כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תל אביבית נמרצת

  שוזרת את החיים לתוך המילים ומהמילים מחברת משפטים כידי לנסות ולתאר כיצד החיים האלה נראים בעיניי
  www.linurman.com

  דברים שלא כותבים ב- LONELY PLANET על הודו

  2 תגובות   יום שישי , 19/8/11, 11:56

   

  כשנסעתי להודו, הנחתי שיש בה כל כך הרבה מטיילים שאין סיבה להסתובב עם ספר השוקל 2 קילו והעונה על השם THE BYBLE (או LONELY PLANET אם אתם מתעקשים) על מנת להסתדר. מה שלא ידעתי הוא ש:

   

  א.      בהודו אפשר לצלם רק את העמודים הדרושים לפני שנוסעים ליעד הבא כי בכל מקום יש לפחות 10 גרסאות שונות של לונלי פלנט בכמה שפות שונות.

  ב.       הודו כל כך שונה מפתיעה ומגוונת שאין סיכוי להסתדר בה בלי הספר הזה למרות כל העצות של כל המטיילים.

  ג.        גם אם יש לך את הספר הכי חדש, עדיין יהיו לא מעט דברי שלא יהיו כתובים בו ושבלעדיהם לא תוכל להסתדר (ולא פעם תחשוב לעצמך, אם רק הייתי יודעה את זה קודם....)

   

  אי לכך ובהתאם לזאת, קבלו את כל מה שאני הייתי חייבת לדעת ולא ידעתי בגלל שזה לא היה רשום בלונלי פלנט:

   

  (לפי שמות של מקומות בסדר אלפבט)

   

  ANDAMAN – באיים האלה האינטרנט הכי מהיר הוא במהירות 512kb ותמורת שימוש של שעה תשלמו מחיר של 300 רופי (רק לשם השוואה, בשאר המדינה זה עולה 20 רופי לשעה של אינטרנט מהיר ונוח) ואם לא ידעתם, המהירות הזאת כלל לא תומכת בפייסבוק לכן לא תצליחו לעשות בשעה היקרה הזאת יותר מלשלוח 2 הודעות. חוץ מאינטרנט, באנדמן כמעט ולא קיימת קליטה סלולארית ומקווי טלפון המקומיים אי אפשר להתקשר לחו"ל, אין שום בגדים או נעליים מערביים שלא לדבר על בגדי ים, אז רק קחו בחשבון, יש להגיעה לשם מצוידים בהכול. הדבר הכי חשוב לזכור לפני שנוסעים לאנדמן הוא שעל ה-TRAVEL CHEKS שם תקבלו תעריף מזערי ביותר ועל האי הכי מיושב, AVALOK יש רק 2 כספומטים שהרבה פעמים לא עובדים, או ריקים מכסף, קחו במחשבון ותתכוננו בהתאם.

   

  BANGALORE – היא עיר מאוד מפותחת גדול יפה ונפלאה אבל יש בה את נהגי הריקשה הכי ממזרים שייקחו אתכם לסיבוב קניות בחנויות של מזכרות בלי שתשימו לב כי הם מקבלים עמלה אפילו אם סתם נכנסתם ולא קניתם וגם יבקשו את המחירים המופקרים ביותר בכל הודו על הנסיעה. תחנת האוטובוסים הפרטיים בבנגלור היא אחת הסיוטים הקשים כיוון שהיא גדולה חשוכה ומאוד מבולגנת לכן קחו בחשבון שבשעות הערב יכול לקחת לכם 40 דקות ואף יותר למצוא מאיפה עולים לאוטובוס ואיפה הוא נמצא בכלל.

   

  DARAMSALA  - הנסיעה מדרמסלה ל- DELHI (14 שעות) היא אחת הקשות בהודו בגלל הכביש המתפתל ואם תעלו על אחד האוטובוסים הפרטיים, צפויה לכם נסיעה כמו בתוך שייקר. אם לעומת זאת תקנו כרטיס לאוטובוס של ה-GOVERNMENT (שעולה סכום כפול אבל מספק נסיעה הרבה יותר חלקה) על תשכחו לברר במדויק מאיפה האוטובוס הזה יוצא כיוון שלפעמים המיקום יכול להיות הרבה יותר רחוק ממה שציפיתם.

   

  DELHI – כל מה שכתוב בלונלי פלנט לגבי המחירים על החדרים בגסהאוסים של דלהי, תלוש לחלוטין מהמציאות. תהיו מוכנים לשלם 700 רופי ללילה בחדר מעופש ו-900 בחדר סביר מינוס (מחיר כפול משאר הודו).

   

  DIO – הוא חצי אי, יש בו חופים ובלונלי פלנט מאוד אוהבים לתאר את המקום הזה בצורה קסומה אבל אף אחד לא מגלה שזה לא מקום ידידותי למחפשי נופש חופים כי החופים של הים הערבי מלאים בסלעים והים מאוד סוער. בדיו יש גם רק בנק אחד שעובד בשעות משונות ואם תצטרכו להזמין כרטיסי  לאוטובוס דרך סוכנות הנסיעות קחו בחשבון שימכרו לכם את השירותים של החברות הפרטיות שמצטיינות באוטובוסים ויחס גרועים במיוחד (הרחבה על האוטובוסים בהמשך).

   

  HAMPI – בהמפי הכי חשוב להיזהר מהקופים (ודווקא מאלה שנראים הכי חמודים) כי הם אוהבים לנשוך והבית החולים הקרוב הוא במרחק 30 קילומטר והוא לא יותר מנגרייה ואם תצטרכו זריקו ישלחו אתכם לקנות את המזרקים בבית מרקחת. חוץ מזה בהמפי יש רק כספומט אחד ובגלל זה הוא הרבה פעמים ריק לכן דווקא לשם אני ממליצה להגיעה עם TRAVEL CHEKS.

   

  LEH – בלה יש מלא אינרנט קפה אבל החיבור עצמו לרשת כמעט ולא קיים ואסור שם לרוב לעלות או להוריד דברים. הטלפונים הקוויים בקושי עובדים ולאף חברה סלולארית אין שם קליטה. אף טלפון לא יעבוד שם לא ישראלי לא אמריקאי ולא הודי כי בלה עובדים רק כרטיסי SIM שנקנו בלה (פעולת הקנייה יכולה לקחת 4 ימים ויטרטרו אתכם עם דרישה במיליון תפסים תמונות וגו' בשביל זה). חשוב מאוד גם לזכור שכשמגיעים ללה, בגלל הבדלי גובה, תכולה של כל הבקבוקים והשפופרות שאתם מביאים אתכם בתיק (משכת שיניים, בשמים, נוזל לעדשות) תקפוץ מאוד רחוק ובעוצמה אדירה בפעם הראשונה שתפתחו אותם אז תיזהרו ועל תכוונו אליכם.

   

  PUSHKAR - בפושקר תמצאו את שירות שליחת החבילות הכי זולה בהודו ואני ממליצה להיעזר בסוכנויות המיוחדות לתיירים שעושים את האריזה והשילוח תמורת עמלה קטנה כיוון שאם תלכו לשלוח את החבילה באופן עצמאי תמצאו את העניין מאוד מסורבל שיכול לקחת גם יותר משעה ואף אחד לא יעזור לכם.

   

  SRINAGAR - בסרינגר יש רק בנק אחד שאפשר להחליף בו טרבלס וסניף אחד של WESTERN UNION שמוחבא בין הבניינים בצורה כזאת שלא תמצאו לעולם. מה שעוד אין בסרינגר זה בגדים מערביים, אנשים נחמדים ושירותי סמס כי SRINAGAR כמו LEH שייכת למחוז KASHMIR שבגלל בעיות ביטחוניות שבו אוסר על שימוש של כל כרטיסי הסים מלבד אלה שנרכשו במחוז עצמו וגם לא מאפשרים שליחה או קבלה של סמסים בגלל בעיות טרור כאלה ואחרות.

   

  אוטובוסים בהודו:

   

  תמיד עדיף לבחור את האוטובוס של GOVERNMENT  ולא PRIVET ובשום פנים ואופן לא LOCAL. האוטובוסים הכי טובים מרווחים נוחים ואיכותיים בהודו הם ה-VOLVO ומי שמוכר לכם את הכרטיס תמיד יציין את הפרט הזה. באוטובוסים הפרייבט תזכו ביחס מחריד איחורים ועוד מיני בעיות אחרות וב-LOCAL תיסעו כמו בלול תרנגולות. באוטובוס שנקרא SLIPER ושבנוי מתאי שינה, אם אתם מטיילים לבד חשוב לזכור להזמין מקום יחיד ולא זוגי כי בזוגי אין מחיצה ויתכן ותמצאו את עצמכם ישנים ליד הודי נוחר וריחני. באוטובוסים שנקראים SEMI SLIPER ושהמושבים שבו הם רגילים אך יכולים להישען אחורה למצב של כמעט שכיבה, חשוב מאוד להיות מצויד באטמי אוזניים כיוון שהעם ההודי ישן בצורה קולנית ואם לא תדאגו לאוזניכם תצטרכו לשמוע קולות עסיסיים של נחירות ושחרור גזים כל הלילה. אני ממליצה גם לקחת תמיד לתוך האוטובוס סדין קטן כרית קטנה ושמיכה דקה, זה יבטיח לכם חוויה פחות קשה במהלך הלילה.

   

  עד כאן הדברים שהייתי מייחלת לדעת אותם במקום ללמוד אותם על בשרי ואני מכווה שזה יעזור כאן למישהו ויפחית את החוויות הקשות בזמן הטיול אבל קחו גם בחשבון שהודו מתפתחת במהירות קדחתנית לכן יכול להיות שכשתגיעו למקומות האלה המצב כבר יהיה שונה לגמרי. 

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/8/11 19:45:
   תודה פוסט מעניין ומעשי מאוד.*
     20/8/11 18:21:
   כשאנחנו היינו שם שכרנו מכוניות עם נהגים.. מה שהיה לא הרבה יותר יקר מאשר תחבורה ציבורית. היינו עם שני הילדים (הקטנים, אז) שלנו, כך שזה היה הרבה יותר נוח כך..

   ארכיון

   פרופיל

   Lin Urman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין