כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  יש כסף למחאה : עודפי גבייה של 30 מיליארדי שקלים

  2 תגובות   יום שלישי, 2/8/11, 09:29

  צדק חברתי ובשורה ליושבי האהלים: לממשלה יש עודפי תקציב ניכרים.  קצב גביית המיסים עד עכשיו עולה ב כ  12 אחוזים על אומדן ההכנסות שבתקציב המדינה. בארבעת החודשים הראשונים של השנה גבתה הממשלה כ 9.5   מיליארד שקל מעל הגביה בחודשים המקבילים אשתקד.

   

  אם קצב הגביה בשליש הראשון של השנה  ימשך, הרי שהממשלה תסיים את שנת התקציב 2011 בעודף תקציבי של כ  30 מיליארדי שקלים מעבר לאמדן המקורי של תקציב ,2011 לא כולל עודפים תקציביים כתוצאה מחוסר ביצוע.


  תקציב המדינה של 2011-2012 מבוסס בדרך כלל על אמדני גביית המיסים ב 2010 . מאחר ויש צמיחה במשק, הרי שההכנסות בפועל עולים על אמדני הגביה. אחת הבעיות של תקציב דו שנתי היא חוסר היכולת של הממשלה והכנסת לפקח על עודפי תקציב שנגרמים כתוצאה מתנודות במשק ובשוק העולמי והתאמתם לצרכי המשק. המצב חמור יותר לגבי 2012 , כאשר התקציב הדו שנתי לא מאפשר לחלק את עודפי התקציב של 2011 לפי צרכים חברתיים או אחרים .

   

  קצב גביה מוגבר של 11-12 אחוזים מעל אמדני התקציב קיים בכל סעיפי ההכנסות, שכולל מיסים ישירים ומיסים עקיפים. במיסים על היבוא (מכסים)  יש עליה של כמעט 20 אחוזים ואילו בתשלומי העברה שהם בעיקר מיסי רכישה ומס שבח  על דיור העליה היא של כ 30 אחוזים. אם קצה הגביה ימשך הרי שלראשונה גביית המיסים העקיפים תעבור את גביית המיסים הישירים, תופעה די חריגה במדיניות פיסקאלית של  מדינות מפותחות.


  המצב הקיים מראה את הכישלון של התקציב הדו שנתי גם ברמת המקרו וגם ברמת המיקרו.  עודפי הגביה אינם כוללים את חוסר הביצוע שמוסיף עוד כמה מיליארדים טובים לעודפים.התקציב הדו שנתי במתכונתו הנוכחית   מאפשר לראש הממשלה , לשר האוצר ולקומץ פקידים באוצר מרווח החלטה שאינו קיים במדינות דמוקרטיות ויכול להוביל להחלטות חפוזות שאינן מבוקרות על ידי הכנסת ואינן מתישבות עם האינטרס הציבורי .  

  ''

  פישר: שהמפגינים לא יגזימו בדרישותיהם - זה עלול להיות מסוכן, אבל למה לא סיפרת לנו על עודפי התקציב.

  המחוקקים יוצאים לפגרה של שלשה חודשים ולכן אין סיכוי כי העודפים בתקציב המדינה יתועלו לפי אמות מידה שיוויוניות ובהתאם לצרכי המשק. גם האפשרות של קביעת תקציב נפרד ל 2012 יורדת מסדר היום בגלל הפגרה. אני גם מתפלא על הנגיד פישר שלא העלה את הנושא הזה בדבריו לאומה.

   

  אני מציע כי וועדת הכספים של הכנסת והמחוקקים יעלו את הנושא הזה על סדר היום הציבורי באופן מידי ואפילו על חשבון קיצור תקופת הפגרה.

   

  וליושבי האהלים : יש כסף לצדק חברתי, אנא השתמשו בו בזהירות ובאחריות.

  דרג את התוכן: