כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חנויות בגדי יד-שניה בתל אביב

  89 תגובות   יום שבת, 1/12/07, 13:08

  שלום, אני יעל ואני מכורה לחנויות יד-שניה (וכולם בקול גדול: "WE LOVE YOU, YAEL")...

  עם השנים התברר לי שההתמכרות הזו שלי, יכולה להסב תועלת והנאה ללא מעט אנשים.

  אם כן, אני מגישה לכם בזאת, ברוב טובי, את מפת חנויות היד השניה המועדפות עליי, עם הסברים קצרים בנוגע לכל אחת מהן- כן/לא/שחור/לבן ולמה?

  מסלול למיטיבי לכת:

  מתחילים את הבוקר (בוצריים, כי חנויות יד-שניה נוטות להיפתח בשעות פחות שגרתיות) ב"נונה" שברחוב אחד העם (פחות או יותר פינת מאז"ה). שם תוכלו למצוא מבחר מצוין של שמלות, ומבחר לא רע בכלל של ג'קטים ומעילים. אחת מנקודות החוזק של המקום היא שושי ,הבעלים. אישה מעניינת ומוכשרת, שמוכנה לבצע בכל בגד תיקונים ככל העולה על רוחכם (אני נתקלתי כבר בשמלות שהוקטנו עד כמחצית מגודלן המקורי ועדיין שמרו על הגזרה). יתרון נוסף של המקום הוא המחירים- אפילו ביחס לחנויות יד-שניה,המחירים ב"נונה" זולים. אין לי יותר מה להוסיף (נשמעתי לרגע לעצמי כמו פורט גאמפ- "and that's all I have to say about that"). אחרי "נונה", ניתן להמשיך לרחוב שינקין. אם תגיעו דרך רחוב יוחנן הסנדלר, ותפנו ימינה לשינקין, בצד זה של הרחוב מצויות שתי חנויות יד-שניה מוצלחות למדיי. הראשונה בה תתקלו היא החנות "שתיים". בחנות זו, לפחות מניסיוני שלי, ניתן למצוא כל מיני טי-שירטים מדליקים במחירי כלום. פעם אפילו קניתי ליקר-מכל איזו חולצת צווארון כחדשה (יד-ראשונה. מרופא) במחיר מצחיק של 10 ש"ח. שווה להתבונן בפינת המבצעים שמחוץ לחנות בעיון רב, אם כן. החנות השניה שתיקרה בדרככם היא "גולואז", חנות קטנה יחסית, שמחזיקה מבחר מצוין של בגדים ואביזרים. פינת המבצעים בחוץ מעניינת רק לעיתים, אבל בפנים ניתן למצוא משקפי-שמש ענקיים, שמלות שנות 60 ו-70 מדליקות ומבחר טוב של בגדי גברים (לא טריוויאלי בכלל!).

  חוצים את הכביש, כמו עבריינים תל-אביבים טובים (כלומר, לא במעבר חציה, ותוך הסתכלות נונשלנטית עד חדורת-בוז על המכונית המתקרבת אליכם וצריכה להאט עבורכם), אל עבר הפרגולה המפוספסת- הגענו ל"אובססיה" (אגב, החנות עוברת בעוד מספר ימים לרחוב גאולה. רק לידע כללי). שם ניתן למצוא את כל אותן חולצות מלאות סלסולים רומנטיים, לצד חולצות מחויטות מוצלחות, מבחר סביר של שמלות ומעילים/ג'קטים. גם כאן, קיים יתרון עצום בעובדה שגילי, בעלת המקום, מבצעת בבגדים תיקונים מדהימים, כך שיתאימו ללובשת (מבחר מצומצם ביותר של בגדי גברים). גילי, אגב, תאמר גם את האמת בעניין גזרתו של הבגד והתאמתה ללובשת, ובצורה הנעימה ביותר.

  כעת נחזור משינקין לכיוון רחוב קינג ג'ורג' [הערת סוגריים- מיד עם הפניה משינקין לרחוב קינג ג'ורג' נמצאת החנות המרתף, היא לא נמנית על חנויות היד-השניה, אבל היא מלאה במותגים, אך ורק מותגים, במחירים מצחיקים... ביחס למקור]. בקינג ג'ורג', נכנס לסמטה האלמונית. בסופה נמצאת "המחתרת". חנות זו מחזיקה אמנם גם בגדים ואביזרים שאינם יד-שניה (מעצבים צעירים למיניהם), אבל אם חשקה נפשכם בבגד לערב (או אפילו בשמלת חתונה) זה ה-מקום. מבחר מצוין של שמלות. מבחר סביר של בגדי גברים. לעיתים אפילו משתרבב לשם איזה אביזר אופנתי שווה (אני מצאתי שם תיק חדש של אליזבת' ארדן, מהתיקים הענקיים שיכולים להכיל תכולה של חדר, במחיר מצחיק של 100 ש"ח). שוב חוצים את הכביש, הפעם כמו ילדים פרובינציאלים טובים, במעבר חציה תוך הישמעות לרמזור (כי קצת מפחיד לבצע פעולת התאבדות-חצייתית כשכל הזמן חולפים מול עיניך אוטובוסים. ההתאבדות ברחוב זה היא נשימתית). אם חציתם, כאמור, ברמזור, הרי שכעת אתם נמצאים בקינג ג'ורג' פינת רש"י, ומול עיניכם נמצאת "אהבה לשנייה" (או "אהבה בשנייה", אף פעם לא זכרתי את זה). יופי של חנות, עם יופי של אווירה (לדעתי, כמובן). מבחר מצוין של מטפחות ועניבות. מבחר לא רע בכלל של חולצות גברים ונשים. מבחר סביר של שמלות וחצאיות, ומבחר סביר-מינוס של מעילים וג'קטים (מפצה עליו- מבחר כיפי של כובעים, שצריך לפשפש לא מעט רק כדי לאתר אותו). ניתן לדוג שם גם כלי בית נהדרים (שימו לב לטייפ בצורת קסדת-חלל, ולמייבש שיער של המספרות של פעם...מעלים חיוך). המחירים גם נהדרים...מצב הבגדים (בניגוד לכל אלו שנמנו עד כה) מגוון.

  ממשיכים על רש"י עד להצטלבותו עם רחוב טשרניחובסקי, בו פונים שמאלה. במספר 11 (אם זכרוני אינו מטעה אותי. נו...אתם תזהו את זה. זה צבוע ורוד. עם משקופים בטורקיז. כמה כאלו כבר יש?) נמצאת החנות "אשת חיל". גם כאן, הצד החזק הוא בגדי הגברים, אבל גם בעניין השמלות, הג'קטים ואפילו החולצות המסלוסלות הרומנטיות, יש מה לראות. המחירים טובים. מבחר האביזרים מועט. המוזיקה חזקה.

  יוצאים מהחנות, וממשיכים עד להצטלבות עם רחוב אלנבי. בנקודה זו, אפילו אני נשברת ולוקחת מונית שירות (קו 4) עד לרחוב בן-יהודה, פינת פרישמן. כאן נמצאת החנות "היה היה" (בבן-יהודה 72). מבחר מעולה-מצוין-מגה-סופר-דהלוקס-נהדר של אקססוריז. קיר שלם (טוב, אולי אני קצת מגזימה..) של סיכות. מבחר נהדר של חגורות. שעות הפתיחה...הממ... צריך להכיר... היכרות הדוקה עם הבעלים (כך שיהיה אפשר להתקשר אליה, לסלולארי,ולוודא שאכן פתוח, ושיהיה פתוח גם בעוד שעה). טוב, שוב אני מגזימה. יש שעות פתיחה מסודרות. פשוט הן כוללות גם מנוחת צהריים. שזה די מפתיע. בעיקר בחנויות תל אביביות. ועוד ברחוב בן-יהודה.

  סיימנו עם "היה היה", וכעת אנו ממשיכים על פרישמן עד להצטלבותו עם רחוב דיזינגוף. בפסאז' נמצאות שתי חנויות- "ארה" ו"היו זמנים" שתיהן לא זולות, ומצטיינות בעיקר בכלי-בית, צעצועים, ומעט אקססוריז (ופחות בבגדים). אם לא בכך חשקה נפשכם, אפשר להמשיך עם בן-יהודה עד הצטלבותו עם רחוב בוגרשוב, לפנות לבוגרשוב ולהגיע עד "אדרת" (DAMN ME, אני לא זוכרת מספרים! איפושהו אחרי ההצטלבות עם פינסקר...). אמנם לא מהחנויות המועדפות עליי, אבל מצאתי שם בעבר ג'קט צמר בצבע בורדו עם פרווה-סינטטית שחורה בצווארון, שוב במחיר מציאה של 90 ש"ח. הבגדים לא מצטיינים בקוהרנטיות של עשור מסוים, כך שניתן למצוא גם נגיעות של שנות ה- 80 וה- 90 (וואטאבר שזה אומר).

  המשכנו?

  ממשיכים על בוגרשוב עד שמופיע דיזינגוף סנטר אל מול עיננו. נכנסים. עוברים לבניין השני. בניין B. שם נמצאת "מש". רק בשביל האווירה שווה להגיע. תחושה של חיטוט בחדר של מישהי. ועוד מישהי עם טעם טוב. שאפשר, תמורת סכום סמלי, לשאול ממנה בגדים. והיא לא תבקש אותם בחזרה (כאילו, לקנות, אם לא ירדתם לסוף דעתי עד כה). כל בגד עובר אצל ענבל רביב, בעלת החנות וסטייליסטית מוצלחת בפני עצמה, טיפול אישי ומתווספים לא כל מיני פרטים משדרגים, כמו סיכות, או סרטים. הכובע הגברי שקניתי אצלה, המעוטר בשרשרת פנינים בצבע שמפניה וסיכה מוזהבת, זוכה למבטים ומחמאות בכל פעם שאני איתו. גם מזרים מוחלטים. היה שווה את ה-80 ש"ח שהושקעו בו.

  סיימנו. לפחות להיום.

  אפשר להבריג החוצה את הרגליים כעת.

  מרוצים.

  דרג את התוכן:

   תגובות (88)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/5/14 17:49:

   החנות וינטג', עתיקות וביגוד "היו זמנים" עברה לטשרניחובסקי 10 בתל אביב. בעבר מוכרת מדיזנגוף 101 ופרישמן 86.  היו זמנים Antiques בפייסבוק. שווה כניסה.

     17/8/11 13:09:
   הגעתי במקרה וישר רצתי להביא דף ועט. ממליצה בעיקר על ויצו וחנות בשם ניבה בית בוטיק באבן-יהודה http://www.facebook.com/group.php?gid=31495919211
     8/8/11 00:43:
   או co.il.בגדיידשניה.http://www
     8/8/11 00:41:
   יש חנות יד שניה ששווה קפיצה ברחוב ביאליק, רמת גן. מגוון סגנונות במחירים הגונים http://xn--5dbcdaf2aab6dve.co.il
     23/5/11 15:53:

   צטט: אנירקשאלה 2010-01-04 08:09:24

   בשעה טובה הגעתי אתמול סוף סוף לתל אביב, ועברתי בפסג' הוד - אבל "היו זמנים" כבר לא הייתה שם. מישהו יודע אם היא עברה, או סתם סגרה?

    

   היי, היא עברה לרחוב הרוא"ה 14, רמת גן. לחנות היום קוראים "אוצרות הזמנים". נמצאים גם בפייסבוק.

     26/4/11 14:09:
   הי יעל, אני יוצאת לדרך בהמלצת המסלול שלך אתחיל באחד העם. אשמח לדווח אחרי איך היה
     30/3/11 14:25:
   שלום יעל. פוסט מעולה! נשמח אם תוכלי להוסיף את החנות שלנו לרשימה - אנחנו נקראים "הקואופרטיב", כתובת: בן יהודה 49, משמאל עד הסוף ולמטה במדרגות. כל פריט עולה בין 10-20 ש"ח. זו חנות מיוחדת, היא מכלכלת מועדון חברתי של קהילה טיפולית דמוקרטית. החנות והמועדון פועלים במקביל, העובדים הם בהתנדבות. חפשו אותנו בפייסבוק "הקואופרטיב". תודה רבה, אביב
     1/3/11 02:48:

   היי יעל..

   אשמח אם תמליצי ♥

   "Just in Case"

    

   תודה!

     24/11/10 20:40:
   חנות מהממת בירושלים - the Attic - יד שניה ווינטאג' ברחוב חבצלת 15.www.theattic.co.il
     24/10/10 11:33:
   לכל מי שמטייל בצפון נפתחה חנות חדשה מדהימה שנקראת "גרדרובה-בוטיק וינטג'" בכרמיאל אפשר למצוא את הפרטים בפייסבוק. מומלץ
     17/6/10 19:36:

   רק רציתי להגיד שיש חנות בגדים יד שניה חדשה ומדהימה בתל-אביב. קוראים לחנות

   Daffodil 11

   והיא ממוקמת בדיזנגוף 101, פסא'ג הוד. יש שם דברים מדהימים במחירים עוד יותר מדהימים...

     15/2/10 09:25:

   צטט: yael rozenvald 2008-08-28 14:04:10

   צטט: אניגמה 313 2008-08-28 13:22:47


   היי!

   סתם כך נכנסתי לבקר ו...איזה כיף,מצאתי אוצר. תודה!

   ובדרום, אני מכירה חנות נחמדה בגדרה ברחוב הבילויים : 'יד שנייה'  (אם אינני טועה).

   אילת

    

   איזה כיף שנכנסת סתם כך לבקר!

    

   איזו תגובה מחממת-לב...

    

   ובנוגע לחנות בגדרה - מכירה אותה בהחלט. היא אחת מהמומלצות, לדעתי, מחוץ לת"א...

    גם אני הגעתי במקרה.

   ממש מיוחד ומעניין תודה לכן. 

    

   נזכרתי שהייתי בחנות יד שניה מאד מיוחדת  בקיבוץ חצור ליד גדרה. הייתי בביקור אצל מישהו והייתה פתיחה חגיגית. 

    יש שם החל מבגדים ועד לאומנות מקורית. מסודר יפה, מושקע, שווה. (חיפשתי עכשיו ויש להם אפילו אתר נחמד http://yad2.hatzor.com )

    

    

    

     4/1/10 11:21:

   אחלה:-)אין כמו חנויות יד שניה.תודהנשיקה
     4/1/10 08:09:
   בשעה טובה הגעתי אתמול סוף סוף לתל אביב, ועברתי בפסג' הוד - אבל "היו זמנים" כבר לא הייתה שם. מישהו יודע אם היא עברה, או סתם סגרה?
     26/12/09 16:21:

   פוסט מקסים :]

   האם את מכירה במקרה חנויות יד שניה שפונות לנערות (מידות קטנות יותר)?

     23/7/09 13:36:

   צטט: יולקה 2009-07-22 08:50:18


   וואאווו, כמה אהבתי........

   שימחתני.

    

   נשיקה

    

     23/7/09 13:34:

   צטט: LUBET 2009-06-10 15:04:07

   צטט: נתשה 2009-04-11 16:08:35

    

   מחפשת את הכתובת של ויצ"ו בגדי יד שניה בצפון תל אביב (אני זוכרת שזה היה באזור של גן העיר) ולא בקינג ג'ורג.

   בכל אופן אשמח על עידכונים מעניינים תודה וחג שמח ענת

   יש חנות של ויצ"ו ג-ם ברמת אביב - אני לא יודעת את הכתובת המדויקת, אבל זה נמצא ברחוב ברודצקי, איפה שהמרכז המסחרי מתחת למדרגות שמול בית הספר לעיתונאות.

    

    

   החנות המדוברת - ליד גן העיר, היא ויצ"ו שנמצאת בשדרות דוד המלך 38, ומחזיקה המון המון בגדי מעצבי-על שתרמו נשים עשירות אחרי שלבשו כמעט רק פעם אחת.

    

   מאד-מאד מומלצת לחיטוט ושיטוט.

    

     23/7/09 13:32:

   צטט: רוזיb 2009-05-28 10:50:03

   צטט: רוזיb 2009-05-28 10:48:12


   עכשוי אני ממש חייבת  יום חופשי בת''א

   תודה ...........

    

    

   מרוב התלהבות יצא לי בלשון זכר חחח..........

    

   תרגיש/י חופשי להגיע...

   שמחה שאהבתם.

   רגוע

     22/7/09 08:50:

   וואאווו, כמה אהבתי........
     10/6/09 15:04:

   צטט: נתשה 2009-04-11 16:08:35

    

   מחפשת את הכתובת של ויצ"ו בגדי יד שניה בצפון תל אביב (אני זוכרת שזה היה באזור של גן העיר) ולא בקינג ג'ורג.

   בכל אופן אשמח על עידכונים מעניינים תודה וחג שמח ענת

   יש חנות של ויצ"ו ג-ם ברמת אביב - אני לא יודעת את הכתובת המדויקת, אבל זה נמצא ברחוב ברודצקי, איפה שהמרכז המסחרי מתחת למדרגות שמול בית הספר לעיתונאות.

    

    

     28/5/09 10:50:

   צטט: רוזיb 2009-05-28 10:48:12


   עכשוי אני ממש חייבת  יום חופשי בת''א

   תודה ...........

    

    

   מרוב התלהבות יצא לי בלשון זכר חחח..........
     28/5/09 10:48:


   עכשוי אני ממש חייב יום חופשי בת''א

   תודה ...........

     28/5/09 01:01:

   תודה על הפוסט והרשימה המפורטת.

    

   איזה מהחנויות כוללת בגדי גברים. ובמחירים זולים באמת?

    

   תודה מראש :-)  חזי

     24/5/09 18:59:


   כל הכבוד על היוזמה.

   ולמי שיכולה להרחיק עד כפר-יונה - יש לי חנות יד שניה שהיא כולה "תיבת האוצרות" (זה גם שם החנות).

   מצ"ב לינק לאתר החנות שלי וכדאי לכן לבוא.

   להתראות :)

   http://www.price4all.co.il/Yad2InBox

     17/5/09 17:15:

   יש חנות מדליקה בחיפה!!

   קוראים לה "אניצ'ה" בדרך הים 5.

   חנות מסודרת , יפה, עם ריח נעים ....

   בעלת הבית נותנת 40% ללקוחות מערך ההבגד שהיא מוכרת

   רצוי לתאם פגישה מראש

   077-4122012

    

     11/4/09 16:08:


   היי יעל אני מטורפת על בגדי יד שניה וינטאג' וכו' אך לצערי בירושלים כמעט ואין חנויות כאלה. כשאני נמצאת בתל אביב

   אני לרוב ניגשת קודם כל לחנויות האלה אך לא תמיד אני מוצאת דברים מעניינים. יש לי משפחה במנהטן וכשאני טסה לשם אני קודם כל ניגשת לחנויות המדהימות שלהם של יד שניה, וינטאג' שווקים וכו' ותמיד לוקחים אותי לחנויות שהתיירים לא מכירים

   אלא אך ורק המקומיים ואני מביאה משם בגדים מדהימים. זה כבר עושה לי חשק לטוס לשם שוב.

   יעל אשמח לשמוע ממך על חנויות יד שניה מעניינות וחדשות שנמצאות בתל אביב או בכלל חנויות שיש להם בגדים ייחודיים.

   מחפשת את הכתובת של ויצ"ו בגדי יד שניה בצפון תל אביב (אני זוכרת שזה היה באזור של גן העיר) ולא בקינג ג'ורג.

   בכל אופן אשמח על עידכונים מעניינים תודה וחג שמח ענת

     28/8/08 14:04:

   צטט: אניגמה 313 2008-08-28 13:22:47


   היי!

   סתם כך נכנסתי לבקר ו...איזה כיף,מצאתי אוצר. תודה!

   ובדרום, אני מכירה חנות נחמדה בגדרה ברחוב הבילויים : 'יד שנייה'  (אם אינני טועה).

   אילת

    

   איזה כיף שנכנסת סתם כך לבקר!

    

   איזו תגובה מחממת-לב...

    

   ובנוגע לחנות בגדרה - מכירה אותה בהחלט. היא אחת מהמומלצות, לדעתי, מחוץ לת"א...

     28/8/08 13:22:


   היי!

   סתם כך נכנסתי לבקר ו...איזה כיף,מצאתי אוצר. תודה!

   ובדרום, אני מכירה חנות נחמדה בגדרה ברחוב הבילויים : 'יד שנייה'  (אם אינני טועה).

   אילת

     23/8/08 13:12:

   צטט: אבי א.ג.מ 2008-08-23 05:57:45


   מי שאוהבת בגדים יד שנייה במידות גדולות מוזמנת לחנות המפעל ברעננה, 0548080927 לתיאום הגעה מראש והתאמה אישית לכול אישה, מבחר מדהים גם של חזיות מעודפי יבוא של מותגים בינלאומיים

   נחמד לנצל את פוסטי לפרסומת...

   רגוע

    

     23/8/08 05:57:

   מי שאוהבת בגדים יד שנייה במידות גדולות מוזמנת לחנות המפעל ברעננה, 0548080927 לתיאום הגעה מראש והתאמה אישית לכול אישה, מבחר מדהים גם של חזיות מעודפי יבוא של מותגים בינלאומיים
     7/3/08 13:38:

   את זה גם אני הייתי עושה :)

     7/3/08 13:34:

    

   צטט: קורינה2 2008-03-07 13:26:55

    

   צטט: yael rozenvald 2008-03-07 13:06:56

    

   צטט: קורינה2 2008-03-07 12:52:15

   יש לי רק בעיה קטנה עם החנויות האלו:

   כשבאים למכור להם בגדים, הם תמיד מעקמים את הפרצוף ומציעים סכומים אפסיים בתמורה לכל בגד, כאילו הוא לא שווה הרבה, וכאילו הם עושים לי טובה שהם מסכימים לקבל אותו בכלל.

    ואחרי כמה זמן כשאני חוזרת לחנות, אני רואה את אותם בגדים "לא שווים" נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה מהמחיר שהם היו מוכנים לשלם עליו...

    

   לא אוהבת את הקטע הזה, שגם חנויות תקליטים יד שניה נגועות בו.

   שאלתי פעם את אחת מבעלות החנויות האלו בנושא הזה, שהטריד גם אותי.

   היא ענתה לי שמכיוון שבלאו הכי הבגדים נמכרים במחירים נמוכים, ומכיוון שמבחינת הוצאות (שכ"ד למשל) ההוצאות שלה דומות לחנויות שמוכרות סחורה יקרה בהרבה - היא צריכה להתפרנס גם, ולכן לא יכולה לקנות סחורה ביותר מ-1/3 מערך הבגד.

   עליי זה היה מקובל...

   אז זהו...שלפעמים הבגדים בחנויות יד שניה עולים אפילו יותר מחדשים!

    

   ברור לי שכל בעל עסק צריך גם להתפרנס, אבל לפעמים הפערים במחיר ממש מוגזמים.

   נניח הם מסוגלים לשלם 5 שקל לבגד ולמכור אותו ב50...

    

   לא הוגן...זה מזכיר לי מנטליות של בעלי בסטות רמאים מהשוק,

   מחנויות יד שניה הייתי מצפה ליחס קצת יותר מכובד,

   כלומר שיהיו הוגנים ויודו שלא משתלם להם לשלם על הבגד יותר מסכום מסויים, בגלל שהם רוצים גם להתפרנס,

   רק שלא ישחקו אותה כאילו זה בגלל שהבגד שלי לא שווה...

   שלא יעליבו לי את הבגדים! צוחק

   אל לך לקחת את זה אישית, יקירתי...

   כשהתובבתי וחיפשתי דירה לקניה (אי-שם בפרק א' של חיי), אחד מהעקרונות עליהם שמרתי היה- לעולם אל תראי להם את התלהבותך. גם כשהגעתי לבית חלומותיי (אחח, כמה כואב היה למכור אותו) משכתי כתפיים בביטול, עטיתי על עצמי פרצוף-פוקר, וניהלתי משא ומתן שבהחלט לא היה מבייש באסטיונר ותיק, תוך שאני מדגישה בעיקר את הפגמים של הדירה ואת חסרונותיה... אני מניחה שגם הבעלים של הדירה נעלבו. אני מניחה גם שהם עשו את אותו הדבר בדיוק בדירה החדשה שהם קנו...

     7/3/08 13:26:

    

   צטט: yael rozenvald 2008-03-07 13:06:56

    

   צטט: קורינה2 2008-03-07 12:52:15

   יש לי רק בעיה קטנה עם החנויות האלו:

   כשבאים למכור להם בגדים, הם תמיד מעקמים את הפרצוף ומציעים סכומים אפסיים בתמורה לכל בגד, כאילו הוא לא שווה הרבה, וכאילו הם עושים לי טובה שהם מסכימים לקבל אותו בכלל.

    ואחרי כמה זמן כשאני חוזרת לחנות, אני רואה את אותם בגדים "לא שווים" נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה מהמחיר שהם היו מוכנים לשלם עליו...

    

   לא אוהבת את הקטע הזה, שגם חנויות תקליטים יד שניה נגועות בו.

   שאלתי פעם את אחת מבעלות החנויות האלו בנושא הזה, שהטריד גם אותי.

   היא ענתה לי שמכיוון שבלאו הכי הבגדים נמכרים במחירים נמוכים, ומכיוון שמבחינת הוצאות (שכ"ד למשל) ההוצאות שלה דומות לחנויות שמוכרות סחורה יקרה בהרבה - היא צריכה להתפרנס גם, ולכן לא יכולה לקנות סחורה ביותר מ-1/3 מערך הבגד.

   עליי זה היה מקובל...

   אז זהו...שלפעמים הבגדים בחנויות יד שניה עולים אפילו יותר מחדשים!

    

   ברור לי שכל בעל עסק צריך גם להתפרנס, אבל לפעמים הפערים במחיר ממש מוגזמים.

   נניח הם מסוגלים לשלם 5 שקל לבגד ולמכור אותו ב50...

    

   לא הוגן...זה מזכיר לי מנטליות של בעלי בסטות רמאים מהשוק,

   מחנויות יד שניה הייתי מצפה ליחס קצת יותר מכובד,

   כלומר שיהיו הוגנים ויודו שלא משתלם להם לשלם על הבגד יותר מסכום מסויים, בגלל שהם רוצים גם להתפרנס,

   רק שלא ישחקו אותה כאילו זה בגלל שהבגד שלי לא שווה...

   שלא יעליבו לי את הבגדים! צוחק

     7/3/08 13:06:

    

   צטט: קורינה2 2008-03-07 12:52:15

   יש לי רק בעיה קטנה עם החנויות האלו:

   כשבאים למכור להם בגדים, הם תמיד מעקמים את הפרצוף ומציעים סכומים אפסיים בתמורה לכל בגד, כאילו הוא לא שווה הרבה, וכאילו הם עושים לי טובה שהם מסכימים לקבל אותו בכלל.

    ואחרי כמה זמן כשאני חוזרת לחנות, אני רואה את אותם בגדים "לא שווים" נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה מהמחיר שהם היו מוכנים לשלם עליו...

    

   לא אוהבת את הקטע הזה, שגם חנויות תקליטים יד שניה נגועות בו.

   שאלתי פעם את אחת מבעלות החנויות האלו בנושא הזה, שהטריד גם אותי.

   היא ענתה לי שמכיוון שבלאו הכי הבגדים נמכרים במחירים נמוכים, ומכיוון שמבחינת הוצאות (שכ"ד למשל) ההוצאות שלה דומות לחנויות שמוכרות סחורה יקרה בהרבה - היא צריכה להתפרנס גם, ולכן לא יכולה לקנות סחורה ביותר מ-1/3 מערך הבגד.

   עליי זה היה מקובל...

     7/3/08 13:04:

    

   צטט: אישון 2008-03-07 11:53:10

   מעולה.וטעם טוב. וינטאג' בייבס הכי קלאסה.

   תודה. ותודה. ונכון.

   צוחק

     7/3/08 12:52:

   יש לי רק בעיה קטנה עם החנויות האלו:

   כשבאים למכור להם בגדים, הם תמיד מעקמים את הפרצוף ומציעים סכומים אפסיים בתמורה לכל בגד, כאילו הוא לא שווה הרבה, וכאילו הם עושים לי טובה שהם מסכימים לקבל אותו בכלל.

    ואחרי כמה זמן כשאני חוזרת לחנות, אני רואה את אותם בגדים "לא שווים" נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה מהמחיר שהם היו מוכנים לשלם עליו...

    

   לא אוהבת את הקטע הזה, שגם חנויות תקליטים יד שניה נגועות בו.

     7/3/08 11:53:
   מעולה.וטעם טוב. וינטאג' בייבס הכי קלאסה.
     19/2/08 18:29:

    

   צטט: הבורגנית מאלנבי 2008-02-19 18:11:24

   סליחה רגע, כמעט שכחת את שתי (!) חנויות הבגדים יד שניה שנפתחו לאחרונה ברחוב גאולה (רחוב בהיוצא מאלנבי לכיוון הים). לא זוכרת את שמן, למעשה לא ידעתי שלחנויות יש שמות מלבד קסטרו ו-TNT, חשבתי שזו פריבילגיה השמורה לפאבים...

   בכל אופן, יום אחד נכנסתי לאחת מהן, מסתבר שהיא נדדה משנקין, אותו היא מכנה "קניון ללא גג" וטענה כי הוא איבד את כל ייחודו הבלתי ממותג.

   בכל אופן, שמחתי לקבל רשימת מלאי ממצאת...

     

   זו שנדדה לה מה"קניון ללא גג" היא גילי מ"אובססיה"...

   טרם יצא לי לבקר בחנות החדשה, מה שאומר- "רחוב גאולה, היר איי קאם!!!"...

    

   תודה על ההפניה.

   סליחה רגע, כמעט שכחת את שתי (!) חנויות הבגדים יד שניה שנפתחו לאחרונה ברחוב גאולה (רחוב בהיוצא מאלנבי לכיוון הים). לא זוכרת את שמן, למעשה לא ידעתי שלחנויות יש שמות מלבד קסטרו ו-TNT, חשבתי שזו פריבילגיה השמורה לפאבים...

   בכל אופן, יום אחד נכנסתי לאחת מהן, מסתבר שהיא נדדה משנקין, אותו היא מכנה "קניון ללא גג" וטענה כי הוא איבד את כל ייחודו הבלתי ממותג.

   בכל אופן, שמחתי לקבל רשימת מלאי ממצאת...

     

     13/1/08 18:37:

    

   צטט: בילי בלום 2008-01-13 18:23:58

   WE LOVE YOU, YAEL

   LOVE IS IN THE AIR!!!

    

   ALL YOU NEED IS LOVE!!!

     13/1/08 18:23:
   WE LOVE YOU, YAEL
     3/1/08 20:45:

    

   צטט: wind~ 2008-01-03 15:31:30

   אויש, אני כל כך אוהבת חנויות כאלו, זה הרבה יותר מעניין מאשר חנות רגילה

   תודה על המידע

   "אויש"? זה לא בפולנית?

   משהו כמו "דווקא מאד נהניתי" (למרות שציפיתי לסבול)?

    

   צוחק

    

   בבקשה, מותק...

     3/1/08 15:31:

   אויש, אני כל כך אוהבת חנויות כאלו, זה הרבה יותר מעניין מאשר חנות רגילה

   תודה על המידע

     3/1/08 09:06:

    

   צטט: image workshops 2008-01-02 14:02:01

   אחדים מבגדי האהובים ביותר ניקנו בחנויות יד-שניה. את רוב השאר פשוט קיבלתי מחברות ובנות-משפחה (כולל נעליים, תיקים, צעיפים ושאר ירקות).

   אז תודה על הרשימה. כבר שולחת אותה לעצמי.

    

   והנה שתי חנויות בפריפריה (לטובת הלא-תל אביבים שבינינו):

   דה-ז'וו - במתחם "אילנות" על כביש 4 (בין קדימה ופרדסיה): חנות מתוקה, בגדים יפים (בעיקר נשים), נעליים וגם המון כלי בית מפעם.

   סיפורי בדים (אני חושבת, לא ממש זוכרת את השם) - בקיבוץ עין-חרוד מאוחד. ממשיכים ישר מכניסה לקיבוץ וזה נמצא מול הסילו. אתם כבר תראו. מגוון מאוד גדול של בגדים לנשים (בכל המידות - ממידה 36 עד מידה 46), כולל בגדי מעצבים, בגדים לגברים ולילדים וגם קצת אביזרים (תיקים, נעליים, חגורות....). המחירים ממש נמוכים (גם יחסית לחנויות יד שניה אחרות שאני מכירה). אחת החנויות האהובות עלי - נכנסת לשם כשאני נוסעת לבקר את הוריי באיזור.

    

   וכמובן - חנויות ויצ"ו טומנות בחובן המון הפתעות.

   תודה על התודה,

   ותודה על התוספות לרשימה...

   מי יודע אולי נאגד את כל המידע הזה פעם...

     2/1/08 14:02:

   אחדים מבגדי האהובים ביותר ניקנו בחנויות יד-שניה. את רוב השאר פשוט קיבלתי מחברות ובנות-משפחה (כולל נעליים, תיקים, צעיפים ושאר ירקות).

   אז תודה על הרשימה. כבר שולחת אותה לעצמי.

    

   והנה שתי חנויות בפריפריה (לטובת הלא-תל אביבים שבינינו):

   דה-ז'וו - במתחם "אילנות" על כביש 4 (בין קדימה ופרדסיה): חנות מתוקה, בגדים יפים (בעיקר נשים), נעליים וגם המון כלי בית מפעם.

   סיפורי בדים (אני חושבת, לא ממש זוכרת את השם) - בקיבוץ עין-חרוד מאוחד. ממשיכים ישר מכניסה לקיבוץ וזה נמצא מול הסילו. אתם כבר תראו. מגוון מאוד גדול של בגדים לנשים (בכל המידות - ממידה 36 עד מידה 46), כולל בגדי מעצבים, בגדים לגברים ולילדים וגם קצת אביזרים (תיקים, נעליים, חגורות....). המחירים ממש נמוכים (גם יחסית לחנויות יד שניה אחרות שאני מכירה). אחת החנויות האהובות עלי - נכנסת לשם כשאני נוסעת לבקר את הוריי באיזור.

    

   וכמובן - חנויות ויצ"ו טומנות בחובן המון הפתעות.

     1/1/08 23:04:

    

   צטט: נינה הילטון 2008-01-01 19:06:34

   סקירה שימושית מאוד. בכלל התחום שאת עוסקת בו מעניין מאוד

   סבלות?

   או תת-הענף השני שלי- חנופה מאסיבית לכל אותם השולטים בכיפה(ובכללם גם פקידי מס עם כוסות תה שהתקרר זה מכבר, ותמונות של הילדים ביום חתונתם על השולחן)?

     1/1/08 19:06:

   סקירה שימושית מאוד. בכלל התחום שאת עוסקת בו מעניין מאוד

     31/12/07 14:35:

    

   צטט: גיל מרחב 2007-12-30 02:45:30

   תודה :)

   בבקשה. העונג כולו שלי...

     30/12/07 02:45:
   תודה :)
     28/12/07 10:59:

    

   צטט: אורקלית 2007-12-28 03:43:53

   אוווו איזה כיף.

   שלחתי לעצמי מייל עם הכתובת של הפוסט, שלא אשכח!!

   אני גם אוהבת לשלוח לעצמי מייל.

   אני מרגישה פופולארית ככה...

     28/12/07 03:43:

   אוווו איזה כיף.

   שלחתי לעצמי מייל עם הכתובת של הפוסט, שלא אשכח!!

     27/12/07 17:30:

    

   צטט: טריש מק'מילן 2007-12-26 21:55:27

   מעולה. הגיע הזמן לרפרש את הארון :) רק צריך לתפוס יום עם מספיק פנאי וסבלנות, אחרת קשה לי למצוא.

   בעצם, בכל מקרה קשה לי למצוא, עם המידה-42 והטעם המשונה שלי, ובלי קמיע הקניות הדרוש (חברה, היא נמצאת בחו"ל :/). החיים קשים המה.

   אכן החיים הינם דרך חתחתים רצופה אותן אבנים קטנות עם שפיצים.

   כמידה 42 למידה 42 (האמת היא שכל מידה מ-38 ועד 42 עובד עליי היטב) אני יכולה לקבוע בודאות- "יאאאאלללה.... תירוצים, תירוצים, ירופרש הארון לאלתר. ויפה שעה אחת קודם!" (אבל לא מוקדם מידיי, כי ישנים פה בשעות האלו)

     26/12/07 21:55:

   מעולה. הגיע הזמן לרפרש את הארון :) רק צריך לתפוס יום עם מספיק פנאי וסבלנות, אחרת קשה לי למצוא.

   בעצם, בכל מקרה קשה לי למצוא, עם המידה-42 והטעם המשונה שלי, ובלי קמיע הקניות הדרוש (חברה, היא נמצאת בחו"ל :/). החיים קשים המה.

     26/12/07 19:11:

    

   צטט: ש י פ ו פ ה 2007-12-26 18:27:13

   אני גם אוהבת חנויות יד שנייה !

   גם בשווקים אני קונה....

   הפוסט מפורט מצויין להפליא,

   אז תודה לך על המידע וכמובן -נשיקה

   תודה

   נשיקה (כמעט התפתתי להוסיף גם לשון. אם כבר מתח מיני אז עד הסוף...)

    

    

   צוחק

     26/12/07 18:27:

   אני גם אוהבת חנויות יד שנייה !

   גם בשווקים אני קונה....

   הפוסט מפורט מצויין להפליא,

   אז תודה לך על המידע וכמובן -נשיקה

     25/12/07 16:49:

    

   צטט: ליהליה 2007-12-25 09:51:23

   תודה מותק

   בבקשה מאמי

   צוחק

     25/12/07 09:51:
   תודה מותק
     18/12/07 19:00:

    

   צטט: gilibe 2007-12-18 18:48:53

   כוכב

   תודה.

   בלי הסברים? (הצד הפולני דיבר)

     18/12/07 18:48:

   כוכב

     17/12/07 12:23:

    

   צטט: הילולה forever 2007-12-17 11:13:35

   מידע מועיל, ט'נקס..

   טנק יו...

   נשיקה

     17/12/07 11:13:
   מידע מועיל, ט'נקס..
     12/12/07 15:00:

    

   צטט: נועית 2007-12-12 13:12:53

   אחותי מתה על בגדים יד 2.

   מיד מיד מיד מעבירה לה את הלינק!

   תודה...

   נשיקה

     12/12/07 13:12:

   אחותי מתה על בגדים יד 2.

   מיד מיד מיד מעבירה לה את הלינק!

     12/12/07 12:16:

    

   צטט: אילן נ 2007-12-12 09:35:38

   מצויין יעל.

   ועל הדרך דפקנו את כל שיטת המותגים!!

   אלטרנטיבה מצויינת לחושבים אחרת.

    

   אכן נכון!

   מרימה בזאת רשמית את נס המרד!

   רבולוציה!!!

   צוחק

     12/12/07 09:35:

   מצויין יעל.

   ועל הדרך דפקנו את כל שיטת המותגים!!

   אלטרנטיבה מצויינת לחושבים אחרת.

    

     4/12/07 17:28:

    

   צטט: הלנה מטרויה 2007-12-04 15:54:07

   גם לי יש כמה בגדים שנראים מהארון של גולדה..

   יש בזה משהו חינני- כל עוד אין לי את הפרצוף שלה..

   : )

    

   גם בגולדה יש משהו חינני...

   קצת כמו דמות פרוותית מ"החבובות"...

    

     4/12/07 15:54:

   גם לי יש כמה בגדים שנראים מהארון של גולדה..

   יש בזה משהו חינני- כל עוד אין לי את הפרצוף שלה..

   : )

    

     3/12/07 20:02:

    

   צטט: שכונה מציגים: 2007-12-03 14:35:06

   כל - כל - כל הכבוד. איזו השקעה.

   תודה...

   יש לי אמנם עוד, אבל הכל בעיתו...

     3/12/07 14:35:
   כל - כל - כל הכבוד. איזו השקעה.
     3/12/07 14:05:

    

   צטט: yael rozenvald 2007-12-02 22:03:57

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 21:12:30

    

   צטט: yael rozenvald 2007-12-02 16:55:10

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 14:20:06

   מעולם לא ניסיתי יד שניה... רעיון. ואילו המלצות יש לסטייליסטית לחנויות רגילות?

   תלוי מה כבודה מחפשת.

   בעיני הסטייליסטית, אגב, אין חנויות רגילות, יש רק מחסור בעצות מומחה...

   קורץ

   אני יודעת... אני בעיקר לא מחפשת ומוצאת קורץ למגינת ליבו של מנהל הבנק. יש לי טעם שלי, קצת משתנה עם השנים אבל לא עם האופנות - לפעמים לצערי כי יש עונות שלמות שאין לי כלום לקנות.

   יש לי גם בעיה קשה ביותר של מידות. אם יש חנות פטיט שאת יודעת עליה - אשמח אם תשתפי

   אמנם גמני בררנית, ומתנהלת יותר לפי שיטת המציאה בלי החיפוש, אבל בהיותי בעלת גוף....המממ...עסיסי פלוס, לא יצא לי לחפש עד כה בגדים לפטיטיות. אני יודעת שבחנויות מעצבים למיניהן עושים תיקונים בבגדים עד שהם מתאימים למידתך, אבל ידוע לי גם כי בנות מידה 34 מתקשות במציאת בגדים שנראים עליהן טוב (תיקונים או לא)...

   אם אחשוב על משהו יותר ספציפי, אהיה בהחלט בקשר.

   ואו, תודה!!!

     2/12/07 22:05:

    

   צטט: יש בי 2007-12-02 20:55:29

   תודה!, גמני נורא אוהבת.מחייך

   צוחק יש "אוהבת" ויש "אוהבת",

   הוידוי הקצר הזה שלך, יקירתי,

   מדיף בין שורותיו

   שאת מהזן הנכון...

    

     2/12/07 22:03:

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 21:12:30

    

   צטט: yael rozenvald 2007-12-02 16:55:10

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 14:20:06

   מעולם לא ניסיתי יד שניה... רעיון. ואילו המלצות יש לסטייליסטית לחנויות רגילות?

   תלוי מה כבודה מחפשת.

   בעיני הסטייליסטית, אגב, אין חנויות רגילות, יש רק מחסור בעצות מומחה...

   קורץ

   אני יודעת... אני בעיקר לא מחפשת ומוצאת קורץ למגינת ליבו של מנהל הבנק. יש לי טעם שלי, קצת משתנה עם השנים אבל לא עם האופנות - לפעמים לצערי כי יש עונות שלמות שאין לי כלום לקנות.

   יש לי גם בעיה קשה ביותר של מידות. אם יש חנות פטיט שאת יודעת עליה - אשמח אם תשתפי

   אמנם גמני בררנית, ומתנהלת יותר לפי שיטת המציאה בלי החיפוש, אבל בהיותי בעלת גוף....המממ...עסיסי פלוס, לא יצא לי לחפש עד כה בגדים לפטיטיות. אני יודעת שבחנויות מעצבים למיניהן עושים תיקונים בבגדים עד שהם מתאימים למידתך, אבל ידוע לי גם כי בנות מידה 34 מתקשות במציאת בגדים שנראים עליהן טוב (תיקונים או לא)...

   אם אחשוב על משהו יותר ספציפי, אהיה בהחלט בקשר.

     2/12/07 21:12:

    

   צטט: yael rozenvald 2007-12-02 16:55:10

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 14:20:06

   מעולם לא ניסיתי יד שניה... רעיון. ואילו המלצות יש לסטייליסטית לחנויות רגילות?

   תלוי מה כבודה מחפשת.

   בעיני הסטייליסטית, אגב, אין חנויות רגילות, יש רק מחסור בעצות מומחה...

   קורץ

   אני יודעת... אני בעיקר לא מחפשת ומוצאת קורץ למגינת ליבו של מנהל הבנק. יש לי טעם שלי, קצת משתנה עם השנים אבל לא עם האופנות - לפעמים לצערי כי יש עונות שלמות שאין לי כלום לקנות.

   יש לי גם בעיה קשה ביותר של מידות. אם יש חנות פטיט שאת יודעת עליה - אשמח אם תשתפי

     2/12/07 20:55:
   תודה!, גמני נורא אוהבת.מחייך
     2/12/07 16:57:

    

   צטט: goora2goora 2007-12-02 16:40:01

   מועיל מועיל...

   תודה :)

   המלצה אישית בשבילך גורה2גורה-

   "אילוצ'קה" מביאה לעיתים פרטי יד שניה (אביזרים) מדליקים. שווה להציץ מידי פעם...

    

     2/12/07 16:55:

    

   צטט: dee-dee 2007-12-02 14:20:06

   מעולם לא ניסיתי יד שניה... רעיון. ואילו המלצות יש לסטייליסטית לחנויות רגילות?

   תלוי מה כבודה מחפשת.

   בעיני הסטייליסטית, אגב, אין חנויות רגילות, יש רק מחסור בעצות מומחה...

   קורץ

     2/12/07 16:40:

   מועיל מועיל...

   תודה :)

     2/12/07 14:20:
   מעולם לא ניסיתי יד שניה... רעיון. ואילו המלצות יש לסטייליסטית לחנויות רגילות?
     2/12/07 14:03:

    

   צטט: אולגריה 2007-12-02 14:00:13

   תודה, אני אדפיס את הרשימה לפעם הבאה שיזמנן לי להסתובב בת"א.

    

   כמו כן אשמח להוסיף שתי חנויות יד שניה שוות במיוחד באיזור השרון:

    

   1. סימוני - רמב"מ 3 רמת גן. זו לא חנות יד שניה, זה בוטיק יוקרתי לפרטי מעצבים. רובם חדשים דנדשים במחיר של 10% מתווית של המחיר. המון דברים מחו"ל. אני אישית רכשתי מהם את הדברים הכי יפים במלתחה שלי. מומלץ לאוהבי קלאסה בזול

    

   2. אדריאן - בכיכר הראשי של כפר שמרהיו. יש שם הכל מהכל. להכנס ולחפור.

   איזה מעולה שאת...

   אמנם בתור מכורה, כרגע סופקה לי מנת סם, אבל בתור פולניה למחצה אני אומרת "נו שויין. שאלה יהיו הצרות שלי..."(מלווה באנחה קורעת לב).

     2/12/07 14:00:

   תודה, אני אדפיס את הרשימה לפעם הבאה שיזמנן לי להסתובב בת"א.

    

   כמו כן אשמח להוסיף שתי חנויות יד שניה שוות במיוחד באיזור השרון:

    

   1. סימוני - רמב"מ 3 רמת גן. זו לא חנות יד שניה, זה בוטיק יוקרתי לפרטי מעצבים. רובם חדשים דנדשים במחיר של 10% מתווית של המחיר. המון דברים מחו"ל. אני אישית רכשתי מהם את הדברים הכי יפים במלתחה שלי. מומלץ לאוהבי קלאסה בזול

    

   2. אדריאן - בכיכר הראשי של כפר שמרהיו. יש שם הכל מהכל. להכנס ולחפור.

     2/12/07 13:52:

    

   צטט: soulcat 2007-12-02 13:47:42

   יד שנייה זה חשוב!!

   תודה מותק.

   לא רק חשוב. חיוני...

   צוחק

     2/12/07 13:51:

    

   צטט: מר רשתות 2007-12-01 14:21:39

    בנותי מודות לך

   ואני לך.

   תודה.

   מחייך

     2/12/07 13:50:

    

   צטט: my_flour 2007-12-01 13:12:52

   זה פוסט בשבילי

   favourites

   אני אקרא כשיהיה לי זמן

   תודה

   "אני אקרא כשיהיה לי זמן"?????

   ואני ממחר עושה דיאטה.

   עכשיו, שב. כמו ילד טוב. ותקרא עד הסוף.

   מבחן על החומר בסוף השבוע!

   מגניב

    

     2/12/07 13:48:

    

   צטט: kalla 2007-12-02 13:44:37

   I Love You Yael

   מחייך

   ענק, פשוט נהדר לבילוי יום שישי חופשי

   תודה!

   יו לאב מי! יו טרולי לאב מי!!!

    

   המון תודה גם לך, יקירתי.

   [הערת סוגריים- כמו כל מדריכת תיירים טובה, אני יכולה לספק גם המלצות על מקומות בהם אפשר לאכול...אם כבר בילוי]

   צוחק

     2/12/07 13:47:

   יד שנייה זה חשוב!!

   תודה מותק.

     2/12/07 13:44:

   I Love You Yael

   מחייך

   ענק, פשוט נהדר לבילוי יום שישי חופשי

   תודה!

     1/12/07 14:21:

    בנותי מודות לך

     1/12/07 13:12:

   זה פוסט בשבילי

   favourites

   אני אקרא כשיהיה לי זמן

   תודה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yael rozenvald
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין