כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סין, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות - הבלוג שעוסק ביצוא לסין, כלכלת סין, עסקים בסין ותרבות עסקית בסין

  0

  יבוא מסין – טיפים על קצה המזלג

  53 תגובות   יום ראשון, 23/10/11, 14:39

  בשורות הבאות תוכלו לקרוא על עלי בבא וארבעים השודדים, על מצגי השווא במפעלים המצוחצחים ועל חברות הסחר של איש אחד שצצות ונעלמות בסין בקצב היבואנים התמימים שנופלים בפח.

    

  בשנים האחרונות פנו אלינו מספר לא קטן של חברות ישראליות או יבואנים קטנים שנפגעו בניסיונם לייבא מסין. מניסיונם אני מביא כאן מדריך קצר שיעזור ליבואן המתחיל להימנע ממלכודות נפוצות ומכשלות פיננסיות, לוגיסטיות ותרבותיות בתהליך היבוא מסין.

    

  לפני שמסיקים מסקנות נמהרות צריך להבהיר כי מרבית החברות הפועלות בסין, בין אם מדובר בחברות סחר ובין אם מדובר ביצרניות, הן חברות הגונות, המעוניינות למכור ולהרוויח בדרכים חוקיות מייצור וממסחר. מאות אלפי חברות ברחבי העולם ומישראל מיבאות בהצלחה מסין ונהנות ממוצרים איכותיים במחירים תחרותיים. אך כמו בכל מקום שבו עובר מטבע רב מיד ליד, גם כאן, מתקיימות בשוליים תופעות שליליות של מרמה, נוכלות ועקיצות מסחריות. עבורן מוקדש הפוסט.

  ''
    

  מחוז גואנגדונג הוא אחד ממרכזי היצוא של סין לשאר העולם. פעמיים בשנה נערכת בגואנגז'ו תערוכת קנטון המושכת אליה מאות אלפי מבקרים מכל העולם וגם מישראל המבקשים ליבא מסין צעצועים, מוצרי טקסטיל, רהיטים, חומרי בניין, כלי מטבח ועוד אינספור מוצרים תוצרת סין. בתקופת התערוכה מכפילים המלונות את מחיריהם ותורים ארוכים נשרכים בשדה התעופה המקומי בהמתנה למונית פנויה. התערוכה היא חגיגה כלכלית לעיר כולה שנהנית מהכנסות גבוהות במסעדות, בשווקים ובמרכזי הקניות. יבואנים אחרים שאינם מגיעים לקנטון מסתפקים ברכישה מאתרי אינטרנט כגון עלי-בבא  או נעזרים בחברות סחר מקומיות המתמחות ביבוא מסין.

    

  1. יבוא מסין דרך האינטרנט – זוהי החלופה הכי פחות מומלצת. אין כמו ביקור במפעל ובניית קשר אישי כדי לבנות אמון בין הצדדים, לפחות ברכישות הראשונות של היבואן מסין. אם הקשר עם החברה נעשה דרך האינטרנט, בדוק את החברה הסינית ממנה אתה מייבא. יש לבקש מבודק חיצוני דובר סינית, כגון משרד עורכי דין מקומי או גורם אמין אחר דובר השפה, לבדוק את רישומי החברה בבסיסי הנתונים של מינהל התעשייה והמסחר הסיני באינטרנט בעיר בו היא רשומה. בדיקה כזו יכולה לתת אינדיקציה האם החברה רשומה כחוק, האם היא יצרנית או חברת סחר ומה גודל ההון הרשום של החברה. ניתן לבקש מהחברה הסינית לספק צילום של רשיון העסק ולהשוותו לרשום באינטרנט. בדיקה כזו גם יכולה לסנן מתווכים שטוענים שהם היצרנים ולהקל על תהליך היבוא מסין.

  ''
    

  2. בעת יבוא מסין של מוצרים דרך האינטרנט כדאי תמיד להפעיל הגיון בריא. אם העסקה באינטרנט היא טובה מדי בכדי להיות אמיתית, כנראה שהיא לא כזאת. מי ששולח כסף לכתובת בלתי ידועה של חברה וירטואלית שמוכרת מוצרים במחירים וירטואליים, שלא יתפלא אם יגלה שגם המוצרים שהיא מוכרת נעלמו בדרך באופן וירטואלי. אמנם המוצרים המיוצרים בסין זולים בה בדרך כלל לעומת מקומות אחרים בעולם, אך עדיין הפער צריך להשאר בגבולות הסביר. גם בסין, לא ניתן למצוא איי-פון מקורי ב- 50$ או אפילו ב- 500$. 

    

  3. בתהליך היבוא מסין עדיף להשקיע מאמץ בבדיקה המוקדמת של הספק מאשר בהתמודדות בקונפליקטים לאחר מכן. אל תצפו שתלונה במשטרה או בבתי המשפט הסיניים תהיה אפקטיבית כאמצעי לטיפול בנוכלים. אלה אומנם יכולים לעשות מאמץ כן לסייע, אולם העלות הכרוכה בהוצאות משפט עלולה להיות יקרה מאוד וגם אם ניתן לאתר את הנוכל, להוכיח את אשמתו ולקבל פסק דין הקובע פיצויים או החזר כספי, לא ניתן יהיה, במקרים רבים, לאכוף את ביצוע פסק הדין על הנאשם והכסף לא יושב ליבואן.

    

  4. בעת תהליך היבוא מסין שים לב לחברות סחר הרשומות בהונג קונג וטוענות שמפעליהם מייצרים בסין. למרות שלא כולם נוכלים, יש ביניהן חברות של איש אחד המציגות את עצמן כיצרנים או כחברות סחר ותיקות. הגיעו אלינו בעבר חברות ישראליות רבות שרצו ליבא מסין ונפלו קורבן לנוכלים בדרך זו.  היבואן שיוצר קשר עם החברה דרך האינטרנט, חושב שהוא פונה ליצרן אולם למעשה המתווך פונה בשמו לחברות היצרניות ועושה בשבילו את ההזמנה. חברות ישראליות מופתעות לגלות שלאחר תשלום מקדמה החברה פשוט נעלמת ואתה המקדמה. עלות רישום חברה בהונג קונג והפרוצדורה הכרוכה בכך היא מינימאלית. אין כל בעיה להקים חברות ולהעלים אותן.

   

  ''
   

  5. במקרים אחרים של יבוא מסין, איכות המוצרים המסופקים שונה מהמבוקש. יבואנים ישראלים מנהלים עם המתווך, אותו הם חושבים לנציג המפעל, דיאלוג במשך חודשים ארוכים עד לקבלת מוצר אחד לדוגמה שהשביע את רצונם. אבל ההפתעה מחכה להם עם קבלת המכולה. דוגמה לחוד ומוצרים לחוד. לעיתים אין קשר בין איכות המוצרים במכולה לבין איכות הדוגמה עליה סוכם. צריך לזכור שמטרתו של המתווך היא להרוויח כסף וכמה שיותר כך ייטב. הוא ישקיע בקשר מול מפעל איכותי כדי לספק ליבואן דוגמה שתשביע את רצונו, אבל עם קבלת ההזמנה הגדולה, במחיר נמוך יותר לפריט ובתשלום מקדמה נאה מראש, הוא עלול לבצע את ההזמנה מול מפעל אחר, שיספק מוצרים זולים יותר. כעת, פחות חשוב לו אם המוצרים נחותים, פגומים או בלויים כל עוד הם מסופקים במחיר המינימאלי האפשרי. במקרים כאלה קשה להוכיח שמדובר בנוכל, הוא קיבל הזמנה וסיפק סחורה. אם יש ליבואן מסין השגות לגבי איכות הסחורה זה כבר סכסוך עסקי רגיל. כפי שפורט כאן בהרחבה.

    

  6. במקרה כזה היבואן יכול לבוא בטענות רק לעצמו. במידה והוא מבקש לחסוך את הביקור הפיזי במפעל בתהליך היבוא מסין, או את ההיכרות האישית עם היצרן ומנהל מו"מ עיקש על כל סנט, זו עלולה להיות התוצאה. אבל אפשר למנוע אותה גם באמצעות רכישת שירותי בקרת איכות מצד חברות חיצוניות שזו עבודתן. תמורת 5-15% מהיקף ההזמנה, החברות האלו יבקרו במפעל, יבצעו בקרת איכות על פי דרישת היבואן ויוודאו שהפריטים המוזמנים הם אלה שיכנסו למכולה ביום האריזה ויתנו ליבואן את האור הירוק להעברת התשלום. האינטרנט מלא בחברות כאלה.

    

  7. כאשר היבוא מסין מתבצע דרך אתרי אינטרנט צריך לבדוק את אמינות החברה. כך למשל, גם אם חברה רשומה ברשימת "ספקי הזהב" (“gold supplier” ) באתר עלי-בבא המשמש יבואנים רבים www.alibaba.com, זה עדיין לא מעיד על אמינותה. כניסה לרשימת ספקי הזהב נרכשת בכסף מול מפעילי האתר. כל ספק בעל רישיון עסק וכסף יכול להכנס לרשימה. נתקלנו במקרה בו ספק מוצרי אלקטרוניקה נרשם כ"ספק זהב" באתר והציג את עצמו בצורה מאוד מרשימה באנגלית כבעל אתרי ייצור גדולים לרכיבי אלקטרוניקה בלי שעמד מאחרי זה דבר. תמיד יש לבדוק את מהימנות המידע המוצג על החברה לפני ביצוע הזמנה גדולה גם אם החברה רשומה כספק זהב באתר עלי-בבא, אחרת עלול היבואן הישראלי להכיר מקרוב גם את "ארבעים השודדים". 

  ''

  8. כאשר עושים יבוא מסין, גם ביקור במפעל אינו משמש ערובה לבטחון. לאחרונה נתקלתי במקרה של יבואן ישראלי שביקש לעשות הזמנה גדולה של מוצרים. אותו יבואן היה חסר ניסיון מול השוק הסיני ומאחר והיה מדובר בהזמנה גדולה, החליט להגיע לסין ולבקר במפעל לפני ביצוע ההזמנה. הסיור במפעל הרשים אותו מאוד, המפעל מוקם בלב פארק ההייטק, ניכר היה שהמפעל שומר על סטנדרטים גבוהים באיכות היצור, שטחי היצור היו מצוחצחים, מכונות היצור היו מתקדמות והמחסנים מלאים סחורה.

    

  לאחר ביצוע ההזמנה ותשלום המקדמה הגדולה, המוצרים בוששו להגיע והיבואן המודאג מיהר להגיע חזרה למפעל כדי לבדוק מדוע ההזמנה מתעכבת וההודעות שהוא משאיר אינן נענות. רק באיחור התברר לו שהוא נפל קורבן לנוכל, ששכר את המפעל בסכום סימלי ביום ראשון בשבוע, בו המפעל סגור ליצור, וערך בו ביקור תצוגה ליבואן כאילו הוא בעל הבית. אם היבואן הישראלי היה מעסיק מתורגמן מקומי עצמאי שילווה אותו בביקור הראשון, הוא היה עולה על אחיזת העיניים בקלות רבה, אולם ההסתמכות על המתווך כאיש הקשר דובר האנגלית היחידי שלו לסביבה, יצרה אצלו מצג שווא של נציג המפעל אוטנטי. הלך המתווך, הלך גם הכסף.

  ''
    

  9. תערוכת הקנטון הנערכת פעמיים בשנה בעיר גואנגז'ו בדרום סין היא אבן שואבת לכל מי שעוסק ביבוא מסין והיא אחת התערוכות הגדולות בעולם. בשל גודלה ומגוון המוצרים המוצגים בה, היא נמשכת על פני שלושה מקטעים עוקבים מחולקים לתחומי המוצרים, שבוע אחר שבוע, פעמיים: באביב ובסתיו בכל בשנה. בעבר, התערוכה שימשה חברות יצרניות שחיפשו ליצור קשר עם יבואנים ממדינות אחרות. אולם בשנים האחרונות מציגים בה גם חברות סחר רבות ומשווקים, אשר לעיתים מציגים את עצמם כחברות יצרניות. לכן, אם הגעתם כבר לתערוכה, מומלץ לעשות מאמץ נוסף, לשכור מתורגמן עצמאי ולבקר במפעל.

      

  10.  עבור העוסקים ביבוא מסין מומלץ לרכוש מגורם שלישי עצמאי ואמין שירותי בקרת איכות או לשלוח נציג מטעמכם למפעל ביום האריזה והמשלוח. גם עבור יבואנים שכבר מכירים את היצרן ומקיימים קשרי עבודה שוטפים עמו מדובר בפתרון יעיל למניעת קבלת מוצרים פגומים או באיכות נמוכה לאחר העברת התשלום. זה גם עוזר למנוע אי הבנות עם היצרן הנוגעות לפערי השפה, התרבות והמרחק.

   

  ''

  11.  בעת העברת התשלום יש לוודא היטב שפרטי חשבון הבנק של החברה נכונים ומדוייקים. נתקלנו בעבר במקרה שבו החברה המייבאת קיבלה את פרטי חשבון הבנק בדואר אלקטרוני ולאחר התשלום התברר שהדואר האלקטרוני לא הגיע מהחברה אלא ממתחזה שידע על פרטי העסקה ופתח חשבון עם פרטים דומים, כמעט זהים, שהפילו את החברה המיבאת בפח. סביר אמנם שהעוקץ בוצע על ידי מקורב למפעל הסיני שידע על פרטי העסקה ואולי אף מקרבו, אולם על החברה המיבאת חלה אחריות לוודא את פרטי החשבון האוטנטיים של החברה היצרנית. כדאי אף לחלק את התשלום לשני חלקים. בראשון, העברה קטנה סמלית לאחריה ניתן יהיה לוודא עם המפעל שהכסף הגיע ליעדו והעברה שניה, של עיקר הכסף לאותו חשבון לאחר האישור על קבלת התשלום הראשון.

    

  שמירה על כללי האצבע האלה, אולי לא תמנע לחלוטין את כל מקרי ההונאה, אבל היא תצמצם אותם באופן דרמטי. כי בסופו של דבר כמאמר חז"ל, ט.ל.ח.

    

  ועוד טיפ אחד קטן, אבל גדול. במהלך המו"מ עם הספק הסיני, אל תסחטו את הלימון. תנו גם לסינים להרוויח וכך תעקרו אצלם מראש כל מיני רעיונות שליליים של השגת הרווח בדרכים לא כשירות. כי בסופו של דבר גם הספק צריך להרוויח ומה שתשלמו זה גם מה שתקבלו. 

   

  בהצלחה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (53)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   מידע חשוב לכל בעל עסק שמתכנן יבוא מסחרי מסין.

   מגיעים למשרד שלי לייעוץ בעלי עסקים שחושבים שלייבא באופן מסחרי זה כמו לייבא באופן אישי כיסוי לאייפון, וחשוב להסביר את הסיכונים הכרוכים בתהליך של יבוא מסחרי.

   גם במכירת המוצרים בארץ יש נטיה לזילזול במקצועיות הדרושה, בתימחור הנכון, במאמצי השיווק והמכירה שיידרשו, בעלויות ההחסנה ההובלה והמנהלה.

   חלק מבעלי העסקים החדשים אינם מודעים לתהליך ולכן נופלים באחד משלבי המיזם.

   אם אתה לפני מיזם חדש או הקמת עסק אתה מוזמן להתקשר לקבלת הדרכה ראשונית.

   דורון יניב - ייעוץ עסקי שיווקי

   לבעלי עסקים שרוצים לעקוף את המתחרים 052-2443130

     24/8/12 18:08:
   מעולה. תודה.
     19/11/11 19:19:
   הזבוב והפיל עושים הרבה אבק בדרך...
   פוסט חשוב מאוד. אתה נותן שירות מצויין.
     9/11/11 23:51:
   חשוב ביותר ... מעניין אם תוכל לעזור לי בדוקטורט שלי (צוותים גלובליים)
     9/11/11 17:29:
   יופי של פוסט ושל חשיבה, דני.
   ואם אפשר להציע משהו שימושי וזמין - יש בסין סטודנטים סינים שלמדו עברית באוניברסיטות בסין ובישראל. ניתן להיעזר בהם בתרגום ובהבנה. הם נבונים, ישרים ומתמצאים. נראה לי שאלו המתורגמנים המוצלחים ביותר שתוכלו להעסיק כאן. נשמח לעזור. שושן בסין ומעיין [מא צ'ינג-ג'ו] בישראל
     6/11/11 17:40:
   דני שלום, פוסט מעניין ובלוג מרתק, חבל שגיליתי אותו רק עכשיו...
     5/11/11 06:40:
   וואוו ממש תמצית תורת סין על רגל אחת...כל הכובד דני על היוזמה!
     4/11/11 22:52:
   הי דני, מעט באיחור. פוסט מעניין רלוונטי ואיכותי. אשמור אותו לכשיזדמן לי לייבא מסין ד"ש ינון
     3/11/11 22:50:
   נכון בהחלט , הנה סיפור על יבואן של ציוד משרדי שעשה עסקה ליבוא סרגלים מעץ לקראת שנת הלימודים. הוא נסע לסין ובחר באחד המפעלים . במסגרת המשא ומתן הוא ״ סחט את הלימון ״ עד תומו ולא השאיר כל רווח ליצרן. היצרן הסיני שכמובן לא יסרב להזמנה של מכולה של סרגלי עץ , קיבל את ההזמנה , אבל כמובן שלא היה בכוונתו לצאת פרייר . כשהגיע המכולה לארץ , גילה היבואן לתדהמתו כי יש סרגלים , אבל ללא שנתות , רק חתיכות עץ באורך 30 ס״מ .מה שנקרא : צוחק מי שצוחק אחרון
     2/11/11 22:53:
   הי דני, מידע מועיל בהחלט! בסופו של דבר צריך בעיקר (כמו בהרבה תחומים) היגיון בריא (שמתבסס על הנחות יסוד כתוצאה מהבנה רב תרבותית) ומחיר הוגן - מי שקונה בזול משלם ביוקר וכמו שאומרים, פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים, אבל זה גם בסדר ולפעמים מהווה חלק מ"מה שרשם הרופא". לא אחת הכשלון הוא זה שסולל את הדרך להצלחה.... סופ"ש נעים :))
     2/11/11 14:40:

   צטט: s*hef 2011-10-29 11:57:33

   אם וכאשר אהיה בעלת עסק שיריץ קשר עם סין אתקשר אליך. בינתיים, הפוסט הזה בהחלט עוזר ויעזור למי שכן. טוב שיש מישהו מתוכנו שיודע את הסינים והתנהלותם מספיק כדי להמליץ או לא כדי שאף אחד לא יפול בפח. תודה!

    

   שפי,

   ביום שאת באה לסין אני אדאג לך לסיור מודרך בכל מרכזי הקניות מגניב. אף אחד לא יפיל אותך בפח.

     2/11/11 14:38:

   צטט: galmor 2011-10-29 10:53:04

   הי דני - פוסט מבריק שיחסוך הרבה עוגמת נפש למי שיקרא וגם יישם !! נהניתי והחכמתי. גל מור

    

   הי גל,

   יופי שביקרת, שוב בקרוב

     2/11/11 14:36:

   צטט: לילית בת גרב 2011-10-28 09:37:52

   אתה צדיק :)

    

   נבוך

     2/11/11 14:33:

   צטט: אורי זמיר 2011-10-28 09:08:17

   תודה לך דני בהחלט פוסט שימושי, מרתק ומתומצת. הלקח הכי חשוב לדעתי מהכתוב הוא שאסור לשגות ולחשוב שאפשר לעשות עסקים בסין מבלי להכיר אותו לעומק. כך נכון הדבר אגב לגבי כל אחד משווקים הגלובליים שלמרות שנדמה לנו כיום שהעולם הצטמק יש עדין פערים רבים המסוגלים להפוך עסקה טובה לערמת גחלים בהנף יד.

    

   הי אורי,

   כתבה מהיום מספרת על אלפי אייפדים מזוייפים המציפים את האינטרנט. מי שמתפתה לקנות מציאה עלול למצוא את עצמו פתי מקונן:

   http://www.themarker.com/wallstreet/1.1536611

    

     29/10/11 11:57:
   אם וכאשר אהיה בעלת עסק שיריץ קשר עם סין אתקשר אליך. בינתיים, הפוסט הזה בהחלט עוזר ויעזור למי שכן. טוב שיש מישהו מתוכנו שיודע את הסינים והתנהלותם מספיק כדי להמליץ או לא כדי שאף אחד לא יפול בפח. תודה!
     29/10/11 10:53:
   הי דני - פוסט מבריק שיחסוך הרבה עוגמת נפש למי שיקרא וגם יישם !! נהניתי והחכמתי. גל מור
     28/10/11 09:37:
   אתה צדיק :)
     28/10/11 09:08:
   תודה לך דני בהחלט פוסט שימושי, מרתק ומתומצת. הלקח הכי חשוב לדעתי מהכתוב הוא שאסור לשגות ולחשוב שאפשר לעשות עסקים בסין מבלי להכיר אותו לעומק. כך נכון הדבר אגב לגבי כל אחד משווקים הגלובליים שלמרות שנדמה לנו כיום שהעולם הצטמק יש עדין פערים רבים המסוגלים להפוך עסקה טובה לערמת גחלים בהנף יד.
     28/10/11 08:47:

   צטט: דני טל - Danny Tal 2011-10-28 08:00:56

   צטט: דניאלה סגל 2011-10-27 19:08:19

   דני, יש עוד מקומות שבהם אתה כותב דברים אלה? חשוב מאד שהמידע כאן יגיע לכל מי שמתכוון לעשות עסקים עם סין. נוכלים יש בכל מקום, אבל נראה לי שכאן זה יותר קל בגלל חוסר השליטה בשפה והבדלי התרבות. אגב, אתה דובר סינית?

    

   הי דניאלה,

   אני כותב כאן. מי שמתעניין מגיע ומוצא.

   סינית היא לא שפה שיודעים או לא יודעים, יש רמות שונות של הבנה ודיבור, לרוב זה פחות מאשר יותר ונדיר למצוא מערבי שיודע סינית ברמה שמאפשרת לו לשמש מתורגמן - אם בכלל. השבוע ישבתי לארוחת ערב עם מנהלי חברות הון סיכון סיניות וישראליות. בשולחן ישב גם עוזר מערבי של מנהל סיכון סיני, שחי כאן 18 שנים ודובר סינית שוטפת שגם תרגם חלק מהשיחה. כשהוא נשאל על רמת הסינית שלו, הוא אמר שיש אולי 10 מערביים בכל העולם שמדברים סינית שוטפת והוא לא מכיר אחף אחד מהם... רק מי שבאמת יודע סינית יענה לך כך, בטח בימינו כשכל מי שלמד שלוש שנים סינית כותב בקורות החיים שלו שהוא דובר את השפה מגניב

   עכשיו אני מבינה למה חברה שלי עדית לומדת כבר תשע שנים סינית  ואומרת שהיא עדיין לא יודעת לדבר...

    

    

     28/10/11 08:00:

   צטט: דניאלה סגל 2011-10-27 19:08:19

   דני, יש עוד מקומות שבהם אתה כותב דברים אלה? חשוב מאד שהמידע כאן יגיע לכל מי שמתכוון לעשות עסקים עם סין. נוכלים יש בכל מקום, אבל נראה לי שכאן זה יותר קל בגלל חוסר השליטה בשפה והבדלי התרבות. אגב, אתה דובר סינית?

    

   הי דניאלה,

   אני כותב כאן. מי שמתעניין מגיע ומוצא.

   סינית היא לא שפה שיודעים או לא יודעים, יש רמות שונות של הבנה ודיבור, לרוב זה פחות מאשר יותר ונדיר למצוא מערבי שיודע סינית ברמה שמאפשרת לו לשמש מתורגמן - אם בכלל. השבוע ישבתי לארוחת ערב עם מנהלי חברות הון סיכון סיניות וישראליות. בשולחן ישב גם עוזר מערבי של מנהל סיכון סיני, שחי כאן 18 שנים ודובר סינית שוטפת שגם תרגם חלק מהשיחה. כשהוא נשאל על רמת הסינית שלו, הוא אמר שיש אולי 10 מערביים בכל העולם שמדברים סינית שוטפת והוא לא מכיר אחף אחד מהם... רק מי שבאמת יודע סינית יענה לך כך, בטח בימינו כשכל מי שלמד שלוש שנים סינית כותב בקורות החיים שלו שהוא דובר את השפה מגניב

    

     28/10/11 07:52:

   צטט: ophir.gore 2011-10-27 09:41:37

   איזה יופי של פוסט. מדריך ממצה וחשוב שכל יבואן מסין צריך להיות חשוף אליו. לגזור ולשמור!

    

   לינק זה ה"גזור ושמור" החדש מגניב

     28/10/11 07:51:

   צטט: חן בטבע 2011-10-25 23:46:42

   דני, כתמיד - המידע שאתה מביא מחכים, יסודי ושם את האצבע בדיוק בנקודות החשובות והעיקריות. תודה.

    

   הי חן, במקרה הזה זו באמת רק אצבע. יש הרבה דברים נוספים שיבואן צריך לדעת לפני שהוא מתחיל ליבא וכדאי לקרוא קצת חומרים או להשתתף בקורסים שמאורגנים בנושא.

     28/10/11 07:49:

   צטט: חיים-חן 2011-10-25 22:36:59

   היי דני, תודה!

   אני שוקל לייבא חלונות מסין עבור פרויקט בניה, וממש לא רגוע בענין..

   המחירים המוצעים לי (על ידי כמה וכמה יצרנים...) הם פשוט זולים מידי.

   חשבתי לנסוע בעצמי לבחון כמה מהיצרנים הללו "בעין", ועכשו אני מבין שגם זה

   עלול להיות לא מספיק...

   יש לך המלצה על מישהו שיכול לעשות עבורי את הבדיקה הראשונית בגז'אנדו?

   פשוט ללכת בלי התראה לכתובת של המפעלים, לראות שבכלל קיימים, שבאמת מייצרים?

   תודה!

   חיים 

    

   הי חיים,

   דנה שהגיבה פה למטה מוכרת לי ויכולה לעשות את העבודה. אפשר לחפש גם אחרים באינטרנט. אני לא יכול הלמליץ על אף אחד ספציפי.

   בהצלחה

     27/10/11 19:08:
   דני, יש עוד מקומות שבהם אתה כותב דברים אלה? חשוב מאד שהמידע כאן יגיע לכל מי שמתכוון לעשות עסקים עם סין. נוכלים יש בכל מקום, אבל נראה לי שכאן זה יותר קל בגלל חוסר השליטה בשפה והבדלי התרבות. אגב, אתה דובר סינית?
     27/10/11 09:54:
   הי, אני ישראלית שחיה בסין כבר 6 שנים, ועוסקת בדיוק ב"מתן שקט" ליבואן בארץ. מנסיוני האמצעי הטוב ביותר להימנע מבעיות האיכות ומניעת רמאויות למינהן הינו ליווי וניהול הזמנה נכון.לא די בבקרת איכות סופית היות ובתהליך הייצור יכולות להווצר בעיות וכאשר מתגלה הבעיה (אם) לפני השילוח כבר בלתי אפשרי או יקר מידי לתקן את המוצר, והרבה מפעלים יעדיפו לשלוח את המוצר כפי שהוא, בשיטת ה"מצליח" (שנראה שלא רק ישראלים המציאו אותה) מאשר לספק מוצר חדש. חשוב להבין שהחשיבה/ תרבות של המפעלים הסינים ,בעיקר הקטנים שבהם, עדיין מסתכלת על ההווה ולא על העתיד, אין רדיפה אחרי הלקוח ונסיון לרצות אותם בכל מחיר כפי שאנחנו רגילים במערב. (בעיקר להזמנות קטנות) רובם חושבים כאן ועכשיו. מה שהולך ומחריף היות והביקושים, בעיקר בשנה האחרונה, עולים על ההיצע. אשמח לעזור בעוד פרטים. dana@oxfordts.com
     27/10/11 09:41:
   איזה יופי של פוסט. מדריך ממצה וחשוב שכל יבואן מסין צריך להיות חשוף אליו. לגזור ולשמור!
     27/10/11 06:37:

   צטט: זאב נחמנזון 2011-10-24 22:35:10

   כתבה וכתיבה פשוט מעולה! אני והשותף בדיוק חוככים בדעתנו לייבא משהו מסין, בכמות מינורית בתור התחלה, אבל הפוסט בהחלט שפך אור. תודה!

    הי זאב, לשמוע את זה מכותב מוכשר כמוך זו מחמאה. בדיוק בימים אלה נערכת תערוכת הקנטון. אני בטוח שתמצא משהו שיעניין אותך. יש הכל מהכל.

     27/10/11 06:35:

   צטט: katz ronen 2011-10-24 20:47:03

   פוסט מעניין ומחכים ומוגש בצורה קלילה.נהנתי לקרוא

   תודה רונן, תמיד שמח לתת לך סיבה לעזוב את השאנז אליזה ולקפוץ אלינו לביקור.

     27/10/11 06:33:

   צטט: 3celine 2011-10-24 18:57:10

   מסמך חשוב וחיוני ..כל הכבוד !

   תודה סלין, שכחתי לציין שחברות ישראליות רבות דוגלות בשיטת ה "יהיה בסדר". זה אומר שחלקן לא תמיד יטרחו ללמוד את נושא היבוא לעומק לפני התחלת התהליך. מה שמבטיח לנו דוגמאות נוספות בעתיד...

     27/10/11 06:30:

   צטט: עינת עופר 2011-10-24 18:44:15

   "גם כאן, מתקיימות בשוליים תופעות שליליות של מרמה, נוכלות ועקיצות מסחריות. עבורן מוקדש הפוסט." דני, הזכרת לי את הקומץ של בי"תר במשפט הזה:)

    

   הכל יחסי. גם כאן מדובר בקומץ, אבל מספיק אחוז אחד מתוך 100 אלף חברות יצרניות/מסחר כדי לעשות נזק ותדמית שלילית עבור כל שאר ה- 99%. (אני מניח שהיית צינית, אבל ככה יותר נוח לי להתעלםקריצה)

    

     27/10/11 06:25:

   צטט: Rajaraj 2011-10-24 14:26:59

   צטט: דני טל - Danny Tal 2011-10-24 11:22:15

   הי רז, האמת היא שהתרבות העסקית של רבות מהחברות הישראליות צריכה לעבור כיוון מחדש. אי אפשר לנהל התקשרות עם עסקים זרים בגישה של "לא לצאת פרייאר" או "לעשות את המכה". צריך לחשוב WIN WIN ולטווח ארוך.

    

   דני, אני מאמין שמדובר בהרבה מעבר לתרבות העסקית. מדובר בתרבות בכלל. אם יש דבר שעבורי מגדיר את הלך המחשבה הישראלי, ושפושה בכל תחומי החברה קטנים כגדולים (מתור בסופר למדיניות חוץ), הוא הגישה הנוראית של הישראלי לפיה אתה לא מנצח עד שמישהו אחר הפסיד.

    

   אתה צודק רז, אי אפשר לנתק תרבות עסקית מתרבות בכלל. אולי זה משום שבבתי הספר שמים את הדגש על תחרותיות ולא על הישגיות, אולי זו האווירה הבטחונית ואולי תהליך של התגבשות תרבותית שעדיין לא הושלמה במדינה הצעירה שלנו.

     27/10/11 06:20:

   צטט: marion23 2011-10-24 12:03:08

   פוסט מעולה עם מידע וגם הכוונות חשובות.

   תודה מריאון, שלא נזדקק לפוסט המשך מגניב

    

     25/10/11 23:46:
   דני, כתמיד - המידע שאתה מביא מחכים, יסודי ושם את האצבע בדיוק בנקודות החשובות והעיקריות. תודה.
     25/10/11 22:36:

   היי דני, תודה!

   אני שוקל לייבא חלונות מסין עבור פרויקט בניה, וממש לא רגוע בענין..

   המחירים המוצעים לי (על ידי כמה וכמה יצרנים...) הם פשוט זולים מידי.

   חשבתי לנסוע בעצמי לבחון כמה מהיצרנים הללו "בעין", ועכשו אני מבין שגם זה

   עלול להיות לא מספיק...

   יש לך המלצה על מישהו שיכול לעשות עבורי את הבדיקה הראשונית בגז'אנדו?

   פשוט ללכת בלי התראה לכתובת של המפעלים, לראות שבכלל קיימים, שבאמת מייצרים?

   תודה!

   חיים 

     24/10/11 22:35:
   כתבה וכתיבה פשוט מעולה! אני והשותף בדיוק חוככים בדעתנו לייבא משהו מסין, בכמות מינורית בתור התחלה, אבל הפוסט בהחלט שפך אור. תודה!
     24/10/11 20:47:
   פוסט מעניין ומחכים ומוגש בצורה קלילה.נהנתי לקרוא
     24/10/11 18:57:

   מסמך חשוב וחיוני ..כל הכבוד !

     24/10/11 18:44:
   "גם כאן, מתקיימות בשוליים תופעות שליליות של מרמה, נוכלות ועקיצות מסחריות. עבורן מוקדש הפוסט." דני, הזכרת לי את הקומץ של בי"תר במשפט הזה:)
     24/10/11 14:26:

   צטט: דני טל - Danny Tal 2011-10-24 11:22:15

   הי רז, האמת היא שהתרבות העסקית של רבות מהחברות הישראליות צריכה לעבור כיוון מחדש. אי אפשר לנהל התקשרות עם עסקים זרים בגישה של "לא לצאת פרייאר" או "לעשות את המכה". צריך לחשוב WIN WIN ולטווח ארוך.

    

   דני, אני מאמין שמדובר בהרבה מעבר לתרבות העסקית. מדובר בתרבות בכלל. אם יש דבר שעבורי מגדיר את הלך המחשבה הישראלי, ושפושה בכל תחומי החברה קטנים כגדולים (מתור בסופר למדיניות חוץ), הוא הגישה הנוראית של הישראלי לפיה אתה לא מנצח עד שמישהו אחר הפסיד.

     24/10/11 12:03:
   פוסט מעולה עם מידע וגם הכוונות חשובות.
     24/10/11 11:22:

   צטט: Rajaraj 2011-10-24 10:25:28

   אני מחזק את תגובתו של רן יחזקאל. לפוסט הזה צריך להיות דירוג מאוד גבוה בגוגל. כמו כן, ההערה הקטנה-עצומה האחרונה שלך מאוד חשובה. אינספור פעמים נתקלתי בישראלים שחושבים שהם יכולים להשיג מהסינים משהו תמורת כלום. לרוב זה מוביל לזה שהם משיגים כלום תמורת משהו.

    

   הי רז,

   האמת היא שהתרבות העסקית של רבות מהחברות הישראליות צריכה לעבור כיוון מחדש. אי אפשר לנהל התקשרות עם עסקים זרים בגישה של "לא לצאת פרייאר" או "לעשות את המכה". צריך לחשוב WIN WIN ולטווח ארוך.

     24/10/11 11:20:

   צטט: טל רשף 2011-10-24 08:55:38

   דני, תיסלם על העבודה היסודית. אני מכיר כמה יבואנים שכשהם יקראו את הפוסט הזה הם יגידו לעצמם: %&^$#@, למה לא קראתי אותו לפני חצי שנה?

    

   הי טל,

   כמו שאתה יודע עיקר העבודה שלנו היא בכיוון ההפוך, סיוע ליצואנים ישראלים ולמשקיעים סינים בישראל. אבל בגלל המיקום שלנו בגואנגז'ו אנחנו נתקלים בהרבה מקרים שמגיעים אלינו כשכבר מאוחר מדי. לעיתים רחוקות ניתן לאתר את החברות ולהשיב חלק מהכספים. אולי זה יעזור להוריד קצת את היקף התקלות ביבוא.

     24/10/11 11:17:

   צטט: mister farjun 2011-10-23 17:20:27

   מידע מועיל וחשוב ליבואנים רבים. יישר כוח דני!

    

   עכשיו רק נשאר לקוות שהם יקראו את זה לפני ולא אחרי...

     24/10/11 11:15:

   צטט: קליגרפית 2011-10-23 16:19:47

   טיפים מצויינים! לא לסמוך על הסכם או חוזה כתוב. ההתייחסות המערבית למילה הכתובה על נייר חתום אינה זהה להתייחסות הסינית....בטח כבר אמרו את זה לפני....חייבים ליצור מחוייבות אישית פנימית אצל הסיני....וזה קשה עד בלתי אפשרי בקשר עסקי חד-פעמי.

    

   הי קליגרפית,

   תודה על תגובתך. תמיד טוב לשמוע עוד טיפים מפי אנשים שמכירים את התרבות הסינית. כל מילה נכונה.

     24/10/11 11:10:

   צטט: Ran Yehezkel 2011-10-23 16:10:36

   היי דני, זהו אחד הפוסטים החשובים שפורסמו במדור יזמות ועסקים כאן בקפה, הוא חייב למצוא דרכו לעמוד הראשון בדה-מרקר! רן

    

   הי רן,

   יש לך כוחות מאגיים :-) ראיתי הבוקר שזה נכנס לעמוד הראשון של דה מרקר.

     24/10/11 11:09:

   צטט: הדרדק 2011-10-23 15:48:05

   דני שתי מילים "יישר כוחך".

   א ב

   במילה אחת: תודה

     24/10/11 10:25:
   אני מחזק את תגובתו של רן יחזקאל. לפוסט הזה צריך להיות דירוג מאוד גבוה בגוגל. כמו כן, ההערה הקטנה-עצומה האחרונה שלך מאוד חשובה. אינספור פעמים נתקלתי בישראלים שחושבים שהם יכולים להשיג מהסינים משהו תמורת כלום. לרוב זה מוביל לזה שהם משיגים כלום תמורת משהו.
     24/10/11 08:55:
   דני, תיסלם על העבודה היסודית. אני מכיר כמה יבואנים שכשהם יקראו את הפוסט הזה הם יגידו לעצמם: %&^$#@, למה לא קראתי אותו לפני חצי שנה?
     23/10/11 17:20:
   מידע מועיל וחשוב ליבואנים רבים. יישר כוח דני!
     23/10/11 16:19:
   טיפים מצויינים! לא לסמוך על הסכם או חוזה כתוב. ההתייחסות המערבית למילה הכתובה על נייר חתום אינה זהה להתייחסות הסינית....בטח כבר אמרו את זה לפני....חייבים ליצור מחוייבות אישית פנימית אצל הסיני....וזה קשה עד בלתי אפשרי בקשר עסקי חד-פעמי.
     23/10/11 16:10:
   היי דני, זהו אחד הפוסטים החשובים שפורסמו במדור יזמות ועסקים כאן בקפה, הוא חייב למצוא דרכו לעמוד הראשון בדה-מרקר! רן
     23/10/11 15:48:
   דני שתי מילים "יישר כוחך".

   פרופיל

   דני טל - Danny Tal
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון