כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  ועדת טרכטנברג: הנטו של שיאני השכר יגדל?

  0 תגובות   יום שלישי, 11/10/11, 11:05

  חלק מחברי וועדת טרכטנברג כנראה יזכו לשכר נטו גבוהה יותר אם המלצתיהם יתבצעו על ידי הממשלה וכך גם שיאני השכר בסקטור הציבורי שפרטיהם פורסמו.  אמש פורסם כי  יו"ר הות"ת, פרופ' מנואל טרכטנברג, המשתכר 77,220 שקל לחודש, נמצא במקום השני בקרב שיאני השכר במוסדות להשכלה גבוהה .


  וועדת טרכטנברג המליצה להעלות במקצת את המס השולי  בדרגות הגבוהות ולהקטין את תשלומי הביטוח הלאומי , התוצאה היא העלאת שכר הנטו ברמות הגבוהות. 

  מהות ההמלצה: מ-1 בינואר 2012 תחזור תקרת ההפרשות לביטוח לאומי ולמס בריאות לפי 5

  מהשכר הממוצע במשק (במקום פי 9, כנהוג היום). המשמעות הכספית: עלות ההפחתה מוערכת בכ-0.8 מיליארד שקל בשנת 2012.


  הטענה של וועדת טרכטנברג להורדת הרף לביטוח לאומי היא הקמת חברות על ידי מקבלי משכורות ובאמצעותם  תשלום הביטוח הלאומי יופחת . אם בוחנים את הטענה הזו הרי שהקמת חברות היא גם מתכונת להפחתת המס השולי , אז למה הוועדה ממליצה להעלותו. כמו כן אין אפשרות למקבלי משכורות לקבל את משכורתם  דרך חברות במסגרת השרות הציבורי או במסגרת חברות ציבוריות ולכן הטענה הזו לא מחזיקה הרבה מים.


  תכנון מס הוא דבר לגיטימי אבל מקבלי משכורות אינם יכולים לעשות תכנוני מס ולכן הטענה הזו נראית על פניה כמקור לתוספת הכנסה לבעלי שכר גבוה בשרות הציבורי . אמש התפרסם כי משכורתו החודשית של טרכטנברג היא כ 77 אלף שקלים וכי יו"ר הות"ת, פרופ' מנואל טרכטנברג, המשתכר 77,220 שקל לחודש, נמצא במקום השני בקרב שיאני השכר במוסדות להשכלה גבוהה  . האם טרכטנברג יכול לקבל את משכרתו הציבורית  דרך חברה?


  ''

  טרכטנברג מקבל כ 77 אלף שקלים בחודש. האם הנטו של חלק מחברי הוועדה יגדל אם יתבצעו ההמלצות.

   

  הפתרון לתשלומי מיסים וביטוח לאומי באמצעות המשכורת היא אכיפה ואי מתן הרשאות לבעלי תפקידים בסקטור הציבורי ובחברות ציבוריות לקבל את תשלומיהם באמצעות חברות. הרי רשות המיסים מכירה בהוצאות שכר והיא גם יכולה שלא להכיר בהוצאות שכר המועברות באמצעות חשבוניות לחברות . בסקטור הציבורי זה לא קורה גם היום והחברות הציבוריות לא יסתכנו בעקיפת הוראות רואי החשבון ורשויות המס.גם לא קיבלנו מרשויות המס דיווח על היקף התופעה.

   

  אז מה קרה כאן. זה נראה כאילו מצאו דרך להעלות את הנטו למקבלי משכורות גבוהות בסקטור הציבורי . ולזה קוראים צדק חברתי?

   

   

  דרג את התוכן: