כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל (7)

  0 תגובות   יום שבת, 13/8/11, 15:55

       שניות לפני העלייה למטוס ב"היתרו" , אנחנו מקבלים את שלושת העיתונים היומיים הגדולים של הארץ. היום יום ראשון בערב וכותרות הענק כולל צילומים גדולים על "הפגנת השלוש מאות אלף" מנחיתים אותנו ישר למציאות הגועשת בארץ עוד לפני שאנחנו ממריאים מלונדון המהממת.  תשעה לילות ועשרה ימים בילינו ותיירנו בעיר המדהימה הזו קצת ניסינו לספוג אוירה אנגלית/אירופאית מנומסת ,סובלנית ומתחשבת לפני ההמראה חזרה ושעות ספורות לפני שגם בלונדון התפרעו קצת.

  ''

                                 התמונה המדהימה הראשונה שצדה  את עינינו היתה תמונתו של סר רונאלד כהן יו"ר קרן "אייפקס", בעלת השליטה ב"תנובה" עומד בין המפגינים במרכז ת"א שצועקים בגרון ניחר "רוצים צדק חברתי". מסתבר שסר כהן הוא בריטי אמיתי- הוא ניחן בציניות הבריטית המפורסמת (שנתקלנו בה לא מעט בבירת הממלכה המאוחדת)  ויוצא להפגין נגד עצמו ומעללי החברה שהוא הבעלים שלה... אין גבול לציניות,לחוצפה ולצביעות ! נחזור לכך בהמשך.

  ''

           

  ''
                ואם צביעות וציניות, ביום שלישי חל  ט' באב מה שנקרא תשעה באב.  יש סיפור ידוע על נאפוליון  שנסע ברחובות פריז בתשעה באב וראה יהודים יושבים על הארץ ,מתפללים ובוכים." מה קרה"? שאל את יועציו היהודים "היום מציינים היהודים את חורבן בית- המקדש היהודי בירושלים ויציאתם לגלות" ענו לו היועצים. "מתי זה קרה"? שאל המצביא המפורסם, "לפני למעלה מאלף וחמש מאות שנים" עידכנו אותו . "עם שזוכר כך את עברו ומתאבל כך על אסון שקרה לו לפני כל-כך הרבה שנים  הוא עם שיש לו שורשים היסטוריים חזקים ולכן יהיה לו גם עתיד טוב בתור עם !"  קבע אחד השליטים הגדולים בהיסטוריה. אי-אפשר היה שלא להיזכר בסיפור הנ"ל כאשר כותבי טורים לא מעטים ניסו לגמד את היום,את הזיכרון ההיסטורי היהודי שהוא בעצם  השורשים שלנו. כך כתבה למשל נרי ליבנה בעלת טור ב"הארץ" כי חברתה שלא היתה  בארץ שלושים שנה חזרה ו"נדהמה הציון הפומבי המופרז של תשעה באב-כנראה שהמדינה עוברת התחרדות".  אני בטוח ש הגברת נרי ליבנה מטיפה לא מעט בטוריה לנסיגה ולהיפרדות מוחלטת מהפלשתינאיים "על מנת לשמור על אופיה היהודי של המדינה". איזה אופי יהודי אם הגברת ליבנה כמו רבים מעמיתיה בתקשורת מתאבלת על "האופן המוגזם שבו צויין ואוזכר תשעה באב ברחובות ישראל"??? זה הזכיר לי את שרת החינוך בזמנו שולמית אלוני שזעמה על נסיעות התלמידים הישראליים לפולין לביקור במחנות הריכוז "ביקורים שעלולים להגביר את הרוח הלאומנית של תלמידי ישראל" כדברי שרת החינוך של מדינת-ישראל! בואו נמחק את שורשינו אומרים שולמית אלוני,נרי ליבנה ועוד לא מעט כותבים שבנשימה אחת קוראים "לשמור על אופייה היהודי של המדינה ". עם מסר כזה לגבי העבר איזה עתיד יש לנו כעם יהודי חופשי בארצו ? אולי נלמד משהו מנפוליון ?

                              כל מי שעובר במסוע הנוסעים היוצאים/חוזרים בנתב"ג אינו יכל להתעלם מהמיצג המרשים שפוסל כל הדשא בנתב"ג-"קוטג' ישראלי זה הבית שלי" אולי זה נכון סר רונאלד כהן יו"ר "איפקס" אבל למה כל-כך יקר? כמה מיליארדים אתה והמנכלי"ת  זהבית כהן אתה רוצה לעשות על גב הציבור הישראלי ה"פריאר"?  השבוע רץ ברשת הסיפור הבא על מחירי מוצרי  ?תנובה"-לטובת מי שלא קרא נספר שישראלים שהיו בלוס-אנג'לס ולא רצו לוותר על הטעם הביתי קנו גבינת "חמד" של "תנובה" שמיוצרת במחלבת תל-יוסף ב-3.2$ (ל-200 גר.)-11.5 ₪ בעוד שאותה גבינה בארץ עולה 18 ₪. ועוד דוגמא- בלוס-אנג'לס עבור גבינת פטה  משלמים ליח. 16 ₪ (כמובן בדולאר) ובארץ ,אןתה גבינה בדיוק ובאותו מקל תעלה 26.5 ₪  אתה הבנת את זה סר רונאלד כהן? המנכל"ית שלך גב. כהן עושקת את הישראלים הפרייארים אז לפני שאתה יוצא לחוצות העיר להפגין תעשה מעשה כי לך יש כוח לבצע בניגוד למפגינים שיש להם רק כוח (חשוב) למחות.

     כמובן שגם ה"תקשורת" שמשחקת תפקיד חשוב במחאה ובסיקורה, אינה עושה זאת בידיים נקיות! בן כספית הסיק מההפגנות "שהגיע הזמן להחליף את ביבי כמובן רק דרך הקלפי"-כמה מפתיע (כספית עקבי במאמריו ובניתוחיו ה"אובייקטיביים" שקוראים  להחליף את ביבי למן היום הראשון לכינונה של ממשלת-נתניהו),ספי הנדלר קבע ב"הארץ" ש"ביבי הוא כמו דה-גול" והזכיר שבעקבות הפגנות  הסטודנטים הענקיות בפריז בשנת 1968, "דה-גול פיזר את ממשלתו,הכריז על בחירות בזק שבהן זכה ברוב סוחף אך אחרי שנה, נאלץ לפרוש מהשלטון-כך יהיה עם ביבי " ניבא הנדלר ורק שכח להזכיר כי במקום דה-גול לא עלה לשלטון מנהיג המהפכה למשל דניאל כהן בנדקיט אלא, ג'ורג' פומפידו חברו למפלגה של דה-גול.   ה"תקשורת" שחגגה את ביזויה של חכי"ת מירי רגב שגורשה ממאהל המחאה עוד בערב הראשון שהוקם, הצניעה מאד את העובדה שהאלטרנטיבה השלטונית ,נכון להיום לפחות הגב. ציפי ליבנה זכתה לקריאות בוז אדירות שעה שביקרה באשקלון ותקפה את הממשלה "שלא מקציאה את המשאבים  הדרושים לבית החולים "ברזילי" בעיר-"נכון " צעקו לה המפגינים

   מהדרום-"אבל את ישבת תשע שנים בממשלות ישראל הקודמות ולא נקפת אצבע לטובת הנושאים החברתיים גם שהיית מס. שניים בממשלת אולמרט מה פתאום התעוררת עכשיו"? שאלה טובה ש"התקשורת " דאגה להצניע.

                           הפרשנים ה"מובילים" דאגו  ודואגים לפמפם שכסף שהולך ל"התנחלויות" בא על חשבון הכספים לרווחה אבל אין דיון מעמיק ,רציני ונקי מפוליטיקה, במיוחד בימים אלו שש שנים לביצוע ה"הינתקות" לבדוק האם הסיסמא הפופוליסטית והשטחית " כסף לשכונות ולא להתנחלויות" הוא הוא הפתרון. סיסמת הקרב של השמאל "אנחנו כאן והם שם" –היסוד לקריאה לסגת לגמרי מ"השטחים" התנפצה סופית אחרי ה"הינתקות" –תשאלו את תושבי הדרום בישובים שבתוך "הקו הירוק" ואם לא יעזרו לאנשי הכיפות הסרוגות בהתנחלויות ישלמו הרבה כספים ל"כיפות ברזל" שיוצבו בישובי המרכז כפי שקרא בדרום!

                    אלי ישי הצטרף למקהלת הצבועים ואמר ש"מפלגתו בשלה לגרום לזעזועים קואליציוניים אם לא תיפטר המצוקה החברתית תיכף ומיד" ורק שכח לציין שפעולתה הלא רשמית אך העיקרית של מפלגתו היא למען בוחריו שרובם לא מתקרבים לבקו"ם ולא עומדים בתור לחפש עבודה כי תורתם אמונתם עלאק וכאן כן צריכים המין והשמאל הלאומי לאחד כוחות ולחולל מהפכה אמיתית אך אם כמה מ"ראשי המהפכה" (למשל יומי "מצעד העגלות המוצדק מאד לכשעצמו) קוראים,בפורומים אחרים ,מרוחקים מעיני התקשורת,לסרוב לשרת בצבא, לא תתחולל מהפכה אמיתית וגם החרדים יחד עם הערבים בקואליציה בלתי אפשרית,לא ישתתפו במאמץ הלאומי וזה יהי פיספוס הזדמנות אדיר!                        

            "חזירים קפיטליסטיים" קראו העיתונאיים לטייקונים ולחלק מחברי הממשלה ורק שכחו להזכיר לציבור הקוראים מי משלם את משכורתם  של עיתונאי "מעריב" למשל (נוחי דנקנר), לא הסביר מדוע לונדון וקירשנבאום צריכם להרוויח מעל מאה שקלים בחדש (כל אחד!) ועודד שחר המטיף החברתי של הערוץ הראשון הציבורי הקורס מרוויח למעלה מארבעים אלף שקלים לחדש, פי חמש! ממשכורת ממוצעת., האומנים התומכים לא הזכירו את הסכומים האדירים שהם גובים למשל מכל עירייה עבור הופעה של פחות משעה,במקרה הטוב בבמת יום-העצמאות (תשאלו את איל גולן ויטה שהופיע נרגשת בשולי ההפגנה) כמה כסף היא גובה עבור הופעה בערב יום-העצמאות וכמה כסף היו יכלים האומנים הצדיקים לתרום לטובת הציבור שבאמת זקוק  לו(במתנסי"ם,במעונות-היום, במוסדות לקשישים וכו.)  

   

  ''
  ''

  ובמוצאי-שבת יופיעו כוכבי "ארץ נהדרת" בספיישל מיוחד לכבוד המחאה,יצחקו על כולם אבל בעיקר עלינו ולא יזכירו לנו כמה טל פרידמן מרוויח עבור הופעתו בקמפיין הממלכתי ה"ירוק" (ע"פ הפירסומים-כמיליון ₪!!!), לא נדע כמה ג'ובות גרפה עלמה ז"ק עבור השתתפותה בקמפיין החדש של "בנק-הפועלים",כמה מרוויחים אלי

  ומריאנו תמורת השתתפותם בקמפיין של"דאר ישראל" וקיציס יחייך אלינו בשיניים צחורות את חיוכו הציני ולא יזכיר לנו שהוא פותח בר/פאב חדש בת"א ב... נכון שד. רוטשליד (כפי שדווח השבוע ב"כלכליסט"). אך, החיים היפים מהצד השני והעשיר של שד. רוטשילד!

                "

  ''

  ו"אחרי הכל " כתב השבוע בן כספית הוא ולא אחר ב"מעריב" "כשאני רואה מה קורה בעולם- רידת דרוג האשראי של ארה"ב , המהומות בלונדון, ההתמוטטות החברתית/כלכלית של מצרים ועד, אולי לא כל-כך רע כאן"-הלו זה בן כספית הצלול "? חום יולי אוגוסט השפיע עליך עד כדי כך ? ועוד כתב בן כספית שבזמנו אפשר היה לקרוא את הצהלות מכתבותיו על יחסי אובמה-נתניהו וה"טירונות" הפומבית שאובמה ניסה להעביר את נתניהו-"אובמה הוא לא יותר מנער פוסטר זוהר שלא עשה עד כה כלום וספק אם יעשה"- מי היה מאמין.-אם בן כספית כותב כך אז בטוח שאפשר לחולל ניסים ונפלאות ומהפכות מוצלחות ו             

            

  ''
  ''

  יאלה טכטנברג-תקשיב ,תבין ותבצע רק אל תשפוך את התינוק עם המים באמבטיה-קל להגיד-משימה קשה מאד אך הכרחית לביצוע! ברור שחייבים שינוי,ברור שחייבים להפוך סיסמא פופוליסטית כמו "צדק חברתי" למשהו ישים בשטח רק צריך לזכור שאחרי יום-המהפכה יש מחר,הטייקונים חייבים להתרסן אבל לא להתרסק כי כולנו נתרסק איתם,שיא העוברים בנתב"ג צריך עוד פעם להישבר כי כולנו רוצים לנוח בחמש אחרי המהפכה קצת בחו"ל במחיר סביר כלומר זול יותר מבילוי סוף-שבוע באילת וכולנו רוצים שתהיה לכוללללנו ארץ נהדרת ויותר שפויה כלכלית וחברתית ! זה יתכן,זה אפשרי,פרס ישראל למי שיבצע זאת ברגישות ובנחישות הראויים ללא יותר מדי נפגעים בשטח-קוראים להם נתניהו וטכטנברג או האם יהיו אלו אנשים אחרים ?                      !

   

                                               שבוע טוב וצונן!
   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין