כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - שיעור בחלימה

  60 תגובות   יום שלישי, 20/9/11, 22:39

  שיעור בחלימה 

   

  ''

   

   

  היי חברים,

  אתם כבר מכירים אותי. נתקלת בחיה וכותבת. לא מאמינה במקריות. מאמינה שכל הזמן מישהו "מדבר" איתנו ואנחנו צריכים רק להקשיב! כי ההקשבה הזו  מאד מתגמלת. מביאה איתה המון מתנות... בכל פעם מחדש.    


  וכך... מתוך הקשב הזה...אני שמה לב שכבר שבועיים אני נתקלת בלטאות! מתרוצצות להן בגינות, מונחות על גבי מדפים בבתי חברים, מככבות בתמונות ששולחים לי, ומופיעות כיצירות ענק צבעוניות, מעיסת נייר, בשביל בו אני עוברת מידי יום. 


   

  ''

   

   

  בקיצור, הבנתי מיד את המסר!  הגיע זמן הלטאה. זה ברור! וגם מסתדר מצוין עם ראש השנה הממשמש ובא. ולמה? מכיוון  שעל פי המסורת האינדיאנית הלטאה אחראית על בריאת העתיד דרך חלימה. היא מנהלת מחלקת הפנטזיה האינדיאנית!  חולמת את העתיד לו היא שואפת על מנת לברוא אותו!


  ומה יותר מתאים לשנה החדשה אם לא לחלום אותה מראש? לפנטז על האיכויות אותן אנו משתוקקים למגנט לחיינו, במהלכה, יותר מכל? להגדיר את כל הדברים שאנו מאחלים לעצמנו, שיתגשמו עבורנו באופן הכי אמיתי ונקי?


  ואני אומרת לעצמי: "בסדר. הבנתי את המסר". אכתוב על הלטאה. אבל יש עוד זמן עד ראש השנה. רק סיימתי לכתוב פוסט על האנטילופה. מה הלחץ?... ושכל הלטאות ירגיעו". 

   

  אבל מה? מסתבר שלא בא להן להרגיע, כי לדעתן אין זמן עד ראש השנה! צריך לזוז! כבר עכשיו! ...וכך קרה, שביום חמישי האחרון, בשובי בערב הביתה, אני פוגשת לטאה ענקית על קיר דלת הכניסה שלנו. אני מתבוננת בה ואומרת לה בליבי: " היי חברה. לא שכחתי אותך.  אני מודעת ל"דד ליין" שלך. אבל יש לי עוד זמן עד ל"מועד ההגשה". אל תדחקי בי...O.K  ???"


  התשובה שלה מגיעה רק למחרת  - ערב שבת . יובל ביתי ואני שבות הביתה מביקור אצל אבא שלי. היא נכנסת לחדרה וקוראת לי בבהלה: "אמא בואי מהר. יש לי לטאה ענקית בחדר. ואסור להרוג אותה כי זה מביא מזל רע (כך אמרו לה חברות)".


  אני עוצרת לרגע וחושבת לעצמי: "ואוו ...איזה דפק. מה אני עושה עכשיו? שתינו בבית לבד. הבנים אינם! אודי בחו"ל ויונתן בצבא.  בימים כתיקונם הם אלה אשר לוקחים פיקוד על הטיפול באירועים מסוג זה. ועכשיו אני לבד בגזרה. ה"מבוגר האחראי" היחיד בכ-ל הבית! ואין לי שמץ של מושג איך מטפלים בתקרית כגון זו (בד"כ אני נמצאת בצד של אלה שמפזרות צרחות בהלה וממתינות בצד עד שאחד הבנים ינקה את השטח). אין לי מושג ירוק איך לוכדים לטאה ומחזירים אותה לטבע?


  אני לא מעזה אפילו להעלות על דעתי את האפשרות להרוג אותה. קודם כל, משום שגם את זה אני לא יודעת לעשות. וחוץ מזה, כי אני יודעת בוודאות שאין מצב שאהרוג את ה"שליחה". לא בגלל שלנוער שלי יש אמונה טפלה שאסור להרוג לטאה אלא משום שאני מבינה היטב את משמעות "ביקור הנימוסין" הזה.


  אני גם קצת מוטרדת מההתפתחות המהירה של האירועים. מהפריצה האסרטיבית של הלטאה לבית שלי...ולאמירה החד משמעית שעומדת מאחוריה. מזכירה לי קצת את ביקורי המאפיה האיטלקית מהסרטים. מחכים לאנשים בבית בחושך. מילא אם לפחות היתה מביאה איתה את רוברט דה נירו. "מאפיה דה לה שמעטס".


  אני נכנסת לחדר של יובי ולא רואה שום לטאה. מזיזה את המיטה, את השולחן, הופכת כמה ניירות. ו...נדה. אין לטאה. נעלמה.


  הבת שלי מתוסכלת מהעובדה שאני לא יודעת לתפקד ביעילות כמו אבא שלה.  לוקחת בהפגנתיות את השמיכה שלה ומודיעה לי חגיגית שהיא לא ישנה, בחדר הזה, עד שאמצא את הלטאה. עוברת לגור בסלון.


  אני רצה אחריה. מנסה לפייס אותה. מספרת לה על המפגשים האחרונים שלי עם הלטאות ועל הבנותיי בנוגע לכתיבת פוסט בנושא. אומרת לה שאולי אני צריכה לכתוב אותו ולגמור עם זה...כי מי יודע איפה אפגוש עוד לטאות ומה יהיה הצעד הבא שלהן. בתמימותי, אני מצפה ממנה לאמפתיה. אבל היא מזדעקת! ואומרת לי: "אמא הכול בגלל ה"אנרגיות" שלך! עד מחר בבוקר אני רוצה פוסט שלך על לטאה...הקשב!"  לאחר מכן היא מוסיפה: "איזה מזל שלא יצא לך קלף של דוב...למה אז היינו מה זה בצרות". (הציטוטים נאמנים למקור, מילה במילה, למרות העברית הלא תקנית חיוך).


  אני מחייכת. מבסוטית מהילדה שלי ומהאסרטיביות שלה (מי גאון של אמא?). וכרגיל רצה לספר לח'ברה – לכם כמובן! בקיצור, אני מבינה שאין זמן. לא מחכים עוד שבוע וחצי עד ראש השנה. צריך להעלות פוסט על הלטאה עכשיו - למען יוחזר הסלון לבעליו, יושב הסדר בבית על כנו והלטאה תחזור לטבע.


  אז בואו חברים, להרמת כוסית עם הלטאה, בה נכיר את סגולותיה, ונבין מדוע היא מופיעה באסרטיביות מתפרצת, ובלתי מתפשרת שכזו, דווקא בזמן הזה?


   

  *****************************************

  מיהי הלטאה ומהן סגולותיה?

   

  ''

   

  על פי המסורת האינדיאנית, הלטאה היא חיית הסגולה של החולמים. הפנטזיונרית האולטימטיבית! ה - מומחית בחלימה. אוהבת לחלום ולטייל על פני הכוכבים, מעבר לחלל ולזמן, שם שוכנים חזיונות רחוקים. אלופה בהליכה אל משכנו של העתיד! חולמת אותו ולכן גם יודעת מה יקרה בו.


  הלטאה רגישה ואינטואיטיבית ומסוגלת לראות את הנסתר - את עולם הצללים בו שוכנים חלומותינו ובו הם נבחנים לפני שאנו מחליטים לממשם בעולם הגשמי.


  החלומות שלנו מהווים שער אל תת המודע - אל הרובד הפנימי בו אנו אוגרים את כל מה שאיננו מעבדים באופן מודע - תשוקות, רגשות מודחקים, דברים להם אנחנו מתנגדים, עכבות ובעיקר פחדים. אלו הם למעשה ה"צללים האפלים" שלנו שהולכים איתנו, כמו צל, לכל מקום ומעכבים אותנו בדרך להגשמה. 

    

  ישנן לטאות המסוגלות, בשעת מצוקה, להתנתק מזנבן ולצמח זנב חדש. זה מעיד על היכולת להתנתק, בשעת הצורך, מאחרים, מהעבר או מחלקים בחיים שאינם משרתים עוד ומעכבים. 

   

  *****************************************

  מדוע מופיעה הלטאה דווקא עכשיו?

   

  ''

   

   

  בתחילתה של כל שנה, כולנו אוהבים לחלום על עתיד טוב יותר ועל הגשמת דברים חדשים. מבטיחים לעצמינו שבשנה הזו ניגע בשמיים, ננשק את הירח, נרקוד עם  כוכבים, נחבק את השמש ונהנה מהכול, בשמחה ובקלילות, ללא כל פחד או אמונה מגבילה. משתוקקים לחיות מתוך הוויה שהכול אפשרי! על אמת! ומתוך ידיעה שזה תלוי רק בנו!


  אז..... אם החליטה הלטאה לחלום לעצמה מרחב, בפתחה של שנת  תשע"ב, זה משום שהגיע הזמן  שלנו לחלום את השנה החדשה! לפנטז עליה! לאחל לעצמינו את הדברים שאנחנו הכי רוצים. את הכי טוב שיש!


   

  ''  הלטאה מופיעה, דווקא בזמן הזה, כמה שבועות לפני ראש השנה, כדי לעזור לנו להגיע מוכנים ומאורגנים לנקודת הפתיחה של השנה החדשה. כדי שנספיק להתבונן פנימה ולערוך, כבר עתה, רשימת מלאי של כל מה שיש לנו (ועליו נודה!) ושל כל מה שאנו רוצים להשיג בשנה הבאה. כדי שנכיר, כבר עתה, את הפחדים שלנו  אשר יוצרים עומס בתת המודע שלנו וחוסמים אותנו בדרכינו להגשמה.


  במילים אחרות, הלטאה באה היום כדי ללמד אותנו שיעור בהגשמה באמצעות חלימה! זהו  שיעור שהינו רלבנטי עכשיו אך לא רק! הוא מהותי עבור כל רגע ושלב בחיים ורלבנטי עבור כל דבר אותו אנו רוצים ליצור ולהגשים.  


  הלטאה באה להזכיר לנו שללא חלימה ודמיון אין יצירה!


  הדמיון נתפס, בעיני רבים, כמשהו ששייך לחולמים, לאנשים שאינם פרקטיים, אך זו תפיסה שגויה מיסודה! במציאות ההיפך הוא הנכון!  הדמיון הוא החלק הרוחני שלנו שאחראי לכל יצירה פיסית! -  מהרמה הפשוטה ביותר ועד לדברים המורכבים ביותר. הדמיון הוא חדר היצירה של המוח האנושי. הוא נקודת ההתחלה של כל עשייה! הוא הבסיס לבריאת המציאות שלנו!


  כשאנו ישנים וחולמים, אנו מתחברים לחלק היצירתי, של תת המודע, אשר יוצר לנו מציאות שלמה בדמיון. התמונות בחלום הן כה אמיתיות ומשכנעות עד שאנו משתפים פעולה, עם תסריט החלום, כאילו שהוא אמיתי. אנו מאמינים שזו המציאות. וזו באמת מציאות בפני עצמה -המציאות של תת המודע. ואנו מבלים בה כשליש מחיינו. 

   

  ואם כל כך קל לנו לדמיין כשאנחנו ישנים באופן כה מוחשי ובהיר אז מה זה אומר לגבי יכולות הדמיון שלנו? זה אומר שהן אדירות! שצריך רק ללמוד כיצד להשתמש בהן באופן מדויק וייעודי. ויש כלים לכך אותם ניתן ללמוד וליישם בקלות. 

   

  ידוע שאנשי עסקים גדולים, מדענים, אנשי רוח ואומנים יודעים כיצד להתחבר ליכולות הדמיון של תת המודע שלהם ולהשתמש בהן ככלי ליצירה ולהגשמה... ועושים זאת באופן מודע על בסיס קבוע.

   

  הלטאה ממליצה, גם לנו, להפוך את השימוש היצירתי בדמיון לחלק מרכזי בחיינו ולהרגל יום-יומי, ככלי אפקטיבי ליצירת הצלחה ואושר בחיים. להבנתה, החלימה היא מקור הכוח שלנו! מטה הקסם שיש באמתחתנו על מנת ליצור ולהגשים הכול! זהו כלי ענק אשר זמין לנו כל הזמן ואין גבול לשימוש בו.  


    ''

   

  חלימה ושימוש בדמיון הן לא רק שיטות של לטאות אלא כלים בהם משתמשים גם בעולם האימון בו אני עוסקת. כבר כתבתי בעבר, באחד מהפוסטים, שחיות הסגולה האינדיאניות  מדברות קואצ'ינגית (מלשון coaching). גם הלטאה נכללת כאן. היא מאמנת מקצועית וככזו היא מציעה לנו מספר כלים ושיטות לחלימת השנה החדשה:


  1. לכתוב יומן חלומות - ולפרט בו מה אנו מאחלים לעצמינו בכל תחום ותחום בחיינו בשנה הבאה. מהו החזון שלנו לשנה החדשה?

   

  את היומן כדאי להניח במקום בולט ולזכור לעשות לו בקרה תקופתית כדי לוודא שאנו מתקדמים ובכיוון. הרעיון הוא פשוט - לחלום, לכתוב את הבקשה  ולהגשים!  הוא מבוסס על חוק המשיכה לפיו, ברגע שאנו יוצרים חזון ומתחילים להאמין ולמקד  בו אנרגיה, בהתמדה, אנו משדרים קו רציף ותמונה ברורה של מה שאנו רוצים ולכן מתחילים להתקדם או "להימשך" לכיוון שלו.

   

  בעקרון, ברגע שיש רעיון בו אנו מתמקדים הפרטים הקטנים נוטים להגיע באופן אוטומאטי וטבעי (גם מבלי שנגדיר אותם). עלינו רק לאפשר להם להגיע. בהרבה מקרים ישנם פחדים שמעכבים את ההגשמה. הפחד מהלא ידוע, הפחד שתוהה אם הרעיון שלנו – הספר, העסק, ההמצאה שלנו – אולי אינם ראויים. אולי אנשים יצחקו עליהם. אולי לעולם לא נקבל את התמיכה שאנו רוצים. אולי ניכשל.

   

  כשהפחדים מתחילים לצוץ הם משנים את רמת האנרגיה, את הרטט ואת הרמה של המשיכה של החזון/חלום שלנו. ואז... החלום יישאר, במקום כלשהו, באותן ממלכות המשיכה ולא ינוע קדימה משום  שהפחד הגיע והשתלט או שינה את הדרך שבה אנו מושכים את האנרגיות המתאימות אלינו. כדי להתמודד עם נושא זה יש לבצע את סעיף 4 שלהלן.


  2. לשים לב לחלומותינו בלילה. לנסות לכתוב ולתעד את מה שאנו זוכרים מיד כשאנו מתעוררים. להיות ערים לסמלים או לתבניות שחוזרות על עצמן בחלום. ניתן למצוא באינטרנט טכניקות רבות לזכירה ולתיעוד של חלומות.


  3. להתבונן פנימה ולמדוט. להקשיב לחזיונות ולמסרים העולים בזמן המדיטציה.


  4. להתבונן, בעזרת החלומות והמדיטציה, ב"צללים" שהולכים בעקבותינו ואינם מרפים. לבחון מהם הפחדים שלנו? הספקות? האמונות המגבילות? – כל ההיבטים אשר מעכבים אותנו בתהליך מגנוט המציאות הרצויה לנו ולהתמודד איתם ע"י העלאתם למודעות.


  5. להתנתק מזנבות לא רלבנטיים בדיוק כמו הלטאה. להשאיר מאחור את כל מה שמעכב ואינו משרת אותנו יותר - דפוסים, אמונות, פחדים, מערכות יחסים - על מנת שנוכל להיכנס נקיים לשנה החדשה. לכן, פנו מקום בתוככם, חברים, לחדש, למואר, לקסום וקבלו אותו בחיבוק גדול. אפשרו לעצמכם לפתוח דף חדש וליצור מציאות בריאה.

   

  ''

   

  ואם נסכם חברים את השיעור החלומי הזה...


  לטאה באה להזכיר לנו שעכשיו הוא הזמן בו צריך לנקוט עמדה ולקבוע עובדות בשטח! קרי, לחלום את השנה הנכנסת אוטוטו... לבקש את העוגנים, הבסיסים והאיכויות  שאנו רוצים לזמן לעצמינו בה, את כל מה שאנו מפנטזים עליו. ללא חששות!  


  לטאה גם מזכירה שלא מספיק לחלום חלום! כי זו רק חצי עבודה. הרעיון הוא גם "ללכת" אותו. להגשים!  וכדי להגשים את החלום, הכי חלומי, צריך לדייק אותו. לפנטז בדיוק על מה שאנו רוצים לזמן לעצמינו. להזין את המוח בפרטים ברורים. להגדיר ולדעת לאן אנו הולכים ומהם הצרכים והרצונות שלנו. כי מה שאנו מזמנים זה מה שמגיע! אחד לאחד. (אין דבר שאנו מבקשים והיקום לא מספק!) וכי מי שלא יודע...לא מגיע!


    "If you don’t know where you are going any road will take you there"


  ולכן, הרעיון הוא לדייק בבקשות. ממש באותה רמה כמו שמזמינים משלוח מהסופר בטלפון.  נניח שאתם רוצים לקנות קילו סוכר. אתם צריכים לבחור ולהגדיר: של איזו חברה? האם סוכר לבן? או חום? האם רגיל? או גבישי? האם ארוז בקופסת פלסטיק או בשקית נייר? מהי הכמות הנדרשת? וכו'. בקיצור, חלמו בדיוק את ה"סוכר" שאתם מאחלים לעצמכם!!!  ואוו איזה חלום מתוק! חיוך


  וזו עוד לא כל התורה!.......לאחר ההזמנה היו במודעות לדברים שמגיעים. התבוננו בהם. האם זה בדיוק מה שרציתם?


  במידה ולא. אין שום בעיה. אתם חוזרים ל"סופר" ומדייקים את ההזמנה! מורידים את האיכויות שמפריעות לכם ומוסיפים את אלה שחסרות  עד שתגיעו לרמת דיוק מרבית.  


  ככל שתהיו ברורים יותר, בשלב ההזמנה, כך יגיעו הדברים המתאימים לכם ביותר. כשאנו יודעים מה אנחנו מחפשים ואנו מכינים את המוח לקראת זה, נראה את זה בכל מקום שאליו נלך. אם נרצה דגם רכב מסוים, הוא יתחיל להופיע בכל מקום, אם נרצה לקנות דירה, אנחנו נראה מקילומטרים שלטים של "למכירה"..אם אנחנו רוצים להרוויח סכום כסף מסוים, עלינו להזין את המידע לגבי הסכום המדויק לתאי המוח שלנו. אם אנחנו רוצים להגיע למשקל מסוים, המוח שלנו חייב לדעת מהי המטרה בכדי להפגיש אותנו איתה.


  יש לנו במוח מערכת שמסננת את כל מיליוני נתוני המידע שנקלטים, דרך החושים שלנו, בכל רגע. היא פועלת לפי ההוראות והמידע שאנו מכניסים לתוכה מבעוד מועד באופן מודע או לא. כשהמוח שלנו מקבל את כל הפרטים, הנחוצים לו, הוא יודע לזהות את המטרה ולהשיג אותה. והוא יודע לסנן מאיתנו דברים שאינם קשורים למטרה שלנו. זו הסיבה שאנו כותבים, מדמיינים, מציירים, משננים, את המטרות שלנו. כדי להדפיס לתוך תאי המוח שלנו את התמונה המדויקת של מה שאנחנו רוצים להשיג.


  בקיצור חברים, עשו היום ה-כ-ל כדי שבסוף השנה תוכלו להתבונן אחורה ליהנות מפירות ההגשמה ולומר לעצמכם כמו שאסתר שמיר שרה בשירה החדש לקראת רה"ש: "עשיתי הכי טוב שיכולתי! הכי טוב שאפשר"!


   

  ''


   

  כשתחזרו בסוף השנה, ליומן החלומות שיצרתם, תופתעו לגלות שאתם יכולים לסמן ב – V את כל פרטי הרשימה שלכם. זה מדהים בכל פעם מחדש! ואם משהו חסר ברשימה שלכם זה סימן שפחד עמד בדרך להגשמה. עיכב אותה. ואז עליכם לזהות אותו ולפוגג אותו בעזרת עבודת מודעות.


  אז זהו חברים אני הולכת להכין את רשימת החלומות המתוקים שלי לשנה הבאה ולוודא שהלטאה הסתלקה.  

   

  ומה אתכם?


   


  שנה טובה!

   

  ''

   

  שלכם באהבה,

  מיכל

  דרג את התוכן:

   תגובות (60)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   מקסים.. אני מקווה להמשיך לעשות יומן חלומות וגם מקווה שלבסוף אצליח לפענח את הסמלים תודה רבה על הפוסט היפיפה
     31/12/11 13:44:

   באת לי בזמן עם הלטאה ואומנות החלימה.

   אני דווקא אוהבת לטאות.

   אני חולמת את היותי אני - כלי לאור האלוהי.

     31/12/11 12:55:

   תודה על הפוסט העשיר והמלמד והמעניין.

   אהבתי.

   שתהיה לך שנה טובה והגשמת כל המשאלות ,

   שבת שלום.

     16/12/11 10:43:
   חלומות ורודים ומודרכים......שנה טובה וחלומית....
     24/10/11 07:11:
   יו, רק עכשיו ראיתי את זה, בדיוק בזמן, כמובן, חיבוקים מהממת
     21/10/11 17:44:
   לך*
     2/10/11 21:07:
   אגב, שממית היא גם לטאה? מהיום שהגעתי לכאן, למבוא חמה, שממית השתכנה לה מאחורי המקרר, משמיעה את הקולות הטיפוסיים של שממיות וככה היא מזכירה לי שאני לא לבד.
     2/10/11 21:05:
   איזה פוסט נפלא! שאלה: אפשר לחלום את העתיד גם כמה ימים אחרי ראש השנה? (בבקשה תגידי כן.) שנה נפלאה לך והגשמת כל חלומותייך.
     2/10/11 19:34:
   אהלן- כתבת כל כך יפה. וכמו תמיד זה מוביל אותי למקורותינו. יש מה שנקרא "פרק שירה", אשר מייחסים לה סגולות לכל מי שאומר אותה בעולם הזה. להלן מספר ציטטות: "שמים אומרים : השמים מספרים כבוד אל ומעשה ידיו מגיד הרקיע". "שדות אומרים: האל בחכמה יסד ארץ כונן שמים בתבונה" "נהרות אומרים, מקולות מים רבים אדירים משברי ים אדיר במרום השם". "כוכבים אומרים, אתה האל לבדך אתה עשית את השמים , שמי השמים.... וכו'" "ציפור אומר, גם ציפור מצאה בית ודרור קן לה ....". "שממית אומרת\ הללוהו בצלצלי שמע, הללוהו בצלצלי תרועה" (לקוח מספר תהילים ק"נ. שממית היא לטאה ממשפחת השממיתיים, והכי נפוצה בארץ ישראל. כך יש התייחסות, לזבוב, פרוגיות, צפדע, סוס , פרד, פיל, חיות השדה, צבי, דוב, ירח, כוכבים, גשמים ועוד ועוד. רוצה לומר, שלכל בריאה יש תפקיד , לכולם יש משמעות מעבר למה שאנו רואים. ואכן, אין מקריות בעולם, וצריך רק להאזין להם. החוכמה היא להיות עירני ולקלוט את המסרים גמר חתימה טובה מאיר יישר כח
     1/10/11 21:02:
   אני הולכת לכתוב עכשיו את החלומות המתוקים שלי. תודה יעל
     1/10/11 10:48:
   מיכל, אני איתך. מכורה לאיתור "המקריות"...לשנה מדהימה, שבה נגשים את חלומותינו. השיר שבחרת מקסים, בזכות אסתר ובזכות מילותיו המשמעותיות. את אור ענקי !!! שרי
     1/10/11 10:34:
   מהיום אני מסתכל על לטאות באור שונה לגמרי :)
     25/9/11 22:23:

   חיכיתי שיהיה לי ערב שקט כדי לקרוא בנחת את הפוסט שלך, וכמו תמיד, חיכתה לי הנאה גדולה !

   במיוחד אני מתמוגגת לראות כיצד החיות מלוות אותך בחיים ודורשות את מלוא תשומת הלב שלך,

   בידיעה שעשית איתן ברית של אהבה ושותפות לחיים :-)

   ובאשר ללטאה, היא בקרה גם אותי בשבוע האחרון ובטח מסתתרת עדיין באיזה שהוא מקום,

   ואת מזכירה לי את המסר שלה ומוסיפה לי עוד תובנות נפלאות עליה....

   אז תודה לך , ואני מקווה שחלמת לך שנה נפלאה מלאה בכל אשר חפץ ליבך .

   שנה טובה מיכל !!!

     24/9/11 18:40:

   מיכל היקרה,

    

   *עשית לנו בית ספר עם הפוסט המעניין שלך על הלטאה.

   *אילו הלטאה היתה יודעת כמה היא חשובה ליקום,היא היתה רוצה להיות

    מלכת הטבע-לביאה למשל,ולא אחת שמתחבאת בין נקיקי סלעים,ובחורים

    נסתרים.

   *אני מסכים אתך בעניין הדמיון וחשיבותו.

    הדמיון הוא:"חדר היצירה של המוח האנושי"-זה משפט נפלא שאלמד בעלפה.

   *שמחתי לראותך אצל רוני(טלוני) ששם לא דובר על הלטאה ,אלא על הפרפר

     המושיע.

   כוכב לשנה טובה

     23/9/11 19:11:
   פעם מצאתילטאה תפסתי אותה ביד שמתי אותה בקופסת נעלים . היא נשכה אותי קצת אבל לא נורא. הבאתי אותה הבייתה . והיא הצליחה לצאת מהקופסה והסתובבה בכל הבית אפילו החתולה הדבילית שלי לא מצאה אותה. והיא לא הייתה קטנה היא הייתה זיקית כזו גדולה שנה טובה אוסי
     23/9/11 12:29:
   שבת שלום ושנה טובה ולווי שגם למשפחת שליט תיהיה שנה טובה עם חזרתו של גלעד הביתה
     23/9/11 10:01:
   סיפורי לטאות :) אהבתי
     23/9/11 01:41:
   את יודעת שאני מבקרת בקפה ממש מעט--והיה כדאי. פוסט באמת מושקע כמו שאת יודעת. אולי שווה לך לכתוב לאיזה מגזין בתפוצה רחבה. שנה טובה באהבה.
     22/9/11 09:43:
   היי מיכל , חלומות מתוקים לכולנו....אני מביטה בהן מרחוק ואם הן נכנסו לביתי אז מתעלמת או מנסה לאפשר להן לצאת♥
     22/9/11 07:03:
   מרתק לקרא מיכל יקרה,,תודה מקרב לב על פוסט מקיף ,מושקע ומאד מעניין*
     22/9/11 06:51:
   תודה על הידע המרתק הזה שנה נפלאה שתהיה לך מיכל יקרה
     22/9/11 05:28:
   תודה מיכלי ושנה נפלאה לך :-)
     22/9/11 04:01:
   מיכל יקרה מאחל לך ולנו חלומות מתוקים והגשמה של מאוויים בחיינו. אהבתי מאד את הפוסט. תודה ושנה טובה מכאן בלוס אנגלס
     22/9/11 01:48:
   הי מיכל, חזרתי זה עתה משתי חתונות... והשמחה רבה, פותחת את הדלת... ומי מחכה לי על הריצפה, סממית קטנה ומתוקה.............................נו, הבנתי, וכעת, אלך לחלום מה הדבר הבא........ ונצא לעשייה, תודה לך חברה
   WOW. מרתק. שנה טובה .
     21/9/11 23:58:
   שנה טובה********
     21/9/11 23:13:
   תודה על פוסט המעולה!!
     21/9/11 23:13:
   שנה מתוקה וטובה לך ולפוסט המעניין
     21/9/11 23:10:

   מיכל יקרה,
   תודה מכל הלב על הלטאה ועל השיעור הנפלא בחלימה.

   מאמצת לי לטאה וחולמת את השנה הבאה

   שתהיה שנה נפלאה

   דבי

     21/9/11 23:01:
   כתיבתך עשירה ומעשירה... אבל לעולם לא אבין את האידיאנים הללו... מנין להם ''הידע'' הזה...?! והעיקר ש זה מעניין מאד.... אותי ! חחח.... תודתי !
     21/9/11 22:57:
   שנה טובה ומתוקה ו---חלומית ((:
     21/9/11 22:23:
   מיכל,מדוע צריך הנחייה של בעלי חיים?
     21/9/11 20:14:
   תודהמ לך, מנסה לנקות יסודי............ שנה נהדרת פוזית*
     21/9/11 19:55:
   שנה טובה!!! הכי טוב שאפשר....
     21/9/11 18:53:
   שנה טובה!
     21/9/11 17:58:
   נפלא פשוט נפלא! שנה טבה לך וחג שמח
     21/9/11 17:35:
   מיכל , מדהים לא רק מילה . מאוד עצמתי -מבריק ! שולחת לך הודעה אישית נוספת - ותביני מדוע . זוהי באהבה שנה נפלאה יקירה
     21/9/11 17:27:
   לאט לאט הולכות החיות שלך והופכות לחברותיי, העורב, הדולפין, הפרפר והאנטילופה, והינה, עכשיו גם לטאה. שנה של חלומות והגשמתן פוצינקה!
   תודה על הידע המדהים שחלקת ...שנה טובה לך
     21/9/11 16:13:
   איזה יופי. כבר אמרתי שהמקורות לכל דבר נמצאים במקורותינו. בתקופת חז"ל וימי הביניים חסרי החוליות שימשו כמרכיבים במגוון תרופות. התלמוד אסר לצוד או לחבול בשבת ב"שמונת השרצים" שנזכרו בתורה (כגון חומט, כח, לטאה לצורך רפואה או שימוש אחר. שימושים רפואיים במינים שונים של חומטים, כגון חומט גמד Abelepharus kitaibelii)) נזכרו גם במקורות ערביים. שימוש רפואי ב"אנקה" נזכר במשל שהובא במדרש תנחומא: משל לרופא שבא לרפאות בלשונו נשוך נחש. בדרך ראה אנקה אחת, התחיל מבקש מקל להרגה. אמרו לו: לזו אין אתה יכול ליטול את נשמתה, האיך אתה יכול לרפאות נשוך נחש? המונח "אנקה" במקור זה מתייחס, ככל הנראה, לזוחל מסוים או אפשר כשם כללי לתת סדרת הלטאות. הרופא התכוון לרפא את החולה באמצעים מאגיים. התעכבותו בדרך לשם המתת האנקה נועדה, ככל הנראה, לצורך השימוש בה כמרכיב ברפואת ההכשה ('תריאקה'). כאשר התקשה להורגה נותר הרושם שאין הוא בקי בתורת הריפוי. ועכשיו כל אחד יכול לעשות השלכות כפי שהוא מבין. אבל הרעיון של יצירת יומן חלומות לשנה הבאה מקסים, ואני לוקח אותו. כתיבה מאלפת
     21/9/11 15:59:
   תודה על הפוסט המושקע והמשכיל... שנה טובה גם לך ומוזמנת לבקר גם אצלי לפעמים
     21/9/11 15:34:

   יופי של פוסט!
   גם אני מאמינה שהיקום מדבר אלינו דרך סימנים וחלק מהם הן החיות הנקרות בדרכנו.
   כעת הוא זמן השממיות בבית והן מטיילות על כל הקירות החיצוניים והפנימיים.
   לטאות ממש אין איתי בנמצא. אבל  זאת אולי מכיוון שאני במילא מטיילת ומתמצאת בארץ החלומות הרבה יותר טוב מאשר כאן...קריצה.

     21/9/11 15:14:

   צוחק תודה נשמה, על מאמר קסום !!

   בברכת לטאה טובה לשנה הבאה !!! מגניב

   אני מרגיש שבזכותך התאהבתי בהן !! נשיקה

   יש כאן כל כך הרבה חרדונים,

   שעושים מדיטציה אינדיאנית.מופתע

     21/9/11 14:55:
   נפלא! אין בספר המילים בכדי לתאר את העונג שלי מהפוסט! הוא בא לי ממש בזמן. אני חש שהוא נכתב במיוחד עבורי :) שנה טובה וחלימה מוצלחת!
     21/9/11 14:50:
   וואו, מעניין !!!!
     21/9/11 14:47:
   ואווווו...פשוט ואוווו... איזו זרימה נפלאה של כתיבת פוסט... פוסטרית לדוגמא את ... הכנסת אותנו בפרוזדור מחוייך ומסקרן אל עולמה של הלטאה ..לפחות עכשיו אני מבין למה צריך גברים בעולם ...חחח לסלק לטאות...חחח... ולגופו של הפוסט ...אומר במילותיים ...שפתיים ישק ... אהבתי במיוחד את החלק עם זנבה של הלטאה ... להשאיר אחורה את הזנב הקטוע ולהמשיך הלאה אל החדש אל הצמיחה ...ניתן ללמוד מזה הרבה ...אין ספק ...שתהיה לך מיכל שנה נפלאה ..שנה של התחדשות וצמיחה ...שנה של הגשמת חלומות ...אהבתי ..
     21/9/11 14:39:

   * תודה על פוסט נהדר, ועבורי גם רלוונטי ...
   בשבועיים האחרונים, יצא לי לפגוש כמה וכמה לטאות ...
   טוב לקחת את ההבנה הזו, למקומות של צמיחה והגשמת החלומות.


   שנה מבורכת ומאירה
   אהבה ושלום
   שלומית   אהבה ושלום
   שלומית

     21/9/11 14:34:
   לא מתה על לטאות..אבל הפוסט הזה דווקא נחמד :)
     21/9/11 14:07:

   צודקת הבת הנהדרת שלך

   מי זה בכלל הורג לטאות?

   באשר לחלימה, אנסה...

   מעבירה זאעת ישר לבתי....

   שנה טובה ונהדרת שתהיה

   לך יקירה ולכל בני ביתך...


     21/9/11 13:54:
   מיד שחזרתי מתאילנד חלמתי על מרוקו ורק עכשיו אני מבין מה עשה את זה לפעיל כל כך. אם את זוכרת כתבתי פוסט על הלטאה מאיי קומודו. טורף בעל חיידקי פה מזהמים ורעילים עד כדי קטילת הבהמה או האדם הננשך... ומאז אני לא מפסיק לחשוב על מרוקו. זה קשור למרוקאים?! חחח... פוסט יוצא מהכלל ארוך מאד ומרתק :) שנה טובה נשמה זכה.
     21/9/11 13:42:
   שנה טובה עם המון חלומות מתוקים וכיפים! פוסט מרתק, אהבתי, תודה!
     21/9/11 13:26:
   גישת חלימה מעניינת ויצירתית ללטאה, זה לא מיקרי שנתקלת בלטאות מאחר וזו תקופת ההשרצה של לטאות, ויש לטאות שמושרצים חיים, תקופת הרבייה של הלטאה האביב ובקיץ תקופת ההשרצה.
     21/9/11 12:56:
   ואוו....איזה פוסט מושקע ומלמד. שתהיה לך שנה טובה והמשיכי לעדכן בפוסטים מחכימים. נגה
     21/9/11 12:54:
   שנה טובה! בריאות, אושר ושמחה בלב!
     21/9/11 11:27:
   מיכל - לטאה - מענין שגם אני פגשתי בה גם בבית העלמין כשביקרתי את אמאבא גם היום במרפסת - סממית שברחה - ועוד אחת גדולה שעל הקיר טיפסה - תודה על הפוסט המושקע שנה טובה ומתוקה שנת בריאות אושר ושלווה
     21/9/11 10:22:

   רק אתמול פגשתי לטאה קטנה בחניה אצלנו.......
   ובולמוס החלומות שלי בשלושת הלילות האחרונים והקושי להתנתק מהם ולהתעורר לא מפתיע.
   נהנתי מהמפגש הזה איתך
   שתהה לנו שנה של צמיחה מבורכת מיכלי
   ישר כוח !!

     21/9/11 09:00:
   מיכלי, תודה תודה תודה, אחת בעבורך ושתיים בעבור ביתך החמודה שעשתה במקומי את העבודה והכריחה אותך לכתוב כל כך יפה, מתוך הנשמה.. והלטאות מחברות אותך אל החזון, ו"הקדם ארוויזיון" שלהן, הוא לתת לך את המסר בחלום. וכתבת..לטאה גם מזכירה שלא מספיק לחלום חלום! זו רק חצי עבודה. הרעיון הוא גם "ללכת" אותו. להגשים! וכדי להגשים, את החלום הכי חלומי, צריך לדייק אותו. לפנטז בדיוק על מה שאנו רוצים לזמן לעצמינו. להזין את המוח בפרטים ברורים. להגדיר ולדעת לאן אנו הולכים ומהם הצרכים והרצונות שלנו. כי מה שאנו מזמנים זה מה שמגיע! אחד לאחד. (אין דבר שאנו מבקשים והיקום לא מספק!) וכי מי שלא יודע...לא מגיע! אז מיכלי, את אלופה בפנטזיות וכעת עליך לבצע את החלומות הכי פרועים שלך, שנה חדשה בפתח. ואני מאחלת לך (ולי) הגשמת כל החלומות ,בדרך קלה מהירה ובטוחה. חבוק ענק לשנה חדשה, אסתי
   * תודה מיכל. גם אצלי הן מסתובבות חופשי, בביטחון מלא. בחצר הן גדולות ולא חביבות עלי. בבית, אני דווקא מתעלמת. היא קטנה ועדינה השממית. בעניין החלימה וההגשמה, אני באמת מאמינה שלהחיות בתוכך את החלום לפרטים זו הדרך הנכונה...לעשיה ממוקדת חלום :-) שנה טובה

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air