כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל (3)

  0 תגובות   יום שבת, 2/7/11, 22:44

     

  ''

     לפני מספר חדשים,בליל חורף קריר,הגענו לרחבת המסעדות בקניון "ארנה" בהרצליה הנושק למרינה. השעה היתה קצת אחרי חצות וברוב המסעדות ובתי-הקפה שנכסנו אליהם בתקוה לשתות משהו חם בלוויית קינוח מתוק  הביטו עלינו המלצרים /אחראי משמרת   /מארחות בתימהון והודיעו כי המסעדה סגורה או ממש אוטטו הם נסגרים. המקום היחיד שבו קיבלו אתנו במאור פנים והציגו תפריט מלא היה בבית -הקפה "קקאו" . התפריט היה מגוון-סלטים,כריכם,טוסטים פיצות  טורטיות ממולאות וכן מגוון קינוחים מפתים. זוגתי אכלה טורטיות טעימות במילוי גבינות ,אני אכלתי עוגת שוקולד טעימה-לא כבדה במתיקותה והקפה היה טעים וחם.       מאז, הזדמנו עוד פעמיים למקום-פעם אחת אכלנו וופל אמריקאי עשיר וטעים ופעם נוספת אכלנו טוסט שלוש גבינות טעים מאד(בלוויית סלט ירוק שלבקשתנו,הוחלף מיד לסלט ירקות קצוץ שלא נחתך על המקום אבל עדיין סביר),עוד סועד בשולחננו אכל סלט קרפציו-נתחי חזה בקר על סלט ירוק והעיד שהסלט טעים מאד וגם כריך הטונה שהוזמן היה טוב. השרות יעיל המלצרים צעירים אך מיומנים וקשובים, המחירים סבירים פחות או יותר (כל סלט/טוסט /כריך עולה בערך ארבעים שקלים פלוס למנה) והבריזה הנעימה בעת השקיעה הנהדרת היא בחינם אגב,גם תפריט ארוחת-הבקר נראה טעים ויצירתי!. בקיצור, מי שנקלע לאזור ורוצה לאכל פשוט אך טעים ממגוון התפריט ולהנות מישיבה קרוב לשפת המרינה כולל משפחות שלכל אחד יש טעם שונה אך לא "פלצני" ,מבלי לפשוט את הרגל, -"קקאו" במרינה בהרצליה בהחלט מומלצת !!!

  ''
  ''

              ומכאן  נשוט לכמה ארועים קצרים בשבוע החם הזה -המשט ההזוי נכון לעכשיו מתנדנד על הגלים ביוון ויתכן שלא יצא כלל. הספינה שהיתה צריכה למקד את מרבית תשומת הלב של ההסברה הישראלית לפחות, יתה הספינה "ג'ולי" ע"ש השחקן המנוח ג'וליאנו מר זצ"ל. במקום להוציא הודעות מטומטמות על הגבלות תנועה וכניסה עתידיים על עיתונאים שיסקרו את המשט-ההסברה הישראלית היתה צריכה לשלוח  את כל העיתונאים לספינה הזו-ל"ג'ולי". היינו צריכים להזכיר לכל העולם ואישתו מי היה ג'וליאנו, היכן פעל בשנותיו האחרונות וכיצד קופדו חייו. לכל עיתונאי הייתי נותן קטע מהבלוג שפירסם בשעתו בני ציפר-לא בדיוק ימני שרוף ,בלשון המעטה,בעקבות רצח מר בג'נין. השורה האחרונה של ציפר שהופיע גם בכותרת המשנה של הבלוג שלו היתה חדה וקולעת-"ג'ליאנו מר בא לעזור לפלשתינאיים ובתמורה קיבל כדור בראש"-כך כתב בני ציפר ולא למשל יצחק שמיר-" הים הוא אותו ים והערבים הם אותם ערבים"  או אביגדור ליברמן. הייתי מבקש מהעיתונאים לשוט (וירטואלית כמובן) לג'נין ולחקור מה עושים שלטונות הביטחון הפלשתניאיים המהוללים בנידון ומדוע עדיין לא תפשו את הרוצח ?          אגב, הייתי מבקש מהעיתונאים לחפש בין ספינות המשט אוניה בשם "ויטוריו אריגוני" ע"ש "פעיל שלום" איטלקי שהסתובב ,מכוונות טובות אם כי אחוז שינאה בולטת לישראל, ברחבי רצועת-עזה וסופו שקיבל כדור בראש מ"חבריו".

