כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  טרכטנברג: משרה מלאה של יו"ר המל"ג 93,000 שקלים

  4 תגובות   יום שישי , 14/10/11, 13:47

  השכר של יו"ר המלג במשרה מלאה, היום הפרופסור עמנואל טרכטנברג, הוכפל ב 2010   לעומת שכר קודמו ב 2008 ומגיע לכ 93,000 שקלים  בחודש למשרה מלאה, לעומת שכרו של היו"ר הקודם הפרופסור שלמה גרוסמן שעמד ב 2008 על 47,542 שקלים בלבד לחודש למשרה מלאה.

   

  הפרופסור טרכטנברג המועסק רק ב 83 אחוזי משרה מרוויח 77,220 שקלים בחודש . כך עולה מהדוחות של הממונה על השכר באוצר. דוברו של טרכטנברג טען בתגובה לעיתונות כי שכר היו"ר הוא קבוע. האמנם? ומי כאן לא מדייק?


  במקום ה-15 של שיאני השכר במגזר הציבורי נמצא לא אחר מפרופ' מנואל טרכטנברג, יו''ר הוועדה הממשלתית לשינוי כלכלי-חברתי, המכהן בימים כתיקונם כי''ר המועצה להשכלה גבוהה. לפי דוח השכר, הרוויח טרכטנברג ב-2010 77,220 שקל בחודש ועלות שכרו נאמדת בכ-116 אלף שקל בחודש. דוברו של טרכטנברג הבהיר היום: "שכר יו"ר הות"ת נקבע על ידי אגף השכר באוצר והינו קבוע לכל ראשי ות"ת שכיהנו בתפקיד בעבר. עם כניסתו של טרכטנברג לתפקיד, ביקש שהממונה יאשר את חוזהו וכך היה".

   

  בין השנים     2009-2006  כיהן טרכטנברג (61) כראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה - הגוף המייעץ לראש הממשלה בנושא מדיניות כלכלית. באפריל 2009 התפטר מתפקידו עקב החלטתו של נתניהו למנות את יועצו האישי, אורי יוגב, לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה - תפקיד שלא היה קיים עד אז. זמן קצר לאחר מכן, מינה אותו שר החינוך, גדעון סער, לראש הוועדה לתכנון ולתקצוב. אכן משרה ושכרה בצידה .


  ''

  טרכטנברג: נראה בתמונה שקשה לו עם 77 אלף שקלים לחודש  ב 83 אחוזי משרה.  ולמה שכר היו"ר למשרה מלאה הוכפל? 


  בדקתי את הדוחות של הממונה על השכר וגיליתי עליה מפתיעה בשכרו של היו"ר וגם סתירות ואי דיוקים בהסברים.

   

  קודמו של טרכנטנבר בתפקיד יו"ר המועצה להשכלה גבוהה היה הפרופסור שלמה גרוסמן ששכרו בשנת 2008 היה 47,542 שקלים בלבד לחודש . בנוסף שכרו החודשי של  היו"ר עמד בין השנים 2005-2008 על 44,000 בשנת 2005 לעומת 47,542 ב 2008 ,פערים עצומים לעומת השיאן טרכטנברג.


  נתון מפתיע נוסף הוא שטרטנברג מקבל את שכרו הגבוהה עבור 83 אחוזי משרה וזה אומר ששכר ברוטו במשרה מלאה בתפקידו המכובד הוא קרוב ל 93 אלף שקלים . מאחר וקודמו של טרכטנברג עבד במשרה מלאה הרי ששכרו ברוטו במשרה מלאה של יו"ר המועצה להשכלה גבוהה עלה בכמעט כפליים.

  ''

  האם אילן לוין שומר הקופה ואימת המתמחים, אישר הכפלת השכר של יו"ר המועצה להשכלה גבוהה.

   

  בשבוע שעבר פירסמתי שחלק מחברי וועדת טרכטנברג כנראה יזכו לשכר נטו גבוהה יותר אם המלצתיהם יתבצעו על ידי הממשלה וכך גם שיאני השכר בסקטור הציבורי שפרטיהם פורסמו.  אמש פורסם כי  יו"ר הות"ת, פרופ' מנואל טרכטנברג, המשתכר 77,220 שקל לחודש, נמצא במקום השני בקרב שיאני השכר במוסדות להשכלה גבוהה .


  וועדת טרכטנברג המליצה להעלות במקצת את המס השולי  בדרגות הגבוהות ולהקטין את תשלומי הביטוח הלאומי , התוצאה היא העלאת שכר הנטו ברמות הגבוהות. 

  מהות ההמלצה: מ-1 בינואר 2012 תחזור תקרת ההפרשות לביטוח לאומי ולמס בריאות לפי 5

  מהשכר הממוצע במשק (במקום פי 9, כנהוג היום). המשמעות הכספית: עלות ההפחתה מוערכת בכ-0.8 מיליארד שקל בשנת 2012.


  הטענה של וועדת טרכטנברג להורדת הרף לביטוח לאומי היא הקמת חברות על ידי מקבלי משכורות ובאמצעותם  תשלום הביטוח הלאומי יופחת . אם בוחנים את הטענה הזו הרי שהקמת חברות היא גם מתכונת להפחתת המס השולי , אז למה הוועדה ממליצה להעלותו. כמו כן אין אפשרות למקבלי משכורות לקבל את משכורתם  דרך חברות במסגרת השרות הציבורי או במסגרת חברות ציבוריות ולכן הטענה הזו לא מחזיקה הרבה מים.


  אכן בזמן שהסגל הזוטר באוניברסיטאות ובמכללות עובד בתנאי עובדי קבלן החליט הממונה על השכר לאשר ליו"ר המועצה להשכלה גבוהה שכר הנושק ל 100 אלף שקלים והכפלה של השכר במשרה מלאה  לעומת המשרה המלאה של קודמו  בתפקיד.


  אכן לזה קוראים צדק חברתי .

  דרג את התוכן: