כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל (4)

  0 תגובות   יום שני, 11/7/11, 00:59

  השבוע,מנסיבות אישיות , צפיתי יותר זמן מהרגיל במסך הכחלחל ולהלן כמה התייחסויות אישיות:

  הפרק הראשון בסידרה המצחיקה (?) "השנים היפות" העוסקת בסיפור ההזוי על מנהל בית-ספר שממשיך לנהל את המוסד גם מקברו היה הזוי למדי!לולא שתי השחקניות המוכשרות בטרוף-קרן מור ואורנה בנאי, וגם משחק טוב של שלמה קוריאט כחוקר משטרה, ספק אם הסידרה היתה מצליחה לעורר יותר משמץ של פיהוק! הליהוק של גידי גוב בתפקיד מנהל בית-הספר המנוח,איננו מוצלח-גוב מצחיק וציני מידי ונראה שעוד מעט יקפוץ מהמסך ויצעק  סתאאאאם!אולי בזכות הכישרון של לא מעט שחקנים, פרקי ההמשך יהיו מצחיקים יותר!

   

  ''

   צפיתי ברביעי שעבר בפעם הראשונה ב"כוכב נולד " העונה התשיעית. העונות האחרונות דומות האחת לשניה כמו האירוויזיונים שנדמה לך שכבר צפית באותה זמרת/להקה כבר מיליון פעמים בעבר! לטעמי מי שבלט מעל כולם הוא הזמיר הצעיר מאילת נוי דנן שיש לו קול מדהים ביחוד כאשר הוא מסלסל בספרדית ונשמע עליו עוד הרבה בעתיד ,אולי כבר בגמר "כוכב נולד". לו הייתי מרגול הייתי אומר-"התעלפתי,קיבלתי צמרמורת בכל הגוף"...כאשר סיים לשיר צילמו את אבא שלו מניף אגרופים באוויר וידעי ח"ן סיפרו לי שאביו של נוי מקדם את הילד באופן אגרסיבי לצדי-נקווה שהאבא לא יהפוך ליעקוב בוזגלו ש"מקדם" את בנו הכדורגלן המוכשר מאור !

    בעונה שעברה נהניתי מאד משום מה, לצפות בתכנית "מאסטר שף". לא התפלאתי שהתכנית זכתה,גם להפתעתם של יוצריה לאיוזי רייטינג נאים. נכון שקידמו שם באורח לא הכי תמים (כפי שהעיד השופט המודח רפי אדר) ולא הכל היה כל-כף טעים ,אבל למרות כל זאת ואל-אף ההתפייסויות הבלתי נגמרות של איל שני, היה די מעניין ומסקרן. בעונה הזאת, נראה שלא מעט מהמצחרים כאים אם סיפורים "קשים" מהחיים ,ממש טלנובלה. השופטים נראים יותר כעובדים סוציאליים רחומים (פרט אולי לשופט הטרי יונתן רושפלד), ונראה שהם דוגלים בסיסמה "אוכל עושים באהבה ומתוך רקע אישי קשה, או לא עושים בכלל" נראה איך זה ישפיע בהמשך.

      לפני כמה שבועות,כתבתי על האכזבה הגדולה שלי מהעונה השלישית של "רמזור".אני חייב לציין ששני הפרקים האחרונים היו מצחיקים יותר-השלישיה חזרה לעצמה ובפרק האחרון ממש נפלתי בריצפה מצחוק שעה שכוכבי הסידרה נפלו(תרתי משמע) מהספה/ות  המזוייפות. אני מצפה בקוצר רוח לפרקים הבאים של המרומזרים.

  ''

    אחת האכזבות הגדולות של העונה היתה הסידרה "עם סגולה " בכיכבם של חברי שלשית מה קשור. בסידרה "הישראלים" שיצרו היתה מצחיקה וכמה דמויות שגילמו שלושת הקשורים, נכנסו לפנתיאון הלאומי של הדמויות המצחיקות הישראליות לדורותיהם. ציון אסי ושלום, חשבו להעתיק את הדמויות מה"ישראלים" לרחבי הגלובוס-תארו לעצמכם איזה צחוקים יהיו בהודו, בבית-הלבן ובעוד נקודות מעניינות על פני הגלובוס אם הטיפוסים הללו. אז זהו שלא! צפיתי בשניים מפרקי הסידרה –שני פרקים משעממים מאד שלא הצליחו להעלות ולו בדל חיוך אחד. חבל השלישיה לא למדה מכישלונו שליצפאן שניסה בסידרה גרנדיוזית ומושקעת מאד בערוץ 2 בזמנו להעתיק את דמויותיו המטורפות והמטריפות לחו"ל והכישלון היה קולוסאלי!לא כל מה שמצחיק בארץ אפשר להעתיק לחו"ל ואין כאן נוסחאות קסם!. נזכרתי בראיונות שונים שהניקו בזמנו חברי שלישית הגשש- החיוור האגדתיים שסיפרו כיצד הם עובדים קשה ובדקדקנות על כל תכנית ומזיעים על כל שורה וכל פסיק כאילו זוהי תכניתם הראשונה . לצעירים המוכשרים של היום יש עדיין מה ללמוד מוותיקי הדור האגדתיים !

   

               אפרופו הישראלים בחו"ל-גם השבוע נמשכה נדידה המונית של כדורגלנים ישראליים לכל מיני קבוצות שונות (ולעיתים משונות) בחו"ל. רק מעט מאד  כדורגלנים ישראליי באמת בלטו בעבר גם בחו"ל (רוני רוזנטל, אלי אוחנה,חיים רביבו,יוסי בניון ועוד כמה). רוב השחקנים שיצאו עם ציפיות בשמים, נבלעו עד מהרה בספסלי קבוצתם או שיחקו בקבוצות תחתית בליגה השנייה אי-שם.  העיקר שהסוכנים גזרו עליהם קופונים שמנים ! את הכדורגל הישראלי זה לא קידם כלל !יו"ר הכנסת רובי ריבלין מראשי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים בעבר ביכה השבוע את גורלו של הספורט הישראלי ואיבחן בלשונו החדה את המצב :"כואב לי לראות שהספורט היום נעשה עסק ליצירת רווחים או מקצוענות לשמה. אנחנו מגיעים להישגים עוצרי נשימה אך לעיתים חסרי נשמה. אני נזכר בגעגוע בימים בהם למועדוני הספורט היתה אישיות,אידיאולוגיה ורוח לחימה" הגדרה יותר מדוייקת אין !

   

  ''

   ועוד מעולם הספורט- הגרנטומן שהועף בבושת פנים מהליגה האנגלית ינסה לעזור לקבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת (בגיוס כספים וספונסרים) ,קבוצת נעוריו שלא ליפול לבור העמוק שכרתו ראשיה ומנהליה בהווה. –הגרנטומן חוזר לפ"ת- הגרנטומן חוזר לגודלו הטבעי !!!

   

  ''

          הידיעה המסקרנת של השבוע  התפרסמה בקצרה ורב בה המסתורין-"בית-המשפט בראשון לציון התיר לפרסם באופן חלקי על-כך שמשטרת ישראל מנהלת חקירה בגין חשדות של הטרדת עד,הדחה בחקירה ופגיעה בפרטיות של אנשים שהעידו במסגרת הליך פלילי שבגינו הוגש עיעור המנוהל  בבית המשפט העליון. בית-המשפט אסר על פירסום פרטי הפרשה-מהגדולות והסוערות שידעה המדינה. ישנם עצורים בפרשה". מחיפוש בגוגל של שמות עורכי-הדין של חלק מהעצורים מתברר שהם מתמחים בעיקר בעבירות של צווארון לבן אולם בגלל שאין לי שמץ של ידע, אני מסתפק בניחוש פרוע לחלוטין ויתכן שאתבדה בגדול !!! (וכל מי שמקשר בין התמונה שלפני הידיעה  הנ"ל לבין תוכן הידיעה, עושה זאת על דעת עצמו !)

   

  ''
  ''

   ולענייני  המשט/מטס. דומהשכל הישיבות "והערכות המצב" המתושרות נועדו רק לעיניו של אדם אחד-אדון מיכה לינדשטראוס. אחרי שאהרון ברק הפך כל תצי פעולה ו/או אמירה ל"בגיץ" לינדשטראוס הופך הכל ל"בקיר" וכרגיל אצלנו- הכל יצא מפרופורציה !עם זאת טוב שהטסים/ שטים נבלמו! נחום ברנע הפרשן הבכיר של "ידיעות" שלא שייך לתלמידי ז'בוטינסקי ,בלשון המעטה, כתב בצדק כי " האנשים המבקשים לנחות כאן יותר מאשר  הם אוהבים את עזה, הם שונאים את ישראל" וטוב שהם נבלמו אי-שם ולא על או בתוך גבולות הארץ. מישהו /מישהם עשה כאן עבודה טובה גם אם לינדשטראוס לא יברך אותו/תם על-כך .שאפו (עד המחדל הקולוסאלי הבא).

   

  ''

           התמונה העצובה של השבוע היתה של נועם ואביבה שליט מכתתים את רגלם בכנסת מנסים לשכנע חכי"ם לתמוך על עצומה הקוראת לנתניהו לקבל מיד וללא תנאי את דרישות החמאס לביצוע העיסקה שתשחרר סוף  סוף את בנם גלעד. אפילו "אוהדי " ביבי מושבעים כמו ציפי ליבני ורוני בראון סרבו לחתום על העצומה וסך הכל, המסע של נועם ואביבה שליט במרחבי הכנסת הסתיימה בכישלון עצוב. חבל שהם לא מסננים ובודקים מראש כל רעיון לפעולה שמוצע להם אפילו מתוך כוונה טובה על-מנת למנוע מחזות מבישים שלא עוזרים  ורק מזיקים לעניין !

  ''

    ומעניין לעניין באותו עניין  הידיעה המעודדת של השבוע  -ראש אגף כח-אדם במטכ"ל האלוף (פה) אורנה ברביבאי סיפרה השבוע כי במחזורי הגיוס האחרונים,80% מהמתגייסים רצו להתנדב לשרות קרבי. כל-הכבוד! באמצע שנוצ השישים בכו ותיקי הדור-דור הפלמ"ח והתקומה כל הנוער שאוהב לבלות ולא לעשות שום דבר חוץ מזה. "דור האספרסו" קראו להם בלעג ובחשש. באה מלחמת ששת-הימים והניצחון המפואר של צה"ל והוכיחה שדור ההמשך של מייסדי המדינה לא נופל מאבותיו ואולי אף עולה עליהם! גם בשנים האחרונות מרבים לקטר על דור הפייסבוק שמבלה במועדונים,שותה לשוכה, שיטחי,בור וחסר מודעות לאומי. מסתבר כי אלו הן הכללות חסרות שחר-יש על מי לסמוך ובמה להתגאות !

   על רקע זה,בולטים כמה סהרורים כמו במאי הקולנוע יהודה ג'אד נאמן שקרא השבוע למלחמת אזרחים בין השמאל לימין "בידיעה ברורה שהימין הוא הרוב בארץ  ,השמאל עלול להיות מובס ואני בתור איש שמאל,מוכן לשלם את מלוא המחיר". ג'אד נאמן מזמן הפך לפוסט ציוני,כבר באמצע שנות השמונים של המאה הקודמת הקים רשימה ערבית –יהודית משותפת עם חכי"ם כמו מיארה הלאומן הערבי הקיצוני.  "תכשיט" אחר הוא הסרבן הידוע דוד זונשיין שפירסם השבוע ב"הארץ" מאמר בשם "מי יעצור אותם (ב-05/07/11 לידיעת המנה לפרקליט המדינה שי ניצן וציוותו).במאמר קורא זונשיין לחיילי צה"ל שיעמדו מול צעדות של פלשתינאיים לעבר גבולות המדינה לא רק לא לעשות דבר אלא יותר מכך-"חיילים עשויים להתפרק מנשקם ולהצטרף לצועדים". אם איזה "רב" זוטר היה מפרסם באיזה "עלון" נידח מאמר הקורא לחיילי צה"ל הבאים לפנות מאחז לא רק לסרב פקודה אלא יותר מכך,לפשוט את מדיהם ולהצטרף למסרבים להתפנות,אין ספק שהארץ דהיינו חלק מאנשי התקשורת,היתה רועשת-רזי ברקאי וירון דקל למשל היו משתמשים  במיקרופונים הציבוריים לקרוא לראשי המדינה לגנות את הדברים ומיד! ולעצור בכל האמצעים אץ ה"רבנים" המסיתים מחשש לשלטון החוק ועתיד המדינה וכו'. אך אנשי השמאל הנאור-איזה חיים טובים יש לכם בדמוקרטיה הישראלית שאתם כה מתאבים שאתם יכלים לפרסם כל רעיון סהרורי ולא להיקרא לרבע חקירה!

   

  ''
  ''

     ובאותו עניין אפשר לומר- בשבוע שעבר כתבתי על שערוריית אי-נגינת ההימנון בטקס הסיום של הפקולטה למשפטים באונ. חיפה "מחשש לפגיעה ברגשות הסטודנטים הערביים" על-כך שהחרדים הקיצונים האנטי-ציונים הגלותיים דומים בהשקפת עולמם לכמה אנשי רוח ופרופסורים (וגם כתבתי על-כך פוסט מיוחד על "היהודים הגולים בארצם"). שמחתי השבוע להיווכח שקלעתי לדעתם של גדולים באמת. השבוע פירסם הפרופסור שלמה אבינרי פרופסור למדע-המדינה בעל שם עולמי ומי שהיה גם מנכ"ל משרד-החוץ (בזמן כהונתו של השר המנוח יגאל אלון)-איש מרכז שמאל מתון מאמר ב"הארץ" –"נטורי קרתא באוניברסיטה"(04/07/11).:"יש בבריטניה מיליוני אזרחים מוסלמים,קתולים,אתאיסטים ורפובליקנים אך איש לא מציע לשנות את ההימנון הבריטי הפותח במילים "אל נצור המלכה" שהיא כידוע,עומדת בראש הכנסיה האנגליקנית הפרוטסטנטית....ההימנון הצרפתי "המרסייז" הוא שיר מלחמה רפובליקני אלים וצמא דם..-קדימה נצעד כך שהדם הטמא שלכם אוייבנו,ירווה את שדותינו" ועוד פנינים מהסוג הזה...אולי כדאי ללמוד בסוגיית ההימנון משהו מהדרך שבה נוהגות מדינות המופת של הדמוקרטיה המערבית." וממשיך הפרופסור אבינרי-"אפשר להביןאת קשייו של אזרח ערבי-ישראלי להזדהות עם מאוויה של "נפש יהודי הומיה"...אך זהו טיבם של סמלים ממלכתיים שבמדינה דמוקרטית הם מבקשים לבטא את אמונותיו של הרוב" ומסכם פרופסור אבינרי-"חבל שיש אנשים באוניברסיטת חיפה שמובילים את עצמם לעמדה הדומה לזו של נטורי קרתא. דמוקרטיה מחייבת איזון עדין בין הרוב לזכויות המיעוט. בדברים רבים ישראל נכשלה ולא הצליחה למצוא את האיזון הנכן אבל יש לזכור כי לא רק למיעוטים יש זכויות-גם לרוב,בוודאי ברמת ההסמלה"   וכל המוסיף,גורע!

  ''

         דן שילון קרא השבוע מעל דפי "מעריב" לבנו של יריבו ההיסטורי המושבע טומי לפיד המנוח-יאיר לפיד "לא להסתתר מאחורי חליפת מגיש החדשות בערוץ2, לפשוט אותה ולהגיד בגלוי את דעותיו האמיתיות ולבקש את אמון הבוחר הישראלי" שילון טען כי "טומי לפיד התחזה לאיש מרכז אך לאמיתו של דבר היה איש ימין ומשהתגלה הדבר,לפיד נאלץ להסתלק מהפוליטיקה הישראלית".  בפיו של דן שילון שהעיד על עצמו באוטוביוגרפיה שכתב לפני מספר שנים שהוא ממוקם פוליטית "שמאלה ממרץ" "איש ימין" נשמע כמו קללה איומה ,בכלל משהו שהוא אפילו מחוץ לחוק. למען האמת ההיסטורית צריך לומר שלפיד היה אולי איש ימין בהשקפותיו החברתיות /כלכליות אך היה ממוקם בהשקפותיו המדיניות הרבה שמאלה מהליכוד. לפיד תמך בהתלהבות בתכנית ה"הינתקות" של שרון ואחרי שרוב חברי ה"ליכוד" דחו במשאל  דמוקרטי את תכניתו של שרון, לפיד הודיע כי "משאל הליכוד לא מחיב ולא מעניין אותי ואמשיך לתמוך בכל כוחי בשרון ובתכניתו". אכן התמיכה של לפיד היתה חד-משמעית והוא אפילו וויתר על עיקרון קדוש אצלו וישב עם  נציגי המפלגות החרדיות באותה ממשלה רחמנא לצלן!    בעת פעולה צבאית ישראלית בעזה שבה היו נפגעו גם אזרחים אמר לפיד בישיבת הממשלה (ב-24/05/04) כי מראה הזקנה העזתית  המחפשת את רכושה בין הריסות ביתה שנפגע ע"י צה"ל,מזכיר לי את סבתא שלי בשואה"-תגובה מצויינת ואופיינית של "איש ימין" (אין צורך לתאר את התגובה הקשה של שרון כנגד לפיד  ואת תגובתו של נושא כליו של שרון דאז-שאול מופז שהיה שר- הביטחון).            לפיד הסתלק מהבמה הציבורית  לא  בגלל היותו "איש ימין" אלא בגלל סיבה אחרת לגמרי-הליברל הנאור והדמוקרט הגדול הובס בהצבעה במרכז מפלגתו שדחתה את דרישתו של לפיד לבחור בח"כ הוותיק אברהם פורת למספר שתיים ברשימת המפלגה לכנסת. מיד שנודע ללפיד על תוצאות ההצבעה, הוא הסתלק מהמקום ובמשך ימים ארוכים הסתגר בביתו וסרב לתקשר עם אנשי מפלגתו ו/או העיתונות-התנהגות בוגרת של איש ציבור –מעניין מה היה כותב העיתונאי טומי על התנהגותו זו של מנהיג המפלגה לפיד. אחרי כמה ימי הסתגרות הודיע לפיד על פרישתו מהחיים הפוליטיים.   כדאי שדן שילון יצא מהמעגל שלו ולא יכתוב דברים שהם אי-דיוקים היסטוריים במקרה הטוב. עם זאת אין זה סותר את העובדה ששילון צודק  בקריאתו ללפיד ג'וניור לצאת מצפון ת"א ולהחליט מה הוא רוצה לעשות כשהוא יהיה גדול-להיות מגיש חדשות ובזמנו החופשי פרזנטור של שרי הריסון או איש ציבור שלא מפחד להיכנס למטבח ולהיות מוכן גם להיכוות!

  ''
  ''

    ועוד קצת פוליטיקה תראו מה קורה במפלגת העבודה-המצב שם מזכיר קצת את המקטרגעם מבית על מצב מדינת-ישראל-"אם רק תעיפו את ביבי מהשלטון" אומרת הגב. ציפי ליבני (וחלק ממקהלת התקשורת מחרה מחזיקה אחריה)"הכל יהי פה טוב,עמי העולם יפלו על צווארנו  ויריעו לצה"ל אם יצטרך לצאת בפקודתי לעוד מבצע מזהיר-הכל יהיה פה נפלא". מה קיטרו כל הזמן אנשי מפלגת-העבודה-"אם רק נצליח להדיח את ברק ולבחור במקומו מנהיג והנהגה אחרת מפלגת העבודה תחזור תיכף ומיד להיות אלטרנטיבה רצינית לשלטון"  איתן כבל היה מראשי המקטרים בכלל כבל הוא תופעה –בזמנו תמך בפרס נגד פרץ אח"כ בברק נגד פרץ ועכשיו בפרץ נגד השאר. שמח שם במפלגת העודה בקרבות הארגזים בין המחנות שכל אחד בא מפלנטה אחרת אבל האשמות על זיופים ועוד מרעין בישין נשמעות כמו ב"ימים הטובים". הסקרים אגב מוכיחים כי עם ברק או בלעדיו ,לא משנה מי יבחר ,מפלגת העבודה לא תקבל יותר מ15/16 מנדטים במקרה הטוב .  אגב סקרים פוליטיים-השבוע קראתי השבוע במקרה באחד העמודים האחרונים אישם למטה סקר פוליטי עדכני על-פיו "לו הבחירות היו נערכות היום ועו." ש"הליכוד" היה זוכה ב-29 מנדטים,"קדימה"27 מנדטים,"ישראל ביתנו" 16 מנדטים מפלגת העבודה 15 מנדטים וכו.אם ע"פ תוצאות הסקר "קדימה" היתה מובילה וגוש מרכז/שמאל  היה יכל להרכיב את הממשלה אין ספק שהתוצאות היו מתפרסמות בעמן הראשי בהבלטה רבה אם לא בכותרת הראשית! יחי התקשורת ה"אובייקטיבית"

