כותרות TheMarker >
  ';

  בלוג ומגוג

  ברוכים הבאים להיכל הפך השמן, מקדשו של משיח הקשר, בלוג ומגוג.

  יש לדומם מנועים, לחלוץ מליצות, להחריש ניידים ולהסיר (רק) נעליים בכניסה.

  נא להיכנס בדומיה על הבהונות פן יופר הריתמוס של מעגל הצהריים....

  אפשר לעשות צ'ק אאוט בכל רגע, אך לא ניתן לעזוב לעולם.....

  רומנטיקה של פעם בצ'ילאג...

  6 תגובות   יום שבת, 30/7/11, 18:11

  יום בהיר אחד כשהשמש עמדה במרכז השמים וכיוונה את רוב קרניה אליי רטט לפתע הטלפון הסלולרי וחברתי יוד התנפלה מהצד השני של הקו. מצאתי ! היא צרחה לאוזני, מה מצאת צווחתי להרגיעה. את הייעוד שלי בחיים. אוקי, אז למה לצרוח? אני הולכת לעשות יין, אתה מבין, יין, זה האהבה הכי גדולה שלי. כבר הרבה זמן אני חשה את זה בוער בעורקיי. מה אתה אומר?....שתיקה ארוכה. מה אתה אומר? שאלה שוב. אמממ....רק רגע, שניה, תני לעכל, דמיינתי אותה מאבדת דרכה בלילה נטול ירח בכרם עמוס שועלים.

   

  תגיד משהו, נו כבר. אממממ....האמת, אני צריך לחשוב על זה. למה אתה משבית שמחות?, אתה לא חושב שזה מתאים לי? תראי, אמרתי....אני בטוח שהיין יהיה נפלא, אבל אל תעלבי, יין זה עסק גברי, מימי התנך, יין זה עניין לגברים, 300 + יקבים בארץ, איפה שמעת על נשים שעושות יין? זה כנראה לא הולך ביחד. אני מצטער, זה כמו שתראי אישה א....כמו שתראי אישה עושה א.....לא משנה. עזבי את זה, אני איתך במה שלא תבחרי. אני לא מאמינה שאתה אומר לי את זה, אתה מדכא יצרים,  מכבה תשוקות, אתה לא מבין כלום. אנלא רוצה לשמוע אותך יותר, עם מי מצאתי להתייעץ, אמרה וניתקה ולא שמעתי יותר ממנה.

   

  מה אני עושה? קבינימאט, ממיס חלומות שכמותי, הכל בגלל השמש הזאת....

   

  למחרת הלילה הלבן בתל אביב הגיע התיקון שלי. קצתי לטובת לבן אחר, הייתי צריך סיבה מיוחדת לצאת מהמיטה לאחר שלוש שעות שינה, היה זה הלבן החדש של יקב צ'ילאג והפיוס שלי עם אלוהי הסטריאוטיפים. ההשקה של השנין בלאן היא מניע מספיק שווה לטרוטי עיניים עמוסי אלכוהול ורגשות אשם להקיץ ולזרום לעבר יהוד.

   

  הגעתי ליקב והצטרפתי לחברי ולאורנה צ'ילאג בעלת היקב, חביבה מאין כמותה, הסתכלה בעיני וחייכה, היא יודעת. בעודה מספרת על תהליך היצירה, ומוזגת לנו דוגמאות הישר מן החביות הרגשתי שהמצפון שלי הולך ונעשה שקוף. ברבות הלגימות מן היינות הנפלאים התגברה נימת הסליחה בעיניה, היא מתרככת בשם בנות מינה. הפלגתי בגלי הניחוחות והטעמים המלבבים של יינות צ'ילאג לסוגיהם. הקתרזיס בא יבוא.

   

  אורנה צ'ילאג רכשה את הכשרתה במילנו, למדה ייננות בפקולטה החקלאית של האוניברסיטה הקתולית, והתמחתה בטוסקנה באחד מיקבי אנטינורי Tenuta Belvedere. באיטליה התאהבה אורנה ב'עולם הישן' והקלאסי של היין האיטלקי ודרכי הכנתו. את האידאולוגיה הביאה עימה ליקב צ'ילאג שלה החל משנת 1999.

   

  על ברכי העקרונות הללו בנתה את היקב שלה, היקב הנשי הראשון בישראל, שבו ייצור יין נעשה בתהליך האיטי (SLOW WINE) ללא פשרות איכות ועלויות, במודל האירופאי, איטלקי-צרפתי. תהליך זה נעדר אנזימים, תוספים, סינון וקיצורי דרך תעשייתיים. באופן זה מדי שנה מייצר הייקב כ-15,000 בקבוקים משלוש סדרות עיקריות, Primo , Solo  Vivo ומעכשיו גם הלבן החדש ה- Shenin Blanc.

   

  אורנה מאמינה באגן הים התיכון והייחוד שלו, מכאן יצאה התרבות ומכאן אין סיבה שלא יצא גם יין נפלא עם הדים למרחוק, היא אומרת. חזונה הוא להגיע להכרה בעולם עם יין ישראלי איכותי והיא שואפת לעשות רבות למען שיווק ישראל כיצרנית יין מובילה. בשנת 2001 זכתה בשל הישגיה בתחום היין בתואר אבירות Castellana הניתן לנשים איטלקיות בדרך כלל על תרומתם לענף היין ולקידום האנושות.

   

  והחזון של אורנה משתקף בעליל בתוצרי יקב צ'ילאג.

   

  חתן האירוע, השנין הבלאנק 2010, מענבים בכרם בוגר (30 שנה) בהרי ירושלים, השתבח 6 חודשים בחביות אלון צרפתי. ליין זה ריח פרחוני של פרחי הדר, אשכוליות, ובושם אפרסק, בטעימה יש תחושה של מיץ פירות קליל עם תוספות של חמאתיות ואפרסקים ומשמשים. נפלא. במהדורה מוגבלת של 678 בקבוקים, פחות אחד ששמור אצלי לצינון ערב קיצי בחברה טובה.

   

  ''

   

  הפרימו היא סדרת העל של היקב, סדרה זו מופקת רק בשנים בהם מוצאת הייננית שהענבים מתאימים ליין איכותי יוצא דופן. בסדרה זו מתיישן היין בחביות במשך כ- 24 חודשים ולאחר מכן מתבגר בבקבוקים לפחות שנתיים. לסדרה זו יינות קברנה סוביניון, מרלו ובלנד של קברנה (50%), מרלו (20%) וסירה (30%). קשה שלא להתפעם מהיינות הללו. על מזבח תהליך הייצור האיטי של הפרימו בלנד 2007 מענבי כרם בן זמרה, הושרה התירוש טרם התססה בטמפרטורה של 8 מעלות למשך שלושה ימים, אחר כך התססה קרה וארוכה בטמפרוטרה של 18-20 מעלות למשך 25 ימים והשרייה על הקליפות במשך 30 יום. לאחר מכן השתבח היין 26 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

   

  טעמתי את הבלנד המבטיח. לפרימו בלנד גוון סגול עמוק, ריחות של דומדמניות (gooseberry), שזיפים אדומים, דובדבנים עם גוון פרי הדר, ריחות וניל, שוקולד מריר וקפה על האש. השילוב של שני סוגי היינות הקברנה והמרלו מעגל את החדות של הקברנה עם ליטוף המרלו. הסירה תורמת את החומציות ופותחת את הצוהר של היין הצרפתי המורכב. מהדורה של 764 בקבוקים. הבלנד מקיים. חובה לכל חובב יין איכות.

   

  ''

   

  סדרת VIVO  היא הסדרה המשתלמת של היקב.  היינות בסדרה זו מיושנים לפחות 12 חודשים בחבית. הסדרה כוללת קברנה סוביניון, מרלו, סירה ובלנד מבציר 2007. תהליך הייצור דומה לפרימו, למעט תקופת היישון הקצרה יותר. בולט בסדרה זו הוא ה VIVO CABARNET, אהבתי אותו, בעל גוון סגול עמוק, ריח שזיפים אדומים, תבליני שורש ורכות של וניל, קפה קלוי טרי ושוקולד חלב. כאשר היין נפתח לאחר נשימה בת כשעתיים זן הקברנה הכבד אוסף אליו גוון אלגנטי וקטיפתי מהמיזוג עם ה-15% של המרלו. יין אירופאי קלאסי במיטבו. 

   

  ''

   

  עוד לגימה אחרונה מחתן האירוע וחבריו, פרידה מאורנה, חיוך חם ורחב, דומה שהיא מחלה לי. זהו, עשיתי את התיקון שלי, פצחתי בדרך הקצרה מיהוד הביתה למנוחת צהריים מדושנת.

   

  שלשום לפנות ערב קיצי דביק, דפיקה בדלת. מי שם? דואר שליחים. אוף, עוד פעם לא שילמתי דוחות? בפתח שליח עם אריזה, למה כזה גדול? העירייה שלחה לי מטען נפץ הפעם? זה בשבילך תחתום כאן. פתחתי בחשש והצצתי פנימה, שני בקבוקים עם תווית לא מוכרת "יין יוד" פריווט קולקשן, ומכתב מקופל "זה בשבילך, יין הביכורים שלי, גם אני כבר סלחתי". יוד.  

   

  מייד חייגתי אליה, "המספר שהגעת אליו איננו מחובר, המספר שהגעת אליו איננו מחובר, המספר ש...איננו מחובר"..שיט, מה עושים?..רצתי למקרר היין, אספתי את ה- Shenin Blanc של צ'ילאג ששמרתי לצינון קיצי מיטבי, זינקתי החוצה לרכב ולחצתי על הגז, אינשאללה לא עברה דירה....

   

  ''
  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/8/11 16:18:
   Awwwww, yummy.... Can you please bring a few bottles of the Blanc to the wedding...??
     2/8/11 16:48:
   תודה על הפוסט לא מבינה ב...יין :) יום נפלא ומרענן
   כל הכבוד !! יישר כוח !!! ובקהילת ההומור מציעים את המלצתו של המאסטרו : צטט: מלאך מקומי 2011-08-02 00:27:05 במפעל יינות (יקב...) מת טועם היין. מנהל המפעל חיפש לשכור אחר במקומו. הגיע אדם שנראה שיכור , בגדים מרופטים ומלוכלכים והגיש את מועמדותו לתפקיד. המנהל חיפש דרך לסלק אותו משם ונתן לו כוס יין לנסות אותו."זה יין מוסקט בן 3 ,מהגפנים שגדלו במדרון צפוני והיין תסס במיכלי פלדה",אמר השיכור. המנהל נתן לו כוס נוספת לנסיון. "זה יין קברנה אדום בן 8 שנים מגפנים שגדלו במדרון מערבי ותסס בחביות עץ אלון" אמר השיכור. המנהל קרץ למזכירתו והיא הביאה לו לנסיון האחרון כוס שתן." זה שתן של בלונדינית בת 26,בהריון בחודש השלישי ואם אני לא אקבל את המשרה,אספר מי האבא......" אמר וקיבל את המשרה.....
     2/8/11 15:29:
   עשית לי חשק ליין לבן וקריר שירקד על הלשון
     1/8/11 00:53:
   גדול!!!! : )
     30/7/11 21:16:
   לא מעשנת, לא שותה, ולא מבינה ביינות/בירות ושות'.. אבל אם בחברויות עסקינן... מקווה שהצלחת להציל את החברות ולמדת שיעור חשוב בפמיניזם... :-)

   ארכיון

   פרופיל

   oded ron
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין