כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  תכונותיו של מזל סרטן: חלק 3

  27 תגובות   יום שישי , 1/7/11, 17:47

   - המשך מהפוסט הקודם -

   

  המופנמות והרגישות עד כדי פגיעות של המזל (הזכורים מהפוסט הקודם)  עלולים להתבטא בבישנות וכן בנטייה לפחד מזרים ורתיעה מכל דבר הנראה זר ומאים או סתם לא מוכר. במובן היותר רחב עלולים להיות גם פחד מפני השבט הזר, לאום אחר וכו'. לסרטן גם נטייה לחוסר בטחון עצמי. כבר הזכרנו בפוסט הקודם שהסרטן מסמל עבר וגם הרבה מחשבות על העתיד. הסרטן הקשור בעבר הוא טיפוס נוסטלגי, ניחן בזכרון מצוין לפרטים ונוטה לאגור בתוכו זכרונות באופן המזכיר את יכולת האגירה של המים – היסוד שעליו נמנה מזל זה. זכרונו המצוין ורגישותו גורמים לו גם שלא לשכוח פגיעות שנעשו בו אף לפני שנים רבות. העבר במזל סרטן, גם אם לא באמת היה מזהיר מדי מסמל אצלו בטחון שהוא שואף לו, אם כי לא נפקד מקומם של אותם סרטנים החיים בצל העבר. ואילו העתיד (שהוא בלתי מוכר) מעורר בו  אי ודאות ואף דאגנות. כל אלו  גורמים לסרטן להיות מזל שמרני אם  בדעותיו, ואם בחיי המעשה : למשל, הסרטן אינו טיפוס שמוכן לקחת סיכונים (בין השאר תיק ההשקעות שלו עשוי להיות סולידי למדי...), הוא רחוק מלהיות אמיץ ואינו מוכן להתמודד עם כל מה שנראה לא ודאי.

   

   ואפשר שאותה דאגה מהעתיד סמלית לכך שאחרי האביב בו הימים הלכו והתארכו מגיע מזל סרטן- הוא המזל הראשון בגלגל המזלות בו השמש שוהה כאשר הימים הולכים ומתקצרים על כל המשמעות הסמלית של התהליך... .במודעתו החזקה לעבר (המזל אף מסמל מסורת). והמחשבות הרבות על העתיד כמו גם שמרנות וקונפורמיות וצורך בבטחון הסרטן דומה למזל גדי הקוטבי לו בגלגל המזלות. אך בעוד הסרטן מסמל כאמור בניית בטחון דרך המשפחה, דמות אם מגוננת וראיית המוצא המשפחתי כמקור בטחון הגדי מסמל בניית בטחון דרך קריירה וכן דמות אב הכופה משמעת וכן את הצד המחייב שב"מורשת אבות" .אצל הסרטן העבר מסמל בטחון והעתיד מדאיג ואילו אצל הגדי "כל ההתחלות קשות" ועם הזמן מצבו בד"כ משתפר.... הקשר החזק לעבר והדאגה לעתיד מתבטאים אף בנטייתו לאגור חפצים אם מתוך נוסטלגיה ואם מתוך מחשבה שאולי יימצא להם שימוש עתידי. אופינית בפרט נטייה לאגור אלבומי תמונות.  האגירה מתבטאת אף בחסכנותו הרבה של בן המזל הדואג לחסוך כסף לעתיד- מה שמקרים רבים למדי כבר הופך לקמצנות של ממש.

   

  הסרטן בטבע הוא חית מים היודעת אומנם גם לחיות ביבשה. וכך גם המזל: ככל שהוא שייך ליסוד המים וטובל בים הרגשות כך הוא זקוק ל"נמל אם" ומעדיף להישמר "קרוב לקו החוף" וכזכור מהפוסט הראשון רק במזל עקרב נצלול למעמקי הים ועולם הרגשות ורק במזל דגים אנחנו נפליג ב"מרחבי האוקינוס הפתוחים" ונחווה "נזילות רגשית" במלואה. מזל סרטן כזכור, ככל שהוא מזל מים מסמל גם בית (ואף כל דבר הגורם "להרגיש כמו בבית"). כמו כן מסמל גם קרקעות ונדל"ן בכלל (אך בעוד במזל שור מסמלים את הצד החומרי שבהם, הרי שבסרטן מסמלים את הצד הרגשי שבהם.כל  אלו נותנים לו תחושת בטחון ועוגן יציב אם באופן אישי ואם  כמסמלים (באסטרולוגיה פוליטית) עוגן ובטחון לאומיים. בטבע המזל מסמל גם מפרצים... .

   

  עולם הרגשות הסרטני הוא עולם רגשות ראשוני וגולמי המתבטא בנוסף להיותו לא מפותח גם בנטיה שכבר עמדנו עליה להיות מושפע בקלות מכל מצב רוח – נטייה שכבר לא תתקים במזל המים הבא: עקרב. שילוב של יסוד המים עם קרקע  המספקת תחושת בטחון מונע מהסרטן להיסחף מדי לתוך הים על מעמקיו ומרחביו. הדבר אף מתבטא בצורת החשיבה שלו: ככל שהסרטן הוא אינטואיטיבי, רגשי, סוביקטיבי ובעל דמיון מפותח כן חשיבתו גם ממולחת ומעשית. זאת ועוד: אומנם הסרטן מסמל רגישות וכן רצון לגונן, לטפל , להזין וכו'. אלא שאצל חלק מהסרטנים רצון זה נובע מתוך רצון ליצור חזית של "אני והמשפחה" מול השאר או מתוך רצון להרגיש "על הגובה" כנותן חסות. כמו כן, אצל חלק מהסרטנים רגישותם המפורסמת מתקיימת רק כאשר פגעו בהם או במישהו מהמשפחה שלהם (ובאסטרולוגיה פוליטית ורחבה יותר, כאשר פגעו בשבט שלהם, בלאום שלהם וכו') ואילו כאשר הפגיעה נעשית במישהו שאינו מהמשפחה שלהם, השבט שלהם וכו' לפתע לא יחושו הזדהות עם הצד הנפגע. אצל סוג כזה של סרטנים גם קיימת אומנם דאגה לבני משפחתם ועניי משפחתם ועירם קודמים אצלם, אך גם כאשר לא חסר דבר לבני משפחתם/קבוצתם הם לא יחשבו לעזור לאלו שמחוץ למשפחתם או מחוץ לקבוצה אליה הם שייכים.

   

  חשוב בכל זאת לציין כי למרות אותה קרקע אליה חש הסרטן קשור עם כל היותו מזל מים, הרי שאם יש מזל הנחשב "מזל חריג" ביסוד המים וכזה המסמל בצורה הכי פחות "אותנטית" את יסוד המים זה אינו מזל סרטן אלא מזל עקרב (שלא יהיה ספק, העקרב זה מזל מים, אבל...). בעקרב, בנוסף לקרקע המצולות (העקרב מסמל כזכור עומק) המים משולים לעיתים לקרח בעוד שבמזל דגים  אין לא חוף ולא קרקע מצולות ובגלל האיכות המשתנה (של מזל דגים) נחשב הדג הנזיל שבין מזלות המים- כל אלו הופכים את מזל דגים למיצג הכי "אותנטי" של יסוד המים  בעוד מזל סרטן הוא מזל מים "רגיל" הנמצא בין העקרב והדגים מבחינת ה"אותנטיות" שלו כמזל מים .

   

  השפעת הירח על המזל עלולה להתבטא בשכיחות של "מחלת ירח" יותר מאשר במזלות אחרים וכן (במקצת המקרים) הבאת  הרגשיות והדאגנות של המזל לידי  מצבים היסטריים. כבן משפחה כאמור יהיה הסרטן מסור ונאמן וגם עם חבריו יהיה חבר נאמן ויאהב לארח אותם בביתו. המקצועות המתאימים למזל סרטן הם כאלו הקשורים בעבר כמו גנאולוגיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה וצילום. גם גנטיקה זה תחום הנקשר לסרטן. אף מקצועות הקשורים באירוח (למשל מלונאות), הסעדה ובישול מסומלים ע"י המזל כמו גם מקצועות של טיפול, גוננות ומתן חסות (כמו גננת, עוזרת בית ועוד) וכן מקצועות כמו מילדת או גניקולוגיה. תחום נוסף בו יכול המזל (המסמל בין השאר נוזלים ומשקאות) הוא מה שקשור בנוזלים כמו משקאות, מה שקשור בחלב (המזל מסמל גם חלב...) וכן מה שקשור במים או בים ומצד שני מה שקשור בקרקעות ונדל"ן למיניהם. לבסוף קשורים גם תחומים של תזונה, הגנה, בטחון ואבטחה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (27)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/7/11 09:47:

   צטט: מיכל..shalev 2011-07-12 09:40:53

   מעניין,אהבתי. גם אני מזל סרטן. אך ישראל הם מעל למזל. כלומר הם לא תחת ממשלת הכוכבים.

    תודה. בכל מקרה מאחל לך מזל טוב, הצלחה ואושר בכל התחומים.

     12/7/11 09:40:
   מעניין,אהבתי. גם אני מזל סרטן. אך ישראל הם מעל למזל. כלומר הם לא תחת ממשלת הכוכבים.
     6/7/11 13:53:

   צטט: OCN 2011-07-06 12:00:43

   מאיפה אתה לוקח את כל המידע הרחב הזה. אני לא כל כך מבינה במזלות ואשמח אם תקצר קצת מחכה כבר לשמוע על מזל עקרב.

   את הידע לקחתי ממה שקראתי במשך השנים בכל מיני מקומות, אבל חלק גדול ממה שאני כותב זה איך אני מסתכל על התכונות של המזלות ומפרש אותם, הקשרים שבין התכונות וההקשרים שלהם,ומה גורם לתכונות של כל מזל (למשל, העובדה שמזל מסוים חל בקיץ, איך זה משפיע על תכונותיו). למזל עקרב תצטרכי לחכות 4 חודשים ולגבי האורך, לצערי לא הצלחתי לקצר יותר. בכל מקרה, כל אחד מ-3 הפוסטים על המזל זה קצת פחות מ-900 מילים.  

    

     6/7/11 12:00:
   מאיפה אתה לוקח את כל המידע הרחב הזה. אני לא כל כך מבינה במזלות ואשמח אם תקצר קצת מחכה כבר לשמוע על מזל עקרב
     5/7/11 15:46:

   http://cafe.themarker.com/image/1590822/

     3/7/11 03:00:

   מעשיר ומרחיב דעת

   תודה

   שבוע טוב.

     2/7/11 23:06:
   ניצן
   תודה על המידע
   לצערי אין לי כוכבים כרגע
     2/7/11 22:27:

   צטט: צבי קירשטיין 2011-07-02 22:26:31

   כמו תמיד מעניין מאוד.

   תודה. האמת שלא תיארתי לעצמי שעל מזל סרטן אכתוב כבר ב-3 חלקים במרום 2..... 

     2/7/11 22:26:
   כמו תמיד מעניין מאוד.
     2/7/11 22:22:

   צטט: *מרוית באהבה.* 2011-07-02 09:08:43

   יופי של פוסט.

   שמחתי לדעת אודות בני מזל סרטן.

   בוקר טוב ושבת מהנה.נשיקה

   ''

    תודה. המזל הבא שאכתוב עליו יהיה המזל שלך - מזל הפאר, העוצמה והיציבות: אריה.

     2/7/11 22:08:

   צטט: איה שדה 2011-07-02 21:58:46

   יופי של כתיבה

    תודה.

     2/7/11 21:58:
   יופי של כתיבה
     2/7/11 21:21:

   צטט: רעיה ו. 2011-07-02 20:27:08

   מזל סרטן שמרן? ביתי? קשה לי להאמין לזה בכלל.. כל האסטרולוגיה וקביעה כאילו זו נוסחה מתמטית. הכרתי בן מזל סרטן, שהוא בדיוק ההפך הגמור למה שכתבת. מניפוליטיבי, שקרן, איש שמתפזר בין הרבה נשים, לא איש בית ומשפחה, לא שמרן ולא נעלים. מנסה לטעום מהפרי האסור, (כמובן ללא הצלחה אבל זו אופרה אחרת) בקיצור, אסטרולוגיה לטעמי אינה דבר מוחלט.

   גם אסטרולוגים מקצועיים מדברים הכי הרבה על דיוק של 60%-70% , מה עוד שסמליות הכוכבים והמזלות חובקת עולם ולכן ניתן במקרים רבים לפענח אותה רק בדיעבד. בהורוסקופים יומיים ושבועיים בטח אינני מאמין וגם לא בהורוסקופים כמו "השנה [כל או רוב] בני מזל שור יקרה להם כך וכך". מה שכן, זה שאסטרולוגיה, גם תחת המגבלה הזו של רמת דיוק, יכולה לשמש כלי לפענוח אישי של תכונות ושל קווי גורל ואולי לעזור ע"י כך..... וכמו שכבר ציינתי בעבר מזל אופק הוא יותר חשוב ממזל שמש (כשאמרת בן מזל סרטן התכוונת בודאי לאדם שהשמש הייתה אצלו במזל סרטן כאשר נולד....). אם תשימי לב, בחלק הראשון של הפוסטים על כל מזל אני אף מציין גם כן שיעסוק יותר באלו שמזל האופק שלהםם הוא נושא הפוסט יותר מאשר בתכונות של אתו מזל כמזל שמש.. וכמובן שגם מזל אופק זה רק חלק ממפת הלידה הכוללת. חשוב לדעת לגבי מפת הלידה גם את מיקום הכוכבים והמזלות בבתים השונים, הימצאות כוכבים (בנוסף לאופק ומרכז השמים) במזלות השונים והיבטים בין הכוכבים.

    

   מה שאני אוהב בעיקר באסטרולוגיה זה ניתוח תכונות של המזלות, שיוך כל מזל לקבוצות סיווג שונות (כמו יסוד, איכות וכיוון) ומה שזה אומר על המזל. כמו כן, אוהב את הרעיון של גלגל המזלות כ"תהליך אבולוציוני" החל מעצם הלידה ועיצוב הזהות במזל הראזון טלה ועד המזלות דלי- המזל שהוא לפני האחרון ומסמל את שיא הפאר וההישגים של האנושות - ודגים שהוא אחרון המזלות ומסמל את חזרת הנפש ל"אוקינוס הנשמות הנצחי". אותו תהליך אבולוציוני אפשר לראות גם לפי קבוצות שלבים (כגון רבעונים) בגלגל המזלות - שגם אליהם אני מתיחס כשאני כותב על המזלות השונים. מניתוח תכונות של מזלות אפשר גם בכלל לשאוב רעיונות לוהשראות עזרה עצמית וחוכמת חיים אפילו בלי קשר לשאלה מה בדיוק מפת הלידה שלך וכו'.בקיצור: אסטרולוגיה זה הרבה מעבר למה גורלו המדויק של אדם זה או אחר. וכמובן שאת מוזמנת להמשיך ולראות ניתוחים של מזלות ואת הרעיונות המסתתרים מאחורי זה ואולי גם את תמצאי בכך תובנות לא מעטות. בכל מקרה תודה על ההתיחסות לפוסט. חיוך

     2/7/11 20:27:
   מזל סרטן שמרן? ביתי? קשה לי להאמין לזה בכלל.. כל האסטרולוגיה וקביעה כאילו זו נוסחה מתמטית. הכרתי בן מזל סרטן, שהוא בדיוק ההפך הגמור למה שכתבת. מניפוליטיבי, שקרן, איש שמתפזר בין הרבה נשים, לא איש בית ומשפחה, לא שמרן ולא נעלים. מנסה לטעום מהפרי האסור, (כמובן ללא הצלחה אבל זו אופרה אחרת) בקיצור, אסטרולוגיה לטעמי אינה דבר מוחלט.
     2/7/11 20:12:
   מעניין מאד תודה מאיזה
   פוסט יפה. יום טוב.
     2/7/11 13:09:
   מעניין לקרוא אותך. תודה.
     2/7/11 09:08:

   יופי של פוסט.

   שמחתי לדעת אודות בני מזל סרטן.

   בוקר טוב ושבת מהנה.נשיקה

   ''

     2/7/11 08:56:
   תודה אני מבני מזל סרטן
     2/7/11 08:54:
   אמיר - תודה על הפוסט וכך למדתי את הכל על מזל סרטן שבת טובה
     2/7/11 08:46:

   צטט: *לב אישה* 2011-07-02 08:11:29

   ''

    

   גם לך.

     2/7/11 08:45:

   צטט: פנסיונר בודד שהתנצר 2011-07-02 07:43:11

   הכל אמת /רק שכחתה שמזל סרסן הם ערובה לנשואין מאושרים /יעל גרמן מהרצליה על חשבון משלם המסים בנתה מעבר לפיגוע מחבלים ב 7 משפחות דיפלומטים 0523400161

    יש הרבה אמת בדבריך. כמו בכל מזל, גם במזל סרטן יש תכונות חיוביות ושליליות , אבל מה שאמרת זו תכונה חיובית של הסרטן.

     2/7/11 08:41:

   צטט: זהר צפוני 2011-07-02 08:37:45

   תודה. האמת שלא מאמינה באסטרולוגיה אף כן יכולה לומר שלדברים כאן התחברתי באופן אישי (ל 3 הפוסטים) ויש בהם הרבה מאוד מהמציאות לסרטנים. שבת יפה .

    תודה.

     2/7/11 08:37:
   תודה. האמת שלא מאמינה באסטרולוגיה אף כן יכולה לומר שלדברים כאן התחברתי באופן אישי (ל 3 הפוסטים) ויש בהם הרבה מאוד מהמציאות לסרטנים. שבת יפה .
     2/7/11 08:11:

   ''

   הכל אמת /רק שכחתה שמזל סרסן הם ערובה לנשואין מאושרים /יעל גרמן מהרצליה על חשבון משלם המסים בנתה מעבר לפיגוע מחבלים ב 7 משפחות דיפלומטים 0523400161
     2/7/11 07:37:
   מעניין

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין