כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  האם מישהו מתכוון לחסל טיס קרב שיפול בשבי?

  0 תגובות   יום רביעי, 19/10/11, 00:06

  שר הביטחון אהוד ברק שלח רמזים מוזרים לעבר התקשורת בנאומו בתל נוף בטקס לבואו של גלעד שליט , אבל יותר חמור הייתה המשמעות של דבריו לגבי הכרעות קשות בהקשר לנוהל פדיון שבויים. מי שחושב שהכרעות בלתי מוסריות יחזקו את רוח העם ואת חוסנו , כדאי שיבדוק מה קרה לגנרלים בארגנטינה או מה יקרה לבכירי הצבא הסורי של אסד ואחיו. .

   

  שמחתי והתרגשתי על שחרורו של גלעד שליט למרות האמפתיה עם המשפחות השכולות ונפגעי הטרור. סלדתי מהאקסטזה בשבוע האחרון והשתדלתי להתנתק מהתקשורת, למרות שאני לא יודע אם היתה לנו ברירה אחרת.


  כשמיליוני אנשים התפללו בתפילת נעילה ביום הכיפורים האחרון לפדיון שבויים וכשרבני בתי הכנסת לא שכחו לציין את גלעד שליט בדרשתם , אי אפשר לבא בטענות אל מליוני ישראלים שהזדהו עם הדרשה ואפילו רוב ישראלי שחושב שמשא ומתן עם החמאס זה כבר לא ענין כל כך נורא, כך לפחות נטען בסקר דעת קהל שנערך יום לפני שחרורו של שליט. 


  מרבים אצלנו לדבר על נוהל פדיון שבויים. שר  הבטחון אהוד ברק ,חבוש במשקפי שמש בחר בראשית דבריו בטקס בתל נוף "לשלוח"  את התקשורת ללמוד מה זה עמידה בשבי מגלעד שליט. האם הוא   רומז שלא היה  מתנגד שכמה מהם יעלמו אצל "אבירי הטרור". בדבריו  בטקס בשדה התעופה תל נוף הוא דיבר  על הכרעות קשות בנושא פדיון שבויים, האם הוא התכוון  אולי לחוק יסוד לחילופי שבויים או נוהל קרב לחיסול שבויים יחד עם שוביהם, או אחד ועוד  אחד, כמו במבצעים של הסופרמרקט השכונתי.


  כדאי ששר הביטחון יתן את הדעת לאפשרות, שכל מי שיחסל חייל , שיריונר או טייס ישראלי בכוונה תחילה ולא בשגגה, יחד עם שוביו בהתאם לנוהל או חוק כלשהו,  יזכה לעונש חמור מבית הדין של מעלה או של מטה או של האג , ואם לא הוא עלול להפוך את חייו לגיהינום. ומי שיתן תג מחיר שונה לטייס או לגולנצ'יק יעמיד את עצמו בראש המהרסים של החברה הישראלית וצבא ההגנה לישראל. אכן דבורים מוזרים ואומללים בטקס השמח לשובו של גלעד שליט.

  ''

  שר הביטחון: דבורים מוזרים בטקס .


  כי מי שחושב שאפשר לעשות מעשים בלתי מוסריים בשם איזה אידיאל או רעיון ,ימצא את עצמו באותה רשימה  בה מתפרסמים גנרלים לשעבר מארגנטינה , או שמות בשורה החיצונית של  חומות הקרמלין יחד עם סטאלין וחבריו  או בחברת מדינות שהורגות  את אזרחיהם כמו שכנתנו  הצפונית .


  יש מי שטוען כי הצבא האמריקאי אינו מנהל משא ומתן על פדיון שבויים. זה נכון ,אבל זה אפשרי רק בצבא מקצועי שבו החילים יודעים לקראת מה הם צפויים. צבא העם אינו יכול לקבל חוקים מהסוג הזה ואני בטוח כי נוהלים כאלו ישפיעו על גיוס חילים ליחידות מובחרות, הרבה יותר מאשר הויכוחים בתקופתו של ראש הממשלה נתניהו ,שהם מובנים לכל אזרח במדינה דמוקרטית ולדעתי לא היתה להם השפעה על המוכנות של בני הנוער .


  אם מדובר על מודיעין ותבונה צבאית, על חכמה מדינית ועל אומנות המשא ומתן, כולל תגובה קשה מאוד מאוד בעבור חטיפה , אז אני כנראה בעד וזה כנראה הדבר היחידי הטוב שקרה במלחמת לבנון השניה ב 2006 ולא קרה בעזה כשגלעד שליט נחטף.   

  דרג את התוכן: