כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  מזל מאזניים: חלק 2

  18 תגובות   יום שבת, 1/10/11, 21:50

  -המשך מהפוסט הקודם-

  מזל מאזניים הוא נעים הליכות, ניחן בקסם אישי רב שבזכותו הוא אהוב על הבריות ומתחבר בקלות להרבה אנשים, לעיתים שונים זה מזה או ממנו. הוא טקטי וגם (כזכור מהפוסט הקודם) עדין, בניגוד למזל טלה הקוטבי המאופיין בגסות רוח ואופי מחוספס. הוא מתחשב בזולת ואוהב שקט ושלווה כמו גם הרמוניה, איזון, שלום , פשרה ומתינות – בין אנשים, רעיונות, קבוצות וכו'. משתדל לקחת הכל בפרופורציות המתאימות, גם מצטיין בחוש אסתטי ואומנותי מפותח. מזל זה המסמל יופי ועידון מסמל את "החיים הטובים" וכל מה שיש בו "אווירה תרבותית". קסמו האישי מאפשר לו להגיע בקלות ל"חוגי החברה הגבוהה" על העידונים, התרבותיות, גינוני הנימוסים  ו"הקצפת" שבה גם אם ייוולד למעמד נמוך. הוא סולד מכל מה שמצריך חיספוס או צורך ביותר מדיי מאמץ.

   

  הפרה של ההרמוניה עלולה להוציא את המאזניים משיווי משקלם. החוש הדיפלומטי שלו מפותח והוא יודע להשיג מה שירצה בדרכי נועם או לפשר בין 2 צדדים ניצים. הוא מסוגל לראות את 2 הצדדים (לפחות) של המטבע ואת נקודת המבט של הזולת. הוא סולד מכוחנות ואלימות. דוגמא מובהקת לכך היא מהטמה גנדהי שמזל מאזניים היה מזל השמש והאופק שלו כאחד. יש רבים מהם שיאמצו אורח חיים צמחוני. הוא מחפש צדק, מוסר, אתיקה והגינות וניחן בכושר שיפוט אוביקטיבי ויכולת לניטרליות. כמחפש איזונים וכמי שעוסק בהשוואות (בהתאם לסמל המזל של שקילה אחד מול השני) אופינית למזל שאיפה לכמה שיותר שוויון. רבים מהם יהיו אלו שיצטרפו לאותה כף המאזניים "הנראית להם כמקופחת יותר".

   

  יש לו צורך בבן/זוג או שותף שישלים ויאזן אותו וקשה לו להיות לבד. הדבר מתבטא גם בכך שהמזל מסמל נישואין ולמזל זה נטייה להינשא בגיל צעיר מהממוצע בסביבתו וגם אם רשמית לא יהיה נשוי יחיה בשותפות זוגית... המזל אף מסמל שותפויות למיניהן (אם כי יכול לסמל את הזולת גם כיריב, בעיקר רעיוני, שבהשוואה אליו מודדים את "האני"). הרצון שלו שכולם יצאו מרוצים ולהגיע להחלטה הכי אוביקטיבית, הוגנת, צודקת וניטרלית גורם למזל סתוי זה כל הזמן לשקול, לחשוב ולערוך השוואות ומאזנים בקרירות ורצינות סתווית בניגוד למזל הקוטבי לו – טלה - המזל האביבי הנוטה להקדים מעשה למחשבה. לא לחינם יום הכיפורים המסמל חשבון נפש ועריכת מאזנים נפשיים חל במזל מאזניים. ובכלל, נטייה לשיפוטיות המתבטאת בכל מזל צורה זו או אחרת אופיינית לרבעון הסתיו (מאזניים, עקרב וקשת) + מזל בתולה שלפניהם ומזל גדי שאחריהם. 

   

  גם עם עצמו המזל שואף – לעיתים בהצלחה ולעיתים לא כל כך.... -  להגיע לאיזונים כמו בין ביטוי עצמי  ועצמאות לבין והליכה בתלם ותלות, בין חומריות ורוחניות, רגש ושכל ועוד. הטלה שהוא המזל הראשון השייך לאיכות הפעילה/יוזמת -אליה שייך מזל מאזניים- ושייך ליסוד האש, מסמל פעילות ויוזמה בכלל. לעומתו המאזנים, השייך ליסוד האוויר והמזל השלישי באיכות זו מסמל פעילות ויוזמה רק בתחומים מסוימים, בדומה למזלות סרטן וגדי (מזלות מים ואדמה, בהתאמה) השייכים לאותה איכות ומסמלים גם הם פעילות ויוזמה רק בתחומים מסוימים. אצל המאזניים השייך ליסוד האוויר הפעילות (שהוא גם יוזם) היא, כאמור, חברתית-תקשורתית ושכלית שנועדה לפשר ולגשר בין אנשים ודעות. סמל המזל הוא הסמל הדומם היחיד בגלגל המזלות (הדלי מסומל ע"י אדם המחזיק אותו), מה שיכול לסמל את אוביקטיביות המזל הרחוקה מכל רגש אישי.

   

  המזל ה-7 בבגלגל המזלות יכול להקביל ליום השביעי בו "שבת ה' מכל מלאכה". ואולם, סמל המזל יכול גם לסמל את התלותיות (אם לא פסיביות) האופיינית לו כמו גם את נטייתו בד"כ לעצלות מה ואי מעשיות (ראו להלן). אופי הפעילות והיוזמה של המזלות טלה (מזל אש) וגדי (מזל אדמה) הוא מהסוג היותר מורגש מאשר זה של המזלות סרטן (מזל מים) ומאזניים(מזל אוויר) השייכים לאותה איכות. אולי הדבר נובע מכך שאש ואדמה הם "חזקים" ו"יבשים" ואילו אוויר ומים הם "חלשים" ו"לחים" ובאופן כללי יש דבר מה יותר מזוכך ופחות פרודוקטיבי ב-2 היסודות האחרונים מאשר בראשונים. בדומה לסרטן שדווקא אופיו התלותי והפסיבי מדרבן אותו לפעילות ויוזמה ליצירת מסגרת שתעניק לו בטחון רגשי כך גם אצל המאזניים , חלק מהפעילות והיוזמה ליצירת זוגיות או שותפות או גישור ופישור נובעים דווקא מתלותיות ואולי אף פסיביות המנוגדת לעצמאות של הטלה הקוטבי לו .

   

  אופיו הנוטה לעצלות (בשל היותו רגיל לחיים קלים) וחוסר מעשיות (האופיני לו כמזל אוויר) בשילוב עם הצורך בבן זוג או שותף גורמים לו לאופי תלותי הנשען על הזולת, בראש ובראשונה בדברים אפרוריים כמו עבודה ומלאכות שונות כשאת אלו היותר קשות ו"מלוכלכות" הוא עלול לנסות להטיל על הזולת .אך גם בתחום השכלי התלותיות נותנת את אותותיה, המזל אומנם מצטיין בפעילות שכלית רבה עד כדי חוסר מנוחה  של לשקול ולחשב ולהשוות ובכך כאמור מבטא את שייכותו לאיכות שלו, אך כאשר עליו לקבל החלטה בעצמו אומנם החלטותיו (כאשר יקבל) יהיו אוביקטיביות, ניטרליות, צודקות והוגנות.

   

  אך לרוב יתקשה לקבל החלטה בכוחות עצמו אם בגלל השיקולים הרבים שלפניו ואם בגלל אי הנעימות והנוחות הכרוכה לפעמים בקבלת החלטות- דבר שמזל עדין זה נוטה להירתע ממנה -  כמו גם האפרוריות שביישומן באופן מתמיד וגם בגלל שהאיכות הפעילה/יוזמת מסמלת את שלב ההתגבשות (של החלטות במקרה זה) ולא שלב המגובשות (המסומל ע"י האיכות הקבועה/יציבה). בעוד התאומים, מזל האוויר השייך לאיכות המשתנה/מסתגלת , מסמל יכולת להחזיק בדעות שונות בו זמנית , המאזניים מסמל כמזל יוזם/פעיל שקילה של דעות זה נגד זה לקראת קבלת החלטה בעוד שרק במזל האוויר דלי, השייך גם לאיכות הקבועה/יציבה מגיעים ליכולת להיות נאמן לדעה מסוימת.  ואולי השילוב של פעילות ויוזמה עם תלותיות ועצלות מה הם ביטוי למציאת האיזונים...המשך בפוסט הבא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/10/11 14:28:
   ותודה כמובן גם לכם וגמר חתימה טובה.
     4/10/11 13:45:
   תודה על מה שהבאת.גמר חתימה טובה לך
     3/10/11 21:48:
   יופי של סקירה ,מדויק ותואם
     3/10/11 18:53:
   שבוע טוב אמיר :-)
     3/10/11 12:11:
   היה מעניין מאד להכיר את אחי שהוא מזל מאזניים ואת החתן שלי. גמר חתימה טובה
     2/10/11 23:34:
   מרתק . תודה. שנה טובה.
     2/10/11 19:54:
   תודה לך על פוסט מעניין ומעשיר.
     2/10/11 15:43:

   אמיר הניתוח של לגבי מזלי מזל  'המוז נעיים ' מדהים

   לחלקו השני התחברתי עוד יותר מהראשון  

   כבו מזל זה מעולם לא קראתי את עצמי במדויק

   לרמות של כמעט 100% בניתוח המזל שלך

   מדהים...ומודה לך שיכולתי להסתכל על העצמי שלי בפוסט

   ולהשכיל יותר עליו למרות שכול איש/ה

   אמורים לדעת על עצמם טוב...

   זאת אומרת במלים אחרות...

    " ה-אתה " שלך בדרך כלל מכיר

   את עצמו הכי נכון..

   מאידך יש אפשרות למצב לא תמיד הכי נבון.

   הפעם זה התלבש מולי היטב בפוסט שלך מול עיני.

   ''

     2/10/11 15:12:
   ותודה גם לכם.
     2/10/11 15:07:
   מאוד מעניין.
   מעניין לקרוא =]
     2/10/11 14:23:
   אוהב את הסקירות שלך תודה לך ושנה נפלאה מאיר
     2/10/11 12:34:
   אמיר - תודה על השיתוף אחכה למזל עקרב כי אני עקרבית שנה טובה
     2/10/11 11:44:
   תודה לכם וגמר חתימה טובה.
     2/10/11 09:26:
   מרתק!!!
     1/10/11 23:39:
   מקסים.
     1/10/11 22:52:
   :))

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין