל הסרטן הדבר מתבטא בראש ובראשונה בתכונת הרגישות שמסמל המזל. התכונות הפיזיקליות הבסיסיות של יסוד המים: קר, לח, איטי וחלש. האיכות אליה שייך המזל היא האיכות הפעילה/יוזמת כשאצל הסרטן הדבר מתבטא (למרות היותו ככלל טיפוס פסיבי....) בבניית בטחון רגשי (בין השאר דרך הבית והקמת משפחה) הודות לשילוב היסוד והאיכות שלו: יסוד המים אליו הוא שייך קשור בצד הרגשי בחיים ואילו אחת התכונות של האיכות הפעילה/יוזמת היא נסיון מתוך גישה אקטיבית לבנות דבר מה . על עוד ביטויים של האיכות הפעילה/יוזמת בסרטן, בהמשך. 

   

  הכיוון אליו שיך הסרטן הוא הכיוון המופנם המתבטא אצלו באופיו המופנם. סמל המזל הוא הסרטן  אשר שריונו החיצוני מגן על רכותו הפנימית ורגישותו כשאצלו, כאמור, הבית והמשפחה משמשים אמצעי הגנה מפני מה שנראה בעיניו כפוגע ומאיים....   מבחינת קבוצות שלבים הסרטן שייך לחציון הראשון שבגלגל המזלות אשר תחומי ההתיחסות שלו הם באופן כללי יותר אישיים וגם פחות רחבים מאשר אלו של החצי השני של גלגל המזלות. אצלו זה מתבטא בכך שמזל גדי הנחשב קוטבי למזל סרטן (נמצא 6 מזלות אחריו ולפניו בגלגל המזלות) מסמל בניית בטחון בעולם החיצוני והרחב ע"י בניית קרירה ומעמד ושאיפה להישגים בעולם בעוד הסרטן מנסה לבנות את בטחונו בעזרת התא המשפחתי. מבחינת עונות השנה מזל סרטן הוא הראשון מבין שלושת המזלות אשר השמש שוהה בהם כאשר חלה בחצי הכדור הצפוני עונת הקיץ בה הימים ארוכים מהלילות , אך הולכים ומתקצרים. כאשר השמש נכנסת למזל סרטן חל היום הארוך בשנה ולאחריו הימים הולכים ומתקצרים.

   

   הסרטן הוא המזל הראשון שברבעון השני של גלגל המזלות אשר מקביל לעונת הקיץ – השנייה שבעונות השנה. רבעון זה ניתן לכנות בשם "השלב הקבוצתי" ובו לומדים מה פירוש ומה המשמעות של להיות חלק מקבוצה באופן ארוך טווח.  במזל סרטן יש בנייה (כמזל יוזמה) של זהות קבוצתית כמו משפחה, לאום וכו'. השלב הקבוצתי בא אחרי "השלב הטרום קבוצתי" אשר מקביל לעונת האביב. אומנם במזל תאומים- המזל שבא לפני סרטן וכן המזל האחרון מבין מזלות האביב- לומדים לנהל יחסי גומלין עם הזולת (אצל התאום ברמה השכלית בניגוד לסרטן הרגשי) , אך מזל תאומים מסמל דברים החולפים עם הרוח ואין אצלו שייכות ארוכת טווח לקבוצה כלשהי. לעומת זאת, במזל סרטן לומדים מהי שייכות ארוכת טווח לקבוצה. 

   

  זאת ועוד: אם התאומים הוא המזל הראשון גם ביסוד שלו וגם באיכות שלו אך השני בכיוון אליו הוא שייך, הרי שמזל סרטן הוא אומנם גם כן המזל הראשון השייך ליסוד שלו (יסוד המים) , אך לא רק שכמו התאומים הוא כבר המזל השני בכיוון שלו (התאום שיך לכיוון המוחצן והסרטן כאמור למופנם), אלא שהסרטן הוא המזל הראשון אשר אינו הראשון באיכות אליה הוא שייך: הסרטן הוא כבר המזל השני השייך לאיכות הפעילה/יוזמת  אשר אליה שייכים גם מזל טלה (מזל אש והראשון שבגלגל המזלות) כמו גם מזל מאזנים (מזל אויר) ומזל האדמה גדי. בעוד הטלה מסמל פעילות ויוזמה בכלל וגם המזלות שור (קבוע/יציב) ותאומים (משתנה/מסתגל) סימלו באופן "גולמי" ו"טהור" את תכונות האיכויות שלהם הרי שהסרטן כאמור מסמל כבר פעילות ויוזמה רק בתחום מסוים (התחום הרגשי ומשפחתי) ויש כאן עוד "תהליך התפתחות" שעוברים עם ההתקדמות בגלגל המזלות: בפעם הראשונה בגלגל המזלות איכות מסוימת אינה באה לידי ביטוי במזל מסוים באופן "גולמי" ו"טהור".

    

  כל ההבדלים שהוזכרו בין התאומים והסרטן בנוסף לכך שהתאום הוא מזל אביבי (עונה המסמלת ילדות ונעורים) והסרטן כבר קיצי (עונה המסמלת בגרות) יכולים להסביר משהו נוסף: אם התאום היה סתגלן לאנשים ונסיבות וגם מסוגל להפוך מייד לבן המקום כאשר היה נקלע לקבוצה של דוברי שפה זרה ובני לאום אחר ואם התאום היה אחד שיודע לדבר עם כולם, הרי שבסרטן חלה הבנה בוגרת שאי אפשר שכולם יאהבו את כולם ושיש אנשים השיכים לקבוצה שלך ויש אנשים שלא שייכים לקבוצה שלך  (הסרטן עלול לסמל גם פחד מזרים...) וכן שיש אנשים קרובים אליך שאיתם אתה יותר יכול לדבר על נושאים שונים ויש אנשים שאיתם פחות אפשר לדבר.  מבחינת שלישונים, הסרטן עדיין שייך לשלישון הראשון שבגלגל המזלות המאופין ב"בנייה עצמית בסיסית" ופיתוח כישורים בסיסיים. במקרה של הסרטן, השייך ליסוד המים שמסמל את הצד הרגשי שבחיים, מדובר על פיתוח מושגים בסיסיים ויכולות בסיסיות בתחום הרגש.

   

   הראשון שבין מזלות המים- אשר בנוסף שייך כאמור לאיכות הפעילה/יוזמת- מסמל את עולם הרגש בהתהוותו הגולמית והראשונית. רק במזל המים השני – מזל עקרב אשר גם שייך לאיכות הקבועה/יציבה – אנחנו נחווה רגשות חזקים ועמוקים ואילו רק במזל המים השלישי והאחרון- מזל דגים אשר גם שייך לאיכות המשתנה/מסתגלת- אנחנו נחווה את "מרחבי" ו"ניידות" עולם הרגש בדמות סתגלנות רגשית וחזרת הנשמה למרחב של אוקינוס הנשמות הנצחי . הסרטן מסמל את "קו החוף" (ואכן הוא מעדיף לא להיסחף יותר מדיי.....) ואת מימד האורך של הים בעוד העקרב מסמל את מימד העומק שבים ואילו הדגים מסמל את "המרחבים הפתוחים" של הים. מבחינת שישונים הסרטן שייך לשישון השני שבגלגל המזלות (יחד עם התאומים). השישון השני מסמל רכישת כלים בסיסיים של התיחסות לזולת (אצל התאום כלים שכליים ואצל הסרטן רגשיים) בעוד שבשישון הקודם התעסקנו רק בצרכים הכי בסיסיים שלנו עם עצמנו (הטלה מסמל את עצם הזהות העצמית והשור את עצם הבסיס לקיום בדמות צרכים חומריים , בעיקר אלו הבסיסיים, המסופקים באופן קבוע). המשך בפוסט הבא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (25)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/6/11 22:09:

   צטט: נחרצה 2011-06-29 22:08:16

   אמיר,

   תודה על ההשקעה.

   שלושה מאחי הם בני מזל סרטן חיוך

    תמסרי להם מזל טוב חיוך

     29/6/11 22:08:

   אמיר,

   תודה על ההשקעה.

   שלושה מאחי הם בני מזל סרטן חיוך

     29/6/11 01:05:
   יופי של מזל...:))
     27/6/11 13:11:
   :)
     25/6/11 22:57:
   תודה ניצן
     25/6/11 22:07:
   מעניין מאוד,תודה.
   מאוד מעניין תודה :)
   תודה אמיר שבת שלום
     25/6/11 09:17:
   אמיר - אחכה לפוסט הבא - כי מזל סרטן יותר מענין לי מהמזל הקודם - שכן בני האמצעי הוא בן מזל סרטן תודה ושבת טובה
     25/6/11 07:39:
   תודה על האיחולים ותודה על ההסבר הנוסף.
     25/6/11 07:36:

   צטט: זהר צפוני 2011-06-25 06:50:25

   קראתי בשקיקה לאור התגובה הקודמת שלי וחייבת לציין שמסכימה עם הדברים כמי שמכירה "קצת" את עצמה. אלא שציינת קיץ. איך מתקשרת עונת השנה לחיבתו של הסרטן את עונת השנה לה משתייך ? כאילו אני דווקא איש של חורף . תודה ניצן. מעמיק כהרגלך. שבת שלום.

    תודה על הקריאה וההתענינות. וכמובן מזל טוב מתי שלא יהיה יום הולדתך בתקופה הקרובה. לא כתבתי שהסרטן דווקא אוהב את הקיץ. מה שכתבתי זה שהשמש נמצאת במזל סרטן כאשר חלה עונת הקיץ והוא הראשון מבין 3 המזלות שהשמש נמצאת בהם בקיץ ואת הסמליות שבכך לגבי תכונות המזל (כיצד תכונות המזל מזכירות את תכונות העונה בה הוא חל ולא היחס של המזל לעונה בה הוא חל)  מכיוון שיש 4 עונות שנה אז כל עונה מקבילה לרבעון אחר בגלגל המזלות. אחרי רבעון האביב מגיע רבעון הקיץ העוסק בשאלה מזה להיות חלק מקבוצה ומזל סרטן המזל הראשון של הקיץ הוא הראשון שעוסק בשאלה זו ע"י בניית זהותו במסגרת המשפחה או אפילו קבוצות רחבות יותר כמו שבט או לאום. גם 2 מזלות הקיץ הבאים: אריה ובתולה יעסקו כל אחד בדרכם הם בשאלה הזו.

    

    ולא רק זה: האביב מסמל ילדות ונעורים ואילו הקיץ מסמל כבר בגרות. במזל סרטן חלה בין השאר ההבנה הבוגרת שאי אפשר שכולם יאהבו את כולם ויש כאלו שיותר קרובים אליך ודומים לך ויש כאלו שפחות (בניגוד למזל הקודם תאומים שהיה פטפטן וידע להסתגל לכל סוגי האנשים, לא ייחס חשיבות רבה מי במשפחה שלו ומי לא , מי שייך לקבוצה אחת ומי לאחרת וכו', ובכלל היה חסר זהות מגובשת). ואולי יש עוד סמליות שבמזל סרטן, אחרי שכאשר השמש נכנסה אליו הימים מתחילים להתקצר מחדש: מזל סרטן (כמו שייכתב גם בפוסט הבא) מסמל דאגה לעתיד ואם הימים פתאום הולכים ומתקצרים , אז באופן סמלי המזל יכול לסמל (גם בלי שהסרטן עושה בראש את הקישור) עתיד שפתאום מתחיל להיות לא ודאי... לסיכום, לא מזל סרטן עצמו אוהב או שונא עונה כלשהי בשנה, אך אפשר למצוא בתכונותיו כמו אצל מזלות אחרים תכונות המתישבות עם העונה שבה הוא חל. במקרה של הסרטן העונה המדוברת היא הקיץ.

     25/6/11 06:50:
   קראתי בשקיקה לאור התגובה הקודמת שלי וחייבת לציין שמסכימה עם הדברים כמי שמכירה "קצת" את עצמה. אלא שציינת קיץ. איך מתקשרת עונת השנה לחיבתו של הסרטן את עונת השנה לה משתייך ? כאילו אני דווקא איש של חורף . תודה ניצן. מעמיק כהרגלך. שבת שלום.
     25/6/11 02:24:

   כרגיל מחכים ומעשיר .

   תודה  שהבאת ושתפת. 

   שבת מבורכת לך ולבני ביתך.

     25/6/11 00:12:

   פוסט נפלא ומושקע.

   תודה על המידע על בני מזל סרטן...

   שבת שלום ומחויכת.

   לך ולכל משפחתך יקירי.

    מגה אנימציות - מנצנצים/נוצצים להורדה

     24/6/11 22:35:

   ''

     24/6/11 22:08:

   צטט: *לב אישה* 2011-06-24 22:01:01

   ''

    תודה על הברכה והתמונה היפה. שבת שלום גם לך.

     24/6/11 22:01:

   ''

     24/6/11 21:38:

   צטט: איה שדה 2011-06-24 21:07:12

   מאוד מעניין ומרחיב את הידע, בעיקר בכל מה שקשור לרבעונים, שלישונים, שישונים.

    תודה על המחמאה. באמת שמח ונהנה לכתוב גם על הרבעונים, שלישונים ושישונים של גלגל המזלות שאינם נחשבים נושאים הכי מדוברים בכתיבת האסטרולגית בעברית. ככל שראיתי באינטרנט נושאים אלו זוכים רק להתיחסות מעטה במרחב הפוסטים והאתרים העוסקים באסטרולוגיה למרות שגם אלו חשובים להבנת התכונות של כל מזל.

     24/6/11 21:07:
   מאוד מעניין ומרחיב את הידע, בעיקר בכל מה שקשור לרבעונים, שלישונים, שישונים.
   הם בני /ות זוג הטובים ביותר
     24/6/11 19:28:
   תודה על הפוסט המושקע.
     24/6/11 18:15:
   תודה
     24/6/11 17:16:
   תודה על ההשקעה. שבת טובה :-)
     24/6/11 17:08:
   טוב, לפני שאקרא קבל כוכב מסרטנית. תגובה תגיעה מאוחר יותר. שבת שלום.
     24/6/11 14:06:
   נשבעת לך שאני לא מכירה אף סרטן/ינת באזור, אבל נעים להכיר:)

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין