כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  ונסלח לגר, כי לכל העם בשגגה

  0 תגובות   יום ראשון, 9/10/11, 11:16

  ביום הכיפורים אנו סולחים לגרים שבתוכנו ובכללם הזרים ובני המיעוטים.  תפילת יום הכיפורים נפתחת בתפילת כל נדרי, תפילה חגיגית שאומרים בליל יום הכיפורים במנגינה מיוחדת. בתפילה זו מבקשים התרה על הדברים שהבטיחו לקיים ולא קיימו, ומחליטים לא להבטיח בעתיד הבטחות שאי אפשר לקיים אותן. התפילה מסתיימת במילים: " וְנִסְלַח לְכָל עֲדַת בְּנֵי יִשרָאֵל וְלַגֵּר הַגָּר בְּתוֹכָם, כִּי לְכָל הָעָם בִּשְׁגָגָה".

  ''

  מי שעשה את מעשה הנבלה ביפו לא השתתף בתפילת יום הכיפורים.


  נסלח גם לגרים, כלומר גם ללא יהודים,  נאמר בתפילת יום הכיפורים  ולכן לא יתכן שיהודים מאמינים המתפללים ביום הכיפורים ביצעו את הפשע המחריד של חילול בית הקברות ביפו ביום הקדוש עצמו .


  אני לא יודע כמה ממנהיגי המחאה הצטרפו לתפילות יום הכיפורים אבל אם הם חושבים שעומדת בראשנו ממשלת זדון הרי שבתפילת יום כיפורים יש התיחסות גם לזה :  ותַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדוֹן מִן הָאָרֶץ. וְתֵן שמְחָה לְאַרְצֶךָ וְששֹוֹן לְעִירֶךָ וּצְמִיחַת קֶרֶן לְדָוִד עַבְדֶּךָ."
  (מתוך תפילה זכה, התפילה הראשונה בסדר תפילות יום הכיפורים)

  למעשה זו התפילה שאומר כל מתפלל יהודי בבתי הכנסת היהודיים בארץ ובעולם כולו בערב יום הכיפורים ולכן יש לכל אופוזיציה תקווה ברשות ולקואליציה תשובה ברשות : " אבינו מלכנו סתם פיות משטינו ומקטרגינו".


  קראתי שגם פושעים ביקרו בבתי הכנסת ביום הכיפורים. ואכן גם להם יש מחילה והם קוראים בתפילת נעילה : "אבינו מלכנו מחה והעבר פשעינו וחטאינו מנגד עיניך" . הענין הוא שעברינים כנראה שוכחים מהר את בקשת מחילה ונזכרים בה כל שנה מחדש,  כמה ימים לפני היום הקדוש. 


  גם לבעלי חוב יש מזור בתפילת נעילה וכולנו מתפלללים לאבינו מלכנו : " מחק ברחמיך הרבים שטרי חובותינו " ,אלא שחוקי הבנקאות המודרניים לא שמעו על תפילות יום הכיפורים.

   

  גם אבו מאזן צריך לדעת שביקשנו מאבינו מלכנו : "הפר עצת אויבנו"  ,כי אנחנו נערכים גם עם כלי שמיים להפר את תכניותיך.

   

  ולידיעת אהוד ברק,  יש לנו גם תשובה לפצצה האירנית : "כלה כל צר ומשטין מעלינו"

   

  ולברק אובמה ובת בריתנו הגדולה ארה"ב , שתדע שהתפללנו גם בשבילך וקראנו לאבינו מלכנו: " "כלה דבר וחרב ורעב ושבי ומשחית ועוון ושמד מבני בריתך".

   

  ולסיום בקשה  לאבינו מלכנו להשגת פתרון לשביתת הרופאים המתמחים:" ושלח רפואה שלמה לחולי עמך" . לכולנו, פשוטי העם , מעמד ביניים , המיוחסים והטיקונים.

   

  כשמיליוני יהודים ברחבי העולם קוראים וזועקים לאבינו מלכנו באותו יום קדוש וכמעט באותה שעה , משהו צריך לזוז קדימה, כי אדוני הוא האלוהים ויש צדק חברתי .

   

  גמר חתימה טובה.

  דרג את התוכן: