כותרות TheMarker >
  ';
  0

  מזל מאזניים: חלק 3

  23 תגובות   יום שבת, 15/10/11, 17:35

  - המשך מהפוסט הקודם -

   

  הקושי של מזל מאזניים לעיתים קרובות, שהוזכר בסוף הפוסט הקודם, לקבל החלטה סופית ולהתמיד בה, עם כל המשימות המעשיות ולעיתים אפרוריות  שבכך ,הוא מזכיר  את מזל טלה הקוטבי לו שגם הוא ככל שמצטיין ביוזמה מתקשה להמשיך לשלב בו נדרשות משימות יותר אפרוריות ויכולת התמדה.  אופיו הנוח והפשרני של המאזניים ורצונו לשמור על תדמית חיובית בעיני כמה שיותר אנשים עלול להיות לו לרועץ כאשר תכונות אלו גורמות לו למעשה להיות מתון מדיי ולהתרפס בפני מי שנחוש יותר ממנו להגן על עמדותיו. גם יש מביניהם כאלו שכדי למצוא חן בעיני אחרים יעשו כל דבר שאחרים עושים. לעיתים רצונו להיות אוביקטיבי ונייטרלי מביא אותו לרלטיביזם מוסרי מוגזם ולחוסר יכולת לקבוע עמדה מוסרית גם כאשר ברור שעמדה אחת מבין השניים היא המוסרית או ההגיונית.

   

  במקרים אחרים הוא יודע בתוך תוכו שהעמדה שלו (או עמדה שהוצגה לו מבין 2 אפשרויות)היא הצודקת, אך עדינותו וסלידתו ממצבים לא נעימים הכרוכים בעמידה על מה שנראה לו צודק מונעים ממנו לנסות ליישם בפועל את החלטתו. עלינו לזכור גם שמדובר על מזל השייך ליסוד האוויר העלול ללקות בחוסר מעשיות.... למרות היות המזל נשלט ע"י כוכב נוגה הרומנטי, נטייתם להתחבר בקלות להרבה אנשים ואפילו דווקא בשל אופיו המעודן והמתחשב המזל אינו רגשי במיוחד. כשם שהמאזניים יוותר לעיתים על עמדותיו כדי להימנע ממצבים לא נעימים אפילו אם הדבר יפגע באינטרסים חיוניים שלו כך, גם אם יעזור לחבר ב"דברים קטנים", הוא עלול שלא לעזור לחבר הנמצא בצרה ניכרת.

   

  אופיו המחושב של המזל וחוסר רצונו של מזל עדין ומעודן זה  להיכנס למצבים לא נעימים הכרוכים לכעיתים בעזרה לאחר עלולים לגרום לו שלא להתערב למען חבר הנמצא בצרה, כשרק דקות אחדות לפני כן המאזניים עשה רושם חייכני וחברי. הוא גם חושש שעמידה לטובת צד מסוים תפגע בתדמיתו הנייטרלית. או אז מזל מאזניים מתגלה – לצד שאיפתו לצדק והגינות – כמזל שככל שהוא עושה רושם חיצוני וראשוני טוב (אגב, גם הטלה הקוטבי מסמל ראשוניות וחיצוניות של דברים) כך מתחת לנימוסים הטובים והתרבותיות מתגלה, ואולי דווקא בגלל זה, דבר מה ריקני, מעמיד פנים או "רקוב" או אולי "יותר מדי טוב".  . ולמרות ההרמוניה האופינית למזל זהו עוד שלב בתהליך ההתפתחות ההכרחי והלא פשוט שחל במזלות שלאחר האריה שהוא "תור הזהב של גלגל המזלות". כל אלו כהכנה לקראת "תור הזהב"  הבא של גלגל המזלות שבמזל דלי (אומנם מזל קשת הוא מזל השפע והאופטימיות..).

   

   

   בכל אחד מ-4 היסודות באסטרולוגיה יש את "הארכיטיפ החריג"- המזל שבו תכונות היסוד אליו הוא שייך מתבטאות בצורה "הכי פחות אותנטית" מכל 3 המזלות השייכים לאותו יסוד. מזל מאזניים נחשב "הארכיטיפ החריג" של יסוד האוויר. אומנם זה מזל אוויר לכל דבר וגם לו מיחסים אינטליגנציה גבוהה. כזכור מהפוסט הקודם, יש בו גם פעלתנות שכלית. אולי כי יחסית לאינטלקט המהיר של מזלות האוויר האחרים – תאומים ודלי- האינטלקט שלו יותר איטי ו"כבוי" ובגלל שיחסית למזלות תאומים ודלי מדובר על מזל יותר "ממוסד" ו"ממושמע" באופיו .

   

  המקצועות האופיניים למזל הם: דיפלומטיה, גישור, ארגון אירועים, עבודה עם קהל, כל מה שיש בו "אווירה תרבותית". כמו כן: עיסוק במשפטים, אומנות, מקצועות הקשורים ביופי ואסתטיקה, הסכמים בין צדדים ונישואין, מחקרים השוואתיים. במקרים רבים יעדיף להקים שותפות ובאחרים יעבוד כשכיר. כמזל אוייר בכלל וכטיפוס עדין ומעודן בפרט המאזניים רחוק מלהתאים לעבודות פיזיות. וגם כאשר יעבוד במרץ ידע לאזן בין עבודה למנוחה והנאות. אופיו החביב והאהוד יכול בקלות לגרום לו למצוא את מקומו במקצועות "לא קשים מדיי", אך יש ובעיות בהתמודדות עם היבטים מעשיים (ואולי לא תמיד הכי נעימים) הכרוכים בחיי העבודה בוהגשמה עצמית עלולים להיות לו לרועץ בבואו לממש עצמו בחיי העבודה.

   

  בניהול תיק ההשקעות וכספו בכלל המאזניים ישלב נטייה לפנק את עצמו ולהוציא על עצמו יחד עם גישה שקולה לכסף וימצא את שביל הזהב בין חסכנות ובזבזנות. את תיק ההשקעות שלו יעדיף לנהל במשותף , כשאו שייתן לשותף לנהל אותו או יעדיף לקבל החלטות משותפות, אך לעלום לא יחליט לבד ובעצמו. מסחר ושינוי הרכב תיק ההשקעות לעיתים קרובות מדיי אינו בשבילו,  עם זאת הרכב תיק ההשקעות לאו דווקא יתקיים לטווח מאד ארוך. גם הרכב התיק יהיה מאוזן מבחינת תוחלת תשואה ורמת סיכון. כבר עמדתי על כך שבאופן כללי המזלות בעלי הכיוון המוחצן אליו שייך גם מזל זה הם הפחות פוריים שבגלגל המזלות מבחינת מספר ילדים ממוצע.  בשל אופיו היחסית ממוסד של מזל זה , המסמל נישואין נראה שזהו המזל בעל שיעור הפריון הגבוה שבין המזלות המוחצנים וגם מיקומו בשיעור הפריון נמצא באמצע כיאה לאותו מזל המסמל את האמצע: המקום ה-6 או ה-7 שבין 12 המזלות..

   

   

  חיי הנישואין האופיניים למזל הם כשל זוג יונים- החיה המסומלת ע"י מזל זה. כבן זוג המאזניים יהיה נוח, מתפשר ומתחשב ובד"כ גם נאמן, אם כי היופי האופייני למזל והחביבות הגורמים לרבים להימשך אליהם עשויים לגרום מדי פעם למעשי אהבהבים קטנים, שאומנם בד"כ אין בהם כדי להפר ממש את שיווי המשקל של חיי הנישואין. וגם במקרים שיאלץ להתגרש יוכל בזכות אופיו החביב למצוא עד מהרה זוגיות חדשה ואולי אף טובה יותר. כהורים ינסו להיות קשובים לילדיהם ויהיו נוחים כלפיהם ואף מפנקים, ייתכן שיותר מדי ומצד שני עלולים לגלות גישה קרירה ושכלתנית מדיי כלפיהם ולהתקשות בנשיאת הנטל הכרוך בהורות.

   

  מראה ובריאות: המאזניים נשלטים כאמור ע"י כוכב נוגה, כוכב היופי ובהשפעתו נשות המזל מצטינות ביופי. גם הגברים שבחבורה נחשבים ליפים בעיני הנשים. אופיניים גומות חן ותווי פנים סגלגלים. הקומה האופינית גבוהה מהממוצע וכיאה לתכונות המזל תווי הפנים והגוף בכלל מצטיינים בפרופורציוניות וסימטריה. המראה על פי רוב רזה, אך לא נפקד מקומם של אלו שחוש הטעם ואופיים המפונק מביא אותם לאכילת דברי מתיקה הגורמת להם להשמנה ואיבוד שיווי המשקל בבטן. אופיו המתוק של מזל זה שהוא מזלו של חודש תשרי בו אוכלים תפוח בדבש מתבטא גם בנטייה לסכרת שהוא מסמל. האיזור בגוף הקשור למאזניים הוא הכליות.

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/10/14 07:08:

   צטט: galplik 2014-10-27 15:07:37

   כל הכבוד באמת על המידע העשיר והמעניין, מנסיון אני יכול להגיד שמזל זה הוא באמת מיוחד, שמידת הרגישות שלו גבוהה, ותמיד שוקל את הדברים ומתחשב בכל הצדדים, זה בהחלט מזל שקל להסתדר איתו, עוד מידע אפשר למצוא כאן:

   http://www.mako.co.il/spirituality-newage/horoscope?sign=6

   תודה רבה.

     27/10/14 15:07:

   כל הכבוד באמת על המידע העשיר והמעניין, מנסיון אני יכול להגיד שמזל זה הוא באמת מיוחד, שמידת הרגישות שלו גבוהה, ותמיד שוקל את הדברים ומתחשב בכל הצדדים, זה בהחלט מזל שקל להסתדר איתו, עוד מידע אפשר למצוא כאן:

   http://www.mako.co.il/spirituality-newage/horoscope?sign=6

     4/11/11 16:37:
   תודה על המידע . נהניתי מאוד ואף החכמתי. :) שבת שלום
     20/10/11 19:57:
   תודה על המידע העשיר
     19/10/11 02:06:

   מחכים ומעשיר, אהבתי .

   חג שמח

     18/10/11 19:19:

   -

    

   ''

    

    

   ''
     17/10/11 16:26:

   ''

     17/10/11 15:54:

   צטט: ירושלמי 2011-10-17 15:50:38

   מאד מעניין ומסקרן

    תודה וחג שמח.

     17/10/11 15:50:
   מאד מעניין ומסקרן
     17/10/11 00:50:

   צטט: כמו שיר שנוגע 2011-10-17 00:48:22

   אשמח לקרוא גם על מזל עקרב...אוטוטו יומולדת לי...

    אל תדאגי, על מזל זה המסמל את עומקם של דברים "ומה שבפנים"

   יהיה הרבה מה לכתוב.

     17/10/11 00:48:
   אשמח לקרוא גם על מזל עקרב...אוטוטו יומולדת לי...
     16/10/11 20:56:
   מועדים לשמחה.
     16/10/11 16:25:
   כעת אני יודעת הכל על מזל מאזניים דומיננטי מאוד במפה שלי... תודה ומועדים לשמחה:)
     16/10/11 08:08:
   תודה ...ףמאוד מעניין
     16/10/11 05:10:
   ***
     15/10/11 21:42:
   שבוע טוב אמיר :-) מחכה למזל גדי..
     15/10/11 20:34:
   תודה רבה גם לכם ושנה טובה.
     15/10/11 20:30:
   מעניין אצלך. תודה על המידע ושנה טובה לך ידידי.
   מחכה גם אני לניתוח שלך לגבי בני מזל עקרב..
     15/10/11 20:00:
   אמיר תודה על הפוסט המושקע - מחכה לחודש הבא - מזל עקרב - יהיה לי מענין יותר כי....אני עקרבית שבוע נפלא שיהיה לך
     15/10/11 19:15:
   מענין
     15/10/11 18:19:

   צטט: ורד אוריאל 2011-10-15 18:15:01

   תודה על פוסט מעניין. מחכה לפוסט על מזל גדי וזה מתקרב... :-) חג שמח!.

    חג שמח גם לך.

     15/10/11 18:15:
   תודה על פוסט מעניין. מחכה לפוסט על מזל גדי וזה מתקרב... :-) חג שמח!.

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין