כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  עלויות השכר במועצה להשכלה גבוהה לבדיקת מבקר המדינה

  2 תגובות   יום ראשון, 16/10/11, 23:46

  המועצה להשכלה מעסיקה שני מנכ"לים במשכורות גבוהות ומאפשרת להם עבודה נוספת כמו גם ליו"ר ועלויות שכר הבבכירים לשנה במועצה בראשותו של הפרופסור טרכטנברג עלו ב 67  אחוזים לעומת עלויות השכר של הבכירים בתקופה של קודמו הפרופסור גרוסמן. כך עולה מהדוח"ות של הממונה על השכר באוצר אילן לוין.  אז איפה הממונה על השכר ואיפה השר גדעון סער הממונה המיניסטריאלי על המועצה?


  הדו"ח של טרכטנברג לצדק חברתי שובה עיניים, יש בו מילים גבוהות שיכולות לעמוד בשורה אחת עם שירתו של  נתן אלתרמן ,  ספרי קארל מרכס, הגותו של  שפינוזה , אמרי  חז"ל ודברי נביאי ישראל. טרכטנברג גם יודע לשזור פרוזה עם שירה .

  ''

  טרכטנברג לא רק מדבר על מגש הכסף , הוא גם עולה הרבה כסף למשלם המיסים. מה עושה השר גדעון סער והממונה על השכר אילן לוין? 

   

  "טרכטנברג מרחיק לכת אף ל"מגש הכסף" של המשורר נתן אלתרמן, שנכתב טרם הקמת מדינת ישראל. בדו"ח שפורסם עתה, 64 שנים לאחר "מגש הכסף" המקורי, כותב טרכטנברג: "הישראלים החדשים של קיץ 2011 הגישו לנו על מגש של כסף הזדמנות נדירה ומופלאה לחולל שינוי ולכונן חברה ומשק צודקים והוגנים יותר". לאותם צעירים הוא עונה שורה לאחר מכן: "עשינו כמיטב יכולתנו כדי לתרגם את משאלותיהם לשפת המעשה. אנו מאמינים באמונה שלמה שמכלול ההמלצות והאמצעים שהועמדו ליישומן הינם עוצמתיים ביותר, חסרי תקדים בהיקפם וברוחב יריעתם ויש בהם כדי להתניע את תהליך השינוי המיוחל".


  מתברר כי לפני שהחל בכתיבה אקדמית ענפה, כתב טרכטנברג שירה והוא מתכוון להוציאה לאור. "יש לי יראת כבוד למילה הכתובה", הוא אומר בשיחה עם TheMarker ומוסיף: "בצעירותי כתבתי שירה בספרדית ואני מתכוון לפרסם את הדברים בעתיד. בשנים האחרונות כתבתי כתיבה מדעית, אבל חשוב לי לא רק ה'מה' אלא גם ה'איך'".


  טרכטנברג לא רק מדבר על מגש הכסף ,הוא גם עולה הרבה כסף למשלם המיסים ויחד עמו גם הוצאות השכר לבכירים במועצה להשכלה גבוהה, כך לפחות עולה מהדו"חות של הממונה על השכר באוצר אילן לוין.


  עלויות השכר השנתית של הבכירים במועצה להשכלה גבוהה בראשותו של טרכטנבג מגיעה ל 5,206,140 שקלים לעומת 3,112,692 שקלים ב 2008, במועצה להשכלה גבוהה בראשותו של חוקר המוח הפרופוסור שלמה גרוסמן, עליה שנתית של 67 אחוזים. חברה עסקית כבר היתה פושטת רגל עם עליה כזו בהוצאות השכר.


  טרכטנברג גם מעסיק שני מנכ"לים  ,כנראה שמנכ"ל אחד שהועסק ב 2008  לא הספיק לו. הוא גם הוסיף סמנכ"ל לתכנון . מענין שאצל הפרופסור גרוסמן היו"ר, המנכ"ל והסמנכלים  עבדו במשרה מלאה במועצה להשכלה גבוהה ואילו אצל טרכטנברג היו"ר עובד ב 83 אחוזי משרה, מנכ"ל אחד עובד ב 86 אחוזי משרה ומנכ"ל שני עובד ב 83 אחוזי משרה. למרות חלקיות המשרה המשכורות לא נפגעו ואפילו עלו ואילו חלקיות המשרה פותחת פתח לעבודה נוספת שבהעדר שעון נוכחות (לידיעת הממונה על השכר אילון לוין), קשה לדעת את שיעורה ומידת פגיעתה במוסד הציבורי/ממשלתי.


  "בפרק המבוא להמלצות הוועדה, שפורסמו בחודש שעבר ואושרו בממשלה, שטח טרכטנברג את משנתו בנוגע להגדרת הצדק החברתי, והעקרונות המנחים למדיניות כלכלית חברתית. " "צדק חברתי פירושו הלימה בין התנהגות נורמטיבית, תרומה ומאמץ של הפרט, לבין התגמול שהפרט מקבל", כתב טרכטנברג, "אי שוויון גדול גורר תחושה של אי צדק, הדרה וניכור, אשר עלולים לפגוע בלכידות החברתית ובנכונות לשאת בנטל. מכאן שהמדיניות הכלכלית צריכה לחתור לחלוקה הוגנת של פירות הצמיחה, ובכלל זה בחלוקה בין התמורה להון והתמורה לעבודה, בין עובדים בכירים לעובדים מן השורה".


  האומר וגם עושה ?  עם ישראל שונא צביעות ואם אכן יש הפקרות במועצה להשכלה גבוהה ואנחנו גם לא שומעים מילת גנאי מפי הממונה על השכר או מפי השר הממונה, אז צריך להעביר את הנושא לבדיקת מבקר המדינה.

  דרג את התוכן: