כותרות TheMarker >
  ';

  אקטואליה, בילוי, בריאות, קולנוע, אהבה

  כתבות איכותיות, בצירוף כתבות וידאו

  ארכיון

  0

  כולנו חיילים בצבא ההסברה למען ישראל

  0 תגובות   יום ראשון, 23/10/11, 04:55

  כולנו חיילים בצבא ההסברה למען ישראל

  שיחה עם דר רענן גיסין בעקיבות ביקורו בלוס אנג'לס השבוע למטרות הסברה, קבלו כמה משפטים איך לנצח כל ויכוח שתוקף את הרצון של ישראל להגן על עצמה

   

  מאת: שרון מור

  ד"ר רענן גיסין (אל"מ – מיל.) שימש במשך כ- 10 שנים כיועץ תקשורת ואסטרטגיה לראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון – מ1996 ועד 2006.

  תפקידיו והניסיון שרכש ב- 25 השים האחרונות בנושאי דוברות ותקשורת חוץ, ממקמים את ד"ר גיסין כאחד הדוברים הבולטים של ישראל לתקשורת חוץ ולקהילה הבינ"ל.

  נפגשתי עם דר' גיסין בתאריך מאוד רגיש בשבילו 9 לאוקטובר,

  בשלושים ושמונה השנים הארונות לא פספס אף טקס זיכרון. אבל היום בדיוק בתאריך הזה של טקסי זיכרון של מלחמת יום כיפור שבה נפלו בקרב למעלה מ2500 חיילים וחיילות, דר' רענן גיסין, אח שכול לאיתן גיסין ז"ל מגיע ללוס אנג'לס.

  אחיו שצעיר ממנו ב 5 שנים, נפל בקרב ברמת הגולן פלס"ר 7 וקיבל אות עוז.

  היום הוא כאן בלוס אנג'לס לצורכי הסברה וגיוס כספים למען מדינת ישראל, על אירועי הזיכרון הוא קיבל דיווח מאמא שלו וחברים, ההחלטה הייתה לא קלה בשבילו, אבל הוא החליט באומץ לבוא ולהמשיך לשרת את המדינה כמו שהוא יודע.

  ''

  כל אדם שחי מחוץ למדינת ישראל יש לו אפשרות להיות שגריר ולכן חשוב שיהיו לנו כילים ואינפורמציה על המצב, תהליך ההסברה למען ישראל מורכב מאוד, מאחר שכיום המלחמה היא גם דרך התקשורת שלא מפרגנת לצבא של ישראל ולדרך בה ישראל שורדת.

  צריך כמה משפטי מפתח אומר דר' גיסין, כי אינפורמציה אפשר לשמוע ולקרוא כמה שרוצים, ואני מוסיפה את משפט ההסברה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלדעתי מסביר במשפט אחד את המצב הכי טוב "אם הפלסטינאים יניחו  את נישקם יהיה שלום, אם ישראל תניח את נישקה לא תהייה ישראל" 

  דר' גיסין מדבר בצורה מדוייקת בלי להתבלבל, גם באנגלית בוא דובר בצורה רהוטה, רק מלחיות בתור ילד כמה שנים בברוקלין עם הוריו בשליכות בשנות החמישים.

  את הכתבה המצולמת בעיברית וגם באנגלית ניתן לראות באתר WWW.WHATSNEWLA.INFO

   

  אני שואל את דר' גיסין למה כל כך קשה להיות בחזית ההסברה למען ישראל?

   

  הוא עונה כי אחרי שנים של עבודה והסברה על המצב הרגיש פתאום מפרסמים תמונה של אישה פלסטינאית מחזיקה ילד שראשו שוטט דם מכדור גומי ואז כל התקשורת בעולם חוגגת וכל העבודה של אותו תכופה ירדה לטמיון, פתאום כולם שוכחים שמביאים ילדים פלסטינאים חולים לבתי חולים בארץ אנחנו מטפלים בהם ושולחים אותם בראים לביתם והם יוצאים לרחובות לטבוח ביהודים שטיפלו בהם לא מזמן.

  בחברון בדרך למערת המחפלה, יש מקומות שמתנחלים קיצוניים שמידי פעם עושים פרובוקציה קטנה ומרביצים לפעמים ופתאום יש תמונות כי, הטרוריסטים מחלקים לילדים מצלמות קטנות שמתעדים דברים שנוח להם לתעד.

  כיום מסיבות אלו וסיבות נוספות גם הצבא מחלק לחיילים מצלמות  כדי לתעד אזורי לחימה ולהבין שזה למען הגנה עצמית לגיטימית.

   

  דר' גיסין מספר שבזמנו הקים קבוצת אנשים שטובים בהסברה, שקרא להם "גלדיאוטורים" שרכשו טקטיקה ועמדו גב אל גב בצורה יעילה כמו בסרט גלדיאטור שראסל קרו אמר לכל הגלדיאטורים שרצו לשרוד לעשות מעגל 360 מעלות עם הגב פינמה והפנים החוצה כך שאי אפשר לפגוע בהם מבחוץ, מה שנקרא אנחנו נגד כולם.

  אבל הבעיה כרגע לדבריו של גיסין היא שיש בתוכנו זרמים אחד נגד השני ופילוג מסויים שיוצר בעיות נוספות בהסברה, כי אם אנשים " מבית" (יהודים) מפגינים נגד נציג ישראלי שמגיע לניו יורק לצורכי הסברה זה נראה לא טוב.

   

  צריך להבין שזה כמה אנשים הקשיבו ולא כמה פעמים הופעת מול קהל, את העובדות יש להם בויקפדיה, צריך לחשוב על מסר אחד ולספר סיפור סביבו.

   

  בתמונה הזאת שרואים את גיסין עם הצנחנים באויר מדבר בטלפון השיחה היתה לאריאל שרון ששאל אם נחת בשלום ומה הייתה "רוח קרקע", כמעט כאילו רצה להיות שם איתם ולצנוח.

   

  בנאום שנתן בפני הקהילה היהודית בבתי הכנסת בחר לספר על הלווינים המיוחדים של ישראל, שנודדים בכיוון ההפוך מכל שאר לוויני העולם, מטעמי ביטחון והמידע שהם צריכים לאסוף, הקהל היה נרגש למשמע האינפורמציה הזאת, שאלתי אותו למה הוא בחר לדבר על זה, הוא אמר שאף פעם הוא לא מכין נאום הוא פשוט בוחר נושא בראש ואז דבר עליו,

  לדר' רענן גיסין ידע רב בנושאים מגוונים מה שהוביל אותי לשאול אותו אם בכוונתו לרוץ לפוליטיקה, הוא ענה שלהיות ראש ממשלה במדינת ישראל זה תפקיד הכי פחות מתגמל, והוא ממש לא מקנא בבינימין נתניהו, שלא נשארה לו שערה שחורה אחת על הראש, גיסין אומר אני נהנה מחיי זוגתי היא מדריכת כושר אני מרבה בפעילות גופנית ונהנה מכל רגע, אני מצאתי את האושר, וכשהרצתי לסטודנטים במהלך הדוקטורט אמרתי להם שאדם צריך לרדוף אחר אושר אמיתי ומהותי,  אם אדם מאושר יש לו בשביל מה לחיות ואז הוא חושב פעמיים אם לעשות פעולות מסויימות, המטרה בחיים היא לא לתלות את האושר שלך על תנאי, חינוך גלובלי לאושר ימנע הרבה צער בעולם.

  נראה שדר' גיסין רוכש כבוד רב לזוגתו לדבריו בגילו למד מה חשוב בחיים, כבוד הדדי והערכה אחד לשני בתוך הבית שלך, יותר חשוב מהכל כי זה המיקרו קוסמוס שלך שם אתה חי,

  זוגתו ענת מאיר שממתינה לו ויושבת לצידו במהלך הראיון גם נהנת מקריירה יפה בנושא פעילות גופנית ויש לה תוכנית כושר הערוץ 10 .

    כיום עוסק ד"ר גיסין בפרשנות מדינית וביצירת והכנת תוכניות טלוויזיה ומיזמי אינטרנט בנושאי – החיים בישראל, האיום האיראני, הג'יהאד העולמי ועוד. בנוסף לכך משמש ד"ר גיסין כיום כפרשן מדיני ואסטרטגי לרשתות טלוויזיה מובילות כמו – CNN, BBC, FOX,  "אל-ג'זירה", "אל-ערבייה" (Abu-dahbi TV)  ו"אל-חורה" המשדרת לעיראק והמפרץ מוושינגטון.

  עקב חשיבותה המרכזית של הדיפלומטיה הציבורית, מקיים ד"ר גיסין סדנאות והכשרה למנכ"לים, דוברים, מנהיגים צעירים ודיפלומטים. סדנאות אלה כוללות הכשרה מעשית לדוברות, עמידה בפני  מצלמה, הופעה בפני קהל, ניהול מסיבות עיתונאים ועוד – בדגש על הכשרת אנשי הסברה ישראלים להתמודדות אפקטיבית בתחום זה.

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   Shaulina
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   אקטואליה, בידור, ועוד