   

                                מה מצב המחאה? השבוע נסעתי לתומי ביום חמישי ליום הקניות השבועי בסופר "רמי לוי" בבני-ברק. כשהחלקתי עם רכבי לחניה,הבחנתי בצוותי תקשורת רבים מסתובבים לא הרחק מהכניסה לסופר "פעילי המשט/מטס הצליחו לנחות כאן ועכשיו הם התחילו להתפרע ? אולי לינדנשראוס בא לבקר בסופר לבדוק את הזוית של מדפי הקוטג' או שמא הגברות זהבית כהן ועופרה שטראוס הכבודן ובעצמן באו בצוותא לסיור סופרים ולשיחה עם הסדרנים שלהם המרוויחים שכ ר מינימום "? תהיתי בקול רם. "אידיוט" סיכמה   זוגתי שתחיה את הירהורי  בדיוק של שעון אטומי  -יוזמי מחאת הקוטג' יצאו לשטח". אגב, היתה פגישה מרגשת ועוד לעיני המצלמות

     סיכום ביניים-המחאה הצליחה עד כה בגדול מעתה,תרעדנה ידיהם/הן של המנכלי"ם לפני שהם יאשרו עוד עליית מחירים וגם שם למעלה בממשלה יחשבו פעמיים ושלוש לפני אישור של עוד מס או הטלת בלו כזה או אחר על המוצרים. מחיר הדלק משום מה ,מתחילים לרדת  לא באחוז או שניים, המחאה נספגה גם בסופרים ומחיר הטיטולים מתחיל ממך לצנוח ונקווה שהמחאה תתפשט ותתגבר. כפי שכתבתי כאן לפני שבועיים לא יתכן שבשי הקיץ מחירי הפירות הקיציים כמו שזיף,אפרסק,ענבים, מישמש ועוד לא ירד מתחת לעשרה שקלים במקרה הטוב (רק האבטיח והמלון במחיר סביר).  צריך לעשות בדיקה מקיפה כיצד ה"מתווכים" בדרך הארוכה שעושה הפרי בין המגדל ועד לצרכן הביתי מטפס ברמות של מאות אחוזים! לא מעט  "מתווכים" גוזרים על גבי החקלאים מצד אחד ועל גבי הצרכנים מצד שני  קופון שמן מאד ולא בצדק . פחות ופחות רואים בים/בבריכה או סתם ברחוב אנשים אוכלים בתאווה אשכול ענבים. מסתבר שציבור הצרכנים הישראלי כבר לא כזה פריאר –רק שהמחאה לא תיגווע !

   

                  השבוע- ערב גל החום המעיק הראשון (כאילו שעד עכשיו היו  כאן טמפרטורות כמו באלפים) חייך החזאי באולפן הממוזג וגילה לנו ש"בתחילת יולי 1995 נמדדו במישור החוף טמפרטורות של 39 מעלות כך שלא נורא כל-כך".  "תכבי את המזגן" צעקתי לזוגתי שתחיה "אנחנו לא ב-1995" – "נחמת טיפשים"  ענתה לי תוך שהיא מדגישה את המילה ט.י.פ.ש ומסתכלת עלי במבט חד- משמעי!

   

  ''

        לאן אפשר לקפוץ הרחק מהשמש הקופחת הזו??? אולי סילבן  יזום חוק שיעביר אותנו הישר מאמצע יוני לתחילת נובמבר ושלום וקרירות על ראשינו הקופחים מחום בלתי נסבל ?

   

                          שבוע טוב וצונן !!!

   

                                                                                     

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין