כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  אני קצת מאוכזב

  71 תגובות   יום חמישי, 29/9/11, 22:17

  ''

   

  אני קצת מאוכזב

   

  כמו תמיד לפעמים דברים מפריעים לך ה-מ-ו-ן זמן, אינך בדיוק יודע למה, איפה, ועל איזו נקודה להצביע ולשים אצבע...אוה...אוה...כאן...(מזכיר לי שמגרד לך אימים בגב ואתה מבקש ממישהו דחוף לגרד ואז כשהוא מוצא את הנקודה אתה אומר ברווחה...או או ...כאן)....

   

  אז ככה קרה ואני חייבת תודה על חילופי מסרים לחבר מוכשר וסימפטי שכתב לי מסר תמים שהוא "קצת מאוכזב" לגבי ידיעה בעיתון, המספרת שבעיר מסוימת בספרד הופסקו קרבות השוורים.

  ''

  הוא התלהב בשל הכותרת המפוצצת שכרגיל אינה מדויקת, חשב שבספרד כולה מולדת התופעה הכעורה הזו הופסקו הקרבות, שלח בהתלהבות את הידיעה, תוך דקות הבין שזה מקומי לעיר מסוימת בלבד, ו"כל האוויר יצא לו מהבלון". המסר השני ששלח היה בהתאם : "אני קצת מאוכזב"..... ואתם יודעים מה? המסר הפריע לי.

  ''  

  חשבתי, וחשבתי עוד קצת, והגלגלים התחילו לזוז ולחרוק בקול מחאה. אמרתי לעצמי: הבן אדם התאכזב, התכוון הרי לטוב, שהרי גם הוא אוהב בעלי חיים, היה לו בסה"כ חבל שזה לא כולל את כל המדינה.  אולי קצת הגזמתי? מה בדיוק מפריע לי ?

   

  אז עשיתי "קווארטט עם עצמי" והגעתי בסוף למסקנה שאני יותר יודעת איך ולמה זה הפריע. חליפת המסרים הזו בהחלט עזרה לי גם להבין מדוע הפריעו לי בעבר תגובות דומות ובסגנון של אחרים, כך שלמעשה הוא היה זה שהביא לי את התובנה......

  '' 

  ממה שכתב האיש במסרים, הבנתי שהציבור בכלל וגם אנשים טובים שאוהבים בע"ח אך טרודים בחיי היום יום ומטלות אחרות נוספות שלהם, אינם מודעים לפעמים לגבי מהותו ועוצמתו של מאבק למען זכויות בעלי חיים בשטחים מסוימים. זה אולי לא נראה אבל קשה מאד לקדם ולהשיג דברים בתחום – בו רוב הרשויות והאוכלוסייה נותנים לו עדיפות אחרונה אם בכלל, או כשל קליפת השום.

   

  כמו למשל בזמנו המאבק להפסקה מקומית של פיטום אווזים (אחד המאבקים שסוף סוף אחרי שנים הצליח, והפיטום עצמו בארץ אסור על פי החוק), שיפור תנאי תרנגולות סוללה (וגם בזה שלבים למאבק), והפסקת מלחמת שוורים בעיר ספציפית בספרד (כשהמטרה הגורפת כמובן הפסקת הקרבות בספרד כולה מולדת התופעה הזו ובעולם).

   

  פעילות למען זכויות בעלי חיים נעשית בשטחים רבים, מעשית בשטח, און ליין, ובהרבה מובנים שאנשים לא הכי מודעים לה, והפעילים לעיתים משלמים מחיר אישי גבוה על פעילותם, מחיר שלא כולם מסוגלים ומוכנים לשלם.

  מאבקים ופעילות כאן טבעם שהם סיזיפיים, נמשכים זמן רב, לפעמים שנים, וקצת נדמה שאתה נלחם בטחנות רוח.

  '' 

  קשה לשנות דרך חשיבה של אנשים מזה דורות, הרגלים, דרך פעולת מוסדות וחוקים, ולפעול נגד אינטרסים כלכליים במשק.

   

  הפעילות הזו נעשית ברובה בהתנדבות, דלת תקציב (עמותות מתבססות בעיקר על תרומות). תמיד תהייה ידה לכן על תחתונה מבחינת משאבים כח וכסף של בעלי עסקים ועניין, כשלרוב מאבק כזה "אינו לרוחם".

   

  גם מוסדות ציבור ורשויות אינם ששים לשינויים בתחום כי זה תמיד גורם שינויים, ולמה לשנות כשאף אחד לא "הופך שולחנות" ? (ראיתם כבר בעל חיים שיכול להיאבק למען עצמו ולהפוך שולחנות?).

  '' 

  כל הישג קטן לכן, גם אם הוא נראה קטן מאד, אם אינו ממש המטרה הסופית שרצו אותם פעילים להשיג, אם נדמה שהוא פשרת ביניים -גם הישגים כזה מוערכים מאד. הם שלב במאבק ארוך וחסר פשרות, שאינך יודע לעולם אם וכמה סיכויים יש לו לנצח.

   

  כך בדיוק היה בפיטום אווזים (המאבק היה פשוט אין סופי, אף אחד לא חשב שיש סיכוי לעגן זאת בחוק, אבל עובדה, בסוף זה הצליח, ופיטום כיום בארץ אסור בחוק).

   

  אז מי אני ואתה שנרים ידיים ממאבק זה או אחר? שנאמר שאין לו סיכוי? שנתייאש, כשאנו הסיכוי היחידי של חסרי הישע האומללים הללו לשינוי?

  '' 

  לכן כשאני שומעת אנשים, (ושוב, רבים נחמדים ואוהבי בע"ח), שמביעים אכזבה שהישג מסוים, למשל מקומי ולא רחב יותר, זה מפריע לי.

   

  לא בטוחה שהם יודעים עד כמה קשה להשיג הישג גורף כללי כמו שכולנו מייחלים לו, במיוחד כשהם מסתכלים למעשה על השורה סופית, רק מבחוץ......

   

  מי שחלק מהמאבק בדרך זו או אחרת, יודע להעריך כל הישג קטן, יודע מה וכמה הוא וחבריו למאבק שילמו עליו, מעולם לא יתאכזב מהישג שקטן מדי ולא יגיד שהוא מאוכזב. עבורו זו התקדמות, קטנה, אבל התקדמות ועידוד להמשך הדרך...

  '' 

  יש גם פעילים שדרך ראייתם היא משהו בסגנון של "הכל או לא כלום".

  הם אינם מוכנים להתפשר על שלבי ביניים, אך חותרים נון סטופ למטרה הסופית. 

  לפעמים הם נחשבים קיצוניים, וקשה לציבור ולאנשים להטמיע שינוי גדול שמתבקש לפעמים בבת אחת, לכן לפעמים חלקם מעורר התנגדות, במקום הקשבה, וחבל.

   

  האמת שכל פעיל למען בעלי חיים או סתם מאכיל חתולים שרחמיו נכמרו לפעמים - גם מעורר התנגדות אצל מי ש"אינו אוהב" בלשון המעטה בעלי חיים, ובעל התנגדות משום מה אפילו לגילויי האמפטיה כלפיהם.

   

  מטרת ושאיפת הפעילים כולם הרי שווה, אך אלה דרך אגב יוצאים מאוכזבים מהישגים "קטנים" לטענתם, שכאילו מהווים פשרה למטרה הסופית ועלולים לעכב אותה.....גם זו השקפה.

   

  אז אם כך, בהחלט מותר גם לי לומר גם ש"אני קצת מאוכזב", כי להביע אכזבה על "הישג קטן" לדעתו של זה או אחר, מי שלא תהיה, זו אינה דרך חברית וראויה כלפי אנשים שפועלים ועושים ככל יכולתם.  הם ראויים בכל מקרה, מה שלא יהיה, גם אם אינם משיגים דבר לעידוד ולהערכה.

   

  חוץ מזה אין דבר כזה "הישג קטן", אף הישג במיוחד בתחום לא קל זה אינו קטן, לא רק מבחינת השורה הסופית לעומת המטרה הסופית, גם מבחינת ההתקדמות במאבק שאינך יודע לעולם כיצד יסתיים, ומבחינת השקעת האנשים בו.

  '' 

  אני קצת מאוכזב....? שיהיה......

  אולי אם יותר אנשים יבואו לעזור, ויטו שכם, ההישגים יהיו שוטפים גדולים ומהירים יותר, והלוואי ולא היה צורך במאבק הזה בכלל.

  ''                ''            ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (71)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/11/11 09:42:
   בתחילת הדברים שכתבת שאלתי את עצמי מה את רוצה כשהמשכתי לקרא הצלחתי אני חושבת לרדת לסוף דעתך...אומנם הגעתי לכאן באיחור מה..אבל אני בהחלט חושבת שכדי להשיג לטובת משהו או מישהוא בכלל, צריך לתת עידוד ולהמשיך...ולראות את הדברים באור ורוד יותר..כי אכזבה יש בה מן השלילי...ולפעמים יש את היכולת לעצור את התהליך..אנחנו צריכים להכנס למאבק בידיעה מראש שלא נשיג אולי את הכל אבל ניגרום לשינוי ושלא נפסיק להאמין ביכולת להביא למודעות עם נמשיך לטפטף מהידע ומהמחשבות שלנו:-)
     14/10/11 14:55:
   קשה להבין למה לקח כל כך הרבה זמן להגיע להחלטות הנ"ל,
     6/10/11 06:06:

   מצויין, כרגיל

   *

   והגיע הזמן שהפסיקו עם קרבות השורים וצריך להפסיק עוד הרבה דברים.
     4/10/11 00:13:

   צטט: bonbonyetta 2011-10-03 13:38:02

   צטט: ד-ארט 2011-10-01 08:42:29

   זה מזכיר לי משהו מתחום קצת אחר: קראתי שההבדל בין חשיבה מיתית לחשיבה מדעית הוא שבחשיבה המיתית רוצים למצוא הסבר מיידי להכל (או לא כלום) ואילו במדע הידע מצטבר. אני משערת שההבדל בין אלו שרוצים הכל בבת אחת לבין אלו שאוספים השגים לאט לאט הוא מאותו הסוג.

   תודה לתגובתך המקורית.

   אולי, יכול להיות.

   אבל שאתה נאבק במאבק למען עצמך אתה יכול יותר בקלות להרשות לעצמך דבר זה או אחר, להפסיד, להמשיך, כשאתה נאבק למען מישהו אחר אתה יותר מחוייב למאבק, ומוטב שתעשה הכל לטובת המאבק, למקסם את הסיכויים להצליח ולא תנהג לפי גחמות אישיות שלך.

   '' 

    את צודקת. משערת שלחלק מהאנשים ברור מתי הם מתנהגים לפי גחמות אישיות אבל חלק לא מבינים בכלל שזו גחמה וחושבים שזו הפעולה הטובה ביותר למען המטרה. אני אישית מעריכה כל מי שנאבק למען אחרים כי לי ממש אין כוח.

     3/10/11 20:20:

   צטט: סוקראטס 1 2011-10-03 19:12:08

   צטט: bonbonyetta 2011-10-03 14:07:59

   צטט: סוקראטס 1 2011-10-01 23:29:23

   אוקיי בונבונייטה

   אז התאכזב אז מה.

   נראה לך שבספרד הפוריטנית מטבעה התרבות הזאת תעלם.

   דיי אם נתבונן במטאדורים הספרדים הנחשבים לכוכבי על במקום הולדתם, בשביל להבין שכל הסיפור הזה מראית עיין בלבד

   ובכלל בגישה הזו למה שלא תבקשו גם את הפסקת מרוצי הפאליו בסיינה באיטלייה או את יום השוורים ברחובות פאמפאלונה.

   עזבו את לנסות לתקן ולחנך את העולם

   הדבר היעיל ביותר שיכול להשיג אולי תוצאות חיוביות לענ"ד תהיה ההתעסקות במה שקורה כאן במחוזותינו

   סוקראטס

   הבעת האכזבה שלו הובאה כמשל לתגובות אחרים, כאן במחוזותינו שלנו ממש. הרי לא בשל הערה כזו או אחרת זה ייאש או ישנה משהו אצל איזה פעיל. היא הובאה כדוגמא למשהו.

   גם המאבק במלחמות השוורים הובא כדוגמא בלבד.

   וברור הרי שפעילים כל אחד מתרכז בעיקר במה שקורה במחוזותיו הוא....אני יכולה בהחלט להביא לך כמה דוגמאות במאבק נגד מנהג נורא ופסול מוסרית בעיני שקורה כבר שנים כאן אצלנו ממש.

   לפעמים עוזרים פעילים אחד לשני בכל העולם, אך אכן לרוב זה מתרכז במאבקים מקומיים, כך שאתה מתפרץ לדלת פתוחה ידידי.

   הנה דוגמא אחת מקומית:

    

   ערוץ 7 "יהדות: כפרות בכסף ולא בתרנגולים" (28.9.2011) הרב אפריים זלמנוביץ

    

   mynet  "כרמיאל: מודעות בבתי הכנסת נגד מנהג הכפרות" (29.9.2011) יצחק טסלר

    

   mynet  "חרדים נגד מנהג הכפרות: "זה לא הומאני" (2.10.2011) ליהי לאופר

    

    

    

   ........

   יקירתי מי שמשאיר דלתות פרוצות שלא יתפלא שיהיה מאן דהו שיתפרץ לתוכם.

   מאידך

   על פי ההלכה הכתובה אין חובה להשתמש בתרנגולים לכפרות וההלכה בדרך עקיפה מאפשרת להשתמש בכסף  ואפילו בירק לצורך קיומן של הכפרות.

   לעניין המתנגדים הרב זלמנוביץ וחבר מרעיו

   אזי גם פה אין חידוש הרב הנכבד לא יוצא באיזו התנגדות מקורית פרי אומץ ליבו הרבני שתגרום לאיזה וואו והתפעלות.

   הוא בסך הכל ממחזר וגם נשען על אילנות גבוהים ממנו בהלכה וביהדות שמקדמת דנא הביעו באומץ רב את היתנגדותם כמו  הרמב"ן והרשב"א ואפילו מחבר שולחן ערוך הרב יוסף קארו ועוד רבים אחרים

   שהטענה הבסיסית להתנגודתם הייתה שעצם השימוש בבעל כנף בכפרות מקורו במעשה האמורי לצד האיסור המפורש בצער בעלי חיים

   מיותר לציין שמנגד היו בעלי תורה אחרים שצידדו בקיומו של הטכס.

   כך או כך

   המנהג הזה ממשיך להתקיים לצד כפרות כסף או מתן צדקה

   ואין חדש תחת השמש

   זה שיש גם היום רבנים היוצאים חוצץ אינו אומר דבר

   כולי תקווה שמאבקכם ישא פרי ובכל מקרה פועלכם רצוי ומבורך

   סוקראטס

   ------------  

   וואלה, מה קרה לך? למה הקמצנות? קריצה

   יצאו לי העיניים עד שקראתי מה שהגבת. אז כדי שאף אחד לא יפסיד, גם למעני הגדלתי את הפונט.

   תודה לתגובה.

   באתי רק להראותך שיש בהחלט מאבקים מקומיים. אנו כולנו מודעים שהדרך ארוכה מאד עד ואם שזה יפסק, אך זו מעולם לא היתה סיבה להפסיק מאבק, או לשקול אם להאבק בו או לא לפי סיכוייו להצליח.

   גם למאבק נגד פיטום לא היה בזמנו סיכוי להצליח. כיום בחוק אסור הפיטום.

   ''

    

     3/10/11 19:12:

   צטט: bonbonyetta 2011-10-03 14:07:59

   צטט: סוקראטס 1 2011-10-01 23:29:23

   אוקיי בונבונייטה

   אז התאכזב אז מה.

   נראה לך שבספרד הפוריטנית מטבעה התרבות הזאת תעלם.

   דיי אם נתבונן במטאדורים הספרדים הנחשבים לכוכבי על במקום הולדתם, בשביל להבין שכל הסיפור הזה מראית עיין בלבד

   ובכלל בגישה הזו למה שלא תבקשו גם את הפסקת מרוצי הפאליו בסיינה באיטלייה או את יום השוורים ברחובות פאמפאלונה.

   עזבו את לנסות לתקן ולחנך את העולם

   הדבר היעיל ביותר שיכול להשיג אולי תוצאות חיוביות לענ"ד תהיה ההתעסקות במה שקורה כאן במחוזותינו

   סוקראטס

   הבעת האכזבה שלו הובאה כמשל לתגובות אחרים, כאן במחוזותינו שלנו ממש. הרי לא בשל הערה כזו או אחרת זה ייאש או ישנה משהו אצל איזה פעיל. היא הובאה כדוגמא למשהו.

   גם המאבק במלחמות השוורים הובא כדוגמא בלבד.

   וברור הרי שפעילים כל אחד מתרכז בעיקר במה שקורה במחוזותיו הוא....אני יכולה בהחלט להביא לך כמה דוגמאות במאבק נגד מנהג נורא ופסול מוסרית בעיני שקורה כבר שנים כאן אצלנו ממש.

   לפעמים עוזרים פעילים אחד לשני בכל העולם, אך אכן לרוב זה מתרכז במאבקים מקומיים, כך שאתה מתפרץ לדלת פתוחה ידידי.

   הנה דוגמא אחת מקומית:

    

   ערוץ 7 "יהדות: כפרות בכסף ולא בתרנגולים" (28.9.2011) הרב אפריים זלמנוביץ

    

   mynet  "כרמיאל: מודעות בבתי הכנסת נגד מנהג הכפרות" (29.9.2011) יצחק טסלר

    

   mynet  "חרדים נגד מנהג הכפרות: "זה לא הומאני" (2.10.2011) ליהי לאופר

    

    

    

   ........

   יקירתי מי שמשאיר דלתות פרוצות שלא יתפלא שיהיה מאן דהו שיתפרץ לתוכם.

   מאידך

   על פי ההלכה הכתובה אין חובה להשתמש בתרנגולים לכפרות וההלכה בדרך עקיפה מאפשרת להשתמש בכסף  ואפילו בירק לצורך קיומן של הכפרות.

   לעניין המתנגדים הרב זלמנוביץ וחבר מרעיו

   אזי גם פה אין חידוש הרב הנכבד לא יוצא באיזו התנגדות מקורית פרי אומץ ליבו הרבני שתגרום לאיזה וואו והתפעלות.

   הוא בסך הכל ממחזר וגם נשען על אילנות גבוהים ממנו בהלכה וביהדות שמקדמת דנא הביעו באומץ רב את היתנגדותם כמו  הרמב"ן והרשב"א ואפילו מחבר שולחן ערוך הרב יוסף קארו ועוד רבים אחרים

   שהטענה הבסיסית להתנגודתם הייתה שעצם השימוש בבעל כנף בכפרות מקורו במעשה האמורי לצד האיסור המפורש בצער בעלי חיים

   מיותר לציין שמנגד היו בעלי תורה אחרים שצידדו בקיומו של הטכס.

   כך או כך

   המנהג הזה ממשיך להתקיים לצד כפרות כסף או מתן צדקה

   ואין חדש תחת השמש

   זה שיש גם היום רבנים היוצאים חוצץ אינו אומר דבר

   כולי תקווה שמאבקכם ישא פרי ובכל מקרה פועלכם רצוי ומבורך

   סוקראטס

    

     3/10/11 14:11:

   צטט: ארזעמירן 2011-10-02 13:35:46

   גם החומה הסינית התחילה להיבנות באבן אחת.

   '' 

     3/10/11 14:07:

   צטט: סוקראטס 1 2011-10-01 23:29:23

   אוקיי בונבונייטה

   אז התאכזב אז מה.

   נראה לך שבספרד הפוריטנית מטבעה התרבות הזאת תעלם.

   דיי אם נתבונן במטאדורים הספרדים הנחשבים לכוכבי על במקום הולדתם, בשביל להבין שכל הסיפור הזה מראית עיין בלבד

   ובכלל בגישה הזו למה שלא תבקשו גם את הפסקת מרוצי הפאליו בסיינה באיטלייה או את יום השוורים ברחובות פאמפאלונה.

   עזבו את לנסות לתקן ולחנך את העולם

   הדבר היעיל ביותר שיכול להשיג אולי תוצאות חיוביות לענ"ד תהיה ההתעסקות במה שקורה כאן במחוזותינו

   סוקראטס

   הבעת האכזבה שלו הובאה כמשל לתגובות אחרים, כאן במחוזותינו שלנו ממש. הרי לא בשל הערה כזו או אחרת זה ייאש או ישנה משהו אצל איזה פעיל. היא הובאה כדוגמא למשהו.

   גם המאבק במלחמות השוורים הובא כדוגמא בלבד.

   וברור הרי שפעילים כל אחד מתרכז בעיקר במה שקורה במחוזותיו הוא....אני יכולה בהחלט להביא לך כמה דוגמאות במאבק נגד מנהג נורא ופסול מוסרית בעיני שקורה כבר שנים כאן אצלנו ממש.

   לפעמים עוזרים פעילים אחד לשני בכל העולם, אך אכן לרוב זה מתרכז במאבקים מקומיים, כך שאתה מתפרץ לדלת פתוחה ידידי.

   הנה דוגמא אחת מקומית:

    

   ערוץ 7 "יהדות: כפרות בכסף ולא בתרנגולים" (28.9.2011) הרב אפריים זלמנוביץ

    

   mynet  "כרמיאל: מודעות בבתי הכנסת נגד מנהג הכפרות" (29.9.2011) יצחק טסלר

    

   mynet  "חרדים נגד מנהג הכפרות: "זה לא הומאני" (2.10.2011) ליהי לאופר

    

    

     3/10/11 13:44:

   צטט: רוני מרום 2011-10-01 18:50:01

   אכן קשה להוביל שינויים ומאבקים. בדר"כ אלו ארוכים ומתישים ורבים מהתומכים נושרים בדרך. רוני (-:{

   תודה רוני. נכון.

   נושרים, מצטרפים חדשים, משתנים, הכל קורה, אבל מאבק למען מטרה ראויה שחשובה לך צריך להמשיך. מגניב

     3/10/11 13:38:

   צטט: ד-ארט 2011-10-01 08:42:29

   זה מזכיר לי משהו מתחום קצת אחר: קראתי שההבדל בין חשיבה מיתית לחשיבה מדעית הוא שבחשיבה המיתית רוצים למצוא הסבר מיידי להכל (או לא כלום) ואילו במדע הידע מצטבר. אני משערת שההבדל בין אלו שרוצים הכל בבת אחת לבין אלו שאוספים השגים לאט לאט הוא מאותו הסוג.

   תודה לתגובתך המקורית.

   אולי, יכול להיות.

   אבל שאתה נאבק במאבק למען עצמך אתה יכול יותר בקלות להרשות לעצמך דבר זה או אחר, להפסיד, להמשיך, כשאתה נאבק למען מישהו אחר אתה יותר מחוייב למאבק, ומוטב שתעשה הכל לטובת המאבק, למקסם את הסיכויים להצליח ולא תנהג לפי גחמות אישיות שלך.

   '' 

     3/10/11 13:31:

   צטט: תמו'ש 2011-10-01 08:11:43

   זוכרת התחושה שהודיע לי האח כששהינו בברצלונה צעירים ממש שיש לנו כרטיסים לקורידה(מלחמת שוורים) התחלחלתי ובשום אופן לא הסכמתי לצפות. שמחה שזה הופסק סוף סוף. ובקשר למאבקים.הורגלנו שעל כל שינוי צריך מאבק וזה די סזיפי .מקווה שהדור הצעיר יצליח אף יותר.

   תראי אני לא מתכחשת למה שאוהבי הזוועה הזו אוהבים, אלא שהם מרוכזים בהנאתם שלהם בלבד ולא רואים בכלל את בעל החיים, והעניין העקרוני הוא שאינני טיפוס שישאב הנאה מפגיעה בבעל חיים אחר ויעשה מזה הצגה שלמה. מסורת נוראה שמקורה בימי הביניים עם כל האזריות שבה בדיוק כמו מלחמות הגלדיאטורים, לא רואה שום הבדל בין זה לזה.

   אז אלה היו בני אדם אסירים שבויים, וגם כיום אלא שכיום אלה בעלי חיים, שמוחזקים כאסירים שבויים. מה השתנה?

    

   ''

    

     3/10/11 13:27:

   צטט: זהר צפוני 2011-10-01 06:27:10

   כשאני מביטה לאחור במישור הלאומי אני דווקא ממש לא מאוכזבת.הגענו להישגים מדהימים. אני מאלה שמסתכלת על חצי הכוס המלאה. כן,צריך להמשיך למלא אותה אך עם הרבה תקווה וחיוך נסוך על הפנים. אכזבה היא מילה שלילית בעיני. אין שחור ולבן.יש הרבה אפור. ומה שחשוב שנסתכל קדימה עם הרבה תקווה ורצון לעשייה. שנה טובה

   בדיוק. תודה. חוץ מזה אם הפועלים למענם ירימו ידיים יש מישהו אחר שיפעל למענם?

   מזעיף את הפה

     3/10/11 13:24:

   צטט: טונקס 2011-10-01 00:02:51

   מסכימה לגמרי, במאבקים האלה צריך לזכיור - כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. ועד כמה שהבנתי זו לא עיר בספרד אלא קטלוניה - כלומר מדינה, בירתה ברצלונה. נדמה לי שזה בכל קטלוניה. אז אולי עכשיו הוא יהיה פחות מאוכזב. כי ממה יש להיות מאוכזב, בעצם? מבני אדם? אנחנו יודעים לאיזו אכזריות הם מסוגלים. ראיתי את הפנים של הפר הזה שהיה בתמונה בידיעה, את הלשון המשורבבת במאמץ אדירים, את העיניים הבולטות מחוריהן מאימה, עיניים של חיה שאם תיגש אליה סתם ככה, כשהיא מתייסרת ברפת לתת לך חלב אחרי שלקחו את העגל שלה, היא רק תלקק אותך - בזמן שתוקעים לו עוד ועוד חצים בגב ואנשים מריעים מסביב. מהם הוא מאוכזב? מהאנשים האלה? לא. הרי הוא מכיר אותם. אז ממי הוא מאוכזב - ממי שהסכימו לצאת למאבק איפה שהם יכולים ולראות בזה הישג לפני שימשיכו הלאה? קצת מפחידים אותי האנשים האלה של "הכל או לא כלום", הם קצת מזכירים את המהפכנים הדוגמטים, את הבולשביקים, שאמרו שהמטרה מקדשת את האמצעים, ופחות חשובים האינדיווידואלים שייפלו בדרך

   תודה טונקס.

   כוונתו של המגיב במקרה זה באמת היתה טובה, הוא אינו מאלה של "הכל או לא כלום", אלא שתגובה זו היתה אצלי כבר הדובדבן על הקצפת, הקש ששבר את גב הגמל, ובאה אחרי המון המון תגובות מסוג זה, אז יצא קצת קיטור מהקומקום. ודווקא יצא כאמור לטובה, הבנתי כעת את התסכול שלי ומאיפה ולמה זה בא.

   מאבקים למען דברים אחרים, מטרות מסוימות, מאבקים שאינם תלויים בדבר, כלומר למען מישהו ומשהו אחר פעמים רבות בעלי אופי סיזיפי, במיוחד כשנשוא המאבק הם מי שבסוף סולם העדיפויות של כולם. בתחתית. במיץ של הזבל.

   ''

    

    

     3/10/11 13:19:

   צטט: קוכליאה 2011-09-30 17:26:09

   נכון! כבר אמרו: רומא לא נבנתה ביום אחד! הישג בהחלט יפה שמקווה שיוביל להפסקת קרבות השוורים בכלל. בובונייטה, מכירה את הספר "סיפורו של פרדיננד" של מונרו ליף? - סיפור על פר צעיר וחזק שייעדו אותו למלחמות השוורים, אבל פרדיננד שלנו ממש לא אהב את הרעיון ובמקום מלחמה, הוא עשה אהבה עם הגבירות שבאו לצפות בה?...(: סיפור מקסים ושובה לב, שישר קפץ לי שקראתי את הידיעה הזו ...אם לא מכירה - את חייבת לקרוא!! שנה טובה וברוכת הישגים ללוחמים למען זכויות בעלי החיים!

   תודה קוכליאה.

   כן, בודאי שאני מכירה את הסיפור על פרדיננד...מי לא? פשוט קסם של סיפור. גם לילדים וגם לילדים גדולים... 

   ''

     3/10/11 13:18:

   צטט: ג'ו_ 2011-09-30 17:10:45

   וכרגיל כל הכבוד לך ממני על המודעות למאבק בכל הקשור לבעלי חיים. ושנה טובה לנו ולחיות!

   '' 

     3/10/11 13:17:

   צטט: איציק אביב 2011-09-30 16:35:41

   פוגע ומוגש בחן.

   '' 

     3/10/11 13:16:

   צטט: ליריתוש 2011-09-30 15:50:23

   בונבוש, כמי שטיפ-טיפה יודעת על מאבקים, גם אם בתחום אחר לגמרי, אני יודעת עד כמה השלבים במאבקים הללו הם כל כך קטנים וסיזיפיים. לכן, אני בהחלט הייתי רואה סיבה לשמחה גם בתוצאות המקומיות המוגבלות, שכן מהן ניתן להחיל אך טוב בהמשך: אם הוא עשה, גם אתה יכול. שתהיה לנו שנה של עשייה והישגים!

   אה, ידעתי שתביני אותי  

   ''

     3/10/11 13:14:

   צטט: יונה_מ 2011-09-30 14:11:58

   מספר רבדים למאמר שלך ולכל אחד חשיבותו האחד : המאוכזב.... השני: המודעות אל בעלי החיים השלישי: האנרגיה שנוצרת מן הזיווג הזה.... תחושת האכזבה סובייקטיבית ופסיבית, לעיתים צדקנית ואינה יוצרת בדר"כ תופעה חיובית חדשה... בהחלט אנרגיה מעכירה, מצנצמת, ממלאה את הלב. אני מעדיפה להמיר תחושה זו ביצירה אקיטבית המייחסת לנתונים ומבקשת לשפר אותם. מתוך מודעות ותחושה של עוצמה פנימית. המודעות בעולם אל בעלי חיים ואיכות חייהם הולכת וגדלה - גם אל אלה ההולכים על שתיים.... אנו נמצאים בתוך תהליך , מעצם היותינו מודעים אליו נשאף למסה קריטית שתיצור בהמשך איזון אחר כאן הפלנטה. עשייה מתוך מודעות וחוסר שיפוט מתנשא יביאו אולי לתוצאות אחרות מאשר אכזבה. תודה לך על הפוסט המעניין שנה טובה ובריאה טובה יונה

   תודה לך יונה. אחת התגובות הכי מעניינות שקיבלתי. תודה רבה.

   '' 

     3/10/11 06:31:
   צעד קטן לאדם
     2/10/11 19:55:

   צטט: לואיס קרול 2011-09-30 13:28:05

   בואי נסתכל  מזוית  אחרת

   מלחמת השוורים היא ביטוי  לאופי הספרדי

   בחצי האי ההוא שרפו בני אדם,אם גילו "שערה יהודית" בראשם או מינהגם

   "הבשורה" עברה לכל אזורי הכיבוש של הממלכה הספרדית בעולם

   500 שנים הם "תנור כבשן" לעיצוב אנשים ועם

   מלחמת האזרחים בספרד מוכיחה שהרשע שם הוא Build In

   די להציץ בספר "למי צלצלו הפעמונים" בקטע שהוא מספר מה עשו בכפר 

   צד אחד  שניצח זמנית.......... לשכניהם................

   מסקנה: יתכן והסימפטום...הוא  גם  שסתום (בטחון לשחרור  מיפלס הרשע )

   לידיעתך: פרדיננד ואיזבלה נחשבים שם לטובים שבמלכיהם (שום חרטה,שום בושה)

   את בטוחה  שאת רוצה לסגור שם את השסתום (של הגהנום??)

   שמעון

    

    

   תודה לתגובתך שמעון.

   וואלה, לא נתתי את הדעת על הכיוון הזה, נראה לי די עם הכללות, לא? בימי הביניים היו גם אחרים שנהגו בדומה לא?

   בכל מקרה מה אשם הנשר או הדורס ששמת תמונתו כאן כסמל לרשע? יש לו רק הבעה כזו, ותו לא. 

    

   חתימה טובה חבר יקר מגניב

     2/10/11 19:52:

   צטט: amii 2011-09-30 12:56:05

   כבר מזמן תוהה האם כל אוהבי בעלי החיים - צמחונים, או שאהבת החיות נעצרת בבקר ובעופות?

   וכי למה אתה תוהה בנושא?

   אנשים רגילים מזה דורות ושנים לאכול בשר, עופ, בעלי חיים, אין זה תמיד קשור לאהבתם אליהם. יש המגיעים לדברים, כלומר נופל להם האסימון כשהם צעירים יותר ויש מאוחר יותר, לי יחסית נפל האסימון די מאוחר.

   וכאמור גם במקרה, ללא כוונה.

   אין מה לתהות לגבי אחרים, כל מה שאתה יכול לחשוב ולדעת ולחקור, הוא בקשר לעצמך....לשון בחוץ 

     2/10/11 19:51:

   צטט: bonbonyetta 2011-10-02 19:45:39

   צטט: רומפיפיה 2011-09-30 12:35:29

   בונבונייטה יקרה, יכולה להבין את ידידך, כי מה הוא רוצה, רוצה בהחלט שיהיה טוב, כאן ומיד!!!

   לצערנו זה לא קורה כך. מלחמות השוורים הופסקו רק בקטלוניה. מקווים ששאר המחוזות יצטרפו גם הן,,

   דבר מקומם שקראתי באיזה מקום.. שיש בספרד הטוענים שמלחמת שוורים, הינה "אומנות" !! אומנות, לא פחות!!!

   ואיזו מלחמה זו, זו הרי התעללות בשור נרגז, רעב, פוחד, אחוז חרדת מות ללא מוצא.לבדו בזירה כאשר אלפי בני אדם מריעים צמאים לראותו במותו....וכן יקירה, הרי את יודעת,ף שאני מאכילה המוני חתולים, כלב, עורבים, עורבנים והמוני המוני ציפורים ו כ ו ל ם, אוכלים אצלי בונזו:))))))

   שנה טובה שתהיה לך חברה שלי אהובה.

   בודאי שגם אני מבינה אותו הרי רומפיפיה. אבל לומר למי שפעיל ולא כמותו ממש מקדיש לזה כל כך הרבה שהוא "מאוכזב"? לא טיפה טיפונת חוסר טקט?

   הרי גם אני מאוכזבת בדיוק כמותו שזה לא חל על כל ספרד....

   תארי לעצמך אני באה לבקר ואת טורחת ממש הרבה ומכינה לי מאכל טבעוני שאני אוכלת וגם אוהב, ומשקיעה הרבה וכשאני באה ואת בהתלהבות שואלת נו ? איך זה?

   אני עונה לך, אני קצת מאוכזבת, חסר מלח.....הסנני

   הא? קאפיש חברה שלי? קריצה

   בונבונייטה חומד, הדבר היחיד שלא יחסר אצלי במזון שאכין, יהיה מלח....

   תמיד ממליחה ללא הכרה:)))) אבל הבנתי בהחלט את הכוונה....

   מבטיחה להכין לך אוכל טבעוני, טעים ומלוח:)))))

    

     2/10/11 19:50:

   צטט: מלאך מקומי 2011-09-30 12:53:01

   מאוכזב?? לא כל כך..ואולי בגלל שאני לא מצפהבמרום גילי !גם כשהיינו עוזרים ואו מטים שכם לא תמיד הועילו הדברים ! הלאה הצעירים ודור ההמשך,המדינה שלכם ורק אתם תעשו זאת... חג שמח ושנה טובה לך בונבון...

   תודה לתגובתך חבר מלאך מקומי.

   דור ההמשך חבר יקר שלי ניזון מערכיו של הדור שלנו, וגישה כזו בטח לא תביאם להישגים ולהתאמץ להשיג דברים שהם מאמינים בו.

   חג שמח ..... קריצה

     2/10/11 19:49:

   צטט: debie30 2011-09-30 12:47:47

   בונבוניטה,

   מאוד שמחתי לקרוא את ההודעה

   על הפסקת מלחמות השוורים, מהם תמיד סלדתי,

   שמחתי, שלמרות שהמנהג  עתיק \בחרו להפסיקו.

   בתקווה ייפסקו התעללויות נוספות בבעלי חיים.


   שנה טובה

   לצערי זה רק בעיר אחת בספרד, הגם שמאד משמעותית מבחינה זו והיסטורית. לא בכל ספרד. בכל זאת ההישג הוא שזה הסנונית הראשונה מקווים..... צוחק

     2/10/11 19:47:

   צטט: א ח א ב 2011-09-30 12:45:47

   למה להתאכזב ? ראי כמה התקדמנו בעשור האחרון ?

   אתה מדבר אלי? הרי לא אני התאכזבתי.

   אני לא אתאכזב כל כך בקלות כשאני יודעת קצת על המאמצים והמשאבים הרבים שהושקעו גם בהישג קטן זה...קריצה

    

     2/10/11 19:45:

   צטט: רומפיפיה 2011-09-30 12:35:29

   בונבונייטה יקרה, יכולה להבין את ידידך, כי מה הוא רוצה, רוצה בהחלט שיהיה טוב, כאן ומיד!!!

   לצערנו זה לא קורה כך. מלחמות השוורים הופסקו רק בקטלוניה. מקווים ששאר המחוזות יצטרפו גם הן,,

   דבר מקומם שקראתי באיזה מקום.. שיש בספרד הטוענים שמלחמת שוורים, הינה "אומנות" !! אומנות, לא פחות!!!

   ואיזו מלחמה זו, זו הרי התעללות בשור נרגז, רעב, פוחד, אחוז חרדת מות ללא מוצא.לבדו בזירה כאשר אלפי בני אדם מריעים צמאים לראותו במותו....וכן יקירה, הרי את יודעת,ף שאני מאכילה המוני חתולים, כלב, עורבים, עורבנים והמוני המוני ציפורים ו כ ו ל ם, אוכלים אצלי בונזו:))))))

   שנה טובה שתהיה לך חברה שלי אהובה.

   בודאי שגם אני מבינה אותו הרי רומפיפיה. אבל לומר למי שפעיל ולא כמותו ממש מקדיש לזה כל כך הרבה שהוא "מאוכזב"? לא טיפה טיפונת חוסר טקט?

   הרי גם אני מאוכזבת בדיוק כמותו שזה לא חל על כל ספרד....

   תארי לעצמך אני באה לבקר ואת טורחת ממש הרבה ומכינה לי מאכל טבעוני שאני אוכלת וגם אוהב, ומשקיעה הרבה וכשאני באה ואת בהתלהבות שואלת נו ? איך זה?

   אני עונה לך, אני קצת מאוכזבת, חסר מלח.....הסנני

   הא? קאפיש חברה שלי? קריצה

    

     2/10/11 19:39:

   צטט: סירפד מתוק 2011-09-30 12:34:11

   אני צמחוני בעיקר מהסיבות ההומניות. לא הבנתי כיצד ההמון נהנה מהריגת שור אומלל, ואילו אחרים, "יגדלו" באמצעות עינויים עגל רך - רק כדי שיהיה מאכל גורמה....
   אני איתך בונבונייטה. תנו לחיות לחיות!

   כל אחד מסתבר מגיע לדרך זו או למקום מסוים בכללי, בכלל בשבילים אחרים.

   אני הגעתי בדרך אחרת לגמרי, ובמקרה. או שמא אין מקרה?

   העיקר שמגיעים לאן שמגיעים. ויש כאלה שלא מגיעים, מכבדת גם את זה מפני שגם אני הייתי כך.

   שנים מאד אהבתי והייתי פעילה למענם ועדיין מכח ההרגל איכשהו המשכתי לאכול חיות, עד שבלי כוונה, מבלי שאני בכלל רוצה ומכוונת זה פשוט קרה.מגניב

    

     2/10/11 19:36:

   צטט: iri20 2011-09-30 12:33:39

   טוב קודם כל הפועלים למען זכויות בעלי חיים מוערכת ביותר, כמו כל אבן דרך בפאזל של השגייהם. אל תתאכזבי מתגובות, כי לפעמים המגיב פשוט חסרה לו המודעות וראיית התמונה כולה. רק עכשיו קראתי שעגלים שהובלו במסע ארוך מאוסטרליה, נדחפו מהאונייה כאן בארץ, עם קלשונים ומכות חשמל.. נורא ואיום.

   נראה לך חברה שאני מתאכזבת וממש ממש נותנת לזה לייאש אותי תגובות מסוג זה? זה עוד טוב, כבר זכיתי לתגובות הרבה יותר גרועות, עוינות על סף אלימות.

   so?  קריצה

   נראה לך שאני מפסיקה? נראה לך שמישהו מהפעילים ואוהבי בעלי החיים שלקח על עצמו משהו קטן או גדול מפסיק נוכח תגובות כאלה או אחרות?

   חד משמעית לא. לפעמים זה אפילו נותן כח.

   לגבי העגלים, זה אינו סיפור חדש, מדובר על מה שנקרא "משלוחים חיים" של בעלי חיים בדרך כלל בקר וצאן (אך לא רק) לשוק הבשר כאן.

   למה? כי יודעים שמה שלא יהיה תמיד תהיה כאן צריכה לזה. ואינני מדברת על התחשבות או אהבה לבעלי חיים, כאן ספציפית על מודעות צרכנית.

     2/10/11 19:30:

   צטט: ד ר ו ר 2011-09-30 12:20:42

   לכן אני לא ביקרתי בספרד, ואני לא מתכוון לבקר בספרד עד שזה ייפסק - ואולי אפילו אאריך את החרם לתמיד..

   ואני דווקא הייתי בספרד לפני די הרבה שנים. אז כתמיד מאד אהבתי בעלי חיים ובמיוחד את המוסיקה של הפלמנקו שקשורה אף היא בקרבות השוורים, למרות שלא חשבתי ולו לרגע חלילה להכנס אליהם השם ישמור.

   כיום גם המוסיקה הזו התקלקלה קצת עבורי כי זה מביא לי לעיניים את התמונות מהזירה, את מה שאני יודעת.

   חבל, מוסיקה נפלאה. 

   אם הייתי צריכה לנסוע לשם היום, קרוב לודאי שכמוך לא הייתי מסוגלת לנסוע לספרד בכלל, בשל כך.

    

     2/10/11 13:35:
   גם החומה הסינית התחילה להיבנות באבן אחת.
     2/10/11 01:31:

   לא נרפה ולא נתייאש !!!צעקה

   העם דורש מגילת זכויות חוקתית לחיות !!צוחקצעקה

   זכויות היסוד - הגנה על החיים, הגוף, כבוד החיה, רגשותיה וחופש הביטוי !!נשיקה

     2/10/11 00:35:
   שיגיעו ימים טובים ללא צורך במאבקים שנה נפלאה
     1/10/11 23:29:

   אוקיי בונבונייטה

   אז התאכזב אז מה.

   נראה לך שבספרד הפוריטנית מטבעה התרבות הזאת תעלם.

   דיי אם נתבונן במטאדורים הספרדים הנחשבים לכוכבי על במקום הולדתם, בשביל להבין שכל הסיפור הזה מראית עיין בלבד

   ובכלל בגישה הזו למה שלא תבקשו גם את הפסקת מרוצי הפאליו בסיינה באיטלייה או את יום השוורים ברחובות פאמפאלונה.

   עזבו את לנסות לתקן ולחנך את העולם

   הדבר היעיל ביותר שיכול להשיג אולי תוצאות חיוביות לענ"ד תהיה ההתעסקות במה שקורה כאן במחוזותינו

   סוקראטס

     1/10/11 22:49:

   צטט: נ.י.ל.י 2011-09-30 11:45:13

   תמיד צעד קטן קדימה למטרה טובה-הוא ענק!!!!
   צודקת מאד!
   ולכל הכותבים על הכפרות-זה אפשרי ואף מבוצע ע''י מעות-זו כפרתי וכסף זה ילך לצדקה!!
   שנה טובה וחתימה טובה
   ולך שוב התודה על פוסט נוגע ומושקע!

   תודה רבה נילי

   '' 

     1/10/11 22:47:

   צטט: אריאל, חיפה 2011-09-30 11:18:12

   צטט: OCN 2011-09-30 09:17:54

   בהתקרב יום הכיפורים נזכרתי שאצלינו הדתיים עושים כפרות עם תרנגולת מעל הראש . מה דעתך על זה? רק מהמחשבה בא לי למות . שמישהו יעיף בסבוב מעל ראשי איזו תרנגולת שלא עשתה שום דבר רע בחיים שלה

    

   וכל שנה לא מעט רבנים יוצאים נגד המנהג הזה וממליצים להחליפו במתן כסף לצדקה.

   וכל שנה בהצלחה מוגבלת.

   מה לעשות, ואנשים מעדיפים להפיל את חטאיהם על אחרים - במקום לעזור לזולת.

   ולא צריך להיות דתי בשביל זה. כל מי שעובד בארגון מכיר את התופעה.

    

   '' 

     1/10/11 22:45:

   צטט: OCN 2011-09-30 09:17:54

   בהתקרב יום הכיפורים נזכרתי שאצלינו הדתיים עושים כפרות עם תרנגולת מעל הראש . מה דעתך על זה? רק מהמחשבה בא לי למות . שמישהו יעיף בסבוב מעל ראשי איזו תרנגולת שלא עשתה שום דבר רע בחיים שלה

   המנהג הנלוז הזה אינו בדיוק הנקודה שעליה דיברתי בפוסט, אך את דעתי על הזוועה זהף בודאי את יכולה לתאר. 

    הנה משהו, על קצה המזלג ממה שאני מרגישה וחושבת

    

   '' 

     1/10/11 22:42:

   צטט: . ארז . 2011-09-30 07:49:55

   אסור להתייאש חיוך

   יש מאבקים שלהתייאש אלה מותרות שאינך יכול להרשות לעצמך. 

   ''

     1/10/11 22:39:

   צטט: אריאל, חיפה 2011-09-29 23:03:36

   מה שנכון במלחמה למען בעלי החיים, נכון בכל מאבק להשגת זכויות.

   כבר היום יש מי שטוענים שמחאת האהלים "לא השיגה דבר", וועדת טרכטנברג "נגעה רק בשוליים".

   ובתחום יחסי העבודה - העובדים הסוציאליים מרדו במנהיגיהם - וכך המתמחים בועד הרופאים.

   מה לעשות, הרבה יותר קל להריע (או לבוז) לעושים במלאכה - מאשר לעסוק בה בעצמך.

    

    

   תודה אריאל מחיפה. קלטת בדיוק את הנקודות שמפריעות לי, את מהות הפוסט שלי.אכן יותר קלות התגובות מהחוץ מאשר מבפנים, לכל דבר ולכל מאבק.

   שנה טובה וחתימה טובה לך, אוהבת את התגובה שלך. 

   ''

     1/10/11 18:50:
   אכן קשה להוביל שינויים ומאבקים. בדר"כ אלו ארוכים ומתישים ורבים מהתומכים נושרים בדרך. רוני (-:{
     1/10/11 18:32:
   יום אחד באמת אבוא ללמוד לכתוב אצליך
   ב"וזרח השמש" להמינגווי הוא מתאר - אם זכרוני אינו מטעני - סצינת קורידה נפלאה (בפמפלונה? או ששם היתה מלחמת העגבניות להבדיל, עיינו ערך) . אבל אני אתך. חושבת שזה נורא. פשוט, נורא. *
     1/10/11 08:42:
   זה מזכיר לי משהו מתחום קצת אחר: קראתי שההבדל בין חשיבה מיתית לחשיבה מדעית הוא שבחשיבה המיתית רוצים למצוא הסבר מיידי להכל (או לא כלום) ואילו במדע הידע מצטבר. אני משערת שההבדל בין אלו שרוצים הכל בבת אחת לבין אלו שאוספים השגים לאט לאט הוא מאותו הסוג.
     1/10/11 08:11:
   זוכרת התחושה שהודיע לי האח כששהינו בברצלונה צעירים ממש שיש לנו כרטיסים לקורידה(מלחמת שוורים) התחלחלתי ובשום אופן לא הסכמתי לצפות. שמחה שזה הופסק סוף סוף. ובקשר למאבקים.הורגלנו שעל כל שינוי צריך מאבק וזה די סזיפי .מקווה שהדור הצעיר יצליח אף יותר.
     1/10/11 06:27:
   כשאני מביטה לאחור במישור הלאומי אני דווקא ממש לא מאוכזבת.הגענו להישגים מדהימים. אני מאלה שמסתכלת על חצי הכוס המלאה. כן,צריך להמשיך למלא אותה אך עם הרבה תקווה וחיוך נסוך על הפנים. אכזבה היא מילה שלילית בעיני. אין שחור ולבן.יש הרבה אפור. ומה שחשוב שנסתכל קדימה עם הרבה תקווה ורצון לעשייה. שנה טובה
     1/10/11 00:02:
   מסכימה לגמרי, במאבקים האלה צריך לזכיור - כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. ועד כמה שהבנתי זו לא עיר בספרד אלא קטלוניה - כלומר מדינה, בירתה ברצלונה. נדמה לי שזה בכל קטלוניה. אז אולי עכשיו הוא יהיה פחות מאוכזב. כי ממה יש להיות מאוכזב, בעצם? מבני אדם? אנחנו יודעים לאיזו אכזריות הם מסוגלים. ראיתי את הפנים של הפר הזה שהיה בתמונה בידיעה, את הלשון המשורבבת במאמץ אדירים, את העיניים הבולטות מחוריהן מאימה, עיניים של חיה שאם תיגש אליה סתם ככה, כשהיא מתייסרת ברפת לתת לך חלב אחרי שלקחו את העגל שלה, היא רק תלקק אותך - בזמן שתוקעים לו עוד ועוד חצים בגב ואנשים מריעים מסביב. מהם הוא מאוכזב? מהאנשים האלה? לא. הרי הוא מכיר אותם. אז ממי הוא מאוכזב - ממי שהסכימו לצאת למאבק איפה שהם יכולים ולראות בזה הישג לפני שימשיכו הלאה? קצת מפחידים אותי האנשים האלה של "הכל או לא כלום", הם קצת מזכירים את המהפכנים הדוגמטים, את הבולשביקים, שאמרו שהמטרה מקדשת את האמצעים, ופחות חשובים האינדיווידואלים שייפלו בדרך
     30/9/11 19:23:
   במקום שלא דואגים לחיות לא דואגים גם לבני האדם ! שמעון
     30/9/11 18:19:
   בכל מאבק צריך סבלנות תבורכי בפעילותייך
     30/9/11 17:26:
   נכון! כבר אמרו: רומא לא נבנתה ביום אחד! הישג בהחלט יפה שמקווה שיוביל להפסקת קרבות השוורים בכלל. בובונייטה, מכירה את הספר "סיפורו של פרדיננד" של מונרו ליף? - סיפור על פר צעיר וחזק שייעדו אותו למלחמות השוורים, אבל פרדיננד שלנו ממש לא אהב את הרעיון ובמקום מלחמה, הוא עשה אהבה עם הגבירות שבאו לצפות בה?...(: סיפור מקסים ושובה לב, שישר קפץ לי שקראתי את הידיעה הזו ...אם לא מכירה - את חייבת לקרוא!! שנה טובה וברוכת הישגים ללוחמים למען זכויות בעלי החיים!
     30/9/11 17:10:
   וכרגיל כל הכבוד לך ממני על המודעות למאבק בכל הקשור לבעלי חיים. ושנה טובה לנו ולחיות!
     30/9/11 16:35:
   פוגע ומוגש בחן.
     30/9/11 15:50:
   בונבוש, כמי שטיפ-טיפה יודעת על מאבקים, גם אם בתחום אחר לגמרי, אני יודעת עד כמה השלבים במאבקים הללו הם כל כך קטנים וסיזיפיים. לכן, אני בהחלט הייתי רואה סיבה לשמחה גם בתוצאות המקומיות המוגבלות, שכן מהן ניתן להחיל אך טוב בהמשך: אם הוא עשה, גם אתה יכול. שתהיה לנו שנה של עשייה והישגים!
     30/9/11 14:11:
   מספר רבדים למאמר שלך ולכל אחד חשיבותו האחד : המאוכזב.... השני: המודעות אל בעלי החיים השלישי: האנרגיה שנוצרת מן הזיווג הזה.... תחושת האכזבה סובייקטיבית ופסיבית, לעיתים צדקנית ואינה יוצרת בדר"כ תופעה חיובית חדשה... בהחלט אנרגיה מעכירה, מצנצמת, ממלאה את הלב. אני מעדיפה להמיר תחושה זו ביצירה אקיטבית המייחסת לנתונים ומבקשת לשפר אותם. מתוך מודעות ותחושה של עוצמה פנימית. המודעות בעולם אל בעלי חיים ואיכות חייהם הולכת וגדלה - גם אל אלה ההולכים על שתיים.... אנו נמצאים בתוך תהליך , מעצם היותינו מודעים אליו נשאף למסה קריטית שתיצור בהמשך איזון אחר כאן הפלנטה. עשייה מתוך מודעות וחוסר שיפוט מתנשא יביאו אולי לתוצאות אחרות מאשר אכזבה. תודה לך על הפוסט המעניין שנה טובה ובריאה טובה יונה
     30/9/11 13:54:
   ואולי...שתהיה שנה טובה. בשורות טובות תמיד תתקבלנה באהבה רבה וידיים פתוות.
     30/9/11 13:28:

   בואי נסתכל  מזוית  אחרת

   מלחמת השוורים היא ביטוי  לאופי הספרדי

   בחצי האי ההוא שרפו בני אדם,אם גילו "שערה יהודית" בראשם או מינהגם

   "הבשורה" עברה לכל אזורי הכיבוש של הממלכה הספרדית בעולם

   500 שנים הם "תנור כבשן" לעיצוב אנשים ועם

   מלחמת האזרחים בספרד מוכיחה שהרשע שם הוא Build In

   די להציץ בספר "למי צלצלו הפעמונים" בקטע שהוא מספר מה עשו בכפר 

   צד אחד  שניצח זמנית.......... לשכניהם................

   מסקנה: יתכן והסימפטום...הוא  גם  שסתום (בטחון לשחרור  מיפלס הרשע )

   לידיעתך: פרדיננד ואיזבלה נחשבים שם לטובים שבמלכיהם (שום חרטה,שום בושה)

   את בטוחה  שאת רוצה לסגור שם את השסתום (של הגהנום??)

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2365490/

    

     30/9/11 12:56:
   כבר מזמן תוהה האם כל אוהבי בעלי החיים - צמחונים, או שאהבת החיות נעצרת בבקר ובעופות?
     30/9/11 12:53:
   מאוכזב?? לא כל כך..ואולי בגלל שאני לא מצפהבמרום גילי !גם כשהיינו עוזרים ואו מטים שכם לא תמיד הועילו הדברים ! הלאה הצעירים ודור ההמשך,המדינה שלכם ורק אתם תעשו זאת... חג שמח ושנה טובה לך בונבון...
     30/9/11 12:47:

   בונבוניטה,

   מאוד שמחתי לקרוא את ההודעה

   על הפסקת מלחמות השוורים, מהם תמיד סלדתי,

   שמחתי, שלמרות שהמנהג  עתיק \בחרו להפסיקו.

   בתקווה ייפסקו התעללויות נוספות בבעלי חיים.


   שנה טובה

     30/9/11 12:45:
   למה להתאכזב ? ראי כמה התקדמנו בעשור האחרון ?
     30/9/11 12:35:

   בונבונייטה יקרה, יכולה להבין את ידידך, כי מה הוא רוצה, רוצה בהחלט שיהיה טוב, כאן ומיד!!!

   לצערנו זה לא קורה כך. מלחמות השוורים הופסקו רק בקטלוניה. מקווים ששאר המחוזות יצטרפו גם הן,,

   דבר מקומם שקראתי באיזה מקום.. שיש בספרד הטוענים שמלחמת שוורים, הינה "אומנות" !! אומנות, לא פחות!!!

   ואיזו מלחמה זו, זו הרי התעללות בשור נרגז, רעב, פוחד, אחוז חרדת מות ללא מוצא.לבדו בזירה כאשר אלפי בני אדם מריעים צמאים לראותו במותו....וכן יקירה, הרי את יודעת,ף שאני מאכילה המוני חתולים, כלב, עורבים, עורבנים והמוני המוני ציפורים ו כ ו ל ם, אוכלים אצלי בונזו:))))))

   שנה טובה שתהיה לך חברה שלי אהובה.

     30/9/11 12:34:

   אני צמחוני בעיקר מהסיבות ההומניות. לא הבנתי כיצד ההמון נהנה מהריגת שור אומלל, ואילו אחרים, "יגדלו" באמצעות עינויים עגל רך - רק כדי שיהיה מאכל גורמה....
   אני איתך בונבונייטה. תנו לחיות לחיות!

     30/9/11 12:33:
   טוב קודם כל הפועלים למען זכויות בעלי חיים מוערכת ביותר, כמו כל אבן דרך בפאזל של השגייהם. אל תתאכזבי מתגובות, כי לפעמים המגיב פשוט חסרה לו המודעות וראיית התמונה כולה. רק עכשיו קראתי שעגלים שהובלו במסע ארוך מאוסטרליה, נדחפו מהאונייה כאן בארץ, עם קלשונים ומכות חשמל.. נורא ואיום.
     30/9/11 12:20:

   לכן אני לא ביקרתי בספרד, ואני לא מתכוון לבקר בספרד עד שזה ייפסק - ואולי אפילו אאריך את החרם לתמיד..

     30/9/11 12:07:
   בונבוניטה - צודקת!! תודה על עוד פוסט מוווושלם שנה טובה ומאושרת - בריאה ואוהבת
     30/9/11 11:45:

   תמיד צעד קטן קדימה למטרה טובה-הוא ענק!!!!
   צודקת מאד!
   ולכל הכותבים על הכפרות-זה אפשרי ואף מבוצע ע''י מעות-זו כפרתי וכסף זה ילך לצדקה!!
   שנה טובה וחתימה טובה
   ולך שוב התודה על פוסט נוגע ומושקע!

     30/9/11 11:18:

   צטט: OCN 2011-09-30 09:17:54

   בהתקרב יום הכיפורים נזכרתי שאצלינו הדתיים עושים כפרות עם תרנגולת מעל הראש . מה דעתך על זה? רק מהמחשבה בא לי למות . שמישהו יעיף בסבוב מעל ראשי איזו תרנגולת שלא עשתה שום דבר רע בחיים שלה

    

   וכל שנה לא מעט רבנים יוצאים נגד המנהג הזה וממליצים להחליפו במתן כסף לצדקה.

   וכל שנה בהצלחה מוגבלת.

   מה לעשות, ואנשים מעדיפים להפיל את חטאיהם על אחרים - במקום לעזור לזולת.

   ולא צריך להיות דתי בשביל זה. כל מי שעובד בארגון מכיר את התופעה.

    

     30/9/11 09:17:
   בהתקרב יום הכיפורים נזכרתי שאצלינו הדתיים עושים כפרות עם תרנגולת מעל הראש . מה דעתך על זה? רק מהמחשבה בא לי למות . שמישהו יעיף בסבוב מעל ראשי איזו תרנגולת שלא עשתה שום דבר רע בחיים שלה
     30/9/11 08:51:
   שנה מעולה
     30/9/11 07:49:

   אסור להתייאש חיוך

     30/9/11 06:20:
   חג שמחחחחח
     29/9/11 23:03:

   מה שנכון במלחמה למען בעלי החיים, נכון בכל מאבק להשגת זכויות.

   כבר היום יש מי שטוענים שמחאת האהלים "לא השיגה דבר", וועדת טרכטנברג "נגעה רק בשוליים".

   ובתחום יחסי העבודה - העובדים הסוציאליים מרדו במנהיגיהם - וכך המתמחים בועד הרופאים.

   מה לעשות, הרבה יותר קל להריע (או לבוז) לעושים במלאכה - מאשר לעסוק בה בעצמך.

    

    

   ארכיון