כותרות TheMarker >
  ';

  ברוכים הבאים

  הבלוג של חנה וייס

  הבנה בינדתית, שלום בטיבט, שלום עולמי, זכויות אדם, אחריות אוניברסלית, חינוך למוסר ויצירת חברה אנושית וחומלת אלה הנושאים שמעסיקים אותי היום. פועלת כדי שניקח בחפץ לב את התרופה לאפידמיית העדר המוסר הפוקדת אותנו ושניישם את תרגול המוסר בחיינו.
   
  שכל בעלי התודעה יזכו לאושר בר-קיימא!

  0

  הרצאה למען שלום עולמי של כבוד הדלאי לאמה - שאלות ותשובות וברכת הדלאי לאמה לתרגום בעברית

  0 תגובות   יום ראשון, 31/7/11, 04:33

  H.H. the Dalai Lama's World Peace Talk & blessing for Hebrew translation

   

  הרצאה למען שלום עולמי 

  שאלות ותשובות

  כבוד הדלאי לאמה עם ווּפי גולדברג

  לחלק א'


  http://cafe.themarker.com/video/2289799/

   

  שאלות ותשובות החל מ-52:50 דק'

   

  כבודו: עכשיו, כמה שאלות. (לוופי גולדברג) ותבואי. בואי הנה, בואי.

   

  וופי: כן, בסדר. הנה אני באה. ואני יורדת. (היא מתיישבת) יש לי כמה שאלות בשבילך שאנשים שלחו. 

   

  כבודו: כן. 

   

  וופי: טוב, הראשון אומר: כבודך, אני בת ארבע עשרה. כנערה, איך אשמור על האמונה שלי בטוב לבם של האנשים ובהשגת שלום עולמי כאשר נראה שהעולם נמצא בכזאת תהפוכה?

   

  כבודו: אני חושב שאת החלק הראשון כבר הזכרתי. (כבודו בטיבטית למתורגמן: נכון?)

   

  וופי: הם רוצים שאקרא יותר בקול רם. או, יותר בקול רם. אני מצטערת. (כבודו מסדר את האוזניה של וופי.) השאלה שבדיוק... יותר טוב? 

   

  כבודו: כן, אני חושב שיותר טוב.

   

  (צחוק)

   

  וופי: בסדר. השאלה היתה: כבודך, אני בת ארבע עשרה. כאדם צעיר, איך אשמור על האמונה שלי בטוב לבם של האנשים ובהשגת שלום עולמי כאשר העולם נראה שהוא בכזאת תהפוכה?

   

  כבודו: החלק הראשון... החלק הראשון אני כבר הזכרתי. יש לנו את הפוטנציאל. והשתמשי בהיגיון הפשוט. וגם, התבונני, בשכניך, באנשים האלה שהם יותר נוטים לחמלה, או במשפחה, באלה שיש להם סביבה יותר חומלת שם, כל בני המשפחה הרבה יותר מאושרים. וגם, יש להם יחסים טובים עם שכניהם, והם גם יותר מאושרים. לכן, המשפחות האלו שמאד עשירות, בעלות הרבה כוח, אבל חסרות בחיבה אנושית, אז אפילו בקרב בני משפחתם, הם לא יהיו מאד מאושרים. זה אחד. 

   

  החלק השני. במאה הקודמת, המאה העשרים, למרות שאני חושב שזוהי כמעט המאה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית, עם הרבה המצאות בתחום המדע והטכנולוגיה, הרבה התפתחות, באמת נפלא. וגם, אני חושב, רעיונות חדשים, כמו זכויות אדם, או הזכות להגדרה עצמית, הדברים האלה, שיווין, אני חושב שהייתה הרבה התפתחות במאה האחרונה. 

   

  בו בזמןהיסטוריונים רבים אומרים שהמאה ה-20 בסופו של דבר נהייתה המאה של שפיכת דמים. באותה המאה, מספר האנשים שנרצחו באמצעות אלימות, באמצעות מלחמה, היו מעל 20 מיליון. לכן, אני בדרך כלל מתאר את המאה ה-20, למרות כמה דברים חיוביים, כמאת האלימות. האלימות האדירה הזו, כולל שימוש בנשק גרעיני, אם האלימות האדירה הזו באמת הובילה לעולם טוב ובטוח יותר, עולם של שלום, אז ניתן להצדיק את האלימות האדירה הזו. אבל זה לא המצב. 

   

  לכן, עכשיו, עלינו להסתכל בדרך אחרת. זאת אומרת שהבעיות בקרב האנושות תמיד נשארות. ובנוסף על כך, התחממות כדור הארץ, וגם גידול האוכלוסין, כמו המשבר הכלכלי לאחרונה, אלה, עכשיו, הנן בעיות. לכן, הדרך היחידה, כאשר אנחנו מתמודדים מול הבעיות האלו, כאשר אנחנו מנסים לפתור את הבעיות האלו, לפחות בעיות שהאדם יצר אותן, כאשר אנחנו מתמודדים עם הדברים האלה, עלינו לאמץ גישה מציאותית, בכדי לפתור את הבעיות האלו; זהו דיאלוג. לכן אני הרבה פעמים מספר, שהמאה ה-20 הפכה למאת האלימות. עכשיו, המאה הזאת, המאה ה-21 צריכה להיות מאת הדיאלוג, בכדי לפתח מאה שלווה.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  אז כאן, אני רוצה לומר לכם, אני חושב שב-1996 פגשתי את מלכת אנגליה. מכיוון שהיא צפתה בכל המאה, אז שאלתי אותה, "מכיוון שאת צפית בכל המאה, האם האנושות, העולם, נהיו טובים יותר, רעים יותר, או אותו הדבר?" ללא היסוס, היא ציינה, "טובים יותר". והסיבה שלה, כשהיא הייתה צעירה, אף אחד לא דיבר על זכויות אדם, או על הזכויות להגדרה עצמית. בימים אלה, הדברים האלה הפכו לערכים אוניברסלים. היא הזכירה את זה. טוב, כמובן, המודעות לגבי חשיבות האקולוגיה גדלה מאד. וגם החופש ל... (מילה אחת לא נשמעה ברור) לגבי אלימות גבר מאד. במשך המאה הקודמת, כאשר עמים הצהירו על מלחמה נגד שכניהם, שנחשבו לאויבים, כאשר הם הצהירו, כל אזרח במדינה, ללא כל שאלה, הצטרף למאמץ המלחמתי בגאווה. עכשיו, מאז מלחמת ויאטנם, סוג של יחס מנטאלי השתנה לחלוטין, במדינה הזאת. התנועה נגד מלחמה חזקה מאד, במקומות רבים בעולם. הכמיהה לשלום אמיתי, אני חושב בכל מקום, היא מאד מאד חזקה. הדברים האלה חיוביים, וזה מראה שעתידנו מלא תקוה. 

   

  עכשיו אני רוצה לספר לכם, לבת ה-14, אני בדרך כלל מספר... הדור שלי, אני עכשיו, חמישים, ששים, ששים ושבע, או לא, אני מתכוון שבעים ושש...

   

  וופי: הפוך.

   

  כבודו: בדיוק ההפך, שבעים ושש. אז, דורי, אני לא יודע לגבי דורך (נוגע בידה של וופי), דורי, בכל מקרה, שייך למאה ה-20. אנשים מתחת ל-30, 20, האנשים האלה שייכים למאה ה-21.

   

  וופי: כן. כן. 

   

  כבודו: טוב, אני לא יודע לאיזה את שייכת. טוב, את ששאלת את השאלה, בת 14, שייכת למאה ה-21. המאה שלי חלפה. האנשים ששייכים למאה ה-20 עכשיו מוכנים לומר ביי-ביי. טוב, עכשיו, האדם הצעיר הזה, בת 14, את שייכת למאה ה-21. ובנוגע למאה ה-21, עכשיו רק עשר שנים חלפו. כמעט, עכשיו, 11 שנים חלפו. 89 שנים עדיין לפנינו. האנשים הצעירים האלה, אתם האנשים אשר באמת תעצבו את הצורה החדשה של המאה הזאת. אתם חייבים להבין את זה. ובכדי לעצב צורה חדשה לפלנטה הזאת, אתם צריכים להיות בעלי חזון, ונחישות, כוח רצון. לכן, בבקשה תלמדו טוב, עם ביטחון עצמי, עם גישה יותר חיובית, וזה, כפי שכבר הזכרתי, מאד קשור ללב חומל. אז בבקשה שימו לב באופן שווה לפיתוח המוח ולפיתוח לב חם. את זה אני רוצה לחלוק עמכם, כדי שתוכלו להיות אנשים באמת הגיוניים, אחראים ושתוכלו לתרום תרומה משמעותית בפלנטה הזאת, ובמיוחד בארצות הברית. 

   

  עכשיו, אני חושב, לינקולן ביטל את העבדות, אחר כך מרטין לותר קינג השיג זכויות אדם. עכשיו, יש לכם נשיא אמריקני שחור. נהדר.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  אתם רואים, אתם באמת השתמשתם בחופש שלכם, בשוויון שלכם. בדרך הזאת, מה שהשגתם באמת מרשים. האומה הגדולה הזאת, למעשה, אני חושב, אמריקה, אני חושב, היא האומה המובילה של העולם החופשי. אתם צריכים להיות בעלי ביטחון מלא, והשקפה חיובית מלאה, תעבדו קשה, זה לא הזמן למנוחה, זה הזמן לעבודה. כמו האחים והאחיות היפנים, גם העם הגרמני, לאחר מלחמת עולם השניה, העמים שלהם נבנו מאפר, אבל הם מאד הצליחו. לכן, ישנן בעיות פה ושם, במיוחד במשבר הכלכלי הגלובלי, לפעמים אפשרי שתהיה קצת תחושת יאוש. זהו כשלון אמיתי. למרות כמה מהבעיות, אתם לא צריכים להרגיש ככה. עליכם לפתח ביטחון עצמי. אמריקה, אמריקאים, תרמו תרומות אדירות לשלום עולמי, לכלכלה העולמית. עכשיו, בעתיד, גם, אתם יכולים לעשות את זה. לכן, עם ביטחון מלא, ביטחון עצמי, עליכם לעבוד קשה. את זה אני רוצה לומר לכם. 

   

  עכשיו, השאלה הבאה. 

   

  וופי: כבודך, כמורה, איך אוכל ליצור סביבה לימודית חיובית?

   

  כבודו: או, הניסיון שלי מוגבל. הניסיון שלי מאד מוגבל. אבל אני חושב, כפי שהזכרתי בקצרה קודם לכן, בסופו של דבר הפרט באמת עושה הבדל. אני באמת מאד מעריך שלמורה יש את התחושה או את הדאגה הזאת. אני מאד מעריך. לכן, קודם כל... אני מרגיש, בתחום החינוך, עד עכשיו, ההתרשמות שלי וגם של כמה מהחברים שלי, גם להם יש את אותה ההשקפה... במערכת החינוך המודרנית, הם שמים הרבה לב לידע, או לפיתוח המוח, ולא שמים מספיק לב ללב חם. 

   

  (מחיאות כפיים)

   

  כמובן, כאשר היבשת האירופאית התחילה להפריד את מערכת החינוך, באותו זמן, אתיקה מוסרית, הדברים האלה היו בהשגחתם או בטיפולם של הכנסיה. עכשיו, כשעבר זמן, השפעת הכנסיה, פחתה קצת, וערכי משפחה, אני חושב במידה מסוימת פחתו קצת. כעת, מערכת החינוך לבדה צריכה לקחת על עצמה את שניהם, פיתוח המוח ופיתוח לב חם. ובחינוך החילוני, הדרך היחידה, הדרך היחידה המעשית, היא הדרך החילונית לחנך לחמלה. כאשר אני משתמש במילה חילוניות, חלק מחברי, חלקם מוסלמים, חלקים נוצרים, סוברים שחילוניות משמעה קצת חוסר כבוד כלפי הדת. לפי המסורת ההודית, חילוניות היא לא ככה. חילוניות בעצם מכבדת את כל הדתות, כולל לא-מאמינים.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  זוהי המשמעות האמיתית של חילוניות. החוקה של הודו מבוססת על חילוניות, והאבות המייסדים של הודו, כמו מהטמה גנדיג'י, ראג'נדרה פראסאד, וד''ר אמבדקאר, עורכי הדין הגדולים האלה אשר ניסחו את החוקה ההודית, הם בעצמם היו בעלי נטיות מאד דתיות. אבל האומה הנה קהילה רב-דתית, לכן אני חושב שחילוניות מאד מתאימה. לכן, עכשיו, כמו אמריקה, אני חושב, העולם כולו, נהייה יותר ויותר קטן ובעצמו הנו כמו קהילה רב-דתית. לכן, אני חושב שהמסורת ההודית הזאת, במשך אלף שנה יש חילוניות שם, אז, כשאני אומר חילוניות, בדרך הזאת, לא במובן השלילי לגבי דת. 

   

  ואולי בזמן המהפכה הבולשביקית, המהפכה הצרפתית, במשך התקופות האלו, הייתה, אולי תחושה אנטי-דתית כלשהי, זה לא היה כלפי דת עצמה, אלא כלפי הממסד. בגלל שבזמן ההוא, העילית השולטת הייתה מאד קשורה למוסדות דת ולאנשי דת. כשהם התנגדו לשיטת השלטון הם היו חייבים להיות נגד מה שתמך בו. לכן, יש איזושהי אינדיקציה נגד מוסדות דת, בעצם לא נגד הדת עצמה. מהי דת? לא טקסים ותחפושות. דת אמיתית היא תרגול אהבה, חמלה, סליחה, סובלנות, משמעת עצמית. אלה הם דת.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  לכן אף אחד לא יכול להיות נגד דת. לא. מוסדות דת, או, כן. אפילו בטיבט, מוסדות דת מסוימים, אני חושב, כולל מוסד הדלאי לאמה, עבר זמנם. דת אמיתית ומוסדות דת הם שני דברים שונים; מוסדות דת הם פחות או יותר ענין חברתי. עם שינוי חברתי, אלה חייבים להשתנות. אבל דת... אלף שנה חלפו, אני חושב שרגשות אנושיים לא השתנו הרבה. מודרניות, משמעה שינוי חיצוני. לא רגש אנושי. 

   

  כמובן שלסביבה יש השפעה כלשהי על אופן החשיבה שלנואני חושב, אפילו, שאמריקאים שגרים באיזורים חקלאיים ואמריקאים שגרים בערים הגדולות, אני חושב שאופן חשיבתם קצת שונה. זה הודות לסביבה. אבל בעיקרון יש את אותם הרגשות, לכן זה עדיין רלוונטי. טוב, חילוניות... אז, המורה... כאשר מלמדים תלמידים על הערך של חמלה, לא מספיק להעביר את זה במילים, אלא דרך פעולות. אם השאלה הזאת היא פנים, אם אתה נוהג לחייך, אז רצוי לבצע יותר חיוכים לתלמידיך. לא פנים חמורות כל כך. (מדגים פנים חמורות וצוחק)

   

  כאשר למדתי עם המורה האישי שלי, כאשר המורה הראה לי חיוך חיבה, היתה לי יותר התלהבות ללמידה. לפעמים, המורה שלי הביט בי בפנים מעט חמורות, ואז הייתי קצת מדוכדך, ככה. לכן, הגישה שלך והקשר הקרוב שלך לתלמידים שלך, כמו בן משפחה, ואז, בדרך הזאת תוכל לחלוק איתם, תוכל להעביר את החוויה שלך של חמלה ואהבה אליהם. זה, אני חושב, חשוב. תודה. 

   

  השאלה הבאה.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  וופי: וזאת השאלה האחרונה, כבודך. האדם הזה שואל: האם אתה רואה את עצמך חוזר לטיבט מתישהו אי פעם?

   

  כבודו: או, כן. דברים תמיד משתנים. 

   

  (מחיאות כפיים וצהלות)

   

  סין העממית, מאז זמנו של מאו, זמנו של מאו טסה טונג, השתנתה רבות. אני חושב, לוּ יו''ר מאו, עכשיו, תראו, לאחרונה, הייתה להם חגיגה, 90 שנה, חגיגות שנה, או משהו, לפעמים אני עכשיו מרגיש, אם יו''ר מאו היה חוזר לסין היום, אני חושב שיו''ר מאו, אני חושב, היה מאד בשוק. (צוחק)

   

  מובן שעכשיו, המפלגה הקומוניסטית של סין היום היא קומוניסטית ללא אידיאולוגיה קומוניסטית, קפיטליסטית-קומוניסטית, כך שיש שינוי גדול. (צוחק)

   

  לכן, בוודאי, אני חושב שקול החופש, הדמוקרטיה, שלטון חוק, יותר ויותר קולות באים עכשיו, כולל ראש הממשלה הסיני בעצמו, וון ג'יה באו. תראו, בכמה שנים האחרונות, הוא לעתים קרובות הביע, "סין צריכה יותר רפורמות פוליטיות". באופן הזה. לכן, הדברים ישתנו, בוודאי, משתנים. סין של היום, לעומת לפני 40, 50 שנה, השתנתה המון. לכן, ככה. לא רק במקרה הסיני, אבל כל העולם. הדברים משתנים. לפעמים כוחו של הרובה לטווח המיידי ברור, אבל לטווח הארוך, כוח האמת, כוח החמלה, הרבה יותר אפקטיבי מאשר כוח הרובה. לא כן? 

   

  (מחיאות כפיים)

   

  וופי: אני מסכימה. טוב, אני צריכה להציג את מייקל פיצפטריק, אבל לפני שאני עושה את זה, אני רוצה להודות לך על דברי החכמה שלך, כי...

   

  אדם מהקהל: מה לגבי כל האנשים בשלטון...

   

  כבודו: או, כן. אוקיי, כן, שאלה אחת. 

   

  אדם מהקהל: מה לגבי האנשים בשלטון שלא... (לא נשמע ברור)

   

  על גבי חולצה: - מהפכה בדרך - 

   

  כבודו: עכשיו, אני תמיד מבהיר. העולם שייך לאנושות. אמריקה שייכת לעם האמריקאי. לכן, מכיוון שמדינה שייכת לאנשים, שלטון המדינה בידי אנשים, הדרך הטובה ביותר היא השיטה הדמוקרטית.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  עכשיו, קודם כל, כשמתקיימות בחירות, כולל אתה עצמך, תחשוב יותר ברצינות (צוחק) שעליך לבחור את האדם הנכון. אחרי כן, גם לאחר שנבחר, אם אתה באמת מאד לא מרוצה, אז מגיעות הבחירות הבאות. (צוחק)

   

  גם, אני חושב, יש לך שני בתים רבי-עוצמה, במיוחד הקונגרס (בית הנבחרים), וגם הסנאט. לכן, בקרב הנבחרים, אני חושב שאתה יכול להביע את תחושתך באופן ישיר, לנציגי הקונגרס או לסנאטורים הנבחרים שלך. לכן, בדרך הזאת, כמובן, אני חושב שהשיטה האמריקאית היא שיטה מאד טובה, מאד מאוזנת: מערכת משפטית עצמאית, חוקתית, ומבצעת. אני חושב שהכוח מחולק מאד טוב. אני חושב, נהדר. לכן, כמובן, אם יש לך טענה כלשהי, זאת זכותך. לכן, עליך להביע אותה ללא פחד, ולעשות מאמץ, ולהגיד ליותר אנשים. לא כן? באופן הזה. אוקיי. 

   

  (מחיאות כפיים)

   

  השיטה הדמוקרטית היא השיטה הטובה ביותר. לכן, במקרה שלי-עצמי, המוסד של הדלאי לאמה בן כבר 4 מאות שאחז גם בכוח הפוליטי והרוחני - הרגשתי שעבר זמנו. לכן אני, מרצון, מתוך שמחה, ובגאווה, סיימתי את זה. אני אוהב את השיטה הדמוקרטית ולחלוטין מחויב אליה.

   

  (מחיאות כפיים)

   

  בינתיים, לא משנה איזו שיטה טובה יש, אבל בסופו של דבר זה תלוי בפרט שמבצע את העבודה הזו. הבעיה היא, שאנחנו באמת עומדים בפני סוג של משבר מוסרי. זהו ענין מאד רציני. לא רק בארה''ב. בכל מקום. אפילו בהודו, ארץ בעלת מודעות מאד דתית, מודעות מאד דתית. לעתים קרובות אני אומר לחבריי ההודים, אם אתם באמת מאמינים באל שיווה, ברהמה, עליכם להיות ישרים. אם אתם מעורבים בשחיתות, אז אל תתרגלו דהרמה. אם אתם מתרגלים דהרמה, אתם לא צריכים להיות מעורבים בשחיתות. אני מסביר באופן הזה. 

   

  (מחיאות כפיים)

   

  לכן, גם פה, אני לא יודע מה מידת השחיתות פה, פה אני לא יודע. (צוחק)

   

  וופי: פחות מאשר פעם, אבל עדיין יש, ככה, קצת. 

   

  (צחוק)

   

  כבודו: זה, אני חושב, באמת חשוב. העיקרון המוסרי, אתיקה מוסרית, בין אם אדם מאמין או לא, זאת שאלה אחרת. אבל כל עוד אנחנו בני אדם, במיוחד אם מעורבים בהנהלה או בפוליטיקה או בכל מקום, הנהגה צריכה עיקרון מוסרי. זה מאד חשוב. כסף חשוב, אבל עיקרון מוסרי הוא עוד יותר חשוב. זה, אני חושב...

   

  (מחיאות כפיים)

   

  אני חושב שעליכם להקפיד על הנקודות האלו, והשקיעו מאמץ. 

  _____________________________

   

  * תודה לתמי שלף על הגהה/עריכה. טעויות הן שלי בלבד. ח.ו.

  _____________________________

   

  ברכתו של כבוד הדלאי לאמה לתרגום בעברית של הרצאתו למען שלום עולמי

   

  מאת: משרדו של הוד קדושתו הדלאי לאמה

  אל: חנה וייס

  תאריך: יום ד', 27 יולי, 2011 בשעה 13:09

  נושא: תודה

   

  חנה שלום,

   

  הונחיתי להודות לך על מכתבך יחד עם מנחתך של התמלול המלא של הרצאתו למען שלום עולמי של הוד קדושתו בווישינגטון ב-9 יוני, 2011, אשר תהיה מאד שימושית לנו. אנחנו מאד מעריכים את מחוותך המתחשבת. 

   

  אנחנו במיוחד שמחים לשמוע שברצונך לתרגם את הרצאתו למען שלום עולמי של כבודו לעברית לפרסום בבלוג שלך. 

   

  אנחנו גם מאד מעריכים את הברכות החמות שהנך מביעה להוד קדושתו ולכל המורים יקרי הערך של טיבט.

   

  בברכה חמה,

   

  טסולטרים דורג'ה

  עוזר מנהלי

   

  משדרו של הוד קדושתו הדלאי לאמה

  טקצ'ן צ'ולינג

   

  ת.ד. מקליאוד גאנג'

  דהרמסלה

  הימאצ'אל פראדש (ה.פ.) 176219

  הודו

  ___________________________

   

  מנחה קטנה - תמלול הרצאה למען שלום עולמי של הוד קדושתו - 9 יוני 2011

   

  מאת: חנה וייס

  אל: משרדו של הוד קדושתו הדלאי לאמה

  תאריך: יום ה', 21 יולי, 2011 בשעה 19:59

  נושא: מנחה קטנה - תמלול של הרצאתו למען שלום עולמי של הוד קדושתו - 9 יוני 2011

   

  למשרדו של הוד קדושתו הדלאי לאמה, מורים יקרי ערך, טיבטים יקרים, 

   

  הנה מנחה קטנה - תמלול של הרצאתו לשלום עולמי של הוד קדושתו - 9 יוני 2011.

   

  אני מקוה שהתמלול הזה מניח את הדעת ושימושי לכם, ואולי יחסוך מכם מעט זמן ומאמץ, אם העבודה טרם נעשתה.

   

  עשיתי רק תיקונים קטנים מאד פה ושם - הוספתי 'את', 'הנו', או לפעמים החלפתי שם עצם ופועל, הוצאתי 'כזה', שהוא אופן הדיבור הצנוע והלא -פורמלי של הוד קדושתו באנגלית.

   

  אשמח לתרגם את ההרצאה למען שלום עולמי לעברית לפרסום בבלוג שלי, ומקוה שגם זה מקובל עליכם. 

   

  אני מאחלת להוד קדושתו הדלאי לאמה ולכל המורים יקרי הערך של טיבט חיים ארוכים, בריאות, והגשמת כל משאלותיכם הקדושות ויקרות הערך. 

   

  שטיבט בקרוב תהיה חופשית. 

  קייאבג'ה לאמה זופה רינפוצ'ה אומר: 

  הנמלים אומרות: חופש לטיבט.

  הקאנגרואים אומרים: חופש לטיבט.

  הקואלות אומרות: חופש לטיבט. 

  כולנו מצטרפים.

   

  שכל היצורים יזכו לאושר!

   

  טאשי דלק!

   

  חנה

   

  ____________________________

   

  הרצאה למען שלום עולמי של כבוד הדלאי לאמה בתרגום לעברית


  תוכן וקישורים לבלוג "ברוכים הבאים"

  ________________________


  From: Office of His Holiness the Dalai Lama

  To: Janna Weiss

  Date: Wed, Jul 27, 2011 at 1:09 PM

  Subject: Thank You


  Dear Janna,

   

  I have been directed to thank you for your letter along with your offering of the complete transcript of His Holiness’ World Peace Talk in Washington DC on June 9, 2011, which would be very useful to us. We very much appreciate your thoughtful gesture. 

   

  We are particularly happy to learn that you wish to translate His World Peace Talk into Hebrew for posting on your blog. 

   

  We also very much appreciate the very warm sentiments that you express for His Holiness and all the precious teachers of Tibet. 

   

  With best wishes,

   

  Yours sincerely,

   

  Tsultrim Dorjee

  Administrative Assistant

   

  Office of His Holiness the Dalai Lama
  Thekchen Choeling
  P.O. McLeod Ganj
  Dharamsala
  Himachal Pradesh (H.P.) 176219 India 

  _________

  From: Janna Weiss

  To: Office of His Holiness the Dalai Lama

  Date: Thu, Jul 21, 2011 at 7:59 PM

  Subject: small offering - transcript of His Holiness' World Peace Talk - June 9, 2011

   

  Dear Office of His Holiness the Dalai Lama, Precious Lamas and Precious Tibetans, 

   

  Here is a small offering - the transcript to His Holiness' World Peace Talk, June 9, 2011, Washington DC. 

   

  I hope this transcript is acceptable and useful to you, and will perhaps save you some time and effort, if the work has not already been done. 

   

  I made only very minor corrections here and there - added 'that,' 'has,' or juxtaposed noun and verb sometimes, removed 'sort of,' which is His Holiness' humble and informal manner of English speech. 

   

  I would like to translate this World Peace talk into Hebrew for posting on my blog, and hope that is also acceptable to you.  

   

  May His Holiness the Dalai Lama and all the precious teachers of Tibet enjoy long life, health and the realization of all your holy and precious wishes. 

   

  May Tibet soon be free. Kyabje Lama  Zopa Rinpoche says: The ants say: Free Tibet. The kangaroos say: Free Tibet. The koalas say: Free Tibet. We all join in. 

   

  May all beings be happy. Tashi delek! Janna

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   חנה וייס
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   פיד RSS

   ארכיון