                         בהחלט היה מקום להסברה ישראלית יצירתית  ביחוד שהמארגנים "הרימו " לנו  להנחתה -האוניה "ג'ולי" אבל נראה שלמרות שבראשות הממשלה עומד מי שנחשב אשף הסברתי נראה שביצירתיות,ההסברה הישראלית  לפחות הפעם לא היתה קיימת וחבל !

  ''

                              המאמר המרתק והמסקרן של השבוע היה של אמיר אורן ב"הארץ" ("נתניהו כמטרד")-אורן סיפר בתמצות לקוראיו על "כנופיית הארבעה" כלשונו של אמיר אורן עצמו !!!-שמעון פרס, גבי אשכנזי,מאיר דגן,יובל דיסקין "שבלמו את נתניהו וברק ועל כולם ניצח אל"מ חסון חסון שלישו הצבאי של הנשיא". אורן לא מפרט אך אם קמצוץ מהסיפור נכון אין ספק שפרס כמו פרס חתר ואירגן  ממש פוטש צבאי נגד ההנהגה הנבחרת !!! אני מנח כי גם הסיפור של  "מסמך הרפז"  שהשבוע קיבל אולי תפנית מעניינת אם לא דרמטית בעקבות  השיחה (שיחות?) של הרפז עם מבקר המדינה כפי שפורסם בלעדית ב"ידעות". איכשהו, אני מריח סיפור ענק שרק מקצת מפרטיו מפורסמים בשלב זה ומי יודע מתי, יתפוצץ ברעש ענק ויהיה שווה ספר/ים מרתקים (ואפילו סרט).

                          גם השבוע לא שמענו את כבוד הנשיא מתבטא/מתערב למשל במשבר הרופאים, בסוגיית מחירי הקוטג' והשלכותיה ובכלל בשלל נושאים המעסיקים ביום יום את אזרחי מדינת-ישראל שפרס הוא נשיאם. פרט ל"תהליך השלום" ןלמעשה פרט לו עצמו, לא מעניין את שמעון שלנו שום דבר ואולי זה מוגזם לצפות מבן אנוש בן 88 עוד מעט (עד 120!)לשנות מדרכו בגיל זה . כדאי מאד לקרוא את הראיון עם עמרם מיצנע בסוך השבוע ב"הארץ".מיצנע לא איש מחנה הימין כינה את פרס  "בוגדני וחתרן" וגם פרט. מתי כולם אבל כולם מכל קצוות הקשת הפוליטית יבינו כי תפקיד הנשיא אינו הולם את דרכו של החתרן הבלתי נלאה ויחזירו את פרס רישמית למה שהוא עושה ממילא-חתרנות פוליטית מדינית במלוא המרץ הרחק  ממשכן נשיאי ישראל !!!

  ''

                        בארץ או יותר נכון עיתונאים מזרם פוליטי מסויים מאד התרגשו השבוע מ"פרשת  הרב דב ליאור".אין ספק שהרב ליאור אולי חכם בתורה ובקיא בה אך לא נכון בתבונה יתרה וחבל-בהתנהגותו הילדותית הוא משחק לידי יריביו הפוליטיים הרואים צל הרים כהרים בכוונה!!!    שנים רבות דיברו על החכ"ים החרדיים שכביכול נשמעים לגדולי התורה אך למעשה, אותם חכי"ם היו מעורים היטב בהוויה החילונית בניגוד ל"גדולי התורה" וידעו בחכמה לגשר בין רצונותיהם של הרבנים שלעיתים קרובות היו מנותקים וחיים בעולם אחר לגמרי,לבין המציאות והמגבלות בשטח. האלוף בתחום זה היה אריה דרעי!       חבל שגם בקרב החכי"ם של הימין הלאומי הדתי אין מספיק חכמים שיודעים ללחוש לאוזני הרבנים מהזרם הזה מתי לא להסתופף רק באהלה של תורה אלא גם לנהוג בחכמה ביחוד שבחוץ ממתינים כל אויבי שלא לומר שונאי מפעל ההתנחלות מבית ומחכים בשקיקה לכל מעידה (התבטאות /התנהגות "קיצונית") של הרבנים על- מנת לקעקע את כל מפעל ההתנחלות ולהטביע אותו בים של שינאה ! כמובן, יש גם הרבה צביעות בנושא וכבר נכתב בהרחבה על אי-חקירת אישי שמאל המתבטאים בקיצוניות וקוראים לנהוג באלימות נגד המתנחלים ו/או אזרחי ישראל כולם ("לעלות עם טנקים על עופרה", "לפתוח באינתיפדה שלישית ומיד","לשבור את המפרקת של  משתתפי מצעד הדגלים בירושלים" ואלו המלמדים באוניברסיטאות ישראליות אך קוראים בגלוי למוסדות אקדמאיים בחו"ל להחרים אותם).

                  

  ''

        באותו עניין- לפני שבוע בעת טקס חלוקת תעודות לבוגרי הפקולטה למשפטים באונירסיטת חיפה, שלא כנהוג, לא הושמע ההימנון בסוף הטקס. פרצה סערה זוטא  ונטען שבהנהלת האוניברסיטה חוששים מהסטודנטים הערביים המיליטנטיים ולכן לא השמיעו את ההמנון. אגב, הנשיא וראש-הממשלה נאלמו דום וחבל !!! כמובן שלא מעט פרופסורים "נאורים" התייצבו לצד הנהלת האוניברסיטה. הפרופסור למשפטים אלון הראל מאונירסיטת ירושלים כתב למשל במאמר ב"מעריב" כי"תכלית ההתקפה על אוניבסיטת חיפה שלא השמיעה את ההימנון, היא לסכל את האפשרות לחיים משותפים...הבלטת סמלים לאומיים כמו ההימנון, מקשה על המיעוטים"... בקיצור ,במילים "ארציות"  הפרופסור המכובד קורא לביטול המדינה היהודית ולהפיכת המדינה "למדינת כל אזרחיה" שהפירוש המעשי הוא חיסול מדינת ישראל כמדינה ציונית והקמת מדינה ערבית אחת בין הירדן לים!

  ''
  ''

         וממש ממש באותו עניין,השבוע פורסם כי הרב שטיינמן שנחשב "לרב הפוסק החשוב ביותר בעולם החרדי האשכנזי אחרי הרב הגאון שלום אלישיב"  אמר בשבוע שעבר למקורביו כי "העולים לקבריוסף מתחייבים בנפשם... כל מי שהולך לשם מתחייב בנפשו ודמו בראשו"!  ועכשיו הגענו לפואנטה- ..."זה נקרא להתגרות באומות, יודעים שזה מכעיס את הגויים ודווקא נכנסים".  כמו שאמר הפרופסור הנכבד-..."יודעים שהשמעת ההימנון מכעיסה את בני המיעוט הערבי ולכן אסור להשמיע"   רבנים חרדיים גלותיים ופרופסורים "רחבי אופקים ומודרניים" כולם מתאחדים בפחדם מהגויים   וגוררים אותנו חזרה לשטייטל הגלותי (כפי שכתבתי בפוסט "יהודים גלותיים בארצם"). ושוב חבל שכל מנהיגי המדינה לא נשמע בארצנו.

   

                   ציפי ליבני מאשימה את נתניהו כי הוא שבוי של בוחריו ומפחד לעשות משהו שיפגע בקהל האלקטוראלי הזה . אולי היא צודקת אבל השבוע אפרופו "חוק החרם" פורסם כי ליבני דרשה בתוקף מכמה חכי"ם של "קדימה" שחתומים על החוק להסיר את חתימתם מכיוון שהחוק הזה מאד לא פופולארי בלשון המעטה בחוגי "השמאל הנאור" דהיינו עיתונאיים ובוחרי "קדימה" מצפון תל-אביב מה שמוכיח שכמו ביבי, גם ליבני היא פוליטיקאית "השבויה בידי קהל בוחריה הפוטנציאליים"! אפרופו ליבני ,חבל שקולה לא נשמע בוויכוח על עיסקת שליט כן/או לא (אם זה בכלל רלוואטי). שליט להזכיר נפל בשבי בעת כהונת ממשלת אולמרט שליבני היתה,לפחות על הנייר מס.2 בממשלה הזו ושרת-החוץ. היא ככל הנראה,התנגדה כבר אז לעיסקה המוצעת וחבל שעשיו,בגלל קטנוניות פוליטית (שבו היא מאשימה לעיתים קרובות את נתניהו) היא לא נוהגת בממלכתיות ולא ניצבת לימין הממשלה בסוגייה רגישה זו!

  ''

              ואגב ליבני, השבוע היה מצחיק לשמוע אותה קוראת לנתניהו להשמיע את קולו בעד קיום שילטון החוק בנושר הרב דב ליאור כאשר אותה ליבני החרישה כאשר פרשת אולמרט פרצה במלוא עוזה ולא קראה לו להתפטר  או לפחות להשעות את עצמו עד שבא אהוד ברק ואילץ את אולמרט להתפטר ! אפרופו שמירת שילטון החוק משעשע היה לשמוע את אביגדור ליברמן שהמשטרה תיארה אותו כאחד שעושה הכל להתחמק מחקירות ואלוף בשיבוש חקירות, נואם אפרופו "פרשת דב ליאור" על החשיבות שבשמירת שילטון החוק והשיוויון בפני החוק !" כל-הכבוד מר ליברמן על דאגתך הכנה לשמירת שלטון החוק ושיתוף פעולה מלא עם המשטרה !!!

                   אפרופו שלטון החוק-בליגה הישראלית יש מוכרים בלבד-כל שחקן שיכל נמלט על נפשו למחוזות מרוחקים והקומבינות (פרשת טביב/שכטר) פורחות. הכדורגל הישראלי בשקיעה ואיש מראשיו  לא נוקף אצבע להצילו וחבל!

  ''

                ונסיים בטעם טוב-טעם מעעעעולה-      מברוק ענק למארגני "מחאת הקוטג'" שכופפו תאגיד ענק כ"תנובה". אני בטוח שזהבית כהן אכלה את הלב בשבוע האחרון על "הקוטג' ששבר את גב הגמל"- הדיסקרטיות העיסקית שהיא נר לרגלי כל עסק בכלל ובפרט לתאגיד "איפק"נפגע אנושות !.זהבית כהן מסרבת בעקשנות לפרסם את הדוחות החשבונאיים של "תנובה" ורוצה בכל מעודה להתנהל עיסקית הרחק מאור הזרקורים! בשבועות האחרונים קרה בדיוק ההפך -המון שאלות על דרך התנהגות התאגיד צצו והוציאו לאור חלק מהתנהגות התאגיד (עובדי הסדרן ב"תנובה" התראיינו בעילום שם וסיפרו על שכר המינימום שהם מרוויחים ועל האיום המתמיד בפיטורים) דבר שאין ספק שכהן היתה מוכנה לשלם הון שזה לא יקרה אבל עכשיו קצת מאוחר מדי!  מסתבר שגם לציבור הצרכני הישראלי יש גבולת -מעניין כמה כסף שילמה כהן ל"מומחי" קרן "מקאנזי" האמריקאית שיעצו לה על פי הפירסומים להעלות מחירים בלי היסוס "כי הציבור הישראלי סופג הכל"! יהיה מעניין מאד לקרוא בעוד הרבה שנים את זיכרונותיה של זהבית כהן ואת ההכאה על החטא-חטא הניתוק מהציבור הצרכנים שעלה ל"תנובה" ביוקר ואולי זוהי רק ההתחלה?

                                 בנימה אופטימית זו אסיים-שבוע טוב וצונן ! 
         

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין