כותרות TheMarker >
  ';
  0

  תכונותיו של מזל סרטן: חלק 2

  13 תגובות   יום שני, 27/6/11, 20:54

  - המשך מהפוסט הקודם -

  הסרטן, כזכור מהפוסט הקודם, הוא טיפוס רגיש ועלול להיפגע בקלות מכל דבר ובנוסף לכך גם מופנם. אלו מביאים אותו לידי צורך בבטחון, צורך אותו הוא מממש במציאת מקלט בביתו ומשפחתו וטיפוח המשפחתיות והמשפחה  באופן פעלתני ויוזם המתאים לאיכות הפעילה/יוזמת אליה הוא שייך. המזל מסמל בית ומשפחה. בעזרת כל אלו הוא מנסה להגן על עצמו מכל מי ומה העלולים להיראות בעיניו כזרים ופוגעים. כזכור מהפוסט הקודם מסמל המזל את הזהות הקבוצתית שלנו . קודם כל את המשפחה. ובראיה רחבה יותר את השבט אליו אנו שייכים ואת הלאום אליו אנו שיכים. הסרטן הוא טיפוס פטריוט ונאמן לא רק למשפחתו אלא גם לעמו ומאופין באהבת מולדת. זהו מזל של "אנחנו מול הם" (המשפחה שלי מול המשפחות האחרות, העם שלי מול עמים אחרים וכו') ובכך באה אצלו גם כן לידי ביטוי האיכות הפעילה/יוזמת המאופינת בין השאר בגישה תחרותית ובהעמדת דבר אחד מול השני מתוך גישה השוואתית. הקבוצתיות המפותחת שבו יוצרת אצלו אופי קונפורמיסטי.

   

   ובכך לא תמה אצלו הקונפורמיות: גם במה שקשור לציר הזמן ושלשלת הדורות הוא רחוק מ"להיות אינדיבידואליסט"  . כבר הוזכר בעבר שמזל טלה מסמל את עצם הבריאה וההיוולדות ועצם הזהות והחיים ולכן הטלה (כראשון שבגלגל המזלות) נחשב ל"ילד" ואפילו "התינוק" של גלגל המזלות ולפניו כאילו לא קדם דבר. הטלה אינו חושב יותר מדי על מי שהיה לפניו ומי יהיו אחריו בשלשלת הדורות.   לעומת כל אלו הסרטן אומנם גם כן מסמל לידה  ואת תקופת הילדות (במיוחד הינקות, בה התינוק קשור לטבור האם....) , אך כאן תקופת הילדות מסמלת את העבר ואת היות הילד תלוי במשפחתו ובעיקר באימו. והסרטן לא רק מסמל לידה אלא גם מה שהיה לפניו- ההיריון. ובתוך כל אלו אצל סרטנים רבים קיימת שאיפה (ולו בלתי מודעת) לחזור לרחם האם. אין הסרטן רואה את עצמו כ"אינדיבידואל בציר הזמן": המזל מסמל מודעות בכל הקשור למוצאו המשפחתי (ובהרחבה: גם השבטי והלאומי) ושורשיו ובראש ובראשונה כל מה שקשור באם ובמוצאו ממנה. המזל מסמל את "שלשלת הדורות" ובתוך כל אלו מסמל גם זמן עבר שהרי שורשים אינם נמצאים  אלא בעבר. אך כדי ששלשלת הדורות תתקים צריך שיתקים גם דור העתיד – ילדיו וצאצאיו בכלל של האדם – ואכן הסרטן מסמל מחשבות גם על העתיד (ובעיקר דאגה לגביו). אך על היחס לעבר ולעתיד בהמשך. והסרטן אף שואף להנציח את עצמו בעתיד....  

   

  כל המשפחתיות של הסרטן ווהמודעות לשלשלת הדורות מביאים אותו להיות מזל המסמל ריבוי ילדים ומזל הפריון והפוריות כשבין השאר רווחת הסברה כי הוא המזל בעל שעור הפריון (מספר ילדים ממוצע) הכי גבוה בכל גלגל המזלות. וגם אם אינו בדיוק במקום הראשון בשעור הפריון או שיש מזל נוסף לצידו בתואר המזל הכי פורה הרי שבכל מקרה הסרטן נחשב בגלגל לאחד משלושת המזלות הכי פוריים (בעלי שעור פריון הכי גבוה) שבגלגל המזלות ואלו הם כל מזלות המים: סרטן, עקרב ודגים. כמזל משפחתי, כאשר הסרטנים הופכים לבוגרים חשוב להם להקים משפחה שכאמור משמשת להם כמסגרת בטחון (בטחון  שיש להם גם כאשר הם ממלאים תפקיד של הורים הצריכים להגן על ילדיהם ולא ההיפך) והם ימהרו לעשות זאת בגיל צעיר. אך כבר הזכרנו קודם גם תלותיות ותחושת קשר חזק לאם שמסמל המזל ולכן, רבים הם גם הסרטנים הגרים בבית הוריהם (והדגש הוא על לגור עם האם) עד גיל מאוחר ומתקשים להקים בבגרותם משפחה משלהם – תופעה הקימת בעיקר אצל הגברים שבחבורת הסרטנים.

   

  המזל מסמל כאמור את האם ואמהות  ואף מסמל נשים ונשיות בכלל , בדומה לסמליות הירח (הכוכב השולט במזל זה) כמסמל כל מה שקשור בנשים ובאם. מחזוריות הירח מזכירה את המחזור הנשי החודשי. בנוסף מחזוריות הירח מזכירה את המחזוריות במצבי הרוח האופינית לסרטן. בדומה לגאות ושפל הקיימים בים (הסרטן שיך ליסוד המים ומסמל גם ים) כך קיימת נטייה לגאות ושפל נפשיים ואי יציבות. המזל הרגשי סרטן הוא טיפוס פסיבי שבנוסף לתלותיותו שהוזכרה קודם נוטה לספוג ולקלוט כל אוירה ולהתרשם ולהתרגש בקלות מכל דבר ולהיות מושפע מכל אוירה. היכולת לקלוט אוירה ולהתרשם ממנה אופיניים לו כמזל רגשי השייך ליסוד המים ואלו מביאים אצלו גם לאינטואיציה חזקה ודמיון מפותח. עם זאת , כל אלו (בנוסף לנטייתו להסתכל במושגים של "אנחנו והם") עלולים לגרום לסרטן לכושר שיפוט סוביקטיבי מדי.

   

   ואם כבר הזכרנו פסיביות, נשיות והיריון הרי שאישה מסמל קבלה וגבר מסמל נתינה ואגב כך גם הירח אין לו אור משלו ואילו השמש (המסמלת גבריות וגברים ואת האב ואקטיביות) היא זו הנותנת את האור לירח.. גם בתחום הפיזיולוגי מקבלת הנשיות ביטוי בדמות השדיים והרחם הנחשבים כקשורים למזל סרטן. על ביטוי של נשיות אצל הגברים בהמשך. איזור נוסף בגוף הקשור למזל (אצל גברים ונשים כאחת) הוא הקיבה העלולה להיות רגישה במצבי דאגנות שעוד יפורטו ושקשורה באוכל. במצבי דאגה הסרטן עלול להתמכר לאכילה או לאכול את עצמו והסרטן כמזל ביתי ונשי קשור גם בבישול. העיסוק באיכילה אף מוצא ביטוי בהשמנה האופינית למזל.

   

  לרוב המזל מאופין בפנים עגולות וחיוורות פני ירח , אך רבים עם בעלי פנים מוארכים גרמיים עם סנטר בולט המזכירים מהפרופיל ירח בתחילת חודש עברי. ההופעה בד"כ לא מרשימה מדי וגם הקומה גבוהה רק לעיתים רחוקות. אופינית הופעה "עממית"  כשם שהמזל (המסמל את הלאום) מסמל גם אנשים פשוטים ואת הציבור הרחב והמוני העם . אומנם קיימות במזל גם נשים יפות המסתתרות מתחת למעטה המופנמות והבישנות...... צבע העיניים לרוב חאקי-ירקרק. האופי האימהי של המזל בא לידי ביטוי גם ברצון (המתורגם לפעלתנות לא מעטה) לגונן, לסכך, לתת חסות, להזין  ולטפל  האופיני למזל אם בצאצאים ואם בזולת. זהו אולי עוד התגלמות של האיכות הפעילה/יוזמת המסמלת גם נטייה להוביל אחרים (אם כי כאמור נטייה זו מתגלית אצל הסרטן בתחום זה בלבד...). רצונות אלו, גם אם נחשבים לנשיים בעיקר, אף קיימים אצל הגברים שבחבורה ואף אצלם יכולות להתגלות בכלל תכונות הנחשבות כנשיות: גם גברים בני מזל זה הנחשב כנשי יכולים להתרגש עד דמעות כיאה למזל רגיש ורגשי זה. המשך בפוסט הבא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (13)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/7/11 21:54:
   מזל מזליקו הסרטן הזה.... שתהיה לך שבת נפלאה.:-)
     29/6/11 21:26:

   צטט: מיכל..shalev 2011-06-29 12:11:44

   מה שתגיד................[גם אני מזל זה ] ואתה ?

    תודה והרבה מזל טוב. אני מזל קשת.

     29/6/11 12:11:
   מה שתגיד................[גם אני מזל זה ] ואתה ?
     29/6/11 02:22:

   תודה על השיתוף.

   בהחלט מעניין...נשיקה

   ליל מנוחה קסום וחלומות מתוקים!

    מגה אנימציות - מיוחדים

   מאוד מעניין.. תודה רבה :)
     28/6/11 21:25:
   נפלא.אהבתי .ברור,לא ?
     28/6/11 19:52:

   ''

     28/6/11 14:05:
   לא מתחבר עם אסטרולוגיה ובטח לא עם מזל סרטן, מעניין עד לאן יכול דמיון האדם להגיע!
     28/6/11 10:55:
   מעניין מאד
   תודה
     28/6/11 07:12:
   תודה
     28/6/11 06:22:

   http://cafe.themarker.com/image/1590822/

     28/6/11 02:57:

   המשך מעשיר לפוסט הקודם , מרתק
   תודה ששתפת.

   מעניין.

   אל תזלזל באהבת משפחה של מזל סרטן /נשואים משפחה וילדים הם המצאה הכי גדולה של אנושות

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין