כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  שביל ישראל - לאורך הירקון

  128 תגובות   יום ראשון, 17/7/11, 21:06

  ‏24/06/2011

   

  לאורך הירקון - שביל ישראל


  מתל אפק (ליד ראש העין) ועד לספורטק תל אביב ליד רחוב אבן גבירול.

  מרחק  - 28.2 ק"מ – מדידה רשמית בג'י. פי. אס. של אסף.

  קושי – קל ונוח רק ארוך.

  משך – 6 וחצי שעות.


  קיץ! אם רוצים ללכת, חייבים לצאת לדרך מוקדם, אחרת נקלעים לחום הגדול.

  בחמש ושלושים עם אור ראשון,  הגענו לתחנת הרכבת הישנה בראש העין. מוזיקה מזרחית רועשת קידמה את פנינו. חבורת צעירים, מצוידת במנגלים ובנרגילות התכנסה לחגוג כאן את הקיץ ואת החופש.

  התחנה ממוקמת בצמוד לתל אפק שעליו מתנוסס מבצר אנטיפטרוס, שנקרא על שם אביו של הורדוס. בסמוך למקום נובעים  מעיינות הירקון. המבצר, שנמצא כאן כבר יותר משלושת אלפים שנה, שופץ, ושוחזר וניצב באמצע פארק יפה עם מדשאות רחבות, ועצים מצלים. מיקומו של המבצר נבחר על מנת לפקח על התנועה לאורך מישור החוף. הירקון, שנקרא כך בזכות מימיו הירוקים, מהווה מכשול טבעי שכדי לעקפו, יש לנוע מזרחה עד לראש העין.

  המים הנובעים, נשאבים על ידי "מקורות"  לשתייה. רק מקצתם ממשיך לזרום לנחל. התחלנו ללכת בשביל העוקף את אגן השאיבה מצפון מזרח. לאחר מספר דקות הגענו אל בריכת הנופרים המדהימה. שכיית חמדה הפתוחה לרחצה ולהתפנקות לקהל הרחב. כמעט ולא נותרו כאלו מקומות. במרכז הארץ.


  http://cafe.themarker.com/image/1810619/


  המשכנו לכיוון פארק מקורות הירקון. אויר הבוקר נעים וצלול. שדות החיטה הקצורים, חבילות הקש שנכבש והשדות הירוקים, נפרשו סביבנו כמו תפאורה לסרט.

  עשרות דחלילים ענקיים השלימו את האווירה המדהימה.

  http://cafe.themarker.com/image/2255459/

  אסף הביא מכשיר ניווט (ג'י, פי, אס), המזהה מיקום, גובה, מרחק וקצב תנועה. במכשיר מוצגת תוכנה עם מפה מעודכנת, כך שבכל רגע, יש נתוני אמת על ההתקדמות והמיקום.

  עקפנו את פארק מקורות הירקון ממערב וחלפנו בכפר הבפטיסטים. הכנסייה הבפטיסטית הופיעה באנגליה  במאה השבע עשרה. כיום מרכזה בארה"ב והיא מונה כ- 110 מליון מאמינים ברחבי העולם. הבפטיסטים דוגלים בהפרדת דת ומדינה, בנימוק, שפקיד טוב לא יכול להיות איש רוח. אלו  הנוצרים הראשונים, שאסרו על סחר עבדים. מרטין לותר קינג, היה איש דת בפטיסטי. במקום יש אכסניה, כנסייה ומגרשי בייסבול ושלט המגביל חיות ושתייה חריפה.


  http://cafe.themarker.com/image/2266251/

   

  יש גם ברזייה עם שלט חגיגי המודיע כדלקמן –

  "ויען ישוע ויאמר אליה. כל השותה מהמים האלו ישוב ויצמא. ואשר ישתה מהמים אשר אנוכי אתן לו, לא יצמא לעולם. כי המים אשר אתן לו, יהיו בקרבו למקור מים נובעים לחיי  עולם".

  הבנו את המסר והתרחקנו.

  לא רחוק משם ניצב על השביל (בשיפוץ), בית הבטון הראשון בארץ שהוקם ב- 1912 על ידי חברת "פלשתינה". הבית שימש כבית שאיבה למי הירקון. הותקנו בו משאבות דיזל, שפעלו עד לסוף שנות השבעים של המאה העשרים.


  http://cafe.themarker.com/image/2271143/

   

  הנחל התפתל  מזרחה ולאחר מכן חצה מתחת לכביש 5, צפונה. בדיוק מתחת לכביש, חנה רכב ישן וחבוט. בתוכו, התעלס זוג אוהבים פעיל מאד, שלא ממש הופרע מנוכחותנו. רצינו לומר להם שיש באזור מקומות טובים בהרבה לסקס בטבע, אבל התביישנו והמשכנו במהירות.

  הופתענו לגלות כי המים זורמים לאיטם, לכל אורך הירקון. שיפוע הקרקע, ירידה של מטר אחד בלבד לכל קילומטר מכתיב זרימה איטית, כמעט בלתי מורגשת. גדות הנחל, מעוטרות באקליפטוסים ענקיים כמעט לכל אורכו. האקליפטוסים הובאו לכאן לפני מאה שנים ויותר, על מנת לייבש ביצות. הביצות יובשו דווקא באמצעות חפירת מערכות ניקוז, אבל האקליפטוסים התאקלמו היטב והפכו לחלק בלתי נפרד מנוף ארצנו. ניתן למצוא חורשות אקליפטוסים אפילו בנגב, באפיקי נחלי האכזב.

  מספרים, כי אלי כהן, שריגל בסוריה ונתלה על כך, ייעץ לצבא הסורי, לנטוע אקליפטוסים סביב המוצבים ברמת הגולן.

  "תראו, את הישראלים, יש להם אקליפטוסים בכל בסיס צבאי". שכנע ונימק.

  בין אם הסיפור נכון, בין אם לאו,  מוצבי הסורים ברמת הגולן, סומנו היטב באקליפטוסים בולטים, שהקלו על טיווחם ועל הפגזתם, במלחמת ששת הימים.


  הדרך התפתלה, וחצתה את הנחל מצד לצד, פעם על גשר צר ולפעמים על גשר אירי עם סלעים המאפשרים לדלג עליהם. חציית הנחל סיפקה לא מעט חיוכים וצחוק.


   

  http://cafe.themarker.com/image/2271152/

   

  צמחיית הנחלים הסבוכה, הכוללת קנה, גומא, מטפסים ושיחי פטל, סוגרת עלינו ויוצרת מעין מנהרה שבה, ניתן להתקדם בנוחות.  ניכר כי הושקעה, עבודת הכשרה וניקיון עצומה כדי לאפשר טיול נוח ונעים לאורך הירקון. באזור צמת ירקון, נתקלנו במתחמי מסיבות טראנס ליליות בטבע, שהיו כבר בשלבי קיפול לאחר לילה סוער.

  נחל קנה, מתחבר לירקון, קצת דרומה מהוד השרון. על מנת לחצותו, היה עלינו לחלוץ נעליים ולפסוע במים הזורמים. לעזרתנו נחלץ רוכב אופניים חביב וטוב לב, שהשאיל לנו את אופניו. דורון, האיש שלנו למשימות מיוחדות , עלה על האופניים ו"הרכיב" אותנו אחד אחרי השני לגדה הנגדית.  


  http://cafe.themarker.com/image/2271158/


  קטע שביל זה, חביב במיוחד על רוכבי האופניים. ירוק, נוח לרכיבה, אין עליות או מעברים צרים, אין קטעי כביש מסוכנים, והכי חשוב – נמצא במרכז הארץ. מידי כמה דקות, חולפים על פנינו רוכבים דוהרים, לבושים במיטב המחלצות, מצוידים באביזרים חדישים, וחובשים קסדות אופנתיות.

  במזרח כבר עלתה השמש והכתה בגבנו. חיפשנו מקום טוב ונעים לעצור לארוחת הבוקר. מעשה שטן לא מצאנו. עוד קילומטר ועוד אחד ואין שום מקום ראוי. הנחל התפתל לאורך גדר מתקני התעשייה הצבאית. מצלמות האבטחה תיעדו את התקדמותנו המהירה, וג'יפ הביטחון, הגיח מידי פעם לבדוק מה קורה. יכול להיות שמכירים אותנו ? אולי דיווחו להם עלינו מהרכבת בנחל אדוריים? מה כבר עוללנו? למען האמת, אנחנו פשוט חיים בעולם מצולם, נצפה ומנוטר. בלית ברירה, התיישבנו לאכול על אם הדרך, נזהרים מרוכבי האופניים.

  עקב קוצר הזמן ואורך הקטע, ארוחת הבוקר הייתה צנועה והורכבה בעיקר מכריכים, קפה ומעט וויסקי. את הרוגעלך והקרואסונים שמרנו להפסקה הבאה. היום עלתה לדיון בפרלמנט השביל, הצעה חשובה ומעניינת. בנוסף לחפץ הייצוגי שעלינו למצוא, יש לבחור שיר מייצג, לכל קטע בשביל.  בכוחות מחודשים, שבנו לצעוד ולאחר דיון סוער ומזמר (מסתבר שיש המון שירי ירקון) , אושרה ההחלטה ונבחר השיר "מלנכולי" בביצוע "החברים של נטשה".   "הירקון זורם ונשפך לים ה....... גם !"

  לא רחוק ממחלף "מורשה", חצינו דרומה את כביש 5 . במי הנחל הופיעו, ברווזים, ברכיות, צבים ואפילו דגים. חיפשנו שבלולים שחורים וקטנים מסוג "שחריר הנחלים". נוכחותם מעידה על מים שפירים וראויים לשתייה. לא מצאנו.

  הנחל התעקל מערבה. חצינו מתחת לכביש 4 וכעבור כרבע שעה,  הגענו לקריית עתידים, ברמת החייל שבתל אביב. מנקודה זו ואילך, פסענו בפארק הירקון. ריאה ירוקה מטופחת וענקית, במרחב האורבני.


  http://cafe.themarker.com/image/2257880/


  חם. כשבחרנו ללכת מראש העין מערבה, הבאנו בחשבון, שרוב הדרך בפארק הירקון מוצלת על ידי האקליפטוסים הענקיים. זאת לעומת השטחים הפתוחים בחלקו המזרחי של הירקון. יש הבדל עצום בין הליכה בשמש הקופחת, להליכה בצל הנעים. זה הזמן להפסקת קפה וצ'ופרים.

  עד שהקפה מוכן, סיפר לנו דורון על התנאים ההיגייניים המגעילים והירודים בהם מכינים את הרוגעלך, הגביניות והקרואסונים שהביא. אף אחד לא קנה את הסיפור. בן רגע נלעסו המאפים  בחזרזירות אופיינית, יחד עם קפה שחור חזק ומורתח.


  עד היום לא הלכנו קטע כל כך ארוך. בשלב זה, כבר הרגשנו היטב את שרירי הרגליים, שצעדו כבר 22 קילומטרים בקצב ממוצע של חמישה קילומטרים בשעה, לפי מדידת הג'י. פי. אס. היום, בפעם הראשונה,  לא זכינו לראות אף מטייל הולך רגל בשביל, זולתנו. ככה זה בקיץ.

  ליד גשר המכבייה שנבנה במקום הגשר ההוא, שקרס, הבחנו במחזה מדהים. על גדת הנחל התגנבה נמייה. לעבר כנופיית עורבים. העורבים הבחינו בה והניסו אותה בצרחות אדירות ובקירקורים מטורפים, שהפריחו את נשמתה. מרוב המהומה גם להקת הברווזים, ששוטטה על הגדה מיהרה למים. הנמייה המאוכזבת נסוגה לסבך הקנים ונעלמה.


  מול "שבע טחנות", ניצב גנרטור ישן בן תשעים שנה, מדגם "כריסטוף". הגנרטור, שסיפק 10 כוח סוס שימש להשקיית השדות והפרדסים שהיו פה. מעליו עמד בניין שהתפורר ונהרס, כבר לפני 30 שנה.


  http://cafe.themarker.com/image/2269091/

   

  ליד ה"צפארי" מצאנו חפץ מוזר. כוכב פלסטיק קטן ודהוי. אולי היה חלק מתפאורה כלשהי. הכוכב זכה לכינוי "כוכב הירקון". יחד עם קליפת אקליפטוס גדולה, נבחר לחפץ המייצג של היום ונאסף למוזיאון השביל.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2271179/

   

  למרות החום, המוני אנשים טיילו בפארק ונפשו בגני יהושע, ולאורך גדות הירקון . גם הספורטק שקק ספורטאים שבאו לשחק כדורסל וכדורגל.  הרכב שהשארנו בבוקר חיכה לנו בחניון, ואיתו נסענו בחזרה לתל אפק.

  החלפנו  לבגדי ים וחזרנו עם הרכבים לבריכת הנופרים (זו מהבוקר), כדי לטבול וליהנות מרחצה מפנקת ומצננת בחום הצהרים. שלומי, הפתיע אותנו עם צידנית מלאה בקרח ובבירות. סיום מענג ומיוחד לטיול נהדר ארוך ומאומץ.


  http://cafe.themarker.com/image/2271169/


  בערב, בבית, נודע לנו על מותו מסרטן בטרם עת של חיים כהן. חבר משותף שהכרנו היטב. הוא ומשפחתו, בילו איתנו לא מעט שעות יפות, טיולי שבת וחופשות מתוקות.

  כמה שהחיים זמניים וקצרים.

   

  לקטע השביל הבא

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (128)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/5/14 11:18:
   היה נחמד לקרוא על הטיול לאורך הירקון
     13/9/11 18:24:
   תודה על הרעיון, נראה לי שזה מה שאני עושה השבת !
     1/9/11 13:37:

   צטט: רוני מרום 2011-08-04 01:36:49

   סיפורי המסלול שלך יפים ומשובבי לב. תודה. לגבי האקליפטוסים וייבוש הביצות - ע"פ ידיעתי, זו הגדה שצמחה למימדי ענק עם השנים אבל אין בה אמת. אכן, העץ הובא ע"י הבריטים אבל למטרות צל. כדי לייבש ביצה העץ צריך להיות ממש, אבל ממש צמא...... רוני (-:{

    

   אין ספק...הצל המועיל נשאר ולהרבה זמן

     21/8/11 22:04:

   מרשים

   התמונות  מוסיפות ,ועוזרות  לנו להיות שותפים 

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2316116/

     4/8/11 01:36:
   סיפורי המסלול שלך יפים ומשובבי לב. תודה. לגבי האקליפטוסים וייבוש הביצות - ע"פ ידיעתי, זו הגדה שצמחה למימדי ענק עם השנים אבל אין בה אמת. אכן, העץ הובא ע"י הבריטים אבל למטרות צל. כדי לייבש ביצה העץ צריך להיות ממש, אבל ממש צמא...... רוני (-:{
     31/7/11 17:21:

   צטט: מיכאל פינסק Mikel 2011-07-30 01:18:12

   כשייגמרו לכם המסלולים תבואו לאיזור שלי.
   נקווה שקודם לכן...

    

     31/7/11 11:08:
   איזה יופי של טיול בארצנו היפה ! כל הכבוד על הפוסט המקסים. ולגבי החיים..אכן קצרים, כדאי לחיות אותם טוב ולהנות מהם. (לאבד חבר זה לא קל, משתתפת בצערך)
     30/7/11 07:34:
   בהחלט טיול שווה ועוד במרכז הארץ. מזכיר לי את מגורי ליד שבע תחנות, כשהבן היה שוכר סירה ומציע שיוט רומנטי לבת. אתה כותב מאד יפה ובהומור על רשמיך.
     30/7/11 01:18:
   כשייגמרו לכם המסלולים תבואו לאיזור שלי.
     29/7/11 18:42:
   הטיולים שלך גורמים לי לקנאה גדולה. אם יום אחד באמת אצא לטיול רגלי כזה, אין ספק שאתה תטייל איתי בראש. תודה על התאורים הנפלאים וכואב על החבר. אכן, החיים (ימח שמם) קצרים.
     27/7/11 09:20:
   יופי של טיול...גם התמונות...נהנתי מפה
     26/7/11 14:26:

   צטט: סטאר* 2011-07-26 14:25:04

   פשוט נורא לקרוא אותך ולא לעשות עם עצמי כלום ...זהו ,החלטתי אתחיל גם ללכת .......:))
   ללכת וללכת וללכת....לא תוכלי להפסיק... :) 

    

     26/7/11 14:25:
   פשוט נורא לקרוא אותך ולא לעשות עם עצמי כלום ...זהו ,החלטתי אתחיל גם ללכת .......:))
     26/7/11 03:33:

   צטט: רפי הג'ירפי 2011-07-17 23:17:59

   גבנו אל השמש העולה...
   זה טוב...

   את המוסיקה המזרחית השארתם במזרח.

   במקום הטבעי שלה. מאחורי הגב.

   וסיימתם במערב עם ארקדי דִכְדוּכִין

    

   זה לא פוסט על טיולים?

   לא, כי יש כאן איזה התחכמות...

   או שלא...?

     24/7/11 18:10:

   צטט: רותי ... 2011-07-23 11:00:40

   "הכל זורם", אמר הרקליטוס.. ואכן .. "אתה לא יכול להיכנס לאותו הנהר פעמיים" הטיול שהבאת, אחאב, הוא טבילה נוספת וחדשה במה שנראה מוכר.. תודה

    

   אכן יש בשביל ישראל,  היכרות מזוית שונה ומיוחדת עם מה שלכאורה מוכר.

     23/7/11 11:00:
   "הכל זורם", אמר הרקליטוס.. ואכן .. "אתה לא יכול להיכנס לאותו הנהר פעמיים" הטיול שהבאת, אחאב, הוא טבילה נוספת וחדשה במה שנראה מוכר.. תודה
     23/7/11 07:03:

   הזמרת הקרחת מודה

     22/7/11 09:22:
   פוסט מצויין על מקום קרוב ,חשוב ,היסטורי, מעניין ויפה!! כל הכבוד!!!,\
     22/7/11 07:35:
   אחאב תיאורי המסלול שלך כל כך מלאי חיים.. כך שההרגשה שממש מטיילים איתך.. ובשבילי המסלול כל כך קרוב לבית.. ולא מכירה אותו... נשמע חוויה נהדרת.. ושהמשפחה לא תדע עוד צער. שבת נפלאה סיגל
     21/7/11 13:53:

   ניסיתי לפני כמה ימים להגיב מהנייד, ולא צלח לי

   קראתי בהתלהבות רבה הפעם כי אני מכירה היטב מקטעים רבים מהמסלול הזה... כיף גדול לצלוח אותו עם חברים טובים והתמונות מעוררות חשק לצאת ולטייל....

   תודה לסיור הזה אחאב

   יום נעים

   נשמע ממש כייף . יומאחד עאשה זאת גם אני :))
     21/7/11 13:48:
   תענוג לטייל איתך דרך המילים, תודה
     21/7/11 07:47:

   צטט: perach1 2011-07-21 00:32:26

   שש וחצי שעות .. ??? תגידו , אתם נורמאאאאאאאאאאלים ? (: לפחות עצרתם תדלק ...? תודה על השיתוף בטיול המהנה ..

   לא לדאוג...יש דלק בשפע :) 

    

     21/7/11 01:37:
   אני מסכימה עם כל מילה של הכותבת שלפניי.
     21/7/11 01:35:
   הירקון הוא קו פרשת המים של מחוזות הנפש של אותם בני תל אביב, הגאים בבורותם ומתרברבים שאין להם מושג "מה קורה מצפון לירקון..." חלק מהם נוטים בימים אלה את אוהליהם בטבורה של עיר, ומוכנים לשמוע הצעות על מגורים בשכונת מעוז-אביב, רמת השרון, ועוד אזורי מצוקה בין הירקון לבין נחל אלכסנדר.
     21/7/11 00:32:
   שש וחצי שעות .. ??? תגידו , אתם נורמאאאאאאאאאאלים ? (: לפחות עצרתם תדלק ...? תודה על השיתוף בטיול המהנה ..
     20/7/11 21:51:
   אהבתי את התמונות. בעיקר הדחליל. אבל איזה סוף דרמטי. כל כך צודק. כל כך נכון. נצא קצת... נחיה קצת...
     20/7/11 17:25:
   הירקון, בית הספר היחידי שבו נהנתי ללמוד. בצל האקליפטוסים ואוושת המים שעוד זרמו וקצפו , במפל של שבע תחנות. נהנתי כרגיל מכתיבתך
     20/7/11 10:52:

   צטט: אילן שריף 2011-07-18 20:17:08

   זה הכוכב של מחוז גוש דן!

   ללא ספק!

    

     19/7/11 20:53:

   צטט: qi 2011-07-18 12:40:34

   אין אפילו רגע משעמם,

   נהפוך הוא, הטיולים שלכם ממש מרתקים.

   הסיפור על אלי כהן ממש מדהים !!!

    

   זה מסלול שאני רוצה לעשות באוקטובר :)

    

   מתאים לכל עונות השנה :) 

    

     19/7/11 17:24:
   טיול נפלא המעניק לנו את החיים עצמם הסיום של הפוסט מעיד אכן על כך שיש למצות עד הסוף כל דבר ובצורה הטובה ביותר תמשיך לחיות את החיים כמו שאתה עושה דוקא מותו של חברך מעניק לך את משמעות החיים מהם \מצטערת לשמוע כל מותו
   נפלא!
     19/7/11 11:22:
   תודה על הטיול, היה כיף. עדיין לא יצא לי ללכת את כל המסלול אבל אצלך זה נשמע כל-כך מזמין... ננסה (-:
     19/7/11 10:04:
   סחתיין עליכם, ספורטיביים וחבריים, שעושים חיים.....כי באמת אף אחד לא הוכיח שחיים יותר מפעם אחת....
     19/7/11 08:33:
   הרגשתי שאני שם.... תאור חזק, תודה
     19/7/11 08:19:
   יופי של תאור ומצטער לשמוע על חברך.
     19/7/11 00:21:
   תודה על התאור והתמונות. בציפיה לעוד דיווחים... רמי
     18/7/11 23:42:

   צטט: רפי הג'ירפי 2011-07-17 23:17:59

   גבנו אל השמש העולה...
   זה טוב...

   את המוסיקה המזרחית השארתם במזרח.

   במקום הטבעי שלה. מאחורי הגב.

   וסיימתם במערב עם ארקדי דִכְדוּכִין

   אבחנה מעניינת :) 

    

     18/7/11 23:34:

   צטט: s*hef 2011-07-18 11:41:58

   לפי המחשבון שלי גם כשיוצאים בקיץ בחמש וחצי בבוקר שש שעות אחרי זה 12 בצהריים שזה חום של למות! ומה עם בנות לחבורה המטיילת?! יש פה אפלייה על רקע מיני וזה לא הוגן!. כל הכבוד לאסף שאסף איתו ג'י פי אס. אחרת...הייתם הולכים לאיבוד! צר לי לשמוע על החבר שנפטר-ז"ל. ובכללי - יופי של טיול ויופי יופי של חוויות. רק - אפשר שלוק מהבירה?! תודה.

   מכחיש כל אפלייה על רקע מיני..!!

    

     18/7/11 23:32:

   צטט: g.a 2011-07-18 19:20:54

   כייף של פוסטיול. מצא חן בעיניי שהוספתם גם שיר . קורה ועולה גם נושא שיחה שמתגבש לתובנות, בטיולים שלכם? מה הטריגר ? מה דעתן של הנפשות הפועלות? בנה לנו דמויות..:) מסקרן (לו הייתי אנפת בקר על גדת הירקון:)) במחשבה שניה הריח לא משהו למרות שכנראה זה מה שענפת בקר אוהבת ובעצם למי אכפת כשיש חבורה נפלאה כזו. :)))

   הנפשות הפועלות מטיילות ושמחות...אם אתחיל לבנות דמויות לא יישאר מקום לטיול..:) 

    

     18/7/11 23:31:

   צטט: luis56 2011-07-18 22:30:41

   אני קורא את הטיולים שלך בדרכים ומרגיש שאני משתתף, מעולם לא עשיתי את שביל ישראל, אבל ממה שאני קורא עשיתי אותו לא מעט פעמים, וזה נהדר לקרוא את מה שאתה כותב ולהרגיש שותף.

   תודה :) 
   גם אני הלכתי חלקים ממנו בלי להתכוון. אין ספק שזו חוויה אחרת לצעוד אל מטרה ולהנות מהדרך . 

    

     18/7/11 23:24:

   מעולה*.

   http://cafe.themarker.com/image/488461/

     18/7/11 22:30:
   אני קורא את הטיולים שלך בדרכים ומרגיש שאני משתתף, מעולם לא עשיתי את שביל ישראל, אבל ממה שאני קורא עשיתי אותו לא מעט פעמים, וזה נהדר לקרוא את מה שאתה כותב ולהרגיש שותף.
     18/7/11 22:04:
   אחאב, המסלול מזכיר לי את ימי תנועת הנוער, מסלול נהדר ( : תודה.
     18/7/11 21:27:
   יפה מאוד! לנו היתה בקטע הזה חוייה מופרכת של התמודדות עם חרדי שחצה עם ששת ילדיו את הירקון על גשר רכבת בשעות פעילות הרכבת, רק אחרי שהתקשרנו למשטרה הוא ירד.
     18/7/11 20:17:

   זה הכוכב של מחוז גוש דן!

     18/7/11 19:20:
   כייף של פוסטיול. מצא חן בעיניי שהוספתם גם שיר . קורה ועולה גם נושא שיחה שמתגבש לתובנות, בטיולים שלכם? מה הטריגר ? מה דעתן של הנפשות הפועלות? בנה לנו דמויות..:) מסקרן (לו הייתי אנפת בקר על גדת הירקון:)) במחשבה שניה הריח לא משהו למרות שכנראה זה מה שענפת בקר אוהבת ובעצם למי אכפת כשיש חבורה נפלאה כזו. :)))
     18/7/11 18:55:
   איזו רשומה נפלאה וכמה שארץ ישראל שלנו יפה תודה על ההמלצה וששיתפת .
     18/7/11 17:25:
   שיהיהו לכם המון טיולים כאלו, ממש להתקנא יהא זכרו ברוך של חברכם
     18/7/11 16:11:

   איזה מזל כמעט ופיספתי את

   הטיול בתוך ים הפוסטים שקיבלתי.

   איזה יופי של טיול לאורכו של הירקון.

    את סיפור האקליפטוסים

   ואלי כהן לא שמעתי , לא ידעתי.. כיום כבר

   אמכור אותו לכל מי שירצה או לא לשמוע

   תודה לך חברי היקר

   העשרת אותי מאד בידע ובתאור הנעים והמזמין....

     18/7/11 15:38:
   תענוג לטייל איתך.
   מכיר היטב את המסלול.
   עשיתי אותו מספר פעמים באופניים
     18/7/11 14:55:

   היי אחאב ידידי הנחמד
   תודה רבה על הפוסט הזה
   מאד אוהב לטייל בחיק הטבע :)

     18/7/11 14:40:
   עשינו את זה לפני מספר חודשים (טוב את הקטע מפתח תקווה לרמת אביב) - באמת מסלול יפה.
   רק להתקנא בכם!!!!!!!!!!!*
     18/7/11 13:57:
   תודה על ההמלצה שיהיה יום טוב
     18/7/11 13:33:
   זמניים וקצרים, אכן.
     18/7/11 13:15:


   אחלה של פוסט והתמונות משו משו
   לגבי הכוכב...נפל לי בפורים כשהתחפשתי לשריף קריצה

     18/7/11 12:40:

   אין אפילו רגע משעמם,

   נהפוך הוא, הטיולים שלכם ממש מרתקים.

   הסיפור על אלי כהן ממש מדהים !!!

    

   זה מסלול שאני רוצה לעשות באוקטובר :)

   תודה על הסיפור-טיול * ומשתתפת בצער על מות החבר.
     18/7/11 11:41:
   לפי המחשבון שלי גם כשיוצאים בקיץ בחמש וחצי בבוקר שש שעות אחרי זה 12 בצהריים שזה חום של למות! ומה עם בנות לחבורה המטיילת?! יש פה אפלייה על רקע מיני וזה לא הוגן!. כל הכבוד לאסף שאסף איתו ג'י פי אס. אחרת...הייתם הולכים לאיבוד! צר לי לשמוע על החבר שנפטר-ז"ל. ובכללי - יופי של טיול ויופי יופי של חוויות. רק - אפשר שלוק מהבירה?! תודה.
     18/7/11 11:09:
   איזו הנאה, גם צעדה, גם מים, יפה.
     18/7/11 11:06:
   לחיים אחאב ...הבירה לקראת סוף המסלול היתה המרענן הלאומי אחרי הליכה קשה בשבילי הארץ ....
     18/7/11 10:55:
   אכן החיים זמניים וקצרים ולכן יש להנות מכל רגע. אחאב אתה מספר כל כך רהוט ובעברית כה יפה שתענוג לקרא.
     18/7/11 10:44:
   תודה על הסיור והצילומים..
     18/7/11 10:44:
   חם...
     18/7/11 10:30:
   יופי של מסלול בחרתם לטיול.
     18/7/11 10:16:
   טיול מקסים
     18/7/11 10:07:

   צטט: laline 2011-07-18 09:47:44

   עם תיאור כזה מלווה בתמונות מסבירות הרגשתי ,שאני אחת המטיילות...יש אפשרות לארגן אחד כזה גם לחברי הקפה ?

   בטוחה שבאי הקפה יגיעו ? לפחות להתחלה ? 

    

     18/7/11 09:47:
   עם תיאור כזה מלווה בתמונות מסבירות הרגשתי ,שאני אחת המטיילות...יש אפשרות לארגן אחד כזה גם לחברי הקפה ?
     18/7/11 08:40:
   טיול מקסים....באמצע הארץ....כחום היום......
     18/7/11 08:37:
   טיול כייפי
     18/7/11 08:36:

   אתה כל כך מיטיב לספר את הטיולים שלכם.
   לכאורה, לאורך הירקון.
   ומסתבר שישנם בדרך דברים מעניינים

   והתמונות מקסימות. ממחישות ומדברות בעד עצמן.

     18/7/11 08:14:
   אם הגעתם ליעד ב5 וחצי? מתי קמתם בשבת בבוקר?! ועדיין מרבית הטיול נעשה בחום הכבד,סוף יוני זה בהחלט קיץ. אבל לפחות נהנתם, וזכיתם לרכיבה על אופניים בכדי לחצות.. ולטבול בבריכת נופרים.. והסוף עצוב, יהיי זכרו ברוך
     18/7/11 07:59:
   איזה כיף לכם!! מה רק גברים ??????????.
     18/7/11 07:59:
   כל הכבוד לכם הצועדים בשבילי הארץ, תודה שהבאת.
     18/7/11 07:53:

   כל הכבוד אחאב.

   28+ ק"מ ביוני

   אני רק מלחשוב על זה נשטף זיעה.

    

   אנחנו נקצר כנראה ונלך מ-(או עד) כפר הבפטיסטים.

   ובימים פחות חמים מן הסתם.

    

   אגב, הג'י.פי אס מנסיוני לא ממש מדייק

   בעיקר לא בהרים כשהחבר'ה דורשים לדעת באיזה גובה אנחנו

   כדי לדעת כמה עליה עוד נשארה.

    

     18/7/11 07:52:
   כמה שהחיים זמניים וקצרים. שאפו על הפוסט
     18/7/11 07:23:
   כל הכבוד על הטיול...הסוף עצוב.
     18/7/11 07:21:

   יופי של פוסט.
   נשמח אם תפרסם את הפוסט המלא גם בקהילת התיירות.

   יהיה רעיון מצויין לרבים המחפשים מפלט מהחום.

     18/7/11 06:39:
   קח מקל קח תרמיל וצא לטייל במרחבי ישראל. יש לנו ארץ יפה.
     18/7/11 06:19:
   טיול מקסים ומרענן ליום קיץ ,התמונות והסיפור נפלאים, תודה לך על השיתוף ,נצא לדרך,,,,,,,,,,,,
     18/7/11 04:40:
   *תענוג לטייל איתך פוסט מושקע תמונות קסומות עונגגג
     18/7/11 04:26:


   תענוג לטייל איתך על הבוקר.

   בארצנו הקטנטונת ארצנו היפה.

   בוקר טוב ומחויך....חיוך

    מגה אנימציות - אורות

     18/7/11 02:36:

   צטט: שלומית לי בן ארי 2011-07-17 23:16:41

   מדהים פוסט מושקע

   אחאב המלך בכל פעם אני נדהמת מחדש מרוחב היריעה שלך, ומהדרך שבה אתה מצליח למשוך אליך את הגולשים הכי איזוטריים של המקום הזה עם עושר הביטוי שלהם. "מדהים פוסט מושקע"... רק על זה מגיעה לך כוכבית. "הירקון זורם לים, הטיפשות גם? זורמות?"

    

     18/7/11 02:00:
   מקסים יופי של פוסט,,
     18/7/11 01:41:
   תודה על הטיול. צר לי על החבר.
     18/7/11 01:40:
   יופי של טיול. צר לי על האקורד המסיים - שנשמע רק טוב.
   אם הוא טייל איתך משמע נהנה מהחיים..!!! מכירה אנשים בני 100 שלא טיילו מעולם..! לא ראו נחל, לא שביל, לא נוף.. אחחחח אתה יודע להנות מהחיים...!!! יופי של שביל, דרך, נוף, סיפור, טיול,ותמונות..!!! שבוע טוב חבר שלי
     18/7/11 00:51:
   יופי של פוסט.... והתמונות יפות וחדות. ונכון ....אלה החיים הקצרים והזמניים....לפעמים הם שמחים ומהנים, ולפעמים עצובים וקשים.
     18/7/11 00:26:
   אכן החיים זמניים.... ואנחנו עוברי אורח לזמן כה מועט וקצוב. תמשיכו להנות מהזמן שלכם. ולשתות הרבה הרבה מים. מאוד חם !!!!
     17/7/11 23:58:

   בכל פוסט שלך אתה עושה לי חשק לטייל, תודה על ההסברים ועל הפוסט המושקע, נראה שנהניתם וכפי שכתבת "החיים זמניים וקצרים", צריך להנות מכל רגע ולהפיק את המיטב מהחיים כל עוד אנחנו כאן.
   טיול מקסים, אין כמו ת"א, גם בחום. :))

     17/7/11 23:41:
   אין כמו תל אביב להתחיל, לסיים טיול או לחיות בה ולטייל בה יום יום
     17/7/11 23:35:
   הרגשתי שטיילתי עמכם. תודה על התאור. ואנם כן יש הרבה שכיות חמדה אצנו קל"ב. שרוב עם ישראל לא יודע עליהם. מצטרפת לאביב והערתו
   גרמת לי לקנא...איזה טיול מדהים.צר לי על החבר..
     17/7/11 23:26:

   סוף סוף הגעתם אל מחוז חפצי.
   טיילתם בפארק היפה בארץ שלא היה מבייש פארקים בעולם הגדול.

   ברכותי.

     17/7/11 23:17:

   גבנו אל השמש העולה...
   זה טוב...

   את המוסיקה המזרחית השארתם במזרח.

   במקום הטבעי שלה. מאחורי הגב.

   וסיימתם במערב עם ארקדי דִכְדוּכִין

   מדהים פוסט מושקע
   מדהים פוסט מושקע
     17/7/11 23:16:
   כל הכבוד לכם שאתם לא מוותרים
     17/7/11 23:09:

   מסלול קסום...
   חבורה מגובשת יצרתם
   להנאת המסלול והחוויות שבדרך

     17/7/11 23:07:

   צטט: ירושלמי 2011-07-17 21:49:02

   מקסים, טיול מקורי. לא מזמן ביקרתי שם ולאחר הביקור כתבתי שיר שהפזמון החוזר של הוא ו" שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן". כפרפרזה על השיר הבית"רי "שתי כדות לירדן זו שלנו זו גם כן".

   ירושמי אני קורא הכל... תדע לך... מה בדיוק ההבדל אצלך בין המקור לפרפראזה? רגע... מה זה בעצם כדות?

    

     17/7/11 23:05:
   תודה ששיתפת בטיול מהנה ויפה תמונות מקסימות ופוסט מעולה המשך בילויים מהנים ויפים צחיתוש♥
     17/7/11 23:02:
   יופי של טיול מתחת לאף. צפונית לכביש חמש ומערבית לכביש 40 בנקודה הנגדית לערך לבית הבטון נמצאת טחנת אבו רבאח יופי של מקום לארוחה ומנוחה.
     17/7/11 22:58:
   תודה על הפוסט המעניין. משתתפת בצערכם על מותו של החבר *
     17/7/11 22:41:
   תענוג לקרוא ו"ללכת" בעקבותיך. בחיים כמו בחיים... שמחה מהולה בעצב...
     17/7/11 22:39:
   פוסט מעולה, אני מכיר את האזור ואת מבצר אנטיפטרוס בפרט, נהניתי מאוד לטייל ווירטואלית אתך שוב אחאב. גם את הצילומים היפים אהבתי.*
     17/7/11 22:25:

   אלמלא הקיץ הלוהט והמייגע הזה
   הייתי מצטרפת
   מבלי לשאול אותכם אפילו. (-:

     17/7/11 22:25:
   צר לי על חברך .....
     17/7/11 22:20:
   כל שנה קבוע במסלול המיתולוגי .......
     17/7/11 22:13:
   הטיול כמו שאתה מתאר אותו נשמע מקסים... ולחשוב שכל היופי והעניין הזה נמצאים לא רחוק מגוש דן... על כל פנים נהניתי לקרוא את רשמיך.
     17/7/11 22:08:
   לפני כמה שנים עשיתי את המסלול הזה באפניים בבוקר של קיץ, וכמעט התפגרתי. כשחם, חם. אולי בגלל שלא לקחתי מספיק ויסקי:)
     17/7/11 22:03:
   וואוו פוסט מעולה אתה מצליח להוריק אותי מקנאה כל פעם. לא יפה! :*)
     17/7/11 22:01:
   מקום מדהים המחבר טבע,היסטוריה,וכמובן המקורות. מאד אוהבת מקום זה, גם העצים היסטוריים ועוצמתיים. כשהאדם בא למקום שורשי שכזה השוכן בטבע בלב אוטואסטרדות מהירות זה מרגש וגורם להתעלותו. תודה שהבאת. מאיזה

   תודה על ההסבר.

    

   ממתינה לטיול לחברי הקפה...

    

   נשמח ללמוד ממך ולטייל איתך בשבילי ישראל.

     17/7/11 21:55:

    

    

   ***

     17/7/11 21:49:
   מקסים, טיול מקורי. לא מזמן ביקרתי שם ולאחר הביקור כתבתי שיר שהפזמון החוזר של הוא ו" שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן". כפרפרזה על השיר הבית"רי "שתי כדות לירדן זו שלנו זו גם כן".
     17/7/11 21:48:
   הרגשתי את המאמץ שבצעידה בשמש הקופחת. ונהניתי יחד אתכם מהנוף כפרי מרחק יריקה מהבית שלי, וחשבתי בלבי שאני חייבת לעצמי צעדה של מספר ק"מ באזור 7 תחנות, לשם הגעתי כחניכה וכמדריכה בצופי החורש.
     17/7/11 21:46:
   נראה שנהנתם... גם התמונות יפות.
   ניראה שמאוד נהנתם..כמו תמיד...
     17/7/11 21:38:
   כייף לטייל איתך בארץ.... :))) וצריך ליהנות כל עוד אפשר כי החיים באמת קצרים....
   היה מעניין לקרוא ולהתבונן בתמונות היפות
     17/7/11 21:33:
   ארץ יפה יש לנו.
     17/7/11 21:32:

   תודה על תשומת ה''

   יונהולשבוע מבורך ויצירתי.

   לחיי הטיולים בארצנו

     17/7/11 21:32:
   כל חיבור עם הטבע מבורך.
     17/7/11 21:32:
   טיול נהדר.החיים לא חוזרים וצריך לנצל אותם כל עוד ניתן....
     17/7/11 21:31:
   מרנין. צריך לפתוח עורק תחבורה מראש העים לת"א בשיט בירקון.
     17/7/11 21:27:
   יופי של מקום, יופי של פוסט :-)
     17/7/11 21:24:
   סחטיין על השקעה- יופי של תיאור

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין