כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  מזל בתולה: חלק 3

  8 תגובות   יום שבת, 3/9/11, 18:03

  - המשך מהפוסט הקודם -

  הבתולה האוהבת סדר וניקיון פיזיים מצטיינת בנוסף גם ביושר, כנות, נאמנות, אמינות הגינות וטוהר מידות ושואפת לסדר וניקיון גם ברמה הרוחנית, ערכית, רגשית ופסיכולוגית. רוצה שהכל יהיה טהור ואף שואפת לשלמות ושהכל יהיה משוככלל גם ברמה הפיזית והארגונית וגם במונחים יותר מופשטים. מכאן בין השאר עוד ביטוי להתעסקות הבתולה ב"פרטים קטנים" (כמו מיקרוצ'יפים שמיעלים, ממזערים ומשכללים). ואולם, כבר עמדנו בסוף הפוסט הקודם על כך שככל שהבתולה כביכול מתקדמת ויודעת מה יש לשפר כך אין ביכולתה לעשות זאת. למעשה, בסופו של יום (ליתר דיוק "יום קטנות"...) הבתולה שמרנית  אם בהשקפותיה ואם בכלל באופיה, כמו כל מזל אדמה. זוהי עוד שניות במזל המבטאת את האיכות המשתנה/מסתגלת אליה הוא שייך. הבתולה מעדיפה את הידוע, גם אם פגום, על פני הבלתי ידוע. לכל היותר הבתולה מסמלת את "המהפיכה השקטה" בלי לעשות הרבה רעש.

   

   ובגלל אופיה השקט, המאופק והשמרני יוצא למעשה כי למרות שבניגוד לתאומים ולדגים (השייכים לאותה איכות) ובדומה לקשת (השייך לאיכות זו גם כן) אין בה אופורטוניזם ודו פרצופיות והבתולה כאמור ישרה, כנה וטהורה, הרי שגם בלי שתרצה אופיה המאופק מדיי וחוסר בטחונה העצמי עלולים להובילה הלכה למעשה ל"אחד בפה ואחד בלב". וככל שהבתולה מוכנה להקריב מעצמה ואף מזדהה עם אלו שמקופחים או נרמסים כחלק מצניעותה ונכונותה להקרבה עצמית, הרי שבד"כ בפועל יותר משהיא משרתת את הזקוקים לעזרה, תכונותיה משרתות את בעלי השררה והכח. למשל, ככל שבתקופת העבדות בארה"ב בתולה טיפוסית הייתה חשה מקוממת מהעבדות, כך לא הייה ביכולתה להילחם כנגד העבדות. רק אדם כמו אברהם לינקולן, יליד מזל דלי, אשר לצד צניעותו ושאיפתו לטוהר מידות ידע גם לעמוד על דעתו, היה האיש שיכל לשחרר את העבדים. הבתולה היא כמו אותו נביא זעם חסר כריזמה וכח שאיש לא רוצה להקשיב לו.

   

  הכוכב השולט במזל בתולה הוא כוכב חמה (מרקיורי,mercury) , הכוכב שבתכונותיו דומה יותר למזל  תאומים (מזל אוויר) , המזל האחר בו הוא שולט. כוכב חמה מעניק לבתולה ולתאומים תכונות כגון שכליות, למידה ויכולת הבעה בכתב ובעל פה. אלא שמזל תאומים משקף יותר את הצד הקליל וה"זורם" שבכל הקשור לחשיבה, שכליות, למידה, והבעה בכתב ובעל פה ואילו הבתולה מסמלת יותר את הצד הרציני והאפרורי שבאלו. במידת מה מזל תאומים גם מסמל קצת יותר דיבור והבעה בעל פה ואילו הבתולה קצת יותר מסמלת קריאה וכתיבה. התאומים מסמל יותר את הצד ההנאתי שבקליטת ידע ובלמידה ואילו הבתולה מסמלת יותר את הצד הרציני ואף היבש שבלימוד וקליטת ידע. ואם התאומים מסמל יותר את אוצר המילים שבשפה הרי שהבתולה כקפדנית ודקדקנית בפרטים מסמלת יותר ... דקדוק. כאשר השמש נמצאת במזל בתולה חוזרים ללימודים בבית הספר הכוללים פיתוח יכולות שינון והתמדה ושהתמורה עליהם תבוא רק בשלב מאוחר יותר בחיים.

   

  ואכן, אנשי המזל הם טיפוסים של "תולעי ספרים" ועמדתי כבר על זכרונם המעולה לפרטים. הם אף מסוגלים לצבור עובדות יבשות (המזל מסמל גם יובש כמו גם קרירות) בשביל ידע לשמו. וכמו שאולי ניחשתם, גם בבית ספר מדובר על הטיפוס של תלמידים למופת: רציניים, מאורגנים, מסודרים, יעילים, בעלי יכולת התמדה ושינון, מכינים שיעורים בזמן וכושר ריכוז יוצא מהכלל. וכמובן מנומסים וממושמעים. ליקויי למידה למיניהם מצויים אצלם בשכיחות קטנה בהרבה מהממוצע וגם אם, כשיכים בכל זאת ליסוד האדמה,  סביר מאד כי לא יהיו הגאונים בכיתתם הרי שיחסית לאינטליגנציה שלהם בהחלט ימצו את עצמם. ובכלל, בכל הקשור ליכולות חשיבה,יכולות סדר וארגון, יכולת כתיבה וקריאה וכמובן דיבור ההתפתחות של מזל זה הנשלט ע"י כוכב חמה היא תקינה ובמקרים לא מעטים אף לפני הגיל המקובל.

   

   כאמור, גם יכולות ההבעה מתפתחות באופן תקין וזה גם נוגע ליישומם בחיי היום יום כמו יחסים חברתיים ושימוש בשפה לצרכי יום יום ולאו דווקא צרכים אינטלקטואליים. ואולם, בעוד התאום הוא דברן ונוטה יותר למוחצנות ממופנמות, הרי שהבתולה היא טיפוס מופנם ומעדיפה חברה קטנה של אנשים על פני חברה גדולה. כמזל אדמה מדובר על טיפוסים קונפורמיים וככל שיהיו להם ביקורות על נורמות חברתיות כן יעדיפו שלא לומר מהשהו חורג מהנורמות ושעלול להעמיד אותם באור מוזר או מגוחך. הם גם אוהבים פרטיות ואינטימיות ולא רוצים שיתקרבו אליהם יתר על המידה. יאמר לזכותם הבתולות שכשם שהם ביקורתיים כלפי אחרים כך הם גם ביקורתיים כלפי עצמם אם בגלל פחד מ"מה יגידו השכנים" ואם בגלל מצפוניות גרידא.

   

  מבין 3 מזלות יסוד האדמה הארכיטיפ ה"חריג" (המגלם  באופן הכי פחות "אותנטי" את תכונות היסוד) הוא הבתולה בגלל מצבור גורמים: הפער בין היסודות המתקדמים בפוטנציה שבבתולה  (העושים אותו "אדמה עם הרבה אוויר") לבין הקונפורמיות ובעיקר השמרנות המתאימים ליסוד האדמה אליו הוא שייך , כמו גם בגלל השכלתנות וכן בגלל התפיסה והחשיבה המהירים האופיניים לבתולה (בניגוד למזלות האדמה האחרים, גדי ושור , המאופיניים בחשיבה איטית). לבתולה גם מוח אנליטי חריף. כל אלו הופכים את הבתולה למתאימה יותר לעבודות שכליות מאשר לעבודות הכפיים ועבודות פיזיות האופיניות למזלות גדי ושור, אם כי אין זה נדיר שהבתולה תמצא עצמה בעבודות ניקיון.....

   

   הבתולה היא אומנם מזל אדמה ביסודו אך "כלואים" בה מאפינים של יסוד האויר וכדברי מורה לאסטרולוגיה בשם אורנה : "זו אדמת דיונות" ..... זו עדיין אדמה אלא שיש בה הרבה אוויר וקיים שם איזה שהוא קושי לשתול רעיונות חדשים ולהצמיח להם שורשים יציבים. הם יותר אנשי שכל מאשר אדמה., יהיה להם הרבה יותר קל לחשוב, להטמיע רעיונות ומוטיבציה בעצמם ובאחרים מאשר להתעורר בבוקר לעבודה פיזית אישית – כמו הגדי והשור. "* המראה החיצוני האופיני הוא רזה, לא גבוה, וממושקף. הלבוש קפדני ומכופתר. המבט משדר טוהר, צניעות, מרובעות וקפדנות אך עלול גם לשדר דאגנות. רק במקרים מעטים יש משהו מרשים בצורה יוצאת דופן. בהתנהלות הכלכלית הבתולה כזכור חסכנית ואף קמצנית. את נכסיה תשקיע רק בדברים סולידיים למדי (כשם שהבתולה בכלל סולידית באופיה) וגם אם יעמדו לנגד עיניה נכסים במחירי מציאה עם סיכון לא גדול מדיי תעדיף שלא להשקיע בהם בגלל דאגות מהעתיד וכל מה שבלתי צפוי, ובכלל מדובר על טיפוס ספקן ....המשך בפוסט הבא.

   

  * http://sf.tapuz.co.il/article-1149-1-332-2759/

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/9/11 18:32:
   שבוע טוב אמיר
     5/9/11 10:56:

   תודה על פוסט נפלא.

   אין כמוך.
   בוקר טוב והמשך יום מחויך...♥♥♥

    מגה אנימציות - פרחים להורדה

   הכל אמת
     4/9/11 08:44:
   תודה אמיר ושבוע טוב !
     4/9/11 00:08:
   תודה רבה מאוד מעניין
     3/9/11 20:34:
   תודה על עוד פוסט מעשיר.
     3/9/11 20:29:

   *

     3/9/11 19:12:
   מענין מאד

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין