כותרות TheMarker >
  ';

  חן הקוקייה

  \"כדי לא לשנוא את בני האדם, אני מעדיף להתרחק מהם\"
  ז'אן ז'אק רוסו

  ארכיון

  הלשעברית

  80 תגובות   יום שישי , 23/9/11, 20:22

  בשביל הישראלים, הפלשתינאים הם כמו חברה שלא נעים לסנן טלפונית, אבל למה לעזאזל הנודניקית הזאת לא מתפיידת להם מהחיים?

  ''


  היתה לי 'חברה' שהתגרשה לא מזמן. פגשתי בה לראשונה כשהיתה בהליכים, ואז היא ממש הצטיינה בתור חברה ומאוד אהבה לבלות זמן בחברתי, תוך שהיא מערבת אותי בכל נפתולי חייה והדברים האיומים שעולל לה בעלה במשך ממש המון שנים (!) יום אחרי הגירושין ברבנות היא נעלמה מחיי כציפור שעפה לארצות החום, מה גם שכבר סגרה איזה סידור עם מישו שנשמע אמנם מפוקפק ושיקר לה בעבר, אבל אלה פרטים קטנים כשמדובר בגבר כהלכתו (אם גם זעיר), בעל שתי ידיים, שתי רגליים, מתהלך ללא מקל ונושם עצמונית.

  קיצר, הבחורה עוד נהגה להשמיע אותות חיים בדמות הודעות משונות על קירי הפופולרי בפייסבוק סטייל 'מה נשמע מותק?' עם הרבה חחחח.... ושלוש נקודות.... עד שאופן התקשורת הלא מתגמל הזה נמאס לי ומחקתי אותה מרשימת חברי. עברו שבועות עד שהיא שמה לב לשינוי ועוד זמן-מה עד שטרחה לטלפן ולשאול מה קורה. באותה שיחה, צחקנית וקלולסית כהרגלה, מיהרה להודיע לי ברוחב לב, שבעקבות השינוי במעמדה האישי, היא כבר לא זקוקה לחברות באופן כללי (באותה שנייה היה לי דז'ה-וו קטלני לעוד מישהי ששיגרה לי פעם במייל הודעה דומה. נשים, נו, עם מקסים, כפי שהתחוור לי אחרי שהתמקדתי ברוב טמטומי במשך שנים בתיעוב גברים בלבד ולא חילקתי את ביצי הגועל בין שני הסלים המגדריים הללו), אבל היא מזמינה אותי להתקשר אליה בכל בעיה שתצוץ אצלי (אצלי? ממתי אני הבעייתית?) והיא מבטיחה לענות!

  יענו לא לסנן אותי. אני רוצה לחדד כאן את הנקודה שאולי לא הבנתם. זו היתה הבטחתה הנדיבה של האשה הכה-מקסימה, שאירחתי כמעט שנה בחיי והקדשתי לה תשומת לב והרבה קשב בתקופתה הקשה. נו, כרגיל אני לא לומדת דבר מהעבר, וזו כמובן בעיה שלי ואין לי על מי להלין.  וכמובן שמאותה שנייה נסתיימו שידוריי עם הנ"ל ואפילו צחקתי לגמרי, כפי שאני מחייכת נמרצות כשאני כותבת את השורות האלה עכשיו.

  אבל לא יכולתי להפסיק לחשוב השבוע, בכללי, כשם שאני תמיד חושבת מהפרטי לכללי, כמה ההתנהלות הזאת של האשה המסוימת הזאת, חריגה ככל שהיא נראית לי בעולמי הנאיבי והמטומטם, או אגוצנטרית כפי שהיא נשמעת כשהיא מתוארת כאן - בעצם אופיינית לחברה שלנו, ובפרט ליחסינו עם הפלשתינאים.

  שלא תטעו בי. אני לא מתה עליהם, ובשנים האחרונות אני חושבת שהמוסלמים במזרח התיכון, המהגרים המוסלמיים במערב, המשטרים הערביים, מדינות ערב, הפונדומנטליזם הערבי, החמאס, המשטר בעזה, איראן, ווטאבר - המאיסו את עצמם על כל העולם ועל כל הומניסט, בעל מצפון, שוחר שלום, תומך בזכויות אדם וכו'.

  ועם זאת - מה שהיה פעם יעד סביר והגיוני בעיני כל תושבי המדינה הזאת, לדעתי, ימין ושמאל, והוא: שאיפה להסדר יציב עם הפלשתינאים החיים כאן - לא לשלום, כי אני לא חושבת שיש כאן מישהו שבאמת מאמין עדיין ב'שלום' - בתוך מדינות ערב עצמן אין 'שלום' - אבל הסדר טריטוריאלי מוסכם - פשוט התאדה, התפוגג, נגוז. תעזבו אותנו באמ'שכם, אנחנו אומרים לנודניקים האלה מעבר לחומה. זכויות האדם והאזרח שלכם לא מעניינות אותנו, אם עניינו אי פעם. העיקר שאין פיגועים מכם - טפו טפו - וזה מספיק לנו. מה אתם עוד רוצים? שבו בשקט ותגידו תודה שאנחנו בכלל עוד מקצים כוח אדם לפתוח לכם ת'שערים ב'גדר' (6 מטר) לחלקות שלכם ולבתי ספר או לכל מה ש'נשאר' מעבר לחומה ומספקים לכם מים.

  כמו החברה שלי מהגיהנום הזאת, שמתייחסת אלי כאל ילד לוקה בשכלו, סרח עודף שאלוהים יודע מאיפה הוא נדבק עכשיו, ככה אנחנו מאוד מתפלאים - בעיקר ביבי, המופתע התמידי ומכבה השריפות הנצחי (תרתי משמע) - בכל תאריך רלוונטי שצץ מאי שם בלי הודעה מראש (רק של שנה בערך), למשל עכשיו בשל הכוונה להכרזה על מדינה פלשתינית. ואנחנו מתבוננים באבו מאזן בתימהון אינסופי: מאיפה בא לך הרעיון הזה בראש?


  ''

  שבו בשקט והניחו לנו. החומה

  שוכחים את כל הסיפור הזניח שזהו ביתם, אלה אדמותיהם בטאבו, מה לעשות, שישבו כאן שנים גם בלי זהות פלשתינית - אגב לפי כמה מהחוקרים לא מן הנמנע שחלקם עברים עתיקים, שלא ירדו לגלות לפני 2000 שנה - והיום הם דורשים הגדרה לאומית כמקובל במשפחת האומות - ומתחילים לשלוף נימוקים שלא נס ליחם: תזכיר לי מאיפה צצת? זה לא אנחנו שהיינו כאן לפני מלאנתלפים שנה ואתה שסירבת להצעת החלוקה? אכלת אותה מותק! וגם תקפתם אותנו שבע מדינות ב-67! שבע מדינות! יאללה, עזוב אותנו בשקט וזהו.

  וזה לא כי אנחנו רעים או משהו, באמת. אם תשאלו אנשים שמכירים את החברה ההיא שהיתה לי - כולם יגידו שהיא מותק ומקסימה, באמת! היא כל כך חמודה לאנשים! תמיד צוחקת ומחייכת ובשלנית על! פשוט... החיים שלנו מה-זה קשים, ויש לנו מלא עניינים על הראש, והמחאה החברתית הוכיחה כמה שהקוטג' יקר, שלא לדבר על השכירות בתל אביב - ואני לא צוחקת. אני באמת מזדהה עם דפני וחושבת שהחיים פה מבחינה כלכלית הם גיהנום ובכלל לא מבינה איך מפלגות השלטון למיניהן, אם העבודה (חחח השם הזה הורג אותי) נספרת בעיני מישהו - בכלל נמצאות בשלטון, לנוכח המצב הזוועתי כבר עשורים. ובמקרה של החברה שלי, באמת קשה לבשל אוכל גורמה כל יום ולקנות בגדים יפים ולשמור שהגבר האידיוט לא יעזוב אותך בשביל אחרת, מי כמוני יודעת (רק הבגדים, לא הגורמה וחלילה לא הגבר).


  ''

  אבו מאזן - חומוס בכיכר. צילום: איי.פי

  אז באמת, איך יהיה לנו ראש לפלשתינאים ולשטויות שלהם עם המדינה והעצמאות, כשכולנו מנהלים מלחמת הישרדות פרטית, חצי מדינה על ציפרלקס והחצי השני, הלא מעודכן, על לוריוון? אנחנו רוצים רק שביבי יגיד שיהיה טוב (לא ליברמן, כי הוא קצת מפחיד תכלס), שארדואן ישתוק ולא יאיים שלושה ימים רצוף, שאובמה יחבק כי בתור כושי וקצת ערבי בעצמו הוא ממש ממש מבין אותנו, ויאללה, נלך לנמנם עד השריפה הבאה.

   

  ואגב אבו מאזן, אח שלנו - אתה יכול להתקשר, אפילו בשבת, ואנחנו ממש מבטיחים לא לסנן אותך, רק תשתדל להמעיט בבקשות. אפשר אפילו לקבוע לחומוס או לכנאפה ביחד, למשל בכיכר רבין, שבימים אלה רוצפה מחדש ונוקתה מכל השיט של העבר, וממש מתאים גם לקרוא לה בשם חדש, ניטרלי כזה, בלי משקעים ובינלאומי, למשל כיכר אובמה. ■

  בציור למעלה - הלשעברית הכי מפורסמת בהיסטוריה - הנרי השמיני מלך אנגליה יסד דת חדשה כדי להתגרש ממנה - אשתו הראשונה, קתרין מאראגון (בדיוקן של מייקל סיטו, 1503)

  דרג את התוכן:

   תגובות (80)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/12/11 22:01:
   פוסט מעולה ..
     6/11/11 19:06:
   החוכמה הגדולה היא לקחת מכל אחד רק מה שיש לו לתת, ולא להיפגע כל כך מכל צדדיו, כי זה לא קשור אלינו ולא נגדנו, אלא הוא. ואת זה אני זוכרת עוד אמר לי המאהב שלי בגיל 20, שאני שיפוטית מדי, ושהוא מתחבר עם אנשים ברמה הרבה יותר שטחית ולוקח מכל אחת את הטוב שבו כי אף אחד לא מושלם. אבל מה לעשות שאנשים הם מכלול, וכמה שאת יותר מתעלמת ומתאמצת להתעלם מתכונותיהם הבעייתיות ומהדיסוננסים בחייהם - שאמנם לא קשורים אלייך אבל הם חלק ממי שהם - בסוף הם פולשים ומשתלטים גם על היחס שלהם אלייך וגם על יחסיכם שלכם. זה הניסיון שלי.
     30/10/11 05:09:

   היי ילדה

   I COME IN BISS

    

   המון זמן לא קראתי אותך, ואני שמח לראות שאת עדיין בועטת בכל דלי של מערכות יחסים, אם זה ביננו לשכנים, האח והחברים, או השכנות והמזדמנים.

   בעקבות הדייטה שלי והתובנות של מה מזון עלול לגרום יש לי תוכנית שלום חדשה - שטחים תמורת גזרים (כפי שסטיבן קולבר היה מוסיף פה - סימן רשום). אני מציע להעביר לפלסטינאים כל מה שהם רוצים בתנאי שהם יוכיחו שהם עברו להיות טבעונים. כל הדם הזה במזרח התיכון לא עושה טוב לאף אחד. הכותל תמורת ברוקולי.

   All we are saying, is give BISS a chance

    

     8/10/11 12:32:
   וזה קורה לא פעם, או אם לנסח אחרת, כל פעם מחדש. אתה פותח את סגור ליבך בפני חבר, ואחר כך כ''כ אתה מצטער, כשהוא נעלם, כשהוא משתמש במה ששיתפת אותו, כשהוא מתחזק פתאום וקם מעפר חולשתו ומשליך בבוז את הכתף שלך שנסמך עליה. ההרגשה היא מעליבה, או קצת משפילה אפילו. אתה גאדג'ט שעבר זמנו. ומי סובל מכך? הבאים בתור, שנתקלים בחומות הבצורות שהקמת במהר מהר מסביב ללב שלך. שילכו ויחפשו את המפתח.
     6/10/11 07:34:
   עבדו עלינו. שמו את אותו הריצוף רק ללא הסדקים. חבל, יכולנו לייסד לנו דת חילונית ולתקוע פתקים בחריצים בבקשות להקלה בארנונה או בבקשה להפוך עוד חניון לחניון לילה לתושבים. כמו לכל דבר כנראה יש גם חברים שיש הם תאריך תפוגה וכדאי להספיק לשתות אותם לפני שהם יחמיצו
   בושה ונכלמת להודות שגם אצלי השתנו היחסים עם החברות לאחר פרוץ הזוגיות לפני 13 שנה. פעם הן היו אוויר לנשימה, והיום הן משפרות (וזה הדדי כמובן) את תחושת הרווחה (well being).
     30/9/11 17:55:
   תודה ניצה, שנה טובה גם לך. אני באמת בעד דיוק וחידוד, אבל לא יודעת אם ההגדרות האלה באמת מקדמות אותנו. יעלי - מעניין אם אנשים יוכלו אי פעם להיות בני אדם, בכל המישורים, הלאומי והאישי. שמואל - כתבתי על זה המון פעמים, אבל למען לקויי התפישה - לא כל מי שלטענתך נמצאים על כורחם במשחק יודעים שהם במשחק, מהו משחק זה, מהם כלליו ומי קבע אותם. יש באמת אנשים (משני המינים) שעדיין מתנהלים בכנות ביחסיהם עם הזולת, ומילה אצלם היא מילה - זה אולי יבוא לך כשוק. ואני מדברת על יחסים בעולם העבודה, בעולם המסחר, בעולם הבינאישי, בעולם הפוליטי ובכלל. אכן זהו זן הולך ונעלם, בארץ בפרט, אבל למען אלה שעוד נותרו אני מנסה לשרטט את הכללים - כדי שבאמת לא ייתפסו מילולית להצהרות שאין מאחוריהן דבר.
     29/9/11 21:34:
   מיא הראש לא במקום בעקרון אני השמאל הלאומי כולי תקווה שכן יהיה שלום בסוף ולגבי גברים את יודעת כבר את דעתי נשיקות *
   מעניין, פעם ראשונה בלי השמאל או היימן, דוגרי מהבטן. אהבתי. שתהיה לך שנה הכי שבעולם
     26/9/11 21:02:
   מיא היום 20:58: אירית - נשים מסביבי מסתפקות בגברים כל כך עלובים, שאני אומרת, מה יש בהם? בוודאי הנשימה העצמונית והשליטה בסוגריהם. ואגב יש כמובן גם נשים עלובות. העליבות היא לא נחלתם של הגברים. אפשר גם לצאת מהעליבות אבל זה עניין של החלטה ושל מאמץ. ולגבי הפגיעה, בדיוק דיברתי עם פנינה היום והיא אמרה לי שהיא יודעת שגם כשאני צוחקת כואב לי והאמת שאולי זה נכון. פשוט נמאס לי כבר מהכאב הזה אז אמרתי לו ללכת.
     26/9/11 21:00:
   אילנה נכון. זה כמו שהאשימו את אנשי המחאה החברתית שיש להם אייפונים והם נוסעים לחו"ל. כי באמת נמאס כבר להיות עניים. אז בסוף אתה מבין שלא תהיה לך דירה לעולם, אז אתה קונה אייפון ונוסע לסופ"ש בפראג בדיל. אותו דבר עם הפלשתינאים - פשוט נשבר לנו לחשוב עליהם אז הדחקנו ושכחנו מזה ואמרנו - אוקיי, שיבנו עוד וילות בשטחים, מה זה קשור אלינו?
     26/9/11 20:55:
   שמואל - נגעת בנקודה. זה כל כך קשה לי. כלומר אני מחמיאה מכל הלב, אבל אחר כך כשלא מחמיאים לי מאוד נעלבת, וגם הכי נורא כשמחמיאים לי ולא מתכוונים לזה. בכלל על המחמאות אני חייבת לכתוב בנפרד. למה גברים מתכוונים כשהם אומרים לאשה שהיא יפה, חכמה, טובה, מעניינת ומצחיקה. הם מתכוונים שהיא לא בשבילם?
     26/9/11 17:09:
   בהשלמה לרעיון הבסיסי שלך, יש לי הרגשה שהישראלים רואים בפלשתינים חברה משעממת עד מוות. הם יודעים עליה הכל, תנועותיה צפויות מראש ואין בה כל חידוש. אז מה, נשב עוד פעם ? נפתח שולחן? הוא יגיד..ואנחנו נענה, בחיאת. אי אפשר פשוט לזרוק אותם ולהביא חברה רעננה,מושכת ומלאת סוד במקום?
     26/9/11 06:24:
   מיא יש סטירות שלא שוכחים אפילו מכיתה ב' או יב'. תמיד יש לנו חברות כאלה ברזומה. זה צורב לכל החיים אני חושבת. לא אוהבת את זה...אבל את. אוהבת אותך עם הצחוק שלך. על עצמך ועל כל גבר שדוחפ רגל בדרכך :) אהבתי את זה ש"נושם עצמוני" הבי לי אחד כזה...כי אין! לגבי החבר הקרוב אבו...זה טרי מדי אני מעדיפה שלא לפגוע. גם לא להיפגע. שנה טובה. ריקה מפגיעות בגופ גם בנפש.
     26/9/11 06:16:
   תהל, יש בי משהו שלא מאמין שזה סביר להתנהג ככה - מבחינתה - כי זה בניגוד לאינטרס שלה עצמה. אבל לא כולנו בנויים אותו דבר, לא רגשית, וודאי שלא רציונליים במעשינו. אני כתבתי את זה באחד הפוסטים הקודמים שלי על ה'חבר' שהיה לי. קשה מאוד להבחין באמת כשמישהו אומר משהו בשיא השכנוע העצמי ומתנהג אחר כך בדיוק ההיפך. אני רק מאירה את התופעות האלה. הפסקתי להיחרד/להתמוטט מהן. גם במקרה 'החבר' צחקתי. כי באמת נחרדים פעם פעמיים, לא בפעם השלושים.
     25/9/11 23:38:
   יש יופי גדול בעובדה שלמרות שאת מפוקחת וחדה את עדיין מוצאת עצמך בסיטואציות בהן את נותנת את עצמך וחוטפת כאפות,תמיד קיימת האפשרות להיות סרקסטית ומרושעת במעמד הכאפה ומספיק סתומה אח"כ כדי להתמוסס ולהאמין שוב בבני אדם ולו רק בשביל כמה חברויות ששוות הכול,לגבי הפלסטינאים כבר כול האפשרויות נראות לי אפשריות וחסרות סיכוי בו זמנית.
     25/9/11 08:32:
   חוץ מענייני החברה, אני חותם על כל מילה שכתבת כאן. רק מקווה אני שהגישה הזו לא תהיה המדרון החלקלק שבסופו יתגשמו חלומותיו של אחמדיניג'אד..
     25/9/11 00:44:
   רות, עד כה הוכחנו שאנחנו יודעים להגן על עצמנו. אבל מבחינת החוק הבינלאומי צריכה להיות להם הגדרה - וצריכות להיות לנו ערבויות. האיום הקיומי שלנו לא נובע מהפלשתינאים אלא מטילים ארוכי טווח מכוחות קצת יותר חזקים מהם.
     25/9/11 00:16:
   מיא לא מאשרים להם ? הם מגישים תכניות ? בפרדיס , בבקע, בערררה ובערה יש שכונות חדשות עם תכנון ופיתוח זו כבר לא בניה פירטית .(שנמשכת במקביל בשכונות הישנות) . הבאתי את הדוגמא- לחשיבה של מה ששלי שלי ומה ששלך גם שלי- וככה גם הפלשתינאים- זה לא יגמר במדינה זה יגגמר רק כשאנחנו לא נחיה כאן יותר
     24/9/11 23:18:
   חס וחלילה. אין לי עניין בסגירת חשבונות, אחרת הייתי עושה את זה מזמן, כי זה קרה די מזמן. פשוט באמת הניסיון לנפנף את הפלשתינאים כאילו הם איזה יתוש טורדני הזכיר לי את ההתנהגות שלה כלפיי - ולכן כתבתי בלהט הרגע, בשליפה, בלי שום פרטים מזהים כמובן, כמו שאני מקפידה תמיד.
     24/9/11 21:52:

   סגרת חשבון ...כהלכתו....יופי.
   תשמעי אני לא אחדש לך  יש  כאלו ....ויש גם אחרים . אהבתי לקרוא
   שנה טובה באמת טובה .

     24/9/11 21:19:
   רות, אבל בחיפה וביפו הם לא גרים בדירות ולא בבתים? וברמאללה ובשכם? הם לא גרים רק בכפרים. מה קשורים מאוויי הבינוי שלהם להסדר? זה גם עניין של קדמה ושל עיור. ערביי ישראל אגב לא בדיוק מקבלים אישורי בנייה וודאי שלא משכירים להם דירות, ואשר לפלשתינאים - כשיהיה הסדר, שישברו את הראש לעצמם.
     24/9/11 20:33:
   לפני שלוש שנים ישבתי כאן בערב בו דיברו על מצוקת הדיור בכפרים של הערבים, מישהו העיז ושאל- למה שלא תבנו בניה רוויה , תעשו כמו בערים שלנו-פינוי בינוי- תאחדו מגרשים תבנו מבנים רבי קומות ודירות עם ביוב מודרני. קם ראש המועצה של ג'אסר -זהו כפר שבו עוני הוא בסגנון חיים ואמר אצלנו בניה רוויה - מה פתאום אנחנו לא רגילים אצלנו בונים ילד על אבא שלו, גם אם אין יותר בוסתן וגם אם חלון בתוך חלון- אננו רוצים עוד אדמות כדי לבנות ברטי. קחי את זה ותביני לאן הולכים
     24/9/11 18:18:
   פספסת לגמרי! היא התיחסה אלי כאילו אני הנודניקית ואני אבו מאזן!
     24/9/11 18:11:
   פיענחתי את מה שסיפרת כאן! החברה הנודניקית שיתה לך זה אבו מאזן! תודי!
     24/9/11 17:18:
   אורה, נכון. הכי נורא זה שמדי פעם הם מזכירים את קיומם - ועוד בדרכים דיפלומטיות ולא בפיגועים. מבחינתנו יש דרך אחת לשמוע עליהם: כרוצחים.
     24/9/11 17:16:
   גלית, אבחנת נכון. יש בי כנראה צורך עצום בחברות, בשורוק, ועם זאת אני מאוד ערה לעליבות של האנשים ולקטנותם. הלוואי שלא היה לי הצורך הזה, הלוואי. כי באמת אני כל הזמן מקבלת מכות. לפחות אני כבר לא מופתעת. עד לפני לא נורא הרבה זמן הופתעתי בגדול! היום למדתי איכשהו להעביר את זה. הבעיה גם שדבר לא נעלם מעיניי ואני בדיוק קולטת כמה הם דו פרצופיים ונכלוליים ואפסים ופחדנים ושקרנים ואני מדברת על כולם וזה נובע באמת מהפחד שלא ירצו אותם כפי שהם, שהם לא מספיק טובים וראויים, לכן הם מתחפשים למי שהם לא, מתחנפים עד מוות, מפנים עורף לאמת על ימין ועל שמאל, עד שהם בעצמם שוכחים מי שהם. זה עצוב ואמיתי וגורם לי לעצבים כל יום מחדש ועובדה שאני חיה עם זה. הלוואי שלא הייתי רואה את זה ולא הייתי חושבת על זה.
     24/9/11 16:55:
   כן, כנראה שאם יושבים חזק על מישהו, קל וחומר על עם שלם, זה לא לוחץ ולא מפריע, בתנאי שהוא לא זז כל הזמן. והנה אבו מאזן זז. לא נוח לשבת עליהם ככה.
     24/9/11 15:50:

   בניגוד למוטו של הבלוג שלך, מפי רוסו הדגול, את דווקא אדם חברותי להפליא ::))

   הרושם המצטבר מרצף הפוסטים שלך הוא שאת לא מאבדת את האמונה וממשיכה לנסות להכיר ולרכוש חברים (ובעיקר חברות). וזה ומופלא בעיניי אך נפלא מבינתי. כי כל פעם מחדש אני נדהמת מהאנוכיות והנצלנות והתועלתנות של אנשים, מהקלות שאומרים דברים שלא מתכוונים להם, מבטיחים הבטחות שלא מתכוונים לקיים, מעמידים פנים ומזייפים ומרמים ובוגדים. ולא פחות אני נדהמת משיעור האנשים שהם כאלה. צריך אומץ להיות כמוך. אני יותר דבקה בדרך של רוסו.

     24/9/11 15:31:

   צטט: מיא 2011-09-24 14:48:20

   מקפי - לא הבנת אותי בכלל. לי היתה מחויבות-שיא לחברות שלי. מספיק שאזכיר שבלידות שלהן הייתי איתן ולא גברים. אני לא רוצה לפרט יותר מזה. כשהקשר אמיץ ונמשך עשרות שנים, האמן לי שיש מחויבות. אני מתכוונת שהוא מבחירה כל יום. אין ילדים משותפים שמחייבים אתכם להיות ביחד, אין חשבון בנק משותף, אין חמות. כמובן אין מין. זה טהור וזה אמיץ. זה עשוי להיות ככה.

   הבנתי לגמרי,אלא שאני מתקשה לראות דווקא ביחסים ללא מין דבר טהור

   את מבינה

   נולדתי הפוך

   אני רואה דווקא ביחסים עם מין דבר טהור

   ולכן מזהה דווקא במחויבות שיא למי שחי איתך ולידך כל הזמן את הדרך הנכונה להקדשת זמן בלי חשבונות שירדדו אותו לכלום המאוס על כולנו

   זו הסיבה שגם קשה לי לראות במספר שנים עדות לאמיצות הקשר

   ואם אני זוכר נכון(ואני) אז גם את כתבת לא פעם נגד התפישה הזו

     24/9/11 14:48:
   מקפי - לא הבנת אותי בכלל. לי היתה מחויבות-שיא לחברות שלי. מספיק שאזכיר שבלידות שלהן הייתי איתן ולא גברים. אני לא רוצה לפרט יותר מזה. כשהקשר אמיץ ונמשך עשרות שנים, האמן לי שיש מחויבות. אני מתכוונת שהוא מבחירה כל יום. אין ילדים משותפים שמחייבים אתכם להיות ביחד, אין חשבון בנק משותף, אין חמות. כמובן אין מין. זה טהור וזה אמיץ. זה עשוי להיות ככה.
     24/9/11 14:45:
   נשיקות בלאקי!
     24/9/11 14:41:
   גליתוש - מאיפה צץ לנו הליכודניק החדש הזה? אם אובמה התיאש מתהליך השלום נקווה שהילרי קלינטון תעשה משהו.
     24/9/11 14:40:

   צטט: מיא 2011-09-24 14:26:45

   מקף/סוגריים היקר, אני חושבת בדיוק ההיפך ממך: הרומנטיקה גזה מתישהו וקשה למצוא נפש תאומה, וחברים טובים יכולים להישאר איתך מגן הילדים עד המוות, לכן הם השקעה בטוחה יותר, מה גם שיכולים להיות כמה במקביל, ולאורך תקופות כמובן קצרות יותר, והשקעה באדם אחד היא מאוד ריסקית - כי כשאתם נפרדים אנשים מתרסקים כמו שכולנו עדים. בנאדם שהוא חבר שלך לא מפרנס אותך, לא מגדל איתך ילדים, לא רב איתך מי ישטוף את הכלים, יש מצב שהחברות ביניכם תוכל להיות יותר אמיצה ופחות מתחשבנת.

   טוב,ידוע שבלי סיכון אין רווחים אבל זה לא הקטע אלא שבלווא הכי הרבה יותר נעים לא לחשוב על אנשים במונחים של השקעה ואולי אם תופשים את העולם ככה אז הרומנטיקה לעולם לא גזה

   מה שאת בעצם כותבת זה שחברות אמיצה מתבססת על חוסר מחוייבות אמיתית

   לא אומר שהדברים פשוטים ולא מתעלם מהמורכבות האין סופית הנחוצה לקיום שאני מנסה לתאר כאן

   להפך

   זה חלק מיופיו

   נראה שמה שרוצח את האהבה זה הקושי בין לסנטז תשומת לב לכבד ולקל

   וגם הקטע של ההפרדה בין נשיאה משותפת בעול הקיום לבין הפן היותר מלבב של הקיום נראה לי כעומד בשורש רוב הרוע של הקיום

   ההפרדה הזאת בין היצירתי ובין ההישרדותי היא שמעוותת גם את היחסים בין הפרטי לכללי ולכן גם בין הכלל שלנו לכלל של שכנינו

   ולכן את הפתרונות הייתי מחפש שם

   לא אומר שזה פשוט,אולי זה אפילו לא אפשרי כרגע ונראה שזה אפילו בלתי נתפש לרוב האנשים כי גם את פורטת כאן איזה מובן מאליו לכאורה בלי להבחין שיש אנשים שבשבילם זה לא בדיוק ככה

   בכל מקרה, אם מדברים על כיוון לפתרון אני הייתי מפנה גם מבט לשם

   אגב

   מעולם לא יצא לי לריב על שטיפת כלים והורדת אשפה

   לדעתי מהרגע שאת מגיעה למצב כזה הגיעה הזמן לחפש קשר אחר

   זה בכל אופן מה שאני עושה

    

     24/9/11 14:40:
   עליזה, אני עוד קוראת לה כיכר מלכי ישראל, אבל להמוני אנשים השם כיכר רבין מאוד מאוד משמעותי, ואין כמעט יום שלא באים להניח זרים על האנדרטה לזכרו. אני יודעת כי אני גרה כאן. אפשר למחוק את השם אבל אי אפשר למחוק אותו מהלבבות. באמת.
     24/9/11 14:40:
   טובה, משה - תודה!
     24/9/11 14:39:

   צטט: מיא 2011-09-24 14:25:35

   בוקר טוב חברים! בלאקי - איתך אני מוכנה לדבר רק על קניות, רצוי בשוק הפשפשים! למה לריב?

    

   ______________

   צודקת :) ניסיתי להתאפק הרבה, אבל חשוב לי שאנשים יידעו - זה לא נכון. ומעכשיו, רק קניות.

     24/9/11 14:37:
   בנאור - אין דבר כזה לבד, אם אנחנו מצליחים להקיף את עצמנו באנשים שאוהבים אותנו.
     24/9/11 14:36:
   שחר - אני בדיוק חושבת כמוך. השאלה אם יש 'עם פלשתינאי' או אם הוא הומצא לא רלוונטית לצורך העניין שאנשים חיים בשטחים (גבולות 67), יש להם כפרים וערים (מה תעשה, תמחוק את רמאללה?) ואי אפשר להתעלם מרצונם בהגדרה מדינית (ומרצונה של ירדן שלא לקבל אותם). זה בראש ובראשונה אינטרס שלנו. לגבי החברה - זה נורא מצחיק אותי שאנשים חושבים שיהיה להם משבר אחד בחייהם, זלחו לי על הפסימיות - אבל החיים הם לא גן של שושנים. הם רצף של התמודדויות, וזה מאוד תלוי בחוסן של כל אחד ובמערך התמיכה שמסביבו - משפחה, ילדים לא מפונקים-אש, חברים טובים וכו'' - כיצד הוא יוכל לעבור אותן. לי למשל ההתנתקות שלה (שאירעה לפני די הרבה זמן) לא הזיזה לי. באמת. זו היתה סתם אנקדוטה בחיי. וגם דברים יותר מעצבנים כמו מכוניתי ששבקה ועוד ועוד. זה מצחיק כשמישהו חושב שמעתה והלאה הוא יכול לעבור את החיים לבד כי הוא הכיר בנזוג לפני שבועיים... זה באמת נפלא מבינתי.
     24/9/11 14:29:
   ארז נכון מאוד. היא גם מן פיה כזאת, שחיה בללה לנד ותמיד הכל טוב, קסום וורוד אצלה, הגברים כשהם רעים הם מוגבלים, טועים ותועים, והעולם בכללותו מקום נפלא לה לה. אני מאוד לא מתאימה לתמונה - הבעיה שפעם, כשהיה צורך בכוחות להתמודדות כן התאמתי. היום לא - חבל, חסל ולסל!
     24/9/11 14:26:
   מקף/סוגריים היקר, אני חושבת בדיוק ההיפך ממך: הרומנטיקה גזה מתישהו וקשה למצוא נפש תאומה, וחברים טובים יכולים להישאר איתך מגן הילדים עד המוות, לכן הם השקעה בטוחה יותר, מה גם שיכולים להיות כמה במקביל, ולאורך תקופות כמובן קצרות יותר, והשקעה באדם אחד היא מאוד ריסקית - כי כשאתם נפרדים אנשים מתרסקים כמו שכולנו עדים. בנאדם שהוא חבר שלך לא מפרנס אותך, לא מגדל איתך ילדים, לא רב איתך מי ישטוף את הכלים, יש מצב שהחברות ביניכם תוכל להיות יותר אמיצה ופחות מתחשבנת.
     24/9/11 14:25:
   בוקר טוב חברים! בלאקי - איתך אני מוכנה לדבר רק על קניות, רצוי בשוק הפשפשים! למה לריב?
     24/9/11 14:09:
   לא צריך חברים זוגיות זה מספיק לגמרי ואפילו יותר מזה אם אנשים היו יודעים להקדיש תשומת לב ולו רק לאדם אחד/ת כמו שצריך אז כל הסמטוכה המגעילה בטירוף כחשבונות אין סופיים של מסחר מניפולטיבי בזמננו ובזמנם של אחרים הייתה נעלמת מהעולם,ואז גם הבעייה עם הפלשתינים הייתה נפתרת לרווחת כולנו וכולם, בקיצור,אהבתי את הקישור שעשית בין המונוגומיה הנחשקת לבין השלום האזורי ובין הפרטי לכללי,אלא שהמסקנות שלי הן הפוכות לגמרי.
     24/9/11 14:02:
   מאיפה הבאת את האינפורמציה השקרית לחלוטין שזאת היא אדמתם והיא רשומה על שמם בטאבו? זה ממש אבל ממש ממש לא נכון, אין להם כאן אפילו אבן חצץ על שמם. אלה בסך הכול כנופיות של ערבים מתחזים לעם. לעומת זאת, יש להם המון אדמה בטאבו על שמם בירדן.
     24/9/11 13:36:
   טוב, אמנם לא אני המשפטן של המשפחה, אבל לדעתי קוראים לזה "טשטוש עדויות". מאחר שאיתרע מזלך להיות נוכחת ברגעי השפל של אותה חברה, הרי שאת משמשת עדות חיה לעובדה שאותה ברייה קסומה ומאושרת, מתחזקת בעברה משברים אישיים שאולי אינם תואמים את תדמיתה המחודשת. לו היינו משפחת פשע מסורתית, היינו דואגים להעלים, פיזית, את אותם עדים פוטנציאלים לרגעים הממש-לא-משו של חיינו. כל מי שראה אותנו ברגעי פדיחות משפילות, בוכים עם-קולות-ונזלת, משקרים-בלי-חן, בוגדים, נבגדים, בקיצור כל הפעילויות ההו-כה-אנושיות האלה שלא מוציאות אותנו טוב אם נשלוף אותם מול דייט-ראשון למשל. מאחר ורובנו לא נמנה על המשפחה המסועפת של האלפרונים, אנחנו לא ממש שולחים את העדים לטבוע בים קבורים בבטון, אנחנו רק מפיידים אותם מחיינו. "דונט קול אס, ווי וודנט קול יו"
     24/9/11 12:56:

   כמה תגובות, יקירתי:
   1. אתחיל דווקא בסיפור האישי שלך. הוא הרבה יותר מעסיק אותי. נדמה לי שבין שאר התכונות שלפיהן אנחנו מתארים אנשים כדאי להוסיף את הסקאלה של אנשים שתומכים ואנשים שלא וכמובן אלה שביניהם, אנשים שמוכנים להתמודד עם אנרגיות שליליות של אחרים ואנשים שלא. האנשים שלא, די נדהמים למצוא את עצמם נזקקים לתמיכה כשהם במשבר. אבל כשהם יוצאים מזה הדבר האחרון שהם רוצים זה שמישהו יזכיר להם שהם היו שם, בעצם הנוכחות שלו או עם המשברים שלו. זה לא מצדיק כלום. סתם תיאור מצב, ואם היית מתקשרת לחברה בשעת צרה היית מגלה לדעתי, שהשטר שהבטיחה חסר סיכוי.

   2. אני בעד לתת לפלשתינאים מדינה כמה שיותר מהר, כי זה לטובת המדינה שלי והדמוגרפיה והביטחון שלה, כי זה ימנע מאיתנו להיות כובשים, כי אני בעד שלפלשתינאים תהיה מדינה, וכי בעצם אין ברירה. אבל חשוב לא לשכוח: זו הארץ של העם היהודי. שכם לצורך העניין היא בדיוק כמו רמת השרון, חוץ מזה שגרים בה המון אנשים שלא רוצים אותנו ושהחלטנו לא לכבוש אותה ב-1948. צריך לוותר על שכם כמה שיותר מהר אבל זו ארצנו וזה ויתור שצריך להעשות בצער ובכאב. אין טעם להכנס פה לשאלה כמה מהפלשתינאים היו פה בכלל לפני פה התנועה הציונית והאם היה נוצר עם פלשתינאי שלא כתגובה לתנועה הציונית. מה שברור זה שחשוב שנראה אותם אבל בראש ובראשונה אותנו.

    

     24/9/11 12:14:
   מן הפרט לחידקל . את והחברה כמו ישראל ופלסטין שרה וביבי כמו אובמה וביבי. לבד זה לשלם שכר דירה כפול. אפילו קוטג' מוכרים בזוגות.
     24/9/11 10:15:
   היטבת לבטא.
     24/9/11 08:48:
   אולי הכי פשוט לקרוא לחברה ההיא "חברה לשעבר" ולכיכר ההיא - ,כיכר העיר". זה לא מה שהיא?
     24/9/11 06:28:
   מיא, ניתוח מרתק.
     24/9/11 01:11:
   כיכר אובמה, נכון? שם יותר קליט. וכמובן - פושעי אוסלו לדין, לפני שיהיה מאוחר מדי ועוד אחד ימות לנו.
     23/9/11 23:26:

   שאובמה יחבק כי בתור כושי וקצת ערבי בעצמו הוא ממש ממש מבין אותנו צוחק

   ברור שכיכר אובמה. המלך מת, יחי המלך החדש.

     23/9/11 22:52:
   תודה שרי!
     23/9/11 22:51:
   הצדק החברתי כאן והכספים לשטחים שם, ואין קשר ביניהם. מה, זה קשור? יביאו לך 8000 טבלאות להוכיח שלא, מה פתאום?
     23/9/11 22:47:
   איזה כיף לקרוא אותך ולהזדהות((:
     23/9/11 22:46:
   כן. הנגב כבר חי בשובע ובאושר. הצדק החברתי בא לביקור והוא רק השתמש בעודפים.
     23/9/11 22:39:
   כן, ראיתי את זה. עוד סממן של היאוש הכללי, כי לדעתי בעבר מישהו היה מגיש תביעה לבגץ נגדו על שימוש לא ראוי בכספי ציבור - למשל אחד מחברי המועצות בנגב שאינו מהליכוד - והיום כבר כולם מיואשים ואין להם כוח לכלום.
     23/9/11 22:31:

   צטט: מיא 2011-09-23 22:24:31

   הכי נורא בעיני זו 'תנופת הבנייה' בשטחים. תבנו בנגב, נודניקים. חברי הטוב שאול חנוכה גר במצפה רמון - בזכותו יצא לי להיות שם כבר פעמיים למרות נכותי הגיאוגרפית הידועה - יכלו לעשות פנינה מהמקום המקסים הזה, וקדחת! אופרה בקריית ארבע הם רוצים. זה באמת היה מצחיק אילולא זה היה כל כך עצוב.

   סילבן שלום השר לפיתוח הנגב והגליל, ל קח מתקציבו[של אבא שלו]  ובנה את היכל התרבות בקריית ארבע.  נערי

   הגבעות עסוקים מאוד בין השמדת עצי זית לקצת תרבות. לא משנה שיש כבר היכל תרבות גם באריאל.

     23/9/11 22:24:
   הכי נורא בעיני זו 'תנופת הבנייה' בשטחים. תבנו בנגב, נודניקים. חברי הטוב שאול חנוכה גר במצפה רמון - בזכותו יצא לי להיות שם כבר פעמיים למרות נכותי הגיאוגרפית הידועה - יכלו לעשות פנינה מהמקום המקסים הזה, וקדחת! אופרה בקריית ארבע הם רוצים. זה באמת היה מצחיק אילולא זה היה כל כך עצוב.
     23/9/11 22:10:

   כן מיא . ביבי הדחיין הכפייתי שהפילוסופיה שלו עומדת על כמה קיסמים שבירים ומה שאפשר לעשות מחר למה היום?

   כי מחר הוא יקבל מוסלמים סופרטנקרים, כאלה הרבה אחמדינאג'ב המאיימים בגרעין.  אך מרה אכזבתו הרבה כי מחמוד עבאס הצפתי [אכן נולד בצפת] הזה,  שעבר איזה תהליך שכמעט הייתי חושדת שהתאמן אצל גאנדי לעשות "קולות של שלום". הוא האכזבה שלו. שנה של דחיות, השפלות והתעלמות ולא הצליחו להוציא מהפלסטיני הזה קולות של שבר ועליהום על הישראלים. בכלל אסונו של הפסימיסט,  כשמתברר לו שהתסריט שלו היה סיוט של לילה ועכשיו הוא מחפש נימוקים רציונליים למה הוא בטוח שעבאס הוא סתם אחמדינג'אב מחופש לטלה פועה ומתבכיין. נערי הגבעות לא מתעמרים בפלסטינים, לא שודדים את שדותיהם לא מונעים מהם להגיע לבתי חולים, ממש חסידי עולם. ובגלל שאני ממש לא רוצה להתרגז הערב, אני לא מביאהדוחו"ת על מעשיהם הנקלים.

   וביבי? נאום פתלתל, אפולוגטי לקוח מבית ההזיות האפלות שלו. והלשעברית שלך הזויה גם.

     23/9/11 22:05:
   איפה כתבתי כוחני ? :) לא רוצה את עזה בשכם אבל גם לא רוצה את שכם בתל אביב. כתבתי "כרגע בלתי אפשרי" , לא כתבתי כלל לא לדבר מהלך חד צדדי שלנו אולי יביא אותם להכרה שאם לא ידברו אזי יפסידו.
     23/9/11 21:58:
   לא לגמרי... התנהלות חד צדדית כוחנית ללא הסכם יכולה להיות גם טפשית מאוד - ראה מקרה עזה. מה הישגנו? אין להם עצמאות, המעברים בשליטתנו, הם בקריזה, הביטחון שלנו מופקר... אין לנו ערבויות בינלאומיות, שום כוח חיצוני, מדינות זרות מתערבות כל הזמן (ראה מקרה מרמרה) ושולחות להם 'סיוע הומניטרי'... מה לעשות, שכן צריך לדבר עם האויב. אולי מנהיגים קצת פחות יהירים ויותר סובלניים. כל העולם בצד שלנו. כולם מפחדים מהטרור המוסלמי. זה הזמן להסדר ולא להתבצרות יהירה.
     23/9/11 21:48:

   תתפלאי אבל אני די מסכים לתגובה האחרונה שלך ולזו שכתבת לשטותי.

   ההשוואה שלך ליחסי חברות היא גרועה לדעתי כי את מדברת על ניהול שיחה איתם וזה כרגע בלתי אפשרי

   אבל בתגובות הנוספות שלך את מדברת על התנהלות חד צדדית מצידנו ולזה אני מסכים לחלוטין.

   מכיוון שאין עם מי לדבר מדינת ישראל חייבת לקחת את העניינים לידיים בלי שום קשר למה שהעולם יחשוב עלינו.

   חוסר המעש ואי אונות של ממשלות ישראל רק מביאים אותם למטרה שלהם וזה מדינה דו לאומית עם רוב ערבי

    

   לא התגעגעת ? :(

     23/9/11 21:47:
   אילנה, כפי שעניתי לאיציק, יש רבים שפשוט החליטו שמו"מ להסדר עם הפלשתינאים מיותר, שיש פשוט לבנות בשטחים ולהשתלט עליהם כפי שעושות ממשלות הימין - במילא אנחנו לא מתקרבים לחומה, אלא רק המתנחלים מתמודדים עם הבעיה הזאת - הרי איש מאיתנו לא מתקרב למזרח הפרוע ולא היה שם שנים - והבעיה תיפתר איכשהו מאליה. הפלשתינאים יתייאשו, יתאבדו המונית, יוותרו או משהו.
     23/9/11 21:43:
   איציק, יש לי ניסיון רע איתך בעבר, לכן אענה לך פעם אחת ואין לי כוונה להתנצח: ממשלת נתניהו לא הקפיאה את הבנייה בשטחים אפילו לשנייה וכך מאוד מאוד קשה לעולם להיווכח שהפלשתינאים הם הסרבנים האמיתיים למו"מ, כדבריך, כי נראה שדווקא ישראל היא המסכלת אותו. וגם אם כך הוא הדבר, השגת הסדר יציב הוא אינטרס שלנו, ולכן העובדה שהממשלות בונות שם והופכות את המצב מסובך יותר ויותר לא עוזרת - אני לא מדברת על כל הכספים שנשפכים שם לשווא. אנחנו לא עושים להם טובה בזה שאנחנו 'נותנים להם מדינה'. אין לנו שום אינטרס להמשיך להחזיק ישובים בתוך רוב ערבי על כל ההוצאות והתחבולות והנפגעים והשנאה והמרמור הנובעים מכך. ההסדר הוא בראש ובראשונה בשבילנו. המכות כפי שאתה קורא להן נובעות מהסכסוך שאיש לא מתכחש לו אבל לאחרונה נדמה לאנשים שפתרונו אינו חובה ושאפשר פשוט להתעלם ממנו כאילו אינו קיים. זו תשובתי ולא אתנצח איתך.
     23/9/11 21:35:
   שטותי לא אמרתי לנשק אותם, אמרתי להגיע להסדר, ועל הבעיות של עיר מעורבת ממונה המשטרה ככל הידוע לי, ואוזלת ידה של המשטרה זה כבר סיפור אחר. שמענו שמתקשרים אליהם שיש גופה בבית ומשאירים מפתח והם לא באים. גלעד שליט בידי החמאס שהוא ארגון טרור לכל דבר. אני לא דוברת של הפלשתינאים. אני מהצד שלנו. למשוך את הבעיה ולמסמס אותה - אין לזה תכלית וערך. בכל זאת הם צריכים לשבת בשטחים שלהם ושתהיה הפרדה גמורה, ושיהיו ערבויות - גם בינלאומיות - לבטחוננו. זה לא יקרה כשהבנייה בשטחים נמשכת וכשהירי בדרום נמשך. הכל צריך להיפסק. והכל הוא אינטרס עולמי, לא רק שלנו.
     23/9/11 21:34:
   מיא, כמו תמיד נהניתי לקרוא את המחשבות שלך. אבל, האמת? הלכתי לאיבוד.
     23/9/11 21:33:

   תגידי .. חברה שלך היתה מרביצה לך לפעמים ?
   ככה בקטנה הורגת כמה אנשים שאת אוהבת ?
   פוסט מקסים ויפה נפש רק מנותק מהמציאות :)
   לאבו מאזן אין הרבה ברירות ומה שמענין אותו כרגע זה המקום שלו בהיסטוריה ולא להפסיד לחמאס
   אם היה רוצה או יכול להגיע להסדר אי לוחמה אזי לביבי היתה בעיה , נכון לעכשיו הוא עושה רוח וצילצולים למטרות אחרות, גם לאבו מאזן ברור שכלום הוא לא ישיג כי פשוט הוא לא מסוגל , יש לו תואר שמוכר בעולם אבל שום כוח פנימי לקבוע מה יהיה.

    

     23/9/11 21:25:
   חחחחח - תודה עמליה! בסדר זה המון. עוד לא יצא לי למשל להגיד את זה על גבר. שטותי.... נו, מה תגידי.
     23/9/11 21:24:
   אבו מאזן הוא לא אח שלך וגם לא אח שלי לכתוב פוסט כזה זה נוח מאוד משדרה יפה בתל-אביב בואי קצת לגור בעיר מעורבת - באיזור שהתרוקן מיהודים בואי לחוות קצת חוויות יחד אתי - גם היום בשיטוטיי ברחוב וליד הים ואחר-כך נדבר. אגב מה שלום גלעד שליט?
     23/9/11 21:21:
   חוצפה
     23/9/11 21:08:
   שירה, אני אוהבת לקנות נעליים, לא שיזרקו עליי.
     23/9/11 21:07:
   חכי מירב, הם רק גמרו את החלק הפנימי בקצב הצב. יש זמן. לחולדאי לא בוער. הוא לא צריך הפגנות מול פרצופו, וחלילה - אוהלים.
     23/9/11 21:06:
   אן... למען שלוות נפשי הלא משהו גם ככה... עדיף!
     23/9/11 21:05:
   זה. זה הנאום שביבי היה צריך לנאום. למה את לא כותבת עבורו את המילים, תגידי?
     23/9/11 21:04:
   דרור - בארור! ככה אחי (35) איבד את כל חבריו כשהם התחתנו... מה זה חברות לעומת זוגיות??? אנשים הרי כל כך מפגרים, אין לי כבר מילים על זה. ואותה חברה - וכמעט כל החברות שלי - סבלו בנישואים - אש! אז מה הן חושבות עכשיו? שעם בנזוג חדש יהיה מקסים ואין צורך בחברות בכלל? אני פשוט... אני לא אגיד אפילו המומה מזה כי טפשות של אנשים כבר לא מהממת אותי. האמת שאם אני אתקל בבן אנוש חכם - זה יהמם אותי!
     23/9/11 21:01:
   אילנה, אבל גם קצת מצחיק. אותי בכל אופן. אני כבר לא מרגישה ישראלית, מסתכלת על זה מבחוץ.
     23/9/11 20:55:
   מעולה. אני אבוא גם לכיכר. מי זו החברה הזו? להביא לה כאפה!
     23/9/11 20:47:
   מה, רק את ואני לא מקשיבות לנאום של ביבי? :-))
     23/9/11 20:44:
   וווואוווו מעולה, כתיבה ממש יפה ולגבי הסיפור של החברה, את יודעת זה מזכיר שיש את החברים כשהם מכירים בן/בת זוג חדש אז ישר נעלמים מהחיים כאילו לא צריך חברים כשיש זוגיות