כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  לשיר את החיים

  65 תגובות   יום חמישי, 28/7/11, 08:29

  לשיר את החיים!


  ''


   

  היה כבר מי שאמר:  "אדם שמצא את עצמו, כבר לא יאבד דבר בעולם הזה... ומי שהבין פעם אחת את האדם שבקרבו, מבין את כל האנשים". כמה נכון!                                                                             

   

  היום, בחצות הלילה, חברים, יאמרו מחוגי הזמן שוב את דברם. בזמן הזה יבואו לכדי סיום 50 שנה של דרך! ויתחילו 50 חדשות, רעננות נפלאות, לא פחות, עם המון תוכן ושמחה!

   

  האמת? זמן מרגש!

   

  ואני... שבעבר לא ממש הבנתי מה אנשים עושים עניין מימי הולדת בכלל, ומכאלה עגולים בפרט שמתי לב פתאום לב איך לאט, לאט בשקט, בשקט... התגנבו להם לליבי, בשבועות האחרונים, מחשבות, תהיות, רסיסי זיכרונות, ניתוחי מאזנים, חשבונות נפש מסוגים שונים, רעיונות בנוגע לסגירות ופתיחות, כמיהות למתנות אותן לא הספקתי עדיין לתת לעצמי. 

   

  ''

   

  וכל אלה מתחברים להם דווקא עכשיו (ומסתבר שאף לא דקה אחת קודם), כמו חלקים פזורים של פאזל, ומתכנסים לתמונה רחבה ומסונכרנת שיודעת לצייר את מפת חיי. מפה ממוסגרת, עם קווי אורך ורוחב, למי שהייתי ב – 50 שנה האחרונות ולמי שאני היום. כזו הכוללת המון נתונים - החל מסוג הקרקע ומצע הגידול, המשך בכיוונים ובמגמות וכלה בנקודות ציון ובמרחקים. תרשים המאגד בתוכו את מי שאני ומכניס, לפרופורציות ול"קנה מידה", את כל מה שהיה ואת זה שישנו עתה.

   

  ותוך כדי כתיבת שורות אלה אני נזכרת שגם אני "חטאתי" כבר בעבר, כמו הרבה אחרים, ועשיתי עניין מיום הולדת. לפני עשור, בגיל 40 , הרגשתי צורך לתת לעצמי מתנה בצורת סרט המספר על דרכי. רציתי שהוא יהווה עבורי נקודת התייחסות בזמנים שיבואו בהמשך. שיתעד עבורי מראות, חוויות, שירים ואבני דרך (* מצ"ב, להלן קישור למי שמעוניין להציץ). ובאמת, כשאני צופה בו היום, אני יכולה לזהות את הדרך המשמעותית, שעשיתי מאז, כמו גם את הזרעים למי שאני... אלה שנזרעו עוד הרבה לפני כן...שהיו שם כנראה, מאז ומעולם, אפיינו אותי לאורך השנים ועדיין... (גם אם נדמה לי בכל פעם שאני מגלה אותם מחדש). והזרעים האלה הם מי שאני! מייצגים את טביעת הנשמה שלי. את בסיסי ה-DNA הפועמים בתוכי. את הקוד הגנטי של מיכל. והם פורחים בי בהמון צורות - שירים, מילים, רעיונות, כוונות, כמיהות, חלומות, הגשמות  - פירות נפלאים המבטאים את הפוטנציאל האדיר שהיה טמון כבר בגרעין שלי. וזו תחושה מאד מיוחדת לפגוש בכל הדברים האלה. תחושתה של אשה שהתגלתה לעצמה! שנגעה בקשת. 


   

  ''

   

   

  והיום אני ניצבת על ה"קו המשווה" של חיי - מתבוננת מצד אחד, בכל מה שהיה, ומנגד במה שעוד עתיד להגיע... מסקרן, מרתק וברובו לא נודע. ויחד עם כל אי הודאויות הללו אני מוצאת את עצמי היום אישה בשלה, עשירה ביופי ובתוכן, מגובשת ומלאה באהבה שמשתקפת אלי מכל מקום. 

    

  אישה עם תכלית! עם דרך! עם מצפן פנימי! עם עוגנים איתנים ועם נמלי ביניים ברורים בדרך ליעד. יודעת בדיוק מי אני, מה אני רוצה, ומהם הקווים והעקרונות המנחים אותי בהנהגת ספינת חיי ובחתירתי קדימה. ביום הזה אני מדויקת לעצמי הרבה יותר מאי פעם. מבינה את הנתיב.  נתיב האור שלי. קרובה יותר למקור שבי.


  ויחד עם הידיעה הבהירה שתוכי, בנוגע לדרך שלי ולעקרונותיה, אני מקפידה להשאיר תמיד מקום ודרגות חופש לכיווני הרוח. יודעת כמו רב חובל מיומן, שלא ניתן לשלוט ברוחו של הים ושיש לגלות ענווה אל מול איתני הטבע, להישאר פתוחים לשינויים בנתיב... ולהתגמש מולם במיוחד כשמתרגשת סערה. ואז... כשהגלים מאיימים לסחוף אותי, אל תוך המערבולת, אני מתחברת, כפי שלימדתי את עצמי במשך שנים, לעוגן הפנימי שבתוכי ורואה בעיני רוחי את קו האופק הפרטי שלי - החזון שלכיוונו אני חותרת כל הזמן. סומכת תמיד על עוצמת המצפן הפנימי שלי שינחה אותי, גם אם אסטה מהנתיב. שיעלה אותי חזרה אל "דרך המלך שלי"  ויביא אותי לחוף מבטחים.

   

  ''


  זוכרת בחתירתי, שאיני יכולה לראות, מהנקודה בה אני נמצאת, את כל מהלכי הדרך ועיקוליה, אבל יכולה בהחלט להתחבר למגדלור שבליבי כדי שיאיר לי את הצעדים הבאים. בוטחת בעצמי, בתבונת הנתיב שלי וביכולתי לבחור ולהגשים כל דבר. מונחית ע"י האמונה שכל ההתנסויות, שאני פוגשת, מלמדות אותי עוד על עצמי ומחזקות אותי. יודעת שנכון לי להיות נוכחת ברגע, גם אם הוא מאד כואב, ולא מתביישת לעצור לעיתים כדי להתבונן ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה ולבקש, אם צריך, הכוונה ועזרה.  

   

  ''


   

  וכן... ב – 50 שנותיי נגעתי כבר באופקים רבים. הגשמתי הרבה חלומות וכמיהות. וגם למדתי שאופק החיים  הוא אינסופי... ועל כל אופק בו אני נוגעת נולדים עבורי אלפי אופקים חדשים רחבים, מוארים ונפלאים הרבה יותר. זה תהליך מרתק ומדהים. אלכימיה של ממש. ועדיין רבה הדרך... ואני רק מודה, כל יום, לים של חיי על כל גליו.  


  והכוח המניע אותי בתהליך הזה היא התשוקה! לצמיחה, להתפתחות והעמקת המסע, לחקירה מתמדת של מחוזות חדשים, לחיבור לנתיב היושרה האישי שלי!  לשירות לעולם!


  והתשוקה הזו – אהבתי הגדולה לחיים -  היא הדלק שלי – היא אש התמיד שבוערת בי ומטעינה את נשמתי. ולא במקרה בחרתי במוטו שמנחה אותי בחיי האישיים והמקצועיים: "Take your passion and make it happen" (משפט שלקוח מתוך השיר מהסרט "Flashdance". מוזמנים להקשיב!)


   

  ''


   

  ואני מקפידה להקשיב לה...לתשוקה הזו, על בסיס קבוע ויום יומי, מתוך הבנה שכשאני שם אני בדיוק במקום שלי - פורחת! שמחה! חיונית! מגשימה את הייעוד שלי. מחוברת למקור הכוח שבי - לגנראטור של הנשמה, לסוללת החיים. נמצאת באמת הכי נקייה ומדויקת שלי ומקרינה את עצמי החוצה באותה רמת דיוק. ולכן, אני טורחת לברר כל בוקר עם הלב שלי "לאן הוא רוצה לקחת אותי היום"? עושה, כל הזמן, סדר ומיון פנימי בנשמה. לא מחכה עד שיצטבר בה לכלוך ואבק.

   

  ומבחן המיון של התשוקה הוא מאד פשוט! ומתבצע על פי הקריטריון הבא: מה ומי שעושה לי טוב בנשמה, מלהיב אותי, מהדהד אמת בתוכי, מאפשר לי לבטא את האהבה הענקית שפועמת בתוכי, לחלוק את מתנותיה עם הסובבים אותי, ולהעניק ממנה בשפע ובנדיבות לעולם -  בפנים! וכמה שיותר............ ולעומת זאת, מה שמחליש אותי וגוזל ממני אנרגיה - החוצה! ומיד!  


   

  ''

   

   


  וביום הזה חברים – בחג היובל שלי -  אני מרגישה אישה מבורכת. אני מאמצת בחום את ההמלצות, משני השירים המצורפים לפוסט, ומזמינה אתכם לעשות זאת יחד איתי - לשיר את החיים כאילו אין מחר, לחגוג את האהבה, להודות על כל יום של שמש, להקשיב לתשוקות הלב ולהגשים את חלומות הנשמה.

   

  שלכם באהבה רבה,

  מיכל

   


   

  ''


  ********************************************************************************************

  קישור לסרט: מסע ה – 40 שלי:*


  חלק א' -   http://youtu.be/jj31r_HBRwA


  חלק ב'  -  http://youtu.be/8qHbbRmhW7s


  ********************************************************************************************   

  דרג את התוכן:

   תגובות (65)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/11/11 12:58:
   החיים דבש רוחני ניגר וחיוני להתעורר לעונג האין סופי,כך העייפות להשגים חומריים אגואסטיים ללא כוונות צמיחה הומנית נעלמת ובאה הברכה המביאה תועלת ביום יום
     27/9/11 00:29:

   מקסים 3> אהבתי
   מזל הכי הכי טוב מיכל
   מאחלים לך מכל הלב
   שמחה, הגשמה, שגשוג,
   הצלחות, אושר, צחוק, שפע
   ובעיקר  א ה ב ה...

     9/9/11 05:41:
   קראתי שוב ושוב, ואני לוקח מכאן המוןןןןןןןןן- יישר כח
   מאד מאד אהבתי... מקסים... אמנם קצת באיחור אך המון מזל טוב יקירה. שתהיה לך שנה מדהימה של אהבה עצמית, התפתחות אישית, אהבה, שפע וכל שתבקשי לו יהי... שולחת חיבוק... יעל.
     28/8/11 06:04:
   קראתי בעיון רב, ואני לוקח ממנו הכל. היתה לי חווייה מרעננת על הבוקר.
     17/8/11 09:59:
   חזק.

   -

    

    

   ''

   ''

     3/8/11 12:23:

   לכל החברות והחברים היקרים...
   תודה רבה שבאתם לקרוא את המילים שלי מהלב ולהקשיב לשירים שאני אוהבת. תודה על הברכות החמות מעומק הלב, על הפרגון ועל האהבה הנפלאה שהבאתם אלי בחגיגה שלי.
   התרגשתי מאד! 
   תבורכו!
   מיכל

     3/8/11 10:01:
   מעט מאחרת אך בכל זאת...איזה כיף! מזל טוב תהני מכל רגע
     3/8/11 09:57:

   מיכלי,

   הינך שמש, המאירה את היקום בתבונתך, בחיוכך, בטוב שאת מקרינה לאהוביך ולכל אדם באשר הינו אדם.

    

   הינך אור, ותום ורוך בהיותך עוטפת ביכולותיך לחבק, להכיל, להקשיב ולחשוב.

    

   הינך קסם, בחיבור המופלא בין רוח וחומר, בין רציונאליות לרוחניות.

    

   הינך את, אוסף הבחירות, המעשים, התובנות, ההישגים וכן...גם הכשלונות.

    

   ובהיותך את,

                                   את    נ ה ד ר ת,

   http://cafe.themarker.com/image/1781318/

    

                                             מזל טוב לגיל חמישים,

    

                                                          אוהבת אותך,

                                                              מ א ד,

                                                                     אילנית

    

   חיפה, 29 ביולי 2011

   טו" באב, תשע"א

    

    

    

    

    

    

    

    

     1/8/11 21:06:
   מקסימה שכמוך***********************
     1/8/11 15:26:

   לשיר את החיים כאילו אין מחר, לחגוג את האהבה, להודות על כל יום של שמש, להקשיב לתשוקות הלב ולהגשים את חלומות הנשמה.*

   מה עוד נותר להוסיף...


   תודה לך מקרב לב על השיתוף וההמלצות ♥

     31/7/11 15:11:
   מ ד ה י מ ה !!!!!!!!!
     31/7/11 10:56:
   כתבת מאוד יפה. תודה שהבאת. שבוע נפלא http://affilite4u.weebly.com
     30/7/11 17:50:
   ריגשת אותי מיכל. לעיתים אני עובר על התגובות כדי לא להיות טרחן ולחזור על דברים שנכתבו. הפעם לאאאאאאאאאאא. וכבר אמרתי יותר מידי. מאחל לך עוד המון שנים נפלאות ובטוח שעוד לא הגיע זמנך להסתכל לאחור....
     29/7/11 21:15:
   כל הטוב שבעולם לך, נהדרת ומרגשת שכמוך!
     29/7/11 14:40:

   מתנתי לסוף שבוע נפלא

   http://cafe.themarker.com/video/2287399/

   מיכל, מזל-טוב.

   כמובן שקראתי בהנאה את מה שכתבת.

   ברור שהתחברתי לרוח, לגישה, לכנות, למודעות....

   את הסרטים, ראיתי לפני כחודשיים והם ריתקו אותי מאותן הסיבות.

   הפוסט הזה הוא רב מימדי עבורי

   יש בו טעם, מראות, ניחוחות, זה פוסט חושני ביותר.

   כמוך.

   את שכתבת, את חוויותיך, תוכניותיו. כתבת את עצמך.

   ואני זוכרת את המגדלור

   ואת, לא מתאים לי-החוצה!

   שאפו! 

    

   אז  אחזי בהגה ספינתך

   ושוטי לך בים הפתוח

   ים האפשרויות.

   מאחלת לך, שתרבי שמחה וצחוק

   ועוד...

   את נהדרת.

     29/7/11 08:33:

   ''

   מיכל נורא כיף לקרוא אותך, עשיתי זאת גם אני לפני שלוש שנים כשסיכמתי בערך וסימנתי לי את נקודות המפתח באישיותי המתפתחת ובחיי, זה גיל יפה, עם מלא תובנות, משהו גם נרגע אט אט בתוכנו ומקבל פרופורציה יפה על החיים בכלל.

   מזל טוב יקירתי, המון המון אושר בריאות והמשך יצירה יפה בכל תחומי חייך.

   "אדם שמצא את עצמו, כבר לא יאבד דבר בעולם הזה...
   משפט מנצח !!!
   מזל טוב לך , הרבה אושר ובריאות , הצלחה ואהבה. .

    

   ''

     29/7/11 08:08:
   יקירתי כל המזל טוב שבעולם לך זכיתי שנתת לי ללוות אותך בשנים האחרונות מצפה לשנים הבאות אוהבת ...
     29/7/11 07:21:
   מזל טוב אישה נפלאה שכמוך! * * *
   המון מזלים של שמחה, אושר ובריאות.
     29/7/11 04:11:
   מזל טוב לך מיכל המדהימה. מחכה לך עשור עשיר בחוויות ובחוכמה כי את מאלה שרק משתבחים עם הגיל, והאור שמוקרן מהם משנה את כל סביבתם. חיבוק ענק לך!
     29/7/11 03:21:
   למופלאה שבנשים, עוד לא נמאס לך לשמוע שאת מדהימה, נכון?? מצויין. אחחחחחחחח, כמה מוכנה ונפלאה את נכנסת לעשור החדש, מעכשיו, רק לקטוף את המתנות הנפלאות שהחיים מביאים לך, ולהראות לעולם עוד ועוד מהפלא הענק שאת. אוהבת המון
     28/7/11 23:03:
   לא ראיתי סרטים ולא שמעתי מנגינות מעבר למילים שקראתי אצלך בשקט ובהנאה. אחזור לראות ולשמוע כשלא אהיה עייף. לילה טוב.
     28/7/11 23:00:
   יש מעט נשים בקפה שהפכו לי את הראש ואת אחת מהן. אדם מלא בכל טוב, דוגמה להגשמה עצמית מושכלת. אשה. ע של נתינה אפילו במבט המחויך המונליזי מהתמונה. מומחית אמיתית בתחומי התעסקותך הבאת לכאן רוחב יריעה שאין לו סוף ועומק של חלל מואר כוכבים. ברכות ליום הולדתך החמישים על כל סמליו של הגיל היובל ורוחו. נכון, חבל שלא באה לטיול איתנו. מאכזב אבל מכבד. תמוש ביטאה זאת ..."שמחתי שחשבת לבלות איתנו". תהני בצרפת. ותהני בכלל :) חיבוק
     28/7/11 22:58:
   הרבה מזל - ותודה על זריקת האנרגיה החיובית שהבאת
     28/7/11 22:39:
   מזל טוב לך יקירתי. וכל כך שמחתי שחשבת לבלות איתנו בטיול למרוקו.
     28/7/11 21:55:

   מזל טוב חברה יקרה יקרה !

   מתרגשת איתך לדעת את התהליך המקסים אותו את עוברת אשר נפתח כמו פרח עבורך.

   מתרגשת מהגילויים שלך את עצמך, כוחך, אהבתך והתשוקה שבך.

   מתרגשת מנקיון ליבך וממה שאת מקרינה לעולם.

   ולבסוף רוצה לברך אותך בחיים ארוכים של שמחה, שפע מכל טוב והמון אהבה.

   חיבוק גדול !!

   סוזן

     28/7/11 21:35:

   כל כך נהניתי "להאזין" לשירכם

   הסרטונים מקסימים חיוך

    

   תודה על השיתוף

    

   לחייכם חיוך

    

   סוף שבוע נעים

    

     28/7/11 20:02:

   מיכל היקרה,,
   האמת שלך והאור שלך נוגע בי ,

   רוצה לברך אותך

   ולאחל לך עוד 70 שנות אור ואהבה

   ושתמשיכי לשיר את החיים ולהעשיר אותנו באורך  המיוחד

    


   ''

     28/7/11 19:55:
   מזל טוב!*
     28/7/11 19:35:

   מיכל יקרה.

   למקרא הפוסט הנהדר שלך אני רוצה תחילה לצטט מדברי המשורר

   המקראי: "רבות בנות עשו חייל,ואת עלית על כולנה".

    

   הכינוי שבחרת לעצמך: "נתיב האור" הולם אותך כי הוא מבטא את דרך

   חייך עד כה.

   השילוב המופלא שאת עושה בפנייתך ללב לסייע למוח בהחלטות חשובות,

   ובתחושותייך מוכיח שאת מצליחה  בחתירה למסע החיים עם אהבתך הגדולה

   לחיים.

   מזל טוב ואושר ליום הולדתך ה.50

   את בהחלט יכולה להיות גאה בהצלחותייך ובנתיב האור  שאת הולכת לאורו.

   אני שמח להימנות על חברייך.

   כ ו כ ב להמשך הצלחתך בנתיבי החיים שעןד לפנייך

     28/7/11 19:25:
   מזל טוב וצרור ברכות !
     28/7/11 19:14:
   מיכל, אי אפשר להישאר אדישים למילים הכנות ולהתבוננות העמוקה שלך. את "רק" בתחילת הדרך, מקורות קיומך ברוכים וטובים. הרבה אושר ובריאות ונחת מכל אשר לך.
     28/7/11 18:17:
   ברכות אור ושפע בהמשך מסע החיים .
     28/7/11 17:07:

   * מיכל יקרה חיוך

   נהניתי מאוד לקרא את הפוסט שלך. פוסט של אישה חזקה ומאירה, הנותנת השראה לנשיות מאוזנת, שלמה עם עצמה ועם חייה.

   ברכות לרגל יום הולדת היובל :-)
   שאי ברכה והצלחה ביובל הבא, לפחות כמו זה הקודם.

   המשך שגשוג רוחני וגשמי. רגעי נחת, חסד וברכה והכי חשוב - אהבה ועוד ועוד אהבה.

    


   אהבה ושלום :-)
   שלומית

     28/7/11 16:37:
   צרור ברכות
     28/7/11 16:35:
   מיכל יש בך משהו שגורם מיד לאהוב אותך. את כל כך איכותית ואינטלגנטית ורק אחת כמוך יכולה להעניק פוסט ברמה כזו ליום ההולדתה. מזל טוב מיכל ורק טוב בחייך שתמיד תחייכי ותשמחי.
     28/7/11 14:29:
   מיכל יקרה,התרשמתי ויותר מזה מהפוסט והמסרטונים המסגירים משפחה שווה ומחוברת. הרשי לי לתת לך חמישה שווים, דהיינו להעלות בפנים חמש איכויות שיצרת אצלי באופן ספונטאני. 1. את אישה של כן הרבה יותר מאשר את אישה של לא 2. יש בך מידה גדושה של חושניות שעולה על גדותיה ומשתרבבת לה גם אל תוך המילים שלך 3. יש בך ישירות בהירה 4. את עומדת על קרקע מוצקה. העמידה שלך איתנה ונחושה 5. את אישה עם המון סודות שווים ועכשיו זמן הברכות, להמון אושר וגם שמחה, ופתיחות וקבלה
     28/7/11 14:18:
   מיכל יקרה מזל טוב להמשך חיים יפים,,,,,, אהבתי את הפוסט,,,,,והכי חשוב,,,,,, את נראית מיליון דולר ,,,,בלי עין הרע,,,,, המשדיכי את חייך באהבה ,,,,,, ברכות ברכות לימים נפלאים מאלה בברכה דניאל
     28/7/11 14:18:
   זר פרחים....ליום הולדת משמח.
     28/7/11 14:10:
   מזל טוב!!!!!!!!!!!!!!!!
     28/7/11 14:10:
   מיכל

   דוז פואה על הפוסט המורכב - היפה - הנפלא הזה
   המון מזלטובים ליום הולדת 50
   המון אושר בריאות ושמחה
   וכל שתבקשי לעצמך - לו יהי -
   יופי של יומהולדת חמישים
   סופשבוע נהדר
     28/7/11 14:07:

   המון  המון  מזל  טוב  מיכל  יקרה!!

    

   נהניתי  מכל  מילה  שלך  ומשני  הסרטים..

   נהניתי  מחכמתך,  מתבונתך  ואני  שמחה 

   להיות  חברתך...

    

   מאחלת  לך  שנים  מאושרות  מלאות  עשייה,

   נחת,  אור  ואהבה  ובריאות  טובה  עד  120 !!

    

   מכל  הלב,

   סאלינה

     28/7/11 13:57:
   את מרגשת ! המשיכי לכבוש את החיים בסערה.... יום הולדת נפלא והרבה ימים שמחים
     28/7/11 13:52:

   מיכל יקרה
   ראשית צרור ברכות ליובל ה 50 ! מאחל לך בריאות בריאות ובריאות...השאר יסתדר מעצמו
   בטוח אני שחייך עשירים ומלאי תשוקה כי החשוב והנשגב ביותר הם החיים !
   יחד עם זאת אין ספק שבחיים חשוב מאוד האני .... ובטוח שה"אני" שלך מטופח ....
   *
   מיקי

     28/7/11 13:45:

   *

   כבר הבוקר כתבתי את תגובת הבטן הראשונה למקרא הדברים ולמשמע הסרט. אולי אצליח להעתיק את מסמך הword? שתלת אותי הבוקר, שתדעי לך, קראתי כך בחיוך קטן של יודעת את הפוסט על היובל, על 50 השנים של מיכל עד כה ואלה העומדות בפתח ואני חושבת שגם אם לא הייתי זוכה להכיר אותך הייתי אוהבת את הדברים ויותר את הרוח בה נאמרו. ואז, ראיתי ושמעתי עם אוזניות את סרט ה-40. בכיתי, שתדעי, כי זה יפה בהרבה רמות: את עשית אותו, בשבילך ובשביל המשפחה אה וגם קצת בשבילי. הוא מביא בלי קישוטים אשה ומשפחה יפה. המילים שהדהדו בעוצמה הרבה ביותר בשבילי, השעור שלי, לשחרר דברים שלא עושים לי טוב. כל כך קשה לי לעשות את זה מהסיבה הלא נכונה של לא לפגוע באחר ובי לפגוע מותר? אז עכשיו, ממרום גילי אני מתחילה את מה שאת כבר ידעת לפני 10 שנים שללמוד לאהוב את עצמי (שעור קשה...) יאפשר לי לתת את האהבה העצומה שגלומה בי לחברים, לבנות, הוי באפלו רב כוחת אני יכולה להודות על השפע בו בורכתי, אני יכולה לחבק את כל ההתנסויות שמזמנים לי החיים - בתודה. מאיפה ומאי מתי נעשיתי רוחניקית כזו? גם את זה אני אוהבת בך, את הרב ממדיות, את הרבדים הכל כך שונים ואולי נראים סותרים אך הם המארג ההופך אותנו למי שאנחנו. כבר אמרתי הלל על שנפגשנו? קראתי לך ובאת? אלה המילים של לפני הברכה ליום ההלדת ויש לי מתנה לתת לך, משהו שלי, בשבילך. באהבה רבה,פנינה שקראה ושמעת
     28/7/11 13:40:
   מיכל יקרה ואהובה, לחגוג את חג היובל?? כן, ובגדול, זהו יום הולדת מיוחד, בו את עומדת לפני המראה, ובוחנת מבחוץ (ומבפנים) מה השתנה..... איך אני נראית? אולי צמחה לה עוד שערה לבנה....אולי "המידה" השתנתה, אולי נוסף עוד קמט דק, ואיך צעדת עוד צעד קדימה, ואת מאירה את ליבך ובוחנת אותו פנימה.... עצרת לחשבון נפש, מה עשיתי ומה השגתי בחיי, ומבינה שהמלאכה עוד מרובה.... וכעת נכנסת למחצית השניה.... והמלאכה מרובה, להספיק להנות ממשפחתך המקסימה, להמשיך בעשייתך הברוכה,לאהוב, לכתוב, לרקוד, לחוות,בעולם הגדול לטייל, להשתולל, להנות מבוקר ועד ליל... לנצל את כל הכישרונות הברוכים שנתן לך ברוחב לב האל. ואני מאחלת לך חיים של שמחה ואהבה, ותהני כל יום מיפי הבריאה. וישמרו עליך המלאכים.... עד מאה ועשרים. ואני עומדת על כך שתגיעי, והחיבוק לא יהיה וירטואלי, ונרים יחד כוסית לחיים. אסתי
     28/7/11 13:31:
   תודה רבה מיכלי על הדברים המעצימים. אין לי ספק שחייך עשירים, שמחים ומלאים בעוצמה ורק ימשיכו להתעצם. נשיקות וחיבוק ענק.
     28/7/11 13:23:

   שפע ברכות מיכל לחג יובל!
   צפיתי  בשני הסרטים על חייך וכל כך נהנייתי.
   מהמסרים האופטימיים שאת מקרינה סביבך, מהמשפחה המקסימה שלך, ובעיקר מהרגשת השלמות וההשלמה עם עצמך ועם דרכך.
   חושבת שיש הרבה מה ללמוד ממך, באמביציה, בנחישות, ובאהבה שאת מעניקה לסובבים אותך.
   מאחלת לך שגם בעשור הקרוב תמצי ותיהני מכל רגע בחייך, עד הגיעך לצומת הבאה שתהיה החצי מ120.

   ואז... נשמח לצפות בסרט נוסף...

   "על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב? "..... וגם :"הדרך חכמה מההולך בה"... ובכלל אם יש שם לב , אז הכל מסתדר!!!!! חג יובל מאושר ושמח ועוד מינימום יובל נוסף פורה ומוצלח כמו זה שחלף.
     28/7/11 12:58:
   אופטימיות מבורכת.. שפע ברכות... אמיר
     28/7/11 12:51:
   כל האנרגיות שלך פורצות ממילותיך הכתובות לתפארה! נ ה ד ר ת! אוהבת אותך (אין אפשרות לבטא - חכי חכי איזה חיבוק תקבלי)
     28/7/11 12:37:

   אני אוהבת את ההתבוננות שלך.

   תודה ששיתפת.

   ושיהיו 50 שנה הבאות הגשמה של כל מה שביקשת

   ביובל שנסגר, ושל מה שיתגלה בהמשך...

   מזל טוב!!!

     28/7/11 12:18:
   מזל טוב :)
     28/7/11 12:03:

   חג יובל שמח ומאושר

     28/7/11 11:44:

   מיכל יקרה,
   קראתי ונהניתי מכל מילה, מכל אמירה,
   כבר הפתיחה הייתה מאוד מבטיחה

   היה כבר מי שאמר:

   "אדם שמצא את עצמו, כבר לא יאבד דבר בעולם הזה...

   ומי שהבין פעם אחת את האדם שבקרבו, מבין את כל האנשים". 

   מאוד מתחברת ומזדהה עם הדברים שאמרת ,
   זה היה ממש לפני עשור שעמדתי באותה הצומת,
   לרגע הייתי מדוכדכת ואחר כך זינקתי....

   מאחלת לך מכל הלב המשך נפלא

   של עשייה ושירה ואושר וכל מה שתבקשי

   ''


   באהבה

   דבי

     28/7/11 11:41:

   מיכלי מקסימה חכמה נבוכה ונהדרת.

   כל שכתבת הוא כה נכון...

   ואת אפילו לא יכולה לתאר לעצמך

   עד כמה 50 השנים שעברו,

   רק הכינו אותך לעתיד, להנות

   להבחין ,לטעום, לדעת ולהנות,

   בבגרות, בשלות ובאהבה אין קץ.

   את כל מה שיזמן לך הגורל, המקרה, החיים ובכלל.

   רק טוב בריאות ואושר לך והמון המון אהבה.

   חברתי היקרה האהובה עד מאד....

     28/7/11 11:34:
   מיכלי את נהדרת ! מזל טוב !!! כל שתבקשי לו יהי !!!
     28/7/11 11:21:
   מיכל יקרה ואהובה איזו יפה את!! :) הסרטים שלך מקסימים, ואמנם עשית אותם כמתנה לעצמך, אך מי שצופה בהן, מקבלת מתנה לעצמה, עוד חיזוק על הגיל היפה הזה והדימוי עם התרמיל שחוצים אתו את הנהר כשהוא קל יותר... מקסים. אני מאחלת לך ליום הולדתך ה-50 שתהני. יש משהו מקסים בלהיות אשה בגילאים האלה...אנחנו מבינות את החיים אחרת, ומשוחררות לחיים :) אין מלים מספיק... אז מזל טוב, הרבה אהבה ובריאות ושמחה. באהבה, :) וחיבוק גם :)
     28/7/11 11:14:

   בעומק דעתך אשתכר

    

   יפת עין כלילת חן

   ראיתיך וחיוך בשפתייך

   קולך באוזני התנגן

   ענוות חן  פשטה בלחייך.

    

   מבטי העפתי כעין הנץ

   לראות גודל פארותייך

   בעומק דעתך  שתלתי עץ

   להבין את חוכמת חייך.

    

   ידך רב לך  בכישור

   היטבת לטוות גם בפלך

   עיטרת דמותך  בנתיב אור

   לכל אשר בא בשערך.

    

   מי יכיל את מחשבותייך

   עת כלביאה תאמצי גורייך

   בשום שכל וחן הליכות

   אבוא לחלות את פנייך.

    

   רבץ לו נחש לצידך

   בעיניו יביט אל תפוח

   השיל עורו  לכבודך

   יערוג.. ינוד לו ברוח.

    

   לבאר מילותייך היטבת

   אמרת לחוכמה אחותי את

   ברום כרמל בגאון מושבך

   מי ישכון בדביר היכלך.

    

   סוגה בשושנים דרכך

   חום ליבך אל ידיד ורע

   תבוא ברכתי לך בלב שמח

   להאיר את נתיב  משעולך.

    

   מה טובו אוהלייך יקרה

   מדברך כמעיין מתגבר

   כבור סוד שאינו מאבד טיפה

   בעומק דעתך אשתכר.

    

   רון דון

    

   מזל טוב בהרבה הערכה ואהבה .

    

     28/7/11 11:12:
   איזה אושר גדול להרגיש כך! יום הולדת שמח! תודה על התובנות המחממות את הלב.
     28/7/11 10:15:

   להכי מיכלי שבעולם,

   אוהב.

   בהיר וצלול.

   הרבה מהטוב,תמיד.


   חיוך
   יום אור,המון.

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air